MENÜ

Yüz Felci

Yüz Felci ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yüz Felci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yüz Felci haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 388 Yüz Felci haberi bulunmuştur.

Yüz Felci Haberleri

Sulukule’de yeni  dönem Geç gelen adalet yüzünden bir kültür yok oldu

Sulukule’de yeni dönem! 'Geç gelen adalet yüzünden bir kültür yok oldu'

Her şey 13 yıl önce başladı. Bakanlar Kurulu’nun çıkardığı bir karar, bildiğimiz Sulukule’nin sonunu getirdi. İstanbul, Fatih’teki bu yoksul mahallede bulunan evler tek tek yıkıldı. Yerine ‘lüks’ konutlar yapıldı. Aradan yıllar geçti. Konu, ülke sınırlarını aştı, Avrupa Parlamentosu’na taşındı. Açılan en önemli davalardan birinde yeni bir karar çıktı. Davanın avukatlarının kamuoyuyla geçen hafta paylaştığı bu kararda; Fatih Belediyesi tarafından hazırlanan ‘yeni Sulukule’ projesinin tarihi dokuyu bozduğu, hukuksuz olduğu için iptal edildiği belirtiliyordu. Soluğu Sulukule’de aldık. Yenilenen mahalleyi sokak sokak gezdik. Bir zamanlar kavganın ve dansın eksik olmadığı semtin yeni havasını soluduk. Peşi sıra eski Sulukule sakinlerini yeni mahallelerinde, Karagümrük’te ziyaret ettik.

22.09.2019Hürriyet Pazar
Fransız Askısı-Dinamik Askı Nedir Fransız Askısı Nasıl Yapılır

Fransız Askısı-Dinamik Askı Nedir? Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz günlerde Seda Sayan, Fransız askısı adı verilen bir yüz gerdirme işlemi yaptırmış, o anları da takipçileri ile paylaşmıştı. Sayan'ın görüntülerinin ardından Fransız askısı çok merak edildi, bir anda gündem oldu. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, Fransız askısı hakkında bilgiler verdi.

26.04.2019Kişisel Bakım
Kenger sakızı nedir

Kenger sakızı nedir?

Türkiye'nin çeşitli yörelerinde ilkbaharda doğal olarak yetişen, dikeni, tohumu ve kökleri farklı şekillerde tüketilebilen şifa kaynağı kenger bitkisinin sağlık için pek çok faydası bulunuyor. Peki, kenger sakızı nedir? İşte, kenger sakızı hakkında detaylar...

24.04.2019Gündem
Orta kulak iltihabı nedir

Orta kulak iltihabı nedir?

Orta kulak iltihabı çocuklarda en sık görülen sağlık problemlerinden biri. Bu hastalığın belirtileri genellikle bir veya her iki kulakta ağrı ve beraberinde ateştir. Orta kulak iltihabı küçük çocuklar ve bebeklerde huzursuzluk yaratabilir. Duymama ya da işitme kaybının çocuklarda en sık görülen sebebi budur. Peki, orta kulak iltihabı nedir?

25.03.2019Sağlık
Bakırköy Adliyesine baltayla gelen kişi tutuklandı

Bakırköy Adliyesi'ne baltayla gelen kişi tutuklandı

Bakırköy Adliyesi'ne baltayla gelen Sedat Güç çıkarıldığı mahkemece "Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit" suçundan tutuklandı. Sedat Güç'ün ifadesinde "Ben olayın suç olduğunu bilmiyordum. Bilseydim gelmezdim. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum" dediği öğrenildi.

1.03.2019Gündem
Kışın Yüz Felcini Önlemek İçin Neler Yapılmalı

Kışın Yüz Felcini Önlemek İçin Neler Yapılmalı?

Kış mevsimi ve soğuk havalar birçok hastalığı da beraberinde getiriyor. Soğuk ve rüzgârlı havanın yüz felcini tetikleyebileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Yaşar Kütükçü, alınması gereken önlemleri anlattı.

Terliyken klimanın karşısına oturmayın

Terliyken klimanın karşısına oturmayın

Yaz aylarında yüz felci riski artıyor. Terliyken, duş sonrası klimanın önünde oturmak bu soruna davetiye çıkarmak anlamına geliyor. Yine bilhassa terliyken arabanın klimasına ya da açık camından rüzgâra maruz kalmak da benzer etkiyi yapıyor.

27.08.2018Seyahat
Yüz felcinin nedenleri nelerdir Yüz felci belirtileri nelerdir

Yüz felcinin nedenleri nelerdir? Yüz felci belirtileri nelerdir?

