MENÜ

Zeki Demirkubuz

Zeki Demirkubuz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zeki Demirkubuz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 775 Zeki Demirkubuz haberi bulunmuştur.

Zeki Demirkubuz Haberleri

En İyi Onlar belirlendi

En İyi On'lar belirlendi

Türk Sineması'nın 100. yılı anısına düzenlenen "En İyi On'lar" ödül töreni, Beyoğlu Belediyesi ve TÜRSAK ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikle kutlandı. Sinema sektörünün her zaman yanında olduğunu belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Sinemanın bir kültür ve sanat endüstrisi olarak kendisini geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

24.3.2015Keyif
Nurnberg Film festivali sanatcilari onuruna resepsiyon

Nurnberg Film festivali sanatcilari onuruna resepsiyon

ALMANYA’nın Nürnberg kentinde devam eden 20. Türk-Alman Film festivali kapsamında sanatçılar onuruna bir resepsiyon verildi.

21.3.2015Avrupa
47. SİYAD Türk Sineması Ödüllerini kimler kazandı

47. SİYAD Türk Sineması Ödülleri'ni kimler kazandı?

47. SİYAD Türk Sineması Ödülleri sahiplerini buldu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda sunuculuğunu oyuncu Özge Özberk'in yaptığı törende konuşan SİYAD Başkanı Melis Behlil, gecede, bu sene 94 üyenin oylarıyla belirlenen ödüllerin verileceğini söyledi. Gerçek olayların kurmacadan çok daha inanılmaz hale geldiği bir senenin geçirildiğini ifade eden Behlil, "15 yaşında bir çocuk 9 ay mücadele ettikten sonra aramızdan ayrıldı. Katilerinin yargı önüne çıkmasını hala bekliyoruz. Berkin Elvan'ı anıyoruz" dedi.

12.3.2015Keyif
Diyarbakırın vejeteryan kafesi

'Diyarbakır'ın vejeteryan kafesi

Diyarbakır’ın ilk vejetaryen kafesi ‘Gabo’ kapılarını açtı. İsmini Kolombiyalı yazar Marquez’den alıyor. Hedefse “Diyarbakır’da ciğer yenir” algısını değiştirmek.

14.2.2015Gündem
Yargının böyle olduğu memlekette,festival jürileri de ona göre olur

Yargının böyle olduğu memlekette,festival jürileri de ona göre olur

Yönetmen Zeki Demirkubuz, Türkiye’nin son dönemde muhafazakârlaştığı fikrine katılmıyor, yaşananları malumun ilamı olarak görüyor: “Hükümet bence İslamcı bile değil, yarın konjonktür değişince laik bile olabilirler.”

1.2.2015Keyif
Zeki Demirkubuz Altın Lalede jüri başkanı oldu

Zeki Demirkubuz Altın Lale'de jüri başkanı oldu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 4-19 Nisan tarihlerinde düzenlenecek 34. İstanbul Film Festivali, ulusal yarışma jüri başkanlığı için Zeki Demirkubuz'la anlaştı.

27.1.2015Keyif
Nejat İşler için Ankara dostluk ve mutluluk

Nejat İşler için Ankara dostluk ve mutluluk

Nejat İşler, Tatbikat Sahnesi’nde düzenlenen söyleşide Ankara’yla ilgili, “Bir şekilde Ankara’da olmak güzel ve bu bana mutluluk veriyor. Ankara, bende iyi dostlukları çağrıştırıyor” dedi.

13.1.2015Ankara
Çağan Irmak: Sanat yaramaz bir çocuktur

Çağan Irmak: Sanat yaramaz bir çocuktur

Çağan Irmak, son filmi ‘Unutursam Fısılda’da bir şarkıcının hayatı üzerinden kamerasını şimdiki zamanda ve 70’lerde dolaştırıyor. Irmak’la filmini, ‘Gezi’deki duruşunu, sansürü ve sanatın işlevini konuştuk...

3.11.2014Keyif
Türk sinemasının İspanya çıkarması

Türk sinemasının İspanya çıkarması

İspanya'daki film festivalleri arasında San Sebastian'dan sonra uluslararası boyutta en çok tanınan, Valladolid kentindeki "Seminci" uluslararası film festivali, bu yıl Türk sinemasını konuk ediyor.

