MENÜ

Yusuf Ziya Özcan

Yusuf Ziya Özcan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yusuf Ziya Özcan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yusuf Ziya Özcan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.539 Yusuf Ziya Özcan haberi bulunmuştur.

Yusuf Ziya Özcan Haberleri

Vakıf Üniversitesi açmak zorlaşıyor

Vakıf Üniversitesi açmak zorlaşıyor

YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu(YÖK), bazıları tabela üniversite olmamın ötesine geçemeyen, sayıları son 10 yılda giderek artan ve neredeyse devlet üniversiteleri kadar yaygın hale gelen vakıf üniversitelerinin kurulmasını zorlaştıran bir karar almaya hazırlanıyor.

9.05.2012Gündem
Havacılıkta atılım zamanı

Havacılıkta atılım zamanı

Cumhurbaşkanı Gül, Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi’nin kampüsünün açılış töreninde, Atatürk’ün “İstikbal göklerdedir” vizyonunu anımsatarak, “70 yıl önce THK, şimdi kullanılan tesislerde uçak üretti, sattı sonra ara verildi. Bu misyona tekrar THK’nın sahip olması gerçekten heyecan verici” dedi.

2.05.2012Gündem
Cumhurbaşkanı Gül THK Üniversitesi Kampüsünde konuştu

Cumhurbaşkanı Gül THK Üniversitesi Kampüsü'nde konuştu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, havacılık ve uzayla ilgili ilk ihtisas üniversitesi olan Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi'nin kuruluşuyla, Türkiye'de havacılık ve uzay alanında büyük bir atılımın beklenebileceğini belirterek, “Buradan bilim adamları, mühendisler, dünyanın en iyi üniversiteleriyle, en iyi işletmeleriyle işbirliği yapabilecek insanlar yetişecektir” dedi.

2.05.2012Gündem
Dumandan başkan adaylığına resmi başvuru

Duman'dan başkan adaylığına resmi başvuru

Buz Hokeyi Federasyonu'nda 7 Nisan Cumartesi günü yapılacak Olağanüstü Genel Kurul öncesi Orhan Duman'ın adaylığı, resmi başvuru ile kesinlik kazandı.

29.03.2012Spor
Eski YÖK Başkanı Özcan Varşova Büyükelçisi oldu

Eski YÖK Başkanı Özcan Varşova Büyükelçisi oldu

Dışişleri Bakanlığı’nda bir süredir merakla beklenen yeni büyükelçiler kararnamesi belli oldu. Eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Türkiye’nin Varşova (Polonya) Büyükelçisi oldu.

22.02.2012Gündem
Özcan Büyükelçi oluyor

Özcan Büyükelçi oluyor

YÖK eski Başkanı Yusuf Ziya Özcan’ın yeni görevi belli oldu. Özcan Polonya Büyükelçisi olarak görev yapacak.

12.02.2012Gündem
Özcanın hayvanat bahçesi artık yok

Özcan'ın hayvanat bahçesi artık yok

ESKİ YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın, YÖK’ün bahçesinde kurduğu küçük “hayvanat bahçesi” dağıtıldı.

20.01.2012Gündem
2011’e şifre skandalı damgasını vurdu

2011’e şifre skandalı damgasını vurdu

Eğitim dünyası 2011'de oldukça hareketli bir yıl geçirdi, pek çok da skandala sahne oldu.Bunlar arasında ilk akla gelen şüphesiz YGS'de yaşanan şifre skandalıdır.2011’de eğitim dünyasında dikkat çeken olayları derledik.

Çetinsaya: Yumurta atmayın, tweet atın

Çetinsaya: "Yumurta atmayın, tweet atın"

Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın yerine YÖK Başkanlığı’na atanan Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya öğrencilerine sosyal medyadan seslendi.

13.12.2011Gündem
YÖKte devir teslim

YÖK'te devir teslim

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına atanan Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’yı görevi Yusuf Ziya Özcan’dan teslim aldı.

