MENÜ

Zaman

Zaman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 494.421 Zaman haberi bulunmuştur.

Zaman bir ölçüdür. Ayrıca uzaklık, yakınlık, geçmiş ve gelecek anlamlarını da belirtir. Bir eylemin içinde geçtiği, geçmekte olduğu ya da geçeceği süredir yani kısaca iki hareket arasındaki süre olarak tanımlayabiliriz.

Zaman kavramı, tarih boyunca felsefenin ilgi alanlarından biri olmasının yanı sıra matematik ve fizik çalışmalarının da önemli alanlarından biridir.

ZAMAN (GAZETE)

Zaman, Türkiye'de yayımlanan günlük gazete. 3 Kasım 1986 tarihinde Fehmi Koru'nun yönetiminde yayın hayatına başlamış; bugün ise Ekrem Dumanlı'nın genel yayın yönetmenliğinden istifa etmesiyle 6 Ekim 2015 tarihinden itibaren yeni genel yayın yönetmeni Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici olmuştur. 

Zaman, Türkiye'nin 2011 yılında en çok basılan gazetesidir ve günlük tirajı 950.000 ile 960.000 bandı arasında değişmektedir. Gazetenin tiraj denetimi dünyadaki tiraj denetim örgütlerinin federasyonu IFABC'nin de kurucu üyesi olan BPA tarafından yapılmaktadır. 18 Nisan 2011 günü, gazetenin günlük net tirajının bir milyonu aştığı duyurulmuştur.

Tür: Günlük gazete
Format: Berliner
Sahibi: Feza Gazetecilik
İmtiyaz sahibi: Feza Gazetecilik
Kuruluş tarihi: 3 Kasım 1986
Dil: Türkçe
Genel merkez:Yenibosna, İstanbul Türkiye Türkiye
Tiraj azalış: 626.054 (7 Eylül - 13 Eylül 2015)
Slogan: Farklı gazete, Kendinize Zaman ayırın, Gerçekler Zaman'la anlaşılır
Resmî site:  Zaman

Zaman Haberleri

Ekmek arası uyuşturucu servisine baskın

Ekmek arası uyuşturucu servisine baskın

Ekmek arası uyuşturucu servisine baskın

22.6.2017Manavgat
Başbuğ’dan yeniden başlayan Ergenekon davası açıklaması

Başbuğ’dan yeniden başlayan Ergenekon davası açıklaması

GENELKURMAY eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlanan Ergenekon davasıyla ilgili tatilini geçirdiği Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaptığı açıklamada, "Fethullaçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi savcı ve hakimlerin hazırladığı iddianameler ve kararları, bugün hala ’Var olarak kabul ederseniz’ yasallık kazandırmış oluyorsunuz ki, buna tek bir kişi sevinir O’da FETÖ’nün başındaki kişidir" dedi.

22.6.2017Gündem
Emekli Orgeneral Başbuğdan yeniden başlayan Ergenekon davası açıklaması

Emekli Orgeneral Başbuğ'dan yeniden başlayan Ergenekon davası açıklaması

Emekli Orgeneral Başbuğ'dan yeniden başlayan Ergenekon davası açıklaması

22.6.2017Bodrum
Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak 2017 Ramazan Bayramı ne zaman

Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak? 2017 Ramazan Bayramı ne zaman?

Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak sorusu milyonlarca farklı kentlerde yaşayan vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Ramazan ayının artık sonlarına girilmesiyle birlikte milyonlarca vatandaş Ramazan Bayramının hangi güne denk geldiğini merak ediyorlar. Ramazan Bayramında saba erkenden camilere gidip bayram namazlarını kılacak olan vatandaşlar ise Ramazan Bayramı namazının saat kaçta kılınacağını sorguluyor. Peki, Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak? 2017 Ramazan Bayramı ne zaman? İşte, il il bayram namazı saatleri.

22.6.2017Gündem
Bandırmaspor’da Erhan Elmastaş başkanlığa aday

Bandırmaspor’da Erhan Elmastaş başkanlığa aday

Bandırmaspor’da Erhan Elmastaş başkanlığa aday

22.6.2017Bandırma
Horozda Şimşek dönemi

Horoz'da Şimşek dönemi

Horoz'da Şimşek dönemi

22.6.2017Denizli
Ekrem Memnun: Yenilmeyi hak ettik

Ekrem Memnun: Yenilmeyi hak ettik

Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, Yunanistan karşısındaki savunmalarından dolayı büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını belirterek, Çok kötüydük ve yenilmeyi hak ettik dedi.