11.10.2014Avrupa
Kaan Müjdeci: Bana yetenekli denmesinden utanıyorum

Kaan Müjdeci: Bana yetenekli denmesinden utanıyorum

71’inci Venedik Film Festivali’nde ilk uzun metrajlı filmi ‘Sivas’ ile ana yarışmada büyük ödül Altın Aslan’a aday gösterilen genç yönetmenlerden Kaan Müjdeci, bugün ilk sınavını veriyor.

3.9.2014Keyif
Sinemanın Ankara kervanı

Sinemanın Ankara kervanı

Ankara’da çekilen sinema filmlerine bir yenisi daha ekleniyor. Şimdiye kadar Behzat Ç. Ankara Yanıyor, Uçurtmayı Vurmasınlar, Zübük, Sürü, Aşk Tesadüfleri Sever gibi büyük ses getiren filmlere ev sahipliği yapan Başkent’te, son olarak oyuncu kadrosunda Ali Sunal, Oya Başar, Burak Satıbol, Tuğçe Özbudak ve Sinem Öztürk’ün yer aldığı ‘Yusuf ve Yusuf’ adlı komedi filminin çekimleri yapılıyor.

14.8.2014Ankara
Sinemadan da bir ‘Damlacık’ katkı

Sinemadan da bir ‘Damlacık’ katkı

İZMİR, özellikle de Konak son yıllarda adeta bir plato oldu. İlçenin tarihi semtleri, dizi ve film çekimleri için mekan olarak kullanılmaya başlanırken, biri ise hikayesiyle dikkat çekti. Konak Tünelleri nedeniyle kamulaştırma çalışması yapılmaya başlanan ve yok olacağı için çeşitli eylemler ve forumlar düzenlenen Damlacık da “Gece” filmine set oldu.

27.7.2014Ege

Dünden sonra yarından önce...

Geçen yıl bu zamanlarda Gezi Parkı için başlayan eylem ülke tarihindeki en büyük protesto gösterisine dönüşmüştü. O gün orada olanlar için bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmadı...

7.6.2014Hayat
Daha iyi uçulabilirmiş oysa

Daha iyi uçulabilirmiş oysa

Ferzan Özpetek’in son çalışması ‘Kemerlerinizi Bağlayın’, aynı karakterlerle sanki iki ayrı öykü anlatmış gibi. Filmde sinematografi, görüntü çalışması ve oyunculuklar iyi ama senaryo tatmin edici değil.

29.3.2014Kelebek
Türkiyenin Yıldızlarına katılmasaydım...

Türkiye'nin Yıldızları'na katılmasaydım...

Engin Akyürek’le Ömür Gedik konuştu

10.2.2014Seyahat
Beyler, bu yaşta olmuyor ama..

Beyler, bu yaşta olmuyor ama!..

İki eski aksiyon yıldızı Sylvester Stallone ve Arnold Schwarzenegger’in sürükledikleri ‘Kaçış Planı’, eski moda hapishane filmlerinin formüllerine sahip. ‘Arnie’ idare etse de Sly’ın 67 yaşındaki zoraki kahramanlığı pek tat vermiyor

10.1.2014Kelebek
Gezici Festival’e Hitchcock’lu açılış

Gezici Festival’e Hitchcock’lu açılış

Bu yıl 19. kez yolculuğa çıkmaya hazırlanan Gezici Festival, sinema tarihinin en önemli isimlerinden Alfred Hitchcock’un Ankara’da ilk kez gösterilecek sessiz filmi Şantaj ile başlıyor.

23.11.2013Ankara
İstanbul Modernde Ölesiye sinema

İstanbul Modern'de "Ölesiye" sinema

İstanbul Modern Sinema, 19-29 Eylül tarihleri arasında “Ölesiye” başlıklı programla, tutkunun hükmettiği hayatların geçtiği 11 filmlik bir seçki sunuyor.

5.9.2013Kelebek
Uğur Yücelin Soğukuna Sırbistandan ödül

Uğur Yücel'in 'Soğuk'una Sırbistan'dan ödül

Paliç Avrupa Filmleri Festivali'nde, Uğur Yücel'in yönettiği 'Soğuk', Parallels and Encounters bölümünün en iyi filmi seçildi.

22.7.2013Gündem
Sırbistan’da jüri olacak

Sırbistan’da jüri olacak

HER yıl bir ülke sinemasıyla ilgili özel bölüm düzenleyen Palic Avrupa Filmleri Festivali’nin bu yılki konuğu Türkiye.

