MENÜ

Zeki Demirkubuz

Zeki Demirkubuz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zeki Demirkubuz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 793 Zeki Demirkubuz haberi bulunmuştur.

Zeki Demirkubuz Haberleri

Bu hafta hangi filmler vizyonda

Bu hafta hangi filmler vizyonda?

Ekim ayının ilk haftasında beklenen filmler gösterime giriyor. 3'ü yerli toplamda 7 yeni filmin sinema izleyicisini karşılayacağı haftada Matt Damon'ın başrolünü üstlendiği Marslı, Tom Hardy'nin başrolde olduğu Efsane, Şah Mat, Vesvese: Cin Tuzağı, Kafes, Bulantı ve Tuhaf Bir Sihir filmleri vizyona giren yeni filmler!

5.10.2015Keyif
Bulantı filminin fragmanı

Bulantı filminin fragmanı

Yönetmenliğini Zeki Demirkubuz'un üslendiği Bulantı'dabaşrolünde Şebnem Hassanisoughi, Öykü Karayel, Çağlar Çorumlu gibi isimlerinyanı sıra ünlü yönetmeni de izleyeceğiz.   Zeki Demirkubuz, Hürriyet’ten Çınar Oskay'a verdiğiröportajda, yönettiği 'Bulantı' filminde sevişme sahneleri

30.09.2015Ekran
Bulantı filmi için eleştirmenler ne diyor

'Bulantı' filmi için eleştirmenler ne diyor

Zeki Demirkubuz’un yönetmenliğini, aynı zamanda başrolü de üstlendiği “Bulantı” filminin basın gösterimi, önceki gün Beyoğlu Sineması’nda yapıldı.

30.09.2015Keyif
Nuri Bilgeyle 2006dan beri konuşmuyoruz

Nuri Bilge'yle 2006'dan beri konuşmuyoruz

Gelmiş geçmiş en büyük Türk filmi hangisidir? Düşünüyorum… ‘Yol’, ‘Muhsin Bey’, ‘Uzak’ listemde olurdu kesin. Ve ‘Kader’... Beni en çok sarsan... Zeki Demirkubuz, Nuri Bilge Ceylan, Reha Erdem gibi birkaç yönetmenle Türk sinemasının kaderini değiştirdi. Ama onun derdi böyle sözler, misyonlar değil. “İnsan çelişkilerle dolu, sakat bir varlık. Bizi ‘doğru’ya götüren, ‘güzel’i özlememize sebep olan bu. Sinemamı bunun üzerine oturtmaya çalışıyorum” diyor. Filmlerini karamsar bulabilirsiniz. Bence tam tersi. Babam Ünsal Oskay, Marx’ın bir sözünü çok severdi: “Aldatıcı, iğva edici iyimserlik, gerçek kötümserliktir.” Demirkubuz, filmlerinde çizdiği karanlık tabloları yine kendi delikanlı coşkusuyla, devrimci bir öfkenin umuduyla yırtmak istiyor aslında. ‘Güzel’e, ‘doğru’ya olan o büyük özlemi hatırlatıyor, yaramızı deşiyor. Rehberleri Dostoyevski, Camus ama o Beşiktaş’ı da, Boca Juniors’ı da aynı tutkuyla seviyor.

28.09.2015Hayat
Yönetmenler röportaj vermemeli

Yönetmenler röportaj vermemeli

Bir yandan “Sinemada devrim filan yapmadım, sadece yalnız olmak istiyorum” diyecek kadar içten, dürüst ve mütevazı. Bir yandan da, “Oyunculara iyi oyuncu olduklarını gösterecekleri senaryoyu verebilen tek insanım bu ülkede” diyecek kadar da kibirli bir tonu var.

28.09.2015Magazin
Zeki Demirkubuzdan yeni film: Bulantı

Zeki Demirkubuz'dan yeni film: Bulantı

Yönetmen Zeki Demirkubuz, üç yıllık bir aradan sonra yeni filmi Bulantı ile sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Üstelik filmin başrolünde Şebnem Hassanisoughi, Öykü Karayel, Çağlar Çorumlu gibi isimlerin yanı sıra ünlü yönetmeni de izleyeceğiz.

