MENÜ
Arşiv
Etiketler

Zeki Demirkubuz

Zeki Demirkubuz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zeki Demirkubuz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 792 Zeki Demirkubuz haberi bulunmuştur.

Zeki Demirkubuz Haberleri

İstanbul Modernde Ölesiye sinema

İstanbul Modern'de "Ölesiye" sinema

İstanbul Modern Sinema, 19-29 Eylül tarihleri arasında “Ölesiye” başlıklı programla, tutkunun hükmettiği hayatların geçtiği 11 filmlik bir seçki sunuyor.

5.09.2013Kelebek
Uğur Yücelin Soğukuna Sırbistandan ödül

Uğur Yücel'in 'Soğuk'una Sırbistan'dan ödül

Paliç Avrupa Filmleri Festivali'nde, Uğur Yücel'in yönettiği 'Soğuk', Parallels and Encounters bölümünün en iyi filmi seçildi.

22.07.2013Gündem
Sırbistan’da jüri olacak

Sırbistan’da jüri olacak

HER yıl bir ülke sinemasıyla ilgili özel bölüm düzenleyen Palic Avrupa Filmleri Festivali’nin bu yılki konuğu Türkiye.

12.07.2013Gündem
Bunlardan adam olmaz dediğim için özür diliyorum

Bunlardan adam olmaz dediğim için özür diliyorum

Taksim olaylarına kadar memleketten ümidi kesmişti, şimdi referandum sırasında söylenen yalanların bile hesabını sorabileceğine inanıyor. Koyu Beşiktaşlı yönetmen Zeki Demirkubuz’la direnişi konuştuk.

8.06.2013Kelebek
Mucize Parkı

Mucize Parkı

Bir hafta öncesine kadar ilerde nasıl bir hayata mahkûm olacağımızı düşünüyordum kara kara. Türkiye’nin mucize jenerasyonu 10 günde bize bambaşka bir ülke ve yeni bir hayat hediye etti.

8.06.2013Kelebek
Çarşı’ya katıldı

Çarşı’ya katıldı

“Ben bu ülke için hapis yattım. Şimdi de bu ülke için sinemayı bırakıyorum.

8.06.2013Kelebek
Yönetmen değil çapulcuyum

Yönetmen değil çapulcuyum

GEZİ Parkı’ndaki eyleme destek veren sanatçılar, dün akşam saatlerinde Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde biraraya geldi.

3.06.2013Gündem
İyi ki müziğe döndüm, iyi ki bırakmışım...

İyi ki müziğe döndüm, iyi ki bırakmışım...

İki yıllık aradan sonra Teoman resmen müziğe döndü. Vodafone Freezone konser turnesi çerçevesinde 8 ili gezecek olan Teoman’ın sahneye döndüğü ilk Gaziantep konserinde oradaydım. Kulis arkasında neler yaşandı, heyecanlı mıydı, yeni şarkı ne zaman geliyor? Hem merak ettiklerimi sordum hem Teoman’ın müziğe dönüşüne tanık oldum...

11.05.2013Kelebek
Türk filmleri Varşova’da

Türk filmleri Varşova’da

Son yıllarda uluslararası birçok festivalden ödülle dönen Türk sinemasının önemli eserleri Polonya’nın başkenti Varşova’da sinemaseverlerle buluşacak.

9.04.2013Kelebek
Müzede bir gün

Müzede bir gün

22.03.2013Kelebek
Artık çıtayı biz belirleyeceğiz

Artık çıtayı biz belirleyeceğiz

Biz Oyuncular’ın Cihangir’deki BO Sahnesi, 18 Mart Pazartesi perdelerini ‘Adolf’ oyunuyla açıyor. Nilüfer Bıyıklı ve Levent Özdilek’in ortak hayallerini gerçeğe dönüştüren sahneyi ziyaret ettik. Siz röportajımızı okurken inşaat bitmiş, BO Sahne ilk ziyaretçilerini ağırlamak üzere son hazırlıklarını tamamlıyor olacak. Levent Özdilek, tüm süreci anlatıyor...

15.03.2013Kelebek
Görünür olmaktan mahcubiyet duyuyorum

Görünür olmaktan mahcubiyet duyuyorum

Sarıkamış Harekatı daha önce pek çok kurgu ve belgesel sinema filmine konu oldu. Alphan Eşeli imzalı ‘Eve Dönüş: Sarıkamış 1915’in farkıysa savaşı, terk edilmiş bir Ermeni köyünde mahsur kalan yedi kişinin yaşama tutunma çabası üzerinden anlatıyor olması. 8 Mart’ta vizyona girecek film vesilesiyle Uğur Polat’la buluştuk. Tiyatrodan sinemaya, uzun soluklu bir sohbete koyulduk...

