MENÜ
Arşiv

Zeki Demirkubuz

Zeki Demirkubuz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zeki Demirkubuz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 776 Zeki Demirkubuz haberi bulunmuştur.

Zeki Demirkubuz Haberleri

Tesadüfen oyuncu

Tesadüfen oyuncu

24.7.2006Kelebek
Başrol Yeşilçamın

Başrol Yeşilçam'ın

Yeşilçam, yılda yüzlerce filmin çekildiği, Türkan Şoray, Filiz Akın, Cüneyt Arkın, Kadir İnanır gibi starların setler arasında mekik dokuduğu yıllara adeta geri döndü. Her şeyi tamamlanmış vizyon sırası bekleyen filmlerin yanı sıra pek çok yönetmen de sıcak yaz günlerini çalışarak geçiriyor. Neredeyse her köşede bir film setine rastlamak mümkün. Pek çok projenin çekimleri için de gün sayılıyor. Görünen o ki, önümüzdeki sezon bol bol Türk filmi izleme fırsatı bulacağız. İşte Türk sinemasının bugünden çekilmiş 2006-2007 sezon fotoğrafı.

8.7.2006Gündem
Yeşilçam yeni sezona hızlı başlayacak

Yeşilçam yeni sezona hızlı başlayacak

“Babam ve Oğlum”, ”Kurtlar Vadisi-Irak”, “Organize İşler” gibi yapımlarla gişe rekorları kıran Türk sineması, Eylül ayından itibaren kelimenin tam anlamıyla film sağanağına hazırlanıyor. Sonbaharın gelmesiyle birlikte ünlü yönetmenlerin imzasını taşıyan 14 yerli film sırayla görücüye çıkacak.

14.6.2006Gündem
Nuri Bilge Ceylan yine Altın Palmiye için yarışacak

Nuri Bilge Ceylan yine Altın Palmiye için yarışacak

Nuri Bilge Ceylan, yeni filmi 'İklimler'le 59. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışacak. Ayrıca Türkiye'den Belma Baş'ın 'Poyraz'ı da festivalde yarışacak 10 kısa metrajlı filmden biri oldu.Ebru Ceylan ve Nuri Bilge Ceylan'ın rol aldığı 'İklimler', iki yalnız insan, Bahar ve İsa'nın hikâyesini anlatıyor.

21.4.2006Gündem
İki Türk yönetmen Cannesda yarışacak

İki Türk yönetmen Cannes'da yarışacak

Bu yıl 17 ile 28 Mayıs tarihleri arasında 59'uncu kez düzenlenecek olan Cannes Film Festivali'nde iki Türk filmi büyük ödül Altın Palmiye için yarışacak. Zeki Demirkubuz'un "Kader", Nuri Bilge Ceylan'ın "İklimler" adlı filmleri festivalin uluslararası yarışma bölümünde gösterilecek.

13.4.2006Gündem
Binbir surat

Binbir surat

Son zamanların en aranan ve filmlerde en "bulunan" oyuncusu Güven Kıraç (38). Sessiz ve derinden, sinema kariyerini ilmek ilmek işliyor. 1990’ların başından itibaren tiyatroda, 1997’den sonra sinemada, televizyon dizilerinde farklı karakterleri başarılı bir şekilde canlandırırken, merdivenleri kendinden emin adımlarla çıkıyor.

25.2.2006Kelebek
Ben şöhret değil başarı peşindeyim

Ben şöhret değil başarı peşindeyim

‘İki Genç Kız’ filmindeki rolüyle geçtiğimiz yıl Altın Portakal’da ‘En İyi Kadın Oyuncu’ seçilen, bu çıkışıyla da sanat dünyasını karıştıran Vildan Atasever, internet mağduru oldu. Filmdeki sevişme sahneleri internette gerçek hayattanmış gibi yansıtılan genç oyuncu, olayın kazandığı şöhret yüzünden yaşandığına inanıyor.