12.12.2011Gündem
YÖK’ün yeni başkanı Gökhan Çetinsaya

YÖK’ün yeni başkanı Gökhan Çetinsaya

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 4 yıllık görev süresi dün sona eren Prof. Yusuf Ziya Özcan’ın yerine YÖK Başkanlığı’na İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Gökhan Çetinsaya’yı atadı.

10.12.2011Gündem
YÖK Başkanı Prof. Dr. Çetinsaya oldu

YÖK Başkanı Prof. Dr. Çetinsaya oldu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, YÖK Başkanlığı'na Prof.Dr. Gökhan Çetinsaya'yı atadı.

10.12.2011Gündem
YÖK Başkanı Özcanın görev süresi yarın doluyor

YÖK Başkanı Özcan'ın görev süresi yarın doluyor

YÖK Başkanlığına 10 Aralık 2007 tarihinde atanan ve kurumun beşinci başkanı olan Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, 4 yıllık görev süresini yarın tamamlayacak.

9.12.2011Gündem
YÖK Başkanı Özcanın görev süresi sona eriyor

YÖK Başkanı Özcan'ın görev süresi sona eriyor

YÖK Başkanlığına 10 Aralık 2007 tarihinde atanan Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, görev süresini 10 Aralık 2011 Cumartesi günü tamamlayacak.

7.12.2011Gündem
MEB ile YÖK, Türkiyedeki eğitim politikalarını tartışacak

MEB ile YÖK, Türkiye'deki eğitim politikalarını tartışacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yetkilileri, Türkiye'deki eğitim politikalarını ele almak için düzenlenecek sempozyumda biraraya gelecek.

6.12.2011Gündem
Ödüller sahiplerini buldu

Ödüller sahiplerini buldu

TÜBİTAK bilim, teşvik ve hizmet ödülleri Çankaya Köşkü'nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

5.12.2011Gündem
YÖK Başkanı Özcanın görev süresi sona eriyor

YÖK Başkanı Özcan'ın görev süresi sona eriyor

YÖK Başkanlığına 10 Aralık 2007 tarihinde atanan Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, görev süresini 10 Aralık 2011 tarihinde tamamlayacak.

4.12.2011Gündem
YÖK: Katsayıyı hukukçulara sorduk

YÖK: Katsayıyı hukukçulara sorduk

Üniversiteye girişte meslek liseleri ile genel liseler arasında uygulanan katsayı farkı kaldırıldı. YÖK yetkilileri “Bu karar alınmadan önce birçok hukukçuyla görüştük ve kendileri katsayının bütün lise türleri için eşit olmasının hukuka aykırı bir unsur teşkil etmeyeceğini bildirdi” açıklaması yaptı.

1.12.2011Gündem
YÖKün katsayı kararı Danıştay kararlarına aykırı

'YÖK'ün katsayı kararı Danıştay kararlarına aykırı'

YÖK Genel Kurulu’nun katsayı farkını kaldırma kararı yargı kararlarına aykırı yorumlarına neden oldu. Danıştay’ın katsayının kaldırılmasına ilişkin verdiği iptal kararlarıyla YÖK’ün aldığı kararın çeliştiğine dikkat çeken hukukçular, alınan kararın yeniden dava konusu edilebileceğine işaret ettiler.

1.12.2011Gündem
YÖK katsayıyı kaldırdı

YÖK katsayıyı kaldırdı

YÖK Genel Kurulu'nda alınan kararla, üniversiteye giriş sınavında yerleştirme puanlarının hesaplanmasında kullanılan katsayı uygulamasının “kaldırıldığı” bildirildi.

30.11.2011Gündem
YÖK Başkanı’nı ODTÜ’ye sokmadılar

YÖK Başkanı’nı ODTÜ’ye sokmadılar

ODTÜ'YE gelen YÖK Başkanı Özcan'ı öğrenciler protesto etti. Öğrencilerin protestosu ile karşılaşan Özcan makam aracına binerek ODTÜ'DEN ayrıldı.

