MENÜ

Youtube Yasağı

Youtube Yasağı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Youtube Yasağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 288 Youtube Yasağı haberi bulunmuştur.

Youtube Yasağı Haberleri

AİHM’ye göre YouTube yasağı ihlal

AİHM’ye göre YouTube yasağı ihlal

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Türkiye’nin 5 Mayıs 2008-30 Ekim 2010 arasında video paylaşım sitesi YouTube’a erişimi engellemesinin insan hakları ihlali olduğuna karar verdi.

1.12.2015Dünya
AİHM YouTube yasağı için kararını verdi

AİHM YouTube yasağı için kararını verdi

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi , Türkiye'nin YouTube'a erişimi engellemesinin ifade özgürlüğü ihlali (AİHS 10. madde) olduğuna karar verdi.

1.12.2015Teknoloji
Diyanet İşleri Başkanlığı neleri yasaklamadı ki

Diyanet İşleri Başkanlığı neleri yasaklamadı ki?

Erzurum'a ilk kez midyeyi getiren seyyar satıcı Fırat Kuytan, mahalledeki cami imamının cuma vaazda 'midye haramdır' demesi nedeniyle satışlarının yarı yarıya düştüğünü ileri sürdü. Kuytan, "Fetvadan sonra cami cemaatinden hiç kimse midye almadı" dedi. Gözler son zamanlarda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘sakıncalığı bulduğu’ şeylere çevrildi. İşte o liste…

13.01.2015Gündem
Anayasa Mahkemesinin Youtube kararı dünya basınında

Anayasa Mahkemesi'nin Youtube kararı dünya basınında

Anayasa Mahkemesi'nin iki aydır erişimi engellenen video paylaşım sitesi Youtube'un kapatılmasını hak ihlali verme kararı dış basında da yer buldu. Mahkeme dünkü kararında başvurucuların haklarının ihlal edildiğine karar vererek, erişimin engellenmesinin ifade özgürlüğünün ihlali anlamına geldiğine hükmetmişti.

30.05.2014Dünya
Alman Bakan Steinmeier: Fasıllar açılmalı

Alman Bakan Steinmeier: Fasıllar açılmalı

ALMANYA Türk Toplumu’nun 10’uncu olağan Genel Kurulu’nda konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, AB ile Türkiye arasındaki müzakerelerde yargı ve temel haklar fasılları olan 23 ve 24’üncü başlıkların açılmasını istedi.

11.05.2014Dünya
Alman Dışişleri Bakanı Steinmeier: Türkiye ile yeni fasıl

Alman Dışişleri Bakanı Steinmeier: Türkiye ile yeni fasıl

Alman Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, bir Alman Dışişleri Bakanı olarak “Türkiye üzerine konuşurken, dış politikayla iç politikayı birbirinden ayırmak zor” dedi. Steinmeier, yargı ve temel haklar fasılları olan 23 ve 24. fasılların açılmasını istedi.

11.05.2014Gündem
Almanya da değişmeli

Almanya da değişmeli

Alman Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, bir Alman Dışişleri Bakanı olarak “Türkiye üzerine konuşurken, dış politikayla iç politikayı birbirinden ayırmak zor” dedi. Bakan, yabancılara bakış konusunda Almanya'nın da değimesi gerektiğini söyledi.

10.05.2014Gündem
Cumhurbaşkanı Gauck Türkiye yolcusu

Cumhurbaşkanı Gauck Türkiye yolcusu

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, yarın dört günlüğüne Türkiye'ye uçuyor. Ziyaretin Twitter, YouTube yasağı tartışmaları dönemine denk gelmesi bu ziyareti hem çok hassas hem de çok önemli kılıyor.

24.04.2014Gündem
Geriye gittiniz

Geriye gittiniz

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muiznieks, Gezi olaylarıyla ilgili Türk polisine sert eleştiriler getirdiği raporunu kasım ayında yayınlamıştı.