22.6.2017Futbol
Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı SGKdan Ramazan Bayramı öncesi emeklilere müjde

Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı? SGK'dan Ramazan Bayramı öncesi emeklilere müjde!

Emekli maaşlarının bayramdan önce yatıp yatmayacağı binlerce emekli vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Ramazan Bayramı öncesinde ceplerine para girmesini isteyen binlerce emekli SGK'dan yapılacak olan açıklamayı merakla bekliyorlardı. SGK'dan emeklilere Ramazan Bayramıyla ilgili müjdeli haber geldi. SGK’dan yapılan açıklamaya göre, işçi emeklilerinin 24-26 Haziran'da ödenmesi gereken maaşları, 21-22 ve 23 Haziran'da ödenecek. Emeklilik tahsis numarasının son rakamı 4 olanlar 21 Haziran'da, 2 olanlar 22 Haziran'da, sıfır olanlar ise 23 Haziran'da maaşlarını alacak.

22.6.2017Ekonomi
Manisada deprem konuşuldu

Manisa'da deprem konuşuldu

Manisa'da deprem konuşuldu

22.6.2017Manisa
Güvenlik kamerasına yakalanan kasa hırsızı tutuklandı

Güvenlik kamerasına yakalanan kasa hırsızı tutuklandı

Güvenlik kamerasına yakalanan kasa hırsızı tutuklandı

22.6.2017İncirliova
2017 AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak AÖF 3 ders sınavı hangi illerde gerçekleşecek

2017 AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak? AÖF 3 ders sınavı hangi illerde gerçekleşecek?

2017 AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacağı binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisi tarafından merakla araştırılan konular arasında yer alıyor. Açıköğretim Fakültesi öğrencileri başarısız oldukları derslerin sınavlarına girecekler. Öğrenciler bir yandan da AÖF 3 ders sınavlarının hangi illerde gerçekleştirileceğini merak ediyorlar. Anadolu Üniversitesinin resmi internet sitesinde AÖF 3 ders sınavlarının ne zaman ve hangi illerde yapılacağı açıklandı. Peki, 2017 AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak? AÖF 3 ders sınavı hangi illerde gerçekleşecek?

22.6.2017Eğitim
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kamu personel alımı başvurusu nasıl yapılacak Kimler tercih yapabilecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kamu personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? Kimler tercih yapabilecek?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kamu personel alımı başvurusu için artık çok az bir zaman kaldı. Binlerce vatandaş Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kamu personel alımı başvurusunun nasıl yapılacağını merak ediyor ve detayları araştırıyorlar. Öte yandan adayların, kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan 2016-KPSS Lisans’a girmiş ve KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olması gerekmektedir. Peki, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kamu personel alımı başvurusu nasıl yapılacak?

22.6.2017Gündem
2017 DGS ne zaman yapılacak

2017 DGS ne zaman yapılacak?

2017 DGS sınavının ne zaman yapılacağını merak eden binlerce öğrenci konuyla ilgili detayları araştırıyorlar. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tarihi belli oldu. Peki, öğrencilerin 4 yıllık lisans almak için girecekleri DGS sınavı ne zaman yapılacak?

22.6.2017Eğitim
Arefe günü ne zaman idrak edilecek

Arefe günü ne zaman idrak edilecek?

Arefe günü ne zaman idrak edilecek sorusu binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer aldı. Ramazan ayının sonuna yaklaşırken artık binlerce vatandaş son oruçlarını tutmaya hazırlanıyorlar. Arefe günü kutsal bir gün olduğundan dolayı vatandaşlar bu günü kaçırmak istemiyorlar. Peki, Arefe günü ne zaman idrak edilecek?

