MENÜ

Yusuf Ziya Özcan

Yusuf Ziya Özcan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yusuf Ziya Özcan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yusuf Ziya Özcan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.539 Yusuf Ziya Özcan haberi bulunmuştur.

Yusuf Ziya Özcan Haberleri

YÖK Başkanından hata yorumu: Olur o kadar

YÖK Başkanı'ndan hata yorumu: Olur o kadar

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, “ÖSYS Kılavuzu'ndaki yanlışlıklardan dolayı ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan'ın görevden alınıp alınmayacağına” ilişkin, “'Yok, ne alması... Gayet iyi yapıyor. Yeni bir sistem, ufak tefek hatalar olur o kadar. Büyük şeyler değil” dedi.

29.07.2010Gündem
Bakan Çelikin kızı evlendi

Bakan Çelik'in kızı evlendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Faruk Çelik'in kızı Merve Çelik'in nikah törenine katıldı.

24.07.2010Gündem
İşi bıraksın motorcuların başına geçsin

İşi bıraksın motorcuların başına geçsin

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’ın, YÖK Teşkilat Kanunu’nda değişiklik öngören kanun tasarısının Genel Kurul’daki görüşmelerine katılmaması ve Giresun Üniversitesi’ndeki rektör atamasındaki tutumu, milletvekillerinin eleştirilerine neden oldu.

14.07.2010Gündem
YÖK Başkanından rektör ataması açıklaması

YÖK Başkanı'ndan rektör ataması açıklaması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Marmara Üniversitesi'nde yapılan rektör adaylığı seçimlerinde en fazla oy alan Prof. Dr. Necla Pur'un isminin YÖK'ün Cumhurbaşkanlığı'na gönderdiği listede birinci sırada yer almamasıyla ilgili olarak, “Prof. Dr. Necla Pur dört ay sonra emekli olacaktı, o nedenle Cumhurbaşkanlığına gönderdiğimiz listede birinci sıraya koymadık. Sayın Cumhurbaşkanımıza da bu yönde bilgi verdik” dedi.

14.07.2010Gündem
Hasan Arslan’a son görev

Hasan Arslan’a son görev

Başbakan Tayyip Erdoğan, danışmanı Mücahit Arslan’ın amcası, AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan’ın kardeşi olan Hasan Arslan’ın cenazesine katıldı.

9.07.2010Gündem
Üniversite harçlarına kredi düzeni

Üniversite harçlarına kredi düzeni

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversiteden atılmayı kaldıracak kredi tamamlama sisteminin getirilmesi halinde, harçlarda da yeni düzenlemeye gidilmesinin hedeflendiğini bildirdi. Özcan, harç miktarlarının kredi başına belirleneceğini, öğrencilerin aldıkları kredi kadar harç ödeyeceklerini kaydetti.

9.07.2010Gündem
Tablo Gül’ün önünde bakalım ne olacak

Tablo Gül’ün önünde bakalım ne olacak

Giresun Üniversitesi’ndeki rektör seçimlerinde 2 oy almasına karşın YÖK’ün, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayına sunduğu listede ismini 3’üncü sıraya yerleştirdiği Prof. Dr. Yılmaz Can’a ilişkin tepkiler devam ediyor.

8.07.2010Gündem
Nobel ödüllü bilim insanlarına Türkiye daveti

Nobel ödüllü bilim insanlarına Türkiye daveti

YÖK, Türk Hava Yolları (THY), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) başta Nobel ödülü alanlar olmak üzere dünyaca ünlü 111 bilim insanını Türkiye’de ağırlayacak.

7.07.2010Gündem
YÖK Başkanından atama açıklaması

YÖK Başkanı'ndan atama açıklaması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Marmara Üniversitesi'ndeki seçimde en fazla oy alan Prof. Dr. Necla Pur'un Cumhurbaşkanı'na gönderilen listede ilk sırada yer almaması ve Giresun Üniversitesinde yapılan seçimlerde en fazla oy alan iki rektör adayının Cumhurbaşkanına gönderilen listeye konulmaması nedeniyle gösterilen tepkilerle ilişkin, “Biz oylama yapıyoruz burada, bilerek değiştirmiyoruz. Herkes hür iradesiyle oy veriyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Gül de atama tartışmalarıyla ilgili 'Gazetelerden bende okudum. Benim de dikkatimi çekti. YÖK'ten izahat istedim' demiş ve bu atama sistemini doğru olmadığını dile getirmişti.