13.04.2014Gündem
Youtube yasağı kalktı ama BTK sabaha karşı “Uygulamam” dedi

Youtube yasağı kalktı ama BTK sabaha karşı “Uygulamam” dedi

GÖLBAŞI Asliye Ceza Mahkemesi’nin erişim yasağını kaldırma kararına rağmen Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) dün sabaha karşı 02.50’deki, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret niteliğindeki dava konusu içerikler çıkarılmadı.

10.04.2014Ekonomi
Bakan Elvandan flaş YouTube açıklaması

Bakan Elvan'dan flaş YouTube açıklaması

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, ''Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), Youtube'un Atatürk'e hakaretle ilgili hususları çıkarmaması nedeniyle re'sen engellemesi devam ediyor. Bu içeriklerin çıkarılması halinde de zannediyorum ki TİB, Youtube'u açacaktır.''dedi.

10.04.2014Teknoloji
BTKdan geceyarısı YouTube açıklaması

BTK'dan geceyarısı YouTube açıklaması

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, dava konusu içeriklerin bir kısmı hala ilgili internet sitesinde yayınlanmaya devam ettiğinden, youtube.com internet sitesine uygulanan erişimin engellenmesi tedbirine devam edildiğini açıkladı.

9.04.2014Teknoloji
YouTube yasağı kalkıyor

YouTube yasağı kalkıyor

Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi, Sulh Ceza Mahkemesi tarafından verilen YouTube kararının yok hükmünde olduğuna kanaat getirdi. Böylece bu karardan sonra Asliye Ceza Mahkemesi YouTube'a konulan erişim engelinin kaldırılmasına karar verdi. Bundan sonraki süreçte mahkeme kararlarının TİB'e iletilerek YouTube'un erişime yeniden açılmasını sağlanacak.

9.04.2014Teknoloji
YouTube yasağı devam ediyor VPN kullanmaya devam

YouTube yasağı devam ediyor VPN kullanmaya devam

ANAYASA Mahkemesi’nin (AYM) 2 Nisan tarihli ‘ihlal’ kararı 24 saatte Twitter’ı açtırırken, YouTube’la ilgili genel yasak kararını da kaldırttı. Türkiye Barolar Birliği’nin itirazını kabul eden Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, AYM’nin Twitter kararının bağlayıcı olduğunu göz önüne alarak, YouTube’la ilgili “Tüm yayına erişim engellemesine” ilişkin kararını “İfade özgürlüğüne ağır müdahale” diyerek kaldırdı. Ancak Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı, suça konu içeriklerin kaldırılmadığı gerekçesiyle YouTube yasağını kaldıran karara itiraz etti.

4.04.2014Teknoloji
YouTube yasağı Anayasa Mahkemesi nedeniyle mi kaldırıldı

YouTube yasağı Anayasa Mahkemesi nedeniyle mi kaldırıldı

Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararıyla kapatılan ve yine bu mahkemenin bugün aldığı kararla erişim engeli kaldırılan YouTube'un açılmasında Anayasa Mahkemesi'nin dün aldığı karar mı etkili oldu? Ankara Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Gökhan Candoğan, "Anayasa Mahkemesi dünkü kararında çok detaylı iyi bir gerekçe açıkladı. Milyonlarca kişinin ifade özgürlüğünün engellenemeyeceğini vurguladı. Dolayısıyla Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi de bu karara dayanarak engellemeyi kaldırmış olabilir" dedi.

4.04.2014Teknoloji
YouTube yasağında flaş gelişme

YouTube yasağında flaş gelişme

Dün akşam saatlerinde Twitter'ın tekrar erişime açılmasının ardından bu kez Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi YouTube yasağının kaldırılması yönünde karar verdi. Yasağı kaldırtan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Fevzioğlu; "Bu kararın 30 günü yok, TİB derhal YouTube'u açsın" dedi.

