MENÜ

Yusuf Ziya Özcan

Yusuf Ziya Özcan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yusuf Ziya Özcan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yusuf Ziya Özcan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.539 Yusuf Ziya Özcan haberi bulunmuştur.

Yusuf Ziya Özcan Haberleri

YÖK Başkanı Özcan: Her şey zamanla yerine oturacak

YÖK Başkanı Özcan: Her şey zamanla yerine oturacak

YÖK Başkanı Prof. Dr. Ziya Özcan sağlık sektöründe yaşanan sorunlara değinerek, "Sabırlı olmamız gerek. Her şey zamanla yerine oturacak" dedi.

5.03.2011Gündem
Asliye cezada savcısız dönem

Asliye cezada savcısız dönem

12 Haziran’da seçim kararı alan hükümetin yargıyı hızlandırmak ve iş yükünü azaltmak için hazırladığı son dakika tasarısına göre 1 Ocak 2016’ya kadar beş yıl süreyle asliye ceza mahkemelerinde yapılacak duruşmalarda savcı bulunmayacak. Ancak savcı, verilen hükümler ile tutuklama ve salıverme kararlarına karşı kanun yoluna başvurabilecek.

4.03.2011Gündem
Bahar dönemi affında son 4 gün

Bahar dönemi affında son 4 gün

CUMHURİYET tarihinin en geniş kapsamlı öğrenci affından yararlanarak 2010-2011 Bahar döneminde üniversiteye dönmek isteyenler için son başvuru tarihi 7 Mart. YÖKBaşkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan imzasıyla üniversite rektörlüklerine konuyla ilgili yazı gönderildi.

2.03.2011Gündem
Öğrenci affına başvurular 7 Marta kadar

Öğrenci affına başvurular 7 Mart'a kadar

YÖK “af kanunundan” yararlanarak, 2010-2011 eğitim öğretim yılının bahar döneminde derslere başlamak isteyen öğrencilerin 7 Mart 2011 Pazartesi gününe kadar üniversitelere başvurmaları gerektiğini bildirdi.

2.03.2011Gündem
Özel konuklar

Özel konuklar

Necmettin Erbakan bugün Fatih Camii’nden öğle namazından sonra uğurlanacak. Cenaze törenine Tunuslu muhalif lider Raşid Gannuşi’nin yanı sıra Mısır ve Ürdün’ün Müslüman Kardeşler liderleri de katılacak.

28.02.2011Gündem
‘İlçelerde üniversiteye karşıyız’

‘İlçelerde üniversiteye karşıyız’

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone’yle “YÖK-FULBRIGHT İşbirliği Programı Değerlendirme Toplantısı”na katıldı.

25.02.2011Gündem
Özcan: Harçlar düşmeyecek

Özcan: Harçlar düşmeyecek

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bugün yapacağı görüşmenin konusunun, Adana'da açılması planlanan ikinci devlet üniversitesi olduğunu belirterek, “Onun yapısı ile ilgili bilgi sunacağım” dedi.

25.02.2011Gündem
YÖKten horoz gitti kuzu geldi

YÖK'ten horoz gitti kuzu geldi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, kurumun bahçesinde oluşturulan ve çeşitli türlerde hayvanların bulunduğu “mini hayvanat bahçesi”ne bir de Romanov cinsi koyun ve kuzu ekledi.

25.02.2011Gündem
YÖK Başkanına İnsani Değerler Ödülü verildi

YÖK Başkanı'na 'İnsani Değerler Ödülü' verildi

İnsani Değerler Derneği, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'a, “üniversitelerde ayrımcılığa ve özgürlükleri kısıtlayıcı uygulamalara karşı cesur duruşu” dolayısıyla “İnsani Değerler Ödülü” verdi.

24.02.2011Gündem
Sendikacılık icraatlarıyla gündeme gelmeli

Sendikacılık icraatlarıyla gündeme gelmeli

Eğitim-Bir Sen’in Genel Kurulu dün Ankara’da yapıldı. Genel Kurul’a Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Mehmet Sağlam ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Yalçın Topçu ile milletvekilleri katıldı.

