MENÜ

Yurtdışı

Yurtdışı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yurtdışı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yurtdışı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 23.263 Yurtdışı haberi bulunmuştur.

Yurtdışı Haberleri

Cenk Eren: Pınara bir şaka yaptım, ne yobazlığım kaldı ne rezilliğim

Cenk Eren: Pınar'a bir şaka yaptım, ne yobazlığım kaldı ne rezilliğim

Cenk Eren “Repertuvar” serisine devam ediyor. Daha önce Ferdi Özbeğen ve Tanju Okan şarkılarıyla müzikseverlerin karşısına çıkan Eren, yeni albümünde Selda Bağcan’la özdeşleşen 10 unutulmaz eseri seslendirdi. “Gesi Bağları”nda efsane isimle düet yapma fırsatı da yakalayan şarkıcı, “Şimdi gözüm Selda’nın katıldığı yabancı festivallerde. Yeter ki onunla gideyim, çantasını bile taşımaya razıyım” diyor. Cenk Eren’le “her şarkıya bir klip” beklentisi yaratan bu iddialı yapım vesilesiyle buluştum... Bağcan’ı yeni fikirlere ikna etmenin lezzetli yollarından Pınar Altuğ’un mini eteği yüzünden uğradığı “linç”e her şeyi konuştum.

21.01.2020Magazin
Siber saldırı ne demek İnternet siber saldırıdan mı çöktü

Siber saldırı ne demek? İnternet siber saldırıdan mı çöktü?

Dünya çapında çok sayıda kullanıcısı bulunan Google, 20 Ocak tarihinde Türkiye genelinde yaşanan erişim sorusu ile karşılaştı. Youtube, Instagram ve zaman zaman WhatsApp gibi sosyal medya uygulamalarına da sıçrayan erişim problemine yönelik Türk Telekom'dan açıklama geldi. GSM operatörlerinden Google'a giriş yapamayanlar internet siber saldırıdan mı çöktü? sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki, siber saldırı ne demek? İşte, detaylar.

20.01.2020Teknoloji
Son dakika: Türk Telekom’dan internette yaşanan sorun ile ilgili bir açıklama daha

Son dakika: Türk Telekom’dan internette yaşanan sorun ile ilgili bir açıklama daha

Türkiye genelinde yaşanan internet sorunu ile ilgili Türk Telekom bir açıklamada daha bulundu. Şirketten gelen ikinci son dakika açıklamada "20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemler saat 18:45’te tamamen sona ermiştir." ifadeleri kullanıldı. İşte, Türk Telekom'dan yapılan o açıklamanın tamamı.

20.01.2020Gündem
Sağlıklı bir gelecek için yetenekler yarışıyor

Sağlıklı bir gelecek için yetenekler yarışıyor

Yeşilay ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik bu yıl 10’uncusu düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’na başvurular başladı.

20.01.2020Kitap Sanat
Youtube neden çalışmıyor Youtube çöktü mü Youtubeda sorun mu var

Youtube neden çalışmıyor? Youtube çöktü mü? Youtube'da sorun mu var?

Youtube çöktü mü ve Youtube'da sorun mu var şeklinde sorular ile yaşanılan duruma yanıt arayan internet kullanıcıları, sosyal medya aracılığıyla konuya yanıt arıyor. 'Youtube'da sorun mu var?' ve 'Youtube neden çalışmıyor?' soruları ile konuya yanıt arayan pek çok kişi, araştırmalarını sürdürüyor. Peki, Youtube neden çalışmıyor? İşte, Youtube çöktü mü sorusunun cevabı hakkında detaylı bilgiler

20.01.2020Teknoloji
Instagram çöktü mü Instagrama neden erişim yok

Instagram çöktü mü? Instagram'a neden erişim yok?