4.04.2014Teknoloji
Kimler çifte vatandaş olacak

Kimler çifte vatandaş olacak

Almanya’da göçmen kökenli gençleri iki vatandaşlıktan birini seçmeye zorlayan opsiyon mecburiyeti nihayet kalkıyor. CDU/CSU ve SPD’den oluşan büyük koalisyon hükümeti, uzun ve yoğun tartışmalardan sonra bir taslak üzerinde uzlaşmaya vardı. Taslağın iki mimarı var; İçişleri Bakanı CDU’lu Thomas de Maiziere ile Adalet Bakanı SPD’li Heiko Maas. Yeni taslağa göre kimler çifte vatandaş olabilecek, yasa geriye doğru işleyecek mi, mağdurlar yararlanabilecek mi? Bu soruları doğrudan Adalet Bakanı Heiko Maas’a sorduk.

4.04.2014Gündem
Twitter yasağı özel YouTube ulusal konu

Twitter yasağı özel YouTube ulusal konu

NEW York’ta Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türk gazetecilerin Anayasa Mahkemesi kararına rağmen Twitter yasağının neden kalkmadığı soruna “Twitter yasağı özel bir konu, YouTube yasağı ise ulusal güvenlik konusu.

3.04.2014Dünya
Davutoğlundan YouTube-Twitter ayrımı

Davutoğlu'ndan YouTube-Twitter ayrımı

New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türk gazetecilerin Anayasa Mahkemesi kararına rağmen Twitter yasağının neden kalkmadığı sorusuna, "Twitter yasağı özel bir konu, YouTube yasağı ise ulusal güvenlik konusu. Anayasa Mahkemesi’nin aldığı kararın bir tartışmasını, kendi hukuk sistemi içinde bir değerlenirmesini yaparız. Bu özgürlüklerin kısıtlaması olarak algılanmamlı” şeklinde yanıt verdi.

3.04.2014Dünya
Gül: Cumhurbaşkanlığını Başbakan’la oturur konuşuruz

Gül: Cumhurbaşkanlığını Başbakan’la oturur konuşuruz

Cumhurbaşkanı Gül, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylık konusunu Başbakan Erdoğan’la konuşmasının zamanının geldiğini söyledi. Başbakan olma ihtimalini dışlamayan Gül, Erdoğan’la bu konularda birbirlerine sürpriz yapmayacaklarını, konuşarak karar vereceklerini belirtti. Yolsuzlukları mahkemelerin araştırması gerektiğini söyleyen Gül, Türkiye’de cadı avı olmayacağını fakat suçun da cezasız kalmayacağını ifade etti. Kuveyt’e resmi ziyarette bulunan Gül, Dışişleri’ndeki dinleme ve sızdırma olayının da ‘dışarıdan değil, içeriden’ yapıldığını açıkladı.

2.04.2014Dünya
Türkiyedeki seçimler dış basında

Türkiye'deki seçimler dış basında

Türkiye'deki yerel seçimlerin sonuçları dış basında geniş yankı uyandırdı. İşte uluslararası basının gözünden Türkiye'deki seçim sonuçları:

30.03.2014Dünya
Ağustosta aday olabilir

Ağustosta aday olabilir

Türkiye’deki yerel seçimler dış basında da büyük yankı uyandırdı. Ajanslar haber ve fotoğraflarıyla gelişmeleri yakından izledi. Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığına aday olabileceğine vurgu yapılan dünya basınında öne çıkan bazı yorumlar şöyle:

30.03.2014Dünya
YouTube yasağı ‘Hande’yi üzdü

YouTube yasağı ‘Hande’yi üzdü

ÖNCEKİ gün yasaklanan online video paylaşım sitesi YouTube, en çok şarkıcıları üzecek.

