MENÜ

Yurtdışı

Yurtdışı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yurtdışı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.436 Yurtdışı haberi bulunmuştur.

Yurtdışı Haberleri

Vietnamda Kim Jong-unun geçiş güzergahına trafik yasağı

Vietnam'da Kim Jong-un'un geçiş güzergahına trafik yasağı

Vietnam'da, 27-28 Şubat tarihlerinde ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya gelmesi planlanan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un ülkeye muhtemel geliş güzergahına alışılmışın dışında bir trafik yasağı getirildi.

23.02.2019Dünya
TÜBİTAK Başkanı üniversitelilerle buluştu

TÜBİTAK Başkanı üniversitelilerle buluştu

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, "33 üniversite ve 77 firmanın işbirliğiyle dört yıllık burs desteği ve üç yıllık da istihdam süresi olmak üzere yedi yıllık program hazırladık. Program kapsamında 517 burs pozisyonu var" dedi.

23.02.2019Eğitim
Siz niye milyonlarca Euro veriyorsunuz

Siz niye milyonlarca Euro veriyorsunuz?

Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanlığı (YTB), geçen yılın ilk yarısında yurt dışında yaşayan Türk ve Türkiye kökenli çocuklar ile gençlere dönük, ‘Anadolu Hafta Sonu Okulları Proje Destek Programı’nı ilan etti.

23.02.2019Avrupa
Türk Telekomun tahvil ihracına yurt dışından 5 kat talep geldi

Türk Telekom'un tahvil ihracına yurt dışından 5 kat talep geldi

Türk Telekom, 500 milyon dolarlık tahvil ihracını başarıyla gerçekleştirdi. Tahvil ihracına toplam 39 ülkeden 264 yatırımcı 5 kat talep gönderdi.

22.02.2019Ekonomi
Rekabet katlandı

Rekabet katlandı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Silikon Vadisi şirketlerinin gövde gösterisi yaptığı San Francisco’da 9 cihaz birden tanıttı. Şirketin özellikle katlanır akıllı telefon modeli Galaxy Fold’un ilk kez tüketicilerin beğenisine sunması ise en çok dikkat çeken detay oldu.

22.02.2019Ekonomi
MÜSİAD’dan Dubaiye ekonomik markaj

MÜSİAD’dan Dubai'ye "ekonomik markaj"

MÜSİAD Başkanı Kaan ve beraberindeki heyet Dubai temaslarında, ticaretin karşılıklı artırılması yönünde görüşmeler gerçekleştirdi.

22.02.2019Ekonomi
Yurt dışındaki Türklere e-Devlet, büyükelçilik ve gümrük hizmetlerine iyileştirme

Yurt dışındaki Türklere e-Devlet, büyükelçilik ve gümrük hizmetlerine iyileştirme

Yurt dışındaki vatandaşlarımıza kamu hizmetlerinin geliştirilmesi projesinin açılışında konuşan Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, yurt dışındaki Türklerin tüm kamu hizmetlerini e-Devlet ortamında almasını sağlayacak yapı sunulucağını söylerken, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Haluk Dursun büyükelçilikler ve gümrüklerdeki kamu hizmetlerinin geliştirileceğini açıkladı.

21.02.2019Avrupa
Son dakika: ÖSYMden nöbetçi nüfus müdürlüğü açıklaması

Son dakika: ÖSYM'den "nöbetçi nüfus müdürlüğü" açıklaması

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) kimliğini kaybeden adayların mağduriyetini gidermek amacıyla sınav günü açık tutulacak nüfus müdürlüklerine başvuranlara görevli personel tarafından, "Geçici Kimlik Belgesi" düzenleneceği bildirildi.

