MENÜ

Youtube Yasaklandı

Youtube Yasaklandı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Youtube Yasaklandı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 71 Youtube Yasaklandı haberi bulunmuştur.

Youtube Yasaklandı Haberleri

Orhan Pamuk: Eminim Avrupa bu tuzağa düşmeyecektir

Orhan Pamuk: Eminim Avrupa bu tuzağa düşmeyecektir

Paris’te Charlie Hebdo adlı mizah dergisine düzenlenen saldırıya ilişkin İtalyan La Repubblica gazetesi için bir makale kaleme alan Nobel ödüllü Yazar Orhan Pamuk, bu saldırıyla, gerginliğin ve Avrupa’daki İslamafobi’nin daha da artırdığının altını çizerek, “Eminim Avrupa, öfkesini tüm Müslümanlara karşı yöneltme tuzağına düşmeyecektir” ifadelerin kullandı.

18.01.2015Keyif
İnterneti yasaklamak, alnına konan sineği silahla vurmak gibi

İnterneti yasaklamak, alnına konan sineği silahla vurmak gibi

Fransız Kültür Merkezi, Aydın Doğan Vakfı işbirliğiyle Selçuk Demirel’in 1974-2014 arasında basında yer alan çizimlerinden yapılmış bir seçkiyi ‘İnsanoğlu Kuş Misali’ başlığı altında sergiliyor.

11.04.2014Kelebek
YouTube yasaklandı siyah beyaz oldu

YouTube yasaklandı siyah beyaz oldu!

YouTube'un Türkiye'de erişime kapatılmasıyla birlikte yasağa ilk tepkiler de gelmeye başladı. Bunlardan biri de YouTube gibi video platformu olan İzlesene.com'du.

27.03.2014Teknoloji
Youtube yasaklandı

Youtube yasaklandı

Türkiye twitter yasağını konuşurken, Suriye ilgili tapelerin sızmasının ardından video paylaşım sitesi Youtube hakkında da erişim yasağı getirildi.

27.03.2014Teknoloji
Doğan’a kesilen vergi cezası muhalefeti susturma taktiği

Doğan’a kesilen vergi cezası muhalefeti susturma taktiği

ABD’de yayınlanan "Diplomatic Courier" dergisi DYH’ye Maliye’nin kestiği 914 milyon TL’lik vergi cezasını, "Hükümetin Doğan’a uyguladığı vergi cezası bir sansür mü" başlığıyla ele alındı. Dergide, "Hükümet, muhalefeti susturmak istiyorsa, Doğan’a vergi cezası en güçlü taktik" yorumu yer aldı.

9.04.2009Ekonomi
Şoke eden seks adası tatil turu reklamı yasaklandı

Şoke eden 'seks adası' tatil turu reklamı yasaklandı

Kolombiya'da bir şirketin düzenlediği 'seks adası' reklamı büyük tepki gördü. Seks işçilerinin, uyuşturucunun ve alkolün pazarlandığı reklam filmi Youtube tarafından yasaklandı.

6.10.2017Dünya
Karides ruhun gıdasıdır

Karides ruhun gıdasıdır

İsmini bir müzik grubundan alan karides geldi. Bir heykel daha durduğu yerde duramadı. Putin’in kafası attı. Haftanın referandum dışı konularına şöyle bir bakalım.

15.04.2017Hayat
Uzmanlar çocuklara sosyal medya yasağını yorumladı: İlgi daha da artar

Uzmanlar çocuklara sosyal medya yasağını yorumladı: İlgi daha da artar

Hükümetin çocuklara sosyal medya yasağı getirilmesi yönünde çalışma yaptığı açıklanırken uzmanlar, “Çocuk her şeyi gizli yapmaya başlar. Bu, bireyselden çok toplumsal bir soruna dönüşür” uyarısında bulunuyor.

24.12.2015Eğitim
Yasaklı uygulamalar ve yazılımları indirin

Yasaklı uygulamalar ve yazılımları indirin

Google ve Apple, size neyi indirip neyi indiremeyeceğinizi söylemeye bayılır. Biz bu tavsiyeleri bir kenara bırakıp sizin için yasaklanan (güvenilir) uygulama ve uzantıları nasıl indireceğinizi, artık desteklenmeyen yazılımları nasıl edineceğinizi açıklıyoruz.