Sosyal medya platformu Instagram, öğle saatlerinde giriş problemi ile karşı karşıya kaldı. Türkiye'de çok sayıda kullanıcısı bulunan Instagram'a girenler erişim sorunu yaşadı. Yaşanan sorunla beraber çok sayıda kullanıcı, 'Instagram çöktü mü?' sorusunun cevabını araştırmaya başladı. İşte, konuya dair tüm ayrıntılar...

20.01.2020Teknoloji
Google ve internet çöktü mü İnternet erişim sorunuyla son dakika ilgili bir açıklama daha

Google ve internet çöktü mü? İnternet erişim sorunuyla son dakika ilgili bir açıklama daha

Ülke genelinde yaşanan problemle ilgili Google çöktü mü? sorusunun cevabı internet kullanıcıları tarafından araştırılmaya devam ediyor. Türkiye'de akşam saatlerinde başlayan internet erişim sorunu ile ilgili Türk Telekom son dakika açıklamada bulundu. Sorunun ortadan kaldırıldığını bildiren şirket açıklamasında, "Yurtdışı operatör kaynaklı olan sorun çözülmüş olup, yurt içi ve yurt dışı internet trafiği normal seyrine dönmüştür." ifadelerini kullandı. Peki, Google düzeldi mi? İşte, detaylar...

20.01.2020Teknoloji
Son dakika | Eski futbolculara FETÖden hapis cezası

Son dakika | Eski futbolculara FETÖ'den hapis cezası

Eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılandığı FETÖ'nün futbol yapılanmasına ilişkin davada, karar çıktı. Eski menajer Ersin Güreler, antrenör İsmail Şengül ve futbolcu Zafer Biryol, "FETÖ/ PDY Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı. Futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral ve Ömer Çatkıç ise aynı suçtan etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmalarına karar verilerek 2 yıl 1'er ay hapis cezasına çarptırıldılar.

20.01.2020Futbol
Son dakika haberler... Eski futbolculara FETÖden hapis cezası

Son dakika haberler... Eski futbolculara FETÖ'den hapis cezası

Eski milli futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol, Ömer Çatkıç'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılandığı FETÖ'nün futbol yapılanmasına ilişkin davada, karar çıktı. Eski menajer Ersin Güreler, antrenör İsmail Şengül ve futbolcu Zafer Biryol, "FETÖ/ PDY Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı. Futbolcular Bekir İrtegün, Uğur Boral ve Ömer Çatkıç ise aynı suçtan etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmalarına karar verilerek 2 yıl 1'er ay hapis cezasına çarptırıldılar.

20.01.2020Gündem
İhracat desteklerinde 2019 altın yıl oldu

İhracat desteklerinde 2019 "altın yıl" oldu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ihracata yönelik devlet yardımları açısından 2019'un "altın yıl" olduğunu ifade ederek, "Destek bütçesinde Cumhuriyet tarihinin rekoru kırdık ve 3,2 milyar lira ile bugüne kadarki en yüksek ihracatta devlet desteğine ulaştık. 2020’de mal ve hizmet ihracatımız için toplam 3,8 milyar liralık destek bütçesini ihracatçımıza sunacağız." dedi.

19.01.2020Ekonomi
2020’de emekliler için neler değişti

2020’de emekliler için neler değişti?

Almanya’da yapılan yasal değişiklikleri, günlük hayatımızı etkileyen yeni uygulamaları bu köşede zaman zaman konu ediyoruz. Yeni yılla birlikte yine bir dizi yenilikler yürürlüğe girdi. Bugünkü yazımızda, Almanya’da yaşayan 21 milyonu aşkın emekliyi ilgilendiren yenilikleri özetlemeye çalışacağız.

19.01.2020Avrupa
Yine Türk okulları yaygarası

Yine Türk okulları yaygarası

Almanya’da yayımlanan günlük Süddeutsche Zeitung gazetesi, geçen hafta bir haberinde, Almanya’nın başkenti Berlin, Köln ve Frankfurt kentlerinde Türk okulları açılması için Alman ve Türk yetkililerin hukuki zemin oluşturacak ortak bir metin üzerinde müzakere ettiklerine yer verdi.

