MENÜ
Arşiv
Etiketler

Zeki Demirkubuz

Zeki Demirkubuz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zeki Demirkubuz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 762 Zeki Demirkubuz haberi bulunmuştur.

Zeki Demirkubuz Haberleri

Kaan Müjdeci: Bana yetenekli denmesinden utanıyorum

Kaan Müjdeci: Bana yetenekli denmesinden utanıyorum

71’inci Venedik Film Festivali’nde ilk uzun metrajlı filmi ‘Sivas’ ile ana yarışmada büyük ödül Altın Aslan’a aday gösterilen genç yönetmenlerden Kaan Müjdeci, bugün ilk sınavını veriyor.

3.9.2014Keyif
Sinemanın Ankara kervanı

Sinemanın Ankara kervanı

Ankara’da çekilen sinema filmlerine bir yenisi daha ekleniyor. Şimdiye kadar Behzat Ç. Ankara Yanıyor, Uçurtmayı Vurmasınlar, Zübük, Sürü, Aşk Tesadüfleri Sever gibi büyük ses getiren filmlere ev sahipliği yapan Başkent’te, son olarak oyuncu kadrosunda Ali Sunal, Oya Başar, Burak Satıbol, Tuğçe Özbudak ve Sinem Öztürk’ün yer aldığı ‘Yusuf ve Yusuf’ adlı komedi filminin çekimleri yapılıyor.

14.8.2014Ankara
Sinemadan da bir ‘Damlacık’ katkı

Sinemadan da bir ‘Damlacık’ katkı

İZMİR, özellikle de Konak son yıllarda adeta bir plato oldu. İlçenin tarihi semtleri, dizi ve film çekimleri için mekan olarak kullanılmaya başlanırken, biri ise hikayesiyle dikkat çekti. Konak Tünelleri nedeniyle kamulaştırma çalışması yapılmaya başlanan ve yok olacağı için çeşitli eylemler ve forumlar düzenlenen Damlacık da “Gece” filmine set oldu.

27.7.2014Ege
Dünden sonra yarından önce...

Dünden sonra yarından önce...

Geçen yıl bu zamanlarda Gezi Parkı için başlayan eylem ülke tarihindeki en büyük protesto gösterisine dönüşmüştü. O gün orada olanlar için bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmadı...

7.6.2014Hayat
Daha iyi uçulabilirmiş oysa

Daha iyi uçulabilirmiş oysa

Ferzan Özpetek’in son çalışması ‘Kemerlerinizi Bağlayın’, aynı karakterlerle sanki iki ayrı öykü anlatmış gibi. Filmde sinematografi, görüntü çalışması ve oyunculuklar iyi ama senaryo tatmin edici değil.

29.3.2014Kelebek
Türkiyenin Yıldızlarına katılmasaydım...

Türkiye'nin Yıldızları'na katılmasaydım...

Engin Akyürek’le Ömür Gedik konuştu

10.2.2014Seyahat
Beyler, bu yaşta olmuyor ama..

Beyler, bu yaşta olmuyor ama!..

İki eski aksiyon yıldızı Sylvester Stallone ve Arnold Schwarzenegger’in sürükledikleri ‘Kaçış Planı’, eski moda hapishane filmlerinin formüllerine sahip. ‘Arnie’ idare etse de Sly’ın 67 yaşındaki zoraki kahramanlığı pek tat vermiyor

10.1.2014Kelebek
Gezici Festival’e Hitchcock’lu açılış

Gezici Festival’e Hitchcock’lu açılış

Bu yıl 19. kez yolculuğa çıkmaya hazırlanan Gezici Festival, sinema tarihinin en önemli isimlerinden Alfred Hitchcock’un Ankara’da ilk kez gösterilecek sessiz filmi Şantaj ile başlıyor.

23.11.2013Ankara
İstanbul Modernde Ölesiye sinema

İstanbul Modern'de "Ölesiye" sinema

İstanbul Modern Sinema, 19-29 Eylül tarihleri arasında “Ölesiye” başlıklı programla, tutkunun hükmettiği hayatların geçtiği 11 filmlik bir seçki sunuyor.

5.9.2013Kelebek
Uğur Yücelin Soğukuna Sırbistandan ödül

Uğur Yücel'in 'Soğuk'una Sırbistan'dan ödül

Paliç Avrupa Filmleri Festivali'nde, Uğur Yücel'in yönettiği 'Soğuk', Parallels and Encounters bölümünün en iyi filmi seçildi.