24.10.2015Teknoloji
Risk de var umut da...

Risk de var umut da...

Bir yıl daha geride kalırken Hürriyet Ekonomi’nin uzman ekibi sektörlerinin son durumunu ve önümüzdeki döneme ilişkin beklentilerini kaleme aldı. 2015’in 2014’ten daha iyi bir yıl olması dileğiyle... Mutlu yıllar...

30.12.2014Ekonomi
Robert Fisk de sarin saldırısı iddiasını yazdı

Robert Fisk de 'sarin saldırısı' iddiasını yazdı

Türkiye devletinin, Suriye'de geçen yaz sivillere karşı kimyasal silah kullanmasıyla bağlantılı olduğu iddiasını Independent yazarı Robert Fisk de kaleme aldı.

11.04.2014Dünya
Sarıgül: Tüm ilçelerde oylar yeniden sayılsın

Sarıgül: Tüm ilçelerde oylar yeniden sayılsın

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, "Buradan İstanbul’da önde görünen siyasi partiye çağrı yapmak istiyorum. İstanbulların sonuçları iç huzuruyla gönül rahatlığıyla kabul etmesi için gelin tüm ilçelerde oylar yeniden sayılsın. Seçimler üzerindeki şaibe ortadan kalksın" dedi.

1.04.2014Gündem
Dünya bu yasağı konuşuyor

Dünya bu yasağı konuşuyor

Türkiye'de Twitter'dan sonra YouTube'un da yasaklanması dünya medyasında ageniş yankı uyandırdı

28.03.2014Gündem
TİB, tedbir kararıyla YouTube’u kapattı

TİB, tedbir kararıyla YouTube’u kapattı

DÜNYANIN en popüler sosyal ağı Twitter’ın Türkiye’de yasaklanmasının üzerinden 1 hafta geçmeden, online video paylaşım sitesi YouTube da kapatıldı. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) idari tedbir kararıyla gerçekleştirdiği yasaklama, mahkeme kararı gerekçe gösterilmeden yapıldı.

28.03.2014Ekonomi
Youtube yasağını dünya böyle gördü

Youtube yasağını dünya böyle gördü

Dünya basını Türkiye'de Twitter'ın ardından Youtube'un da engellenmesine geniş yer ayırdı. Amerikan The Wall Street Journal gazetesi, "Bu yasak; Türkiye'nin, acımasız internet sansürleri uygulayan Çin, Suriye ve Kuzey Kore'yi de kapsayan ülkeler kulübündeki yerini sağlamlaştırdı" ifadesini kullandı.

28.03.2014Dünya
ABD, Türkiyenin sosyal medya yasaklarını AGİTe taşıdı

ABD, Türkiye'nin sosyal medya yasaklarını AGİT'e taşıdı

ABD, Türk hükümetinin sosyal medyaya koyduğu erişim yasaklarını, Türkiye'nin de üyesi olduğu Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'na (AGİT) taşıdı. ABD'nin AGİT nezdindeki daimi temsilcisi, Türkiye'deki Twitter yasağıyla ilgili, "bu tip yeni hukuksuz kısıtlamalardan kaçınılması çağrısı" yaptı. Ancak ABD'nin bu çağrısının ardından YouTube da yasaklandı.

28.03.2014Dünya
Twitterdan sonra YouTube da yasaklandı

Twitter'dan sonra YouTube da yasaklandı

Türkiye Twitter yasağını konuşurken, Suriye ilgili tapelerin sızmasının ardından video paylaşım sitesi Youtube hakkında da dün akşam saatlerinde erişim yasağı getirildi. YouTube'a erişim kapatılması akıllara Başbakan Erdoğan'ın 2008 yılında yine bir YouTube yasağı sonrası söylediği 'Ben giriyorum, siz de girin' sözlerini getirdi.

27.03.2014Teknoloji
Kıran kırana pazarlık

Kıran kırana pazarlık

TÜRKİYE’de perşembe gecesi yasaklanan Twitter ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ve Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK) arasında kıran kırana pazarlık başladı. Yasağa gerekçe gösterilen bir hesabı askıya alan Twitter, diğer mahkeme kararlarını titizlikle inceliyor.

