MENÜ
Arşiv

Zeki Demirkubuz

Zeki Demirkubuz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zeki Demirkubuz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 767 Zeki Demirkubuz haberi bulunmuştur.

Zeki Demirkubuz Haberleri

12 Eylülde ruhumuz bu kadar acımadı

12 Eylül'de ruhumuz bu kadar acımadı

Türk sinemasının zor yönetmenlerinden Zeki Demirkubuz. Anlaması da, izlemesi de kolay değil filmlerini. Konuşması, konuşturması ise hiç de sanıldığı gibi zor değil. Daha az sinema, daha çok siyaset, en çok da toplum konuştuk. Yine lafını esirgemedi, hem de hiç!

27.1.2013Kelebek
En iyi film: Tepenin ardı

En iyi film: Tepenin ardı

Türk sinemasının en önemli ödüllerinden biri olan Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülleri, dün yapılan törende sahiplerini buldı.

22.1.2013Gündem
SİYAD ödüllerinin adayları açıklandı

SİYAD ödüllerinin adayları açıklandı

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından verilen Türk Sineması Ödülleri’nin adayları açıklandı.

11.1.2013Gündem
En çok onları konuştuk

En çok onları konuştuk!

Geçtiğimiz sene dilimize pelesenk olan cümleler, şarkılar onlarındı. Tekrar tekrar izlediğimiz oyunlar, en çok konuştuğumuz diziler onların yer aldıklarıydı. Kimlerden mi bahsediyoruz? “Yalan Dünya”nın Zerrin’i Derya Karadaş, “Öyle Bir Geçer Zaman ki”nin Berrin’i Yıldız Çağrı Atiksoy, “Kayıp Şehir”in İrfan’ı İlker Kaleli, “Benim İçin Üzülme”nin Buke’si Fulya Zenginer, tiyatro, televizyon ve sinema için pek çok proje üreten Alper Kul, “Hakim Bey” şarkısına getirdiği yeni yorumla dikkat çeken Mehmet Erdem ve “Bir Güzellik Yapsana” şarkısıyla internette tıklanma rekorları kıran Murat Dalkılıç... Elele dergisi onlarla bir araya geldi, başarılarını, yeni hedeflerini, 2013 projelerini öğrendi.

9.1.2013Seyahat
Bu yıl neleri tartıştık

Bu yıl neleri tartıştık

Geçen yıl sanat âlemi açısından epey olaylı ve ‘yasaklı’ geçti. Bu senenin de ondan pek aşağı kalır yanı yoktu. Bakın 2012’de kültür sanat gündeminde hangi konuları tartıştık ve ne yazık ki çoğuna çözüm bulamadık...

29.12.2012Kelebek
Sinemada uyarlamalar dönemi

Sinemada uyarlamalar dönemi

Her ne kadar bir dönem Hollywood, edebiyat uyarlamalarını mahvetmiş olsa da günümüzde durum daha farklı. Daha kaliteli uyarlamalar seyircinin ilgisini çekiyor. Bu hafta vizyona giren Anna Karenina ve Pi’nin Yaşamı da bunlardan biri...

28.12.2012Gündem
Dubai Film Festivalinde Türkiyeye 3 ödül

Dubai Film Festivali'nde Türkiye'ye 3 ödül

Dubai Film Festivalinde en çok ilgi gerçekten Türk Sineması oldu.

18.12.2012Gündem
Demizkubuza Dubaiden ödül

Demizkubuz'a Dubai'den ödül

Usta yönetmen Zeki Demirkubuz son filmi 'Yeraltı' ile 9. Dubai Uluslararası Film Festivali’nde Asya-Afrika yapımı filmler kategorisinde En İyi Film ödülüne layık görüldü.

17.12.2012Gündem
27 dakikada Emin Alper

27 dakikada Emin Alper

Şubat ayında Berlin Film Festivali’nden aldığı iki ödülle duymuştuk bağımsız yönetmen Emin Alper’i. Doğduğu ilçe Ermenek’te çektiği ‘Tepenin Ardı’ filmi gelecek hafta vizyonda. Bakın 10 ayda neler yaşamış...

8.12.2012Kelebek
Gezici Festival bugün başlıyor

Gezici Festival bugün başlıyor

Ankara Sinema Derneği'nce Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlenen 18. Gezici Festival, 11 günlük yolculuğuna bugün başlıyor.