7.07.2010Gündem
Nobelli bilim adamlarına Türkiye turu

Nobelli bilim adamlarına Türkiye turu

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), Türk Hava Yolları (THY), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) arasında, başta Nobel ödülü alanlar olmak üzere dünyaca ünlü 111 bilim adamı ile eşlerine Türkiye ve Türk üniversitelerinin tanıtılması amacıyla protokol imzalandı.

7.07.2010Ekonomi
Rektör adayları belirlendi

Rektör adayları belirlendi

YÖK, Giresun, Marmara ve Erzincan üniversitelerinin rektör adaylarını belirledi.

1.07.2010Gündem
LYS öncesi öğrencilere kontenjan müjdesi

LYS öncesi öğrencilere kontenjan müjdesi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversite kontenjanlarının yüzde 7.6 artırılacağını belirterek, “550 bin öğrenciye karşılık 672 bin kontenjanımız var. Bu mükemmel bir şey” dedi.

18.06.2010Gündem
Üniversite kontenjanlarında yüzde 5lik artış olacak

'Üniversite kontenjanlarında yüzde 5'lik artış olacak'

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversitelerin kontenjanlarında 2010-2011 akademik yılında yüzde 5 civarında artış olacağını bildirdi.

10.06.2010Gündem
25 yaş üstüne üniversite

25 yaş üstüne üniversite

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan, çeşitli nedenlerle üniversite öğrenimi göremeyen veya ikinci bir üniversite diploması almak isteyen 25 yaş ve üstü kişilere yönelik özel bir üniversiteye giriş sınavı yapılabileceğini söyledi.

28.05.2010Gündem
Saatler iade

Saatler iade

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversiteye girişte meslek liselilere uygulanan katsayı farkına ilişkin kararı 2 kez reddedip üçüncüsünde onaylayan Danıştay 8’inci Dairesi Başkanı Ayla Akkıvılcım ve 6 üyeye özel yapım kol saati gönderdi.

21.05.2010Gündem
Törenlere maden acısı

Törenlere maden acısı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dün tüm yurtta, KKTC’de törenlerle kutlanırken, bayram coşkusuna Zonguldak’taki kömür madeni kazasının gölgesi düştü.

19.05.2010Gündem
19 Mayıs kutlamalarında ilk tören Anıtkabirde

19 Mayıs kutlamalarında ilk tören Anıtkabir'de

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve KKTC'de törenlerle kutlanıyor.Kutlamalar kapsamında Ankara'da ilk tören, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığındaki devlet erkanının Anıtkabir'i ziyaretiyle başladı.

19.05.2010Gündem
ÖSYM Başkanından LYS açıklaması

ÖSYM Başkanı'ndan LYS açıklaması

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) bu sabah saat 11.00'e kadar 520 bin adayın başvurduğunu belirterek, başvuruları sürekli izlediğini, başvuru süresinin uzatılıp uzatılmayacağına bu akşam karar vereceğini bildirdi. Yarımağan, “Başvurmak isteyen herkes başvurusunu yapabilecek, gerekirse uzatacağız” dedi.

13.05.2010Gündem
YÖK askerlik yapmayan araştırma görevlilerini araştırıyor

YÖK askerlik yapmayan araştırma görevlilerini araştırıyor

YÖK, askerliğini yapmamış araştırma görevlilerinin, yeni kurulan üniversitelerde görev alarak askerlik yapmış sayılmaları için Genelkurmay Başkanlığına öneri götürmeye hazırlanıyor.

12.05.2010Gündem
Akademisyenlere üniversitede askerlik fırsatı

Akademisyenlere üniversitede askerlik fırsatı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, "Akademisyenlerin askerlik hizmeti verirken sadece bulunduğu bölgede değil, ihtiyaç duyulan yere giderek eğitim vermesi şartıyla askerlik hizmetini tamamlaması konusunda yeni bir çalışma başlatmayı düşünüyoruz" dedi.

8.05.2010Gündem
YÖK Başkanı Tekirdağda

YÖK Başkanı Tekirdağ'da

YÖK Başkanı Prof.Dr. Yusuf Ziya Özcan, Namık Kemal Üniversitesi'nde incelemelerde bulunmak üzerine geldiği Tekirdağ'da valiyi ziyaret etti.