23.03.2014Ekonomi
Binali Yıldırım Twitter şikayetiyle ilgili konuştu

Binali Yıldırım Twitter şikayetiyle ilgili konuştu

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nı ziyareti sırasında Twitter’la ilgili de konuşan eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, İzmir Büyükşehir Belediye başkan Adayı Binali Yıldırım, “Türk hukukunda ne suçsa sosyal medyada da o suçtur. Bu mecra güzel olduğu kadar olumsuz yanları da var." dedi.

21.03.2014Teknoloji
Milletvekilleri Twitter yasakları için ne dedi

Milletvekilleri Twitter yasakları için ne dedi?

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'ın Türkiye'de erişiminin engellenmesine siyasilerden büyük tepki. En sert tepki CHP'li Aylin Nazlıaka'dan geldi: Nazlıaka "Sırada ne var?" diye sordu.

21.03.2014Gündem
Türkiyedeki Twitter yasağı dış basında

Türkiye'deki Twitter yasağı dış basında

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa mitinginde, ‘Twiter mwitter hepsinin kökünü kazıyacağız. Dış dünya şöyle der böyle der beni bağlamaz’ diye konuşmasından birkaç saat sonra Türkiye'de Twitter'a erişilememesi uluslararası medyada da geniş yer buldu.

21.03.2014Dünya
İşte yasak haritası

İşte yasak haritası

FACEBOOK ve YouTube’un kapatılmasının gündeme gelmesiyle Türkiye’nin ‘kırmızı çizgi’ olarak belirtilen ülkeler arasına katılması gündeme geldi.

7.03.2014Ekonomi
YouTubea mahkeme yasağı şoku

YouTube'a mahkeme yasağı şoku

Dün akşam saatlerinde YouTube UyduNet ve TurkNet üzerinden mahkeme kararıyla kapatıldı. TTNET ve SuperOnline'da herhangi bir erişim sorunu olmazken, TurkNet ve UyduNet'teki yasak kararı sabah saatlerinde kalktı. Mahkemenin YouTube'u yasaklamasının nedeni ise Vimeo'nun kapatılmasına neden olan ve ne olduğu açıklanmayan bir videoydu.

13.01.2014Teknoloji
Googlea Brezilyadan büyük şok

Google'a Brezilya'dan büyük şok

Arama motoru devi Google bugün 14. yaşına bastı. Ancak Brezilya'dan gelen bir haber, şirkette keyifleri bir hayli kaçırdı. Google'ın Brezilya ofis şefi Fabio Jose Silva Coelho gözaltına alındı.

27.09.2012Teknoloji
Şeffaflık Raporu’na göre bir numaralı “sakıncalı” siyasi içerik

Şeffaflık Raporu’na göre bir numaralı “sakıncalı” siyasi içerik

İnternet devi Google, dün beşinci altı aylık Şeffaflık Raporu’nu yayımladı. Rapora göre birçok hükümet, Google’dan YouTube gibi kanallarda yer alan “sakıncalı” siyasi içeriğin kaldırılmasını talep ediyor.

18.06.2012Gündem
Dünyanın önde gelen gazeteleri başyazılarını Türkiyeye ayırdı

Dünyanın önde gelen gazeteleri başyazılarını Türkiye'ye ayırdı

Dünyanın önde gelen gazeteleri, AK Parti'nin zaferiyle sonuçlanan seçimlere geniş yer ayırmaya devam ediyor. New York Times ve Guardian, bugünkü başyazılarında Türkiye'ye yer verirken, İngiltere'nin eski dışişleri bakanı Jack Straw, Times gazetesi için yazdığı makalede, "seçimlerde asıl kaybedenin Avrupa Birliği (AB) olduğunu ifade etti. Dış basın ise attığı birbirinden ilginç başlıklarla seçim sonuçlarını duyurdu.

13.06.2011Gündem
Dünya basını seçim sonuçlarını böyle yorumladı

Dünya basını seçim sonuçlarını böyle yorumladı

AK Parti'nin üçüncü defa iktidara geldiği genel seçimlerde elde edilen sonuçların ardından, dünya basını birçok yorumda bulundu.

