MENÜ

Yüzer Gemi

Yüzer Gemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yüzer Gemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 318 Yüzer Gemi haberi bulunmuştur.

Yüzer Gemi Haberleri

Yasal statüye kavuşturacağız

Yasal statüye kavuşturacağız

Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı Gemi İnşa ve Tersaneler Genel Müdürü Yaşar Duran Aytaş, ’gemi mi, denizkondu mu’ tartışmalarına neden olan Göcek Koyu’ndaki armatör Kahraman Sadıkoğlu’na ait 800 metrelik ’My Fantasy’ adlı yatın, ’yüzer gemi’ olduğunu belirtti.

19.06.2009Gündem
Denizkondu tartışmasında son gelişme

'Denizkondu' tartışmasında son gelişme

BAŞBAKANLIK Denizcilik Müsteşarlığı Gemi İnşa ve Tersaneler Genel Müdürü Yaşar Duran Aytaş, ‘gemi mi, denizkondu mu’ tartışmalarına neden olan Göcek Koyu'ndaki armatör Kahraman Sadıkoğlu'na ait 800 metrelik ‘My Fantasy’ adlı yatın, ‘yüzer gemi’ olduğunu belirtti.

19.06.2009Gündem
Küba’yı da aydınlatacak

Küba’yı da aydınlatacak

Yüzer elektrik santralıyla ihtiyaç olan ülkelere elektrik sağlayan Karadeniz Holding’in yönetim kurulu üyesi Selma Akdoğan, “Kağıthane’den çıkmış global bir şirketiz. Gittiğimiz her yerde ekonomi canlanıyor. Yakında Küba’ya da elektrik sağlayacağız” dedi.

23.02.2019Ekonomi
1965 yılında üretilmişti... Rekor ziyaretçiye ulaştı

1965 yılında üretilmişti... Rekor ziyaretçiye ulaştı!

GÖLCÜK’te TCG Yarhisar Müze Gemisi’ni 2006 yılından bu yana 2016 bin 77 kişi ziyaret etti.

14.02.2019Ekonomi
Pilot üretimi tamamlandı Denizde haberleşme geliyor

Pilot üretimi tamamlandı! Denizde haberleşme geliyor

ASELSAN öz kaynakları ile geliştirilen 1,8 metre X-Bant Stabilize Gemi Uydu Haberleşme Anteni'nin pilot üretimi tamamlandı. Her türlü deniz koşulunda yüksek hızda muhabere ihtiyacı bulunan büyük tonajlı gemilerde kullanılacak anten ile Türkiye'ye yeni bir kabiliyet kazandırıldı, yurt dışı bağımlılık ortadan kaldırıldı. ASELSAN, Ar-Ge çalışmaları sonunda 1, 1,5 ve 1,8 metre çözümlerin yer aldığı milli ve yerli stabilize uydu haberleşme anten sistemi ürün ailesi oluşturdu.

31.01.2019Ekonomi
ASELSANdan denizdeki haberleşmeye yerli çözüm

ASELSAN'dan denizdeki haberleşmeye yerli çözüm

ASELSAN, deniz platformlarıyla haberleşmede ihtiyaç duyulan uydu haberleşme sistemlerinde önemli bir yerlileştirmeyi hayata geçirdi.

31.01.2019Teknoloji
2 gün önce başlamıştı... Gözler oradaydı, sona erdi

2 gün önce başlamıştı... Gözler oradaydı, sona erdi!

 Akdeniz'de dünyanın en büyük LNG depolama gemisinden, Hatay'daki dünyanın en büyük FSRU gemisine önceki gün transfer edilmeye başlanan sıvılaştırılmış doğal gazın aktarımı sona erdi.

