MENÜ

Yumurta Dondurma

Yumurta Dondurma ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yumurta Dondurma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yumurta Dondurma haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 743 Yumurta Dondurma haberi bulunmuştur.

Yumurta Dondurma Haberleri

Kadınlarda Yumurta Rezervlerinin Hamileliğe Etkisi

Kadınlarda Yumurta Rezervlerinin Hamileliğe Etkisi

Özellikle anne olmak isteyen adaylar için, yumurta rezervlerinin durumu en önemli kriter. Yaş, anne adayının yaşam koşulları veya genetik sebeplerden azalan yumurta rezervleri infertiliteye yani kısırlığa sebep olabiliyor. Bu sebeple Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Recai Pabuçcu, hem doğal yollarla gebelik için hem de tüp bebek tedavisi için kadınlarda yumurta rezervinin değerlendirilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Yumurta Dondurma İşlemi Kimler İçin Gereklidir

Yumurta Dondurma İşlemi Kimler İçin Gereklidir?

Özellikle son yıllarda oldukça gelişen yumurta dondurma işlemi ile birlikte, ileri yaşta olan kişiler ve zamanında birtakım hastalıklardan kaynaklı veya kendiliğinden yumurta rezervleri azalmış olan kadınlar da çocuk sahibi olabiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Recai Pabuçcu, yumurta dondurmanın öneminden bahsetti.

Yumurta Dondurma İşlemi İle İlgili En Çok Merak Edilenler

Yumurta Dondurma İşlemi İle İlgili En Çok Merak Edilenler

Hayatı birçoğumuz oldukça yoğun ve stresli bir koşuşturmaca içerisinde yaşıyoruz ve bu durum üreme hücrelerini yani yumurta ve sperm kalitesini de etkiliyor. Stresli yaşam, yoğun çalışma, kötü beslenme ve GDO’lu gıdalar yumurta ve sperm kalitesi üzerinde olumsuz etkilerde bulunuyor ve bu yıllar içerisinde ciddi boyutlara ulaşan sorunlara yol açıyor. Prof. Dr. Aygül Demirol, doğurganlık potansiyelini etkileyen faktörler hakkında bilgi verdi.

25 Yaşından Sonra Hamile Kalmak Zorlaşıyor mu

25 Yaşından Sonra Hamile Kalmak Zorlaşıyor mu?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Selman Laçin, tüm organlarda olduğu gibi kadınların yumurtalıklarında da zamanla bir yaşlanma görüldüğünü belirtti. Laçin, "Araştırmalara göre, kadının en kolay gebe kaldığı yaş 24 ile 25 yaş arası. Bu yaşlardan itibaren yumurta rezervleri azalıyor. 35'ten sonra bu azalma belirginleşiyor. 45'ten sonra ise tüp bebek tedavileri yapılsa dahi kadının gebe kalması çok zor" dedi.

Vajinal Akıntı Neden Olur Vajinal Akıntı Türleri

Vajinal Akıntı Neden Olur? Vajinal Akıntı Türleri

Vajinal akıntı, her kadının yaşadığı bir durumdur. Verdiği ıslaklık ile rahatsız eden vajinal akıntı, yapısı, rengi hatta kokusu ile bir şeylerin mesajını veriyor olabilir. Peki vajinal akıntı neden olur? İşte vajinal akıntı türleri…

Tüp Bebek Tedavisi İle İlgili Bilinmesi Gereken 10 Şey

Tüp Bebek Tedavisi İle İlgili Bilinmesi Gereken 10 Şey

Tüp bebek tedavi yöntemleri doktor ile hastanın ortaklaşa yürüttüğü oldukça hassas bir süreci kapsar. Bu nedenle başarının en önemli faktörü, tedavi sürecinde bilmeniz gereken 10 detayı içermektedir. Prof. Dr. Recai Pabuçcu, tüp bebek tedavisi ile ilgili merak edilen 10 ayrıntı hakkında detaylı bilgiler verdi.