13.06.2011Gündem
Eşimle konuşmalarım dinlenirse çok rahatsız olurum

Eşimle konuşmalarım dinlenirse çok rahatsız olurum

Telefon dinlemeleri, internet yasakları, filtreleme sistemleri ile gündemden düşmeyen TİB’in bağlı olduğu kuruluş, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu. Bu kurumun başındaki isim de Tayfun Acarer. Altı yıldır, cep telefonları ve internet dünyasındaki bütün düzenlemelerde son söz hep ona ait.

7.05.2011Gündem
Rihannanın yasaklı klibi çalıntı çıktı

Rihanna'nın yasaklı klibi çalıntı çıktı

Yayınlandığı ilk gün 11 ülkede yasaklanan Rihanna’nın son video klibi S&M’in sahneleri ile sansasyonel fotoğrafçı David LaChapelle'in fotoğrafları arasındaki benzerlik ''çalıntı iş'' sözlerine neden oldu.

17.02.2011Gündem
RİHANNANIN YASAKLI KLİBİ ÇALINTI ÇIKTI

RİHANNA'NIN YASAKLI KLİBİ ÇALINTI ÇIKTI

Rihanna’nın son video klibi S&M’in sahneleri ile sansasyonel fotoğrafçı David LaChapelle'in fotoğrafları arasındaki benzerlik 'çalıntı iş' sözlerine neden oldu. fotoğrafçı şimdilerde Rihanna’yı mahkemeye vermeye hazırlanıyor. Ayrıca Rihanna'nın S&M’in Klip yayınlandığı ilk üç günün sonrası 11 ülkede yasaklandı. Youtube üzerinden sadece 18 yaş uyarısıyla izlenebiliyor.

5.02.2011Ne Oluyor
Türkiye’de haksız-keyfi yargılama var

Türkiye’de haksız-keyfi yargılama var

İNSAN Hakları İzleme Örgütü, 21. defa dünya çapında insan hakları uygulamalarını mercek altına alarak hazırladığı 648 sayfalık 2011 Dünya Raporu’nu yayınlandı.

24.01.2011Dünya
Üzüntüsü üç gün sürdü

Üzüntüsü üç gün sürdü

Türkiye'de YouTube yasağının kalkması üç gün sürdü. Yasağın kalkmasına ise en fazla Türkiye'den binlerce kilometre uzakta yaşayan Gabriel Ramuglia üzülmüştü. Ne var ki Ramuglia'nın üzüntüsü kısa sürdü. Ramuglia, Türkiye'de iki yıl boyunca yasaklı olan YouTube'a girmek isteyenlerin imdadına yetişen isim...

3.11.2010Teknoloji
Youtube yine yasaklandı

Youtube yine yasaklandı

Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi, Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerin yer aldığı video paylaşım sitesi “Youtube”a erişimin engellenmesi kararı aldı. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) “Youtube”dan söz konusu görüntülerin kaldırılmasını isteyeceği, aksi halde siteye erişimi engelleyeceği kaydedildi.

2.11.2010Gündem
Bir yasak daha geldi

Bir yasak daha geldi

Türkiye'de erişime kapatılan internet sitelerine bir yenisi daha eklendi. İşte o site...

5.10.2010Teknoloji
BTK, ‘Nazi’ örneği verdi, Google’ı görüşmeye çağırdı

BTK, ‘Nazi’ örneği verdi, Google’ı görüşmeye çağırdı

Türkiye’de internetin yavaşlamasına neden olan Google ve YouTube’ın IP’lerinin yasaklanması sorununda görüşme için ilk adım atılıyor.

11.06.2010Ekonomi
Kamera depremi

Kamera depremi

CHP lideri Deniz Baykal ve CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok’a ait olduğu iddia edilen kamera kayıtları siyasette deprem etkisi yarattı. Kasetin bazı sitelerde yayımlanmasının ardından Baykal’ın avukatları, dün sabah saatlerinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Avukatlar görüntülerin gerçekdışı olduğunu iddia etti.

7.05.2010Gündem
Sonunda onu da yasakladılar

Sonunda onu da yasakladılar

Kullanıcılar "Bize dokunmaz!" dedikçe yasaklar artıyor. İşte Türkiye'yi şok eden en son yasak...