Yüz felci, birçok sinir lifinin işlevini yitirmesi nedeniyle meydana gelebilmektedir. Genellikle yüzde ağrı, kulak ağrısı, konuşma zorluğu gibi belirtilerin görüldüğü yüz felci, çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilmektedir. Fizik tedavi ile iyileşme şansı yüzde 85 seviyelerinde yer alan bu problem, nörolog tarafından ele alınmaktadır. Peki, yüz felci belirtileri nelerdir? Yüz felci neden olur? İşte, detaylı bilgiler

11.07.2018Gündem
Nehire Türkiyeden anne sütü yağdı

Nehir'e Türkiye'den anne sütü yağdı

Adana'da parkta oynarken düşüp hastaneye kaldırılınca beyninde tümör olduğu anlaşılan ve ameliyattan sonra sağ tarafı felç kalıp kalkamayan Nehir Kumcu'nun sağlığına kavuşabilmesi için anne sütünün doktor tarafından önerilmesinin ardından sosyal medyadan başlatılan anne sütü kampanyası sonrası, Türkiye genelinden Nehir'e süt gönderildi.

6.06.2018Gündem
Şükürler olsun inşaat işçisi Mikail artık görebiliyor

Şükürler olsun inşaat işçisi Mikail artık görebiliyor!

İŞTE yeni bir Yarım Kalan Hayatlar’la huzurunuzdayım.

Yüz felci geçirmişti... Ercan Yazganın sağlık durumunda yeni gelişme

Yüz felci geçirmişti... Ercan Yazgan'ın sağlık durumunda yeni gelişme

'Bizimkiler' dizisinin 'Kapıcı Cafer'i Ercan Yazgan, geçtiğimiz hafta felç geçirmiş ve özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı. Usta oyuncunun doktoru yaptığı açıklamada Yazgan’ın durumunun iyiye gittiğini söyledi.

1.03.2018Magazin
Felç olmaktan kurtuldum

Felç olmaktan kurtuldum

Geçen yılın son günlerinde kulağındaki enfeksiyon nedeniyle ameliyat masasına yatmak zorunda kalan Filiz Akın’ın geçtiğimiz günlerde bir operasyon daha geçirdiği ortaya çıktı. Filiz Akın, “Erken müdahale sayesinde felçten kurtuldum” dedi.

19.02.2018Magazin
Yüz felcine ramak kalmıştı

Yüz felcine ramak kalmıştı

2002 yılında kansere yakalanan ve gördüğü tedaviyle hastalığı yenmeyi başaran Filiz Akın, bir kez daha hastanelik oldu.

9.01.2018Magazin
Aman klima çarpmasın

Aman klima çarpmasın!

Hava sıcaklığının iyice arttığı yaz günlerinde aşırı nem ve ısı daha fazla hissedilir. Bu da klimalara olan talebin artmasına neden olur. Klimaların yanlış kullanımı ise insan sağlığını olumsuz etkiler. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Hacer Kuzu Okur, klima çarpmasına karşı önlem alınması gerektiğinin altını çizdi, klima mikrobuna karşı vatandaşları uyardı.

Yüz felci geçirten 5 İngiliz komedi filmi

Yüz felci geçirten 5 İngiliz komedi filmi

İngiliz mizahını sevenlere ve şöyle iyi bir komedi filmi olsa da izlesek diye iç geçirenlere müjde. İşte beklediğiniz liste ayağınıza geldi. Eğlenceli vakitler geçirmek için listemizdeki filmleri tereddütsüz açın ve izleyin. Güldükçe bizleri de hatırlayın.

16.08.2017Keyif
Çok nadir görülen bir operasyon... Tam 14 saat sürdü

Çok nadir görülen bir operasyon... Tam 14 saat sürdü

Konya'da, yüksekten düşme sonucu çenesi kırılan, beynindeki tümör nedeniyle geçirdiği ameliyat sonrası yüz felci geçiren hastaya, 14 saat süren operasyonla ayak parmağından aynı anda çene eklemi ile kas transferi yapıldı...

13.03.2017Gündem
Facebook’tan cinsel tacize 7 yıl 4 ay hapis istemi

Facebook’tan cinsel tacize 7 yıl 4 ay hapis istemi

Sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden sahte hesap açarak O.C isimli kadına cinsel organının fotoğrafını yollayan ve hakaret ve tehdit eden Ö.D. isimli erkek hakkında 7 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi. Davanın ilk duruşmasına katılan O.C., sanık Ö.D.’nin telefon numarasını internette çıplak kadın fotoğrafları ile birlikte yayınladığını belirterek, bu olayın psikolojisini bozduğunu söyledi.

7.12.2016Gündem
Karsta soğuk hava barajı dondurdu

Kars'ta soğuk hava barajı dondurdu

Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olan soğuk hava Kars Barajı'nı dondurdu. Kars'ta hava sıcaklığının geceleri eksi 20 dereceye kadar düşmesiyle, Dereiçi mevkiinde bulunan Hidroelektrik Santrali Barajı dondu.

