MENÜ

Ypg/Pkk

Ypg/Pkk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ypg/Pkk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.988 Ypg/Pkk haberi bulunmuştur.

Ypg/Pkk Haberleri

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Gerekirse müdahaleler yapılır

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Gerekirse müdahaleler yapılır

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, A Haber’de konuk olduğu canlı yayında Suriye sınırındaki gelişmelerle ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. ''Bize karşı tehditler her gün artıyor'' diyen Çavuşoğlu, ''Bir tehdit sınırımızda oluşursa, ona yönelik de tedbir alırız. Gerekirse müdahaleler yapılır'' ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı ile görüşmesinin içeriği ile ilgili de şunları söyledi: ''Biz 2000 yılında daha beterini de yaşadık. AK Parti geldi tüm bunları aştık çok şükür. Kendisine de bu örneği verdim. 'Yaşadınız ama siz iktidara geldiniz her şeyi düzelttiniz' dedi. Ben de Türkiye her zaman yanınızda dedim.''

30.06.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu: Bugün haritalar üzerinde tek tek bütün kritik bölgeleri ele aldık

Başbakan Davutoğlu: Bugün haritalar üzerinde tek tek bütün kritik bölgeleri ele aldık

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in Dolmabahçe Başbakanlık ofisi'ndeki görüşmeleri planlanandan uzun sürdü. Görüşme 15 dakika geç başladı. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden kendisini kapıda karşılayan Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte bir süre İstanbul Boğazı'nın eşsiz güzelliğini seyretti. Başbakan Davutoğlu el işaretiyle Biden'a manzarayı anlattı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden görüşmenin ardından basın açıklaması yaptı. Öte yandan Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, 'Başika konusunda koordineli hareket etme ve yeni insiyatifler kullanma konusunda mutabakat sağlandı.' denildi.

23.01.2016Gündem
Joe Biden PKK’ya vurdu, PYD’ye sustu

Joe Biden PKK’ya vurdu, PYD’ye sustu

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, dün Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Erdoğan ile 2,5 saat görüşen Biden, Başbakan Davutoğlu ile de 2 saat aşan bir görüşme gerçekleştirdi. Biden'in açıklamalarında PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'ye değinmeden söylediği sözler dikkat çekti. İşte o görüşmeden önemli detaylar...

23.01.2016Gündem
Times: Türkiye ve Rusya, Suriyede çatışabilir

Times: Türkiye ve Rusya, Suriye'de çatışabilir

Times gazetesi, Türkiye ve Rusya'nın Suriye topraklarında çatışmaya girebileceğini yazdı. Gazete iki ülkenin de Suriye sınırındaki askeri varlığını güçlendirdiğini belirtti.

29.01.2016Dünya
İbrahim Kalın: Suriyeye kara operasyonu henüz söz konusu değil

İbrahim Kalın: Suriye'ye kara operasyonu henüz söz konusu değil

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Suriye'ye kara operasyonu ihtimali üzerinden 'Türkiye savaşa girecek' iddiaları sorulan Kalın, "Koalisyonun ortaya koyacağı bir eylem planı olursa bununla ilgili bu değerlendirilir. Şu anda çok somutlaşmış, yarın hemen böyle bir operasyon hayata geçirilecek, böyle bir şey henüz söz konusu değil" dedi.

20.02.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu: Artık gerçeği görmek zorundalar

Başbakan Davutoğlu: 'Artık gerçeği görmek zorundalar'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Suriye'nin kuzeyindeki terör yuvalanmalarına karşı mücadelemize başından beri karşı çıkanlar Ankara'daki terör saldırısı sonrasında artık gerçeği görmek zorundadır" dedi.

23.02.2016Gündem
Ateşkes bizi bağlamaz

Ateşkes bizi bağlamaz

Suriye’de ateşkesin bu gece yarısı itibariyle yürürlüğe girmesi beklenirken Başbakan Ahmet Davutoğlu, ateşkesi destekleyeceklerini ancak “Türkiye’nin güvenliği söz konusu olduğunda bu ateşkes bizim için bağlayıcı değildir” dedi.

25.02.2016Dünya
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Rusya, rejim, PKK ve YPG el ele tutuşmuş...

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Rusya, rejim, PKK ve YPG el ele tutuşmuş...

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Yeni Türkiye Yolunda" programında konuştu. Davutoğlu, "Rusya, rejim, PKK ve YPG el ele tutuşmuş Türkiye'nin güney sınırında bir terör kuşağı, bir terör yapılanması kurmak istiyor. Türkiye'yi bir terör yapılanmasıyla sınır komşusu haline getirmeye yönelik tüm bu oyunların farkındayız ve buna izin vermeyiz. Türkiye'nin ulusal güvenliğini korumak için bir an olsun tereddüde düşmeyiz." diye konuştu.

