MENÜ

Yusuf Ziya Özcan

Yusuf Ziya Özcan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yusuf Ziya Özcan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yusuf Ziya Özcan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.539 Yusuf Ziya Özcan haberi bulunmuştur.

Yusuf Ziya Özcan Haberleri

Ricciardone: Türkiye-İsrail arasında diplomasi kapısı açık kalmalı

Ricciardone: Türkiye-İsrail arasında diplomasi kapısı açık kalmalı

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Türkiye-İsrail ilişkilerinin en kısa zamanda normalleştirilmesini beklediklerini ifade ederek, "Diplomasi kapısı mutlaka açık kalmalı" dedi.

8.09.2011Gündem
Hürriyet’in o manşeti

Hürriyet’in o manşeti

HÜRRİYET’in, “Özür dileten intihal” manşeti yedi yıl sonra yine hatırlandı. O manşet, hükümet programının TBMM’deki görüşmelerinde gündeme geldi. Yeni kabinede Milli Eğitim Bakanı olan Ömer Dinçer, CHP’lilerin “intihalci” suçlamalarına “Profesörlüğüm anamın ak sütü gibi helal” yanıtı verdi.

Sömürgenin kirli yüzü

Sömürgenin kirli yüzü

Kenya’nın Somali sınırındaki dünyanın en büyük mülteci kampı Dadaab’ı gezen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Burada bir kere daha Batı’nın sömürgeci zihniyetinin kirli yüzünü gördük. Yıllarca buraları sömürdüler şimdi de bir köşeye attılar. Türkiye adına buralarda olmamız önemli” dedi. Kılıçdaroğlu, sadece yardımın yetmeyeceğini, Türkiye’deki her üniversitenin 2 Somalili çocuğu okutması gerektiğini söyledi.

31.08.2011Gündem
YÖK Başkanından Yurda dönün çağrısı

YÖK Başkanı'ndan "Yurda dönün" çağrısı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, gelecek ay ABD'ye düzenleyeceği gezide lisanüstü eğitim gören Türk öğrencilere, eğitimlerini tamamladıklarında Türkiye'ye dönme çağrısında bulunacak.

25.08.2011Gündem
Başbakan Erdoğan, YHT ile 1,5 saatte Konyaya gitti

Başbakan Erdoğan, YHT ile 1,5 saatte Konya'ya gitti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının açılış töreni için beraberinde 6 bakanla Konya’ya gitti.

24.08.2011Gündem
Dolmayan önlisans bölümleri gider

Dolmayan önlisans bölümleri gider

Üniversite yerleştirme sonuçlarını değerlendiren YÖK Başkanı Özcan, önlisans programlarında öğrenci çekemeyen bazı bölümlerin kademeli olarak kaldırılacağını söyledi.

23.08.2011Gündem
Bayramda hızlı tren ücretsiz

Bayramda hızlı tren ücretsiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının açılış töreni için beraberinde 6 bakanla Konya’ya gitti.

23.08.2011Gündem
YÖK Başkanından sınav açıklaması

YÖK Başkanı'ndan sınav açıklaması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sisteminde bir değişiklik planlanmadığını belirterek, “Belki 4-5 yıl sonra birinci basamak sınavını kaldırır, yerine eskiden yapılan olgunluk sınavı gibi bir sınav yaparız” dedi.

23.08.2011Gündem
At binenin motor sürenin uçak uçuranın

At binenin motor sürenin uçak uçuranın

Motosiklet kullanan, at binen, arazi aracıyla off-road yarışları yapan, bisikletle işe gidip gelen, başkanı olduğu YÖK’ün bahçesinde kuzu, at ve tavuskuşları besleyen Yusuf Ziya Özcan, şimdi de pilotluk eğitimi almaya başladı

20.08.2011Gündem
ÖSYM Başkanı Demirden istifa açıklaması

ÖSYM Başkanı Demir'den 'istifa' açıklaması

KPSS'deki kopya ve YGS'deki şifre iddiaları nedeniyle eleştirilen ÖSYM'nin Başkanı Ali Demir, suskunluğunu bozdu. Demir, dün akşam katıldığı bir TV programında istifa etmeyi düşünmediğini belirterek, ''İçimiz son derece rahat olduğu için, net bir şekilde söylüyorum, istifamı gerektiren bir konu olsaydı bugüne kadar kesinlikle istifa etmiştim'' dedi.