19.02.2011Gündem
72 yaşında üniversiteye dönüyor

72 yaşında üniversiteye dönüyor

Cumhuriyet tarihinin en büyük öğrenci affından 1939 Erzincan doğumlu Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül de yararlanacak.

18.02.2011Gündem
Bakan Çubukçudan öğretmen atamaları açıklaması

Bakan Çubukçu'dan öğretmen atamaları açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, atanamayan öğretmenler konusuna ilişkin olarak, “Gerekli olmayan alanlarda veya istihdam edilemeyecek bölümlerin açılmış olması ve bu alanda çok fazla sayıda öğretmenin mezun verilmesiyle ilgili bir problem” dedi.

17.02.2011Gündem
Prof. Orhan Çekere dekolte soruşturması

Prof. Orhan Çeker'e dekolte soruşturması

İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker'in "Dekolte giyene tecavüz sürpriz olmaz" sözleri üzerine, Konya Başsavcılığı Prof. Dr. Orhan Çeker ile ilgili soşturma başlattı.

17.02.2011Gündem
‘Dekolte giyenler tacize uğrar’ dedim

‘Dekolte giyenler tacize uğrar’ dedim

“Kadın dekolte giyerse tahrik eder, çirkin şeyler başına gelir” sözüyle tartışma yaratan Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Orhan Çeker kendisini savundu: “Ben tecavüze değil tacize uğrar dedim.” YÖK Başkanı da, Çeker hakkında soruştuma talimatı verdi.

16.02.2011Gündem
YÖKte horoz, TBMMde boğa

YÖK'te horoz, TBMM'de boğa

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın “çok öttüğü” gerekçesiyle çevrede oturanların şikayetine neden olan horozu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi 2. sınıf öğrencisi Bilal Toprak'a hediye edildi. TBMM'de ise CHP'li Ensar Öğüt ise hükümetin et politikasını protesto etmek için boğa ile eylem yaptı.

16.02.2011Gündem
YÖK Başkanından tepki

YÖK Başkanı'ndan tepki

İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker'in "Dekolte giyene tecavüz sürpriz olmaz" sözlerine YÖK Başkanı'ndan tepki geldi.

16.02.2011Gündem
İŞTE REKTÖRÜN AÇIKLAMALARI

İŞTE REKTÖRÜN AÇIKLAMALARI

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan açıklama yaptı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Selçuk Üniversitesi rektörü Süleyman Okudan'ı aradı ve İlahiyat Bölümü Başkanı Orhan Çeker'in kadınların giyimleriyle ilgili söylediği "Mini etek giyen tecavüze uğrar" sözlerine tepki gösterdi.

16.02.2011Haber
Müdahalelerde polis kontrolden çıkabiliyor

Müdahalelerde polis kontrolden çıkabiliyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversiteler arası eşleştirme toplantısı için geldiği İzmir’de, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi üniversitelilerce protesto edildi.

15.02.2011Gündem
Özcan: Polis bazen kontrolden çıkıyor

Özcan: "Polis bazen kontrolden çıkıyor"

YÖK Başkanı Prof.Dr. Yusuf Ziya Özcan, polisin üniversitede olmasını istemediğini açıkladı. Prof.Dr. Özcan, öğrenci olaylarında polisin güç kullanımının fazla olduğuna dikkat çekerek, "Toplumsal olaylarda bazen polisimizin de profesyonelleşmesi ya da ne kadar profesyonel olduğuyla alakalı bir mesele. Bazen kontrolden çıkıyorlar. Çok profesyonel bir polisimiz olsaydı belki güç kullanımı daha orantılı bir şekilde cereyan edebilirdi" dedi.

15.02.2011Gündem
YÖK Başkanına İzmirde protesto

YÖK Başkanı'na İzmir'de protesto

YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversiteler arası eşleştirme toplantısı için geldiği İzmir’de, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi üniversite öğrencileri tarafından protesto edildi.

15.02.2011Gündem
İnsani Değerler Derneğinden YÖK Başkanına ödül

İnsani Değerler Derneği'nden YÖK Başkanı'na ödül

İnsani Değerler Derneği, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'a “insani değerler konusundaki yüksek duyarlılığı ve çok önemli katkıları” dolayısıyla “İnsani Değerler Ödülü” vermeyi kararlaştırdı.

