MENÜ

Yunus Emre Enstitüsü

Yunus Emre Enstitüsü ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yunus Emre Enstitüsü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yunus Emre Enstitüsü haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 670 Yunus Emre Enstitüsü haberi bulunmuştur.

Yunus Emre Enstitüsü Haberleri

Bakan Ersoy: Turizmde yakaladığımız başarıyı devam ettirmek için çalışıyoruz

Bakan Ersoy: Turizmde yakaladığımız başarıyı devam ettirmek için çalışıyoruz

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Son dönemde değişen ve yenilenen turizm mantalitesi ile, dünyanın her bölgesinde, Ortadoğu, Arap coğrafyası ve özellikle de Asya’da, Avrupa’da yakaladığımız başarıyı, devam ettirmek için yoğun bir tanıtım, turizm ve kültür faaliyeti içinde bulunmaktayız" dedi.

6.08.2019Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 11. Büyükelçiler Konferansı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla başlattığımız süreci inşallah çok yakında farklı bir aşamaya geçireceğiz." ifadesinde bulundu.

6.08.2019Gündem
Londralı Türk çocukların gözünden ‘15 Temmuz’ sergisi

Londralı Türk çocukların gözünden ‘15 Temmuz’ sergisi

Londra’da Türk Dili ve Kültürü Okulları’nda eğitim alan 9-10 yaş arasındaki çocuklar, 15 Temmuz darbe girişimini çizdikleri resimlerle ifade etti. 29 ögrencinin 29 resmi, Yunus Emre Enstitüsü’nde sergileniyor.

17.07.2019Avrupa
FETÖnün gerçek yüzü Londrada anlatıldı

FETÖ'nün gerçek yüzü Londra'da anlatıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının başlattığı bir proje çerçevesinde FETÖ'nün gerçek ve karanlık yüzünü anlatan "The Network" adlı belgesel İngiltere'nin başkenti Londra'da seyirciyle buluştu.

8.07.2019Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Yurt Dışı Din Hizmetleri Konferansında konuştu: ‘’İslamofobi endüstrisinin kirli yüzü ifşa edilmeli’’

Diyanet İşleri Başkanı Yurt Dışı Din Hizmetleri Konferansı'nda konuştu: ‘’İslamofobi endüstrisinin kirli yüzü ifşa edilmeli’’

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Konya'da bir otelde düzenlenen 8. Yurt Dışı Din Hizmetleri Konferansı'nın açılışında yaptığı konuşmada, 4 gün sürecek programda, İslam'ın ve Müslümanların karşı karşıya kaldığı meselelerin ele alınacağını söyledi.

2.07.2019Gündem
Emine Erdoğandan Tokyo Yunus Emre Enstitüsüne ziyaret

Emine Erdoğan'dan Tokyo Yunus Emre Enstitüsüne ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Tokyo Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret etti.

1.07.2019Gündem
‘Türk Film Günleri’nde çocukların günü

‘Türk Film Günleri’nde çocukların günü

Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen ‘Türk Film Günleri’ çerçevesinde gösterilen çocuk filmlerine ilgi yoğun oldu. Ludwig Müzesi’nde yer alan FilmForum’da Köln Yunus Emre Enstitüsü tarafından (YEE) düzenlenen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen etkinliğin üçüncü gününde ‘Rafadan Tayfa - Delhiz Macerası’ ve ‘Kuklalı Köşk’ filmleri gösterildi.

22.06.2019Avrupa
Ortadoğu’daki akademik miras için Londra’da toplantı

Ortadoğu’daki akademik miras için Londra’da toplantı

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, YÖK tarafından yürütülen ‘Ortadoğu’da Akademik Mirası Koruma Projesi’ kapsamındaki uluslararası panellerin altıncısı Londra’da yapıldı.

12.06.2019Eğitim
Renan Koen’den Madrid’de piyano resitali

Renan Koen’den Madrid’de piyano resitali

Piyanist Renan Koen, Türkiye’nin Madrid Büyükelçiliğinin öncülüğünde düzenlenen bir etkinlikte İspanya’nın başkenti Madrid’deki Ordular Kültür Merkezi’nde piyano resitali verdi.

