MENÜ

Yurtdışı Seçim Sonuçları

Yurtdışı Seçim Sonuçları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yurtdışı Seçim Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yurtdışı Seçim Sonuçları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 128 Yurtdışı Seçim Sonuçları haberi bulunmuştur.

Yurtdışı Seçim Sonuçları Haberleri

Yurtdışı seçim sonuçları gelmeye başladı

Yurtdışı seçim sonuçları gelmeye başladı

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için yurt dışında kullanılan oyların sayımına ATO Kongre Merkezi'nde başlandı. Saat 20.00 itibarıyla yurtdışı oylarında Suudi Arabistan, Mısır ve Finlandiya'da rakamlar dikkat çekti.

24.06.2018Gündem
Erdoğan’dan parti mesaisi

Erdoğan’dan parti mesaisi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan dün tüm mesaisini partisinin Sütlüce’deki İstanbul İl Başkanlığı’nda geçirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Çanakkale ve Düzce’yi temsil eden 57 milletvekiliyle kahvaltıda bir araya geldi. Erdoğan öğleden sonra da, 31 Mart’ta seçilen İstanbul’un 24 ilçesinin AK Partili belediye başkanıyla görüştü.

7.07.2019Gündem
Siyaset anlayışımızda millete küsmek yoktur

Siyaset anlayışımızda millete küsmek yoktur

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini değerlendirirken, halkın mesajını görmezden gelme lüksüne sahip olmadıklarını belirterek, “Siyaset anlayışımızda millete küsmek, darılmak, hele hele suçlamak asla ve asla yoktur” dedi. Seçimi kazanan CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nu tekrar kutlayan Erdoğan, kabine değişikliği tartışmalarına ilişkin de “Gerekiyorsa biz yaparız, siparişle bu işler olmaz” mesajını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin dünkü Meclis grup toplantısında şunları söyledi:

26.06.2019Gündem
AK Parti’de İstanbul analizi

AK Parti’de İstanbul analizi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, İstanbul’dan Ankara’ya döner dönmez dün Beştepe’de kurmaylarını topladı.

25.06.2019Gündem
Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Mecliste

Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Meclis'te

AK Parti'nin sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için hazırladığı yasa teklifi Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Teklif ile ilaç ve eczacılık alanında düzenleme, sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesi gibi konular hedefleniyor. TBMM Başkanlığına sunulan teklif 43 maddeden oluşuyor. Teklifin perşembe günü Meclis Sağlık Komisyonu'nda görüşülmesi öngörülüyor.

30.10.2018Gündem
Sorunlu krediler temizlenmeli

Sorunlu krediler temizlenmeli

Ekonomik zorluklarla boğuştuğumuz bugünlerde sorunları ve çözümleri en büyük iş dünyası örgütü TÜSİAD’ın başkanı Erol Bilecik ile konuştuk. Bilecik, bankacılık sistemindeki sorunlu kredilerin temizlenmesi, serbest piyasa ekonomisi çerçevesinde çözümler bulunması ve Gümrük Birliği güncellemesinin başlaması olmak üzere üç noktanın sıkıntıların ortadan kaldırılması için kritik önemde olduğunu vurguladı. Bilecik, Hürriyet Ekonomi Müdürü Sefer Levent ile sorduğumuz soruları yanıtladı.

26.09.2018Ekonomi
Sahada aday tespit turu

Sahada aday tespit turu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, eylül ayı yurtdışı gezi trafiğinin ardından Mart 2019’daki yerel seçim startını verecek. Erdoğan, gelecek ay Türkiye turuna başlayarak, belediye başkan adayları ve ittifak senaryoları için nabız yoklayacak. Adaylıklarda 24 Haziran sonuçları da etkili olacak.

10.09.2018Gündem
‘İnşaat faaliyetleri daha da baskılanacak’

‘İnşaat faaliyetleri daha da baskılanacak’

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), ekonomik programda uygulanması elzem olan mali ve parasal sıkılaştırma tedbirlerinin, yavaşlama sinyalleri veren inşaat faaliyetlerini kısa-orta vadede daha da baskılayacağını; döviz ve faizdeki yükseliş eğilimine karşı sektörün desteklenmesi gerektiğini belirtti.

1.08.2018Ekonomi
KKTC için oy kullanıp Türkiye’yi izlediler

KKTC için oy kullanıp Türkiye’yi izlediler

KKTC’de, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleriyle aynı gün yerel seçimler yapıldı. 191 bin seçmen ülkedeki 28 belediye başkanını belirlemek üzere sandık başına gitti, ancak halk KKTC’deki seçimler yerine büyük bir heyecanla Türkiye’deki seçim sonuçlarını takip etti.

