MENÜ
Arşiv

Zeki Demirkubuz

Zeki Demirkubuz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zeki Demirkubuz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 793 Zeki Demirkubuz haberi bulunmuştur.

Zeki Demirkubuz Haberleri

İkinci Uluslararasu Suç ve Ceza Film Festivali başladı

İkinci Uluslararasu Suç ve Ceza Film Festivali başladı

İSTANBUL Üniversitesi (İÜ) ile Başakşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ve bu yılki teması "Kadına Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık" olan 2. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin açılışı, İÜ Rektörlük binası önünde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de katılımıyla yapıldı.

29.09.2012Gündem
Ödüllerde Nuri Bilge Ceylan’ın etkisi iddiası

Ödüllerde Nuri Bilge Ceylan’ın etkisi iddiası

Altın Koza’da ilginç iddia... Ödüllerde Nuri Bilge Ceylan’ın etkisi olduğu söyleniyor. Konuşulanlara göre jüri koltuğunda oturan yapımcı Zeynep Atakan, Ceylan’ın sevmediği yönetmenlere ödül verilmesini engelledi. Zeki Demirkubuz tepkisini Twitter’dan dile getirdi.

25.09.2012Kelebek
Demirkubuzdan Altın Koza jürisine ağır eleştiri

Demirkubuz'dan Altın Koza jürisine ağır eleştiri

Adana Altın Koza Film Festivali sonrası ödül alanlar ve alamayanlar üzerine tartışmalar hala sürüyor. Yönetmen Zeki Demirkubuz’un festivalde yarışan "Yeraltı” filminin beklendiği ödülleri alamaması üzerine Twitter 'de yazdığı bir mesajla eleştirdi.

24.09.2012Gündem
Altın Kozayı Babamın Sesi aldı

Altın Koza'yı Babamın Sesi aldı

Adana’da düzenlenen Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. En İyi Film Ödülü’nü, Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan’ın yönettiği ’Babamın Sesi’ filmi aldı. Ayrıca Koza jürisi 'En İyi Müzik Ödülü'ne değer eser bulamadı.

23.09.2012Gündem
Erkeğin oluyor da kadının neden genç sevgilisi olmasın

Erkeğin oluyor da kadının neden genç sevgilisi olmasın!

Aklında 40 tilki dolaşıyor, aynı anda binbir farklı plan yapıyor. Bir yandan kızını zengin biriyle evlendirip statü atlamanın, bir yandan genç sevgilisiyle vuslata ermenin hayallerini kuruyor. “Evlerden Biri”nin Leman’ı ve ona hayat veren başarılı oyuncu Mehtap Bayrı, şimdilerde izleyicinin yakın takibinde...

21.09.2012Kelebek
Ve Altın Koza heyecanı başladı

Ve Altın Koza heyecanı başladı

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce bu yıl 17- 23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 19’uncu Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali başladı.

17.09.2012Gündem
Altın Kozanın Gala programı açıklandı

Altın Koza'nın Gala programı açıklandı

19. Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın gala programı belli oldu.

13.09.2012Kelebek
AtılımFest Başlıyor

AtılımFest Başlıyor

18 Eylül’de başlayacak AtılımFest ile Ankara birbirinden ünlü isimlerle buluşacak. Beş gün sürecek etkinlikte Serdar Ortaç, Volkan Konak, Yalın gibi isimler hayranlarıyla buluşacak.

22.08.2012Ankara
Altın Portakal vurgun yedi

Altın Portakal vurgun yedi

49’uncu Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni, festivalin jüri başkanı Hülya Avşar’a kızan yönetmenler değil, kendi yönetmeliği vurdu. Geçen yıl değişen yönetmeliğe göre başka bir yarışmada şansını deneyen filmler, Altın Portakal’a kabul edilmiyor.

14.08.2012Kelebek
Yeraltı’na En İyi Film ödülü

Yeraltı’na En İyi Film ödülü

Zeki Demirkubuz’un çekimlerini Ankara’da gerçekleştirdiği “Yeraltı”, Hindistan’ın Yeni Delhi kentinde düzenlenen 12. Osian’s Cinefan Film Festivali’nde En İyi Film ödülünün sahibi oldu.