30.11.2016Gündem
Görüntüleriyle yürek sızlatan 90 yaşındaki Ahmet Solak öldü

Görüntüleriyle yürek sızlatan 90 yaşındaki Ahmet Solak öldü

NTALYA’da özel bir huzurevinde cilt kanseri nedeniyle yüzünde oluşan yaralarla gündeme gelen 90 yaşındaki Ahmet Solak, bu sabaha karşı yaşamını yitirdi.

12.10.2016Gündem
Görüntüleriyle yürekleri sızlatan yaşlı adam öldü

Görüntüleriyle yürekleri sızlatan yaşlı adam öldü

Antalya'da özel bir huzurevinde cilt kanseri sebebiyle yüzünde oluşan yaralarla gündeme gelen 90 yaşındaki Ahmet Solak, bu sabaha karşı hayatını kaybetti.

12.10.2016Gündem
Türkiye onu bu görüntülerle tanımıştı: Yüzündeki yaraların nedeni...

Türkiye onu bu görüntülerle tanımıştı: Yüzündeki yaraların nedeni...

Antalya'da özel bir huzurevinde yüzü yara içinde olan yaşlı adam, Antalya Valiliği'nin talimatı doğrultusunda görevlendirilen doktor heyeti tarafından muayene edildi. Yaşlı adamın ileri evre cilt kanseri ve yüz felci olduğu anlaşıldı.

6.10.2016Gündem
Yüz felci nedir, tedavisi nasıl gerçekleştirilir

Yüz felci nedir, tedavisi nasıl gerçekleştirilir?

Yüz felci, yüze gelen sinirlerin belirli nedenlerlezedelenmesi neticesinde yüzdeki mimik kaslarında hareket kaybının oluşmasıdır.Birçok sebepten olabilir. Genellikle bell paralizisi dediğimiz enfeksiyonkaynaklıdır ama beyin tümöründen nörolojik rahatsızlıklara kadar, ortakulakiltihabına kadar altından bir çok sebep çıkabilir. Öncelikle bunun ekarteedilmesi ve daha sonra tedavisinin başlanması doğru olacaktır.

Taktığı kulaklıktan ses gelmedi, beyninde tümör çıktı

Taktığı kulaklıktan ses gelmedi, beyninde tümör çıktı!

Kulaklıkla müzik dinlerken sol kulağının iyi duymadığını fark eden Hemşirelik Fakültesi öğrencisi Zuhal Kutlu'nun beyninde nadir görülen bir tümör türü saptandı. Kutlu, geçirdiği operasyon ile sağlığına kavuştu.

21.08.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Kanser tedavisinde termoterapinin yeri

Kanser oranlarının git gide artmasıyla birlikte bu konu üzerinde çalışmalar da yoğunlaşmaya başladı. Yaptıkları deneylerde tümör hücrelerinin ısıya duyarlı olduğunu keşfeden araştırmacılar ‘termoterapi’ adını verdikleri yöntem ile destekleyici bir tedavi seçeneği sunuyor.

20.10.2019

“Çocuğunu bırak da bana dön” diyor

Sevgili Güzin Abla... Ben 21 yaşında, evli bir kadınım. 17 yaşındayken ailemden tek kaçış yolu olarak görüp evlendim. Bir de kızım oldu. Ama şimdi evliliğim kötü gidiyor. Eşimle anlaşamıyoruz.

15.08.2019

Saç ekiminde mikrocerrahinin avantajları

Saç dökülmesi, saçların zayıflaması ve incelmesi gibi farklı sebeplerden oluşan bir çeşit hastalıktır. Her yetişkinin, gün içerisinde 50 ila 100 tel arasında saçı dökülür. Saç dökülmesinde yaşanan artışı, sabahları yastığınızda ya da duştan sonra dökülen saçlarınızı kontrol ederek çok kolay anlayabilirsiniz.

10.11.2018

Terliyken klimanın karşısına oturmayın

Yaz aylarında yüz felci riski artıyor. Terliyken, duş sonrası klimanın önünde oturmak bu soruna davetiye çıkarmak anlamına geliyor. Yine bilhassa terliyken arabanın klimasına ya da açık camından rüzgâra maruz kalmak da benzer etkiyi yapıyor.

26.08.2018

Terliyken yüz felcine dikkat edin

Yüz bölgesindeki sinirlerin ayaza, rüzgara, şimdi mevsimi olmasa da soğuya maruz kalması yüz felcine yol açabiliyor. Dolasıyla terliyken araba camını açarak seyahat etmeniz kelimenin tam anlamıyla yüz felcine davetiye çıkarmak demek.

22.05.2017

İşin neresini konuşsam?

Ben artık söyleyecek söz bulmakta zorlanıyorum.

14.12.2016