24.06.2018Dünya
Flaş gelişme... Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankaraya gidiyor

Flaş gelişme... Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'ya gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Huber Köşkü önünde toplanan vatandaşlara seslendi. Ankara'ya yarın gideceği belirtilen Erdoğan'ın, bu gece AK Parti Genel Merkezi'nde balkon konuşmasını yapacağı öğrenildi.

24.06.2018Gündem
YSK seçimi kokpitten izleyecek

YSK seçimi 'kokpit'ten izleyecek

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), yarın yapılacak çifte seçime ilişkin altyapı çalışmalarını tamamladı. YSK Başkanı Sadi Güven, YSK üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve basın mensupları seçim sonuçlarını ‘Kokpit’ adı verilen ekran üzerinden izleyecek.

22.06.2018Gündem
Lübnan’da hükümet kurma girişimleri başarılı olabilecek  mi

Lübnan’da hükümet kurma girişimleri başarılı olabilecek mi?

6 Mayıs’taki parlamento seçimlerinden sonra ortaya çıkan tabloya göre Lübnan’da hükümetin inşa edilme süreci başladı. Seçim sonuçlarının netleşmesinden hemen sonra bütün parti liderleri hızlı bir şekilde hükümetin oluşturulması gerektiğini vurguladılar. Ancak ikna görüşmelerinde bunun pek de kolay olmayacağı anlaşıldı.

20.06.2018Dünya
YDS sonuçları ÖSYM üzerinden açıklandı Sonuçlar nasıl öğrenilir

YDS sonuçları ÖSYM üzerinden açıklandı! Sonuçlar nasıl öğrenilir?

YDS sonuçları Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklandı. 14.40 itibariyle ÖSYM internet sitesi üzerinden erişime açılan YDS sonuçları ile 71 bin aday sınavda nasıl bir sonuç elde ettiğini gördü. İşte, 2017 YDS sonuçları ve sınav sonuçlarının ardından puanların ifade ettiği harf değerleri bilgisi

5.10.2017Gündem
2017 YDS sınavı ne zaman yapılacak YDS sonbahar dönemi başvurusu nasıl yapılır

2017 YDS sınavı ne zaman yapılacak? YDS sonbahar dönemi başvurusu nasıl yapılır?

2017 YDS sınavının ne zaman yapılacağı, sınava katılım sağlayacak birçok vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan birisi haline geldi. YDS başvuruları dün ÖSYM tarafından erişime açıldı ve birçok kişi sınava katılım sağlamak amacıyla başvurularını gerçekleştirdi. Başvuru işlemlerini yapamayan vatandaşlar YDS başvurusunun nasıl yapılacağını internet üzerinden araştırıyorlar. Peki, 2017 YDS sınavı ne zaman yapılacak? YDS sonbahar dönemi başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar.

27.07.2017Eğitim
LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM LYS takvimi

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM LYS takvimi

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav ve tercih telaşını geride bırakan üniversite adaylarının yeni gündemi bu soru oldu. 2017 LYS tercihleri 18-26 Temmuz tarih aralığında alındı. Tercih hakkını elde etmiş olan binlerce aday, ÖSYM'nin resmi sayfası üzerinden işlemlerini gerçekleştirdi. Şimdi ise tüm adayların gözü kulağı LYS tercih sonuçlarında!

27.07.2017Eğitim
LYS tercih sonuçları o tarihte mi açıklanıyor 2017 üniversite tercih sonuçları

LYS tercih sonuçları o tarihte mi açıklanıyor? 2017 üniversite tercih sonuçları

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak konusu hakkında detayları sorgulamayı sürdüren adaylar, ÖSMY'nin bu hususta yapacağı açıklamanın tarihini merak ediyor. 2017 LYS tercih sonuçları bilgisine göre hangi üniversiteyi kazandıklarını öğrenecek olan adaylar, dönem başına doğru kayıtlarını gerçekleştirecek. Peki, LYS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

25.07.2017Eğitim
Dolar fiyatları güne hareketli başladı

Dolar fiyatları güne hareketli başladı

Katar ile askeri alanda iki anlaşma dün mecliste kabul edilirken, dolar/TL akşam saatlerinde 3.56 seviyesine kadar yükseldi; piyasalar bugün bölgedeki gelişmelerin yanı sıra ECB'nin faiz kararını, İngiltere seçimlerini ve FBI eski başkanının açıklamalarını izleyecek.