7.08.2012Ankara
Hindistan’dan 4 ödül birden

Hindistan’dan 4 ödül birden

Hindistan’ın Yeni Delhi kentinde düzenlenen 12. Osian’s Cinefan Film Festivali’nde bütün önemli ödüller Türk filmlerine gitti.

7.08.2012Gündem
Altın Koza’da 14 film yarışacak

Altın Koza’da 14 film yarışacak

Sinema dünyasının heyecanla beklediği 19. Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yeralacak filmler belli oldu.

7.08.2012Gündem
Altın Kozada büyük çekişme

Altın Koza'da büyük çekişme

Ferzan Özpetek´in jüri başkanı olduğu Adana Altın Koza Film Festivali'nde Yeşim Ustaoğlu, Zeki Demirkubuz ve Reha Erdem son filmleriyle yarışacak.

25.07.2012Gündem
Bu nasıl bir sorumluluk, nasıl bir arma aşkı

"Bu nasıl bir sorumluluk, nasıl bir arma aşkı?"

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Mesut Urgancılar, kongre üyesi olup Beşiktaş'ı yaşamayan insanların olduğunu söyledi.

21.06.2012Futbol
FEDA Zamanı albümü tanıtıldı

FEDA Zamanı albümü tanıtıldı

Feridun Düzağaç'ın yazıp bestelediği ve Multitap Grubu'yla birlikte seslendirdiği şarkılardan oluşan, Dokuz Sekiz Müzik Yapım tarafından hazırlanan FEDA Zamanı Albümü'nün tanıtım toplantısı Akaretler'deki kulüp binasında yapıldı.

13.06.2012Futbol
FEDA kampanyası albüm oldu

"FEDA" kampanyası albüm oldu

Ekonomik sıkıntı yaşayan Beşiktaş'a gelir kazandırmak için oluşturulan “Feda” Projesi'ne, Beşiktaşlı sanatçılar da “Feda Zamanı” isimli albüm ile destek verdi.

12.06.2012Futbol
Aşk üçgenini geçtik beşgene gidiyoruz

Aşk üçgenini geçtik beşgene gidiyoruz!

“Dinle Sevgili”nin başrol oyuncuları Zeynep Dörtkardeşler ve Cem Kılıç, dizinin gördüğü ilgiden memnun ama çekimler yüzünden bazen zorlanıyorlar. Sorun ise pek çok dizi oyuncusu gibi onları da yoran uzun çalışma saatlerinden ziyade sevişme sahneleri!

13.05.2012Kelebek
NBC’nin hırkası

NBC’nin hırkası

Gülse Birsel, “Yalan Dünya”da bu kez yönetmen Nuri Bilge Ceylan’a gönderme yaptı. Açılay karakteri, ödül törenine Ceylan gibi hırkayla katıldı.

22.04.2012Kelebek
Masumiyet Müzesi’nden masum dedikodular

Masumiyet Müzesi’nden masum dedikodular

Orhan Pamuk’un müzesinin açılışında Zeki Demirkubuz ve Orhan Gencebay konuşma yapacak ama Hülya Koçyiğit ve Ediz Hun programları uymadığı için katılmayacakmış

21.04.2012Kelebek
Borçlar kapandı ama sevinemedi

Borçlar kapandı ama sevinemedi

Ayağının tozuyla, Berlin’den döner dönmez konuşmuştuk Emin Alper’le.Belki hatırlarsınız, 25 Şubat 2012 tarihli Hürriyet Cumartesi ekinde yayımlanmıştı söyleşimiz ‘Çok borcumuz var’ başlığıyla.

20.04.2012Kelebek
NBC’yi solladı

NBC’yi solladı

Nuri Bilge Ceylan, bu yılki SİYAD Ödül Töreni’ne hırka ve spor ayakkabıyla katıldığı için eleştirilmişti.

15.04.2012Kelebek
İşte en iyi film

İşte en iyi film

31. İstanbul Film Festivali'nin Kapanış Töreni’ni Lütfi Kırdar Uluslarasası Kongre ve Sergi Salonu'nda yapıldı. Festivalin kapanış töreninde Altın Lale ödülleri açıklandı. Gecede En İyi Film Ödülü, Emin Alper'in yönettiği Tepenin Ardı filmine verildi.