15.02.2011Gündem
Gümüşlere hediye

Gümüşlere hediye

YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nda gümüş madalya alan Alper Uçar, Alisa Agafonova ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Fahrettin Kandemir’i kabul etti.

11.02.2011Gündem
Özcan’ın horozunu Facebook’tan kaptı

Özcan’ın horozunu Facebook’tan kaptı

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi Bilal Toprak, dün Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın Facebook sayfasına üye olan 2011’inci kişi oldu.

9.02.2011Gündem
Çubukçu: Yargının YÖK Başkanını istifaya davet hakkı yoktur

Çubukçu: Yargının YÖK Başkanı'nı istifaya davet hakkı yoktur

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ı istifaya davet etmeye hiçbir yargı mensubunun hakkı olmadığı gibi Sincan 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz'ın da hakkı olmadığını belirterek, “YÖK Başkanı'na yönelik istifa davetiyle Kaçmaz, kişisel düşüncesini kamuoyuna açıklayarak, tarafsız değil taraf olduğunu da dile getirmiş bulunmaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

7.02.2011Gündem
Kanunu okusun istifa etsin

Kanunu okusun istifa etsin

Sincan 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan hakkında verilen takipsizlik kararının kaldırılmasına yönelik Özcan’ın söylediği “Kararı halka bırakıyorum” sözlerine tepki gösterdi.

6.02.2011Gündem
Özcan: Kararı halkımıza bırakıyoruz

Özcan: Kararı halkımıza bırakıyoruz

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, hakkındaki “takipsizlik” kararının Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesince kaldırılmasıyla ilgili, “Biz herkese eşit ve demokratik davrandığımızı düşünüyoruz. O istikamette yapılmış bir uygulamadır. Kararı halkımıza bırakıyoruz” dedi.

5.02.2011Gündem
Türban yazısı için takipsizlik kararı kalktı

Türban yazısı için takipsizlik kararı kalktı

Sincan 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan hakkındaki, “Türbanlı öğrenci dersten çıkarılmayacak” yazısıyla ilgili olarak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği takipsizlik kararını kaldırarak, soruşturma yapılmasının yolunu açtı.

4.02.2011Gündem
YÖK Başkanından soruşturma açıklaması

YÖK Başkanı'ndan 'soruşturma' açıklaması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Sincan Birinci Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği soruşturma kararına ilişkin olarak, “Öğrencilerimizin kendilerini 'özgür ve rahat' hissedecek şekilde derslere katılmalarını desteklemenin suç olarak görülmesini kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

4.02.2011Gündem
YÖK Başkanı hakkında soruşturma kararı

YÖK Başkanı hakkında soruşturma kararı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan hakkında, “başörtüsü” konusunda İstanbul Üniversitesine (İÜ) gönderilen yazıyla “Anayasayı ihlal ve halkı kanunlara uymamaya alenen tahrik” suçunu işlediği iddiasıyla başlatılan soruşturmada verilen “takipsizlik kararı”, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kaldırıldı.

4.02.2011Gündem
YÖK Başkanı Özcana soruşturma

YÖK Başkanı Özcan'a soruşturma

Sincan Ağır Ceza Mahkemesi ‘Türban Genelgesi’ ile ilgili olarak, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

4.02.2011Gündem
YÖK’te ‘dokunmatik’ toplantılar başladı

YÖK’te ‘dokunmatik’ toplantılar başladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulu, baştan aşağı yenilenen, “Akıllı salon”da ilk toplantısını dün yaptı.

3.02.2011Gündem
YÖK Akıllı Salon da toplandı

YÖK "Akıllı Salon" da toplandı

YÖK Genel Kurulu, Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan başkanlığında toplandı.

3.02.2011Gündem
YÖK’ten türban kararına itiraz

YÖK’ten türban kararına itiraz

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Danıştay 8’inci Dairesi’nin, 2010 Akademik Personel ve Lisans Üstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) sonbahar dönemi kılavuzundaki kılık kıyafetle ilgili düzenlemelerin yürütmesini durdurma kararına itiraz etti.

