MENÜ
Arşiv

Zeki Demirkubuz

Zeki Demirkubuz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zeki Demirkubuz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 788 Zeki Demirkubuz haberi bulunmuştur.

Zeki Demirkubuz Haberleri

Erbil yurtdışında sadeceeğlence programı sunar

Erbil yurtdışında sadeceeğlence programı sunar

Yurtdışında Emir Kusturica, Fatih Akın gibi usta yönetmenlerle çalışan, son olarak "2 Süper Film Birden"in başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkan Tim Seyfi, Şener Şen'le kamera karşısına geçeceği günlerin hayalini kuruyor. Başarılı oyuncu, "En başta Şener Şen ile çalışmak isterim. Hiç film çekmesem, onunla oynasam yeter" diyor.

5.10.2006Kelebek
Sinemanın nesine tutulacağım aslında ben sinemayı sevmem

Sinemanın nesine tutulacağım aslında ben sinemayı sevmem

Sıradan olmayan, zor, başarılı, zeki ve her şeye kuşkuyla yaklaşan biriyle röportaj yapmak kadar ürkütücü bir şey olamaz herhalde. Hele bir de karşınızdaki henüz En İyi Film dalında Altın Portakal almış bir filmin, haliyle egosunun yükselmiş olduğunu düşündüğünüz (sonradan yanıldığını anlamak o anı kurtarmıyor ne yazık ki!) yönetmeniyse iş daha da zorlaşır.

30.09.2006Kelebek
O dört cadı, Şerif Gören’i kaçırttı

O dört cadı, Şerif Gören’i kaçırttı

Yönetmen Orhan Oğuz, Altın Portakal’ın jüri üyelerini eleştirdi. Oğuz, Şerif Gören’in festivali terk etmesi hakkında şu şok açıklamayı yaptı: "Jüri yanlı olmamalı, o dört cadı; Serra Yılmaz, Demet Akbağ, Füsun Demirel ve Mine Vargı, Şerif Gören’i kaçırttı."

27.09.2006Kelebek
Portakal’ın sahipleri

Portakal’ın sahipleri

43. Antalya Altın Portakal Film Festivali ’Takva’ en çok ödül alan film olurken, ’En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü ’Takva’ filmindeki rolüyle Erkan Can, ’En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü ise ’Eve Dönüş’ filmindeki performansıyla Sibel Kekilli kazandı. Zeki Demirkubuz’un senaryosunu yazıp yönettiği Kader ’En İyi Film’ seçildi, ’En İyi Yönetmen’ ödülü ise ’İklimler’ filmi ile Nuri Bilge Ceylan’ın oldu.

23.09.2006Gündem
Bu filmlerin gözü Altın Portakal ’da

Bu filmlerin gözü Altın Portakal ’da

Antalya Film Festivali’nin en heyecanlı, üzerinde en çok konuşulan, en fazla tartışılan bölümü, Türk filmlerinin kıyasıya mücadeleye girdiği ulusal yarışma olmuştur hep. Verilen para ödülü bir yana (ki bu yıl o da çok daha cazip hale geldi), ‘Altın Portakallı ’ titrini almak baºlı baºına bir ayrıcalıktır, gurur kaynağıdır.

17.09.2006Gündem
Babam ve Oğlum Altın Portakalda yok

Babam ve Oğlum Altın Portakal'da yok

Bu yıl 43'üncüsü düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ulusal yarışma bölümünde yarışacak olan Türk filmleri açıklandı. Listede Çağan Irmak imzalı Babam ve Oğlum, Mustafa Altıoklar imzalı Beyza'nın Kadınları ve Ezel Akay imzalı Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü gibi yapımların olması beklenirken bu filmlerin adlarının geçmemesi dikkat çekti.

31.08.2006Gündem

Babam ve Oğlum Altın Portakal'da yok

Bu yıl 43'üncüsü düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ulusal yarışma bölümünde yarışacak olan Türk filmleri açıklandı. Listede Çağan Irmak imzalı Babam ve Oğlum, Mustafa Altıoklar imzalı Beyza'nın Kadınları ve Ezel Akay imzalı Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü gibi yapımların olması beklenirken bu filmlerin adlarının geçmemesi dikkat çekti.

31.08.2006Gündem
Altın Portakal’da sürpriz karar

Altın Portakal’da sürpriz karar

Bu yıl 43’üncüsü düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ulusal yarışma bölümünde yarışacak Türk filmleri açıklandı. Listede, Çağan Irmak imzalı Babam ve Oğlum, Mustafa Altıoklar imzalı Beyza’nın Kadınları ve Ezel Akay imzalı Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü gibi yapımların olması beklenirken, bu filmlerin adlarının geçmemesi dikkat çekti.