Yumurta Dondurma İşlemi Hakkında Merak Edilenler

Yumurta Dondurma İşlemi Hakkında Merak Edilenler

Yumurta dondurma işlemi, diğer ismiyle 'oosit dondurma' işlemi, özellikle kemoterapi ve radyoterapi gibi yumurtalık dokusuna zarar veren kanser tedavisi alacak kişilere öneriliyor. Tedavisi bittikten sonra dondurduğu yumurtalar sayesinde gebe kalan kadınların sayısı gün geçtikçe artıyor. Tüp Bebek Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Murat Özekinci, yumurta dondurma hakkında merak edilenleri anlattı.

İleri Yaşta Gebelik Düşünenler Bunlara Dikkat Etmeli

İleri Yaşta Gebelik Düşünenler Bunlara Dikkat Etmeli!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Burcu Karamürsel, ileri yaşta gebelik hakkında merak edilen soruları sizler için yanıtladı.

Havayollarında vegan tartışması

Havayollarında vegan tartışması

Dünyanın en büyük et üreticilerinden biri olan Yeni Zelanda’nın milli havayolunun ikram listesine giren etsiz hamburger, büyük tartışma başlattı. Vejetaryen veya vegansanız uçağa özel yemekler yükletebileceğinizi biliyor musunuz?

29.07.2018Seyahat
Yumurtalarınızı dondurmak ister misiniz

Yumurtalarınızı dondurmak ister misiniz?

Günümüzde iş ve kariyer şartlarının değişmesi, kadınların sosyal yaşamda daha fazla rol almasıyla birlikte evlilik ve aile kurma yaşında ciddi değişiklikler yaşandı. Hayatın hızına yetişmek adına koştururken kadınlar evlenmek ve çocuk yapmak konusunda şartların olgunlaşmasını beklerken 30’lu yaşlarını görür oldu. Bu da biyolojik saatin işlediği kadın vücudu için risk oluşturmaya başladı. İşte bu sebeple tıp, yumurta dondurma ve saklama işlemleri üzerine daha çok çalışmaya başladı. Eskiden başarı oranları daha düşük olan yumurta dondurma işlemi, yeni ve son model teknolojiye sahip laboratuvarlar sayesinde yeniden gündeme geldi.

11.10.2017Sağlık
5 yıl önce dondurulan spermleri sayesinde baba olacak

5 yıl önce dondurulan spermleri sayesinde baba olacak

İzmir'de 5 yıl önce testis kanseri tanısı konulan, ameliyat öncesi doktorunun önerisiyle spermlerini dondurtan 25 yaşındaki Okan Ünsel, kaybettiği baba olma şansını yeniden yakaladı. Ünsel’in dondurulan spermleriyle 25 yaşındaki eşi Evin Ünsel, tüp bebek yöntemiyle hamile kaldı. Okan Ünsel, "Ben bir yıl sonrası yaşayıp yaşamayacağımı düşünürken, şimdi baba olma hayalim gerçekleşiyor. Çok mutluyum" dedi.

13.01.2017Gündem
Yumurta dondurmak için geç kalmayın

Yumurta dondurmak için geç kalmayın

Çocuk sahibi olmak isteyen ama kariyer hedeflerinden vazgeçemeyen ya da erken menopoz riski taşıyan kadınlar için son dönemde akla gelen ilk seçeneklerden birisi yumurta dondurmak. Böyle bir durumda dondurma işlemi gerçekleştirmek isteyen anne adayları vakit kaybetmeden işlemi yaptırabilecekleri sağlık kuruluşlarının yolunu tutuyor.

5.10.2016Sağlık
Kibariye yumurta nakli mi yaptırdı

Kibariye yumurta nakli mi yaptırdı

56 yaşındaki Kibariye’nin hamile olduğunu açıklaması, tıp dünyasında da şaşkınlık yarattı. Uzmanlar sanatçının, başkasından yumurta nakli, ya da daha önce kendi yumurtasını dondurmuş olabileceği görüşünde birleşti.

