MENÜ

Zayıflatan Besinler

Zayıflatan Besinler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zayıflatan Besinler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 45 Zayıflatan Besinler haberi bulunmuştur.

Zayıflatan Besinler Haberleri

İşte hızlı zayıflatan besinler

İşte hızlı zayıflatan besinler

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, sağlıklı bir şekilde kilo vermek için beslenmenizde olmazsa olmaz besinleri anlattı. Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç hızlı zayıflatan besinleri yoğurt, yeşil çay, yulaf, enginar, yumurta ve kivi olarak sıraladı.

22.02.2015Avrupa
Bu Besinler Unutkanlığa İyi Geliyor

Bu Besinler Unutkanlığa İyi Geliyor

Bir söz vardır, zaman zaman hepimiz kullanırız. ‘’Dün ne yediğimi bile hatırlamıyorum.’’ Ya da gün içinde hangi eşyamızı nereye koyduğumuzu, yapmamız gereken işlerimizi bile unutabiliyoruz. Peki bu unutkanlığın beslenmeye bağlı olabileceğini hiç düşündünüz mü?

20.09.2019İyi Yaşam
Diyetle Verilen Kiloyu Korumanın Şifreleri

Diyetle Verilen Kiloyu Korumanın Şifreleri

Diyetle verilen kiloların tekrar alınmaması, diyetin kendisinden daha zor bir durum olarak bilinir. Pek çok kişi diyetle zayıflamayı başarsa da, sonrasında yaptıkları bazı beslenme hataları sonucunda geçmişe göre daha fazla kilolu olarak hayatına devam etmek zorunda kalabilir. Peki diyetle zayıflayan bir kişi, ulaştığı ağırlığı koruyabilir mi? Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Kenan Yıldırım, çok merak edilen bu sorunun yanıtını verdi.

20.09.2019Diyet Rehberi
Yaza Fit Girmek İçin Yemek Yiyin

'Yaza Fit Girmek İçin Yemek Yiyin'

Yanlış, eksik ve bilgisizce hazırlanmış diyet programları uygulayarak aç kalmanın zayıflamaya yardımcı olmadığını belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevihan Akbulut, "Yaza fit girmek için yemek yiyin” dedi, önemli önerilerde bulundu.

Yaza Fit Girmek İçin Yemek Yiyin

Yaza Fit Girmek İçin Yemek Yiyin

Yanlış, eksik ve bilgisizce hazırlanmış diyet programları uygulayarak aç kalmanın zayıflamaya yardımcı olmadığını belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevihan Akbulut, “Güne sağlıklı, besleyici bir kahvaltıyla başlayın ve öğün atlamayın. Şekerli ürünleri hayatınızdan çıkarmaya çalışın. Et, tavuk, balık, yumurta, peynir, süt, yoğurt ve kefire günlük beslenmenizde mutlaka yer açın. Yaza fit girmek için yemek yiyin” dedi.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için nasıl beslenmeli

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için nasıl beslenmeli?

Bağışıklık sisteminin zayıflığı birçok hastalığın temel nedenidir. Peki, bağışıklık sistemini çökerten nedenler hangileridir? Diyetisyen Fatma Gönen, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiren beslenme önerilerinde bulundu.

Bahar Diyeti ile isteyen fit kalıyor isteyen zayıflıyor

Bahar Diyeti ile isteyen fit kalıyor isteyen zayıflıyor

Havaların ısınmaya başlamasıyla kadınların kilo verme derdi de gün yüzüne çıkıyor. İşte bahar diyetiyle fazlalıklarınızdan kurtulmanızı sağlayacak öneriler...

23.03.2017Sağlık
Kaslı bir vücut için 4 protein deposu yiyecek

Kaslı bir vücut için 4 protein deposu yiyecek

Kaliteli karbonhidrat ve yağlar vücut için önemli olsa da kaslar için en önemli besin kaynağı proteinlerdir. İşte, sofralarınızdan eksik etmemeniz gereken 4 protein deposu yiyecek...

17.10.2016Sağlık
Kilo Vermek Aslında Zor Değil

Kilo Vermek Aslında Zor Değil!

Tüm besin gruplarına yer verilen 'ideal' beslenme planı, sağlığı ve formu korumak için birebir... Zayıflamak istiyorsanız günde 500 kaloriyi kesmeniz yeterli!

Bağışıklık sistemini güçlendiren özel kürler

Bağışıklık sistemini güçlendiren özel kürler

Diyetisyen Berrin Yiğit, bağışıklık sistemimizi güçlü tutacak kışa özel kürleri anlattı.