30.08.2006Kelebek
Altın Portakalda heyecan başladı

Altın Portakal'da heyecan başladı

Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metrajı Film Yarışması'nda yarışacak Türk filmleri belli oldu. Festivali Antalya Kültür ve Sanat Vakfı adına organize eden Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfının Genel Müdürü Sevinç Baloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 16-23 Eylül 2006 tarihleri arasında yapılacak festivalin ulusal uzun metraj bölümünde bu yıl 9 filmin yarışacağını bildirdi.

30.08.2006Spor Arena
Tesadüfen oyuncu

Tesadüfen oyuncu

24.07.2006Kelebek
Başrol Yeşilçamın

Başrol Yeşilçam'ın

Yeşilçam, yılda yüzlerce filmin çekildiği, Türkan Şoray, Filiz Akın, Cüneyt Arkın, Kadir İnanır gibi starların setler arasında mekik dokuduğu yıllara adeta geri döndü. Her şeyi tamamlanmış vizyon sırası bekleyen filmlerin yanı sıra pek çok yönetmen de sıcak yaz günlerini çalışarak geçiriyor. Neredeyse her köşede bir film setine rastlamak mümkün. Pek çok projenin çekimleri için de gün sayılıyor. Görünen o ki, önümüzdeki sezon bol bol Türk filmi izleme fırsatı bulacağız. İşte Türk sinemasının bugünden çekilmiş 2006-2007 sezon fotoğrafı.

8.07.2006Gündem
Yeşilçam yeni sezona hızlı başlayacak

Yeşilçam yeni sezona hızlı başlayacak

“Babam ve Oğlum”, ”Kurtlar Vadisi-Irak”, “Organize İşler” gibi yapımlarla gişe rekorları kıran Türk sineması, Eylül ayından itibaren kelimenin tam anlamıyla film sağanağına hazırlanıyor. Sonbaharın gelmesiyle birlikte ünlü yönetmenlerin imzasını taşıyan 14 yerli film sırayla görücüye çıkacak.

14.06.2006Gündem
Nuri Bilge Ceylan yine Altın Palmiye için yarışacak

Nuri Bilge Ceylan yine Altın Palmiye için yarışacak

Nuri Bilge Ceylan, yeni filmi 'İklimler'le 59. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışacak. Ayrıca Türkiye'den Belma Baş'ın 'Poyraz'ı da festivalde yarışacak 10 kısa metrajlı filmden biri oldu.Ebru Ceylan ve Nuri Bilge Ceylan'ın rol aldığı 'İklimler', iki yalnız insan, Bahar ve İsa'nın hikâyesini anlatıyor.

21.04.2006Gündem
İki Türk yönetmen Cannesda yarışacak

İki Türk yönetmen Cannes'da yarışacak

Bu yıl 17 ile 28 Mayıs tarihleri arasında 59'uncu kez düzenlenecek olan Cannes Film Festivali'nde iki Türk filmi büyük ödül Altın Palmiye için yarışacak. Zeki Demirkubuz'un "Kader", Nuri Bilge Ceylan'ın "İklimler" adlı filmleri festivalin uluslararası yarışma bölümünde gösterilecek.

13.04.2006Gündem
Binbir surat

Binbir surat

Son zamanların en aranan ve filmlerde en "bulunan" oyuncusu Güven Kıraç (38). Sessiz ve derinden, sinema kariyerini ilmek ilmek işliyor. 1990’ların başından itibaren tiyatroda, 1997’den sonra sinemada, televizyon dizilerinde farklı karakterleri başarılı bir şekilde canlandırırken, merdivenleri kendinden emin adımlarla çıkıyor.

25.02.2006Kelebek
Ben şöhret değil başarı peşindeyim

Ben şöhret değil başarı peşindeyim

‘İki Genç Kız’ filmindeki rolüyle geçtiğimiz yıl Altın Portakal’da ‘En İyi Kadın Oyuncu’ seçilen, bu çıkışıyla da sanat dünyasını karıştıran Vildan Atasever, internet mağduru oldu. Filmdeki sevişme sahneleri internette gerçek hayattanmış gibi yansıtılan genç oyuncu, olayın kazandığı şöhret yüzünden yaşandığına inanıyor.

5.02.2006Kelebek
Magazin Hattı

Magazin Hattı

1.02.2006Kelebek
Demirkubuz The Guardiana konuştu

Demirkubuz The Guardian'a konuştu

Yönetmen Zeki Demirkubuz Guardian gazetesine, hapishane sayesinde yönetmen olduğunu söyledi. İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden Guardian, yönetmen Zeki Demirkubuz ile bir röportaj yaptı. Haberde, Demirkubuz'un "Hapse atılmasaydım yönetmen olmayabilirdim" sözleri aktarıldı.