18.01.2020Avrupa
Sokak yemeği, yüksek mutfağa karşı...Büyük  Sokak Lezzetleri zirvesi

Sokak yemeği, yüksek mutfağa karşı...Büyük " Sokak Lezzetleri" zirvesi

Onlar Türkiye’nin en ünlü şefleri. Hepsinin mutlaka şık bir restoranı olmuş ya da halen var. Ama şu anda hepsinin baş tacı sokak lezzetleri; artık kimi dürümcü, kimi burgerci... Peki sokak yemekleri, şef restoranlarının tahtını sallıyor mu? ‘Fine dining’ diye bilinen üst düzey mutfağın pabucu dama mı atıldı, yoksa gönüllerinde, planlarında hâlâ yer tutuyor mu? Dürümde, burgerde, taco’da farkı nasıl yaratıyorlar? Zincirleşmek istiyorlar mı? Yakın zamandaki yeni projeleri neler? Akımın öncüsü şeflerle bir sofraya oturup enine boyuna konuştuk.

Ekonomiye 1.1 milyar $’lık kaynak

Ekonomiye 1.1 milyar $’lık kaynak

Türkiye İş Bankası, uluslararası piyasalarda 750 milyon dolar tutarında 10 yıl vadeli ve beşinci yılda geri çağırma opsiyonu bulunan sermaye benzeri bir tahvil ihracı gerçekleştirdi. Faiz oranı yüzde 7.75 seviyesinde olan ihraç işlemine, 3.5 milyar doların üzerinde bir talep geldi. Bankanın iştiraki TSKB’nin de uluslararası piyasalarda gerçekleştirdiği 400 milyon dolar tutarında 5 yıl vadeli ve sabit faizli Eurotahvil ihracı ile birlikte Grup, Türkiye’ye 1 milyar 150 milyon dolarlık kaynak sağlıyor.

18.01.2020Ekonomi
Mavi çoraplarıma siz ne dersiniz

Mavi çoraplarıma siz ne dersiniz

Hollanda Büyükelçiliği Müsteşarı Scholten, takım elbisesinin altına giydiği renkli çoraplarıyla sosyal medyada da gündem oldu. Scholten “Beğendiniz mi” diye sordu, 3 bin beğeni aldı.

18.01.2020Gündem
İş Bankası Grubu’ndan ekonomiye 1 milyar 150 milyon dolarlık kaynak

İş Bankası Grubu’ndan ekonomiye 1 milyar 150 milyon dolarlık kaynak

Türkiye İş Bankası, uluslararası piyasalarda 750 milyon ABD Doları tutarında 10 yıl vadeli ve beşinci yılda geri çağırma opsiyonu bulunan sermaye benzeri bir tahvil ihracı gerçekleştirdi.

17.01.2020Ekonomi
Şükrü Özyıldız ve Songül Ödenin davası reddedildi

Şükrü Özyıldız ve Songül Öden'in davası reddedildi

SONGÜL Öden ve Şükrü Özyıldız’ın Endemol Medya Prodüksiyon’a açtığı davalar reddedildi.

17.01.2020Televizyon
AÖF sınav sonuçları için önemli gelişme

AÖF sınav sonuçları için önemli gelişme!

Hafta sonu gerçekleştirilecek olan AÖF sınavı için Anadolu Üniversitesi'nden flaş bir açıklama geldi. Sınavın gerçekleşmesinin ardından kısa sürede sonuçların açıklanacağını duyuran Anadolu Üniversitesi, konuyla ilgili bazı bilgiler verdi.

16.01.2020Eğitim
Pekcan’dan FAS çağrısı

Pekcan’dan FAS çağrısı

FAS’ın, sahip olduğu canlı ekonomi, stratejik konum ve Afrika’ya giriş kapısı olma nitelikleriyle Türkiye’nin önemli ortaklarından biri olduğunu ifade eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk yatırımcıların bu ülkede daha fazla yatırım yapmasını beklediklerini söyledi.

