MENÜ

Yumurtanın Faydaları

Yumurtanın Faydaları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yumurtanın Faydaları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yumurtanın Faydaları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 31 Yumurtanın Faydaları haberi bulunmuştur.

Yumurtanın Faydaları Haberleri

Hile yapılamayan tek gıda; Yumurta

Hile yapılamayan tek gıda; Yumurta

Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca hazırlanan broşürde yumurtanın doğal ambalajı içinde, hiç bir şekilde hile yapılamayan tek gıda olduğu belirtiliyor.

1.04.2009Gündem
Yumurtasız kahvaltı sofrası kalmasın

Yumurtasız kahvaltı sofrası kalmasın!

Sabah kahvaltısında yumurta tüketilmesi dikkati artırıyor ve öğlen saatlerine kadar kişinin kendini tok hissetmesini sağlıyor.

Yumurtasız kahvaltı olmaz

Yumurtasız kahvaltı olmaz

Sabah kahvaltısında yumurta yemek dikkati artırıyor ve tüm gün zinde tutuyor.

22.10.2008Gündem
Hile yapılamayan tek gıda: Yumurta

Hile yapılamayan tek gıda: Yumurta

Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca hazırlanan broşürde yumurtanın doğal ambalajı içinde, hiç bir şekilde hile yapılamayan tek gıda olduğu belirtiliyor.

7.09.2008Gündem
Yumurtayı daha çok seveceksiniz

Yumurtayı daha çok seveceksiniz

Düzenli olarak kahvaltıda yumurta yemek, vücuttaki fazla yağların yakılmasında önemli rol oynuyor.

Cilt Sıkılaştırıcı Yumurta Kabuğu Maskesi Tarifi

Cilt Sıkılaştırıcı Yumurta Kabuğu Maskesi Tarifi

Yumurta kabuğunun cilt lekelerine iyi geldiğini ve cildi sıkılaştırdığını duymuş muydunuz? Evde kolayca hazırlayabileceğiniz yumurta kabuğu maskesi, bundan sonra favori güzellik tarifiniz olacak. İşte cilt sıkılaştırıcı yumurta kabuğu maskesi tarifi…

Dökülen Saçlar İçin Yumurta Maskesi Tarifi

Dökülen Saçlar İçin Yumurta Maskesi Tarifi

Saç dökülmesi ve azalması pek çok kişinin yaşadığı bir sorun. Eğer kullandığınız ürünler işe yaramadıysa bir de bizim vereceğimiz tarifi deneyin.

13.06.2019Saç
Mandalinanın Cilde Faydaları Nedir Nemlendirici Mandalina Maskesi Tarifi

Mandalinanın Cilde Faydaları Nedir? Nemlendirici Mandalina Maskesi Tarifi

Mandalina, kış aylarının en sevilen meyvelerinden biri. Yüksek C vitamini kaynağı olan bu meyveyi, bir cilt bakım ürünü olarak kullanabilirsiniz. İşte mandalinanın cilde faydaları ve cilt nemlendirici mandalina maskesi tarifi...

25.01.2019Kişisel Bakım
Türk insanının ağrılarının en önemli nedeni bu

Türk insanının ağrılarının en önemli nedeni bu

TÜRK doktorlarının yaptığı araştırma D vitamini ile kas eklem ağrısı arasında yakın ilişki olduğunu ortaya çıkardı. Araştırmaya göre kas ve eklem ağrısı yaşayanların yüzde 74'ünde D vitamini eksikliği görüldü.

21.12.2018Sağlık
Bıldırcın yumurtasının faydaları neler

Bıldırcın yumurtasının faydaları neler?

Son zamanların gözde besini bıldırcın yumurtasının faydaları saymakla bitmiyor. Tüketmeye fazla alışık olmadığımız, tadından çok faydalarıyla anılan bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasından daha faydalı olmasıyla biliniyor. Öksürük, astım gibi rahatsızlıklara iyi gelmesinin yanı sıra iştah açıcı etkisiyle anne ve babaların da vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Peki, bıldırcın yumurtasının faydaları neler?

22.07.2018Sağlık
Yumurta akının yararları

Yumurta akının yararları

Yumurta anne sütünden sonra insanın ihtiyacı olan tüm besin öğelerini bulunduran tek besin. Bu kadar mucizevi bir besin olan yumurtanın, beyazının nelere iyi geldiğini ve hangi sebeplerden dolayı cildimizi yenileyebileceğini biliyor muyuz?

22.02.2016Sağlık
Doğum kontrol hapları bazı kanserleri önlüyor olabilir

'Doğum kontrol hapları bazı kanserleri önlüyor olabilir'

Uzun süre kullanılan doğum kontrol haplarının, başta rahim ve yumurtalık olmak üzere birçok kanseri engellediğinin tespit edildiği belirtildi. Araştırma Oxford Üniversitesi tarafından yapıldı.

20.08.2015Sağlık
Sınav öncesi beyne doping

Sınav öncesi beyne doping

Eminiz ki annenizden, “Şunu da ye çocuğum, bak zihnin açılır” gibi lafları çok duydunuz. Ancak anneniz size sınav öncesi şeker yedirmek istiyorsa durun!

