MENÜ

Young Guru Academy

Young Guru Academy ile ilgili tüm haberleri, son dakika Young Guru Academy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Young Guru Academy haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 95 Young Guru Academy haberi bulunmuştur.

Young Guru Academy Haberleri

Ford Otosan ve YGA’dan yeni proje: Hayaller Bilgi İster

Ford Otosan ve YGA’dan yeni proje: "Hayaller Bilgi İster"

Türkiye otomotiv sektörünün öncü kuruluşu Ford Otosan, geleceğimizi taşıyan kanatlar olan hayal gücü ile bilgiyi birleştiren ve çocukları geleceğin teknolojik dünyasına şimdiden hazırlayan “Hayaller Bilgi İster” projesini Young Guru Academy (YGA) ve Twin iş birliğiyle hayata geçirdi.

26.11.2019Teknoloji
‘Akıllı Baston’a en iyi icat ödülü

‘Akıllı Baston’a en iyi icat ödülü

VESTEL ve Young Guru Academy’nin (YGA) desteklediği WeWALK’un akıllı bastonu dünyanın en çok okunan haber dergisi TIME tarafından 2019 yılının en iyi icatlarından biri olarak seçildi.

26.11.2019Ekonomi
WeWALK Akıllı Baston, 2019’un en iyi icatları arasında gösterildi

WeWALK Akıllı Baston, 2019’un en iyi icatları arasında gösterildi

Vestel ve Young Guru Academy’nin desteklediği WeWALK’un akıllı bastonu dünyanın en çok okunan haber dergisi TIME tarafından 2019 yılının en iyi icatlarından biri olarak seçildi. Dünyanın en prestijli yayınlarından TIME, WeWALK’u hem yazılı hem de dijital mecrasında duyurdu.

25.11.2019Teknoloji
Köy okullarını gezerek öğrencileri bilimle buluşturuyorlar

Köy okullarını gezerek öğrencileri bilimle buluşturuyorlar

‘Bilim Seferberliği Projesi’ kapsamında çocuklara bilimi sevdirmek amacıyla ülke genelinde 176 okulda öğrencileri bilimsel materyallerle buluşturan YGA gönüllüleri, Bitlis'te de hayal gücünü geliştirmeye yardımcı olan robotik kodlama seti dağıttı.

26.10.2019Eğitim
Hem donanımlı hem vicdanlılar

Hem donanımlı hem vicdanlılar

Gençlerin çift kanatlı, yani hem vicdanlı hem de donanımlı olmaları için faaliyet yürüten Young Guru Academy’nin (YGA) gönüllüsü, Harvard, Columbia ve Boston gibi üniversitelerde okuyan gençler, bilimi sevdirmek için Adana’nın 3 köyünde çocuklarla buluştu.

3.06.2019Ekonomi
Haftanın kaçırılmaması gereken fırsatları

Haftanın kaçırılmaması gereken fırsatları

Hürriyet Seyahat editörleri sizin için kaçırılmaması gereken seyahat fırsatlarını derledi...

19.05.2019Seyahat
Microsoft yapay zekâ ile engelleri kaldırıyor

Microsoft yapay zekâ ile engelleri kaldırıyor

Yapay zekâ desteğiyle sürekli gelişen Microsoft Translator, işitme engelli öğrencilere yardımcı olurken Helptico uygulaması otizmlilerin yaşamını kolaylaştırıyor. Türkiye’de ise YGA (Young Guru Academy) ve Vestel mühendisleri tarafından görme engelliler için tasarlanan ve gücünü yapay zekâdan alan dünyanın en akıllı bastonu WeWALK, görme engellilerin en büyük yardımcısı olmaya aday.

17.05.2019Teknoloji
Yatılı okullarda hijyen atağı

Yatılı okullarda hijyen atağı

Genellikle ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim aldığı ‘yatılı bölge ortaokulları’ndaki dezavantajı ortadan kaldırmak isteyen Eczacıbaşı, 12 yılda yaklaşık 19 bin öğrenciye hijyen ve çevre eğitimi verdi 52 yatılı okulun banyo ve tuvaletini yenileyip okullara müzik sınıfı, kütüphane ve bilim setleri kazandırdı.