8.06.2017Ekonomi
Tam kanunsuzluk da seçime müdahale de yok

Tam kanunsuzluk da seçime müdahale de yok

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) CHP, Vatan Partisi ve HDP’nin, yasaya rağmen mühürsüz oylar geçerli sayıldığı için “tam kanunsuzluk” nedeniyle 16 Nisan’daki referandumun iptaline ilişkin başvurusuna 1’e karşı 10 oyla verdiği tarihi ret kararlarının gerekçesini dün açıkladı. YSK, “Tam kanunsuzluk da seçime mühadale de yok. Oy verme ve sayımın her aşaması denetlendi. Seçmenin anayasal hakkının özünü ortadan kaldıracak yorum yapamayız” diyerek referandumun iptali istemini reddetti.

27.04.2017Gündem
YDS başvurusu nasıl yapılır Son tarih ne zaman

YDS başvurusu nasıl yapılır? Son tarih ne zaman?

YDS ne zaman yapılacak sorusuna cevap arayan vatandaşlar, dil puanına sahip olmak için sınava giriş yapacaklar. 08-16 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan YDS başvuruları, ÖSYM İnternet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Peki, YDS başvurusu ne zamana kadar yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

9.02.2017Eğitim
Yıldırım haklı evet, hakemlerde gruplaşma var ama...

Yıldırım haklı evet, hakemlerde gruplaşma var ama...

AYNI AZiZ YILDIRIM BiR SÜRÜ YANLIŞI DA KATARAK, KENDi DOĞRU SÖZLERiNi ZEHiRLEYEN UZUN VE KARMAŞIK BiR KONUŞMA YAPTI. KEŞKE ‘TALİMAT DEĞİŞSİN, HAKEMLERİ TEHDİT EDENLER GERÇEK CEZALAR ALSIN’ DA DESEYDİ.

17.01.2017Spor Arena
Dolar fiyatı 3.3265 ile yeni rekorunu kırdı

Dolar fiyatı 3.3265 ile yeni rekorunu kırdı

Dolar fiyatları yükselmeye devam ediyor. Güne 3.28 seviyesinden başlayan dolar/TL, ABD faiz artışının yaklaştığı beklentisi ve iç siyasi gelişmelerle 3.3265 seviyesini görerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

16.11.2016Ekonomi
Mesleğinizi seçmeden kendinizi tanıyın

Mesleğinizi seçmeden kendinizi tanıyın

Meslek seçimi, insan hayatındaki önemli kararlardan. Uzmanlar, adaylara bu süreçte öncelikle ilgi ve yeteneklerini dikkate almalarını öneriyor. Sonuçlarını doğru değerlendirip, kılavuzu iyi anlamalarını da.

28.07.2016Eğitim
Göçmen dadaş Efkan Âlâ

Göçmen dadaş Efkan Âlâ

Bursa ilginç bir seçimi geride bıraktı. 7 Haziran'da milletvekili sayısı 11’den 9’a düşen AK Parti, bu seçimde yeniden 11 milletvekili çıkarmayı başardı.

5.11.2015Gündem
Dolar ne kadar oldu

Dolar ne kadar oldu?

Doların son durumu ne? Türk lirası dolara göre ne kadar değerlendi? Seçimlerden sonra dolar inecek mi çıkacak mı tartışmaları son buldu. İşte dolarda son durum.

3.11.2015Bilgi
Dolarda son durum / (Dolar ne kadar oldu)

Dolarda son durum / (Dolar ne kadar oldu?)

AKP'yi tek başına iktidara taşıyan seçim sonuçlarının ardından dün TL dolar karşısında en yüksek yüzde 5'lik değer kazancı ile 2.7580'e kadar gerilerken, iyimserliğin sürdüğü dolar/TL'de bugün enflasyon verisi ile yurtdışı gelişmeler izlenecek. Dolar/TL bu sabah saat 0907 itibariyle ise 2.8280 seviyesinde.

3.11.2015Ekonomi
AK Partinin oy oranını en yakın tahmin eden A&Gnin sahibi Adil Gür konuştu

AK Parti'nin oy oranını en yakın tahmin eden A&G'nin sahibi Adil Gür konuştu

1 Kasım seçimlerinin ardından A&G araştırma şirketinin sahibi Adil Gür’ün anketi olay oldu. Gür son araştırmasında AK Parti’nin oylarını yüzde 47.2 olarak tahmin etmişti. Hurriyet.com.tr’ye açıklamada bulunan Gür, son anketi yüzünden kendisine tepkiler de olduğunu belirterek,”Çarşamba gününden itibaren çok haksız eleştirilere uğradım. Herkese hakkımı helal ediyorum. İşimi doğru yapmış olmanın huzurunu hissediyorum. Herkesten farklı düşünmemiz bunun temel nedeni” dedi.