22.6.2017Gündem
2017 LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla erişime açıldı LYS tercihlerini kimler yapabilecek

2017 LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla erişime açıldı! LYS tercihlerini kimler yapabilecek?

2017 LYS tercih kılavuzu milyonlarca Üniversite hayali kuran aday tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla adayların erişimine açıldı. ÖSYM, ön bilgi amaçlı 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu internet sitesi üzerinden paylaştı. Buna göre tercihler 18-26 Temmuz arasında yapılacak. Adaylar kılavuzda yer alan Tablo 3’teki önlisans ve Tablo 4’teki lisans programları bilgilerine göre tercih işlemlerini yapacak. Peki, LYS tercihlerini kimler yapabilecek?

22.6.2017Eğitim
AAdan 10 Başlıkta Terör Haberleri Nasıl Yapılır kitapçığı

AA'dan '10 Başlıkta Terör Haberleri Nasıl Yapılır?' kitapçığı

Anadolu Ajansı, terör olaylarının nasıl haberleştirileceği ve medyada nasıl ele alınacağı konularını içeren "10 Başlıkta Terör Haberleri Nasıl Yapılır?" isimli kitapçık hazırladı.

22.6.2017Gündem
YYÜnün ismi değişti

YYÜ'nün ismi değişti

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, "Son torba yasayla beraber ismimiz kabul edilmiş oldu. Üniversitemizin ismi artık Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi olarak değişti" dedi.

22.6.2017Eğitim
FETÖ Medya Yapılanması Davasında Ahmet Altanın savunması tamamlandı

FETÖ Medya Yapılanması Davası'nda Ahmet Altan'ın savunması tamamlandı

FETÖ Medya Yapılanması Davası'nda Ahmet Altan'ın savunması tamamlandı

22.6.2017İstanbul
Başkan Kurt, Adalet Yürüyüşüde

Başkan Kurt, Adalet Yürüyüşü'de

Başkan Kurt, Adalet Yürüyüşü'de

22.6.2017Eskişehir
Son dakika... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından flaş açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Muhtemelen İdlib bölgesinde ağırlıklı olarak bizler ve Ruslar, Şam etrafında ağırlıklı olarak Rusya-İran, güneyde Deraa bölgesinde Ürdün'ün ve Amerikalıların içinde yer alacağı bir mekanizma üzerinde çalışılıyor. Hatta Rusların bir önerisi var, belki Kırgızlar, Kazaklar belirli sayılarda güç gönderebilirler" dedi. Kalın, "Katar tarafına Kuveyt üzerinden bir liste ulaştırılacak. Burada somut talepler ve Katar'ın yapması gerekenler olacak. Ağırlıklı olarak Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır olmak üzere dört ülke, taleplerini ileteceklerini ifade ettiler. Muhtemelen önümüzdeki birkaç gün içerisinde bu talep listesi Katar tarafına iletilecek. Tabii biz de takip edeceğiz" diye konuştu.

22.6.2017Gündem
Madımakı unutmadılar

Madımak'ı unutmadılar

Madımak'ı unutmadılar

22.6.2017Tarsus
Almanya bir günde yazı da kışı da yaşadı

Almanya bir günde yazı da kışı da yaşadı

Almanya’nın güneyi, batısı ve orta kesimlerinde aşı sıcak hakim olurken, kuzey doğusunda dolu yağdı. Çıkan fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi, yollar kapandı.

22.6.2017Dünya
MEB, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt verdi

MEB, 'Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi

Bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 'Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi. İlköğretimce Ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı ve uygulama kılavuzuna göre sonuçlar önümüzdeki ay içerisinde görüntülenebilecek. Peki, 2017 bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

22.6.2017Eğitim
Enayi dövmeli o tasarımcı DHAya konuştu; Uyuşturucu satıcısı değil,sokak gözlemcisiyim

'Enayi' dövmeli o tasarımcı DHA'ya konuştu; "Uyuşturucu satıcısı değil,sokak gözlemcisiyim"

'Enayi' dövmeli o tasarımcı DHA'ya konuştu; "Uyuşturucu satıcısı değil,sokak gözlemcisiyim"

22.6.2017Şişli
Demir çelik devlerinin kavgasında karar çıktı

Demir çelik devlerinin kavgasında karar çıktı

Türkiye'nin en büyük demir çelik üreticilerinden Kardemir ve Kaptan Demir Çelik arasında yıllardır süren davalarla ilgili önemli bir karar çıktı. Kardemir'e karşı açılan 'haksız rekabetin tespiti' ve 'tazminat' talepli dava Kardemir lehine sonuçlandı.

