MENÜ

Zeki Müren

Zeki Müren ile ilgili tüm haberleri, son dakika Zeki Müren haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Zeki Müren haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.588 Zeki Müren haberi bulunmuştur.

Zeki Müren Haberleri

İşbaşındaki ünlü gazetecilerin anıları bir başka oluyor

İşbaşındaki ünlü gazetecilerin anıları bir başka oluyor

Türkiye'nin en çok okunan, en çok izlenen ve en etkili 33 gazetecisi bir kitaba konu oldu. Bir başka gazeteci, Hakan Akpınar, Ümit Yayıncılık'tan çıkan kitabında‘‘Nasıl Gazeteci Oldular?‘‘ sorusuna yanıt ararken ortaya ilginç anıları döküldü. Biz de en ilginçlerini özetledik. Devamı Hakan Akpınar'ın kitabında.

12.10.2002Gündem
Seçime 15 gün kala magazini tartışıyoruz

Seçime 15 gün kala magazini tartışıyoruz

İşin çivisi çıkalı epey olmuştu. Derya Tuna orman kanunları gereğince ‘‘uyarılırken’’ sadece silah değil, flaşlar da patladı. Önceden ‘‘aman kimse görmesin’’ diye düşünülüp yapılan her hareket, uzun bir süredir ‘‘kamera gelmeden kılımı kıpırdatmam abi’’ye dönüşmüştü.

19.10.2002Gündem
Maksim-Laila baloyla açılıyor

Maksim-Laila baloyla açılıyor

İstanbul'un yeni eğlence mekanı olmayı amaçlayan Taksim-Maksim Laila, 31 Ekim akşamı açılıyor. Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan'la ortağı Şefik Öztek, açılış gecesi bir balo düzenleyecek. Sanat ve sosyete dünyasından 700 kişinin davetli olduğu geceye konuklar Maksim'in arka kapısına serilecek kırmızı halının üstünde yürüyerek girecekler.

19.10.2002Gündem
Eğlendirmiyor

Eğlendirmiyor

İşin çivisi çıkalı epey olmuştu. Derya Tuna orman kanunları gereğince "uyarılırken" sadece silah değil, flaşlar da patladı.

19.10.2002Gündem
Don değil Manyas Kazakları

Don değil Manyas Kazakları

1707'de Rus Çarlığı'na isyan eden Don Kazakları, Osmanlı'nın Kuban ordusuna sığınmıştı. 33 yıl Rusya'yla savaştıktan sonra padişahın teveccühünü kazandılar ve Osmanlı topraklarına yerleşme hakkını elde ettiler. 1740 yılında Manyas Gölü kenarına gelip yurt kurdular.

26.10.2002Gündem
Samanyolu kimsesiz kaldı

"Samanyolu" kimsesiz kaldı

Bir zamanlar seslendirdiği "Samanyolu adlı parçayla Türk pop müziğinin unutulmazları arasına giren Berkant müziğe veda etti. Sanatçı, 45 yılık profesyonel müzik yaşamının son gecesinde Mersin'de Sultaşa Otel'de sahnedeydi. Berkant, bu özel gecede de kendisine ün kazandıran "Samanyolu"nu seslendirdi.

28.10.2002Spor Arena
Yüz bulamayan aşık bu şiiri İzmirin meyhanelerinde tesellli ararken yazdı

Yüz bulamayan aşık bu şiiri İzmir'in meyhanelerinde tesellli ararken yazdı

'Burası Agora Meyhanesi, burda yaşar aşkların en şahanesi, en divanesi' şarkısını kim bilmez. Peki ya bu sözleri kimin yazdığını? Bu sorunun cevabı birincisi kadar kolay değil. Üstelik Zeki Müren'den Behiye Aksoy'a pek çok ünlünün seslendirdiği bu şarkının sözlerini herkes kendince değiştirmiş, yeni mısralar ekleyip çıkartmışsa.

2.11.2002Gündem
Hiç de kısa olmadı kelebeğin ömrü

Hiç de kısa olmadı kelebeğin ömrü

Adını 1970'lerin başında Türkiye'nin ilk ve tek günlük kadın gazetesi olarak çıkan Hürriyet Kelebek'ten alan ‘Altın Kelebek TV Yıldızları Yarışması Ödülleri’ 30'uncu yaşını da ilk yılın heyacanıyla kutluyor. Bu yıl da Kelebek ödülünü alacak TV yıldızlarını Hürriyet okuyucuları seçecek. Oy verecek okurlarımızı yine birbirinden değerli sürpriz armağanlar bekliyor.

9.11.2002Kelebek
İyi ki doğdun Yeşilçam

İyi ki doğdun Yeşilçam

Bugün 14 Kasım Türk sinemasının 88'inci doğum günü. Sinema meraklısı Fuat Uzkınay'ın, nasıl kullanılacağını Avusturyalı teknisyenlerden öğrendiği 'kamera' ile Ayastefanos'taki (Yeşilköy) Rus Abidesi'nin yıkılışını görüntülemesinin üzerinden tam 88 yıl geçti. Türk sinemasının, 14 Kasım 1914'ten, 2002 yılına uzanan serüvenini hatırlatmak istedik.