6.06.2019Avrupa
En iyisi ‘Anons’

En iyisi ‘Anons’

Hollanda’da bu yıl 7’ncisi düzenlenen Kırmızı Lale Film Festivali’nde (RTFF), Mahmut Fazıl Coşkun’un yönettiği ‘Anons’, ‘En İyi Film Ödülü’ne layık görüldü.

1.06.2019Avrupa
TİKA’dan Macaristan’da öğrencilere iftar

TİKA’dan Macaristan’da öğrencilere iftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de öğrencilere iftar verdi. İftara, Türkiye, Macaristan, Azerbaycan, Pakistan, Tunus, Cezayir, Ürdün, Kazakistan, Nijerya ve Hindistan’dan Macaristan genelindeki üniversitelerde lisans ve lisansüstü eğitimi alan öğrenciler katıldı.

28.05.2019Avrupa
‘Türkiye fırsatlar ülkesi’

‘Türkiye fırsatlar ülkesi’

Hollanda’da Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğince (MÜSİAD) iftar programı düzenlendi. MÜSİAD Amsterdam, Rotterdam ve Utrecht şubelerince Haarlemmermeer Belediyesine bağlı Badhoevedorp köyündeki bir otelde düzenlenen iftara, Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan, MÜSİAD Yurt Dışı Teşkilatlanma Başkanı İbrahim Uyar, Amsterdam Şubesi Başkanı Ümit Akbulut, Rotterdam Şubesi Başkanı Mustafa Duyar, Utrecht Şubesi Başkanı Ali Köklü, Yunus Emre Enstitüsü Amsterdam Müdürü Abdullah Altay, Uluslararası Demokratlar Birliği Hollanda Başkanı Turan Atmaca, THY Hollanda Müdürü Cengiz İnceosman ve iş adamları katıldı.

26.05.2019Avrupa
Fransızca öğretmenlerine Türkiye ve Fransada eğitim verilecek

Fransızca öğretmenlerine Türkiye ve Fransa'da eğitim verilecek

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Fransa Büyükelçiliği Kültürel Etkinlikler ve İşbirliği Müsteşarlığı arasında yapılan iş birliğiyle Fransızca öğretmenlerine gelecek aydan itibaren Türkiye ve Fransa'da eğitim verilecek.

22.05.2019Eğitim
Türk filmleri Hırvatistanda

Türk filmleri Hırvatistan'da

Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de "8. Türk Filmleri Haftası" etkinliği başladı.

22.05.2019Keyif
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Guatemalada

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Guatemala'da

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye sadece bakanlığımıza bağlı misyonlarımızla değil, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) gibi kuruluşlarımız da tüm Latin Amerika ve Karayipler’de çok aktif." dedi.

21.05.2019Dünya
Avrupa’da 100. yıl coşkusu: 21‘inci yüzyılın da en büyük lideri

Avrupa’da 100. yıl coşkusu: 21‘inci yüzyılın da en büyük lideri

19 Mayıs 1919‘un 100‘ncü yıl dönümü, Avrupa’daki Türkler tarafından büyükelçilikler, başkonsolosluklar, stadyumlar, parklar ile kurum ve kuruluşlarda düzenlenen törenlerle büyük bir coşku içinde kutlandı. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Frankfurt’da verdiği konferansta Atatürk’ün sadece 20’nci değil 21’nci yüzyılın da en büyük lideri olduğunu söyledi.

20.05.2019Avrupa
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: Türkiye etkin çok taraflılığı savunuyor

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: Türkiye etkin çok taraflılığı savunuyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'deki sorunun çözümü için tüm aktörlerle birlikte çalışmak gerektiğinin altını çizerek, "İnsani ve güvenlik boyutuyla, siyasi çözüm dahil (Suriye'de) en önemli aktörüz." dedi.

15.05.2019Dünya
Müslüman ve Hıristiyanlar iftar sofrasında buluştu

Müslüman ve Hıristiyanlar iftar sofrasında buluştu

Avrupa’daki Türk toplumu iftar sofralarında bir araya geliyor. Almanya, İngiltere, Fransa ve İsveç’te düzenlenen iftar programlarında hem Müslüman ve Hırıstiyanlar aynı sofrada buluştu hem de aşırısı sağa tepki gösterildi.