28.08.2015Keyif
Meksika’nın konuğu Türkiye sineması

Meksika’nın konuğu Türkiye sineması

Meksika’da 18’incisi düzenlenen Guanajuato Film Festivali’nin bu yılki konuğu Türkiye. Festivalde Türkiye’den 19’u uzun metrajlı toplam 56 film gösterilecek. Ana yarışma jürisindeki isimlerden biri de Melisa Sözen.

22.07.2015Keyif
Maral Büyüksaraç Hürriyete konuştu: Benim sorunum değil

Maral Büyüksaraç Hürriyet'e konuştu: "Benim sorunum değil"

Dünyanın konuştuğu bir filmde başrol oynaması; boyu, kilosu, sevgilileri, annesi, babası, büyükelçi torunu olması çok konuşuldu, olay oldu. Ama Maral hep sustu, içini dökmek için ise Hürriyet'i tercih etti. Önümüzdeki günlerde tiyatro oyunu için İzmir'e gelecek olan Maral “Bu kadar medyatik olmam benim değil, başkalarının sorunu” dedi.

21.07.2015Ege
Maral Büyüksaraç Hürriyete konuştu: Benim sorunum değil

Maral Büyüksaraç Hürriyet'e konuştu: "Benim sorunum değil"

Dünyanın konuştuğu bir filmde başrol oynaması; boyu, kilosu, sevgilileri, annesi, babası, büyükelçi torunu olması çok konuşuldu, olay oldu. Ama Maral hep sustu, içini dökmek için ise Hürriyet'i tercih etti. Önümüzdeki günlerde tiyatro oyunu için İzmir'e gelecek olan Maral “Bu kadar medyatik olmam benim değil, başkalarının sorunu” dedi.

28.05.2015Ege
Ufuk Bayraktar: Demirden korksak trene binmezdik

Ufuk Bayraktar: Demirden korksak trene binmezdik

Yönetmen Zeki Demirkubuz’un keşfiydi oyuncu Ufuk Bayraktar. İlk oynadığı film “Kader”le festivallerde ödüller aldı. İlk yönetmenlik denemesi “Kümes”, İstanbul Film Festivali Altın Lale Ulusal Yarışması’nda yer alıyordu. Yarışma iptal oldu. Filmin senaryosunu da yazan Bayraktar ile “Kümes”in basın gösterimi sonrası konuştuk.

17.04.2015Hayat
34. İstanbul Film Festivalinin tüm yarışmaları ve kapanış töreni iptal edildi

34. İstanbul Film Festivali'nin tüm yarışmaları ve kapanış töreni iptal edildi

Kültür Bakanlığı'nın baskısı sonucu 'Bakur' belgeselinin 34. İstanbul Film Festivali'ndeki gösteriminin iptal edilmesinin ardından bir basın toplantısı düzenleyen festival yönetimi "Festivalden çekilen filmlerin aldıkları kararı festival olarak destekliyoruz" açıklaması yaptı. Festivalde tüm yarışmalar ve festivalin kapanış töreni iptal edildi.

13.04.2015Keyif
En İyi Onlar belirlendi

En İyi On'lar belirlendi

Türk Sineması'nın 100. yılı anısına düzenlenen "En İyi On'lar" ödül töreni, Beyoğlu Belediyesi ve TÜRSAK ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikle kutlandı. Sinema sektörünün her zaman yanında olduğunu belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Sinemanın bir kültür ve sanat endüstrisi olarak kendisini geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

24.03.2015Keyif
Nurnberg Film festivali sanatcilari onuruna resepsiyon

Nurnberg Film festivali sanatcilari onuruna resepsiyon

ALMANYA’nın Nürnberg kentinde devam eden 20. Türk-Alman Film festivali kapsamında sanatçılar onuruna bir resepsiyon verildi.

21.03.2015Avrupa
47. SİYAD Türk Sineması Ödüllerini kimler kazandı

47. SİYAD Türk Sineması Ödülleri'ni kimler kazandı?

47. SİYAD Türk Sineması Ödülleri sahiplerini buldu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda sunuculuğunu oyuncu Özge Özberk'in yaptığı törende konuşan SİYAD Başkanı Melis Behlil, gecede, bu sene 94 üyenin oylarıyla belirlenen ödüllerin verileceğini söyledi. Gerçek olayların kurmacadan çok daha inanılmaz hale geldiği bir senenin geçirildiğini ifade eden Behlil, "15 yaşında bir çocuk 9 ay mücadele ettikten sonra aramızdan ayrıldı. Katilerinin yargı önüne çıkmasını hala bekliyoruz. Berkin Elvan'ı anıyoruz" dedi.