3.03.2013Kelebek
Görünür olmaktan mahcubiyet duyuyorum

Görünür olmaktan mahcubiyet duyuyorum

Filmi ilk izlediğinizde ne düşündünüz?- 60 ekran bir monitörde, çok kaba bir kurgu izledim. Filmin büyüsüne ulaşmak zordu tabii o şartlarda.

1.03.2013Kelebek
Hollywood’da Türk filmleri geçidi

Hollywood’da Türk filmleri geçidi

28 Şubat-3 Mart günleri arasında Los Angeles’ta düzenlenecek 2. Los Angeles Türk Film Festivali’nde gösterilecek filmler belli oldu.

12.02.2013Gündem
CANLI YAYINDA KÜFÜR ŞOKU

CANLI YAYINDA KÜFÜR ŞOKU

Ünlü Yönetmen Zeki Demirkubuz, Balçiçek İlter'in "Söz Sende" programında söylediği sözlerle yine çok konuşulacak.Zaman zaman yaptığı öfkeli çıkışları sorulan Demirkubuz, hayatı boyunca "iki yüzlü" olan insanlara karşı öfke duyduğunu ve bunun için tepki gösterdiğini belirtti. Balçiçek İlter’in "Hayat, zaten bu iki yüzlülüklerle dolu değil mi" demesi üzerine Demirkubuz öyle bir kelime söyledi ki Balçiçek İlter şaştı kaldı. KURGU: Levent SERT

5.02.2013Haber
Seksi görünmenin nesi kötü

Seksi görünmenin nesi kötü!

Kendisiyle “Türkiye’nin Yıldızları” yarışmasıyla müşerref olduk. Ardından “Çılgın Dershane”nin seksi kızı olarak izledik. Sonrasında TV dizilerindeki performansıyla oyunculuk gücünü kanıtladı. Duygu Çetinkaya sadece yetenekli bir oyuncu değil; aynı zamanda besteci, şarkıcı, söz yazarı... Tam bir kitap kurdu, müzik tutkunu... Yetmezmiş gibi hasta bir Fenerbahçe taraftarı ve futbol profesörü. Çetinkaya, futboldan müziğe tüm hayatını Boxer’a anlattı.

31.01.2013Kelebek
Annem ve tüm komşuları bizim dizinin bağımlısı

Annem ve tüm komşuları bizim dizinin bağımlısı

“Umutsuz Ev Kadınları”nın Sinan’ı Serhat Tutumluer, izleyicide bağımlılık yarattı! Dizinin fan sayfalarında “Sinan’ı izlemeye doyamıyoruz” yorumlarına sıkça rastlanıyor. O da bu durumdan memnun, gururlu: “Sinan karakteri dizinin orijinaline göre daha çok işleniyor olmasına karşın böyle bir beklenti varsa, ne mutlu bana...”

31.01.2013Kelebek
12 Eylülde ruhumuz bu kadar acımadı

12 Eylül'de ruhumuz bu kadar acımadı

Türk sinemasının zor yönetmenlerinden Zeki Demirkubuz. Anlaması da, izlemesi de kolay değil filmlerini. Konuşması, konuşturması ise hiç de sanıldığı gibi zor değil. Daha az sinema, daha çok siyaset, en çok da toplum konuştuk. Yine lafını esirgemedi, hem de hiç!

27.01.2013Kelebek
En iyi film: Tepenin ardı

En iyi film: Tepenin ardı

Türk sinemasının en önemli ödüllerinden biri olan Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülleri, dün yapılan törende sahiplerini buldı.

22.01.2013Gündem
SİYAD ödüllerinin adayları açıklandı

SİYAD ödüllerinin adayları açıklandı

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından verilen Türk Sineması Ödülleri’nin adayları açıklandı.

11.01.2013Gündem
En çok onları konuştuk

En çok onları konuştuk!