29.02.2016Gündem
Fransada terör saldırılarına lanet mitingi

Fransa'da terör saldırılarına lanet mitingi

Fransa’nın Strasbourg kentinde 10 Türk derneğin katılımıyla Türkiye’deki terör saldırılarına lanet mitingi düzenlendi.

7.03.2016Dünya
Başbakan Davutoğlu Ürdünde

Başbakan Davutoğlu Ürdün'de

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile görüştü. Ürdün Kralı Abdullah'ın eşi Kraliçe Rania ise Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nu Hüseyniye Sarayı'nda ağırladı. Kraliçe Rania, İstanbul ve Ankara'da meydana gelen saldırılardan duyduğu üzüntüye işaret ederek, "Bu tür olayların yaşanması, masum hayatların kaybedilmesi çok üzücü. Türk halkının yanındayız" dedi.

27.03.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu: DAEŞ, PKK, YPG bölgeye saldırıyor

Başbakan Davutoğlu: DAEŞ, PKK, YPG bölgeye saldırıyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ürdün ziyaretinde, Suriye’deki tüm krizlerin durmasını istediklerini belirterek, “Suriye’deki rejim güçlerinin ve DAEŞ, YPG, PKK gibi terör örgütlerinin vahşeti, sadece bizim ülkelerimize değil aynı zamanda bölgenin istikrarına saldırıyor” dedi.

27.03.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu: Ürdünle deniz seferleri başlatmayı düşünüyoruz

Başbakan Davutoğlu: Ürdün'le deniz seferleri başlatmayı düşünüyoruz

Türkiye-Ürdün İş Forumu'nda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Akabe ile İskenderun arasında Ro-Ro seferleri başlatmayı düşünüyoruz. Ürdün’le deniz seferleri başlatmayı düşünüyoruz. Sadece ticaret yapmak yetmez." diye konuştu.

27.03.2016Gündem
ABDli Bakan: Evet, PKK ile YPG bağlantılı

ABD'li Bakan: Evet, PKK ile YPG bağlantılı

ABD Savunma Bakanı Ash Carter, PKK ile Suriye’de ABD’nin destek verdiği YPG’nin bağlantılı olduğunu kabul etti.

28.04.2016Dünya
Genelkurmay Başkanı açıkladı: 1300 IŞİDli...

Genelkurmay Başkanı açıkladı: '1300 IŞİD'li...'

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 10. Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Konferansı’nda konuştu. Orgeneral Akar, "1300 IŞİD mensubu terörist etkisiz hale getirildi" dedi.

11.05.2016Gündem
Mültecilere 10 milyar  dolar harcadık örneği yok

'Mültecilere 10 milyar dolar harcadık örneği yok'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin mülteciler için milli bütçesinden yaptığı harcamanın 10 milyar doları aştığını belirterek, “Dünyada eşi benzeri olmayan bir ev sahipliğini şu anda Türkiye yapıyor. Bunun başka bir örneği yok” diye konuştu. 10’uncu Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Konferansı’nda konuşan Erdoğan, “Türkiye’yi DEAŞ’a yardım eden ülke olarak göstermek gibi, kusura bakmayın biraz ağır olacak ama alçaklığa gidenler olmuştur” dedi ve özetle şu mesajları verdi:

11.05.2016Gündem
ABD: Bağ yok diyemeyiz ama farklı oluşum

ABD: Bağ yok diyemeyiz ama farklı oluşum

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, terör örgütü PKK ve YPG'ye ilişkin "Bazı bağların olduğunu göz ardı edemeyiz, kategorik olarak hiçbir bağ yok diyemeyiz fakat YPG, PKK’dan farklı bir oluşumdur" dedi.

27.05.2016Dünya
AB ile 33’üncü fasıl açıldı

AB ile 33’üncü fasıl açıldı

Brüksel'de bugün gerçekleştirilen Hükümetlerarası Katılım Konferansı toplantısında 33 numaralı Mali ve Bütçesel Hükümler faslı müzakerelere açıldı. Bu, Türkiye'nin AB üyelik sürecinde 6.5 ay sonra açılan ilk fasıl oldu.