16.01.2020Ekonomi
Beyrut’ta ‘öfke haftası’: Merkez bankasına girmeye çalıştılar

Beyrut’ta ‘öfke haftası’: Merkez bankasına girmeye çalıştılar

Lübnan’da kötüye giden ekonomi nedeniyle, ‘öfke haftası’na bağlı protestolar sürüyor. Önceki gece başkent Beyrut’ta merkez bankasına girmeye çalışan protestocular 5 saat polisle çatıştı.

16.01.2020Dünya
Samsung Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir Direk Operatöre Bağlanma Ve İletişim No

Samsung Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir? Direk Operatöre Bağlanma Ve İletişim No

Samsung müşteri hizmetlerine bağlanmak için beklemenize gerek yoktur. Samsung müşteri hizmetlerine nasıl bağlanırım diye soranlar için müşteri temsilcisine direk bağlanmak için kullanabileceğiniz numaraları ve tüm iletişim bilgilerini sizler için hazırladık.

15.01.2020Gündem
Yurtdışı tatiline taksit sınırı

Yurtdışı tatiline taksit sınırı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurtdışına ilişkin harcamalarda taksit sınırının 6’dan 3’e indirildiğini açıkladı. Turizm sektörü temsilcileri, taksit sınırının tüketiciyi etkileyeceğini, yurtdışı tatiline olan talebin azalabileceğini ifade etti. Turizm sektöründen en büyük itiraz ise KKTC’nin de yurtdışı sayılmasına geldi. Turizmciler, KKTC’nin yurtiçi gibi sayılarak taksit sınırının arttırılmasını talep etti.

14.01.2020Ekonomi
Avrupalı Türklere önemli uyarı Emekliliğiniz iptal olabilir...

Avrupalı Türklere önemli uyarı! Emekliliğiniz iptal olabilir...

Yurtdışında yaşayıp Türkiye’de borçlanarak emekli olan vatandaşlar arasında dolandırılanların sayısı giderek artıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) on binlerce Euro prim ödeyerek emekli olan birçok vatandaş, kurumdan aldığı, “Emekli aylığınız iptal edildi” yazısıyla sarsılıyor.

13.01.2020Avrupa
Akbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir Direk Operatöre Bağlanma Ve İletişim No

Akbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir? Direk Operatöre Bağlanma Ve İletişim No

Akbank aboneleri müşteri hizmetleri telefonlarına ulaşmak istediğinde genel bir araştırma yapmaktadır. Sizlere Akbank müşteri hizmetleri telefon numaraları ve direk operatöre bağlanmak için kullanabileceğiniz tüm detayları derledik.

13.01.2020Gündem
Mutfağı öğretmek isteyen çok da sonuç ne

Mutfağı öğretmek isteyen çok da sonuç ne?

Son yılların jet hızıyla yükselen eğitimi gastronomi. İyi de bu bölümlere kapağı atmak iyi bir şef ya da yemek bilirkişisi olmayı garantiliyor mu? Bu işi hakkını vererek yapan örnekler var tabii ama müfredatın olmadığı, eğitmenlerin yetersiz kaldığı, bazılarında mutfak bile bulunmayan bölümlerden iyi eğitim beklemek mümkün mü? İşte mutfakta son durum...

12.01.2020Hürriyet Pazar
Derslere Phuket arası

Derslere Phuket arası

20 Ocak itibariyle yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyona yakın öğretmen sömestr tatiline çıkmaya hazırlanıyor.

12.01.2020Ekonomi
2020’nin en gözde meslekleri

2020’nin en gözde meslekleri

Yeni umut ve beklentilerle başlayan 2020 için hepimiz geleceğe dönük bir dilek tutmuşuzdur. Kimimiz 2020’nin sağlıklı ve huzurlu geçmesi, kimimiz bol para veya iyi kazançlı bir işte çalışma dileği tutmadık mı?