Geçtiğimiz sene dilimize pelesenk olan cümleler, şarkılar onlarındı. Tekrar tekrar izlediğimiz oyunlar, en çok konuştuğumuz diziler onların yer aldıklarıydı. Kimlerden mi bahsediyoruz? “Yalan Dünya”nın Zerrin’i Derya Karadaş, “Öyle Bir Geçer Zaman ki”nin Berrin’i Yıldız Çağrı Atiksoy, “Kayıp Şehir”in İrfan’ı İlker Kaleli, “Benim İçin Üzülme”nin Buke’si Fulya Zenginer, tiyatro, televizyon ve sinema için pek çok proje üreten Alper Kul, “Hakim Bey” şarkısına getirdiği yeni yorumla dikkat çeken Mehmet Erdem ve “Bir Güzellik Yapsana” şarkısıyla internette tıklanma rekorları kıran Murat Dalkılıç... Elele dergisi onlarla bir araya geldi, başarılarını, yeni hedeflerini, 2013 projelerini öğrendi.

9.01.2013Seyahat
Bu yıl neleri tartıştık

Bu yıl neleri tartıştık

Geçen yıl sanat âlemi açısından epey olaylı ve ‘yasaklı’ geçti. Bu senenin de ondan pek aşağı kalır yanı yoktu. Bakın 2012’de kültür sanat gündeminde hangi konuları tartıştık ve ne yazık ki çoğuna çözüm bulamadık...

29.12.2012Kelebek
Sinemada uyarlamalar dönemi

Sinemada uyarlamalar dönemi

Her ne kadar bir dönem Hollywood, edebiyat uyarlamalarını mahvetmiş olsa da günümüzde durum daha farklı. Daha kaliteli uyarlamalar seyircinin ilgisini çekiyor. Bu hafta vizyona giren Anna Karenina ve Pi’nin Yaşamı da bunlardan biri...

28.12.2012Gündem
Dubai Film Festivalinde Türkiyeye 3 ödül

Dubai Film Festivali'nde Türkiye'ye 3 ödül

Dubai Film Festivalinde en çok ilgi gerçekten Türk Sineması oldu.

18.12.2012Gündem
Demizkubuza Dubaiden ödül

Demizkubuz'a Dubai'den ödül

Usta yönetmen Zeki Demirkubuz son filmi 'Yeraltı' ile 9. Dubai Uluslararası Film Festivali’nde Asya-Afrika yapımı filmler kategorisinde En İyi Film ödülüne layık görüldü.

17.12.2012Gündem
27 dakikada Emin Alper

27 dakikada Emin Alper

Şubat ayında Berlin Film Festivali’nden aldığı iki ödülle duymuştuk bağımsız yönetmen Emin Alper’i. Doğduğu ilçe Ermenek’te çektiği ‘Tepenin Ardı’ filmi gelecek hafta vizyonda. Bakın 10 ayda neler yaşamış...

8.12.2012Kelebek
Gezici Festival bugün başlıyor

Gezici Festival bugün başlıyor

Ankara Sinema Derneği'nce Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlenen 18. Gezici Festival, 11 günlük yolculuğuna bugün başlıyor.

30.11.2012Gündem
Ankara filme doyacak

Ankara filme doyacak

Gezici Festival, bir kez daha dünyanın önemli festivallerinde gösterilen ve ilgi çeken filmlerden oluşan dünya sineması seçkisini izleyiciye sunmaya hazırlanıyor.

24.11.2012Ankara
Bir ölür bin dirilir

Bir ölür bin dirilir

Terörün hız kesmediği ve aralarda savaş zillerinin çaldığı dönemde vizyona giren Dağ, pusuya düşen iki askerin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

16.11.2012Kelebek
Zeki Demirkubuz: Feriştahı olsa eleştiririm

Zeki Demirkubuz: Feriştahı olsa eleştiririm

Diyarbakır’da düzenlenen 1. Amed Film Festivali'nde konuşan yönetmen Zeki Demirkubuz, Altınkoza tartışması için ‘hakkım var, feriştahı olsa eleştiririm’ dedi. Filmlerinin aksine yaşam sevinci ile doldu olduğunu belirten Demirkubuz, ‘filancadan intikam alayım’ diye film yapmam dedi.

5.11.2012Kelebek
Türk sinemasında altın çağ

Türk sinemasında altın çağ

Vizyona giren film sayısından seyirci artışına, yerli filmlerin uluslararası alanda kazandığı ödüllere kadar Türk sineması son 10 yılda çıtasını önemli oranda yükseltti.

5.11.2012Gündem
Gezici Festival, 18. kez yola çıkacak

Gezici Festival, 18. kez yola çıkacak

Ankara Sinema Derneği'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 18. kez yola çıkacak.