21.02.2019Gündem
Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi oldu... İddianame ile Adli Tıp raporunda farklı yazıldı

'Çamaşır' makinesi, 'bulaşık' makinesi oldu... İddianame ile Adli Tıp raporunda farklı yazıldı

İstanbul Fatih’te 8 ay önce Tunuslu Rojdi Tubuldi’nin (50) cesedini çamaşır makinesine koyup çevresini alçı ve sıvayla kapattıkları iddiasıyla tutuklu yargılanan ev sahibi Sami Ben Abdelghani ile olayı ihbar eden Muhammed Aymen Mımounı, Adli Tıp Kurumu’nun “uyuşturucu zehirlenmesiyle ölmüş olabilir” raporu üzerine yurtdışı yasağı konularak tahliye edildi. Savcının hazırladığı iddianamede Tubuldi’nin çamaşır makinesine konulduğu anlatılırken, Adli Tıp Kurumu’nun raporunda bulaşık makinasına konulup, makinanın çevresinin alçı ve sıvıyla kapatıldığı belirtildi.

21.02.2019Gündem
Türkiye’nin yurtdışı varlıkları aralıkta arttı

Türkiye’nin yurtdışı varlıkları aralıkta arttı

Türkiye’nin yurtdışı varlıkları, 2018 Aralık döneminde 2017 yıl sonuna göre yüzde 0,7 oranında artışla 234,2 milyar dolar, yükümlülükleri ise yüzde 15,2 oranında azalışla 589,4 milyar dolar olarak gerçekleşti.

21.02.2019Ekonomi
Türkiye’yi yansıtmayan temelsiz senaryolar

Türkiye’yi yansıtmayan temelsiz senaryolar

Kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor’s (S&P) analistlerinin Türkiye’de bankacılık sektöründe tahsili gecikmiş alacak ve sorunlu kredilere ilişkin yaptığı analize Türkiye Bankalar Birliği’nden (TBB) açıklama geldi.

21.02.2019Ekonomi
TBBden S&Pnin açıklamalarına yanıt

TBB'den S&P'nin açıklamalarına yanıt

Türkiye Bankalar Birliği, kredi derecelendirme kuruluşu S&P'nin açıklamalarına ilişkin yanıt verdi. TBB, S&P'nin açıklamalarına sert yanıt verirken "Ekonomimizin performansındaki toparlanmanın da olumlu etkisiyle ekonomiye olan destek sürmeye devam edecektir" açıklamasında bulundu.

20.02.2019Ekonomi
İtalyan erkeğine Damat stili

İtalyan erkeğine Damat stili!

Dünya erkek giyim modasına yön veren İtalya’daki 28 mağazasında son 2 yılda gelen 3 kat büyüme, bünyesinde Damat, Tween ve D’S Damat markalarını bulunduran Orka Holding’i heyecanlandırdı.

20.02.2019Ekonomi
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz kimdir

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz kimdir?

Resmi Gazete'nin 19 Şubat 2019 tarihli yayını ile Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı görevine atanan Halis Yunus Ersöz, kamuoyunun araştırdığı isim olmaya başladı. Daha önce İstanbul Üniversitesi bünyesinde görev alan akademisyen olarak görev yapan Halis Yunus Ersöz, bu tarihten itibaren Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı olarak görevini ifa edecek. Peki, Halis Yunus Ersöz kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

19.02.2019Gündem
Ülkede babam dışında iyi yönetmen yok

Ülkede babam dışında iyi yönetmen yok

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rafael Cemo Çetin, hem yapımcılığını hem de başrolünü üstlendiği “New York in New York” ile ilk sınavını veriyor. Gelecek hafta vizyona girecek bu filmle “sektörde ben de varım” demeye hazırlanan genç sinemacı, mesleki anlamda babasına duyduğu hayranlığı da gizlemiyor: “Bana göre Sinan Çetin dışında iyi bir yönetmen yok bu ülkede. Babam olmasa da fikrim değişmezdi.”

19.02.2019Magazin
Kitap satışında market lideri oldu

Kitap satışında market lideri oldu

Türkiye'nin en yaygın market zincirlerinden A101, Deloitte tarafından hazırlanan Perakendenin Küresel Güçleri 2019 Raporu’nda dünyanın en hızlı büyüyen ilk 50 perakende şirketi arasında 5’inci oldu.