30.03.2014Ekonomi
YouTube yasağı bize zarar verir

YouTube yasağı bize zarar verir

SG'nin ( Musiki Eserleri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) WSJ Türkiye ile paylaştığı verilere göre sanatçıların 2011 yılında 16 milyon TL olan telif gelirleri 2013 yılında 24 milyon 175 bin TL'ye yükseldi. 2012 yılının telif şampiyonu Soner Sarıkabadayı olurken, 2013'ün şampiyonluğunu Sezen Aksu aldı. Tarkan listede ikinciliği alırken Soner Sarıkabadayı üçüncü oldu.

29.03.2014Gündem
Yasaklara dünyadan büyük tepki var

Yasaklara dünyadan büyük tepki var

ABD Senatosu’nda Türkiye’deki kısıtlamaları kınayan bir yasa tasarısı hazırlandı. Avrupa Konseyi yasakları endişe verici buldu. Uluslararası Af Örgütü, “Yasaklar önceden tasarlanmış ciddi ve genel bir darbeye işaret ediyor.

28.03.2014Dünya
Suriye tapesi dünyayı da sarstı

Suriye 'tape'si dünyayı da sarstı

Dışişleri Bakanlığı'nda, Suriye’deki Türk toprağı Süleyman Şah Saygı Karakolu'na yönelik Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tehdidine karşı savaş planlarının ele alındığı güvenlik zirvesine ait ses kaydının sızdırılmasının dünyadaki yankıları sürüyor. Türkiye'yi sarsan ses kaydının iki Türk genci tarafından İngilizce'ye tercüme edilerek internete yüklenmesiyle, iddialar tüm dünyaya ulaştı. İspanyolca'ya da çevrilen 'tape', İspanya ve Güney Amerika ülkelerinde de şaşkınlık yarattı.

28.03.2014Dünya
Dünya bu yasağı konuşuyor

Dünya bu yasağı konuşuyor

Türkiye'de Twitter'dan sonra YouTube'un da yasaklanması dünya medyasında ageniş yankı uyandırdı

28.03.2014Gündem
Youtube yasağını dünya böyle gördü

Youtube yasağını dünya böyle gördü

Dünya basını Türkiye'de Twitter'ın ardından Youtube'un da engellenmesine geniş yer ayırdı. Amerikan The Wall Street Journal gazetesi, "Bu yasak; Türkiye'nin, acımasız internet sansürleri uygulayan Çin, Suriye ve Kuzey Kore'yi de kapsayan ülkeler kulübündeki yerini sağlamlaştırdı" ifadesini kullandı.

28.03.2014Dünya
AB ve ABDden YouTube tepkisi

AB ve ABD'den YouTube tepkisi

AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu komiseri Stefan Füle, Türkiye’de Twitter’dan sonra YouTube’un da kapatılmasına Türkçe tweet’le tepki gösterdi. “Bu nereye varacak” diyen Füle kısıtlamanın ölçülü olması gerektiğini yazdı.

28.03.2014Dünya
Yabancı ajanslar YouTube yasağını acil diye duyurdu

Yabancı ajanslar YouTube yasağını 'acil' diye duyurdu

Uluslararası haber ajansları, Türkiye'de YouTube'un yasaklanmasını 'acil' koduyla duyurdu.

28.03.2014Dünya
ABD, Türkiyenin sosyal medya yasaklarını AGİTe taşıdı

ABD, Türkiye'nin sosyal medya yasaklarını AGİT'e taşıdı

ABD, Türk hükümetinin sosyal medyaya koyduğu erişim yasaklarını, Türkiye'nin de üyesi olduğu Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'na (AGİT) taşıdı. ABD'nin AGİT nezdindeki daimi temsilcisi, Türkiye'deki Twitter yasağıyla ilgili, "bu tip yeni hukuksuz kısıtlamalardan kaçınılması çağrısı" yaptı. Ancak ABD'nin bu çağrısının ardından YouTube da yasaklandı.

28.03.2014Dünya
Twitterdan sonra YouTube da yasaklandı

Twitter'dan sonra YouTube da yasaklandı

Türkiye Twitter yasağını konuşurken, Suriye ilgili tapelerin sızmasının ardından video paylaşım sitesi Youtube hakkında da dün akşam saatlerinde erişim yasağı getirildi. YouTube'a erişim kapatılması akıllara Başbakan Erdoğan'ın 2008 yılında yine bir YouTube yasağı sonrası söylediği 'Ben giriyorum, siz de girin' sözlerini getirdi.