19.08.2011Gündem
Ali Demir kıyak emeklilik peşinde iddiası

Ali Demir 'kıyak emeklilik peşinde' iddiası

ÖSYM Başkanı Ali Demir’in istifaya yanaşmamasının ilginç bir nedeni olduğu iddia edildi.

9.08.2011Gündem
Orada bir kampus var uzakta

Orada bir kampus var uzakta

Geçtiğimiz hafta bir reklam filmi yayınlandı, yer yerinden oynadı. 4 farklı televizyon kanalında 49 saniye yayınlanan tanıtım filmi için yapılan eleştiriler 'nasıl olur da bir devlet üniversitesi reklamını yapar' şeklindeydi. Ve bu gelişmelerin hemen ardından YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, mensubu olduğu Orta Doğu Teknik Üniversitesi - ODTÜ'ye inceleme başlattı. Ve inceleme kararından; 'Reklam filmi mevzuata uygun' sonucu çıktı.

2.08.2011Gündem
ODTÜnün reklamı YÖKü kızdırdı

ODTÜ'nün reklamı YÖK'ü kızdırdı

Ortadoğu Teknik Üniversitesi, hazırladığı reklam filmiyle LYS’de başarılı gençleri bünyesine çağırıyor. Filmde oynayan ünlü isimler gençleri ODTÜ’ye davet ediyor. Ancak ODTÜ’nün televizyonlarda dönen tanıtım filmine, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın talimatıyla inceleme başlatıldı.

29.07.2011Gündem
YÖK Başkanı: Tercih yaparken bunlara çok dikkat edin

YÖK Başkanı: Tercih yaparken bunlara çok dikkat edin

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Lisans Yerleştirme Sınavları'nı (LYS) kazanan ve tercih yapmaya hazırlanan adaylara, son yılların “gözde” meslekleri hakkında tüyolar verdi. Özcan, adayların tercih yaparken geçen yılın taban puanlarını baz almalarını önerdi.

22.07.2011Gündem
2011 LYS sonuçları açıklanıyor

2011 LYS sonuçları açıklanıyor

2011-LYS sonuçları bugün saat 14.00’te açıklanıyor. ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 2011-Öğrenci Seçme Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) tercih işlemleri de 25 Temmuz 2011 tarihinde başlayacak ve 5 Ağustos 2011 tarihinde saat 17.00’de sona erecek.

20.07.2011Gündem
Soruşturma izni verilsin

Soruşturma izni verilsin

YGS’de şifre iddialarına ilişkin soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Şadan Sakınan, YÖK’ün, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir ve bazı ÖSYM yöneticileri hakkında soruşturma izni vermemesine ilişkin kararının kaldırılması için Danıştay’a başvurdu.

19.07.2011Gündem
Öğrenci affında son başvuru 25 Temmuzda

Öğrenci affında son başvuru 25 Temmuz'da

Üniversiteden ilişiği kesilenlerin önümüzdeki eğitim-öğretim yılında üniversite öğrenimlerine başlayabilmeleri için ilişiği kesilen yükseköğretim kurumuna 25 Temmuz 2011 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor.

14.07.2011Gündem
Bu bakanlık kadının bakanlığı

Bu bakanlık kadının bakanlığı

61’inci hükümet, değişen bakanlıklardaki devir teslim töreni ve ilk Bakanlar Kurulu toplantısıyla göreve başladı.

7.07.2011Gündem
YÖK Başkanı atış taliminde

YÖK Başkanı atış taliminde

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, makam aracıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek poligonda tabanca atış eğitimi yaptı. Özcan’ın atış tekniği konusunda görevlilerden yardım aldığı öğrenildi.

2.07.2011Gündem
YÖK Başkanı neden Ben olsam giderdim dedi

YÖK Başkanı neden 'Ben olsam giderdim' dedi

YÖK Genel Kurulu'nun ÖSYM Başkanı Ali Demir hakkında istifa edeceği için soruşturma izni vermediği ama Demir'in istifa etmediği iddia edildi.

28.06.2011Gündem
‘Çözeceğiz’ de yemin edelim

‘Çözeceğiz’ de yemin edelim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, “Bu bir demokrasi ayıbıdır, sorunu çözeceğiz” demesi halinde CHP milletvekillerinin bugün yemin edeceklerini açıkladı.

27.06.2011Gündem
YÖK Başkanı: LYS sonuçları bu sefer erken açıklanabilir

YÖK Başkanı: LYS sonuçları bu sefer erken açıklanabilir

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, önceki ve geçen hafta sonu yapılan Lisan Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarının değerlendirilmeye başlandığını belirterek, “15 gün içinde okuyacaklar. Zannediyorum 20 gün içinde de öğrenciler duyar. ÖSYM Başkanı bu sefer biraz çabuk biteceğini söyledi” dedi.