19.02.2019Ekonomi
İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 43 bin personel alımı gerçekleştiriyor... İŞKUR başvurusu nasıl yapılır

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 43 bin personel alımı gerçekleştiriyor... İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 43 bin personel alımı yapıyor. İş yerlerinde ayrılmış ve işsiz olan milyonlarca vatandaş için büyük bir fırsat sunan İŞKUR, farklı pozisyonlarda binlerce personel alımı gerçekleştiriyor. Peki, İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

18.02.2019Gündem
Tatil planı yapanlar dikkat Son 11 gün

Tatil planı yapanlar dikkat! Son 11 gün

Yabancı turistler erken rezervasyon yaptırırken yerli turistler ise beklemeye geçti. Avantajlı tatil için Şubat ayı içinde rezervasyon yapılması gerekiyor.

18.02.2019Ekonomi
Sağlık Bakanlığı PBS atama kurası başvurusu nasıl yapılır

Sağlık Bakanlığı PBS atama kurası başvurusu nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı, ilk defa göreve başlama ve yeniden atama ile bünyesine birçok branştan personel alımı yapacağını duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan bilgilere göre Sağlık Bakanlığı, kura yöntemiyle yapacağı alımlar için başvuruları PBS üzerinden kabul edecek. Peki, kura yeri ve saatinin YHGM üzerinden yayımlanacağı Sağlık Bakanlığı atama kurası başvuru işlemi nasıl yapılır? İşte, o detaylar

18.02.2019Gündem
Hedefi üniversite açmak

Hedefi üniversite açmak

Zeki Esen, 10 yıl fizik öğretmenliği yaptıktan sonra Diyarbakır’da Bahçeşehir ve Uğur Okulları adıyla tam 7 okul açtı. 3 bine yakın öğrencisi ve 300 çalışanı olan Esen’in en büyük hayali şimdi üniversite açmak. Diyarbakır Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Esen, kente spor ve müzik okulu açmayı da planlayarak, “Velilerimizden talep var, zamanı bekliyoruz” diyor.

17.02.2019Eğitim
Ev ve mutfak eşyalarında yeni hedef İngiltere

Ev ve mutfak eşyalarında yeni hedef İngiltere

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) gözünü 4 milyar dolarlık ev ve mutfak eşyaları ithalatı ile dünyanın en büyük dördüncü pazarı olan İngiltere'ye dikti. İngiltere'nin kendileri için çok önemli olduğunu belirten EVSİD Başkanı Burak Önder, şimdiye kadar yeterince değerlendirilemeyen bu pazara 22 firma ile çıkarma yapacaklarını söyledi.

16.02.2019Ekonomi
İhracatçıya yerel platform

İhracatçıya yerel platform

HEPSİBURADA, e-ticaret üzerinden ihracat yapılabilmesi için düğmeye bastı. 17 binin üzerindeki iş ortağını yurtdışı pazarlarına açan ‘Kolay İhracat’ modelini hayata geçiren şirket, global web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden Türkiye’deki ürünlerin satışını gerçekleştirecek.

16.02.2019Ekonomi
Boron deterjanına talep beklentiyi aştı, fabrikada vardiyalar arttırıldı: 24 saat ‘bor’ mesaisi

Boron deterjanına talep beklentiyi aştı, fabrikada vardiyalar arttırıldı: 24 saat ‘bor’ mesaisi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın yeni bor stratejisiyle üretilen ve Eti Maden’in yaptığı Ar-Ge ile piyasaya sunulan ‘Boron’ marka temizlik deterjanının satışları beklentilerin çok üzerinde gerçekleşiyor. Bu nedenle ‘Boron’un üretildiği fabrikada vardiyalar arttırıldı, mesai 24 saate çıktı. Ayrıca kapasite arttırımı için yatırım yapılacak.

16.02.2019Ekonomi
Sağlık Bakanlığı atama kurası takvimi belli oldu... Başvurabilecek adaylarda aranan şartlar neler

Sağlık Bakanlığı atama kurası takvimi belli oldu... Başvurabilecek adaylarda aranan şartlar neler?