1.09.2016Magazin
İleriki yaşlarda hamilelik için yumurta dondurma işlemi

İleriki yaşlarda hamilelik için yumurta dondurma işlemi

Yumurta dondurmanın kadın doğum hekimliğinde önemli birbaşlık olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı-Perinatolog Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, ileriki yaşlarda hamilelik için yumurta dondurma işlemini anlatıyor.

Türk doktordan kanser hastası anne adaylarına umut

Türk doktordan kanser hastası anne adaylarına umut

ABD’de birçok dergi ve kuruluş tarafından defalarca Amerika'nın en iyi doktorları arasında gösterilen, yaptığı başarılı yumurtalık nakli ile adını dünyaya duyuran Prof. Dr. Kutluk Oktay kanser hastası anne adayları için umut verdi. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi'nden Prof. Dr. Oktay, "Yumurtalıkları isterseniz 100 yıl da dondurabilirsiniz. Böylece annelik şansı korunur." dedi.

19.04.2016Sağlık
Kadınlarda kanser riskinde artış var

Kadınlarda kanser riskinde artış var

Kansere karşı farkındalığı arttırmak için her yıl 1-7 Nisan tarihleri arasında kutlanan kanser haftasına girerken ortaya vahim bir tablo da çıktı. Yapılan araştırmalara göre kanser kadınlar için de korkulu bir rüya oluyor.

31.03.2016Sağlık
Risk varsa yumurtanızı dondurun

Risk varsa yumurtanızı dondurun

Erken menopoz riski olan ancak gelecekte anne olma şansını korumak isteyen kadınlar yumurtalarını dondurabiliyor.

29.11.2015Gündem
Helin Avşar: Göz çapkınıyım, bakarım... Ama o kadar

Helin Avşar: Göz çapkınıyım, bakarım... Ama o kadar

Ablasının şöhretinden payına düşeni aldı; 6 yaşından beri göz önünde. Helin Avşar’ın çabuk değiştirdiği işleri, gece hayatına düşkünlüğü, aşkları hep çok konuşuldu. Ama o şimdi; zannedildiği kadar sık iş değiştirmediğini, eskisi kadar gece eğlenmeye çıkmadığını, çapkın değil, ‘göz çapkını olduğunu’ söylüyor. Ve neden yumurtalarını dondurduğunu, bu işlemi nasıl uyguladığını anlatıyor...

28.11.2015Hayat
Helin Avşar yumurtalarını dondurttu

Helin Avşar yumurtalarını dondurttu

Helin Avşar, pek çok ünlü kadın gibi anne olma şansını uzun yıllar korumak adına yumurtalarını dondurttu.

14.11.2015Magazin
Rötarlı bebek destek bekliyor

Rötarlı bebek destek bekliyor

Apple ve Facebook gibi dünyanın birçok dev şirketi çocuk doğurmak için kariyerlerine ara vermek istemeyen kadın çalışanlarına yumurta dondurma ödemesi yapıyor. 20 bin doları bulan bu destek Türkiye’de henüz yok ama Sağlık Bakanlığı altı ay önce yumurta dondurma izni kapsamını genişletti. Bakanlığın bu adımı üreme kapasitesini korumak isteyen pek çok kadına kapıyı araladı.

17.05.2015Ekonomi
Türk doktordan hamile kalmayı kolaylaştıran buluş

Türk doktordan hamile kalmayı kolaylaştıran buluş

Los Angeles IVF’nin kurucusu ve medikal direktörü Dr. Aykut Bayrak Fertile Vitamini kadın ve erkeklerin üreme potansiyelini arttıran özgün bir vitamin ürünü geliştirdi. Fertile Vitamin adı verilen mineralleri, vitaminleri ve anti-oksidanları içeren karışımın, üretkenliği ve doğurganlığı arttırdığı klinik olarak kanıtlandı.

9.03.2015Avrupa
Kadınlar bu rezervi ölçtürmeli

Kadınlar bu 'rezervi' ölçtürmeli

Günümüzde anne olma yaşı yaygın olarak 30 yaş ve üstü. Kadınlar okul, kariyer gibi nedenlerle artık daha geç yaşlarda anne oluyor. Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Dr. Serkan Oral, kadınların yumurtalık rezervi yaparak anne olma şansını geç yaşta da olsa anne olma şansını sürdürebileceklerini belirtiyor.