12.03.2015Keyif
Diyarbakırın vejeteryan kafesi

'Diyarbakır'ın vejeteryan kafesi

Diyarbakır’ın ilk vejetaryen kafesi ‘Gabo’ kapılarını açtı. İsmini Kolombiyalı yazar Marquez’den alıyor. Hedefse “Diyarbakır’da ciğer yenir” algısını değiştirmek.

14.02.2015Gündem
Yargının böyle olduğu memlekette,festival jürileri de ona göre olur

Yargının böyle olduğu memlekette,festival jürileri de ona göre olur

Yönetmen Zeki Demirkubuz, Türkiye’nin son dönemde muhafazakârlaştığı fikrine katılmıyor, yaşananları malumun ilamı olarak görüyor: “Hükümet bence İslamcı bile değil, yarın konjonktür değişince laik bile olabilirler.”

1.02.2015Keyif
Zeki Demirkubuz Altın Lalede jüri başkanı oldu

Zeki Demirkubuz Altın Lale'de jüri başkanı oldu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 4-19 Nisan tarihlerinde düzenlenecek 34. İstanbul Film Festivali, ulusal yarışma jüri başkanlığı için Zeki Demirkubuz'la anlaştı.

27.01.2015Keyif
Nejat İşler için Ankara dostluk ve mutluluk

Nejat İşler için Ankara dostluk ve mutluluk

Nejat İşler, Tatbikat Sahnesi’nde düzenlenen söyleşide Ankara’yla ilgili, “Bir şekilde Ankara’da olmak güzel ve bu bana mutluluk veriyor. Ankara, bende iyi dostlukları çağrıştırıyor” dedi.

13.01.2015Ankara
Çağan Irmak:  Sanat yaramaz bir çocuktur

Çağan Irmak: Sanat yaramaz bir çocuktur

Çağan Irmak, son filmi ‘Unutursam Fısılda’da bir şarkıcının hayatı üzerinden kamerasını şimdiki zamanda ve 70’lerde dolaştırıyor. Irmak’la filmini, ‘Gezi’deki duruşunu, sansürü ve sanatın işlevini konuştuk...

3.11.2014Keyif
Türk sinemasının İspanya çıkarması

Türk sinemasının İspanya çıkarması

İspanya'daki film festivalleri arasında San Sebastian'dan sonra uluslararası boyutta en çok tanınan, Valladolid kentindeki "Seminci" uluslararası film festivali, bu yıl Türk sinemasını konuk ediyor.

11.10.2014Avrupa
Kaan Müjdeci: Bana yetenekli denmesinden utanıyorum

Kaan Müjdeci: Bana yetenekli denmesinden utanıyorum

71’inci Venedik Film Festivali’nde ilk uzun metrajlı filmi ‘Sivas’ ile ana yarışmada büyük ödül Altın Aslan’a aday gösterilen genç yönetmenlerden Kaan Müjdeci, bugün ilk sınavını veriyor.

3.09.2014Keyif
Sinemanın Ankara kervanı

Sinemanın Ankara kervanı

Ankara’da çekilen sinema filmlerine bir yenisi daha ekleniyor. Şimdiye kadar Behzat Ç. Ankara Yanıyor, Uçurtmayı Vurmasınlar, Zübük, Sürü, Aşk Tesadüfleri Sever gibi büyük ses getiren filmlere ev sahipliği yapan Başkent’te, son olarak oyuncu kadrosunda Ali Sunal, Oya Başar, Burak Satıbol, Tuğçe Özbudak ve Sinem Öztürk’ün yer aldığı ‘Yusuf ve Yusuf’ adlı komedi filminin çekimleri yapılıyor.

14.08.2014Ankara
Sinemadan da bir ‘Damlacık’ katkı

Sinemadan da bir ‘Damlacık’ katkı

İZMİR, özellikle de Konak son yıllarda adeta bir plato oldu. İlçenin tarihi semtleri, dizi ve film çekimleri için mekan olarak kullanılmaya başlanırken, biri ise hikayesiyle dikkat çekti. Konak Tünelleri nedeniyle kamulaştırma çalışması yapılmaya başlanan ve yok olacağı için çeşitli eylemler ve forumlar düzenlenen Damlacık da “Gece” filmine set oldu.