14.04.2012Gündem
Sıradan bir memurun derin hayat hikâyesi

Sıradan bir memurun derin hayat hikâyesi

Hayata, yalana dolana karşı kendi mücadelesini veren küçük memurun hikâyesini ince detaylarla perdeye taşıyor Zeki Demirkubuz, Yeraltı adlı son filminde. Film, yönetmenin çok sevdiği Dostoyevski’nin Yeraltı’ndan Notlar adlı romanının serbest uyarlaması. Başrolde bu karakteri canlandırmak için oyunculuğun dışında yöntemler denediğini, işin içinden ancak bunalıma girerek çıkabildiğini söyleyen Engin Günaydın var.

13.04.2012Kelebek
İddialar benim umurumda değil

İddialar benim umurumda değil

Zeki Demirkubuz, bugün vizyona giren “Yeraltı” filminde arasının açık olduğu iddia edilen Nuri Bilge Ceylan’a gönderme yaptığı haberlerine kızdı.

12.04.2012Kelebek
Yeraltından ince mesaj

Yeraltı'ndan ince mesaj

“Yeraltı”, sinema dünyasını karıştırdı. Filmin basın gösterimi sonrası Zeki Demirkubuz-Nuri Bilge Ceylan polemiği başladı.

12.04.2012Kelebek
Yeraltı izleyici ile buluşuyor

Yeraltı izleyici ile buluşuyor

Yönetmen Demirkubuz’un son filmi “Yeraltı”, vizyona giriyor. Çekimleri Ankara’da yapılan ve başrollerinde Engin Günaydın, Nergis Öztürk gibi isimlerin olduğu filmin özel gösterimi BüyülüFener sinemasında yapıldı. Gösterime, yönetmen Demirkubuz ve oyuncu Engin Günaydın da katıldı.

10.04.2012Ankara
Tayfun Pirselimoğluna mükemmellik ödülü

Tayfun Pirselimoğlu'na mükemmellik ödülü

Boston Türk Film Festivali “Türk Sinemasında Mükemmellik Ödülü”, yönetmen Tayfun Pirselimoğlu'na verildi.

8.04.2012Gündem
İsmail Dümbüllü ödülü İsmail Abiye

İsmail Dümbüllü ödülü İsmail Abi'ye

Leyla ile Mecnun'daki İsmail Abi karakteri ile geniş kitlelere adını duyuran tiyatrocu Serkan Keskin, bu yıl İsmail Dümbüllü Ödülü'ne layık görüldü.

5.04.2012Gündem
Demirkubuz’u beklerken

Demirkubuz’u beklerken

“Yalan Dünya” dizisinde Cihangir’de Zeki Demirkubuz’u arayan Açılay’ı canlandıran Nihal Yalçın, önceki gün aynı adreste sevgilisiyle görüntülendi.

11.03.2012Kelebek
Yeraltı’nda sevişti

Yeraltı’nda sevişti

Engin Günaydın, Zeki Demirkubuz’un yazıp yönettiği “Yeraltı” filminde başrolü üstlendi.

3.03.2012Kelebek
İstanbul’dan mezun oldum

İstanbul’dan mezun oldum

Yasemin Öztürk, ikinci sezonunda “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” ekibine katıldı. Diziye psikolog Funda rolüyle giren oyuncu, Ankaralı olduğu için diziyi daha çok benimsediğini söylüyor. İstanbul’a 13 yıl önce yerleşen oyuncu, “Buraya ilk geldiğimde zor zamanlar geçirdim ama üstesinden geldim. İstanbul’dan mezun oldum!” diyor.

1.03.2012Kelebek
YERALTI

YERALTI

Çekimleri Ankara'da geçen sene tamamlanan Zeki Demirkubuz yeni filmi Yeraltı'nın gösterim tarihini Twitter'dan açıkladı. 13 Nisan'da gösterime girecek olan film, Ankara’da yalnız yaşayan memur Muharrem’in iç dünyasını anlatıyor.