29.11.2011Gündem
YÖK BAŞKANINI ÖDTÜYE SOKMADILAR

YÖK BAŞKANI'NI ÖDTÜ'YE SOKMADILAR

Ankara'da ODTÜ'ye gelen YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan öğrenciler tarafından protesto edildi. Özcan, öğrencilerin protestosu ile karşılaşınca makam aracına binerek ODTÜ'den ayrıldı. Makam aracına tekme atmaya çalışan öğrencileri Özcan'ın korumaları engelledi. Özcan'ın protesto eden öğrenciler arasında bulunan bir kişi yaşananları cep telefonuyla saniye saniye görüntüledi.MURAT VAROL / DHA

29.11.2011Haber
KPSS yetersiz

'KPSS yetersiz'

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer KPSS ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

18.11.2011Gündem
Öğrencilerimizi Vanda tutacağız

"Öğrencilerimizi Van'da tutacağız"

YÜKSEK Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Van’da ki öğrencilerin deprem nedeniyle şehri terk etmelerinin çeşitli sakıncalar doğuracağını belirterek, "Gerekirse prefabrik inşaatlar yaparak öğrencilerimiz ve öğretim görevlilerimizi Van’da tutacağız" dedi.

14.11.2011Gündem
YÖK Başkanı: YYÜde eğitime Şubat ayına kadar ara verildi

YÖK Başkanı: YYÜ'de eğitime Şubat ayına kadar ara verildi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan,depremde hasar gören Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) yerleşkesindeki hazırlıkların yapılabilmesi için eğitim-öğretim faaliyetlerine şubat ayına kadar ara verdiklerini belirtti.

2.11.2011Gündem
Rektöre türban telefonu

Rektöre türban telefonu

Üniversitelerde kılık kıyafet konusundaki engellerin büyük oranda halledildiğini, başörtülü öğrencilere zorluk çıkaran az sayıda hoca olduğunu söyleyen YÖK Başkanı Özcan, son olarak Hacettepe Üniversitesi'nde yaşanan sıkıntının nasıl çözüldüğünü anlattı.

2.11.2011Gündem
YÖK Başkanı Özcan Vana gidiyor

YÖK Başkanı Özcan Van'a gidiyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, depremin ardından yerinde incelemede bulunmak ve bundan sonra yapılacaklara ilişkin bilgi vermek üzere yarın Van'a gidecek.

1.11.2011Gündem
Anıtkabirde tokalaşmışlar

Anıtkabir'de tokalaşmışlar

Cumhuriyet'in kuruluşunun 88’inci yıldönümünde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sabah Anıtkabir’de gerçekleştirilen ilk törenin ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne geçerek kutlamaları kabul etti. Cumhurbaşkanı Gül, TBMM’deki törende Türk resmi erkanının ve diplomatik misyon şeflerinin Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını kabul etti. Ancak Anadolu Ajansı haberi izleyenleri yanılttı. Törenlerde Başbakan Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun törenlerde tokalaşmadığını 10.57'deki haberinde geçen Anadolu Ajansı saat 12.13'te ise Kılıçdaroğlu ve Erdoğan tokalaşma fotoğraflarını geçti.

29.10.2011Gündem
Üniversite doktorları için yeni düzenleme

Üniversite doktorları için yeni düzenleme

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, muayenehanesi olan ya da başka bir yerde çalışan öğretim üyeleri için üniversitelerde sözleşmeli öğretim üyeliği statüsüne geçileceğini söyledi.

16.10.2011Gündem
YÖK Başkanı uslu çocuklara minnetlerini sundu

YÖK Başkanı 'uslu çocuklar'a minnetlerini sundu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, öğrenci konseyi başkanlarına üniversitelerde barış ortamı sağladıkları için teşekkür ederek, “Sayenizde huzurlu bir akademik yıl geçirdik, bu çok önemliydi” dedi.