Sağlık Bakanlığı'nda personel olarak yer almak isteyen sağlık çalışanlarının merakla beklediği atama kurası takvimi belli oldu. Yayınlanan ilan metninde Sağlık Bakanlığı kurasına başvuru şartları da paylaşıldı. Peki, başvurular ne zaman yapılacak, başvurabilecek adaylar kimler? İşte, Sağlık Bakanlığı atama kurası takvimi.

15.02.2019Gündem
TUS ve STS sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından erişime açıldı... TUS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

TUS ve STS sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından erişime açıldı... TUS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı giriş belgeleri açıklandı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre diğer detaylar belli oldu. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

15.02.2019Gündem
Koç Holdingden 5,5 milyar TL net kâr

Koç Holding'den 5,5 milyar TL net kâr

Koç Holding, 2018 yılında konsolide bazda toplam 143,2 milyar TL gelir elde ederken; 5,5 milyar TL ana ortaklık payı net dönem kârı gerçekleştirdi.

15.02.2019Gündem
MEB, öğretmenlere yönelik yeni eğitim modelini hayata geçiriyor

MEB, öğretmenlere yönelik yeni eğitim modelini hayata geçiriyor

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, alan öğretmenlerine yönelik 2019'da bir paket halinde mesleki gelişim eğitimleri düzenleyeceklerini belirtti. Özer, bu kapsamda 8 bin 400 öğretmenin iş başı eğitimi alacağını, bir grup öğretmenin de yapay zeka üzerine eğitim için Almanya'ya gideceğini açıkladı.

15.02.2019Eğitim
Demokrasiye aykırı mı diyen Hollanda’dan anti-demokratik inceleme

'Demokrasiye aykırı mı' diyen Hollanda’dan anti-demokratik inceleme

Yurt dışında yaşayan Türklerin ana dillerini öğrenmeleri için aldıkları hafta sonu eğitimi Hollanda Kabinesini rahatasız etti. Hollanda Başbakanı Mark Rutte, “Öğrencilere kurabiye pişirmeyi öğretmeyecekleri kesin. Hollanda hükümeti, olarak okullarda anti-demokratik görüşlerin teşvik edilmesi halinde buna müdahale edilecek” diyerek Türk hafta sonu okullarını incelemeye aldı.

14.02.2019Avrupa
Cari işlemler verisi açıklandı

Cari işlemler verisi açıklandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Aralık 2018 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı.

14.02.2019Ekonomi
İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 48 bin personel alımı yapıyor... İŞKUR başvurusu nasıl yapılır

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 48 bin personel alımı yapıyor... İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla personel alımı yapmaya devam ediyor. Milyonlarca işsiz vatandaşa umut kapısı açmaya devam eden İŞKUR, farklı pozisyonlarda birçok iş ilanı yayınladı. Peki, İŞKUR personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

13.02.2019Gündem
Aselsan iş aldı

Aselsan iş aldı

Aselsan yurt dışında bir müşterinin isteği üzerine aviyonik sistem üretimi yapacak ve 240 milyon dolar gelir elde edecek.

12.02.2019Ekonomi
Türk Hava Yolları Ocakta 5.7 milyon yolcu taşıdı

Türk Hava Yolları Ocak'ta 5.7 milyon yolcu taşıdı

Yıla başarılı bir performansla başlayan Türk Hava Yolları Ocak ayı doluluk oranını yüzde 79.5 olarak kaydetti.

12.02.2019Ekonomi
3 günde 400 milyonluk zafer

3 günde 400 milyonluk zafer

Almanya Düsseldorf’ta 8-10 Şubat’ta gerçekleşen Evim Türkiye Fuarı’na yurtdışında yaşayan Türkler akın etti. Fuarda 400 milyon liralık satış bağlantısı sağlandı, 100 milyonluk satış gerçekleşti. Ziyaretçi sayısı 6 bini aştı.