27.03.2014Teknoloji
Googledan YouTube yasağıyla ilgili ilk açıklama

Google'dan YouTube yasağıyla ilgili ilk açıklama

YouTube'un akşam saatlerinde Türkiye genelinde TİB erişime kapatılmasının ardından Google'dan ilk açıklama geldi. Açıklamada YouTube'un yasaklanmasıyla ilgili bir ifadenin bulunmaması ise dikkat çekti.

27.03.2014Teknoloji
Youtube yasaklandı

Youtube yasaklandı

Türkiye twitter yasağını konuşurken, Suriye ilgili tapelerin sızmasının ardından video paylaşım sitesi Youtube hakkında da erişim yasağı getirildi.

27.03.2014Teknoloji
Temelsiz korkuların göstergesi...

Temelsiz korkuların göstergesi...

TÜSİAD, Twitter’ın kapanması ile tekrar gündeme gelen internet yasakları hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

21.03.2014Ekonomi
İş dünyasından ilk tepkiler

İş dünyasından ilk tepkiler

Twitter'ın kapatılmasının ardından iş dünyasından da tepkiler gelmeye başladı. Kimileri tepkilerini Twitter üzerinden duyururken, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) ise yazılı açıklama yapan ilk kurum oldu.

21.03.2014Ekonomi
YouTubea mahkeme yasağı şoku

YouTube'a mahkeme yasağı şoku

Dün akşam saatlerinde YouTube UyduNet ve TurkNet üzerinden mahkeme kararıyla kapatıldı. TTNET ve SuperOnline'da herhangi bir erişim sorunu olmazken, TurkNet ve UyduNet'teki yasak kararı sabah saatlerinde kalktı. Mahkemenin YouTube'u yasaklamasının nedeni ise Vimeo'nun kapatılmasına neden olan ve ne olduğu açıklanmayan bir videoydu.

13.01.2014Teknoloji
Türkiye’nin yeni siyasi sembolü: Atatürk dövmeleri

Türkiye’nin yeni siyasi sembolü: Atatürk dövmeleri

Her yıl 10 Kasım’da saat tam 9’u 5 geçe Avrupa’nın en büyük şehrinde hayat duruyor. Sirenler çalmaya başlıyor. Yayalar yolun ortasında duruyor. Okullar, fabrikalar ve devlet daireleri iki dakikalığına işi bırakıp sessizliğe gömülüyor. İstanbul’un en büyük caddelerinde arabalar, otobüsler ve kamyonlar aniden frene basıyor, şoförler ve yolcular inip, yaşlı gözlerle hazır ola geçiyor.

7.11.2010Gündem
Bu dövmeler Türkiyenin yeni siyasi sembolü

Bu dövmeler Türkiye'nin yeni siyasi sembolü

Her yıl 10 Kasım’da saat tam 9’u 5 geçe Avrupa’nın en büyük şehrinde hayat duruyor. Sirenler çalmaya başlıyor. Yayalar yolun ortasında duruyor. Okullar, fabrikalar ve devlet daireleri iki dakikalığına işi bırakıp sessizliğe gömülüyor. İstanbul’un en büyük caddelerinde arabalar, otobüsler ve kamyonlar aniden frene basıyor, şoförler ve yolcular inip, yaşlı gözlerle hazır ola geçiyor.

7.11.2010Gündem
YouTube yasası değişecek, ‘Görüntü kaldır’ gelecek

YouTube yasası değişecek, ‘Görüntü kaldır’ gelecek

YouTube yasağı bu kez Deniz Baykal videolarıyla gündeme gelirken, İnternet Kurulu 5651 No’lu ‘İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi’ kanununu değiştirmek için harekete geçti.