5.2.2006Kelebek
Magazin Hattı

Magazin Hattı

1.2.2006Kelebek
Demirkubuz The Guardiana konuştu

Demirkubuz The Guardian'a konuştu

Yönetmen Zeki Demirkubuz Guardian gazetesine, hapishane sayesinde yönetmen olduğunu söyledi. İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden Guardian, yönetmen Zeki Demirkubuz ile bir röportaj yaptı. Haberde, Demirkubuz'un "Hapse atılmasaydım yönetmen olmayabilirdim" sözleri aktarıldı.

30.1.2006Gündem
Bende star kompleksi yok

Bende star kompleksi yok

"Keloğlan Kara Prens’e Karşı" filmi daha gösterime girmeden perde arkası dedikoduları yayıldı. Özcan Deniz’in önce diğer başrol oyuncusu Mehmet Ali Erbil’le starlık savaşına girdiği, ardından yönetmen Tayfun Güneyer’le çekişme yaşadığı ileri sürüldü. Bu sorulara yanıt da ilk ağızdan, yani Özcan Deniz’in kendisinden geldi.

15.1.2006Kelebek
Türk sinemasına Eurimagesdan destek

Türk sinemasına Eurimages'dan destek

Yaratıcı Sinematografik ve Görsel İşitsel Eserlerin Ortak Yapım ve Dağıtımı İçin Avrupa Destek Fonu (Eurimages) tarafından “Takva” adlı uzun metrajlı film projesine 210 bin, “Ayşe'yi Kim Sevmiyor” isimli belgesele 42 bin 145 Avro destek sağlandı.

16.12.2005Gündem
Kadir asla maço değil

Kadir asla maço değil

Jülide Kural, iki yıl aradan sonra 20. yüzyılın en önemli kadın karakterlerinden Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun hayatı ile tiyatro sahnesinde... ‘Bütün Çocuklarım’ dizisindeki rolü ve o dizide Kadir İnanır’la yakınlaştığı haberleriyle uzun süre gündemde kalan Kural, Kadir İnanır’ı ve Frida’yı Kelebek’e anlattı.

4.12.2005Kelebek
Türk sanatı Stuttgartta

Türk sanatı Stuttgart'ta

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) 2004 yılında Berlin’de başlattığı sanat etkinlikleri dizisine, 22–29 Kasım 2005 tarihleri arasında Stuttgart’ta düzenlenecek “Şimdi Stuttgart” festivali ile devam ediyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Stuttgart Türk-Alman Forumu işbirliğiyle düzenlenen Şimdi Stuttgart Festivali TC Dışişleri Bakanlığı ve Kulturstiftung des Bundes’ destekleriyle gerçekleşiyor.

17.11.2005Kelebek
Türk filmleri Tayland Film Festivali’nde

Türk filmleri Tayland Film Festivali’nde

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen 3’üncü Dünya Filmleri Festivali’nde, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 24 ülkeden 64’ü uzun metrajlı, 100’den fazla film gösterilecek. Açılışı önceki gün yapılan festival 25 Ekim’e kadar sürecek.

16.10.2005Kelebek
Türk sinemasının en iyileri Bostonda

Türk sinemasının en iyileri Boston'da

ABD'de bu yıl dördüncüsü düzenlenen Boston Türk Filmleri Festivali başlıyor. Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı ödülü kazanan 1964 yapımı “Susuz Yaz” filmi ile açılacak olan festival, 10 Nisan'a kadar sürecek. Festival programında Ankara Sinema Derneği tarafından belirlenen tüm zamanların en İyi 10 Türk filmi yer alıyor.

1.4.2005Gündem
Komik zabıta İrfan’dı yakında katil olacak

Komik zabıta İrfan’dı yakında katil olacak

Engin Günaydın’ı Bir Demet Tiyatro’daki Zabıta İrfan rolüyle herkes tanıdı. Şimdilerde ise Zaga’daki skeçlerde milleti gülmekten kırıp geçiren müthiş bir performans sergiliyor. Bu pazartesi televizyonda gösterilecek Uğur Yücel’in de oynadığı Alacakaranlık dizisinde ise AB komisyon üyesini öldürmeye çalışan uluslararası bir kiralık katil rolüyle karşımızda olacak.