4.01.2019Ekonomi
Deniz Harp Okulu üniversite 3. ve 4. sınıftan öğrenci alımı yapacak

Deniz Harp Okulu üniversite 3. ve 4. sınıftan öğrenci alımı yapacak

Milli Savunma Üniversitesi'nin öğrenci yetiştirdiği Deniz Harp Okulu, üniversitelerin 3 ve 4.ncü sınıflarından öğrenci kabulüne başladı. Hava Kuvvetleri için açtığı pilot alımı ilanının hemen ardından bu kez Deniz Kuvvetleri için ilana çıkan Milli Savunma Üniversitesi, Deniz Harp Okulu için ilanları kabul etmeye devam başladı. Milli Savunma Üniversitesi'nin öğrenci kabulü yapacağını ilan ettiği bölümlerde okuyan üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencileri, koşullar çerçevesinde başvurularını gerçekleştirebilecek. İşte, MSÜ üniversite öğrencisi alım süreci hakkında merak edilenler

19.10.2018Gündem
21. yüzyılın seyahat ve tatil trendi: Gemi seyahatleri

21. yüzyılın seyahat ve tatil trendi: Gemi seyahatleri

2017 sonunda, dünya denizlerinde yüzen tam 450 kruvaziyer gemisi... Ve bunlara bu yıl 27 yeni gemi daha eklendi. 1970’li yılların başında sadece 500 bin olan yolcu sayısı bugün 25 milyonu geçmiş durumda.Yani 40 yılda 50 katlık bir artış söz konusu. Peki, neden artıyor bu talep, neden dünyanın dört bir yanındaki insanlar tatil tercihlerini giderek artan bir şekilde gemi seyahatlerinden yana kullanıyorlar?

20.09.2018Seyahat
Terörle mücadelede yeni dönem

Terörle mücadelede yeni dönem

Terörle mücadelede yeni düzenlemeler içeren "Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanun ile valiler, kamu düzeni veya güvenliğinin olağan hayatı durduracak veya kesintiye uğratacak şekilde bozulduğu ya da bozulacağına ilişkin ciddi belirtilerin bulunduğu hallerde, 15 günü geçmemek üzere ildeki belirli yerlere girişi ve çıkışı kamu düzeni ya da kamu güvenliğini bozabileceği şüphesi bulunan kişiler için sınırlayabilecek. Valiler, belli yerlerde veya saatlerde kişilerin dolaşmalarını, toplanmalarını, araçların seyirlerini düzenleyebilecek veya kısıtlayabilecek, ruhsatlı da olsa her çeşit silah ve merminin taşınması ve naklini yasaklayabilecek. Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, milli savunmaya karşı suçlar ile Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçlar bakımından gözaltı süresi, 3 yıl boyunca yakalama anından itibaren 48 saati, toplu olarak işlenen suçlarda ise 4 günü geçemeyecek; delillerin toplanmasındaki güçlük veya dosyanın kapsamlı olması nedeniyle gözaltı süresi en fazla 2 defa uzatılabilecek.

31.07.2018Gündem
Kritik düzenleme TBMMde kabul edildi

Kritik düzenleme TBMM'de kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, terörle mücadelede yeni düzenlemeler içeren, Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı.

25.07.2018Gündem
OHAL sonrası düzenlemeler için Meclis’e sunulan kanun teklifinin tamamı

OHAL sonrası düzenlemeler için Meclis’e sunulan kanun teklifinin tamamı

OHAL sonrası için yeni düzenleme ile ilgili teklif TBMM Başkanlığına sunuldu.

16.07.2018Gündem
845 milyon dolarlık rekor tazminat için Pakistan’a karşı haciz yoluna gitti

845 milyon dolarlık rekor tazminat için Pakistan’a karşı haciz yoluna gitti

Pakistan devletine karşı açtığı tazminat davasını tahkimde kazanan Karadeniz Holding şirketi Karkey AŞ, kararın yürürlüğe girmesi için yeni bir dava açtı. Anılan dava 2 hafta önce Washington'da açıldı. Karkey AŞ, bu dava ile 845 milyon dolarlık rekor tazminatın haciz yolu ile tahsil edilmesi yoluna gitti.

29.06.2018Ekonomi
Hırvatistan duyurdu... Türk yük gemisi kurtarıldı

Hırvatistan duyurdu... Türk yük gemisi kurtarıldı

Hırvatistan açıklarında Türk bandıralı bir yük gemisinin batmaya başladığı duyurulmuştu. Gemide bulunan 13 kişilik mürettebatın tahliye edildi gemi yüzer duruma getirildi.