27.07.2014Ege
Dünden sonra yarından önce...

Dünden sonra yarından önce...

Geçen yıl bu zamanlarda Gezi Parkı için başlayan eylem ülke tarihindeki en büyük protesto gösterisine dönüşmüştü. O gün orada olanlar için bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmadı...

7.06.2014Hayat
Daha iyi uçulabilirmiş oysa

Daha iyi uçulabilirmiş oysa

Ferzan Özpetek’in son çalışması ‘Kemerlerinizi Bağlayın’, aynı karakterlerle sanki iki ayrı öykü anlatmış gibi. Filmde sinematografi, görüntü çalışması ve oyunculuklar iyi ama senaryo tatmin edici değil.

29.03.2014Kelebek
Türkiyenin Yıldızlarına katılmasaydım...

Türkiye'nin Yıldızları'na katılmasaydım...

Engin Akyürek’le Ömür Gedik konuştu

10.02.2014Seyahat
Beyler, bu yaşta olmuyor ama..

Beyler, bu yaşta olmuyor ama!..

İki eski aksiyon yıldızı Sylvester Stallone ve Arnold Schwarzenegger’in sürükledikleri ‘Kaçış Planı’, eski moda hapishane filmlerinin formüllerine sahip. ‘Arnie’ idare etse de Sly’ın 67 yaşındaki zoraki kahramanlığı pek tat vermiyor

10.01.2014Kelebek
Gezici Festival’e Hitchcock’lu açılış

Gezici Festival’e Hitchcock’lu açılış

Bu yıl 19. kez yolculuğa çıkmaya hazırlanan Gezici Festival, sinema tarihinin en önemli isimlerinden Alfred Hitchcock’un Ankara’da ilk kez gösterilecek sessiz filmi Şantaj ile başlıyor.

23.11.2013Ankara

Yazar Sonuçları

Bir doğum günü videosu

Abdi İbrahim adlı şirketin çalışanları, patronları Nezih Barut için bir doğum günü videosu hazırlamış.

1.10.2015

Yeni sezona hızlı giriş

Yeni sezonla birlikte, raflarda kalmış korkular ve kötü aksiyonlar izlemekten kurtuluyoruz görünüyor. Bu hafta gösterime giren üç film, sinemaseverlerin ilgisini özellikle hak ediyor. Usta yönetmen Ridley Scott’ın yıllar sonra eleştirmenlerden nihayet olumlu not alan bilimkurgusu “Marslı”, satranç ustası Bobby Fisher’ın unutulmaz maçını konu alan “Şah Mat” ve Tom Hardy’nin iki rolü birden canlandırarak adeta oyunculuk dersi verdiği “Efsane”, haftanın kaçırılmaması gereken filmleri...

1.10.2015

Yönetmenler röportaj vermemeli!

Bir yandan “Sinemada devrim filan yapmadım, sadece yalnız olmak istiyorum” diyecek kadar içten, dürüst ve mütevazı.

27.09.2015

Böyle bir günde en zoru magazin ekinde yazmak

Futbol yazısı yazana kimse itiraz etmiyor, iş dünyasındaki yatırımlardan bahsedene kimse kızmıyor...

7.09.2015

Mezarlık manzaralı evde yaşıyorum iyi geliyor

“Fatmagül’ün Suçu Ne” dizisinin Mukaddes Yenge’si olarak tanınan Esra Dermancıoğlu, Zincirlikuyu Mezarlığı’nı gören bir eve taşınmış, “Bir varız bir yokuz, her sabah uyanınca bunu görmek iyi geliyor” diyor. Yakında başlayacak “Kösem Sultan” dizisinin de oyuncu kadrosunda olan Dermancıoğlu’yla 36 yaşında başlayıp, “Bu yaştan sonra olmaz” diyenlere inat başarıyla sürdürdüğü oyunculuğunu ve etrafında şekillenen yeni hayatını konuştuk.

8.08.2015

Aşk böyle bir şey zaten: "Fenerbahçesiz yaşamaya, yaşama der misin hoca?"