30.11.2012Gündem
Ankara filme doyacak

Ankara filme doyacak

Gezici Festival, bir kez daha dünyanın önemli festivallerinde gösterilen ve ilgi çeken filmlerden oluşan dünya sineması seçkisini izleyiciye sunmaya hazırlanıyor.

24.11.2012Ankara
Bir ölür bin dirilir

Bir ölür bin dirilir

Terörün hız kesmediği ve aralarda savaş zillerinin çaldığı dönemde vizyona giren Dağ, pusuya düşen iki askerin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

16.11.2012Kelebek
Zeki Demirkubuz: Feriştahı olsa eleştiririm

Zeki Demirkubuz: Feriştahı olsa eleştiririm

Diyarbakır’da düzenlenen 1. Amed Film Festivali'nde konuşan yönetmen Zeki Demirkubuz, Altınkoza tartışması için ‘hakkım var, feriştahı olsa eleştiririm’ dedi. Filmlerinin aksine yaşam sevinci ile doldu olduğunu belirten Demirkubuz, ‘filancadan intikam alayım’ diye film yapmam dedi.

5.11.2012Kelebek
Türk sinemasında altın çağ

Türk sinemasında altın çağ

Vizyona giren film sayısından seyirci artışına, yerli filmlerin uluslararası alanda kazandığı ödüllere kadar Türk sineması son 10 yılda çıtasını önemli oranda yükseltti.

5.11.2012Gündem
Gezici Festival, 18. kez yola çıkacak

Gezici Festival, 18. kez yola çıkacak

Ankara Sinema Derneği'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 18. kez yola çıkacak.

4.11.2012Gündem
Demirkubuz Dubai’de yarışacak

Demirkubuz Dubai’de yarışacak

Türkiye’deki film festivallerinde artık yarışmayacağını açıklayan yönetmen Zeki Demirkubuz ‘Yeraltı’ filmi ile 9’uncu Dubai Uluslararası Film Festivali’ne katılıyor.

31.10.2012Gündem
Türk filmleri İtalyan halkından tam not aldı

Türk filmleri İtalyan halkından tam not aldı

Roma'da bu yıl ikincisi düzenlenen Roma Türk Film Festivali'nin başkanı Serap Engin, festivalin gördüğü ilgiden memnun olduklarını söyledi.

30.10.2012Gündem
DVD

DVD

20.10.2012Kelebek
ATA DEMİRER BİLİNMEYENLERİNİ ANLATTI

ATA DEMİRER BİLİNMEYENLERİNİ ANLATTI

ROMA'da bu yıl ikincisi düzenlenen Türk Film Festivali'nin açılış galasına katılan Ata Demirer, palyaço esprisiyle İtalya'yı kırdı geçirdi. Demirer "İtalya'ya ilk kez annemin karnında 40 yıl önce geldim" derken annesinin, Medrano Sirki'nde çalışan babasının peşinden İtalya'ya geldiğini söyledi.

19.10.2012Gündem
Altın Portakallar sahiplerini buldu

Altın Portakallar sahiplerini buldu

49'uncu Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında dağıtılan Altın Portakal ödülleri dün gece sahiplerini buldu. Jüri Başkanı Hülya Avşar, "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü alan 12 yaşındaki Abdulkadir Tuncer'i sarılarak tebrik etti.

13.10.2012Gündem
15 dakikada Nazan Kesal

15 dakikada Nazan Kesal

Cannes’da iki kez kırmızı halıda yürüyen usta oyuncu Nazan Kesal, bu kez kocasının ölümünden sonra altı çocuğuna babalık da yapmış, güçlü mü güçlü bir kadını canlandırıyor yeni dizi Kayıp Şehir’de.

29.9.2012Kelebek
İkinci Uluslararasu Suç ve Ceza Film Festivali başladı

İkinci Uluslararasu Suç ve Ceza Film Festivali başladı

İSTANBUL Üniversitesi (İÜ) ile Başakşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ve bu yılki teması "Kadına Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık" olan 2. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin açılışı, İÜ Rektörlük binası önünde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de katılımıyla yapıldı.