20.12.2014Eğitim
Yumurta hakkında bilmediklerimiz

Yumurta hakkında bilmediklerimiz

Yumurta, besinler içerisinde en kaliteli proteini bünyesinde bulunduran, A, D, E ve B grubu vitaminler başta olmak üzre birçok faydalı vitamin içeren önemli bir besin kaynağıdır. Yumurtanın saymakla bitmeyen faydaları dışında bilmediğimiz birçok özelliği daha var. İşte bunlardan bazıları...

Bu yumurta kansere iyi geliyor

Bu yumurta kansere iyi geliyor

Bıldırcın yumurtasının sağlık üzerindeki faydalarından haberiniz var mı?

19.12.2009Kelebek
İlişki sonrası doğum kontrolü

İlişki sonrası doğum kontrolü

Hangi doğum kontrol yönteminin size uygun olduğunu belirlerken mutlaka hekime başvurmanız gerekir.

Türkler Aztek yosunu spirulina’yı keşfetti

Türkler Aztek yosunu spirulina’yı keşfetti

Spirulina, Ortaçağ’dan beri gıda olarak tüketilen bir yosun türü. En bilinen müdavimleri Aztekler ve Afrikalılar. Bu yosun Azteklerin hayatına öylesine girmiş ki, bugüne kalan resimlerde Spirulina toplayanlar görülüyor. "Protein deposu" yosunu yemeklerine katan Afrikalı kabilelerin diğerlerinden daha sağlıklı ve uzun boylu olduğu da tarihten bugüne kalan bilgilerden. Spirulina, Ege Üniversitesi’nde yapılan çalışmalar sonucu artık Türkiye’de de üretiliyor. Hatta yosundan elde edilen haplar piyasada satılmaya bile başlandı. Spirulina’yı kozmetikte, suların arıtılmasında ve hayvan yemlerinde de kullanmak mümkün.

24.02.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

Kadınlarda yumurta dondurma devri

Kariyer planları, doğru zaman derken ileri yaşlarda evlilikler ve doğumlar artış gösterdi.

23.09.2018

Kolajen artırıcı besinler neler?

Besin desteği endüstrisinin son yıllardaki en önemli uğraşlarından biri kaliteli kolajen destekleri üretmek. Biz haplarla değil de besinlerle kolajen üretimi nasıl artırılabilir ona bir bakalım. Buyurun...

9.12.2016

Ne yediğiniz mi ne kadar yediğiniz mi

İkisi de önemli. Gereğinden fazla kalori yüklendiğinizde de, yanlış şeyler yiyip içtiğinizde de az ya da çok, hızlı ya da yavaş ama mutlaka yağlanıp kilo alırsınız.

4.05.2016

Balıkta cıva tehlikesi var mı

Denizlerimiz kirli. Özellikle Marmara ve Karadeniz’de kirlilik çanları yıllardır çalıyor. Balıklar işte bu kirli denizlerde yetişen ürünlerle beslenip gelişiyor, denizde ne varsa onların bünyelerinde de o var. Sorun sadece cıva ile de sınırlı değil. Kurşun ve diğer ağır metaller, klorlu bifeniller ve daha pek çok toksik madde bulunabiliyor balıkların bünyelerinde.

13.01.2016

Türkiye’nin en çok tartışılan diyetinin doktoru Canan Karatay

Canan Karatay’ı görür görmez sevdim. O mavi gözlerini, çocuksu gülümsemesini, şatafattan, süsten uzak, makyajsız halini…

3.03.2012

Kardiyolog gözüyle Karatay diyeti

Karatay diyeti, bu yılın en popüler beslenme planı oldu.

21.11.2011

Mevsim değişirken nasıl beslenelim

Havaların soğuması, hava kirliliğindeki artış, kapalı ortamlara mahkum olmak ve okulların açılması ile birlikte hastalıklar da yıldırım hızıyla yayılmaya başladı.

23.10.2009

İkinci dalgadan önce NY’taki domuz gribi çiftliğine girdim

Domuz gribi çiftliği dedim, çünkü burası bir çiftlik gibi çalışıyor. İşleri, yumurta içinde grip virüsü çoğaltmak.

15.08.2009

Bitkilerle tedavi

"Bitkilerle tedavi" ya da "bitkisel tedavi" olarak adlandırabileceğimiz fitoterapi, tarihi antik dönemlere kadar uzanan bir alternatif tedavi yöntemi.

27.06.2008

Daha çok soya

Günümüzde bilinen en değerli bitkisel protein kaynağı galiba soya fasulyesi. 5000 yıllık Uzakdoğu geçmişini göz önünde bulundurunca, Çinlilerin soya ve yan ürünlerini en uzun süredir kullanan millet olduğuna şaşmamak gerek.

22.05.2008

Sevenler sevmeyenlere anlatsın

İnsanlar ikiye ayrılır; salatayı sirke sosuyla sevenler ve limon sosuyla sevenler.

8.11.2006

Vejetaryenlik faydalı mı zararlı mı?

Vejetaryen beslenmeye ilgi hızla artıyor. Önceleri geçici bir moda gibi düşünülen vejetaryenlik yeni bin yılın beslenme trendlerinden biri haline geliyor.

11.12.2005