30.01.2006Gündem
Bende star kompleksi yok

Bende star kompleksi yok

"Keloğlan Kara Prens’e Karşı" filmi daha gösterime girmeden perde arkası dedikoduları yayıldı. Özcan Deniz’in önce diğer başrol oyuncusu Mehmet Ali Erbil’le starlık savaşına girdiği, ardından yönetmen Tayfun Güneyer’le çekişme yaşadığı ileri sürüldü. Bu sorulara yanıt da ilk ağızdan, yani Özcan Deniz’in kendisinden geldi.

15.01.2006Kelebek
Türk sinemasına Eurimagesdan destek

Türk sinemasına Eurimages'dan destek

Yaratıcı Sinematografik ve Görsel İşitsel Eserlerin Ortak Yapım ve Dağıtımı İçin Avrupa Destek Fonu (Eurimages) tarafından “Takva” adlı uzun metrajlı film projesine 210 bin, “Ayşe'yi Kim Sevmiyor” isimli belgesele 42 bin 145 Avro destek sağlandı.

16.12.2005Gündem
Kadir asla maço değil

Kadir asla maço değil

Jülide Kural, iki yıl aradan sonra 20. yüzyılın en önemli kadın karakterlerinden Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun hayatı ile tiyatro sahnesinde... ‘Bütün Çocuklarım’ dizisindeki rolü ve o dizide Kadir İnanır’la yakınlaştığı haberleriyle uzun süre gündemde kalan Kural, Kadir İnanır’ı ve Frida’yı Kelebek’e anlattı.

4.12.2005Kelebek
Türk sanatı Stuttgartta

Türk sanatı Stuttgart'ta

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) 2004 yılında Berlin’de başlattığı sanat etkinlikleri dizisine, 22–29 Kasım 2005 tarihleri arasında Stuttgart’ta düzenlenecek “Şimdi Stuttgart” festivali ile devam ediyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Stuttgart Türk-Alman Forumu işbirliğiyle düzenlenen Şimdi Stuttgart Festivali TC Dışişleri Bakanlığı ve Kulturstiftung des Bundes’ destekleriyle gerçekleşiyor.

17.11.2005Kelebek
Türk filmleri Tayland Film Festivali’nde

Türk filmleri Tayland Film Festivali’nde

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen 3’üncü Dünya Filmleri Festivali’nde, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 24 ülkeden 64’ü uzun metrajlı, 100’den fazla film gösterilecek. Açılışı önceki gün yapılan festival 25 Ekim’e kadar sürecek.

16.10.2005Kelebek
Türk sinemasının en iyileri Bostonda

Türk sinemasının en iyileri Boston'da

ABD'de bu yıl dördüncüsü düzenlenen Boston Türk Filmleri Festivali başlıyor. Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı ödülü kazanan 1964 yapımı “Susuz Yaz” filmi ile açılacak olan festival, 10 Nisan'a kadar sürecek. Festival programında Ankara Sinema Derneği tarafından belirlenen tüm zamanların en İyi 10 Türk filmi yer alıyor.

1.04.2005Gündem
Komik zabıta İrfan’dı yakında katil olacak

Komik zabıta İrfan’dı yakında katil olacak

Engin Günaydın’ı Bir Demet Tiyatro’daki Zabıta İrfan rolüyle herkes tanıdı. Şimdilerde ise Zaga’daki skeçlerde milleti gülmekten kırıp geçiren müthiş bir performans sergiliyor. Bu pazartesi televizyonda gösterilecek Uğur Yücel’in de oynadığı Alacakaranlık dizisinde ise AB komisyon üyesini öldürmeye çalışan uluslararası bir kiralık katil rolüyle karşımızda olacak.

11.02.2005Kelebek
Sinema yazarları adaylarını seçti

Sinema yazarları adaylarını seçti

Sinema Yazarları Derneği’nin (SİYAD) 2004 yılı Türk sineması ödülleri için saptadığı beşer aday belli oldu. Listede öne çıkan film, En İyi Kadın Oyuncu hariç her dalda adaylığı bulunan ‘Yazı Tura’. 35 sinema yazarının seçtiği adaylar arasında kazananlar, 17 Ocak Pazartesi günü Beyoğlu Emek Sineması’nda saat 20.30’da başlayacak törende belli olacak ve ödüllerini alacaklar.