22.7.2013Gündem
Sırbistan’da jüri olacak

Sırbistan’da jüri olacak

HER yıl bir ülke sinemasıyla ilgili özel bölüm düzenleyen Palic Avrupa Filmleri Festivali’nin bu yılki konuğu Türkiye.

12.7.2013Gündem
Bunlardan adam olmaz dediğim için özür diliyorum

Bunlardan adam olmaz dediğim için özür diliyorum

Taksim olaylarına kadar memleketten ümidi kesmişti, şimdi referandum sırasında söylenen yalanların bile hesabını sorabileceğine inanıyor. Koyu Beşiktaşlı yönetmen Zeki Demirkubuz’la direnişi konuştuk.

8.6.2013Kelebek
Mucize Parkı

Mucize Parkı

Bir hafta öncesine kadar ilerde nasıl bir hayata mahkûm olacağımızı düşünüyordum kara kara. Türkiye’nin mucize jenerasyonu 10 günde bize bambaşka bir ülke ve yeni bir hayat hediye etti.

8.6.2013Kelebek
Çarşı’ya katıldı

Çarşı’ya katıldı

“Ben bu ülke için hapis yattım. Şimdi de bu ülke için sinemayı bırakıyorum.

8.6.2013Kelebek
Yönetmen değil çapulcuyum

Yönetmen değil çapulcuyum

GEZİ Parkı’ndaki eyleme destek veren sanatçılar, dün akşam saatlerinde Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde biraraya geldi.

3.6.2013Gündem

İyi ki müziğe döndüm, iyi ki bırakmışım...

İki yıllık aradan sonra Teoman resmen müziğe döndü. Vodafone Freezone konser turnesi çerçevesinde 8 ili gezecek olan Teoman’ın sahneye döndüğü ilk Gaziantep konserinde oradaydım. Kulis arkasında neler yaşandı, heyecanlı mıydı, yeni şarkı ne zaman geliyor? Hem merak ettiklerimi sordum hem Teoman’ın müziğe dönüşüne tanık oldum...

11.5.2013Kelebek
Türk filmleri Varşova’da

Türk filmleri Varşova’da

Son yıllarda uluslararası birçok festivalden ödülle dönen Türk sinemasının önemli eserleri Polonya’nın başkenti Varşova’da sinemaseverlerle buluşacak.

9.4.2013Kelebek
Müzede bir gün

Müzede bir gün

22.3.2013Kelebek
Artık çıtayı biz belirleyeceğiz

Artık çıtayı biz belirleyeceğiz

Biz Oyuncular’ın Cihangir’deki BO Sahnesi, 18 Mart Pazartesi perdelerini ‘Adolf’ oyunuyla açıyor. Nilüfer Bıyıklı ve Levent Özdilek’in ortak hayallerini gerçeğe dönüştüren sahneyi ziyaret ettik. Siz röportajımızı okurken inşaat bitmiş, BO Sahne ilk ziyaretçilerini ağırlamak üzere son hazırlıklarını tamamlıyor olacak. Levent Özdilek, tüm süreci anlatıyor...

15.3.2013Kelebek
Görünür olmaktan mahcubiyet duyuyorum

Görünür olmaktan mahcubiyet duyuyorum

Sarıkamış Harekatı daha önce pek çok kurgu ve belgesel sinema filmine konu oldu. Alphan Eşeli imzalı ‘Eve Dönüş: Sarıkamış 1915’in farkıysa savaşı, terk edilmiş bir Ermeni köyünde mahsur kalan yedi kişinin yaşama tutunma çabası üzerinden anlatıyor olması. 8 Mart’ta vizyona girecek film vesilesiyle Uğur Polat’la buluştuk. Tiyatrodan sinemaya, uzun soluklu bir sohbete koyulduk...

3.3.2013Kelebek
Görünür olmaktan mahcubiyet duyuyorum

Görünür olmaktan mahcubiyet duyuyorum

Filmi ilk izlediğinizde ne düşündünüz?- 60 ekran bir monitörde, çok kaba bir kurgu izledim. Filmin büyüsüne ulaşmak zordu tabii o şartlarda.

1.3.2013Kelebek
Hollywood’da Türk filmleri geçidi

Hollywood’da Türk filmleri geçidi

28 Şubat-3 Mart günleri arasında Los Angeles’ta düzenlenecek 2. Los Angeles Türk Film Festivali’nde gösterilecek filmler belli oldu.