4.11.2010Ekonomi
Bakan Yıldırımdan Youtube açıklaması

Bakan Yıldırım'dan Youtube açıklaması

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ilköğretim ve liseler arası kompozisyon, şiir, resim ve fotoğraf dallarında düzenlenen "Denizin Sesi" yarışmasının ödül törenine katıldı. Törende konuşan Yıldırım Youtebe açıklaması yaptı ve "Hukukun izlenmesinden başka hiçbir yolun geçerli olmadığını gördüler zannediyorum. Bundan sonraki aşama, yargı kararı yerine getirildiğine göre, mahkemeye müracaat edip tamamen bu filtrelemenin ortadan kaldırılması aşamasıdır.Gördüğünüz gibi herkes yasalara uyunca hiçbir sorun çıkmıyor" dedi.

30.10.2010Gündem
Atatürk sorunu ‘özel şirket’le çözüldü YouTube’a vize göründü

Atatürk sorunu ‘özel şirket’le çözüldü YouTube’a vize göründü

İnternet Kurulu, Almanya’daki bir şirketi devreye sokarak, YouTube’daki Atatürk’e hakaret fotoğraflarını içerikten çıkarttırdı. İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, “Pazartesi günü mahkemeden YouTube’a izin verilmesini talep edeceğiz” dedi.

29.10.2010Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bu çağda özgürlük

YOUTUBE konusunda Anayasa Mahkemesi’nin verdiği karar, özgürlük kavramının çağımızdaki boyutlarını anlamak bakımından son derece önemli.

6.06.2014

YouTube yasağı hemen kalkmaz

Twitter yasağından perşembe günü itibariyle ülkece kurtulduk. Gerçi kurtulduk dediğime de bakmayın; zaten yasaktan hangimiz gerçekten etkilendik de Twitter'a giremedik ki? İletişimi bu zamanda kökten engellemek interneti kapatma formülü dışında mümkün mü ki?

5.04.2014

Gül: Cumhurbaşkanlığını Başbakan’la oturur konuşuruz

Cumhurbaşkanı Gül, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylık konusunu Başbakan Erdoğan’la konuşmasının zamanının geldiğini söyledi. Başbakan olma ihtimalini dışlamayan Gül, Erdoğan’la bu konularda birbirlerine sürpriz yapmayacaklarını, konuşarak karar vereceklerini belirtti. Yolsuzlukları mahkemelerin araştırması gerektiğini söyleyen Gül, Türkiye’de cadı avı olmayacağını fakat suçun da cezasız kalmayacağını ifade etti. Kuveyt’e resmi ziyarette bulunan Gül, Dışişleri’ndeki dinleme ve sızdırma olayının da ‘dışarıdan değil, içeriden’ yapıldığını açıkladı.

3.04.2014

Erdoğan’ın ‘Çankaya yürüyüşü’ başladı mı?

30 Mart’ta istediğini büyük ölçüde elde eden Erdoğan, kendi iktidar hesapları bakımından, elini çabuk tutmak isteyebilir.

1.04.2014

Türk'e Twitter yurtdışında da yasak!

Twitter yasaklanalı bir hafta oldu ve ilginçtir ki yine bir perşembe günü bu kez de YouTube yasağıyla karşı karşıya kaldık. Sebebi her ne olursa olsun artık YouTube'a da DNS ayarlarını değiştirerek veya son günlerde sıkça duyduğunuz VPN uygulamalarını indirerek girebiliyorsunuz.

28.03.2014

AB demokratik yönetim için bize süre tanıyor

Türkiye’nin geleceğinin garantisi haline gelen, ekonominin çıpası olmaya zayıflasa da devam eden AB çıpası, giderek daha fazla tehlikeye giriyor.

12.03.2014

Atatürk’ün marka hakları

Youtube yasağı kalkarken hayatımızda yeni bir kavram: Atatürk’ün marka hakları.

31.10.2010