MENÜ

Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı

Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 30 Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı haberi bulunmuştur.

Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı Haberleri

Haluk Levent, YGSyi 1 dakika ile kaçıran gencin yüzünü güldürdü

Haluk Levent, YGS'yi 1 dakika ile kaçıran gencin yüzünü güldürdü

Ünlü şarkıcı Haluk Levent, dün gerçekleştirilen Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı’nı (YGS) bir dakika ile kaçıran Mehmet Kara ile görüştü. Levent, sınavı kaçırdıktan sonra ağlama görüntüsüyle herkesi üzen Mehmet Kara'ya yardım sözü vererek yüzünü güldürdü.

13.03.2017Haber
Okullar pazartesi açılıyor, sınav dönemi başlıyor

Okullar pazartesi açılıyor, sınav dönemi başlıyor

Eğitim öğretm yılının ikinci yarıyılı 6 Şubat Pazartesi başlıyor. İkinci dönem bazıları için sınav yarıyılı olacak. Uzmanlar, ikinci döneme kolay adapte olmak için öğrencilere önerilerde bulundu. Sınavlara hazırlananlara bir de mesajları var: ‘Hayatta başarılı olmak için illaki sınavlarda çok başarılı olmanız gerekmiyor.’

4.02.2017Eğitim
YGSdeki hatalı soruyu 3 yıl sonra iptal ettirdi

YGS'deki hatalı soruyu 3 yıl sonra iptal ettirdi

ADANA’da ikinci üniversiteyi okumak için 2011’de Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı’na (YGS) giren Dr. Hülya Gül Şahin, matematik sorularından birinin yanlış olduğu iddiasıyla başlattığı hukuk savaşını kazandı.

22.07.2014Gündem
YGS’de hatalı soruyu 3 yıl sonra iptal ettirdi

YGS’de hatalı soruyu 3 yıl sonra iptal ettirdi

Adana’da ikinci üniversiteyi okumak için 2011’de Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı’na (YGS) giren Dr. Hülya Gül Şahin, matematik sorularından birinin yanlış olduğu iddiasıyla başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.

22.07.2014Eğitim
Jandarma personel alımı başvurusu nasıl yapılır İşte başvuru sayfası ve şartları

Jandarma personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru sayfası ve şartları

Jandarma personel alımı başvurusu için son günlere girildi ve adaylar başvurularını tamamlamaya çalışıyorlar. Muvazzaf subay alımı ile kadrosunu genişletmeye hazırlanan Jandarma Genel Komutanlığı, mülakatlara girmek isteyen adayların başvurusunu E-Devlet üzerinden almaya devam ediyor. Peki, Jandarma personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru sayfası ve şartları

28.03.2018Gündem
Jandarma personel alımı başvurusu için son günlere girildi Başvuru şartları nelerdir

Jandarma personel alımı başvurusu için son günlere girildi! Başvuru şartları nelerdir?

Jandarma personel alımı başvurusu için sürecin sonuna yaklaşıldı. Muvazzaf subay alımı ile kadrosunu genişletmeye hazırlanan Jandarma Genel Komutanlığı, mülakatlara girmek isteyen adayların başvurusunu E-Devlet üzerinden alacak. Peki, Jandarma subay alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, özellikle genç adayların merakla araştırdığı Jandarma personel alımı başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler

26.03.2018Gündem
Jandarma Genel Komutanlığı 500 subay alıyor Jandarma subay alım başvurusu nasıl yapılır

Jandarma Genel Komutanlığı 500 subay alıyor? Jandarma subay alım başvurusu nasıl yapılır?

Jandarma Genel Komutanlığı 2018 yılı için personel açığını kapatmak ve kadrosunu daha da güçlendirmek için 500 subay alacağını açıkladı. Jandarma Genel Komutanlığı'nın yayınladığı söz konusu ilana başvurmak isteyen adaylar ise nasıl başvuru yapacağını ve başvuru şartlarının merak edip internette araştırıyor. Peki Jandarma Genel Komutanlığı subay alımı için şartlar ne? Açılan ilana kimler başvuru yapabilir? İlana başvurduktan sonra süreç nasıl ilerleyecek?