14.10.2011Gündem
Türbana karşı olan 30 hoca kaldı

'Türbana karşı olan 30 hoca kaldı'

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Meclise, katsayının hiç olmamasını sağlayacak bir tasarı sunduklarını belirterek, “Katsayıyı tamamen kaldırmayı ve öğrenciler arasında tam bir eşitlik sağlamayı amaçlıyoruz” dedi. Üniversitelerde türban ve kılık kıyafet serbestisine de değinen Özcan, ''Şimdi üniversitelerimizin neredeyse tamamında mesele halledilmiştir. 30-35 civarında hocamızın hala buna karşı duruşu var, onları yakından takip ediyoruz. Yakında bu meselede hallolmuş olacak'' diye konuştu.

12.10.2011Gündem
Tenzile Erdoğan son yolculuğuna uğurlandı

Tenzile Erdoğan son yolculuğuna uğurlandı

Safra kesesi ameliyatı sonrası ani gelişen dolaşım bozukluğu nedeniyle dün vefat eden Başbakan Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan (88) son yolculuğuna uğurlandı. Başbakan Erdoğan, cenaze aracıyla camiye ve mezarlığa gitti. Annesinin tabutuna omuz veren Başbakan Erdoğan, cenazeyi musalla taşına kadar taşıdı.Binlerce kişinin katıldığı cenaze namazının ardından Diyanet İşleri Başkanı'nın 'Hakkınızı helal ediyor musunuz?' sorusuna kadar kendisini zor tutan Başbakan Erdoğan, 'helal olsun' derken daha fazla kendini tutamadı, gözyaşlarına boğuldu. Bu arada tabutun üstündeki siyah örtünün Kabe örtüsü olduğu öğrenildi. Başbakan'ın annesi Tenzile Erdoğan, Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

8.10.2011Gündem
YÖKten askerliğe ABD modeli

YÖK'ten askerliğe ABD modeli

YÖK?Başkanı Yusuf Ziya Özcan, üniversite mezunlarının askerlik sorununa çözüm bulmak için ABD’de uygulanan ‘GI BİLL’ sistemi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Özcan, ''Ordu vakıf üniversitelerinde burslu öğrenci okutacak. Daha sonra da bunları subay statüsünde 3-5 yıl orduda çalıştıracak” dedi. Sistemle meslek yüksel okul mezunlarına da kısa dönem askerlik şansı doğuyor'' dedi.

22.09.2011Gündem
YÖK Başkanı Özcandan yeni akademik yılı mesajı

YÖK Başkanı Özcan'dan yeni akademik yılı mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, öğretim elemanlarına “Öğrencilerimizle iyi ilişkiler içerisinde kalarak, onların meşru zemindeki özgürlüklerini kısıtlamadan, üretkenliklerini her zeminde ortaya koyabilecekleri bir anlayışta olmanız eğitime olumlu katkı yapacaktır” mesajını verdi.

20.09.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Hayal yargılanıyor

BU mektubu sade bir vatandaş olarak artık tarihe not düşmek adına yazıyorum.

21.05.2012

YÖK'te asıl değişim Şubat'ta

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya göreve geldikten bir süre sonra çalışma arkadaşlarını kendi seçmeye başladı.

7.01.2012

Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı’na hazırlık mı?

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, görevini Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’ya devretti.

13.12.2011

Ulusal Öğretmen Stratejisi Çalıştayı

Geçtiğimiz hafta 300'e yakın akademisyen, STK temsilcisi, basın mensubu, öğretmen Antalya'da biraraya gelerek öğretmenlerin adeta kariyer planını çizdi.

26.11.2011

Depremin yol açtığı yaralar...

Merhabalar sevgili okurlar. Van’da yaşanan deprem felaketinin ardından tam yirmi altı gün geçti. Artçı sarsıntılar ise hâlâ devam ediyor. Yaralarımızın hızla sarıldığı söylenirken, yeni açılan ya da ileride açılması kaçınılmaz olan yaralar göz ardı ediliyor.

17.11.2011

YÖK’te 12 Eylül hayaleti

“BİR daha böyle bir şey olmadı”. Oldu Yusuf Ziya Bey oldu, hem de yüzlerce defa oldu.

2.11.2011