29.9.2012Gündem
Ödüllerde Nuri Bilge Ceylan’ın etkisi iddiası

Ödüllerde Nuri Bilge Ceylan’ın etkisi iddiası

Altın Koza’da ilginç iddia... Ödüllerde Nuri Bilge Ceylan’ın etkisi olduğu söyleniyor. Konuşulanlara göre jüri koltuğunda oturan yapımcı Zeynep Atakan, Ceylan’ın sevmediği yönetmenlere ödül verilmesini engelledi. Zeki Demirkubuz tepkisini Twitter’dan dile getirdi.

25.9.2012Kelebek
Demirkubuzdan Altın Koza jürisine ağır eleştiri

Demirkubuz'dan Altın Koza jürisine ağır eleştiri

Adana Altın Koza Film Festivali sonrası ödül alanlar ve alamayanlar üzerine tartışmalar hala sürüyor. Yönetmen Zeki Demirkubuz’un festivalde yarışan "Yeraltı” filminin beklendiği ödülleri alamaması üzerine Twitter 'de yazdığı bir mesajla eleştirdi.

24.9.2012Gündem
Altın Kozayı Babamın Sesi aldı

Altın Koza'yı Babamın Sesi aldı

Adana’da düzenlenen Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. En İyi Film Ödülü’nü, Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan’ın yönettiği ’Babamın Sesi’ filmi aldı. Ayrıca Koza jürisi 'En İyi Müzik Ödülü'ne değer eser bulamadı.

23.9.2012Gündem
Erkeğin oluyor da kadının neden genç sevgilisi olmasın

Erkeğin oluyor da kadının neden genç sevgilisi olmasın!

Aklında 40 tilki dolaşıyor, aynı anda binbir farklı plan yapıyor. Bir yandan kızını zengin biriyle evlendirip statü atlamanın, bir yandan genç sevgilisiyle vuslata ermenin hayallerini kuruyor. “Evlerden Biri”nin Leman’ı ve ona hayat veren başarılı oyuncu Mehtap Bayrı, şimdilerde izleyicinin yakın takibinde...

21.9.2012Kelebek
Ve Altın Koza heyecanı başladı

Ve Altın Koza heyecanı başladı

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce bu yıl 17- 23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 19’uncu Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali başladı.

17.9.2012Gündem
Altın Kozanın Gala programı açıklandı

Altın Koza'nın Gala programı açıklandı

19. Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın gala programı belli oldu.

13.9.2012Kelebek
AtılımFest Başlıyor

AtılımFest Başlıyor

18 Eylül’de başlayacak AtılımFest ile Ankara birbirinden ünlü isimlerle buluşacak. Beş gün sürecek etkinlikte Serdar Ortaç, Volkan Konak, Yalın gibi isimler hayranlarıyla buluşacak.

22.8.2012Ankara
Altın Portakal vurgun yedi

Altın Portakal vurgun yedi

49’uncu Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni, festivalin jüri başkanı Hülya Avşar’a kızan yönetmenler değil, kendi yönetmeliği vurdu. Geçen yıl değişen yönetmeliğe göre başka bir yarışmada şansını deneyen filmler, Altın Portakal’a kabul edilmiyor.

14.8.2012Kelebek
Yeraltı’na En İyi Film ödülü

Yeraltı’na En İyi Film ödülü

Zeki Demirkubuz’un çekimlerini Ankara’da gerçekleştirdiği “Yeraltı”, Hindistan’ın Yeni Delhi kentinde düzenlenen 12. Osian’s Cinefan Film Festivali’nde En İyi Film ödülünün sahibi oldu.

7.8.2012Ankara
Hindistan’dan 4 ödül birden

Hindistan’dan 4 ödül birden

Hindistan’ın Yeni Delhi kentinde düzenlenen 12. Osian’s Cinefan Film Festivali’nde bütün önemli ödüller Türk filmlerine gitti.

7.8.2012Gündem
Altın Koza’da 14 film yarışacak

Altın Koza’da 14 film yarışacak

Sinema dünyasının heyecanla beklediği 19. Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yeralacak filmler belli oldu.

7.8.2012Gündem
Altın Kozada büyük çekişme

Altın Koza'da büyük çekişme

Ferzan Özpetek´in jüri başkanı olduğu Adana Altın Koza Film Festivali'nde Yeşim Ustaoğlu, Zeki Demirkubuz ve Reha Erdem son filmleriyle yarışacak.

25.7.2012Gündem
Bu nasıl bir sorumluluk, nasıl bir arma aşkı

"Bu nasıl bir sorumluluk, nasıl bir arma aşkı?"