14.11.2002Gündem
Zeki Mürenin vasiyeti yerine getiriliyor

Zeki Müren'in vasiyeti yerine getiriliyor

"Sanat Güneşi" Zeki Müren'in servetinin bir bölümünü bağışladığı Türk Eğitim Vakfı ve Mehmetçik Vakfı, sanatçının vasiyeti doğrultusunda okul yaptırdı. İhalesi 1998 yılında yapılan Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nin, 2002-2003 öğretim yılının ikinci yarısında hizmete girmesi planlanıyor.

19.11.2002Gündem
Otomobil, müzik, resim ve hayvan seven bir kabine

Otomobil, müzik, resim ve hayvan seven bir kabine

Seçimler yapılır, hükümetler kurulur. Gözler ve dikkatler hep bu hükümetlerin siyasi duruşlarına, siyasi profillerine kilitlenir. Ne kadar solda, ne kadar sağda oldukları, ne kadar şahin ya da güvercin durdukları, milli görüşten mi, radikal kökenden mi geldiklerine bakılır.

7.12.2002Kelebek
Otomobil, müzik, resim ve hayvan seven bir kabine

Otomobil, müzik, resim ve hayvan seven bir kabine

Seçimler yapılır, hükümetler kurulur. Gözler ve dikkatler hep bu hükümetlerin siyasi duruşlarına, siyasi profillerine kilitlenir.

7.12.2002Kelebek
Marka marka olmadan Cilalı İbo markaydı

Marka marka olmadan Cilalı İbo markaydı

Yıllarca Türk sinemasına ve tiyatrosuna hizmet verdi. Sayısız filmde ve sayısız oyunda rol aldı, yönetmenlik yaptı. Ortaoyunu geleneğimizin en önemli temsilcilerinden biri olduğu için Dümbüllü Ödülü aldı.

14.12.2002Gündem
Marka marka olmadan Cilalı İbo markaydı

Marka marka olmadan Cilalı İbo markaydı

Yıllarca Türk sinemasına ve tiyatrosuna hizmet verdi. Sayısız filmde ve sayısız oyunda rol aldı, yönetmenlik yaptı.

14.12.2002Gündem
Altın Kelebekler cennete gider

Altın Kelebekler cennete gider

Geleneksel Altın Kelebek ödülleri, önceki akşam 30. yılını kutladı. Sanat, televizyon ve podyum dünyasının ünlülerini buluşturan muhteşem gecede Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök'ün ‘‘Bütün sanatçılar cennete gidecek’’ sözleri, büyük övgü aldı.

20.12.2002Gündem
Besteci Yusuf Nalkesen öldü

Besteci Yusuf Nalkesen öldü

Klasik Türk Müziği'nin ünlü bestecisi 80 yaşındaki Yusuf Nalkesen, vefat etti. "Veda Busesi", "O Ağacın Altı", "Avuçlarımda Hala Sıcaklığın Var" gibi yüzlerce güzel şarkının bestecisi Yusuf Nalkesen, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti.

1.01.2003Gündem
Erguner bu kez yazıyor

Erguner bu kez yazıyor

Kudsi Erguner'i nasıl bilirsiniz? Müzikte yeni arayışlar peşinde olan, bir çok etkileyici ve başarılı çalışmaya imza atmış bir neyzen.Artık sadece bu kadar değil. Erguner, müzik serüveninin başlangıç yıllarını fon olarak kullanarak Doğu ile Batı arasıdaki anlayış farkını gözler önüne seriyor.

1.01.2003Gündem
İşte Türkiyenin en iyi hamamları

İşte Türkiye'nin en iyi hamamları

En iyi 10 listesinde bu hafta hamamlar var. Hamamlar hakkında bilgisi ve ilgisi olan jürimize en beğendikleri beş hamamı sorduk. Ortaya Türkiye'nin en iyi on hamamı çıktı.

17.01.2003Kelebek
Türkiyenin en iyi esnaf lokantaları

Türkiye'nin en iyi esnaf lokantaları

Türkiye'nin en iyileri listesinde bu hafta esnaf lokantaları var. Gurmelerden ve yemek yazarlarından oluşan jüri üyelerimizin herbirine en beğendiği beş esnaf lokantasını sorduk. Böylece jüri Türkiye'nin en iyi esnaf lokantalarını yani, en iyi ondan oluşan A takımını ortaya çıkardı.

30.01.2003Seyahat

Yazar Sonuçları

Yaşar Kemal'in muadili Sezen Aksu mudur?

FAZIL SAY, Elif Korap'ın bir sorusuna (Milliyet, Cumartesi, 7 Aralık 2002) benim üslubunu beğenmediğim, birçok kimsenin tepki göstereceği bir yanıt vermiş:

9.12.2002

Köprü jürisinden ‘O ağacın altı’na

YUSUF NALKESEN'in ölüm haberini okudum, televizyonda cenaze törenini gördüm.

4.01.2003