4.11.2012Gündem
Demirkubuz Dubai’de yarışacak

Demirkubuz Dubai’de yarışacak

Türkiye’deki film festivallerinde artık yarışmayacağını açıklayan yönetmen Zeki Demirkubuz ‘Yeraltı’ filmi ile 9’uncu Dubai Uluslararası Film Festivali’ne katılıyor.

31.10.2012Gündem
Türk filmleri İtalyan halkından tam not aldı

Türk filmleri İtalyan halkından tam not aldı

Roma'da bu yıl ikincisi düzenlenen Roma Türk Film Festivali'nin başkanı Serap Engin, festivalin gördüğü ilgiden memnun olduklarını söyledi.

30.10.2012Gündem
DVD

DVD

20.10.2012Kelebek
ATA DEMİRER BİLİNMEYENLERİNİ ANLATTI

ATA DEMİRER BİLİNMEYENLERİNİ ANLATTI

ROMA'da bu yıl ikincisi düzenlenen Türk Film Festivali'nin açılış galasına katılan Ata Demirer, palyaço esprisiyle İtalya'yı kırdı geçirdi. Demirer "İtalya'ya ilk kez annemin karnında 40 yıl önce geldim" derken annesinin, Medrano Sirki'nde çalışan babasının peşinden İtalya'ya geldiğini söyledi.

19.10.2012Gündem
Altın Portakallar sahiplerini buldu

Altın Portakallar sahiplerini buldu

49'uncu Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında dağıtılan Altın Portakal ödülleri dün gece sahiplerini buldu. Jüri Başkanı Hülya Avşar, "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü alan 12 yaşındaki Abdulkadir Tuncer'i sarılarak tebrik etti.

13.10.2012Gündem
15 dakikada Nazan Kesal

15 dakikada Nazan Kesal

Cannes’da iki kez kırmızı halıda yürüyen usta oyuncu Nazan Kesal, bu kez kocasının ölümünden sonra altı çocuğuna babalık da yapmış, güçlü mü güçlü bir kadını canlandırıyor yeni dizi Kayıp Şehir’de.

29.09.2012Kelebek
İkinci Uluslararasu Suç ve Ceza Film Festivali başladı

İkinci Uluslararasu Suç ve Ceza Film Festivali başladı

İSTANBUL Üniversitesi (İÜ) ile Başakşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ve bu yılki teması "Kadına Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık" olan 2. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin açılışı, İÜ Rektörlük binası önünde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de katılımıyla yapıldı.

29.09.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Orman’a yine UEFA’nın yolları!

Beşiktaş, yarın UEFA Disiplin Kurulu’nda savunma verecek.

19.06.2013

Orantısız övgüyü hak eden mekan

Hiç huyum değil, ama şu an bir mekanı gayet orantısız öveceğim.

16.06.2013

Al sana referandum

Everest’e tırmanan ilk Türk... “Herkes Everest’e tırmanamayabilir ama, herkesin tırmanabileceği bir Everest’i vardır” diyen, AKUT’un kurucusu, Türkiye’nin onur duyduğu evladı, Nasuh Mahruki orada.

15.06.2013

Trabzon Sanat Günleri

GEÇEN hafta cuma ve cumartesi günleri Trabzon Sanatevi’nin düzenlediği Sanat Günleri’ndeydim.

5.06.2013

İyi ki müziğe döndüm... İyi ki bırakmışım...

İki yıllık aradan sonra Teoman resmen müziğe döndü. Vodafone Freezone konser turnesi çerçevesinde 8 ili gezecek olan Teoman’ın sahneye döndüğü ilk Gaziantep konserinde oradaydım. Kulis arkasında neler yaşandı, heyecanlı mıydı, yeni şarkı ne zaman geliyor? Hem merak ettiklerimi sordum hem Teoman’ın müziğe dönüşüne tanık oldum...

11.05.2013

İlginç bir oyun: Yollu

Sahne Hal’de seyrettim. Sezonun kayda değer oyunlarından biri.

13.04.2013

Herkes terör örgütü üyesi

“- Sen o davaya neden girdin?”
“- Sen o kişinin avukatlığını neden üstlendin?”
“- Sen müvekkiline neden susma hakkını kullan dedin?”

28.01.2013

SİYAD gezegenindeki bir törenin anatomisi

Dile kolay, pazartesi gecesi tam 45. kez düzenlendi Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) ödül töreni.

22.01.2013

Neden ‘İyi ki Abdullah Gül var’ diyemiyorum

“ERDOĞAN ile Gül arasında fark yok” diyenlerden değilim ben.

30.11.2012
Haftalık

Haftalık

10.11.2012