MENÜ

Zeka Oyunu

Zeka Oyunu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Zeka Oyunu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Zeka Oyunu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 739 Zeka Oyunu haberi bulunmuştur.

Zeka Oyunu Haberleri

Eski okul sıraları oyuncak oluyor

Eski okul sıraları oyuncak oluyor

Gaziantep'teki bir meslek lisesinde öğrenciler, eski okul sırası, masa gibi malzemeleri okul öncesi eğitimde kullanılmak üzere oyuncaklara dönüştürüyor.

21.03.2019Eğitim
300 yıllık Çin geleneği... Afyonkarahisar’da yapılıyor, Almanyaya ihraç ediliyor

300 yıllık Çin geleneği... Afyonkarahisar’da yapılıyor, Almanya'ya ihraç ediliyor

Başta Çin olmak üzere Uzak Doğu ülkelerinde 300 yıl önce oynanmaya başlanan Tangram Zeka Oyununu Afyonkarahisar’da üretilerek Almanya'ya ihraç edilecek. Oyunu kendi atölyesinde üretmeye başlayan İsmail Yoğurtçu, "Bu oyun zeka gelişiminde oldukça faydalı. Almanya ile görüşmelerimiz sürüyor yakında zamanda ihracata başlayacağız" dedi.

27.02.2019Ekonomi
İnsanoğlunun gelecekteki kaderini çizen adam

İnsanoğlunun gelecekteki kaderini çizen adam

Bilim kurgu filmlerinin çoğunu izlemişimdir ancak Prof.Howard’ı dinledikten sonra, izlediğim hiç bir filmin, onun anlattıkları kadar beni ürkütüp etkilemediğini itiraf etmeliyim. Kendisi bugün yaşayan en büyük beyin bilgisayar ara yüzü uzmanı. Hatta bugün beynimizi makinelerle beraber daha güçlü hale getirecek teorilerin çoğunun da ya kurucusu ya da fikir babası. Yapay zeka ve makine öğrenmeleri konusundaki derinliğini şöyle anlatalım: MIT Üniversitesi ile Oxford Üniversitesinde bu alanda çalışma yapan laboratuvarların kurucusu ve hala aktif olarakta başkanlığını yapıyor. Oxford ve Sorbonne’dan çift doktorası var, MIT’de uzun yıllar birçok araştırmayı aktif olarak yürütmüş. MIT’deki Sentetik Zeka Laboratuvarı, Beyin Makine Projesi ile Beyin Bilimleri Kuruluşu dahil bu alandaki birçok saygın laboratuvarın kurucusu. 100’e yakın patenti, bunun kaç katı da dünyaya açıklanmamış gizli çalışmaları var.

30.04.2018Teknoloji
Satranç: Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonası

Satranç: Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonası

Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen şampiyonaya 115 üniversiteden 418 sporcu katılıyor.

17.04.2018Kampüs
EAin yapay zekası Battlefield 1i böyle oynuyor

EA'in yapay zekası Battlefield 1'i böyle oynuyor!

EA Games'in yapay zeka çalışmalarını yürüttüğü Search for Extraordinary Experiences Division yani Olağanüstü Deneyimler için Arayış Birimi, yapay zekaya Battlefield 1 oynamayı öğretiyor.

23.03.2018Teknoloji
Öğretmenler ve öğretmen adayları ‘zeka oyunları’ öğreniyor

Öğretmenler ve öğretmen adayları ‘zeka oyunları’ öğreniyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu Belediyesi iş birliğiyle kurulan Kognitif Oyunlar Laboratuvarı'nda, öğretmen ve öğretmen adaylarına zeka oyunları öğretiliyor.

14.02.2018Eğitim
MEBden eğitimde mobil oyun dönemi

MEB'den eğitimde 'mobil oyun' dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), öğrencilerin eğitimlerine destek olmak amacıyla 7 mobil oyun geliştirildi. Yabancı dilden anadile, tarihten matematiğe, genel kültürden üniversite hazırlığa kadar içeriklerin yer aldığı mobil oyunlar, sanal marketlerde öğrencilerin kullanımına sunulmaya başladı.

14.11.2017Eğitim
Mangala ile strateji öğreniyorlar

Mangala ile strateji öğreniyorlar

4 bin yıllık Türk strateji ve zeka oyunu olan Mangala, öğrencilere öğretiliyor. Lise öğrencileri hem okulda düzenlenen Mangala Turnuvası’nda yarışıyor, hem de strateji kurmayı öğreniyorlar.

11.10.2017Eğitim
Liselilerden matematik oyunu

Liselilerden matematik oyunu

Elazığ’da 2 lise öğrencisi matematiği eğlenceli hale getirerek sevdirmek için ‘Küp 23’ ismini verdikleri milli zeka oyunu geliştirdi.

24.05.2017Eğitim
İstanbul Mangala turnuvası sonuçlandı

İstanbul Mangala turnuvası sonuçlandı

Çekmeköy Belediyesi Organizasyonu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli öğretmenlerin hakemliğinde İstanbul’da ki 39 ilçeden 146 ilkokul ve 136 ortaokul olmak üzere toplam 282 öğrencinin katılımıyla “İstanbul İlk ve Ortaokullar arası Ödüllü Mangala Turnuvası” sonuçlandı.

18.12.2016Keyif
Baha bilardo milli takımına katıldı

Baha bilardo milli takımına katıldı

"Romantik Prens" lakaplı Baha adıyla bilinen şarkıcı Bahattin Gündoğdu, milli takımla Mısır'da düzenlenecek 3 Bant Bilardo Dünya Kupası'na katılacak.

10.12.2016Diğer
Öğrencileri için zeka oyunu geliştirdi

Öğrencileri için zeka oyunu geliştirdi 

Ordu'da bir lisede öğretmenlik yapan Salih Erkan'ın, öğrencilerin boş vakitlerini daha verimli kullanabilmeleri adına bilgisayar, akıllı telefon ve tabletlerden oynanabilecek şekilde geliştirdiği zeka oyunu ilgi görüyor.

12.03.2016Eğitim
Sosyal medyayı Mangala ile yenecekler

Sosyal medyayı Mangala ile yenecekler

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halim Ulaş, birçok kurum nezdinde başlattığı girişimlerle 5 binden fazla kişiye mangala oyununu öğreterek teknolojik bağımlılıkla mücadelede önemli adım attı. Ulaş: "Bu oyunun faydaları hakkında çok şey söylemek mümkün. Bir tarafta doğallık kazandırırken diğer taraftan insanları dijital çağın etkilerinden, internet ve telefon bağımlılığından kurtarmış oluyoruz."    

22.02.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Biri Katy Perry’yi gözetliyor

 Siz hiç evden canlı yayınla albüm tanıtımı gördünüz mü?Evet, bu da oldu.

14.06.2017

“Larry” ile aramız bozuk !

Sosyal medyanın ayrı bir dili olduğunu, yaşanan her gün ile birlikte, tekrar tekrar öğreniyoruz. Yıllar önce, sürekli büyük harf kullanmanın, “bağırmak” olduğu İlk hatırlatıldığında, “bu yaştan sonra, yeni bir alfabe ile tanışıyoruz, haydi hayırlısı…” diye iç geçirmiştim.

6.03.2017