11.04.2019Ekonomi
Akıllı baston WeWalk için test süreci başlıyor

Akıllı baston WeWalk için test süreci başlıyor

Vestel ve Young Guru Academy'nin (YGA) görme engelliler için geliştirdiği akıllı baston WeWALK, New York'un Brooklyn bölgesindeki pilot proje kapsamında test edilecek.

16.01.2019Teknoloji
Türkler Vegasta

Türkler Vegas'ta

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES’te Türk şirketler adından söz ettirdi. 10 yerli şirketin katıldığı fuarda, Türk şirketlerine verilen inovasyon ödülleri gurur tablosu oluşturdu.

12.01.2019Ekonomi
İhmale uğrayan çocuklar için girişim başlattı

İhmale uğrayan çocuklar için girişim başlattı

Geleceğe Dokunan Anneler projesine kaynak yaratmak için kurulan Phoca markası Türkiye’de duygusal ihmale uğrayan 4.4 milyon çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

2019 fırsatlar yılı olabilir

2019 fırsatlar yılı olabilir!

Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Marka 2018 konferansı başladı. 2019 yılı beklentilerinin de masaya yatırıldığı konuşmalarda, yapay zekâ, teknolojideki gelişmeler ve gelecek beklentileri anlatıldı.

13.12.2018Ekonomi
2 bin 500 genç, YGA Zirvesi’nde buluştu

2 bin 500 genç, YGA Zirvesi’nde buluştu

YOUNG Guru Academy (YGA) tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen YGA Zirvesi’nde, 30 bin başvuru arasından seçilen 2 bin 500 lise ve üniversite öğrencisi bir araya geldi.

2.12.2018Ekonomi
Çatakta çocuklar bilimle tanışıyor

Çatak'ta çocuklar bilimle tanışıyor

Van'ın Çatak ilçesindeki bir ortaokulda öğrenciler, aldıkları robotik kodlama eğitiminin ardından çeşitli projeler tasarladı.

30.11.2018Teknoloji
YGA zirvesi gençlerin bakış açısını değiştirecek

YGA zirvesi gençlerin bakış açısını değiştirecek

Young Guru Academy (YGA) tarafından bu yıl 17. kez düzenlenen ‘YGA Zirvesi’ için geri sayım başladı. 1 Aralık’ta Zorlu PSM’de düzenlenecek zirve, YGA’nın sitesi üzerinden canlı olarak izlenebilecek. Zirveye 30 bin başvuru arasından seçilen 2 bin 500 lise ve üniversite öğrencisi katılacak.

27.11.2018Ekonomi
Anadolu’ya Bilim Seferberliği başladı

Anadolu’ya Bilim Seferberliği başladı

Çocuklara bilimi sevdirmeyi ve bilimsel bakış açısı kazandırmayı amaçlayan Young Guru Academy’nin (YGA) bu yıl 17’ncisi düzenlenecek zirvesi için son başvuru yarın.

27.10.2018Ekonomi
Bilim seferberliği Hatay’dan başladı

Bilim seferberliği Hatay’dan başladı

Young Guru Academy’nin vicdanlı ve donanımlı rol model gençler yetiştirmek için hayata geçirdiği ‘Anadolu’ya Bilim Seferberliği’ Hatay’dan başladı. Bilim setleriyle buluşan çocuklar yaratıcılıklarını geliştiriyor.

1.10.2018Ekonomi
Liselilerin projesine destek

Liselilerin projesine destek

Liselerarası İnovasyon Programı’na yapılan 10 bin başvuru arasından seçilen 50 liseli; akıllı araçlar, yenilenebilir enerji ve çevre kirliliği üzerine projeler geliştirdi. Ortaya çıkan çalışmalar büyük markaların yöneticileri tarafından değerlendirildi ve üçünün hayata geçirilmesine karar verildi.

5.07.2018Eğitim
Geleceklerini tasarladılar

Geleceklerini tasarladılar

Hayal eden, fikirleri olan ve icat etmeyi öğrenmek isteyen çocukların günümüzdeki en önemli uğraşı bilim kitleri. Young Guru Academy’nin (YGA) hayata geçirdiği bilim kiti Twin, kısa sürede 25 bin çocuğa ulaştı. Düzenlenen yarışmayla çocukların geliştirdiği hayatı kolaylaştıran ve problemlere çözüm olan projeler sergilendi.

25 bin çocuğa bilim seti

25 bin çocuğa bilim seti

Türkiye genelinde başlatılan ‘Anadolu’ya Bilim Göçü Projesi’ bilim yarışmasında birçok ilde 25 bin çocuğa bilim seti ulaştırıldı.