23.01.2015Sağlık
Obezite ve stres üremeyi engelliyor

Obezite ve stres üremeyi engelliyor

TSRM (Turkish Society of Reproductive Medicine) Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği Başkanı ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gürkan Uncu, kadınlarda en ideal gebelik yaşının 25-28 olduğunu belirterek, "O nedenle kadınlara önerim, üremeyle kariyeri dengelemeleridir" dedi.

9.11.2014Sağlık
Erken menopoza karşı yumurtalarınızı dondurun

Erken menopoza karşı yumurtalarınızı dondurun

30 yaşın altında yaklaşık her bin kadından biri, 30’un üzerinde ise yüzde biri erken menopoz riskiyle karşı karşıya. Tıp diliyle “düşük over rezervi” bulunan kadının doğurganlığını korumak için tek yol yumurtalık veya yumurtalarını dondurmak. 30 Eylül tarihli Üremeye Yardımcı Tedaviler Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle artık düşük over rezervi olup henüz doğum yapmamış veya ailesinde erken menopoz sorunu olanlar bu haktan yararlanabilecekler.

28.10.2014Sağlık
Önce kariyer sonra çocuk

Önce kariyer sonra çocuk

Kariyer peşinde koşan kadınlara teknoloji şirketlerinden müjde geldi. Kendi alanlarında lider olan Apple ve Facebook, yumurtalarını dondurmak isteyen kadınlara 20 bin dolar vereceğini açıkladı. Böylece kadın çalışanlar genç yaşta kariyer yapıp, daha ileri yaşta ise çocuk sahibi olacak.

15.10.2014Ekonomi
Apple ve Facebook’tan kadın çalışanlara yumurta dondurma seçeneği

Apple ve Facebook’tan kadın çalışanlara 'yumurta dondurma' seçeneği

Sosyal medya devi Facebook ve iPhone üreticisi Apple’ın çocuk doğurmak için kariyerlerine ara vermek istemeyen kadın çalışanlarına “yumurta dondurma ödemesi” yapma kararı aldığı açıklandı.

15.10.2014Dünya
Apple ve Facebook ne yapmak istiyor

Apple ve Facebook ne yapmak istiyor?

Sosyal medya devi Facebook ve iPhone üreticisi Apple’ın çocuk doğurmak için kariyerlerine ara vermek istemeyen kadın çalışanlarına “yumurta dondurma ödemesi” yapma kararı aldığı açıklandı.

15.10.2014Avrupa
Yumurta rezervine sınırsız garanti

Yumurta rezervine sınırsız garanti

Sağlık Bakanlığı, sadece kemoterapi görecek kadınlarda ‘yumurta dondurma’ kuralını, ‘yumurta rezervi az her kadına’ uygulamaya hazırlanıyor. Yumurta dondurma süresindeki 5 yıllık sınır da ‘süresiz’e çevrilecek.

26.09.2014Gündem
Yumurta rezervine sınırsız garanti

Yumurta rezervine sınırsız garanti

Sağlık Bakanlığı, sadece kemoterapi görecek kadınlarda 'yumurta dondurma' kuralını, 'yumurta rezervi az her kadına' uygulamaya hazırlanıyor. Yumurta dondurma süresindeki 5 yıllık sınır da 'süresiz'e çevrilecek

26.09.2014Avrupa
Kök hücre ile çocuk umudu yeşerecek

Kök hücre ile çocuk umudu yeşerecek

Üreme Tıbbı Derneği Başkanı Prof. Dr. Recai Pabuçcu, önümüzdeki yıllarda kök hücre yöntemi ile çocuk sahibi olamayan ailelerin çocuk sahibi olabileceğini açıkladı.

12.10.2011Gündem
Jet-lag batıdan doğuya artıyor

Jet-lag batıdan doğuya artıyor

Uçakla uzun mesafe seyahat edenlerin en büyük problemi jet-lag durumu. Batıdan doğuya artan jet-lag etkisini azaltmak mümkün.