1.03.2012Ekran
Demirkubuzun Yeraltı tarihi belli oldu

Demirkubuz'un 'Yeraltı' tarihi belli oldu

Zeki Demirkubuz'un yeni filmi Yeraltı'nın gösterim tarihi belli oldu.

1.03.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Her öpüşen aşk mı yaşar

Berrak Tüzünataç’la Can Bonomo öpüşürken görülmüş.

25.09.2012

KOZA TOPLAYARAK KALBE VE HAYATA DOKUNMAK!

Koza toplamak… Öyle bir zamanlamaya denk geldi ki… Filmlerle yaşam muhakemesi yapmak, hayatı sağaltmak… Nasıl da iyi geldi. Bu yoğunluk ve yorgunluğun arasında ruhumu nefes alması için kozanın ortasına bırakırken gözlerimi de görsel ziyafetle doyurmak… Dedim ya zamanlama iyi oldu. Hem yeni çıkmak üzere baskıya girecek olan kitabımın mizanpajı için son düzenlemeler, okumalar, diğer yandan köşe yazıları yaz, röportajlara soru çıkar, onları deşifre et. Bunları 3 gün içinde bitir, sonra 1 saat içinde bavul hazırla ve yola düş. Kozaları toplamaya uç!

25.09.2012

Soru ve cevaplarla Balyoz kararı

SORU: Darbecilere destek vermek sana yakışıyor mu?

24.09.2012

Meşhur tekne fotoğrafının analizi

Fotoğrafta aslında iki kişi değil, üç kişi var.

16.08.2012

Şehit sayısından argüman üretmek

YILLARA göre “şehit sayısı” bilançosu çıkarıp yayınlıyorlar.

8.08.2012

Hülya Avşar’dan jüri başkanı olur mu?

Madem bu yıl Altın Portakal’da jüri başkanı Hülya Avşar olarak belirlendi, öyleyse “Geleneksel Altın Portakal Jüri Başkanlığı” tartışmasına başlayalım.

20.07.2012

Yeraltı bunu hak etmedi

Zeki Demirkubuz’un “Yeraltı” filmi ödülleri hakkıyla topladı ama hak etmediği bir şey vardı.

16.04.2012

Ya yönetmen olsaydı...

Zeki Demirkubuz bugün vizyona giren “Yeraltı” filminin Nuri Bilge Ceylan göndermeleriyle tartışılmasını istemiyor haklı olarak...

13.04.2012

Türkiye için efelik vakti

MEĞER bizim memlekette ne çok cengâver, ne çok efe, ne çok delikanlı, ne çok antimilitarist, ne çok darbe karşıtı, ne çok kahraman, ne çok yürekli kişi var imiş de haberimiz yokmuş.

13.04.2012

28 Şubatçılar gözaltına alınırken hissettiklerim

- “BU kadına haddini bildiriniz” sözünü anımsadım ve müthiş bir ferahlama duygusuyla dolup taştım.

12.04.2012

Demirkubuz’un Ankara filmi

Haftanın filmi hiç kuşkusuz Zeki Demirkubuz’un Ankara’da çektiği ve Engin Günaydın ve Nergis Öztürk’ün muhteşem oyunculukları için bile izlenmesi gereken Yeraltı. Fragmanıyla epeydir ilgi uyandıran Doğaüstü, fantastik film sevenleri memnun edecek. Vasat kurtadam filmi Yeniden Doğuş ve Soderbergh’in ortalama aksiyon filmi Çapraz Ateş, haftanın diğer seçenekleri.

12.04.2012

Elebaşı ve yalakaları

İç dünyasında büyük yangınlar olan bir küçük memur. Ankara’daki yalnız yaşamının monotonluğuna karşı benliğinde fırtınalar esiyor.

11.04.2012
İkinci çuval eylemi

İkinci çuval eylemi

PROTESTO

10.03.2012

Taklide katlanamama halleri

Halil Sezai’nin yapımcısı Ahmet Çelenk, PAL FM Müzik Ödülleri Gecesi’nde şarkıcısının yerine alınganlık yapmış.

8.03.2012