1.02.2011Gündem
YÖKten Danıştaya türban itirazı

YÖK'ten Danıştay'a türban itirazı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Danıştay 8. Dairesi'nin, 2010 Akademik Personel ve Lisans Üstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) sonbahar dönemi kılavuzundaki kılık kıyafetle ilgili düzenlemelerin yürütmesini durdurma kararına itiraz etti.

1.02.2011Gündem
Erdoğan: Kılıçdaroğlunu Erzuruma bekliyorum

Erdoğan: Kılıçdaroğlu'nu Erzurum'a bekliyorum

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 25'nci Dünya Üniversiter Kış Oyunlarının açılış programına katılmak için geldiği Erzurum'da, başkanlık sisteminin, parlamenter sistem içerisinde tartışılmasını istediğini söyledi. Erdoğan, "Benim halkım her şeyi bilmeli. Başkanlık sistemi nedir? Bunu bilmeli" dedi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Erzurum gezisi sırasında 'Bu hükümet bereketsiz' açıklamasıyla başlayan tartışmayla ilgili soruyu da "Kılıçdaroğlu'nu Erzurum'a bekliyorum. Gelsin bereket görsün" dedi.

27.01.2011Gündem
YÖKten güvenlik genelgesi

YÖK'ten güvenlik genelgesi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversite rektörlüklerine gönderdiği genelgeyle, “öğrencilerle ilgili olaylarda, rektör çağırmadıkça kolluk kuvvetlerinin üniversitelere girmesine izin verilmemesi gerektiği” uyarısında bulundu.

27.01.2011Gündem
Türbana fren

Türbana fren

Danıştay 8. Dairesi, 2010 Akademik Personel ve Lisans Üstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) sonbahar dönemi kılavuzundaki türbanla sınava girilmesine vize veren düzenlemenin yürütmesini, “Hukuken kabul edilebilir dayanağı yok, sınav güvenliğini olumsuz etkiler” diyerek oybirliğiyle durdurdu.

19.01.2011Gündem
YÖK’e içeride dışarıda isyan

YÖK’e içeride dışarıda isyan

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın, Türkiye’deki öğrenci konsey başkanları ile bir araya geldiği toplantı, hem içeride hem de dışarıda protestolara sahne oldu.

19.01.2011Gündem
Danıştay, ALESte türbana dur dedi

Danıştay, ALES'te türbana 'dur' dedi

Danıştay, ALES'te ''fiziksel teşhiste sorun olabilir'' gerekçesiyle türbanlı adaya izin veren düzenlemeyi durdurdu.

19.01.2011Gündem
YÖK ÖNÜNDE ÖĞRENCİLERE MÜDAHALE

YÖK ÖNÜNDE ÖĞRENCİLERE MÜDAHALE

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ın öğrencilerle buluşmasında, buluşmaya tepki gösteren bazı öğrenciler ile polis arasında arbede çıktı. Polis öğrencilere biber gazıyla müdahale etti. Haber - Kamera: Tahsin GÜNER / ANKARA - DHA

19.01.2011Haber
YÖK önünde öğrenci eylemi

YÖK önünde öğrenci eylemi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın, üniversitelerin öğrenci konseylerinin temsilcileriyle YÖK'te bir araya geldiği toplantıya katılmak isteyen öğrenci gruplarının eylemi sona erdi. Eylem sırasında öğrencilere polis biber gazıyla müdahale etti. Müdahale sırasında bazı polisler de etkilendi, gazdan fenalaştı. Eylem sona erdi. YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan toplantı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamasında Danıştay'ın türban kararına ilişkin sorulara cevap vermedi.

19.01.2011Gündem
İmam hatipli polis tartışması

İmam hatipli polis tartışması

ÖSYM'nin yeniden yapılandırılmasını öngören yasa tasarısı Meclis'teyken AK Parti bir de yasa teklifi dikkat çekti. Teklifte ÖSYM Başkanı'nın atamasında Bakanlar Kurulu da devreye sokuluyor. Ayrıca İmam Hatip mezunlarına polis olma yolu da açılıyor.

18.01.2011Gündem

Yazar Sonuçları

THY: Sen bebeğinle uçamazsın

KUCAĞINDA on altı aylık bebeğiyle İzmir’e uçmak isteyen kadına THY görevlisi uçuş izni vermiyor.

8.02.2011