17.06.2018Dünya
10 yıl sonra bu sabah yerine konuldu... Bu ay sonunda açılacak

10 yıl sonra bu sabah yerine konuldu... Bu ay sonunda açılacak

Lodosda batan Karaköy İskelesi’nin yerine 10 yıl sonra yeni iskele getirildi. 81 metre boyunda, 27.6 metre enindeki iskele 1 milyon liraya mal oldu. İskelede günlük 15 bin yolcu taşınması planlanıyor.

24.05.2018Gündem
Türk enerji gemisi, Sudanda elektrik üretimine başladı

Türk enerji gemisi, Sudan'da elektrik üretimine başladı

Karadeniz Holding'in iştiraki Karpowership'e ait Karadeniz Powership Rauf Bey isimli yüzer enerji gemisinin Sudan'da elektrik üretimine başladığı bildirildi.

22.05.2018Ekonomi
2008de İstanbulda sulara gömülmüştü... Böyle geri dönüyor

2008'de İstanbul'da sulara gömülmüştü... Böyle geri dönüyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Karaköy'ün yeni akıllı yüzer iskelesini yakında hizmete sunacak.

20.05.2018Gündem
En yüksek kar riskli ülkelerde

En yüksek kar riskli ülkelerde

Hastane, üniversite, köprü, havalimanı gibi projelerin lojistiğini yapan Transtaş’ın İcra Kurulu Başkanı Berna Akyıldız, büyük işlerin görünmeyen yüzünün patronu. Aralarında Gana, Togo, Madagaskar, Mozambik gibi ülkelerin de olduğu çok sayıda ülkeye kapıya teslim taşımacılık yapıyor. Akyıldız, “Yüksek kâr marjları dünyanın en riskli ve zor bölgelerinde. Türk şirketleri, doğal olarak biz de buralarda iş yapıyoruz” dedi.

6.04.2018Ekonomi
Dünyanın en farklı köprüsü: Gateshead Milenyum

Dünyanın en farklı köprüsü: Gateshead Milenyum

İngiltere’deki bu köprü bildiğiniz köprülere hiç benzemiyor. Sadece yayalar ve bisikletliler için kullanılan bu köprü tek ayaklı olması ile dikkat çekiyor. İşte 2005 yılında Olağanüstü Yapı Ödülü’nü alan Gateshead Milenyum Köprüsü…

14.03.2018Seyahat
Rüzgâr denizi

Rüzgâr denizi

En çok kullanılan yenilenebilir enerji kaynaklarından rüzgâr, son yıllarda ülkemizde de büyük yatırım çekti. Rüzgâr türbinlerini kara yerine deniz üzerine kuran ülkeler de var. Hatta artık sabitlemek yerine yüzer rüzgâr santralları mümkün. Türkiye’de de Akdeniz’de yüzer rüzgâr santralları kurulabileceği belirtiliyor.

16.11.2017Ekonomi
İstanbul açıklarında batan gemi için son dakika açıklaması...

İstanbul açıklarında batan gemi için son dakika açıklaması...

Geçtiğimiz Cuma günü öğleden sonra Gemlik Rorda Port Limanı'ndan ayrılan demir tozu yüklü kargo gemisi dün gece Şile açıklarında battı. 10 kişilik mürettebattan 4'ünün cesedine ulaşıldığı belirtilmişti ancak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'dan yapılan açıklamada gemiye ve personeline ulaşılamadığı kaydedildi. Öte yandan arama kurtarma çalışmalarında gemiye ait olduğu değerlendirilen can simidi, can salı, filika ve lastik kurtarma botu bulundu.

1.11.2017Gündem
2’nci yüzen gaz deposu yolda

2’nci yüzen gaz deposu yolda

Geçtiğimiz yıl ilk yüzen LNG terminalini (FSRU) hayata geçiren Enerji Bakanlığı, Türkiye’nin doğalgaz arz güvenliğini sağlamak için ikinci terminali de hizmete almaya hazırlanıyor. Dev yüzer terminal kasım ayında faaliyete başlayacak.