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Mesut Urgancılar, kongre üyesi olup Beşiktaş'ı yaşamayan insanların olduğunu söyledi.

21.6.2012Futbol
FEDA Zamanı albümü tanıtıldı

FEDA Zamanı albümü tanıtıldı

Feridun Düzağaç'ın yazıp bestelediği ve Multitap Grubu'yla birlikte seslendirdiği şarkılardan oluşan, Dokuz Sekiz Müzik Yapım tarafından hazırlanan FEDA Zamanı Albümü'nün tanıtım toplantısı Akaretler'deki kulüp binasında yapıldı.

13.6.2012Futbol
FEDA kampanyası albüm oldu

"FEDA" kampanyası albüm oldu

Ekonomik sıkıntı yaşayan Beşiktaş'a gelir kazandırmak için oluşturulan “Feda” Projesi'ne, Beşiktaşlı sanatçılar da “Feda Zamanı” isimli albüm ile destek verdi.

12.6.2012Futbol
Aşk üçgenini geçtik beşgene gidiyoruz

Aşk üçgenini geçtik beşgene gidiyoruz!

“Dinle Sevgili”nin başrol oyuncuları Zeynep Dörtkardeşler ve Cem Kılıç, dizinin gördüğü ilgiden memnun ama çekimler yüzünden bazen zorlanıyorlar. Sorun ise pek çok dizi oyuncusu gibi onları da yoran uzun çalışma saatlerinden ziyade sevişme sahneleri!

13.5.2012Kelebek
NBC’nin hırkası

NBC’nin hırkası

Gülse Birsel, “Yalan Dünya”da bu kez yönetmen Nuri Bilge Ceylan’a gönderme yaptı. Açılay karakteri, ödül törenine Ceylan gibi hırkayla katıldı.

22.4.2012Kelebek
Masumiyet Müzesi’nden masum dedikodular

Masumiyet Müzesi’nden masum dedikodular

Orhan Pamuk’un müzesinin açılışında Zeki Demirkubuz ve Orhan Gencebay konuşma yapacak ama Hülya Koçyiğit ve Ediz Hun programları uymadığı için katılmayacakmış

21.4.2012Kelebek

Yazar Sonuçları

SİYAD gezegenindeki bir törenin anatomisi

Dile kolay, pazartesi gecesi tam 45. kez düzenlendi Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) ödül töreni.

22.1.2013

Neden ‘İyi ki Abdullah Gül var’ diyemiyorum

“ERDOĞAN ile Gül arasında fark yok” diyenlerden değilim ben.

30.11.2012

Her öpüşen aşk mı yaşar

Berrak Tüzünataç’la Can Bonomo öpüşürken görülmüş.

25.9.2012

KOZA TOPLAYARAK KALBE VE HAYATA DOKUNMAK!

Koza toplamak… Öyle bir zamanlamaya denk geldi ki… Filmlerle yaşam muhakemesi yapmak, hayatı sağaltmak… Nasıl da iyi geldi. Bu yoğunluk ve yorgunluğun arasında ruhumu nefes alması için kozanın ortasına bırakırken gözlerimi de görsel ziyafetle doyurmak… Dedim ya zamanlama iyi oldu. Hem yeni çıkmak üzere baskıya girecek olan kitabımın mizanpajı için son düzenlemeler, okumalar, diğer yandan köşe yazıları yaz, röportajlara soru çıkar, onları deşifre et. Bunları 3 gün içinde bitir, sonra 1 saat içinde bavul hazırla ve yola düş. Kozaları toplamaya uç!

25.9.2012

Soru ve cevaplarla Balyoz kararı

SORU: Darbecilere destek vermek sana yakışıyor mu?

24.9.2012

Meşhur tekne fotoğrafının analizi

Fotoğrafta aslında iki kişi değil, üç kişi var.

16.8.2012

Şehit sayısından argüman üretmek

YILLARA göre “şehit sayısı” bilançosu çıkarıp yayınlıyorlar.

8.8.2012

Hülya Avşar’dan jüri başkanı olur mu?

Madem bu yıl Altın Portakal’da jüri başkanı Hülya Avşar olarak belirlendi, öyleyse “Geleneksel Altın Portakal Jüri Başkanlığı” tartışmasına başlayalım.

20.7.2012