12.2.2013Gündem
CANLI YAYINDA KÜFÜR ŞOKU

CANLI YAYINDA KÜFÜR ŞOKU

Ünlü Yönetmen Zeki Demirkubuz, Balçiçek İlter'in "Söz Sende" programında söylediği sözlerle yine çok konuşulacak.Zaman zaman yaptığı öfkeli çıkışları sorulan Demirkubuz, hayatı boyunca "iki yüzlü" olan insanlara karşı öfke duyduğunu ve bunun için tepki gösterdiğini belirtti. Balçiçek İlter’in "Hayat, zaten bu iki yüzlülüklerle dolu değil mi" demesi üzerine Demirkubuz öyle bir kelime söyledi ki Balçiçek İlter şaştı kaldı. KURGU: Levent SERT

5.2.2013Haber
Seksi görünmenin nesi kötü

Seksi görünmenin nesi kötü!

Kendisiyle “Türkiye’nin Yıldızları” yarışmasıyla müşerref olduk. Ardından “Çılgın Dershane”nin seksi kızı olarak izledik. Sonrasında TV dizilerindeki performansıyla oyunculuk gücünü kanıtladı. Duygu Çetinkaya sadece yetenekli bir oyuncu değil; aynı zamanda besteci, şarkıcı, söz yazarı... Tam bir kitap kurdu, müzik tutkunu... Yetmezmiş gibi hasta bir Fenerbahçe taraftarı ve futbol profesörü. Çetinkaya, futboldan müziğe tüm hayatını Boxer’a anlattı.

31.1.2013Kelebek
Annem ve tüm komşuları bizim dizinin bağımlısı

Annem ve tüm komşuları bizim dizinin bağımlısı

“Umutsuz Ev Kadınları”nın Sinan’ı Serhat Tutumluer, izleyicide bağımlılık yarattı! Dizinin fan sayfalarında “Sinan’ı izlemeye doyamıyoruz” yorumlarına sıkça rastlanıyor. O da bu durumdan memnun, gururlu: “Sinan karakteri dizinin orijinaline göre daha çok işleniyor olmasına karşın böyle bir beklenti varsa, ne mutlu bana...”

31.1.2013Kelebek
12 Eylülde ruhumuz bu kadar acımadı

12 Eylül'de ruhumuz bu kadar acımadı

Türk sinemasının zor yönetmenlerinden Zeki Demirkubuz. Anlaması da, izlemesi de kolay değil filmlerini. Konuşması, konuşturması ise hiç de sanıldığı gibi zor değil. Daha az sinema, daha çok siyaset, en çok da toplum konuştuk. Yine lafını esirgemedi, hem de hiç!

27.1.2013Kelebek
En iyi film: Tepenin ardı

En iyi film: Tepenin ardı

Türk sinemasının en önemli ödüllerinden biri olan Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülleri, dün yapılan törende sahiplerini buldı.

22.1.2013Gündem
SİYAD ödüllerinin adayları açıklandı

SİYAD ödüllerinin adayları açıklandı

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından verilen Türk Sineması Ödülleri’nin adayları açıklandı.

11.1.2013Gündem
En çok onları konuştuk

En çok onları konuştuk!

Geçtiğimiz sene dilimize pelesenk olan cümleler, şarkılar onlarındı. Tekrar tekrar izlediğimiz oyunlar, en çok konuştuğumuz diziler onların yer aldıklarıydı. Kimlerden mi bahsediyoruz? “Yalan Dünya”nın Zerrin’i Derya Karadaş, “Öyle Bir Geçer Zaman ki”nin Berrin’i Yıldız Çağrı Atiksoy, “Kayıp Şehir”in İrfan’ı İlker Kaleli, “Benim İçin Üzülme”nin Buke’si Fulya Zenginer, tiyatro, televizyon ve sinema için pek çok proje üreten Alper Kul, “Hakim Bey” şarkısına getirdiği yeni yorumla dikkat çeken Mehmet Erdem ve “Bir Güzellik Yapsana” şarkısıyla internette tıklanma rekorları kıran Murat Dalkılıç... Elele dergisi onlarla bir araya geldi, başarılarını, yeni hedeflerini, 2013 projelerini öğrendi.

9.1.2013Seyahat

Yazar Sonuçları

Erkek gündelikçiye ödül

Adana Altın Koza Film Festivali’nde ödül töreni öncesinde favori filmimin “Toz Ruhu”, oyuncumun ise Tansu Biçer olduğunu söylemiş ve Twitter hesabımdan yazmıştım.