3.09.2010Kelebek
Üreme yaşınızı dondurabilirsiniz

Üreme yaşınızı dondurabilirsiniz

Birçok kadın giderek daha geç yaşta anne olmayı seçiyor. Ancak maalesef biyolojik saat planlara paralel işlemiyor. Kendini hazır hissettiğinde hamile kalamıyor. Çünkü yumurtalar bir yandan azalırken, diğer yandan da yaşlanıyor. Bilim dünyasının kariyer kadınlarına son armağanıysa üreme yaşını dondurmak. Kadın yaşlansa da, yumurtası dondurulduğu yaşta kalıyor. Bu çalışmaları yürüten doktorlardan Sher Enstitüsü Güney Kaliforniya Tıbbi Direktörü Dr. Aykut Bayrak (39) yeni teknolojiyi anlatıyor

6.08.2010Kelebek
Türk jinekoloğun başarısı

Türk jinekoloğun başarısı

Amerikan New York Tıp Fakültesi (New York Medical College) Kısırlık Tedavisi ve Üreme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Kutluk Oktay, kemoterapi tedavisi alacak olan 2 yaşındaki kız çocuğuna, ileride anne olmasını sağlayacak yumurta dondurma işlemini gerçekleştirdi.

4.08.2010Gündem
Türk doktorun buluşu çığır açacak

Türk doktorun buluşu çığır açacak

ABD'de görevli Doktor Aykut Bayrak, yumurta ile ertelenmiş gebelik sağlanmasında çığır açacak bir buluşa imza attı.

26.05.2010Kelebek
Kanser tedavisi kısır yapar mı

Kanser tedavisi kısır yapar mı?

Kanser günümüz dünyasının en önemli halk sağlığı sorunlarından biridir. Her yıl binlerce çocuk ve doğurganlık çağını henüz tamamlamamış genç kadın, kanser tanısı almaktadır.

12.01.2010Kelebek
Kişiye özel sağlık sistemi

Kişiye özel sağlık sistemi

Alman Hastanesi ve Universal Sağlık Grubu; Kadın Hastalıkları, Doğum, Kısırlık tanı ve tedavisi ile özellikle tüp bebek uygulamalarında uluslararası düzeyde hizmet sağlayacak yeni yapılanmaya gidiyor.

9.12.2009Kelebek
Jetlag batıdan doğuya giderken çok görülüyor

Jetlag batıdan doğuya giderken çok görülüyor

Seyahate çıkanların en çok merak ettikleri konuların başında jet-lag sorununu nasıl aşacakları geliyor

Yazar Sonuçları

Yumurta dondurma işlemi kimlere yapılır?

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz bir alan… Sağlık nedenlerinden dolayı ya da partneri olmadığı için ya da kariyer planlamasından dolayı bebek planlamasını ilerleyen dönemlerde yapmak isteyen kadınların bir seçeneği yumurta dondurmak.

11.12.2018

Kadınlarda yumurta dondurma devri

Kariyer planları, doğru zaman derken ileri yaşlarda evlilikler ve doğumlar artış gösterdi.

23.09.2018

Havayollarında vegan tartışması

Dünyanın en büyük et üreticilerinden biri olan Yeni Zelanda’nın milli havayolunun ikram listesine giren etsiz hamburger, büyük tartışma başlattı. Vejetaryen veya vegansanız uçağa özel yemekler yükletebileceğinizi biliyor musunuz?

29.07.2018

Yumurta dondurmak için beklemeyin

Bildiğiniz üzere kadınlar arasında yumurta dondurmak ve istediği zaman hamile kalabilmeyi garantilemek çok moda.Kadınlar da bu sayede erkekler gibi istedikleri yaşta çocuk sahibi olabiliyorlar.

29.11.2017

Londra’da bir mazoşizm kafası

Londra’daki Sotheby’s’in ana binasının hemen karşısında S2 Galeri.

1.10.2016

Bekâret mi, annelik mi?

Geçen gün ilginç bir haber vardı gazetelerde; bir doktorun gündeme getirdiği, toplumsal bir sorun.

27.06.2016