12.05.2019Avrupa
Yunus Emre Enstitüsü 10 yaşında

Yunus Emre Enstitüsü 10 yaşında

TÜRKİYE’NİN diğer ülkeler ve kültürlerle dostluğunu artırmak amacıyla 2009’da kurulan Yunus Emre Enstitüsü (YEE), kuruluşunun 10’uncu yılını Ürdün Kraliyet ailesinin ve uluslararası heyetlerin katılımlarıyla Esma Sultan Yalısı’nda kutladı.

7.05.2019Kitap Sanat
2021’de Yenikapıya Cruise Limanı

2021’de Yenikapı'ya Cruise Limanı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, turizmin büyüdüğüne dikkat çekerek, “Galataport 3 cruise gemisi alabilecek ama bu önümüzdeki yıllarda yeterli olmayacak. Ulaştırma Bakanlığı 2019 sonuna kadar ihaleye çıkacak. Yenikapı civarında en az 5-6 cruise gemisini aynı anda alabilecek kapasiteye sahip yeni bir liman yapılacak. 2021’e yetişecek” dedi.

7.05.2019Ekonomi
Kariyer fuarı ile Londralı gençlere Türkiye daveti

Kariyer fuarı ile Londralı gençlere Türkiye daveti

Sektöründe lider 20 Türk şirketi, Almanya’nın ardından İngiltere’de düzenlenen ‘Kariyer Fuarı’nda 600’ü aşkın üniversite öğrencisi ve mezunla buluşarak, iş ve staj imkanlarını tanıttığı gençleri Türkiye’deki fırsatları değerlendirmeye davet etti.

28.04.2019Avrupa
‘Türk dizileri neden bu kadar ilgi görüyor’

‘Türk dizileri neden bu kadar ilgi görüyor’

Londra 2. Türk Filmleri Haftası, Regent Street Sineması’nda Türkiye’nin ödüllü son filmlerini izleyicilerle buluşturdu. 30 Nisan’a kadar sürecek etkinlikte 11 uzun metrajlı film, kısa filmler, belgeseller ve söyleşiler düzenlenecek. Haftanın ilk söyleşisi SOAS Üniversitesi’nde yapıldı ve konu, tüm dünyanın ilgisini çeken Türk dizileriydi.

26.04.2019Avrupa
Yunus Emre ilgi bekliyor

Yunus Emre ilgi bekliyor

Uzun süre özlemi çekildi. Özellikle yurt dışında yaşayan Türkler bunun özlemini çekiyordu. “Almanların Goethe Enstitüsü, İspanyolların Cervantes, İtalyan ve Fransızların Kültür Merkezleri var. Bizim niçin yok” diye Türkiye’den gelen yetkililere hep sitem ettiler. Sonunda bu rüya gerçekleşti.

26.04.2019Avrupa
Türkiye-Hollanda dostluk belgeseli

Türkiye-Hollanda dostluk belgeseli

Hollanda’da, Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği tarafından Lahey kentindeki Ulusal Arşiv Müzesi’nde Türkiye-Hollanda ilişkilerinin tarihini anlatan, yönetmen Ünal Üstündağ’ın ‘400 Yıllık Hatır’ adlı belgeseli gösterildi.

24.04.2019Avrupa
TİKA Başkanı Çam, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı oldu

TİKA Başkanı Çam, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı oldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı olarak atandı.

19.04.2019Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Önümüzde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunmaktadır. Bu süreçte istikrar ve kalkınma ivmemizi hızlandırarak bölgede güvenli bir liman ve dostlarının daima yanında olan güçlü Türkiye olmaya devam edeceğiz." dedi.

17.04.2019Dünya
80 Macar anaokulu öğrencisi Türkçe şarkılar söyledi

80 Macar anaokulu öğrencisi Türkçe şarkılar söyledi

Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve Budapeşte’nin Kispest Belediyesi ortak kültürel program düzenledi. Etkinlikte sahneye çıkan yaklaşık 80 Macar anaokulu öğrencisi Türkçe şarkılar söyledi.

13.04.2019Avrupa
Zor şartlarda film çektik

Zor şartlarda film çektik

Türk sinemasının usta oyuncularından Perihan Savaş, geçmişte Türk sinemasının çok zor şartlar altında çok önemli filmler çektiğini ifade etti.