2.11.2015Ekonomi
HDP barajı geçti mi HDP yüzde kaç oy aldı 1 Kasım 2015

HDP barajı geçti mi? HDP yüzde kaç oy aldı? 1 Kasım 2015

1 Kasım 2015 genel seçim sonuçları merakla bekleniyordu. Meclis aritmetiğini değiştiren HDP'nin barajı geçmesi ve alacağı oy oranı ise bu seçimin de en çok merak edilen konularından biriydi. 7 Haziran'da yüzde 13 oy alan HDP, 1 Kasım seçimlerinde oy kaybetti ama yurtdışı oylarıyla baraj sınırında kaldı. İşte detaylar...

1.11.2015Gündem
Seçim sonuçları saat kaçta açıklanacak Seçim yasağı ne zaman sona eriyor

Seçim sonuçları saat kaçta açıklanacak? Seçim yasağı ne zaman sona eriyor?

1 Kasım 2015 genel seçimleri için oy kullanma saati 17.00'da sona erdi. Peki seçim sonuçları ne zaman açıklanacak? Seçim yasağı ne zaman sona erecek?

1.11.2015Bilgi
1 Kasım 2015 Genel Seçim sonuçları ne zaman / saat kaçta açıklanacak

1 Kasım 2015 Genel Seçim sonuçları ne zaman / saat kaçta açıklanacak?

TBMM'ye girecek olan milletvekillerinin belirleneceği 1 Kasım 2015 genel seçiminde tek sandıkta oy verme işlemleri tamamlanacak. Peki, 1 Kasım Genel seçim sonuçları ne zaman açıklanacak?

1.11.2015Gündem
Seçim sonuçları | Kasım 2011 Genel Seçimlerinde kaç milletvekili çıktı Hangi parti ne kadar oy topladı

Seçim sonuçları | Kasım 2011 Genel Seçimlerinde kaç milletvekili çıktı? Hangi parti ne kadar oy topladı?

2011 Kasım ayında yapılan Genel Seçimlerden nasıl sonuçlar çıktı? Partiler kaç milletvekili çıkardı, hangi parti ne kadar oy topladı, kaç siyasi parti seçime katıldı?

1.11.2015Bilgi
YSK’dan 1 Kasım seçimlerinde önemli ilkler

YSK’dan 1 Kasım seçimlerinde önemli ilkler

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) 1 Kasım’daki seçimlerde oy pusulalarına ve seçim güvenliğine ilişkin ilk kez bir dizi karara imza attı. YSK, yurtdışında oy kullanılacak temsilcilik sayısını da 112’den 113’e çıkardı. Kurul ayrıca birleştirme tutanaklarının dev ekranlardan yansıtarak orada bulunan herkesin izleyebilmesine karar verdi.

10.09.2015Gündem
Üniversite bursu veren kurumlar hangileridir Burs şartları nelerdir Burs kimlere verilir

Üniversite bursu veren kurumlar hangileridir? Burs şartları nelerdir? Burs kimlere verilir?

Karşılıksız burs veren tüm iş adamları ve vakıfların listeleri, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı geldiği bu günlerde Burs Veren kurum ve kuruluşlar hangileri? Geçmişten günümüzü iş adamları, Karşılıksız burs veren vakıflar ve dernekler tüm öğrenci adayları merakla beklemekte.İşte 2015 Yılı için burs başvuruları yapacağınız yerler

28.07.2015Gündem
Uzmanlardan yetenek sınavı tüyoları  İşi sevmek ve çok çalışmak önemli

Uzmanlardan yetenek sınavı tüyoları İşi sevmek ve çok çalışmak önemli

Tıp, hukuk, işletme size göre değilse, yeteneğinizin farklı olduğuna inanıyor ve buna göre bir eğitim almak istiyorsanız sizin için de birçok seçenek var. Uzmanlara göre özel yetenek sınavlarında ve sonrasında başarılı olmak için işi sevmek ve çok çalışmak gerekiyor.

9.07.2015Eğitim
MÜSİAD Başkanı Nail Olpak: 2016yı bile kaybederiz

MÜSİAD Başkanı Nail Olpak: '2016'yı bile kaybederiz'

İş dünyasının gözü kulağı, Ankara’daki koalisyon pazarlıklarında. Dışarıdan takip etmek yerine sürece katkı yapmak için geçen hafta Ankara’ya yola çıkan iş örgütleri arasında MÜSİAD da vardı.