11.2.2005Kelebek
Sinema yazarları adaylarını seçti

Sinema yazarları adaylarını seçti

Sinema Yazarları Derneği’nin (SİYAD) 2004 yılı Türk sineması ödülleri için saptadığı beşer aday belli oldu. Listede öne çıkan film, En İyi Kadın Oyuncu hariç her dalda adaylığı bulunan ‘Yazı Tura’. 35 sinema yazarının seçtiği adaylar arasında kazananlar, 17 Ocak Pazartesi günü Beyoğlu Emek Sineması’nda saat 20.30’da başlayacak törende belli olacak ve ödüllerini alacaklar.

12.1.2005Kelebek
SİYAD en iyi adaylarını belirledi

SİYAD "en iyi" adaylarını belirledi

Sinema Yazarları Derneği'nin (SİYAD) ”2004 Yılı Türk Sineması Ödülleri”nin adayları belli oldu. Emek Sineması'nda düzenlenen ve SİYAD Başkanı Atilla Dorsay , Yönetim Kurulu üyeleri Uğur Vardan, Murat Özer, Cem Altınay ile Deniz Yavuz'un katıldığı basın toplantısında, bu yıl 37'inci kez düzenlenen ödülün adayları açıklandı.

12.1.2005Gündem
Film Festivalinde geri sayım

Film Festivali'nde geri sayım

Bu yıl 24'üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamındaki Ulusal Yarışma’ya katılma koşulları belirlendi. Yarışmaya katılmak isteyenlerin 1 Şubat akşamına kadar Festival Merkezi’ne (İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, İstiklal Caddesi No:146 Beyoğlu) başvurmaları gerekiyor.

11.1.2005Kelebek
Londrada Türk filmleri festivali

Londra'da Türk filmleri festivali

12. Londra Türk film festivali 3 ile 12 Aralık tarihleri arasında yapılacak. Türk sinemasının dikkat çekici filmlerinin gösterime gireceği festivalde kısa filmlerden belgesellere kadar sinemanın değişik örnekleri seyirciyle buluşacak. Ahmet Uluçay'ın "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak", Çağan Irmak'ın "Mustafa Hakkında Her Şey", Ömer Kavur'un "Karşılaşma", Yağmur ve Durul Taylan'ın "Okul", Reis Çelik'in "İnat" adlı filmleri seyirciyle buluşacak yapımlar arasında.

27.11.2004Gündem
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak Selanikte ödül yarışında

"Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" Selanik'te ödül yarışında

Bu yıl düzenlenen 23. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin ulusal yarışma bölümünde büyük ödül kazanan Ahmet Uluçay'ın Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak adlı filmi Selanik'te yarışıyor. Uluçay'ın filmi, 19 ile 28 Kasım tarihleri arasında 45'inci kez düzenlenen festivalde ödül için yarışacak. Zeki Demirkubuz'un Bekleme Odası ve Yeşim Ustaoğlu'nun Bulutları Bekleren adlı filmleri de yarışma dışı bölümde gösterilecek.

17.11.2004Gündem
Türk filmleri ABDde

Türk filmleri ABD'de

Türk sinemasının uluslararası çapta sağladığı başarıları Amerikan seyircisine tanıtmayı amaçlayan 6. New York Türk Film Festivali, 2 ile 13 Ekim tarihlerinde yapılacak. Beş yıldan bu yana düzenlenen etkinlik kapsamında Erden Kıral, Ömer Kavur, Zeki Demirkubuz, Nuri Bilge Ceylan gibi yönetmenlerin filmleri seyirciyle buluşacak.

15.9.2004Gündem

Türk filmleri ABD'de

14.9.2004Gündem
Demirkubuzun filmine İspanyadan ödül

Demirkubuz'un filmine İspanya'dan ödül

Yönetmen Zeki Demirkubuz'un “Bekleme Odası” adlı filmi, İspanya'da düzenlenen 25. Akdenizliler Film Festivali'nde Uluslararası Film Eleştirmenleri'nin (Fipresci) ödülüne değer görüldü. 18 Akdeniz ülkesinin filmlerinin yarıştığı festivalde büyük ödülü, Bosna Hersekli yönetmen Pier Zalica'nın “Gori Vatra” (Ateşe) adlı filmi kazandı. 10 gün süren festival sırasında sinemaseverlere 240 film sunulurken, Jerry Goldsmith ve Antonio Gades anısına da özel gösterimler yapıldı.