12.02.2019Ekonomi
İhracata 8 milyar dolar garanti

İhracata 8 milyar dolar garanti

İhracatta rekor üstüne rekor kırılırken, Eximbank’tan sonra ihracatçıya bir destek de faktoring şirketlerinden geldi. Eximbank, 2018’de, 44.2 milyar dolarlık finansman desteği sağlarken, KOBİ’lerin tercih ettikleri alacak garantili ihracat faktoringinde ise işlem hacmi 8 milyar dolara çıktı.

12.02.2019Ekonomi
İŞKUR iş ilanlarıyla 42 bin personel aranıyor İŞKURa nasıl başvuru yapılır

İŞKUR iş ilanlarıyla 42 bin personel aranıyor! İŞKUR'a nasıl başvuru yapılır?

İşsizliğin önlenmesine yardımcı olmak amacıyla kurulan İŞKUR'da çok sayıda boş pozisyon için iş ilanı yer alıyor. Birçok kişinin ihtiyacına göre pozisyon açılan İŞKUR'a başvuru yaparak özel sektörde istihdam edilebilirsiniz. İŞKUR'da şu an güncel olarak 42 bin 852 açık iş ilanı bulunmakta. Peki, İŞKUR ilanlarına nasıl başvurulur?

8.02.2019Gündem
Müzeyyen Senar Atatürk ile tanışmasını anlatmıştı: Gördüğümde bayılacaktım

Müzeyyen Senar Atatürk ile tanışmasını anlatmıştı: Gördüğümde bayılacaktım

Türk Sanat Müziğinin en büyük seslerinden Müzeyyen Senar, ölüm yıl dönümünde büyük bir sevgi ve saygıyla anılıyor. Cumhuriyet'in divası olarak da bilinen Müzeyyen Senar, Mustafa Kemal Atatürk'ün de ilgisini çekmiş ve birçok kez onun huzurunda, özel meclislerinde şarkı okumuştu. İşte, Müzeyyen Senar’ın hayatına ilişkin bilgiler

8.02.2019Magazin
E-ticaretin AR hâli

E-ticaretin AR hâli

Mağaza dolaşıp alışveriş yapmaktan hoşlanmayanlar, vakit tasarrufu sağlamak isteyenler için e-ticaret büyük kolaylık. Oturduğunuz yerden alacağınız ürünü inceleyebiliyor ve sipariş verebiliyorsunuz. Bu konforu sağlayan e-Ticaretin cezbedici gücünü We Are Social ve HootSuite’in yayımladığı Küresel Dijital Raporu‘na şöyle yansımış.

8.02.2019Teknoloji
Resmi Gazetede yayımlandı... Çeşitli kurumlarda 768 kişilik kadro ihdası

Resmi Gazete'de yayımlandı... Çeşitli kurumlarda 768 kişilik kadro ihdası

Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Birliği Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Devlet Arşivleri Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bünyesine 768 kişilik yeni kadro ihdas edildi.

6.02.2019Gündem
Öldürülen kocasının yerine şirketin başına geçti, rekor satış yaptı

Öldürülen kocasının yerine şirketin başına geçti, rekor satış yaptı

Bursa'da iş adamı Fatih Karaman'ın (38) akrabası tarafından öldürülmesinin ardından eşi Yadigar Karaman (38) şirketin başına geçti. 15 çalışanın olduğu, günde yaklaşık 1 ton hurma tatlısı üreten şirketin yönetimini 4 aydır başarıyla sürdüren Yadigar Karaman, "Eşim bu şirket için çok mücadele etti, bu şirketi çok büyüttü. Şimdi de bayrağı ben devraldım. 2 çocuğumuz var onlar için çok daha iyi yerlere gelmek istiyorum" dedi.