12.7.2013Gündem
Bunlardan adam olmaz dediğim için özür diliyorum

Bunlardan adam olmaz dediğim için özür diliyorum

Taksim olaylarına kadar memleketten ümidi kesmişti, şimdi referandum sırasında söylenen yalanların bile hesabını sorabileceğine inanıyor. Koyu Beşiktaşlı yönetmen Zeki Demirkubuz’la direnişi konuştuk.

8.6.2013Kelebek
Mucize Parkı

Mucize Parkı

Bir hafta öncesine kadar ilerde nasıl bir hayata mahkûm olacağımızı düşünüyordum kara kara. Türkiye’nin mucize jenerasyonu 10 günde bize bambaşka bir ülke ve yeni bir hayat hediye etti.

8.6.2013Kelebek
Çarşı’ya katıldı

Çarşı’ya katıldı

“Ben bu ülke için hapis yattım. Şimdi de bu ülke için sinemayı bırakıyorum.

8.6.2013Kelebek
Yönetmen değil çapulcuyum

Yönetmen değil çapulcuyum

GEZİ Parkı’ndaki eyleme destek veren sanatçılar, dün akşam saatlerinde Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde biraraya geldi.

3.6.2013Gündem
İyi ki müziğe döndüm, iyi ki bırakmışım...

İyi ki müziğe döndüm, iyi ki bırakmışım...

İki yıllık aradan sonra Teoman resmen müziğe döndü. Vodafone Freezone konser turnesi çerçevesinde 8 ili gezecek olan Teoman’ın sahneye döndüğü ilk Gaziantep konserinde oradaydım. Kulis arkasında neler yaşandı, heyecanlı mıydı, yeni şarkı ne zaman geliyor? Hem merak ettiklerimi sordum hem Teoman’ın müziğe dönüşüne tanık oldum...

11.5.2013Kelebek
Türk filmleri Varşova’da

Türk filmleri Varşova’da

Son yıllarda uluslararası birçok festivalden ödülle dönen Türk sinemasının önemli eserleri Polonya’nın başkenti Varşova’da sinemaseverlerle buluşacak.

9.4.2013Kelebek
Müzede bir gün

Müzede bir gün

22.3.2013Kelebek
Artık çıtayı biz belirleyeceğiz

Artık çıtayı biz belirleyeceğiz

Biz Oyuncular’ın Cihangir’deki BO Sahnesi, 18 Mart Pazartesi perdelerini ‘Adolf’ oyunuyla açıyor. Nilüfer Bıyıklı ve Levent Özdilek’in ortak hayallerini gerçeğe dönüştüren sahneyi ziyaret ettik. Siz röportajımızı okurken inşaat bitmiş, BO Sahne ilk ziyaretçilerini ağırlamak üzere son hazırlıklarını tamamlıyor olacak. Levent Özdilek, tüm süreci anlatıyor...

15.3.2013Kelebek

Yazar Sonuçları

İşte size ‘Yeni Rusya’...

‘Leviathan’, açgözlü sistemin bitmez tükenmez rant kaygısına karşı ayakta durmaya çalışan insanların yaşadıklarına dair bir öykü anlatıyor. Film, ‘Yeni Rusya’yı tasvir ederken sanki günümüz Türkiyesi’nin dertlerini de perdeye taşıyor.

16.1.2015

Sinemamız dalya derken

‘Beyaz perde’nin Türkiye serüveni 100 yaşını doldururken konuyla ilgili yazılan kitaplarda da artış var

2.1.2015

Sevişme sahneleri işkenceydi

“Asmalı Konak”tan bu yana en fazla ağa rolü oynayan oyuncu olarak bildiğimiz Devrim Saltoğlu, “Yağmur: Kıyamet Çiçeği” filminde Trabzonsporlu bir amigo olarak çıktı karşımıza. Aslen Trabzonlu olan Saltoğlu ile kendi adını taşıyan tiyatro ve oyunculuk okulunda buluştuk, filmini, futbol tutkusunu, oyunculuğu konuştuk. Saltoğlu, yıllardır suskun kaldığı “Bir sahnede gerçekten sevişti” iddialarına da ilk kez açıklık getirdi.

13.12.2014

Almanya’ya gitmeseydim 10 sene Gezi’yi bekleyecektim

Pazar başlayan Kaan Müjdeci röportajı bugün de devam ediyor. Çakır’a ne olduğunu bugün okuyacaksınız. Ayrıca ödül alan başrol oyuncusu 12 yaşındaki Doğan İzci de konuğumuz. Çok akıllı, bıcır bıcır bir oğlan. Hayallerini de Polat Alemdar’la birlikte oynamak süslüyor...

