MENÜ

Yusuf Aslan

Yusuf Aslan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yusuf Aslan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yusuf Aslan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.206 Yusuf Aslan haberi bulunmuştur.

Yusuf Aslan Haberleri

Seyirci şikayet etti...Şarkıcı Alpay’a terör soruşturması

Seyirci şikayet etti...Şarkıcı Alpay’a terör soruşturması

Şarkıcı Alpay konser sırasında, "Sıradaki şarkım, devlet tarafından zalimce katledilen insanlara gelsin" dedi. Seyircinin ihbarı sonrası, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

4.06.2019Magazin
İdam sözünü bir daha ağzımıza almamalıyız

İdam sözünü bir daha ağzımıza almamalıyız

27 Mayıs İhtilali’nin üzerinden tam 59 yıl geçti. Sonunda Başbakan Adnan Menderes ile başlayan idamlar Türkiye’de demokrasinin de infazı oldu. Gazeteci-Yazar Altan Öymen, o günlerde yedek subaylığını yapan 28 yaşında bir gazeteciydi. 1961 Anayasası hazırlanırken Kurucu Meclis’te görev aldı. Ve Yassıada sürecini yine bir gazeteci olarak izledi. Altan Öymen ile 59 yıl önceye gittik, o günlere nasıl gelindi, ihtilal engellenebilir miydi ve Yassıada’da neler yaşandı, konuştuk.

27.05.2019Gündem
Googleda en çok neleri aradık

Google'da en çok neleri aradık?

Dünya devi Google, Türkiye genelinde 6-13 Mayıs tarihleri arasında yapılan yoğun aramaları paylaştı. Bakın Türkiye'de en çok ne aradık?

13.05.2019Teknoloji
‘Üç fidan’a ziyaretçi akını

‘Üç fidan’a ziyaretçi akını

68 gençlik hareketi önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan idam edilişlerinin 47’nci yıldönümünde Ankara Karşıyaka’daki mezarları başında anıldı.

7.05.2019Gündem
Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan mezarları başında anıldı

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan mezarları başında anıldı

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idamlarının 47. yılında Ankara'daki mezarları başında anıldı.

6.05.2019Gündem
‘Deniz’ler anıldı

‘Deniz’ler anıldı

68 gençlik hareketi önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, idam edilişlerinin 47. yıldönümünde İstanbul Dolmabahçe’de denize karanfiller bırakılarak anıldı.

6.05.2019Gündem
Baba ve oğlunu öldüren sanık ifade değiştirdi

Baba ve oğlunu öldüren sanık ifade değiştirdi

KAYSERİ'nin Sarıoğlan ilçesinde, otomobilde Bülent Aslan (47) ile oğlu Yusuf Can Aslan'ı (12) av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan çoban Soner Somuncu'nun (38), yargılanmasına devam edildi. İlk duruşmada Bülent Aslan'ı aracıyla koyunlarını ezdiğini iddia ederek öldürdüğünü söyleyen sanık, ikinci duruşmada ifade değiştirerek suçlamayı kabul etmedi.

21.01.2019Gündem
Adana’da şaşırtan ilan ‘Satılık karakol’

Adana’da şaşırtan ilan! ‘Satılık karakol’

Adana'nın ilk polis karakollarından biri olan Hacı Bayram, Milli Emlak tarafından "satılık karakol" ilanıyla satışa çıkartıldı.

22.11.2018Gündem
4 yaşındaki Yusuf’tan kahreden haber

4 yaşındaki Yusuf’tan kahreden haber

Amasya'da sokakta oynarken üzerine bir inşaattan beton parçası düşmesi sonucu ağır yaralanan 4 yaşındaki çocuk, 2 haftadır tedavi altında tutulduğu hastanede hayatını kaybetti.

24.09.2018Gündem
Şanlıurfa’da akrabaların borç kavgası: 2 ölü, 4 yaralı

Şanlıurfa’da akrabaların borç kavgası: 2 ölü, 4 yaralı

ŞANLIURFA’da akraba iki aile arasında borç-alacak yüzünden çıkan silahlı kavgada Yusuf Aslan veÿMahmut Aslan öldü, 4 kişiÿyaralandı.

14.06.2018Gündem
Adayların 4’te 1’i kadın

Adayların 4’te 1’i kadın

VATAN Partisi, aday listesinde 150 kadına yer verirken, adayların 120’si gençlerden oluştu. Türkiye’nin ilk kadın orkestra şefi İnci Özdil Ankara 1. Bölge 4. sıradan, Doğu Perinçek’in eşi Hacer Şule Perinçek de İstanbul 1. Bölge 2. sıradan aday gösterildi.

21.05.2018Gündem
İdamlardan sonra memleket kan davası güdülür hale geldi

İdamlardan sonra memleket kan davası güdülür hale geldi

Gazeteci Altan Öymen’in 2000’li yıllarda çalışmaya başladığı ‘Anılı Kitaplar’ın beşinci ve son cildi ‘Umutlar ve İdamlar 1960-61’ yayımlandı. Bu kez 27 Mayıs İhtilali öncesi yaşananlara odaklanan Öymen’e göre, Adnan Menderes ve iki bakanın idam edilmesi, 1961 Anayasası ve onun getirdiği özgürlükleri gölgede bıraktı.

Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce yorumu

Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce yorumu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Fransa'da yayımlanan Kur'an-ı Kerim'den bazı ifadelerin çıkartılmasına ilişkin bildiri için "Buradan açık ve net söylüyorum; çağ dışı kalan Kur'an-ı Kerim değil, çağ dışı kalan sizlersiniz. Sizin bu tavrınız, bu düşünceniz, El Kaide, El Nusra, IŞİD düşüncesidir" dedi. Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin adaylığını da değerlendirdi.

8.05.2018Gündem
Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı

Deniz Gezmiş ve arkadaşları mezarları başında anıldı

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idamlarının 46’ncı yıl dönümünde Karşıyaka’daki mezarlarının başında anıldı.

6.05.2018Gündem
Bu belgeyi satılamaz hale getireceğim

Bu belgeyi satılamaz hale getireceğim

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının ‘idam hükmü’nü 47 bin 500 liraya satın alan Mehmet Özgür Boza, belgeyi yırtıp atacağını açıklamıştı. Sosyal medyada gelen öneriler üzerine vazgeçen Boza, hükmü tıpkıbasımlarla çoğaltıp maddi değer biçilemez hale getirecek.

21.11.2017Gündem
Deniz Gezmişin idam hükmünü satın aldı Alır almaz yırtacağım

Deniz Gezmiş'in idam hükmünü satın aldı! 'Alır almaz yırtacağım'

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın kesinleşen idam hükmü kararının yer aldığı evrak ve mahkeme tutanakları açık artırmayla satıldı. El yazması şerhi 47 bin 500 TL'ye satın alan Mehmet Özgür Boza, bu idam şerhinin bu tarz ortamlarda kalmaması gerektiğini söyleyerek, “Bu idam şerhini teslim alır almaz yırtacağım. Söylenecek çok da bir söz yok” dedi.

19.11.2017Gündem
İdam hükmü satıldı... 47 bin 500 TL

İdam hükmü satıldı... 47 bin 500 TL

İstanbul'da bir şirketin düzenlediği, internet üzerinden de teklif verilebilen efemera ve obje müzayedesinde, Gezmiş ile arkadaşlarının orijinal idam hüküm belgesi 47 bin 500 liraya satıldı.

18.11.2017Gündem
Satılıyor Deniz Gezmişin idam kararı, Ahmet Kayanın cüzdanı...

Satılıyor! Deniz Gezmiş'in idam kararı, Ahmet Kaya'nın cüzdanı...

İstanbul'da bir müzayede şirketinin düzenlediği, internet üzerinden de teklif verilebilen efemera ve obje müzayedesinde, aralarında Deniz Gezmiş'in orijinal idam hüküm belgesinin de bulunduğu çok sayıda eser online satışa sunuldu. Müzayededeki ürünler arasında Atatürk'e ait fotoğrafların yanı sıra Ahmet Kaya'nın cezaevinde annesi için yaptığı boncuk işlemeli cüzdan da yer alıyor .

16.11.2017Gündem
2017 Türkiye’sindeki bir mahkeme salonundan, geleceğe bırakılan resimler...

2017 Türkiye’sindeki bir mahkeme salonundan, geleceğe bırakılan resimler...

17 gazete çalışanı Çağlayan Adalet Sarayı’nda hâkim karşısındaydı bu hafta. Suçlama FETÖ’ye ve diğer terör örgütlerine yardımcı olmak; suçlanan, laik-Atatürkçü çizgisiyle bilinen Cumhuriyet gazetesiydi. Türk basın tarihine geçen bu davayı, duruşma salonunda, dört gün izledik. İnsani ayrıntılara yoğunlaştık. Salonda fotoğraf çekmek, görüntü almak yasaktı. Ama resim çizmenin önünde engel yoktu. Karikatürist Musa Kart’la dayanışmaya gelen çizer ekibi, unutulmaz bir işe imza attı. Altı çizer, ellerinde palet ve kalemleriyle dönüşümlü olarak resimlediler davayı. Eserlerini bizimle paylaştılar. İşte o tarihi davadan manzaralar…

29.07.2017Hürriyet Pazar
Kılıçdaroğlundan ağır sözler: Bunlar insan bile değiller, hain sözü hafif kalır

Kılıçdaroğlu'ndan ağır sözler: Bunlar insan bile değiller, 'hain' sözü hafif kalır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu son günlerde TV ekranlarında Atatürk'e hakaret edenler için ağır ifadeler kullandı.

9.05.2017Gündem
Üç fidana karanfillerle anma

'Üç fidan'a karanfillerle anma

Ankara Ulucanlar Cezaevi’nde 6 Mayıs 1972 tarihinde idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, ölümlerinin 45’inci yıldönümünde mezarları başında türkülerle ve karanfilllerle anıldı.

6.05.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Yozgat-Sarıkaya’da Roma hamamına isim ve slogan aranıyor

Hafta sonu Yozgat’a gittik, Sarıkaya ilçesindeki Roma hamamının tanıtımı için...

23.11.2018

Sahi mi Metin, bu son mu?

Futbol yaşantısı boyunca binlerce manşette başrol oynamış olan Metin Oktay’ın jübile maçına çıkacağı günden bir gün öncesinin manşetidir bu:

10.09.2018