5.02.2019Gündem
Panasonic şimdi de el terminalleriyle geliyor

Panasonic şimdi de el terminalleriyle geliyor

Merkezi Japonya'da bulunan dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Panasonic'te son günlerde 'tatlı' bir telaş var; zira Nisan ayında karşımıza çıkacak yeni nesil el terminalleri için yoğun bir çalışma içindeler. Türkiye pazarında özellikle de dayanıklı dizüstü bilgisayar alanında rakiplerinin önünde bulunan şirketin Avrupa Kurumsal Mobil Çözümler Grubu İtalya, Doğu Avrupa ve Türkiye’den sorumlu Bölge Müdürü Ali Oktay Ortakaya, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

3.02.2019Teknoloji
YÖKten dikkat çeken uyarı: Geçerli değil

YÖK'ten dikkat çeken uyarı: Geçerli değil

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) bazı yabancı üniversitelerin Türkiye'de açtığı gayriresmi şubelere itibar edilmemesi gerektiği uyarısında bulunularak, buralardan alınan diplomaların geçerliliğinin olmayacağı bildirildi.

1.02.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Kırtasiye Fuarı’nı gezdim

ÇARŞAMBA günü saat 12.00’de bu yıl kuruluşunun 40. yılını kutlayan TÜYAP’ta, TÜKİD’in düzenlediği Kırtasiye ve Ofis Fuarı’na gittim, açılışta konuştum.

22.02.2019

Cumhurbaşkanı kenevirden sonra salebi de tanıtıyor: Salep, orkidenin yumrusudur

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Burdur’un Bucak ilçesini ‘salep’ ile andı.

20.02.2019

Ülkede babam dışında iyi yönetmen yok

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rafael Cemo Çetin, hem yapımcılığını hem de başrolünü üstlendiği “New York in New York” ile ilk sınavını veriyor. Gelecek hafta vizyona girecek bu filmle “sektörde ben de varım” demeye hazırlanan genç sinemacı, mesleki anlamda babasına duyduğu hayranlığı da gizlemiyor: “Bana göre Sinan Çetin dışında iyi bir yönetmen yok bu ülkede. Babam olmasa da fikrim değişmezdi.”

19.02.2019

Zeybekci’den gürültü koparacak açıklamalar

Pazar günü CHP’nin aday tanıtım toplantısı nedeniyle Kılıçdaroğlu ile birlikte İzmir’deydim.

19.02.2019

İyilik peşinde üç saat

Avrupa’nın en güzel şehirlerinden Barselona’da maratona katıldım. Kentin sokaklarını üç saatte koşarak dolaştım. Bunu sağlık konusunda ihtiyaç sahipleri Afrikalılar için yaptım. Tıpkı diğer 19 bin kişi gibi... Üstelik bu büyük yarışı Türkler organize etti. Siz de koşmasanız bile bir Afrikalının hayatını değiştirme şansına hâlâ sahipsiniz.

16.02.2019

2018: 5 bin 500 2019: 16 bin 500

Enflasyonun son bir yılda yüzde 20, kurların yüzde 40 arttığı Türkiye’de otelcilerin yerli turiste verdiği fiyatlar pes dedirtti. Yabancı turist sayısındaki potansiyeli gören bazı oteller geçen yıla göre yerli turiste erken rezervasyonda bile 3 kat fazla fatura çıkarıyor.

15.02.2019

14 adımda Çukurcuma

Keşfetmeyi, seyahat etmeyi, tarihi, kültürü, daracık sokakları, gizli çıkmazları, kahvecileri, antikacıları, esnaf lokantalarını sevenler için elimizin altında 3 bin yıllık koca bir şehir var. İSTANBUL… Üstelik giriş vizesiz ve cebimizdeki parayı altı ile çarpmamız gerekmiyor. Bu kez dünyayı keşfetmek bir yana dursun, yaşadığımız şehri keşfedelim dedik ve Cihangir-Çukurcuma hattında düştük yollara. Güneş biraz yüzünü gösterince, sizin de kendinizi İstanbul sokaklarına vurmanız için bir mini rehber hazırladık.

12.02.2019

Son ‘ergenistler’: Arda ve Berkay

Arda Turan ve Berkay bu kez mahkemede “aylık gelir” üzerinden çarpıştı.

2.02.2019