3.04.2019Keyif
Cartel Erci: 90’larda yabancı düşmanlığını işledik

Cartel Erci: 90’larda yabancı düşmanlığını işledik

1990’lı yılların sevilen Türk rap müziği grubu ‘Cartel’in üyesi Erci E. olarak tanınan Erci Ergün, Almanya’nın Köln kentinde anılarını paylaştı.

30.03.2019Avrupa
Londra ‘Türk İşi Dondurma’yı sevdi

Londra ‘Türk İşi Dondurma’yı sevdi

24-30 Nisan tarihleri arasında Londra’da düzenlenecek 2. Türk Filmleri Haftası’nın açılış filmi olarak seçilen Türk İşi Dondurma’nın Avrupa prömiyeri, Londra’daki tarihi Regent Street Sinema’da yapıldı. Film izleyenlerin beğenisini kazandı.

27.03.2019Avrupa
Türk İşi Dondurma İngilterede vizyona giriyor

Türk İşi Dondurma İngiltere'de vizyona giriyor

Londra Türk Filmleri Haftası’nın ilk etkinliğinde “Türk İşi Dondurma” gösterimi gerçekleştirildi.

25.03.2019Keyif
Âşıkların diyarı Anadolu

Âşıkların diyarı Anadolu

Berlin Büyükelçiliği, kültür müşavirliği ve Yunus Emre Enstitüsü’nün desteğiyle Hacı Bektaş Kültür Derneği bir ‘Âşıklar Şöleni’ düzenledi. Anadolu’nun yitip gitmekte olan bu köklü geleneğinin temsilcisi üç büyük usta, Âşık Maksut Feryadi, Âşık Nuri Çırağı ve Âşık Alirıza Ezgi’nin ‘Âşıklar Şöleni’ bir imdat çığlığı gibiydi.

25.03.2019Avrupa
Berlin’de ‘Âşıklar Şöleni’ düzenlendi

Berlin’de ‘Âşıklar Şöleni’ düzenlendi

Berlin Hacı Bektaş Kültür Derneği’nin organizasyonunda Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği ve Berlin Yunus Emre Enstitüsü’nün desteğiyle Werkstatt der Kulturen salonuna gerçekleştirilen ‘Âşıklar Şöleni’ne Âşık Maksut Feryadi, Âşık Nuri Çırağı ve Âşık Alirıza Ezgi katıldı. Etkinliğe Berlin’de yaşayan Âşık Kemteri de katkıda bulundu.

24.03.2019Avrupa
Türk sanatçının yapıtları Budapeştede

Türk sanatçının yapıtları Budapeşte'de

Fotoğraf sanatçısı Işıl Arısoy Kaya'nın “Gizli Detaylar” isimli fotoğraf sergisi, Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü'nde (YEE) açıldı.

22.03.2019Keyif
Türk İşi Dondurma, İngiliz basınına gösterilecek

"Türk İşi Dondurma", İngiliz basınına gösterilecek

Çanakkale Savaşları sırasında Avustralya'da yaşayan iki Türk'ün ülkeleri için verdikleri mücadeleyi konu edinen "Türk İşi Dondurma" filmi, yarın özel gösterimde İngiliz ve Türk basınıyla buluşacak.

21.03.2019Keyif
Be Mobile - Create Together sanatçıları buluşturacak

"Be Mobile - Create Together!" sanatçıları buluşturacak

Kariyerinin başındaki sanatçı ve yazarlara imkan tanıyan çok disiplinli sanatçı değişim programı "Be Mobile - Create Together!" başvuruları başladı.

20.03.2019Keyif
Londrada Türk caz festivali esecek

Londra'da Türk caz festivali esecek

Londra'da Türk caz festivali bu yıl ilki düzenlenecek. 'Turquazz: Anadolu Caz Festivali'nde, Anadolu ezgilerinden yola çıkan Türk caz müziğinin önemli temsilcileri sahne alacak.

13.03.2019Kitap Sanat
‘Muhteşem Mısır Çarşısı’ Dünya Kadınlar Günü’nde açıldı

‘Muhteşem Mısır Çarşısı’ Dünya Kadınlar Günü’nde açıldı

Osmanlı İmparatorluğu’nun yemek kültürü ve Mısır Çarşısı’nın zengin mirasından ilham alan Türk, Ermeni, Yunan ve Musevi kökenli sanatçıların eserlerinden oluşan ‘Muhteşem Mısır Çarşısı’ adlı fotoğraf sergisi, Dünya Kadınlar Günü’nde Londra’da açıldı.