11.01.2020Avrupa
Frankfurt Heimtextil Fuarı’nda Türkiye’nin gururu oldular

Frankfurt Heimtextil Fuarı’nda Türkiye’nin gururu oldular

Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen dünyanın en büyük ev tekstili fuarı Heimtextil’e Samsun’dan ve Bursa’dan katılan firmalar, Türkiye’nin fuarda gururu oldu.

9.01.2020Avrupa
Lenovo Türkiyede önemli atama

Lenovo Türkiye'de önemli atama

Teknoloji şirketlerinden Lenovo Pazarlama ve İletişimden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevine Banu Soyak atandı.

9.01.2020Teknoloji
Ev hanımlarına emeklilik yolu açılabilir

Ev hanımlarına emeklilik yolu açılabilir

Ev hanımı olup herhangi bir emeklilği olmayanlar için bazı şartların karşılanması halinde emeklilik hakkının tanınmasına ilişkin yasa teklifi Meclis'e geldi.

8.01.2020Ekonomi
Arkas Lojistik’te üst düzey atama

Arkas Lojistik’te üst düzey atama

Arkas Lojistik Genel Müdürlüğü görevini yürüten Onur Göçmez, yeni dönemde Arkas Lojistik İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görevini sürdürecek.

7.01.2020Ekonomi
İki çocukla 88 ülke gezdi

İki çocukla 88 ülke gezdi

İki çocuk annesi Karen Edwards, ailesiyle birlikte 88 ülkeye seyahat etti.

7.01.2020Dünya
MİTin yapacağı daha çok iş var

"MİT'in yapacağı daha çok iş var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT’in çatışma bölgelerinde ‘akıncı rolü’ oynayarak güvenlik güçlerine sahaya inmeden önce zemin hazırladığını söyledi. Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde yurtdışında daha fazla örtülü faaliyet yürüten, daha etkin bir istihbarat yapısı hedefliyoruz” dedi.

7.01.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan MİT’in yeni ‘Kale’sinde duyurdu: Teşkilat Libyada...

Cumhurbaşkanı Erdoğan MİT’in yeni ‘Kale’sinde duyurdu: Teşkilat Libya'da...

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığının (MİT) Etimesgut ilçesindeki Bağlıca semtinde inşa edilen yeni binası "KALE" bugün hizmete açılırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''MİT Libya'da üzerine düşen görevleri hakkıyla yerine getiriyor." ifadelerinde bulundu.

6.01.2020Gündem
Gençlerde mesleki kararsızlığın nedenleri

Gençlerde mesleki kararsızlığın nedenleri

Anne ve babalar için çocuklarının gelecekte hangi mesleği seçeceği büyük bir merak ve heyecan konusu. Bu nedenle çocuklarına, ‘Büyüyünce ne olacaksın?’ sorusunu sıklıkla yöneltirler. Çocukların bu soruya cevapları ise, içinde bulundukları kariyer gelişimi evresine göre farklılık gösterir.

6.01.2020Eğitim
Mehmet Bozdağ: Bu filme 30 milyon yatırdım  ama gişe hesabı yapmadım

Mehmet Bozdağ: Bu filme 30 milyon yatırdım  ama gişe hesabı yapmadım

“Diriliş Ertuğrul” ve “Kuruluş Osman” dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ’ın yeni projesi “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” 17 Ocak’ta vizyona girecek. Proje tasarımı ve senaryosu da Bozdağ’ın imzasını taşıyan yapım, Fatih Sultan Mehmet’in savaşçı birlikleri Osmanlı Akıncılarını beyazperdeye taşıyacak. Mehmet Bozdağ’la Riva’daki dev platosunda kurduğu sette bir araya geldim. Dev prodüksiyonlu filme 30 milyon TL yatırdığını belirten yapımcıya “Filmin maliyetini karşılaması için ne kadar gişe yapması gerek” diye sordum. “Onu hiç hesaplamadım. Para psikolojisine geçmek istemiyorum, iyi iş çıkaran adam psikolojisiyle ilerlemek istiyorum” yanıtını aldım.