Domuz gribine karşı doğal kürler

Domuz gribine karşı doğal kürler

Domuz gribi yurt genelinde hızla yayılırken koruyucu önlemler de artıyor. Temizliğin önemli olduğu kadar sağlığı koruyucu doğal kürler de korunmada büyük önem taşıyor.

Diyet yapmadan zayıflamanın 10 yolu

Diyet yapmadan zayıflamanın 10 yolu

Yaşam tarzınızdaki ufak değişiklikler kolayca zayıflamanızı ve formunuzu korumanızı sağlar.

Kavunlu karpuzlu diyet kilo aldırıyor

Kavunlu karpuzlu diyet kilo aldırıyor

Diyete başlayanların vazgeçilmezi olan meyve ve sebzeler, kalorileri açısından ne kadar masum?

Meyveler suçlu mu

Meyveler suçlu mu?

Diyete başlayanların vazgeçilmezi olan meyve ve sebzeler, kalorileri açısından ne kadar masum?

Yağ hem yararlı hem zararlı

Yağ hem yararlı hem zararlı

Yağ, fazla kiloları ve hastalıkları akla getirdiği için bizi korkutur. Ama sağlıklı bir vücuda sahip olmak için de yağlara ihtiyacımız var. Dolayısıyla aldığımız yağların dengeli olmasına özen göstermeliyiz.

Evlendikten sonra neden kilo alırız

Evlendikten sonra neden kilo alırız?

Evlenen bir kişinin beslenme tarzı da değişir. Zengin sofralarda yenen yemekler, akrabalar arası davetlerde yiyip içmeler kilo aldırır. Kadınlar için önemli bir faktör de hamile kalmaktır...

Dünyayı zayıflatan diyetler

Dünyayı zayıflatan diyetler

Plaj mevsimi açılmadan 'mucizevi diyetler'e sarılıyorsunuz. Oysa önce metabolizmanızı tanımalı, sonra size özel olanı seçmelisiniz.

Starların sırrı bu diyette

Starların sırrı bu diyette

Karın, bel çevresi, basen ve bacak bölgesindeki fazlalıkları olanlara önerilen Yağ Yakıcı Diyet, kısa sürede etkili oluyor.

Aşk simidi meselesi

Aşk simidi meselesi

Erkeklerin, özellikle evlendikten sonra, karın ve bel bölgesinde biriken yağlara biraz da sempatik bir hava vererek "aşk simidi" denir. Ama sağlık açısından bunlar çok tehlikeli.

Obezliğe ameliyatlı çözüm

Obezliğe ameliyatlı çözüm

Hatalı beslenme yüzünden yaşamları tehlikeye girecek kadar şişmanlayan Amerikalılar çareyi mide küçültme ameliyatında buldular. Bu yıl aşırı şişmanlık yüzünden ameliyat olması beklenen hasta sayısının 120 000’i aşabileceği tahmin ediliyor.

2.12.2003Spor

Yazar Sonuçları

Hormonlu kilolara dikkat

Kilolu olmak demek, bedende gereğinden fazla yağ biriktirmek demektir. Ağırlık artışına yol açan şey, kas kazanımı ya da su birikimi -ödem- ise bu durum kilo artışı olarak değerlendirilmez.

26.10.2010

Hafızayı Güçlendirmenin Yolları

Beynimiz karmaşık bir biyolojik makine gibi. Düzgün çalışması için yeterli oksijen ve özel besinler gerekli. Beyin için özellikle iyi olan ve doğal olarak hafızayı güçlendiren besinler arasında badem ve ceviz gibi kuru yemişler de var.. Balık yağı da bellek dostu. Esansiyel yağların hafıza güçlendiren rolü de çok önemli. Evin bir köşesine biberiye veya gül uçucu yağından bir pamuğa 4-5 damla damlatarak koyarsanız, hafızanızın güçleneceği bir ortam hazırlamış olursunuz. Çocukların ders çalışma odalarında zihin açıklığı ortamı sağlamak için de bu uygulamayı yapabilirsiniz.

12.02.2019

Reflünüz varsa dikkatli olun

Reflünün son yıllarda tıpkı depresyon, obezite, uykusuzluk gibi giderek yaygınlaşan bir problem haline geldiği kesin. Bunun stres meselesinin yoğunlaşmasıyla da beslenme yanlışlarının sıklaşması ve fast food beslenme alışkanlığının devreye girmesiyle de bağlantısı var.