12.01.2005Kelebek
SİYAD en iyi adaylarını belirledi

SİYAD "en iyi" adaylarını belirledi

Sinema Yazarları Derneği'nin (SİYAD) ”2004 Yılı Türk Sineması Ödülleri”nin adayları belli oldu. Emek Sineması'nda düzenlenen ve SİYAD Başkanı Atilla Dorsay , Yönetim Kurulu üyeleri Uğur Vardan, Murat Özer, Cem Altınay ile Deniz Yavuz'un katıldığı basın toplantısında, bu yıl 37'inci kez düzenlenen ödülün adayları açıklandı.

12.01.2005Gündem
Film Festivalinde geri sayım

Film Festivali'nde geri sayım

Bu yıl 24'üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamındaki Ulusal Yarışma’ya katılma koşulları belirlendi. Yarışmaya katılmak isteyenlerin 1 Şubat akşamına kadar Festival Merkezi’ne (İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, İstiklal Caddesi No:146 Beyoğlu) başvurmaları gerekiyor.

11.01.2005Kelebek
Londrada Türk filmleri festivali

Londra'da Türk filmleri festivali

12. Londra Türk film festivali 3 ile 12 Aralık tarihleri arasında yapılacak. Türk sinemasının dikkat çekici filmlerinin gösterime gireceği festivalde kısa filmlerden belgesellere kadar sinemanın değişik örnekleri seyirciyle buluşacak. Ahmet Uluçay'ın "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak", Çağan Irmak'ın "Mustafa Hakkında Her Şey", Ömer Kavur'un "Karşılaşma", Yağmur ve Durul Taylan'ın "Okul", Reis Çelik'in "İnat" adlı filmleri seyirciyle buluşacak yapımlar arasında.

27.11.2004Gündem
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak  Selanikte ödül yarışında

"Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" Selanik'te ödül yarışında

Bu yıl düzenlenen 23. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin ulusal yarışma bölümünde büyük ödül kazanan Ahmet Uluçay'ın Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak adlı filmi Selanik'te yarışıyor. Uluçay'ın filmi, 19 ile 28 Kasım tarihleri arasında 45'inci kez düzenlenen festivalde ödül için yarışacak. Zeki Demirkubuz'un Bekleme Odası ve Yeşim Ustaoğlu'nun Bulutları Bekleren adlı filmleri de yarışma dışı bölümde gösterilecek.

17.11.2004Gündem
Türk filmleri ABDde

Türk filmleri ABD'de

Türk sinemasının uluslararası çapta sağladığı başarıları Amerikan seyircisine tanıtmayı amaçlayan 6. New York Türk Film Festivali, 2 ile 13 Ekim tarihlerinde yapılacak. Beş yıldan bu yana düzenlenen etkinlik kapsamında Erden Kıral, Ömer Kavur, Zeki Demirkubuz, Nuri Bilge Ceylan gibi yönetmenlerin filmleri seyirciyle buluşacak.

15.09.2004Gündem
Türk filmleri ABDde

Türk filmleri ABD'de

14.09.2004Gündem
Demirkubuzun filmine İspanyadan ödül

Demirkubuz'un filmine İspanya'dan ödül

Yönetmen Zeki Demirkubuz'un “Bekleme Odası” adlı filmi, İspanya'da düzenlenen 25. Akdenizliler Film Festivali'nde Uluslararası Film Eleştirmenleri'nin (Fipresci) ödülüne değer görüldü. 18 Akdeniz ülkesinin filmlerinin yarıştığı festivalde büyük ödülü, Bosna Hersekli yönetmen Pier Zalica'nın “Gori Vatra” (Ateşe) adlı filmi kazandı. 10 gün süren festival sırasında sinemaseverlere 240 film sunulurken, Jerry Goldsmith ve Antonio Gades anısına da özel gösterimler yapıldı.

26.07.2004Spor Arena

Yazar Sonuçları

Altın Portakal’ı soymayalım

43. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ardından yazmak çok zor.

25.09.2006

Ödül töreninde Burhan Öçal gerginliği

En ufak bir etkinlikte, her açılış-kapanışta Burhan Öçal’ı görmekten ve darbukasını dinlemekten sıkılmayan var mı? (Bakınız: Hüsnü Şenlendirici de aynı yolun yolcusu gibi).

24.09.2006

Altın Portakal’ın perde arkası

Birol Ünel’in alkol dozu hayli yüksek skandallarından sonra Altın Portakal’ın en çok konuşulan hadisesi, her yıl olduğu gibi organizasyon bozuklukları...

19.09.2006

Berlin bu filmleri ilk kez görüyor

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (IKSV) bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor.

23.08.2004

TRT yeni Türk filmlerini göstermelidir

GENÇ kuşak Türk sinemacılarının, yurtiçinde ve dışında ödül almış filmlerinin TRT 2’de gösterilmesini benim gibi birçok sinema meraklısı bekliyor.

20.07.2004