5.01.2020Televizyon
Çocukların ufkunu açacak 10 müze

Çocukların ufkunu açacak 10 müze

Öğrenciler 17 Ocak Cuma günü sömestir tatiline giriyor. 15 gün sürecek bu dönemi hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirsinler diye en sevecekleri müzeleri çocuk yazarlarına, gazetecilere ve çocuklu gezginlere sorduk. Kimisinde masal kahramanlarının renkli dünyasını keşfe çıkıyorsunuz, kimisinde tarihe yolculuğa, kimisinde de dünyaca ünlü isimlerin arasına karışıyorsunuz.

5.01.2020Seyahat
2020’de dünyayı, Türkiye’yi ve bizi neler bekliyor 2020 böyle geçecek

2020’de dünyayı, Türkiye’yi ve bizi neler bekliyor? 2020 böyle geçecek!

Astrologlar, tutulma ve geri hareketlerin yılına girdiğimizi söylüyor. Bunlar sadece bizim değil, ülkemiz ve dünya için de önemli dönüm noktaları. Alanında uzman isimlere burç burç, hatta tarih tarih bilmemiz, hazırlıklı olmamız veya mutlaka değerlendirmemiz gereken dönemleri sorduk. Ortaya, saklayıp yıl boyunca yararlanabileceğiniz bir gökyüzü haritası çıktı.

Günlük borçlanma 44.14 TL’ye çıktı

Günlük borçlanma 44.14 TL’ye çıktı

Türkiye’de her yıl olduğu gibi bu yıl da asgari ücretin artmasıyla birlikte yurtdışı borçlanma miktarı da zamlanmış oldu. Ancak bu, son altı ay içinde yapılan ikinci zam oldu. Bilindiği gibi, günlük borçlanma miktarı, yeni kanunun yürürlüğe girdiği 01.08.2019 tarihinden itibaren günlük borçlanma miktarı 27.28 TL’den 38.38 TL’ye yükseltilmişti. Şimdi de Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2019 yılının son günlerinde yaptığı toplantıda, 2020 yılı için geçerli olacak asgari ücreti tespit etti.

4.01.2020Avrupa
Vize derdi yok pasaport parası yok Bu yıl ucuz tatil yapmak isteyenler bu liste tam size göre...

Vize derdi yok pasaport parası yok! Bu yıl ucuz tatil yapmak isteyenler bu liste tam size göre...

2020 için keyifli bir yurtdışı tatilini aklınıza koydunuz ama hem bütçe hem vize ve pasaport derdi sizi düşündürüyorsa bu haberimiz tam size göre… Bu tip sorunlarla uğraşmadan sadece kimlik kartınızla gidebileceğiniz ülkeler var. İşte güzel ve ucuz bir tatil için sadece kimlikle gidilen ülkeler…

3.01.2020Seyahat
Avrupalı Türkleri yakından ilgilendiriyor... İkinci zam geldi

Avrupalı Türkleri yakından ilgilendiriyor... İkinci zam geldi

Türkiye’de asgari ücretin artmasıyla birlikte yurtdışı borçlanma miktarı da artmış oldu. Ancak bu, son altı ayda yapılan ikinci zam oldu.

3.01.2020Avrupa
Bir yılda 50 girişimciye destek

Bir yılda 50 girişimciye destek

Türkiye’de girişimcilik ekosistemindeki şirketlerin büyümesi ve İngiltere pazarına açılabilmesi için İstanbul Teknokent Entertech’in İstanbul Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle yürüttüğü ICUBE Uluslararası Hızlandırma Programı sadece bir yılda 50 girişimciye destek verdi. İstanbul Teknokent Genel Müdürü Yasin Erol, “Girişimcileri yatırımcılarla bir araya getiren ICUBE Programında amacımız daha çok girişimciye ulaşmak” dedi.