22.9.2014

Uçakta yemek meselesi

“THY iç hatlarda yemek servisini kaldırsın” önerime itiraz eden Hıncal Uluç, “Öyleyse git Pegasus’la uç” önerisinde bulundu bana,,,

31.8.2014

Bütün şiirler birleşti birinciliği ona verdiler

Dalgalı kızıl saçları, hülyalı gözleri ve muhteşem güzelliği ile salondakilerin dikkatini üzerine çekmişti genç kadın.

9.6.2014

Sinemaya iyi destek

AKP’nin 2011 seçimlerinde kullandığı reklam şarkısını yapan Özhan Eren, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sinemaya destek bütçesinden 1.750.000 lira pay aldı...

13.5.2014

Türk Sineması’nın 100 yılı

Atillâ Dorsay, ‘100 Yılın 100 Türk Filmi’ kitabıyla evinizde oluşturacağınız seçkin ve nitelikli bir Türk filmi arşivi için ideal bir kaynak sunuyor.

22.3.2014

Yaşasın ‘Seba’nın şeyleri’

Yakın vakitlere değin, başat siyasetçilerin cümleleri Atatürk ile başlar ve biterdi.

5.2.2014

Cinayet dizisindeki köpeğe ne oldu?

Kanal D’de yayınlanan “Cinayet” dizisi için bayıltılan köpeğe ne oldu?

16.1.2014

Ebru Akel’i taşımak!

Başarı pek çok şeyin birleşimi; Necip Memili’de şeytan tüyü, çalışkanlık, yetenek ve zeka bir araya gelmiş.

6.1.2014

Aşk böyle bir şey zaten

“Takım sevgisi,” demişti Zeki Demirkubuz, “akli bir şey değildir. İnsan bunu sorgulamaz. Ben taraftar olacağım demez. Bu onun hayatına bir tür kader gibi girer.”

7.12.2013

Mahsun kazıttı

Mahsun Kırmızıgül’ün 2014’te vizyona girecek filmi “Mucize” hakkında günlerdir haberler geliyordu kulağıma.

2.12.2013

Hepimiz Pluton’uz!

Biliyoruz ki takım yeniliyor diye sahaya dökülecek bir taraftar değildir Beşiktaş taraftarı. Hatta denebilir ki, mağlubiyetle sorunu olmaz Beşiktaş taraftarının.

26.9.2013

Orman’a yine UEFA’nın yolları!

Beşiktaş, yarın UEFA Disiplin Kurulu’nda savunma verecek.

19.6.2013

Orantısız övgüyü hak eden mekan

Hiç huyum değil, ama şu an bir mekanı gayet orantısız öveceğim.

16.6.2013

Al sana referandum

Everest’e tırmanan ilk Türk... “Herkes Everest’e tırmanamayabilir ama, herkesin tırmanabileceği bir Everest’i vardır” diyen, AKUT’un kurucusu, Türkiye’nin onur duyduğu evladı, Nasuh Mahruki orada.

15.6.2013

Trabzon Sanat Günleri

GEÇEN hafta cuma ve cumartesi günleri Trabzon Sanatevi’nin düzenlediği Sanat Günleri’ndeydim.

5.6.2013

İyi ki müziğe döndüm... İyi ki bırakmışım...

İki yıllık aradan sonra Teoman resmen müziğe döndü. Vodafone Freezone konser turnesi çerçevesinde 8 ili gezecek olan Teoman’ın sahneye döndüğü ilk Gaziantep konserinde oradaydım. Kulis arkasında neler yaşandı, heyecanlı mıydı, yeni şarkı ne zaman geliyor? Hem merak ettiklerimi sordum hem Teoman’ın müziğe dönüşüne tanık oldum...

11.5.2013

İlginç bir oyun: Yollu

Sahne Hal’de seyrettim. Sezonun kayda değer oyunlarından biri.

13.4.2013

Herkes terör örgütü üyesi

“- Sen o davaya neden girdin?”
“- Sen o kişinin avukatlığını neden üstlendin?”
“- Sen müvekkiline neden susma hakkını kullan dedin?”

28.1.2013

SİYAD gezegenindeki bir törenin anatomisi

Dile kolay, pazartesi gecesi tam 45. kez düzenlendi Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) ödül töreni.

22.1.2013