27.06.2011Gündem
YÖK Başkanından ÖSYM Başkanına: Ben olsam istifa ederdim

YÖK Başkanı'ndan ÖSYM Başkanı'na: Ben olsam istifa ederdim

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, ÖSYM Başkanı Ali Demir’in iyi idareci olamadığını söyleyerek “Eğer iyi bir idareci olsaydı bunların hiçbiri yaşanmazdı. Bu kadar aksaklık benim kurumumda yaşanmış olsa bugüne kadar beklemezdim, çoktan istifa ederdim. Sınav döneminin sağlıklı bitmesi için yapmamış olabilir” dedi.

27.06.2011Gündem
Özcan ve Demire istifa çağrısı

Özcan ve Demir'e istifa çağrısı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, YÖK Genel Kurulunun, ÖSYM Başkanı Ali Demir'e soruşturma izni vermemesine ilişkin, “Talebimiz, hem Ali Demir'in hem de YÖK Başkanı Özcan'ın istifa etmesidir” dedi.

24.06.2011Gündem
ÖSYM Başkanı kusursuz bulundu

ÖSYM Başkanı kusursuz bulundu

Şifreli kitapçık iddialarıyla ilgili savcılığın soruşturma izni istediği ÖSYM Başkanı Prof. Ali Demir ve bazı çalışanlar için toplanan YÖK, “Soruşturmaya gerek yok” kararı aldı.

23.06.2011Gündem
YÖKten Ali Demire tam koruma

YÖK'ten Ali Demir'e tam koruma

YÖK Genel Kurulu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca ÖSYM Başkanı Ali Demir ve bazı ÖSYM çalışanları hakkında talep edilen soruşturma izni talebini oy çokluğuyla reddetti.

23.06.2011Gündem
YÖK Genel Kurulu toplandı

YÖK Genel Kurulu toplandı

YÖK Genel Kurulu Toplantısı'nda gündeme gelen ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir ve bazı ÖSYM çalışanlarıyla ilgili hazırlanan ön inceleme raporunda, adli suç unsuruna rastlanmadığı, ancak idari kusurdan dolayı disiplin işlemi uygulanması öngörüldü.

23.06.2011Gündem
Demir için karar günü

Demir için karar günü

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ali Demir için karar günü.

22.06.2011Gündem
YÖK Genel Kurulu Perşembe günü toplanacak

YÖK Genel Kurulu Perşembe günü toplanacak

YÖK Genel Kurulu, 23 Haziran Perşembe günü, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Yükseköğretime Geçiş Sınavı'ndaki (YGS) şifre iddialarıyla ilgili olarak ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir ve bazı ÖSYM personeli hakkında soruşturma izni istenmesine ilişkin raporu görüşecek.

21.06.2011Gündem
Hırsızlık planı istihbarata takıldı

Hırsızlık planı istihbarata takıldı

Bugün, yarın ve önümüzdeki hafta sonu yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavları’nın sorularını çalma ve bir AK Parti milletvekilinin e-mail’inden yayma planları yapan kişilerin, telefon dinlemesine takıldığı ortaya çıktı. Emniyet İstihbarat, MİT ve İçişleri Bakanlığı, şüpheliler üzerinde kapsamlı inceleme başlattı.

17.06.2011Gündem
İhbar ciddiydi, tehlike yok

İhbar ciddiydi, tehlike yok

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, LYS'de soruların çalınacağı iddiasına ilişkin olarak, “Evet öyle bir ihbar geldi, ben de hemen hem size hem emniyete duyurdum ki hemen tedbir alsınlar diye. Eğer böyle bir şey sonradan gerçekleşirse kimse hiç kimseyi suçlamasın diye yaptım” dedi.

17.06.2011Gündem
LYSye bomba düştü

LYS'ye bomba düştü

Devletin en üst düzeyinde görevli bir kişi, YÖK Başkanı’na, “LYS soruları çalınacak ve bir AK Parti milletvekilinin e-mail adresinden tüm Türkiye’ye dağıtılacak” ihbarı yaptı. YÖK Başkanı’nın talimatıyla, dün yola çıkan soruları taşıyan TIR’lar ile soru kitapçıklarının saklandığı depolardaki güvenlik önlemleri artırıldı. ÖSYM ise yaptığı açıklamada "Öğrenciler bu tür iddialara itibar etmemeli" dedi.