2.01.2020Teknoloji
51 milyona koşuyoruz

51 milyona koşuyoruz

Türkiye turizmde 51 milyon hedefine doğru hızla gidiyor.

31.12.2019Ekonomi
Son dakika... Turizmde yeni rekor geldi

Son dakika... Turizmde yeni rekor geldi

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’nin ilk 11 ayda toplam 48 milyon 46 bin 732 ziyaretçiyi ağırladığını açıkladı.

30.12.2019Ekonomi
Uluslararası öğrenci sayısı 178 bine ulaştı

Uluslararası öğrenci sayısı 178 bine ulaştı

Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında 16 pilot üniversitedeki 3 bin öğretim üyesi ve yaklaşık 36 bin öğrenciye dijital dönüşüm eğitimi verildi. Akademide ‘Açık Erişim ve Açık Bilim’ çalışmaları başlatıldı. ‘Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği’ başlıklı kongrede, gelecek yıl açılacak yeni üniversite programları masaya yatırıldı. Vakıf üniversitelerini Ar-Ge'ye ve öğretim üyesi yetiştirmeye teşvik eden, reklam-tanıtım bütçesine sınırlama getiren kararlar alındı. ‘Hedef odaklı uluslararasılaşma’ politika sonucu 2014'te 48 bin olan uluslararası öğrenci sayısı, dört yılda 178 bine ulaştı.

30.12.2019Eğitim
Markalı arsa dönemi

Markalı arsa dönemi

Gayrimenkul şirketi Nef, konut ve öğrenci yurdu yatırımlarından sonra yeni bir alana daha adım attı.

29.12.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Pınar'a bir şaka yaptım, ne yobazlığım kaldı ne rezilliğim

Cenk Eren “Repertuvar” serisine devam ediyor. Daha önce Ferdi Özbeğen ve Tanju Okan şarkılarıyla müzikseverlerin karşısına çıkan Eren, yeni albümünde Selda Bağcan’la özdeşleşen 10 unutulmaz eseri seslendirdi. “Gesi Bağları”nda efsane isimle düet yapma fırsatı da yakalayan şarkıcı, “Şimdi gözüm Selda’nın katıldığı yabancı festivallerde. Yeter ki onunla gideyim, çantasını bile taşımaya razıyım” diyor. Cenk Eren’le “her şarkıya bir klip” beklentisi yaratan bu iddialı yapım vesilesiyle buluştum... Bağcan’ı yeni fikirlere ikna etmenin lezzetli yollarından Pınar Altuğ’un mini eteği yüzünden uğradığı “linç”e her şeyi konuştum.

21.01.2020

Erken seçim için ne dedi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2019 yılını değerlendirip 2020 yılına ilişkin perspektifi ortaya koyduğu basın toplantısını izledim.

17.01.2020

Dijital magazinin son kurbanları: Aleyna ve Danla

Dijital magazin acımasız ve “Çamur at, izi kalsın” kafasında.

11.01.2020

Bu filme 30 milyon yatırdım  ama gişe hesabı yapmadım

“Diriliş Ertuğrul” ve “Kuruluş Osman” dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ’ın yeni projesi “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” 17 Ocak’ta vizyona girecek. Proje tasarımı ve senaryosu da Bozdağ’ın imzasını taşıyan yapım, Fatih Sultan Mehmet’in savaşçı birlikleri Osmanlı Akıncılarını beyazperdeye taşıyacak. Mehmet Bozdağ’la Riva’daki dev platosunda kurduğu sette bir araya geldim. Dev prodüksiyonlu filme 30 milyon TL yatırdığını belirten yapımcıya “Filmin maliyetini karşılaması için ne kadar gişe yapması gerek” diye sordum. “Onu hiç hesaplamadım. Para psikolojisine geçmek istemiyorum, iyi iş çıkaran adam psikolojisiyle ilerlemek istiyorum” yanıtını aldım.

5.01.2020