7.05.2010Gündem
Akademisyenler için Genelkurmay’a gidecek

Akademisyenler için Genelkurmay’a gidecek

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, askere gidecek akademisyenlerin vatani görevlerinin 1 aylık temel eğitimini kışlada, kalan kısmını üniversitelerde yapmaları için Genelkurmay Başkanlığı’na teklif götürmeyi düşündüklerini açıkladı. Özcan, yeni kurulanlar başta olmak üzere üniversitelerdeki öğretim elemanı açığını kapatmak için bu yola başvurduklarını bildirdi.

1.05.2010Gündem
YGS’de 500 puan yok 14 bin ‘sıfır’ çeken var

YGS’de 500 puan yok 14 bin ‘sıfır’ çeken var

YGS’de, soruların tamamını doğru cevaplayan çıkmadı. Konya Meram Fen Lisesi’nden Ayşenur Şam ve İstanbul Bilfen okullarına bağlı Özel Üsküdar Fen Lisesi’nden Günay Yolcu’nun 498.761 puanla birinciliği paylaştığı sınavda, 14 bin 156 aday ‘sıfır’ puan aldı.

30.04.2010Gündem
Gül Ailesinde YGS sevinci

Gül Ailesi'nde YGS sevinci

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün küçük oğlu Mehmet Emre Gül, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YGS) sayısal ağırlıklı YGS-1 puan türünde 412 puan aldı.

30.04.2010Gündem
Sıfır çekenlerin sayısı bir soru iptal edildiği için azaldı

'Sıfır çekenlerin sayısı bir soru iptal edildiği için azaldı'

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, üniversiteye girişte ikinci aşama sınavı olan Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) girmeye hak kazanan 1 milyon 233 bin kişiden en az 900 bininin bir yükseköğretim programına yerleşeceğini bildirdi.

30.04.2010Gündem
14 fakülteye dekan atandı

14 fakülteye dekan atandı

YÖK, 14 fakülteye dekan atadı.

29.04.2010Gündem
Özcan: Kontenjanlarda çok az bir artış olur

Özcan: "Kontenjanlarda çok az bir artış olur"

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversitelerin kontenjanlarında bu yıl az bir artış olacağını bildirdi.

29.04.2010Gündem
Katsayılar 0.12 ve 0.15’te sabitlendi

Katsayılar 0.12 ve 0.15’te sabitlendi

Danıştay, YÖK’ün (Yükseköğretim Kurulu) meslek ve genel liseler arasındaki eşit ve makası daraltan katsayı formülünü iki kez iptal ettikten sonra bu kez farklı bir karara vardı.

21.04.2010Gündem
Danıştayın son katsayı kararı

Danıştay'ın son katsayı kararı

Danıştay 8. Dairesi, YÖK'ün 17 Mart 2010 tarihinde aldığı yeni katsayı kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması istemini reddetti. Danıştay'ın kararı ile 17 Mart'ta belirlenen katsayı geçerli olacak.

21.04.2010Gündem
YÖK Başkanı: Üniversitelerde cemaatleşme yoktur

YÖK Başkanı: "Üniversitelerde cemaatleşme yoktur"

YÖK Başkanı Prof.Dr. Yusuf Ziya Özcan incelemelerde bulunmak üzere bugün geldiği Hakkari’de yaptığı açıklamada, üniversitelerin bilim ve eğitim yuvaları olduğunu belirterek, “Kesinlikle üniversitelerde cematleşme ve siyaset yoktur. Böyle bir şey kesinlikle olmaz” dedi.

20.04.2010Gündem
YÖK Başkanından ÖSS açıklaması

YÖK Başkanı'ndan ÖSS açıklaması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, YÖK Genel Kurulu'nun katsayı konusunda son aldığı kararla ilgili Danıştaya iki dava açıldığını belirterek, “Bu itirazlar oldukça önceden yapıldı, ama bunu ne Danıştaydan duydunuz, ne de bizden. İki kurum da kendilerine yakışır şekilde, bu ayın 11'inde yapılan YGS imtihanı öncesinde kamuoyundan gizli tuttular ki bu, öğrencilerimizin morali için son derece önemliydi” dedi.

15.04.2010Gündem
Köşk ve YÖK’te heyecan

Köşk ve YÖK’te heyecan

YENİ üniversiteye geçiş sisteminin ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) giren yaklaşık 1.5 milyon öğrenci dün ter döktü. Sınava giren adayların arasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın oğulları da vardı.