26.7.2004Spor Arena
Yıllar sonra gelen ödül

Yıllar sonra gelen ödül

Hülya Koçyiğit, Prag’da düzenlenen Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nin iki onur ödülüyle döndü. Yıllar önce rol aldığı ‘Gelin’ ve ‘Susuz Yaz’ filmleriyle bu ödülleri kazanan Koçyiğit, Türk filmlerine gösterilen ilgiden dolayı gurur duyduğunu söyledi.

13.7.2004Kelebek
Karlovy Varyden Türk sineması geçti

Karlovy Vary'den Türk sineması geçti

Çek Cumhuriyeti'nin sayfiye ve kaplıca kenti Karlovy Vary'de düzenlenen 39'uncu Uluslararası Film Festivali'nde büyük ödül Kristal Küre'yi Andrea ve Antonio Frazzi kardeşlerin yönettiği Certi Bambini (Bir Çocuğun Öyküsü) adlı film kazandı. Frazzi kardeşler 20 bin Amerikan doları tutarındaki para ödülünün de sahibi oldu. Jüri Özel Ödülü'nü ise Zrinko Ogresta'nın yönetmenliğini üstlendiği Tu (Burada) adlı Hırvatistan-Bosna Hersek filmi aldı. Festivalde gösterilen bütün zamanların en iyi 10 Türk filmi de seyirci ve eleştirmenlerin ilgisini çekti.

13.7.2004Gündem
Karlovy Varyden Türk sineması geçti

Karlovy Vary'den Türk sineması geçti

Çek Cumhuriyeti'nin sayfiye ve kaplıca kenti Karlovy Vary'de düzenlenen 39'uncu Uluslararası Film Festivali'nde büyük ödül Kristal Küre'yi Andrea ve Antonio Frazzi kardeşlerin yönettiği Certi Bambini (Bir Çocuğun Öyküsü) adlı film kazandı. Frazzi kardeşler 20 bin Amerikan doları tutarındaki para ödülünün de sahibi oldu. Jüri Özel Ödülü'nü ise Zrinko Ogresta'nın yönetmenliğini üstlendiği Tu (Burada) adlı Hırvatistan-Bosna Hersek filmi aldı. Festivalde gösterilen bütün zamanların en iyi 10 Türk filmi de seyirci ve eleştirmenlerin ilgisini çekti.

13.7.2004Gündem
En iyi 10 Türk filmi Karlovy Varyde

En iyi 10 Türk filmi Karlovy Vary'de

Ankara Sinema Derneği'nin geçen yıl yaptığı anket sonucu belirlenen Türk Sineması'nın En İyi On Filmi, bu yıl 2 Temmuz ile 10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 39. Karlovy Vary Film Festivali'nde gösterilecek. 1946'dan beri düzenlenen ve dünyanın en eski festivallerinden biri olan Karlovy Vary Film Festivali orta ve doğu Avrupa'nın en önemli sinema olayı olarak nitelendiriliyor.

11.6.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Berlin bu filmleri ilk kez görüyor

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (IKSV) bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor.

23.8.2004

TRT yeni Türk filmlerini göstermelidir

GENÇ kuşak Türk sinemacılarının, yurtiçinde ve dışında ödül almış filmlerinin TRT 2’de gösterilmesini benim gibi birçok sinema meraklısı bekliyor.

20.7.2004

Hülya Koçyiğit’e teklif yağdı

Bu yılki Uluslararası Karlovy Vary Film Festivali’nin bizim için ayrı bir önemi vardı.

19.7.2004

En İyi Türk filmleri Karlovy Film Festivali’nde

Geçen yıl Ankara Sinema Derneği’nin yaptığı anketle Türk Sineması’nın Top Ten’ini belirleyip şöyle bir rahatlamıştık.

14.6.2004