30.06.2018Eğitim
Piriye 2 milyon TL destek

Piri'ye 2 milyon TL destek

YOUNG Guru Academy (YGA) çatısı altında Poi Labs tarafından geliştirilen sesli yürüyüş uygulama Piri, 2 milyon TL’lik yatırım aldı.

20.06.2018Ekonomi
Önce farklılıklara saygı

Önce farklılıklara saygı

Benim en büyük hayalim, insanların farklılıklarına göre ayrıştırılmadan, huzur içinde yaşayabileceği bir gelecek. Bu da gençlerin temel hedeflerinden biri olmalı. Farklılıklara karşı saygı duyulmadan, huzur ortamı sağlanmadan kurulacak hayallerin başarıya ulaşması çok daha zor.

14.05.2018Eğitim
WeWALK’a ABD’den Altın Edison Ödülü

WeWALK’a ABD’den Altın Edison Ödülü

Vestel ve Young Guru Academy’nin birlikte geliştirdiği akıllı baston WeWALK, ABD’nin inovasyon alanındaki en prestijli ödüllerinden olan Edison Ödülü’ne layık görüldü.

16.04.2018Teknoloji
Ezber bozan girişimler

Ezber bozan girişimler

Sosyal inovasyon alanında farklı bir yaklaşımla hareket eden Young Guru Academy’den (YGA) çıkan teknoloji girişimleri dünya çapında işlere imza atıyor. Akıllı baston WeWALK, TWIN Bilim Seti, sesli tarihi yürüyüş uygulaması Piri ve yüzer güneş santralı YGA’nın öne çıkan sosyal girişimleri arasında yer aldı.

24.02.2018Ekonomi
Hayal Ortağım platformu 3üncü kez finalde

Hayal Ortağım platformu 3'üncü kez finalde!

YGA ve Turkcell iş birliğiyle geliştirilen ve bugüne kadar 200 bin engellinin hayatını kolaylaştıran Hayal Ortağım platformu, teknolojinin Oscar’ı sayılan GSMA’de 3. kez finale kaldı. Önceki yıllarda iki kez üst üste dünya birincisi olan Hayal Ortağım her yıl eklenen yeni teknolojik özellikleriyle Görme Engellilerin sosyal hayata katılımını arttırıyor. Entelektüel içerikleri sesli dinleme, sinemalarda sesli betimleme ve kapalı alan navigasyon özelliklerinden sonra şimdi de toplu taşıma entegrasyonu ile tüm dünyadan ilgi topluyor.

19.02.2018Teknoloji
Şimdi de akıllı baston yaptılar

Şimdi de akıllı baston yaptılar!

YGA (Young Guru Academy) ve Vestel mühendisleri tarafından görme engelliler için tasarlanan WeWALK akıllı baston, dev teknoloji fuarı CES 2018’de tanıtıldı. ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen fuarda son teknoloji dijital ekranlar, akıllı cihaz ve sistemler, drone ve robotlar gibi pek çok inovasyon sergilendi; katılanlar yapay zeka, sanal ve arttırılmış gerçeklikle çalışan ürünler ile geleceği deneyimledi. Görme engellilerin özgürce sosyal hayata katılımı için Türkiye’de geliştirilen WeWALK da fuarda yoğun ilgi gördü.

12.01.2018Teknoloji
50 binin üzerinde kişi başvuru yapıyor Sadece 50 kişi seçiliyor...

50 binin üzerinde kişi başvuru yapıyor! Sadece 50 kişi seçiliyor...

Geleceğin liderlerini keşfederek, onları ‘bensiz’ liderler olarak yetiştirmeyi amaçlayan Young Guru Academy (YGA) her yıl 50 binin üzerinde lise ve üniversite öğrencisinden başvuru alıyor. 5 aşamalı mülakatla 50 kişi seçiliyor. Ben de bir hafta sonu YGA ailesi ile hınca hınç dolu bir salonda tanıştım...

23.12.2017Ekonomi
Küçük mucitlerin programı

Küçük mucitlerin programı

Kalori gerçekten yanar mı? Ağaç kesmeden kâğıt üretilebilir mi? Peki ya sihirbazlar, cisimleri havada nasıl uçurur? ‘Bilin Deneyin’ programı, hayata dair merak ettiğiniz tüm sorulara bilimsel yöntemlerle yanıt buluyor.