24.04.2018

Yılbaşı ve ertesi gün menüsü

Önce kısa bir “yeni yıl kutlaması” yapalım ve yazımıza “2017’de hepimize, herkese daha çok huzur ve sağlık” dileği ile başlayalım. Bugün sayfamızın üç misafiri var. Yaşasın Hayat beslenme uzmanları Nilüfer Bayram, Müge Başer Bozok ve Gözde Ateş. Bu ekip size yeni yıl için özel bir yılbaşı ve “ertesi gün” menüsü hazırladı. Ben pek beğendim. Umarım siz de beğenirsiniz.

30.12.2016

En iyi diyet hangisi

Kolay ve ucuz olan, mutlaka bir diyetisyenle birlikte “kişiye özel” hazırlanan her diyet iyidir. Ama en iyi diyet bir yandan kilo verdirirken, diğer taraftan kilo almaya yol açan sağlık sorununu da çözebilendir.

5.04.2016

Çözüm mü tehlike mi?

Atkins, Dukan, Karatay gibi yüksek protein diyetlerinin sağlığı bozabileceği yönünde tereddütler var. Beslenme uzmanlarının çoğuna göre, bu tür diyetlerle kanser riski de dahil, ciddi bazı sağlık sorunlarının ortaya çıkması kaçınılmaz. Peki ne yapmalıyız?

16.02.2014

Kışa hazır mısınız?

Bedenimizi kışa hazırlamanın yolu yalnızca grip veya zatürree aşısı yaptırıp avuç avuç bağışıklık güçlendirici hap yutmaktan geçmiyor.

4.11.2012

Birine kilo verdiren diyet bir başkasına kilo aldırabilir

FAZLA kilolar ve diyet sadece kadınların değil, erkeklerin de hayatında önemli hale geldi.

20.02.2010

Bazı otlar ve tohumlar yağ yakan fabrika gibi

Doğa üretken bir fabrika gibi. Vücuttaki yağların yakılmasını kolaylaştıran birçok bitki keşfedildi. Bedene girdiğinde yağ, yakan mekanizmaları harekete geçiren bu bitkiler aşırı kilolara şifa oluyor. Bunlar arasında mate yaprağı, biberiye ve ısırgan gibi şifalı otların yanı sıra kereviz gibi bitkilerin tohumları da yer alıyor.

13.01.2009

Evinizin diyetisyeni siz olun

Sağlıklı beslenme, yeterli ve dengeli beslenmenin bir bileşimidir.

7.08.2008

Kilo sorunlarında geçici çözümler kalıcı olmuyor

Doktorlar kilo sorununun çözümünde hastaları ile yapacakları ilk konsültasyonu çok ciddiye alıyorlar.

28.05.2008

Yorgunluk kadınları vuruyor

Kadınların, birçok yönden erkeklerden daha güçlü oldukları doğru ama konu yorgunluk olunca durum değişiyor!

15.05.2008

Düşük tansiyon nasıl tedavi ediliyor

Tansiyon düşüklüğü sık görülen bir sağlık sorunu olmasa da bazen can sıkıcı problemler yaratabiliyor.

29.04.2008

Kilo verme hızı neden zamanla azalıyor

Fazla kilolarınızdan kurtulmaya karar verdiniz ve ciddi bir tıbbi denetimden geçtiniz.

17.10.2007

Vitaminler ilaç değildir

Elimde vitamin, mineral ve diğer besin destekleri üreten firmalara ait küçük bilgi broşürleri var.

26.07.2007

Aklın gıdası olur mu

Sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olan "Probiyotik" süt ürünleri, kolesterol kontrolüne yardımcı olan gıdalar, son zamanlarda market raflarını dolduruyor. Bunlara en son bir Omega-3 yağ asidi türü olan DHA içerikli bir atıştırmalık eklendi.

28.01.2007

Sağlıklı bir kış için öneri

Kış, soğuk, kar, yağmur ve fırtınalarla kapımıza dayandı. Bundan sonra daha çok üşüyüp ıslanacak, daha çok titreyeceğiz!

6.11.2006

Yiyecekleriniz ilaçlarınızdır

Besin üreticilerinin size yeni bir önerileri var: ‘Daha çok sağlık için daha farklı beslenmelisiniz.’ Besinlerin sağlıklı olmaları yanında ‘ek sağlık yararları’ taşımaları son on yılda ön plana çıktı.

21.11.2005

2005’in sağlık falı

Bu yıl SAĞLIKLI YAŞAM yılı olacak! Wellness konsepti (Kendini daha iyi hisset, daha sağlıklı biri ol!) her alanda ön plana çıkacak.

1.01.2005