21.06.2015Gündem
YSK, 7 Haziran Genel Seçimlerinin kesin sonuçları açıkladı

YSK, 7 Haziran Genel Seçimleri'nin kesin sonuçları açıkladı

YSK, 2015 milletvekili kesin seçim sonuçlarını açıkladı. Katılımın yüzde 83.92 olarak gerçekleştiği seçimde AKP, CHP, MHP ve HDP'nin aldığı milletvekili sayısı da kesinleşti.

18.06.2015Gündem
AK Parti’ye 2 HDP’ye 1 vekillik

AK Parti’ye 2 HDP’ye 1 vekillik

YURTDIŞINDA ve gümrüklerde kullanılan oyların, partilerin oylarına eklenmesiyle Kocaeli’nin yanı sıra Amasya ve İzmir 2’nci Bölge’de de sonucu etkilediği ortaya çıktı. Yurtdışı ve gümrük oyları partilerin genel oylarına 81 ilde, 85 seçim bölgesine dağıtılarak eklendi. AK Parti’ye 2, HDP’ye 1 vekillik geçti. YSK’ya ulaşan tek itiraz ise CHP’nin Erzincan için yaptığı başvuru oldu. Bu itiraz kabul edildi ancak sonuç değişmedi.

12.06.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimler sonrası ilk kez konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimler sonrası ilk kez konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenecek 4. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Hükümet kurma çalışmalarına değinen ve "Kimse ben deme hakkına sahip değil" diyen Erdoğan, "Herkes egolarını bir kenara koyup, bir an önce ülkemizde hükümet kurulmalı" ifadelerini kullandı.

12.06.2015Gündem
İlk sonuçlar Köşe yazarlarından ilk yorumlar

İlk sonuçlar! Köşe yazarlarından ilk yorumlar

Türkiye'de genel seçim heyecanında sona yaklaşılıyor. Oyların büyük oranı açıldı. Köşe yazarları televizyon kanallarında ilk sonuçlarla ilgili yorumlarını paylaşıyor. Sabah Gazetesi yazarı Mehmet Barlas'ın seçim sonuçları açıklanmadan önce ve açıklandıktan sonraki yorumları dikkat çekti. 3 dönem kuralının yanlış olduğunu söyleyen Barlas, ''Başkanlık sistemine dönüşüm galiba askıya alındı. Çaresi yok. Anayasayı değiştirecek sayısı yok'' dedi.

8.06.2015Gündem
2015 Genel Seçimlerinde yurtdışı oy oranları

2015 Genel Seçimleri'nde yurtdışı oy oranları

Hangi parti, hangi ülkeden oy aldı? 2015 Genel Seçimleri'nde Türkiye genelinde sandıkların tamamı açıldı ve tablo neredeyse netleşti. İşte 7 Haziran genel seçimlerinin ardından yurdışından gelen oy oranları.

8.06.2015Gündem

Yazar Sonuçları

İstanbul seçiminin oy dinamikleri

İstanbul’da yenilenen büyükşehir belediye başkanlığı seçiminin sonuçlarında belirleyici olan oy hareketlerini nasıl okumamız gerekiyor? 31 Mart yerel seçiminde -24 Haziran 2018 genel seçimiyle kıyaslandığında- ortaya çıkan yönelişler üç ay sonrasında nasıl bir ivme kazandı? Suyun yüzünde çok belirgin bir şekilde görülebilen ana akıntıya karşılık, alttaki dip dalgalar nasıl seyretti?

26.06.2019

24 Haziran soruları (2) İttifak oylarının hesaplanması karmaşık gözüküyor

24 Haziran’daki parlamento seçiminde ilk kez işleyecek olan ittifak sisteminde kazanan milletvekillerinin sayısı nasıl hesaplanacak? Mevcut D’Hondt sisteminin ittifaklara göre yeniden düzenlenmesi, hesaplamada hangi yöntem değişikliklerini getirecek? Aynı ittifak içinde yer alan partiler milletvekili paylaşımını kendi aralarında nasıl yapacak?

6.06.2018

Sürprizler olacak

REFERANDUMDA son düzlüğe giriyoruz.

2.04.2017

Beş yıldan dörde indiren kimdi?

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, 16 Nisan’da mührün milletin eline geçeceğini söyledi.

27.03.2017

Kılıçdaroğlu’nun referandum tuzağı

ALMANYA’dan, Avusturya’dan, Hollanda’dan birbiri ardına gelen yasak kararlarını konuşuyorduk. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Avrupa hayır kampanyasını başlattı” dedi.

5.03.2017