Görme engelliler “Bilin Deneyin” programı

Görme engelliler “Bilin Deneyin” programı

Her Pazar CNN Türk’te yayınlanan “Bilin Deneyin” isimli bilim programı, Turkcell’in katkılarıyla Hayal Ortağım uygulamasında sesli betimleniyor. Uygulamadaki “Cepten Sesli Betimleme” ile görme engelliler, ücretsiz olarak kullandıkları Hayal Ortağımdan program boyunca tüm görsel detayları dinleyerek takip edebiliyor.

28.11.2017Teknoloji
2 bin 500 öğrenci iş dünyası ile buluştu

2 bin 500 öğrenci iş dünyası ile buluştu

YOUNG Guru Academy (YGA) tarafından bu sene 16’ncısı düzenlenen YGA Zirvesi, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 2 bin 500 öğrenciyi ağırladı. Zorlu PSM’de gerçekleşen zirvede, iş dünyası ve akademinin duayen isimleri ve bu isimlerin mentorluk yaptığı YGA mezunları, ilham veren birlikte başarma hikayelerini paylaştı. Zirveye katılan gençler bugüne kadar inovasyon ve alanında dünya çapında 10 dan fazla ödül alan YGA’nın hayata geçirdiği teknolojileri deneme ve Hayal Ortakları ile birebir sohbet etme fırsatı buldu.

25.11.2017Ekonomi
40 kadın arasında

40 kadın arasında

Yaptığı dönüşüm projeleriyle Eczacıbaşı’nı sağlık alanında tekrar ayağa kaldıran Sağlık Grubu Başkanı Elif Çelik, takip edilmesi gereken 40 yaş üzerindeki 40 kadın arasına girmeyi başardı. Çelik, bu alanda ‘Entegre Sağlık Modeli’ ile öne çıkıyor...

27.10.2017Ekonomi
Ali Koçtan önemli çağrı: Bu devrim kaçmaz

Ali Koç'tan önemli çağrı: Bu devrim kaçmaz!

Nobel ödüllü Aziz Sancar’ın hayatından ilham alınarak başlatılan ‘Anadolu’ya Bilim Göçü’ isimli projenin tanıtımında konuşan Ali Koç, “Türkiye eğitimin niteliğini yükseltmek zorunda. Bugün hangi pencereden bakarsanız bakın 4. sanayi devrimini kaçırma lüksümüz yok. Çocuklarımızın bilimi sevmeye, anlamaya ve hayal etmeye ihtiyaçları var” dedi.

12.10.2017Ekonomi
Anadolu’daki çocuklar için yeni proje: Anadolu’ya Bilim Göçü

Anadolu’daki çocuklar için yeni proje: Anadolu’ya Bilim Göçü

Anadolu’daki çocuklara bilimi sevdirmek için yeni bir proje başlatıldı. ‘Anadolu’ya Bilim Göçü’ projesiyle, seçilen sekiz ilde Sevgi Evleri’ndeki çocukların hem somut projeler geliştirmesi hem de özgüven, zihinsel merak, berrak zihin gibi konularda fikir yürütmesi sağlanacak.

12.10.2017Eğitim
Aziz Sancarın izinden...

Aziz Sancar'ın izinden...

Gülben Ergen bu hafta Google’dan burs kazanan ilk Türk engelli bilgisayar mühendisi Muratcan Çiçek ile bir araya geldi ve okul hayatından Amerika’ya uzanan yolculuğunun hikayesini dinledi.

15.08.2017Magazin
Googledan burs alan ilk Türk engelli

Google'dan burs alan ilk Türk engelli

Muratcan Çiçek Google'dan burs almaya hak kazanan ilk Türk engelli olma özelliğini taşıyor. İşte Çiçek'in başarı hikayesi ve Google'a uzanan hikayesi...

19.07.2017Teknoloji
En İyi İşverenler ödüllendirildi

En İyi İşverenler ödüllendirildi

Great Place to Work Enstitüsü, Türkiye’nin En İyi İşverenleri araştırmasının sonuçlarını açıkladı. 57 bin çalışanın temsil edildiği listede “20-50 çalışan” kategorisinde İndus Eğitim&Yönetim Danışmanlık, “50-250 çalışan” kategorisinde YGA, “250-500 çalışan” kategorisinde Microsoft, “500-2.000 çalışan” kategorisinde Glaxo Smith Kline, “2.000 ve üzeri çalışan” kategorisinde Hilton birinci seçildi.