19.03.2018Gündem
Online KYK sorgulama - Yurt ve burs sorgulama işlemleri

Online KYK sorgulama - Yurt ve burs sorgulama işlemleri

Online KYK sorgulama işlemleri nasıl yapılır? Hızlı ve pratik bir şekilde KYK başvurusu yapmak istiyorsanız haberimizi inceleyin

10.08.2015Gündem
Üniversite bursu veren kurumlar hangileridir Burs şartları nelerdir Burs kimlere verilir

Üniversite bursu veren kurumlar hangileridir? Burs şartları nelerdir? Burs kimlere verilir?

Karşılıksız burs veren tüm iş adamları ve vakıfların listeleri, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı geldiği bu günlerde Burs Veren kurum ve kuruluşlar hangileri? Geçmişten günümüzü iş adamları, Karşılıksız burs veren vakıflar ve dernekler tüm öğrenci adayları merakla beklemekte.İşte 2015 Yılı için burs başvuruları yapacağınız yerler

28.07.2015Gündem
Kimler yatay geçiş yapabilecek (YÖK-Dikey Geçiş Sınavı tarihi)

Kimler yatay geçiş yapabilecek? (YÖK-Dikey Geçiş Sınavı tarihi)

Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) 2014-2015 eğitim Öğretim yılı bahar döneminde, öğrencilere yatay geçiş hakkı verdi. Yüksek Öğretim Kurulu, milyonlarca üniversite öğrencisini ilgilendiren bir karara imza attı... Üniversiteler isterlerse, sadece yurt içindeki yükseköğretim programlarına kayıtlı öğrencilerin başvuru yapabilmesi için, 2014 kontenjanının yüzde yirmisine kadar yatay geçiş kontenjanı ayırabilecekler. (2015 Dikey Geçiş Sınavı 'DGS' Sınavı ne zaman, başvuru tarihi açıklandı mı?)

14.01.2015Gündem
YÖK baharda yatay geçiş hakkı verdi

YÖK baharda yatay geçiş hakkı verdi

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), 2014 - 2015 Eğitim Öğretim yılı bahar döneminde, öğrencilere yatay geçiş hakkının verilmesi konusunu görüşerek bu hakkın verilmesi yönünde karar aldı. Ancak kurul, son sözü üniversitelerin yetkili kurullarına bıraktı.

13.01.2015Eğitim
Öğrencilere bahar döneminde yatay geçiş hakkı

Öğrencilere bahar döneminde yatay geçiş hakkı

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı bahar döneminde öğrencilere yatay geçiş hakkı verilecek. YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, yükseköğretim kurumlarının kendi planlamalarında bir zafiyet meydana gelmemesi için bu konudaki karar yükseköğretim kurumlarının yetkili kurullarına bırakıldı.

13.01.2015Eğitim
2014 yılında özel okullara giriş

2014 yılında özel okullara giriş

Türk Milli Eğitimi’nin son 50 yılına damgasını vuran en önemli konu kademeler arası geçişlerde uygulanan öğrenci seçme ve yerleştirme sistemleridir.

10.03.2013Eğitim
Başarıyı destekleyen iş dünyasının içindeki üniversite

Başarıyı destekleyen iş dünyasının içindeki üniversite

Öss'de başarılı olan adaylarına, belirli koşullarla "aylık ücret"ten "ücretsiz dil kursu" imkânı tanımaya, yurtdışında ücretsiz yüksek lisans ve doktora eğitimine kadar çeşitli olanaklar sunan İstanbul Aydın Üniversitesi Florya'daki yerleşkesi ve kolay ulaşım imkânları ile şehir merkezinde en çok tercih edilenler arasındaki yerini alıyor.

18.07.2012Advertorial
Geleceğin dünyası tasarım dünyası

Geleceğin dünyası tasarım dünyası

İnsanlar, toplumlar ve kültürler arasındaki ilişki ve iletişimde sanat ve tasarım ana rolü oynuyor.

15.07.2009Gündem

Yazar Sonuçları