27.02.2010Teknoloji
80 kişi 70 milyonu nasıl dinler

"80 kişi 70 milyonu nasıl dinler"

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, İletişim Başkanlığı'nda yaklaşık 80 kişinin çalıştığını belirterek, “Öyle bir paranoya oldu ki herkes dinleniyorum zannediyor. 80 kişi 70 milyonu nasıl dinler? Fiziksel, teknik olarak mümkün mü?” dedi.

13.12.2009Teknoloji
Baz istasyonsuz mobil iletişimi sağlayan Nobel Ödülü’nü kazanır

Baz istasyonsuz mobil iletişimi sağlayan Nobel Ödülü’nü kazanır

Mobil iletişim gelişirken, baz istasyonları konusunda devam eden tartışmalara Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer’den ilginç bir yorum geldi.

12.12.2009Ekonomi

Yazar Sonuçları

YouTube yasaklandı namus kurtarıldı!

ÖNCE bir haber:"İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi, Atatürk'e hakaret edilen video görüntülerinin yer aldığı siteye erişim yasağı koydu...

7.03.2007

99.952 adres engellenmiş

HURRİYET.com.tr’deki haber ve yazılara gelen erişim engelleme kararları ürkütücü boyutta.

13.05.2018

İlklerde rekor kıran bir seçim

YAZIMI sandıklar açılmadan bitirdim; çünkü sonuç kime ne zafer getirirse getirsin, Cumhuriyet tarihinin pek çok ilkinin yaşandığı bir seçim sürecini geçirdiğimiz gerçeği değişmeyecektir.

30.03.2014

Dünya bir yana ben bir yana diyemezsiniz...

İLK internet yasası tartışmalarından beri aynı şeyi söylüyorum: İnternet üzerindeki bir içeriği yasaklamaya, görünmez kılmaya çalışmak beyhude bir çabadır.

25.03.2014

67 yaş...

Kenan Işık’ın rahatsızlığı, 67 yaşın aslında hiç de ‘yaşlı’ olmadığını gösterdi bize...

25.03.2014

Başbakanımın ‘kapatma açılımı’nı sonuna kadar destekliyorum!

Kanımca bu ülkenin ihtiyacı olan farklı fikir, düşünce, sanat, iletişim filan değil. Hatta bunlarda fazlamız var. Gereksizleri kapatalım, israf olmasın. Twitter güzel bir başlangıçtı. Bence artık memleketin gerekli beyinsel ve düşünsel üretimini Başbakanımız yapıp televizyon aracılığıyla bize aktarsın, kâfi. Elli farklı düşüncenin kime ne faydası olmuş?

24.03.2014

Aşk yasakları sever

Yasaklar her daim gündemimizdeydi. Doğduğumuz günden beri birileri bir şeyleri yasaklamaya çalışıyordu bize. Bazen ailemizden bazen sevgilimizden bazen de patronumuzdan geliyordu yasaklar. Şimdi hiçbirine gerek kalmadı. Çünkü devlet baba inisiyatifi eline aldı ve herkes adına baş yasaklayıcı olmaya karar verdi.

19.06.2013

Onor Bumbum Yeni EP’si ile Geri Geliyor

Cuma yazılarım genelde haftalık özet gibi oluyor. Yurtta ve dünyada gelişen haberler kıvamında, bugün de yine aynı havada bir haber geçidim var sizler için. Buyurun…

22.04.2013

Bilişim Mahkemeleri kurulmalıdır

TÜM dünyada, ama özellikle ülkemizde teknolojik konulara ilişkin mevzuatın ve hukuk sisteminin, teknolojik gelişmeleri yakından takip edememesi, önemli sorunlara neden olmaktadır.

8.03.2011

Eşik aşıldı

DOĞU Bloku dağılırken, milyonlarca Sosyalist ülke halkını harekete geçiren en somut olay Berlin Duvarı’nın yıkılmasıydı. Aynı sokakta bir kaldırımdan diğerine geçmek uğruna ölümü göze almak zorunda olan insanlar bir gece, aniden ölüme meydan okuma kararı aldılar.

6.03.2011