27.09.2017Ekonomi
Türkiyenin ikinci FSRUsu faaliyete hazırlanıyor

Türkiye'nin ikinci FSRU'su faaliyete hazırlanıyor

Türkiye'nin ikinci yüzer sıvılaştırılmış doğalgaz depolama ve gazlaştırma terminali, Kasım ayında Akdeniz bölgesinde faaliyete girecek. Toplamda 263 bin sıvılaştırılmış doğalgaz depolama kapasitesi bulunan dev gemi için Japon MOL şirketi ile kiralama anlaşması imzalandı.

27.09.2017Ekonomi
Koca Yusuf kimdir

Koca Yusuf kimdir?

Türk tarihinin önemli isimlerinden Koca Yusuf'un kişisel bilgileri merak ediliyor. Peki Koca Yusuf kimdir?

4.07.2017Gündem
Pakistan’a Türkiye’den  ‘savunma gemisi’

Pakistan’a Türkiye’den ‘savunma gemisi’

TÜRKİYE’nin en önemli savunma sanayi ihracat projelerinden birisi olarak değerlendirilen, Savunma Sanayii Müsteşarlığı‘nın öncülüğünde ilerleyen Pakistan MİLGEM projesine yönelik Pakistan- Türkiye arasında niyet mektubu imzalandı.

25.05.2017Ekonomi
Türk sularını kirleten gemilere 5 milyon liraya kadar ceza

Türk sularını kirleten gemilere 5 milyon liraya kadar ceza

Türk karasuları ve iç sularını kirleten her türlü gemi ve deniz aracı için ilgililerine 5 milyon liraya kadar idari para cezası uygulanacak. Liman başkanı, liman idari sahasında sahipsiz, terk edilmiş, atıl haldeki hacizli gemi veya deniz aracı üzerinde inceleme yaparak, risk tespit edilmesi durumunda geminin başka yere nakledilmesini sağlayacak.

8.04.2017Ekonomi
Orman haftası şiirleri etkinliklere değer katacak

Orman haftası şiirleri etkinliklere değer katacak!

Orman haftası şiirleri ile öğrenciler, bu hafta önemli bir konuyu gündeme alacak. Her yıl 21-26 Mart tarihinde kutlanan Orman haftası, şiirleri ile merak edilmeye devam ediyor. Önemli günler ve haftalar arasında kabul edilen bu değer, ciğerlerimizi besleyen temiz havanın kaynaklarını korumak için büyük bir önem taşıyacak. İşte, çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Orman haftası şiirleri ve detaylı bilgiler

23.03.2017Gündem
Marmaranın ortasında şaşırtan görüntü... Şimdiki hali böyle

Marmara'nın ortasında şaşırtan görüntü... Şimdiki hali böyle

ZEYTİNBURNU açıklarında 2014 yılından beri demirli olarak dururken 10 gün önce su almaya başlayan ve batan "Bereket" adlı kuru yük gemisi kaderine terk edildi.

6.02.2017Gündem
Zeytinburnudaki batan gemide sızıntı paniği

Zeytinburnu'daki batan gemide sızıntı paniği!

Zeytinburnu açıklarında 2014 yılından beri demirli olarak dururken dün akşam saatlerinde su almaya başlayan ve batan "Bereket" adlı kuru yük gemisinden sızıntı başladı. Sızıntı üzerine geminin çevresi yüzer bariyerlerle çevrildi. Geminin sadece üst güverteleri su üzerinde kalırken, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün batığın çevresindeki çalışmaları sürüyor.

28.01.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Denizde bulduğum benim midir?

Son zamanlarda yine rastladık. Başıboş bir tekne bulundu ve kimileri, “Denizde bulduğun senindir, al senin olsun” gibi yorumlar yaptılar. Doğru değil. Bulduğumuz bir şeyin bizim olabilmesi için hayli çetrefilli yasal şartlar var. Bir şeye doğrudan el koymak, bizi basit bir hırsız yapabilir çünkü.

13.10.2018