Fenerbahçe basketbolda ne zaman başarılı olsa onları anmanın zamanıdır benim için. O yüzden bir kez daha:

20.04.2015

İşte size ‘Yeni Rusya’...

‘Leviathan’, açgözlü sistemin bitmez tükenmez rant kaygısına karşı ayakta durmaya çalışan insanların yaşadıklarına dair bir öykü anlatıyor. Film, ‘Yeni Rusya’yı tasvir ederken sanki günümüz Türkiyesi’nin dertlerini de perdeye taşıyor.

16.01.2015

Sinemamız dalya derken

‘Beyaz perde’nin Türkiye serüveni 100 yaşını doldururken konuyla ilgili yazılan kitaplarda da artış var

2.01.2015

Sevişme sahneleri işkenceydi

“Asmalı Konak”tan bu yana en fazla ağa rolü oynayan oyuncu olarak bildiğimiz Devrim Saltoğlu, “Yağmur: Kıyamet Çiçeği” filminde Trabzonsporlu bir amigo olarak çıktı karşımıza. Aslen Trabzonlu olan Saltoğlu ile kendi adını taşıyan tiyatro ve oyunculuk okulunda buluştuk, filmini, futbol tutkusunu, oyunculuğu konuştuk. Saltoğlu, yıllardır suskun kaldığı “Bir sahnede gerçekten sevişti” iddialarına da ilk kez açıklık getirdi.

13.12.2014

Almanya’ya gitmeseydim 10 sene Gezi’yi bekleyecektim

Pazar başlayan Kaan Müjdeci röportajı bugün de devam ediyor. Çakır’a ne olduğunu bugün okuyacaksınız. Ayrıca ödül alan başrol oyuncusu 12 yaşındaki Doğan İzci de konuğumuz. Çok akıllı, bıcır bıcır bir oğlan. Hayallerini de Polat Alemdar’la birlikte oynamak süslüyor...

3.11.2014

Erkek gündelikçiye ödül

Adana Altın Koza Film Festivali’nde ödül töreni öncesinde favori filmimin “Toz Ruhu”, oyuncumun ise Tansu Biçer olduğunu söylemiş ve Twitter hesabımdan yazmıştım.

22.09.2014

Uçakta yemek meselesi

“THY iç hatlarda yemek servisini kaldırsın” önerime itiraz eden Hıncal Uluç, “Öyleyse git Pegasus’la uç” önerisinde bulundu bana,,,

31.08.2014

Bütün şiirler birleşti birinciliği ona verdiler

Dalgalı kızıl saçları, hülyalı gözleri ve muhteşem güzelliği ile salondakilerin dikkatini üzerine çekmişti genç kadın.

9.06.2014

Sinemaya iyi destek

AKP’nin 2011 seçimlerinde kullandığı reklam şarkısını yapan Özhan Eren, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sinemaya destek bütçesinden 1.750.000 lira pay aldı...

13.05.2014

Türk Sineması’nın 100 yılı

Atillâ Dorsay, ‘100 Yılın 100 Türk Filmi’ kitabıyla evinizde oluşturacağınız seçkin ve nitelikli bir Türk filmi arşivi için ideal bir kaynak sunuyor.

22.03.2014

Yaşasın ‘Seba’nın şeyleri’

Yakın vakitlere değin, başat siyasetçilerin cümleleri Atatürk ile başlar ve biterdi.

5.02.2014

Cinayet dizisindeki köpeğe ne oldu?

Kanal D’de yayınlanan “Cinayet” dizisi için bayıltılan köpeğe ne oldu?

16.01.2014

Ebru Akel’i taşımak!

Başarı pek çok şeyin birleşimi; Necip Memili’de şeytan tüyü, çalışkanlık, yetenek ve zeka bir araya gelmiş.

6.01.2014

Aşk böyle bir şey zaten

“Takım sevgisi,” demişti Zeki Demirkubuz, “akli bir şey değildir. İnsan bunu sorgulamaz. Ben taraftar olacağım demez. Bu onun hayatına bir tür kader gibi girer.”

7.12.2013

Mahsun kazıttı

Mahsun Kırmızıgül’ün 2014’te vizyona girecek filmi “Mucize” hakkında günlerdir haberler geliyordu kulağıma.

2.12.2013