3.11.2014

Erkek gündelikçiye ödül

Adana Altın Koza Film Festivali’nde ödül töreni öncesinde favori filmimin “Toz Ruhu”, oyuncumun ise Tansu Biçer olduğunu söylemiş ve Twitter hesabımdan yazmıştım.

22.9.2014

Uçakta yemek meselesi

“THY iç hatlarda yemek servisini kaldırsın” önerime itiraz eden Hıncal Uluç, “Öyleyse git Pegasus’la uç” önerisinde bulundu bana,,,

31.8.2014

Bütün şiirler birleşti birinciliği ona verdiler

Dalgalı kızıl saçları, hülyalı gözleri ve muhteşem güzelliği ile salondakilerin dikkatini üzerine çekmişti genç kadın.

9.6.2014

Sinemaya iyi destek

AKP’nin 2011 seçimlerinde kullandığı reklam şarkısını yapan Özhan Eren, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sinemaya destek bütçesinden 1.750.000 lira pay aldı...

13.5.2014

Türk Sineması’nın 100 yılı

Atillâ Dorsay, ‘100 Yılın 100 Türk Filmi’ kitabıyla evinizde oluşturacağınız seçkin ve nitelikli bir Türk filmi arşivi için ideal bir kaynak sunuyor.

22.3.2014

Yaşasın ‘Seba’nın şeyleri’

Yakın vakitlere değin, başat siyasetçilerin cümleleri Atatürk ile başlar ve biterdi.

5.2.2014

Cinayet dizisindeki köpeğe ne oldu?

Kanal D’de yayınlanan “Cinayet” dizisi için bayıltılan köpeğe ne oldu?

16.1.2014

Ebru Akel’i taşımak!

Başarı pek çok şeyin birleşimi; Necip Memili’de şeytan tüyü, çalışkanlık, yetenek ve zeka bir araya gelmiş.

6.1.2014

Aşk böyle bir şey zaten

“Takım sevgisi,” demişti Zeki Demirkubuz, “akli bir şey değildir. İnsan bunu sorgulamaz. Ben taraftar olacağım demez. Bu onun hayatına bir tür kader gibi girer.”

7.12.2013

Mahsun kazıttı

Mahsun Kırmızıgül’ün 2014’te vizyona girecek filmi “Mucize” hakkında günlerdir haberler geliyordu kulağıma.

2.12.2013

Hepimiz Pluton’uz!

Biliyoruz ki takım yeniliyor diye sahaya dökülecek bir taraftar değildir Beşiktaş taraftarı. Hatta denebilir ki, mağlubiyetle sorunu olmaz Beşiktaş taraftarının.

26.9.2013

Orman’a yine UEFA’nın yolları!

Beşiktaş, yarın UEFA Disiplin Kurulu’nda savunma verecek.

19.6.2013

Orantısız övgüyü hak eden mekan

Hiç huyum değil, ama şu an bir mekanı gayet orantısız öveceğim.

16.6.2013

Al sana referandum

Everest’e tırmanan ilk Türk... “Herkes Everest’e tırmanamayabilir ama, herkesin tırmanabileceği bir Everest’i vardır” diyen, AKUT’un kurucusu, Türkiye’nin onur duyduğu evladı, Nasuh Mahruki orada.

15.6.2013

Trabzon Sanat Günleri

GEÇEN hafta cuma ve cumartesi günleri Trabzon Sanatevi’nin düzenlediği Sanat Günleri’ndeydim.

5.6.2013

İyi ki müziğe döndüm... İyi ki bırakmışım...

İki yıllık aradan sonra Teoman resmen müziğe döndü. Vodafone Freezone konser turnesi çerçevesinde 8 ili gezecek olan Teoman’ın sahneye döndüğü ilk Gaziantep konserinde oradaydım. Kulis arkasında neler yaşandı, heyecanlı mıydı, yeni şarkı ne zaman geliyor? Hem merak ettiklerimi sordum hem Teoman’ın müziğe dönüşüne tanık oldum...

11.5.2013

İlginç bir oyun: Yollu

Sahne Hal’de seyrettim. Sezonun kayda değer oyunlarından biri.

13.4.2013