MENÜ

Zaher Battah

Zaher Battah ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zaher Battah haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6 Zaher Battah haberi bulunmuştur.

Zaher Battah Haberleri

Doktorluk şansı

Doktorluk şansı

Suriye’deki içsavaşın ardından otistik oğlunun eğitim alabilmesi için Türkiye’ye gelip terzilik yapan kalp damar cerrahı Zaher Battah’ın hayatı bir haberle değişti. Önce çocuğuna bir merkezde eğitim imkânı sağlanan Suriyeli doktora şimdi de çok sevdiği mesleğine dönme umudu doğdu.

7.05.2017Gündem
Suriyeli kalp cerrahı otistik çocuğu için terzilik yapıyor

Suriyeli kalp cerrahı otistik çocuğu için terzilik yapıyor

Ülkesindeki iç savaş nedeniyle önce Lübnan'a, ardından Türkiye'ye sığınmak zorunda kalan Suriyeli kalp ve damar cerrahisi uzmanı Battah, mesleğini sürdürme şansı bulamayınca otistik çocuğu ve eşinin geçimini sağlayabilmek için İzmir'deki bir tekstil atölyesinde "makineci" olarak çalışmaya başladı. Battah: "Benim tek isteğim çocuğumun özel eğitim alarak tedavi edilmesi. Bunun için terzilik yapmışım, hamallık yapmışım hiç önemli değil. Otizmli çocuğumun tedavisi için sadece terzilik değil her mesleği yaparım ama oğlum Enver için gerekli parayı kazanamadığım için çok üzgünüm" dedi.

22.08.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Bir gazetecinin gözünden mülteci hayatlar

GAZETECİ Hasan Dalgıç’ın dördüncü sergisi geçen gün Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı.

4.01.2017