11.04.2010Gündem
Özcandan sınavsız üniversite açıklaması

Özcan'dan sınavsız üniversite açıklaması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversitelerde bazı bölümleri sınavsız girilebilir hale getirmek için çalıştıklarını bildirdi.

11.04.2010Gündem
YÖK Başkanı’nın oğlu da sınavda

YÖK Başkanı’nın oğlu da sınavda

İki basamaklı yeni üniversiteye giriş sisteminin ilk basamağı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) bugün yapılıyor. 1 milyon 512 bin 450 üniversite adayı bugün üniversitede okuyabilmek için ter dökecek. Yeni sistemin mimarlarından YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın oğlu Baran Özcan da sınava giriyor.

10.04.2010Gündem
YÖKten Anayasa Mahkemesi için 3 aday

YÖK'ten Anayasa Mahkemesi için 3 aday

YÖK Genel Kurulu'nda, Anayasa Mahkemesinde YÖK kontenjanından boşalan üyelik için Cumhurbaşkanınca atanmak üzere Prof. Dr. Engin Yıldırım, Prof. Dr. Recep Tarı, Prof. Dr. Gülfettin Çelik'in isimlerinin önerilmesine karar verildi.

8.04.2010Gündem
YÖK Başkanından yatay geçiş açıklaması

YÖK Başkanı'ndan yatay geçiş açıklaması

YÖK Genel Kurulu toplantısında Yatay Geçiş Yönetmeliği'ne son şekli verildi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, yapılan düzenlemeyle ilgili olarak, “Her isteyen her bölüme girebilecek mi?” sorusu üzerine “Hayır Öyle bir şey olabilir mi? Geçiş şartları üniversitelerin senatolarına bırakılıyor” yanıtını verdi.

1.04.2010Gündem
YÖK Genel Kurulu toplandı

YÖK Genel Kurulu toplandı

YÖK Genel Kurulu, Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın başkanlığında toplandı.

1.04.2010Gündem
İntihar eden rektör son yolculuğuna uğurlandı

İntihar eden rektör son yolculuğuna uğurlandı

Erzincan'daki lojmanında intihar eden Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap için cenaze töreni düzenlendi.Törene Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, sevenleri ve çok sayıda öğrencisi katıldı. Cumhurbaşkanı Gül'ün de çelenk gönderdiği törende, Rektör Büyükkasap'ın kızı babasının tabutuna sarılıp, resmini öperek gözyaşı döktü.

19.03.2010Gündem
Onur intiharı mı

Onur intiharı mı

Türkiye’nin önemli atom ve molekül fiziği uzmanlarından, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Erdoğan Büyükkasap, yerleşkedeki konutunda canına kıydı. Büyükkasap’ın, kendi kurduğu üniversitesindeki yolsuzluk operasyonunda 3 görevlinin tutuklanmasını gururuna yediremediği öne sürüldü.

18.03.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Milli Eğitim’de yine atama rahatsızlığı

EĞİTİM camiası rahatsız. Çünkü yıllarca yönetici kadrosunda ülkenin en ücra köşelerinde hizmet vermiş eğitim yöneticileri, liyakat ve kariyer esasları gözetilmeden hak etmedikleri yerlere atanmışlar.

15.07.2010

Artık önümüzdeki referanduma bakalım!

ANAYASA Mahke-mesi’nin, Anayasa değişikliği paketi ile ilgili kararından en çok mutlu olması gereken hiç kuşkusuz ki AKP olmalı.

8.07.2010

Bir avuç insanın yarattığı mucize

BU koca kentte bir avuç insan en az bir yıldır çırpınıp duruyordu.

Tek amaçları, iki yıldır operasız ve balesiz kalan 2010 yılının Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’da bir opera festivali düzenlemekti.

6.07.2010

YÖK’ün artık kuzusu da var

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, YÖK’ün bahçesinde beslediği hayvanlara bir yenisini daha ekledi; Erzurum’dan özel olarak kuzu getirtti. Tüyleri simsiyah ve henüz bir aylık olan “kara” kuzusuyla ilk pozu da Hürriyet’e verdi.

7.05.2010

Çevik coplar gösterisi

ÇEVİK Kuvvet birimi, Polis Teşkilatı’nın 165’inci kuruluş yıldönümünü gençler üzerinde parlak bir gösteri ile kutladı. 165. yıldönümüne, Avrupa Birliği’ne, Venedik kriterlerine ve demokrasi açılım paketlerine çok yakışan ve yaraşan bir kutlama idi.

13.04.2010