Vestel En İyi Giyilebilir Mobil Teknoloji kategorisinde finale kaldı

Vestel En İyi Giyilebilir Mobil Teknoloji kategorisinde finale kaldı

Vestel, dünya çapında GSM sektörünün en önemli ödülleri arasında gösterilen Global Mobile Awards 2017’de “WeWALK” ürünüyle “En İyi Giyilebilir Mobil Teknoloji” kategorisinde finale kaldı.

27.01.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Göremeyen bir insana Nuri Bilge'nin bu ağacını nasıl seyrettirirsiniz

“Görme engelli bir insana Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Ahlat Ağacı’nı seyrettirmek...”

7.03.2019

Bilimi müfredata entegre etmeliyiz

YOUNG Guru Academy (YGA) kurucusu Sinan Yaman, hafta içinde Milli Eğitim Bakanı Prof. Ziya Selçuk’a ziyaretlerinden bir fotoğraf gönderdi. Fotoğrafı alınca sordum:

5.08.2018

WeWalk, Edison Ödülü aldı, ABD’li fonla dünyadaki görme engelliye ulaşacak

YOUNG Guru Academy (YGA) kurucusu Sinan Yaman, 2015 yılında tanıştığı Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu’ya görme engelli Kürşat Ceylan’ı emanet etti:

14.04.2018

Bu çift kanatlı gençler uçuyor!

Geleceğin liderlerini keşfederek, onlara takım ruhunu aşılamayı amaçlayan Young Guru Academy (YGA) her yıl 50 binin üzerinde lise ve üniversite öğrencisinden başvuru alıyor. 5 aşamalı mülakatla 50 kişi seçiliyor. Ben de bir hafta sonu YGA ailesi ile hıncahınç dolu salonda tanıştım...

23.12.2017

İngiliz görme engelliye ‘WeWalk’u götürdüler

YOUNG Guru Academy (YGA) Gönüllüler Kurulu Üyesi görme engelli Kürşat Ceylan, İstanbul Kabataş’ta gideceği semti söyleyip otobüs bekleyenlerden yardım istedi:

10.11.2017

Dinle Piri’yi, gez dünyayı

Seyahat sevenler, bir tur programı doğrultusunda gezmek isteyenler artık çok farklı bir uygulama var hayatımızda; Piri. Anlamadığınızı tekrar dinleyin. Belki soru soramayacaksınız ama yanınızda ne bir kalabalık derdi olacak, ne de gürültüden anlatılanları anlamama...

28.08.2017

Aziz Sancar'ın izinden...

Gülben Ergen bu hafta Google’dan burs kazanan ilk Türk engelli bilgisayar mühendisi Muratcan Çiçek ile bir araya geldi ve okul hayatından Amerika’ya uzanan yolculuğunun hikayesini dinledi.

15.08.2017

"Seyahat etmezsem kendimi nefes alamıyor gibi hissediyorum"

Serda Büyükkoyuncu (53) Türkiye’de yaşayan yabancıların çocukları için hizmet veren uluslararası bir anaokulu zincirinin sahibi. Henüz okuma yazma bilmezken babası onu atlasta tanıştırdı. İlk okuma yazma bildiğinde atlastan seçtiği ülkeler hakkında bilgi edildi. Seyahat tutkusu böylece başladı. Bugüne kadar 65 ülkede 150 şehri gezdi. Bazı ülkelere ise defalarca gitti. İlk bindiği trenden 45 gün inmedi ve Avrupa’nın altını üstüne getirdi...

4.07.2017

'Engel'i annesiyle aşıp Google ve UCSC'ye uzandı, Özyeğin'den teklif aldı

ÖZYEĞİN Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Fiba Holding’in patronu Hüsnü Özyeğin, geçen hafta üniversitedeki ekibine fikrini açtı:

13.05.2017

Saffet’in PİRİ’siyle dünyayı gez!

O artık cebimizde, hem de ücretsiz...

17.02.2017

Egosu küçük, kalbi büyük liderler

Onlar, meydana getirdikleri oluşumu “Egosu küçük, kalbi büyük” olarak tanımlıyor, 17 yıldır, daha iyi bir dünya için hayal kuruyorlar.

3.02.2017