22.6.2017Ekonomi
Girne Amerikan Üniversitesinden Kocadona davet

Girne Amerikan Üniversitesi'nden Kocadon'a davet

Girne Amerikan Üniversitesi'nden Kocadon'a davet

22.6.2017Bodrum
Kocasinan bölgesinde su kanalı temizliği

Kocasinan bölgesinde su kanalı temizliği

Kocasinan bölgesinde su kanalı temizliği

22.6.2017Kayseri
İlkay Gündoğan Balıkesirde

İlkay Gündoğan Balıkesir'de

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester City'de forma giyen ünlü futbolcu İlkay Gündoğan, memleketi Balıkesir'in Dursunbey ilçesine geldi.

22.6.2017Futbol
İlkay Gündoğan memleketi Balıkesirde

İlkay Gündoğan memleketi Balıkesir'de

İlkay Gündoğan memleketi Balıkesir'de

22.6.2017Balıkesir
Çeşmede GelGit dönemi başladı

Çeşme'de 'GelGit' dönemi başladı

Çeşme'de 'GelGit' dönemi başladı

22.6.2017İzmir
Adli Yargı Hakimlik ve Savcılık sınav sonuçları açıklandı mı

Adli Yargı Hakimlik ve Savcılık sınav sonuçları açıklandı mı?

Adli Yargı Hakimlik sınav sonuçları için geri sayım başladı. Hakim ve Savcı olabilmek için sınava giren bireylerin merakla araştırdığı Adli Yargı Hakim ve Savcılık sınav sonuçları, ÖSYM tarafından adayların erişimine açılacak. 3 Haziran tarihinde gerçekleştirilen sınavın sonuçları, 22 Haziran tarihinde erişime açılacak. İşte, Adli Yargı Hakimlik ve Savcılık sınav sonuçları hakkında detaylı bilgiler

22.6.2017Gündem
Ukrayna’dan Bursa’ya işbirliği çağrısı

Ukrayna’dan Bursa’ya işbirliği çağrısı

Ukrayna’dan Bursa’ya işbirliği çağrısı

22.6.2017Merkez
Bir ‘yıldız’ anlatıyor

Bir ‘yıldız’ anlatıyor

Sinema ve tiyatro sanatçısı Nedret Güvenç’in kaleminden bir anı kitabı: Kendini Arayan Yıldız. Ayizi Kitap’tan çıkan kitap sadece usta bir sanatçının değil, Türkiye sinema ve tiyatrosunun tarihinden de bir kesit…

22.6.2017Kitap Sanat
Facebook’dan markalara çağrı: mobil olun kazanın

Facebook’dan markalara çağrı: mobil olun kazanın

Facebook’un Yürütme Kurulu Başkanı (COO) Sheryl Sandberg ve Airbnb’nin Pazarlama Grup Başkanı (CMO) Jonathan Mildenhall, 20 Haziran 2017 tarihinde Hürriyet’in Türkiye Resmi Temsilcisi olduğu Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’ndeki bir panelde biraraya geldiler.

22.6.2017Ekonomi
Belediye yıktı, enkazı ortada kaldı

Belediye yıktı, enkazı ortada kaldı

İstanbul Boğazı ön görünümünde kaçak oldukları gerekçesiyle yıkılan yapıların enkazının kaldırılmaması, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşındı.

22.6.2017Ekonomi
Abla, kardeş fakülteden birinci ve ikinci olarak mezun oldu

Abla, kardeş fakülteden birinci ve ikinci olarak mezun oldu

Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık bölümü bu yıl ilk mezunlarını verdi ve iki kız kardeş ilk iki dereceyi paylaştı.

22.6.2017Kampüs
Bayram Namazı saat kaçta kılınacak İstanbul, Ankara, İzmir.. İl il bayram namazı vakitleri

Bayram Namazı saat kaçta kılınacak? İstanbul, Ankara, İzmir.. İl il bayram namazı vakitleri

Ramazan ayının bitmesine çok az bir zaman kala Bayram namazı vakitleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Kentlerindeki bayram namazı saatlerini merak eden vatandaşlar illerindeki bayram namazı saatlerini araştırıyorlar. İşte 2017 Bayram Namazı vakitleri

22.6.2017Gündem
İnci Aral: Eğer bende kalmış bir belge olsaydı...