30.06.2016Dünya
4lü Mahmur dansı

4'lü Mahmur dansı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin başkenti Erbil’e 1.5 saat mesafede. Ve kasabanın içinde daracık bir alanda yaşananlar, bölgede IŞİD’e alan açan karmaşanın mikro bir örneği. Yer peşmergenin. Ama peşmerge çok kısa süreliğine IŞİD’in eline geçen, sonra kurtarılan kasabanın etrafına hendek açmış, mevzi kurmuş, ilerlemeden bekliyor. Kâğıt üzerinde kendi yönetiminde görünen bölgeye girmek için Kuzey Irak Kürdistan Hükümeti’yle anlaşma yapan Irak ordusu gelip peşmergenin yanına kamp kurmuş. Hendeği aşıp IŞİD’e karşı ilerlemeye çalışıyor. Amerikalılar destek için bölgede. Tam ikisinin arasında da onların kampı var. Biraz uzakta ise PKK’lılar konuşlanmış. Onlar da “IŞİD’le savaşmaya hazırız, Irak ordusu bizi istiyor ama peşmerge istemiyor” diyor. Herkesin bir diğeriyle ince bir çizgide dans ettiği yer burası: Mahmur.

6.07.2016Dünya
Bakan Çavuşoğlundan PYD çıkışı

Bakan Çavuşoğlu'ndan PYD çıkışı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Estonya Dışişleri Bakanı ve Avrupa Konseyi Dönem Başkanı Marina Kaljurand ile baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından, Bakanlık konutunda ortak basın toplantısı yaptı. Çavuşoğlu Fırat kalkanı operasyonuna ile ilgili olarak, "Biz başından beri bunu planladık. ABD ile planladık. ABD HIMARS’ları getirecekti maalesef henüz gelmedi ama şu andaki operasyonda bir taraftan bizim tanklarımız aynı şekilde diğer tüm elimizdeki imkanlarla bu mücadeleyi sürdürüyoruz" dedi.

24.08.2016Gündem
Pentagon Sözcüsünü zorlayan soru

Pentagon Sözcüsü'nü zorlayan soru

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Peter Cook, SDG içinde yer alan YPG'nin Fırat Nehri'nin doğusuna çekilme taahhüdünü yerine getirdiğini söyledi. Cook, ABD'nin Suriyeli muhalif gruplar içinde yer alan Kürt gruplara sağladıkları silah ve mühimmatın, PKK'nın eline geçtiğine ilişkin haberlerle ilgili soruyu yanıtlamakta zorlandı. Cook, 'Bu haberleri görmedim. Böyle bir şey olduğuna ilişkin herhangi bir belirti yok. Bu gruplara mühimmat sağladığımızı biliyorsunuz. Bu mühimmatın nereye gittiğini çok dikkatlice izliyoruz. Bizle anlaşmaya varan taraflar buna uymazsa bizden bir daha mühimmat alamazlar" diye konuştu. Cook, "ABD özel kuvvetlerinin çatışmaların önlenmesi amacıyla PYD ile Türk güçleri arasına gönderildiğine" yönelik iddiaların sorulması üzerine, "Özel kuvvetlerimizin yerlerini söyleyemem" dedi.

31.08.2016Dünya
İşte Twitterdaki Türk IŞİDçilerle ilgili çarpıcı detaylar...

İşte Twitter'daki Türk IŞİD'çilerle ilgili çarpıcı detaylar...

Sosyal medya ağı Twitter'da Türkçe konuşan terör örgütü IŞİD destekçilerinin belirlenip paylaşımlarının analiz edilmesi ile ortaya çıkan araştırma, çarpıcı sonuçlarıyla dikkat çekiyor. IŞİD'li teröristler saldırılardan önce ve sonra twitter'da harekete geçiyor.

22.09.2016Gündem
Çavuşoğlu: Konvoyu, Suriye rejimi ve destekçilerinin vurduğu açık

Çavuşoğlu: Konvoyu, Suriye rejimi ve destekçilerinin vurduğu açık

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'de, Birleşmiş Milletler (BM) insani yardım konvoyunu Suriye rejimi ve destekçilerinin vurduğunun açık olduğunu söyledi.

25.09.2016Dünya
Türk yetkiliden flaş Fırat Kalkanı açıklaması

Türk yetkiliden flaş 'Fırat Kalkanı' açıklaması

Üst düzey bir Türk yetkili, Fırat Kalkanı Harekatı’nın 5-6 yıl sürebileceği şeklindeki yorumlara ilişkin, "Bilemiyorum, o kadar sürmesi gerekiyorsa o kadar sürer" ifadelerini kullandı. Türkiye-İsrail ilişkilerinin normalleşme sürecinde karşılıklı atanacak büyükelçilerin de eş zamanlı duyurulacağını belirten yetkili, Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi'nin kim olacağının 1 hafta ya da 10 gün içinde duyurulabileceğini söyledi.

