MENÜ

Zekai Kafaoğlu

Zekai Kafaoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zekai Kafaoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 508 Zekai Kafaoğlu haberi bulunmuştur.

Zekai Kafaoğlu Haberleri

Perakende Yasasında yöresel ürün zorunluluğu

Perakende Yasası'nda yöresel ürün zorunluluğu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Perakende yasasıyla ilgili çalışmalara devam ediyoruz. Yeni yasa taslağımızda yöresel ürün kullandırma ve belli rafları bunlara ayırmak için zorunluluk getiriyoruz" dedi.

2.03.2019Ekonomi
Balıkesirde ilk tanzim satış noktası açıldı

Balıkesir'de ilk "tanzim satış noktası" açıldı

Sebze meyve fiyatlarını düşürmek için Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk tanzim satış noktası kuruldu.

16.02.2019Ekonomi
İnfaz Koruma Memuru, hayat kurtarırken zehirlenmiş

İnfaz Koruma Memuru, hayat kurtarırken zehirlenmiş

BALIKESİR Adliyesi'nde yangın söndürme sisteminden sızan karbondioksit gazından zehirlenerek yaşamını yitiren İnfaz Koruma Memuru Fikret Savaş (37) için Adliye Sarayı’nda tören düzenlendi. Savaş'ın, olayın gerçekleştiği arşiv bölümündeki kadın stajyeri kurtarmak isterken zehirlenerek hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

7.02.2019Gündem
Son dakika... Balıkesir Adliyesinde gaz sızıntısı: 3ü ağır 59 kişi yaralandı

Son dakika... Balıkesir Adliyesi'nde gaz sızıntısı: 3'ü ağır 59 kişi yaralandı

Balıkesir Adliyesi'nde zemin kattaki yangın tüplerinden henüz belirlenemeyen nedenle sızan gazdan 59 kişi zehirlendi. Adliye binası tahliye edilip, zehirlenenler hastaneye kaldırılırken, tedaviye alınan 3 kişinin sağlık durumunun kritik olduğu belirtildi.

4.02.2019Gündem
TESLA gitti, TEMSA geldi

TESLA gitti, TEMSA geldi

Balıkesir'de, toplu ulaşımı tamamen elektrikli araçlarla gerçekleştirerek Türkiye'nin ilk "sessiz şehri" olmak için kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesi, ABD'li otomotiv firması TESLA ile anlaşmadan vazgeçip yerli şirketlere öncelik verme anlayışıyla Sabancı Topluluğu şirketlerinden TEMSA ile görüşmelere başladı.

6.11.2018Ekonomi
Özel kalem bütçesi  26 milyon değil, 6,8 milyon TL

'Özel kalem bütçesi 26 milyon değil, 6,8 milyon TL'

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, hakkında bazı iddialara cevap verdi. Başkan Kafaoğlu, spekülasyonların yapıldığı özel kalem bütçesinin de 26 milyon değil, 6,8 milyon olduğunu açıkladı.

3.11.2018Ekonomi
Bakan Selçuk, Balıkesirde okul açılışına katıldı

Bakan Selçuk, Balıkesir'de okul açılışına katıldı

Balıkesirde okul açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Biz eğitimle ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, onun yol göstericiliğinde yeni bir hamleye, yeni bir çıkışa doğru gitmekle meşgulüz. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu meşguliyetimizin semeresini alacağız, verimliliğine kavuşacağız hep birlikte" dedi.

1.11.2018Eğitim
Son gün 31 Ekimdi... O süre uzatılıyor

Son gün 31 Ekim'di... O süre uzatılıyor

Dijital Şehircilik Zirvesi’nde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 31 Ekim’de sona erecek imar barışı başvurularına ilişkin süre uzatma sinyali verdi. Bakan Kurum, “Vatandaşımız da yoğun bir ilgi gösterdi. Talep de hâlâ devam ediyor. Yeniden değerlendireceğiz, bakacağız. Bu talebe kayıtsız kalmayacağız gibi gözüküyor” dedi.

25.10.2018Ekonomi
Balıkesir kuzusunun tespiti için protokol imzalandı

Balıkesir kuzusunun tespiti için protokol imzalandı

Balıkesir Ticaret Borsası’nın girişimleri ile coğrafi işaret alan Balıkesir kuzu etinin sürdürülebilirliği için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Tarım İl Müdürlüğü ve Balıkesir Ticaret Borsası arasında ortak bir protokol imzalandı. Protokol kapsamında ilk olarak bölgedeki tescil kriterine uyan kuzu sayısı belirlenecek. Bu protokol ve yöntem sayesinde Türkiye’nin farklı bölgelerinde yetişen kuzular Balıkesir kuzusu olarak satılamayacak.

23.10.2018Ekonomi
Balıkesir’in 21’nci ilçesi Almanya

Balıkesir’in 21’nci ilçesi Almanya

Almanya’da yaşayan Balıkesirliler, Balıkesir’in Yunan işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yılını Almanya’da kutladı. Balıkesir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Almanya’da 48 bin Balıkesirli yaşıyor. 20 ilçeli kentimizin 21’inci ilçesi de sizlersiniz” dedi.

30.09.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

31 Mart Yerel Seçimi öncesi Bursa ve Balıkesir... Bursa’da CHP AK Parti’ye meydan okuyor, ancak aradaki fark çok açık

BURSA 2002 sonrasında AK Parti için her zaman sağlam, istikrarlı bir kale oldu. Her seçimde bu ilden rahatlıkla birinci çıktı, büyükşehir belediyesi hep iktidar partisinin kontrolünde kaldı. Bursa’da 2010’lu yıllardaki oy hareketlerine baktığımızda, bu ilde yerleşik oy kalıplarının AK Parti’nin mutlak üstünlüğüne dayanan bir güç dengesini yansıttığını görüyoruz.

6.03.2019

AK Parti adayında “yeni bir şey yok”

Bandırmalılar olarak Büyükşehir yasası ile 5 yılı birçok sorunla geride bıraktık.

22.12.2018

Bandırmalı ya da kentli olamamak!

Bandırma’da yaşayanların ortak sorununun trafik olduğunu hepimiz yaşayarak görüyoruz.

8.12.2018