İnci Aral: Eğer bende kalmış bir belge olsaydı...

İNCİ Aral'ın Yılmaz Güney'den esinlenerek kaleme aldığı romanı 'Sevgili'ye Fatoş Güney 'intihal' suçlamasında bulunmuş ve dava açmıştı. Bunun üzerine kitabın basımını gerçekleştiren yayınevi Kırmızı Kedi bir basın açıklaması yaparak bunun doğru olmadığını belirtmişti. DHA'ya konuşan kitabın yazarı İnci Aral ise Fatoş Güney ile 20 yıldır tanıştıklarını, eskiye dayanan bir dostlukları olduğunu belirtti ve "Çok üzüldüm" dedi. Güney'in kendisine ait belgeleri yazar İnci Aral'ın aldığı suçlamalarına yanıt veren Aral, "Eğer bir belge olsaydı daha önce dava açabilirdi. Beni filminin galasına da çağırmaz ve daha önce çıkardığı kitabını bana imzalamazdı" dedi.

22.6.2017Keyif
FETÖ sanığı vergi memuru: KPSS kampına sadık elemanları götürdüler

FETÖ sanığı vergi memuru: KPSS kampına sadık elemanları götürdüler

FETÖ sanığı vergi memuru: KPSS kampına sadık elemanları götürdüler

22.6.2017Kayseri
Ek seferler bile yarım saatte doldu

Ek seferler bile yarım saatte doldu

Ek seferler bile yarım saatte doldu

22.6.2017Antalya
(yeniden) Şortlu kıza saldıran şahıs Ramazan ayıydı, mübarek ve haram ay olduğu için düzgün giyinmesini söyledim

(yeniden) Şortlu kıza saldıran şahıs "Ramazan ayıydı, mübarek ve haram ay olduğu için düzgün giyinmesini söyledim"

(yeniden) Şortlu kıza saldıran şahıs "Ramazan ayıydı, mübarek ve haram ay olduğu için düzgün giyinmesini söyledim"

22.6.2017İstanbul
Harika çocuklardan müthiş buluşlar

Harika çocuklardan müthiş buluşlar

Harika çocuklardan müthiş buluşlar

22.6.2017Antalya
Bakan Özhasekinin annesi vefat etti

Bakan Özhaseki'nin annesi vefat etti

Bakan Özhaseki'nin annesi vefat etti

22.6.2017Kayseri
Ankara iftar saati (Ankara 2017 Ramazan İmsakiyesi)

Ankara iftar saati (Ankara 2017 Ramazan İmsakiyesi)

Ankara'da yaşayan vatandaşlar kentlerindeki iftar saatlerini araştırıyorlar. Ramazan ayının bitimine çok az bir süre oruç vazifesini yerine getiren vatandaşlar iftar saatlerini araştırıyor. İşte Ankara 2017 Ramazan İmsakiyesi ve iftar saatleri

22.6.2017Gündem
Tarsus polisine hibe motosiklet

Tarsus polisine hibe motosiklet

Tarsus polisine hibe motosiklet

22.6.2017Tarsus
Şortlu kıza saldıran şahıs  Olay bir anda gelişti

Şortlu kıza saldıran şahıs " Olay bir anda gelişti"

Şortlu kıza saldıran şahıs " Olay bir anda gelişti"

22.6.2017İstanbul
Genç İZİKAD projesinde ödül zamanı

Genç İZİKAD projesinde ödül zamanı

Genç İZİKAD projesinde ödül zamanı

22.6.2017İzmir
Göztepe Tekink Direktör Tamer Tuna ile 3 yıllık sözleşme imzaladı

Göztepe Tekink Direktör Tamer Tuna ile 3 yıllık sözleşme imzaladı

Göztepe Tekink Direktör Tamer Tuna ile 3 yıllık sözleşme imzaladı

22.6.2017İzmir
FETÖnün medya yapılanması davasında Ahmet Altan savunma yapıyor

"FETÖ'nün medya yapılanması davası"nda Ahmet Altan savunma yapıyor

"FETÖ'nün medya yapılanması davası"nda Ahmet Altan savunma yapıyor

22.6.2017İstanbul
Tünektepe yeni sezona hazır

Tünektepe yeni sezona hazır

Tünektepe yeni sezona hazır

22.6.2017Antalya