16.06.2011Gündem
Tıpta Denklik Sınavı iptal edildi

Tıpta Denklik Sınavı iptal edildi

Ölçme ve Seçme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile başlayan skandallar zincirinin son halkası olan Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı’nın (STS) Tıp doktorluğu 2’nci aşama sınavını iptal etti.

15.06.2011Gündem
YÖK Başkanı Özcan’a öğrenci hediyesi: Yumurta

YÖK Başkanı Özcan’a öğrenci hediyesi: Yumurta

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’ın, dün, Galatasaray Üniversitesi’nin Ortaköy Yerleşkesi’nde bir toplantıya katıldığını öğrenen bir grup, kapıda eylem yaptı.

15.06.2011Gündem
Tıpta Denklik Sınavı yeniden 3 Temmuzda

Tıpta Denklik Sınavı yeniden 3 Temmuz'da

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, ÖSYM’nin 29 Mayıs’ta yaptığı Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı’nın Tıp doktorluğu 2. aşama kitapçığındaki 100 sorudan 75’inin geçen yılki sınavla aynı olmasıyla ilgili sorulara 'Sınav tekrar edilmeli' cevabını verdi. Özcan'ın açıklamasından bir kaç saat sonra ÖSYM sınavın tekrarlanacağını duyurdu.

15.06.2011Gündem
Durmuş Yılmaza fahri doktora ünvanı

Durmuş Yılmaz'a fahri doktora ünvanı

TOKAT Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOPÜ) tarafından Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz’a fahri doktora ünvanı verildi. Törene YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan da katıldı.

8.06.2011Gündem
YÖK Başkanı  Hitit Üniversitesinde

YÖK Başkanı Hitit Üniversitesi'nde

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Hitit Üniversitesinin geçen 4 yılına bakıldığında çok iyi değerlendirilmediğinin görüldüğünü söyledi.

8.06.2011Gündem
YÖK Başkanı Özcan: İzmir İstanbul kadar cazip

YÖK Başkanı Özcan: İzmir İstanbul kadar cazip

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen, toplantıda yükseköğretimde İzmir’in İstanbul’a rakip olmasını istediklerini söyledi. Özcan, "İzmir, İstanbul kadar cazip bir yer. İstanbul’un yükünü hafifletmek açısından bazı eğitim faaliyetlerinin buraya kaydırılması çok faydalı olabilir" dedi.

6.06.2011Gündem

Yazar Sonuçları

İTÜ’de Yelken Kulübü’nü kurdu, çalışma hayatında ‘yüzer ofis’e yerleşti

MUSTAFA Soner Eroğlu’nu 1979 yılında, Gaziantep’ten İstanbul’a güzel sanatlar eğitimini hedefleyerek sınava girmeye geldiğinde tanıdım.

4.09.2011

25 bin Alman makineci 800 milyarı buluyor, 20 bin Türk 30 milyar dolarda kalıyor

ORTA Anadolu Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği (OAİB) Başkanı Adnan Dalgakıran, önceki akşam düzenledikleri iftarda her zamanki gibi “aklına estiği gibi konuşmayı”ı seçti:

19.08.2011

Dershane ciroları 5.5 milyara ulaştı

TÜRKİYE’deki 4 bin 200 ruhsatlı dershane yanında bin civarında kaçak dershane bulunuyor. Kaçak dershanelerin cirosunun yıllık 5.5 milyar olduğu sanılıyor.

5.07.2011

Uzuuuun yola gerek yok çözüm Adalet Bakanı’nda

FORMÜL CHP eski milletvekili ve eski Parti Meclisi üyesi Şahin Mengü’ye ait. Mengü çetrefil hukuk sorunlarına çözüm bulmakta hüner sahibi hukuk ustalarından biri.

28.06.2011

Tek yol yemin etmek

“TESLİM olursak, ciddiyeti kalmaz.”

27.06.2011

Milli konularla dalga geçilir mi

21 Haziran 1921 Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümüdür. Birkaç gündür Sakarya’da “Adapazarı’nın işgal edilip edilmediği” tartışılıyor.

23.06.2011

ÖSYM ile YÖK'ün arası mı bozuldu?

YGS'den itibaren ard arda gelen skandallarda YÖK, bir ağabey gibi ÖSYM'yi Başkanlık düzeyinde kimi zaman savundu, kimi zaman "Böyle hata olmaz" diyerek alenen eleştirdi.

18.06.2011