9.03.2019Avrupa
“Yeni iş ilişkileri oluşturmak için hızımızı artırıyoruz”

“Yeni iş ilişkileri oluşturmak için hızımızı artırıyoruz”

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Nail Olpak, “Dünya Türk İş Konseyi’ni tüm dünyaya tanıtmak ve yeni iş ilişkileri oluşturmak için hızımızı artırıyoruz” açıklamasında bulundu.

7.03.2019Ekonomi
Prof. Dr. Ortaylı: ‘Göç beraberinde zenginliği getirir’

Prof. Dr. Ortaylı: ‘Göç beraberinde zenginliği getirir’

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Avrupa’yı birçok alanda etkileyen 1848 devrimleri sonucunda çeşitli ülkelere zorunlu göçler yaşandığını belirterek, “Göç beraberinde zenginliği getirir” dedi.

6.03.2019Avrupa
Muhteşem Mısır Çarşısı Londra’da açılıyor

Muhteşem Mısır Çarşısı Londra’da açılıyor 

İstanbul’un en otantik, gizemli ve sembolik yerlerinden Mısır Çarşısı’nı anlatan Türk, Müslüman, Musevi, Ermeni ve Rum 19 fotoğrafçının eserlerinden oluşan ‘Muhteşem Mısır Çarşısı’ isimli fotoğraf sergisi Londra'da açılıyor.

4.03.2019Avrupa
Dünya Anadil Günü’nde Türkçe mesajı: Veliler talep ederse Türkçe zorunluluk olur

Dünya Anadil Günü’nde Türkçe mesajı: Veliler talep ederse Türkçe zorunluluk olur

21 Şubat Dünya Anadil Günü öncesi Almanya’nın Köln kentindeki Yunus Emre Enstitüsü’nde ‘Geçmişten Bugüne Türkçe Dersleri’ paneli düzenlendi. Panelde konuşan KRV Uyum Meclisleri Birliği Başkanı Tayfun Keltek, Almanya’nın talebin yüksek olması durumunda Türkçe dersi açma zorunluluğu bulunduğunu belirterek bilimsel araştırmalara göre iki dilli yetişen çocukların daha başarılı olduğunu söyledi.

21.02.2019Avrupa
‘Bugün Avrupa’da görünür Müslüman olmak zor’

‘Bugün Avrupa’da görünür Müslüman olmak zor’

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları (SETA) Vakfı Berlin Temsilciliğinin düzenlediği panelde konuşan Brüksel Bölge Parlamentosu milletvekili Mahinur Özdemir, Avrupa’da Müslüman olarak yaşamanın zor olduğunu söyledi.

15.02.2019Avrupa
Mehmet Akif Ersoy adına Londra’da şiir etkinliği

Mehmet Akif Ersoy adına Londra’da şiir etkinliği

Londra Yunus Emre Enstitüsü’nde Mehmet Akif Ersoy adına düzenlenen şiir dinletisine Londra’daki 24 okuldan 62 öğrenci katıldı. Etkinlikte Türk edebiyatının sevilen şairlerinin yanı sıra Mehmet Akif Ersoy’un şiirleri okundu.

4.02.2019Avrupa

Yazar Sonuçları

Neyzen Burcu Karadağ’ı dinledim

Geçen cumartesi günü Esma Sultan Yalısı’nda Yunus Emre Enstitüsü’nün 10. yılı toplantısında neyzen Burcu Karadağ’ın çoksesli düzenlemeleriyle neyini dinledim. Daha önce de Fazıl Say’ın bestelediği İstanbul Senfonisi-Hezarfen Ney Konçertosu’nu dinlemiştim.

12.05.2019

Gül Baba, UNESCO listesine alınır mı

Türkiye-Macaristan İş Konseyi ve merkezi Budapeşte’de bulunan Gül Baba Vakfı Başkanı Adnan Polat aradı:

12.04.2019

Bir başka mülteci algısı

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği, 34 yıldır düzenlediği Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’nın sonuçlarını geçtiğimiz günlerde açıkladı.

21.03.2019
Bir başka mülteci algısı

Bir başka mülteci algısı

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği, 34 yıldır düzenlediği Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’nın sonuçlarını geçtiğimiz günlerde açıkladı.

20.03.2019