30.09.2016Dünya
Akardan Rakka operasyonu açıklaması

Akar'dan Rakka operasyonu açıklaması

TBMM açılış resepsiyonunda konuşan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Suriye'de ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri tarafından DEAŞ'e karşı yapılması planlanan Rakka operasyonu için, 'Operasyonda PYD/YPG ile işbirliği yapılırsa biz olmayacağız' dedi.

1.10.2016Gündem
Çavuşoğlundan PKKlıların görüntülerine tepki

Çavuşoğlu'ndan PKK'lıların görüntülerine tepki

İHA'nın haberine göre, terör örgütü DEAŞ'ın dünkü Kerkük saldırılarının ardından PKK'lı teröristlerin peşmergeye destek olmak için bu kente girdiğine dair fotoğraflar yayınlandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, PKK’lı teröristlerin Kerkük’e girdiği yönündeki haberlerle ilgili olarak, “Biz oradaki süreci takip ediyoruz. Kesinlikle PKK’nın ve diğer terör örgütlerinin burada oldu bittiye getirip de özellikle bu bölgede hareket etmesine müsaade etmeyiz" dedi.

22.10.2016Dünya
Fırat Kalkanı saldırıya rağmen devam edecek

Fırat Kalkanı saldırıya rağmen devam edecek

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye rejiminin Tall Nayif’de bulunan muhalif unsurlara yönelik varil bombalı hava saldırısına rağmen Fırat Kalkanı operasyonunun devam edeceğini, hedefin El Bab’ın DEAŞ’tan alınıp bir güvenli bölge oluşturulması olduğunu söyledi.

26.10.2016Dünya
İki gözümüzü çıkarmaya çalışanlar kaybettikleri gözleriyle kalacak

'İki gözümüzü çıkarmaya çalışanlar kaybettikleri gözleriyle kalacak'

Batılı ülkelerin teröre verdiği desteği sert sözlerle eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bumerang gibi bir gün gelecek onları da vuracak. Bugün bizi sıkıntıya sokmak için terör örgütlerine kucak açanlar, artık kendinizi gizlemeniz mümkün değil. Verdiğiniz silahlarla hepinizi biliyoruz. PYD işte, PKK’nın yan kolu. YPG, PKK’nın yan kolu. Bunu dünyada kimse yutmaz. Bizim iki gözümüzü çıkarmaya çalışanlar sadece çıkardıkları gözleriyle kalacaklar" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca terör örgütlerine silah verenlere de seslendi. Erdoğan 'Verdiğiniz silahlarla hepinizin adresini biliyoruz' diye konuştu.

7.11.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Savaşın içinden gelen barış müjdesi

DHA muhabiri Felat Bozarslan Kerkük’ten bildiriyor:

2.10.2014

Yurtta iflas, cihanda iflas…

Türkiye, mevcut iktidarın akıl almaz yanlış politikaları sonucunda, Suriye’de siyasi planda PYD ve “simgesel” olarak ise onun askeri kolu sayılan YPG karşısında yenik düşmüştür.

20.02.2016

Yardım ve yataklık edenleri unutmayın

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın anlattığına göre, Milli Güvenlik Kurulu, bir karar almış ve artık FETÖ dedikleri Fethullahçı cemaatin “terör örgütü” sayılması gerektiğini hükümete “tavsiye” etmiş.

30.05.2016

ABD ile gizli anlaşma var mı, yok mu?

Dışişleri sözcüsü Tanju Bilgiç dün bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun böyle bir şey söylemediğini açıkladı.

6.07.2016

Fatih, Cerablus’tan Suriye’ye giriyor!

DUYGUSUZ bir insan sayılmam ama hamasetten de hiç hoşlanmam.

26.08.2016

ABD ile çıkar çatışması

DIŞ politika ulusal çıkarlara göre yapılır.

30.08.2016

Pizza mı Votka mı?

Malum, ABD ve Rusya 4 gün önce Cenevre’de Suriye için kısmi bir ateşkes anlaşmasına vardılar.

12.09.2016

İkinci Mercidabık muharebesi kapıda

Genelkurmay kaynakları dün, 3 Ekim sabahı 15 Özgür Suriye Ordusu (ÖSO)  üyesinin IŞİD tarafından öldürüldüğünü duyurdu.

3.10.2016