MENÜ

Yöresel Ürünler

Yöresel Ürünler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yöresel Ürünler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.359 Yöresel Ürünler haberi bulunmuştur.

Yöresel Ürünler Haberleri

İnsuyu Mağarası ziyarete açıldı

İnsuyu Mağarası ziyarete açıldı

TÜRKİYE’nin turizme açılan ilk mağarası olan Burdur’daki İnsuyu Mağarası, çalışmaların tamamlanmasının ardından ziyarete açıldı.

19.03.2018Ekonomi
Umudun yeniden doğduğu topraklar: Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı

Umudun yeniden doğduğu topraklar: Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı

Bu hafta sonu çocuklarınızla birlikte Kurtuluş savaşının dönüm noktası olan Sakarya Meydan Muharebesi’nin gerçekleştiği Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkında o günleri hatırlayarak kahraman şehitlerimizi yad etmeye ne dersiniz? İşte size Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı gezi rehberi…

14.02.2018Seyahat
Kastamonu Tabiat ve Milli Parkları

Kastamonu Tabiat ve Milli Parkları

Kış mevsimi molasını vermeden önce yaban hayatı, doğal güzellikleri, temiz havası ve panoramik manzarası eşliğinde tüm bunlardan daha fazlasını yapabileceğiniz fiziksel ve sosyal anlamda bir eşik niteliği taşıyan Kastamonu Tabiat ve Milli Parkları’na davetlisiniz…

24.01.2018Seyahat
Mesire yerlerinde davalık uzatma

Mesire yerlerinde davalık uzatma

ORMAN Genel Müdürlüğü, Mesire Yerleri Yönetmeliğine geçici bir madde ekledi. Buna göre orman içi mesire yerlerini işleten şahıs veya şirketlerin işletme süreleri, vatandaş memnuniyetine bağlı olarak, ihalesiz 29 yıla kadar uzatılabilecek. Orman Mühendisleri Odası bu maddenin iptali için dava açmaya hazırlanıyor. Oda Başkanı Ali Büyükaydın, “Ege, Akdeniz, Karadeniz, Marmara’nın en güzel orman ve koylarında konaklamalı ve konaklamasız mesire yerleri ihaleleri 5, 10 yıllık işletme süresine göre yapılmış; şahıs ve şirketler bu süreyi esas alarak tekliflerini vermişlerdi. Şimdi bakanlığın keyfi bir şekilde süreyi 29 yıla uzatması, birilerine rant sağlama mantığı taşımaktadır” dedi.

18.12.2017Ekonomi
Hazırlığı şimdiden yapın

Hazırlığı şimdiden yapın

Dün açılan ve 10 Aralık’a kadar sürecek olan 14. Ülkeler El Sanatları ve Yöresel Ürünler Fuarı, son hafta yılbaşı alışverişi telaşı başlamadan önce gezmek için en uygun adreslerden. Seçenek bol çünkü 40 ülkeden 270’i aşkın katılımcı Ankara’da bir araya geliyor.

Yılbaşı alışveriş festivali başlıyor

Yılbaşı alışveriş festivali başlıyor

Küre Fuarcılık bu yıl 01-17 Aralık 2017 tarihleri arasında Ataşehir Migros yanında Markalar Fırsat Çadırı ve Yöresel Ürünler&Geleneksel El Sanatları etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

1.12.2017Ekonomi
İspir fasulyesi 12 bin kişinin geçimini sağlıyor

İspir fasulyesi 12 bin kişinin geçimini sağlıyor

Erzurum'un İspir ilçesinde yetiştirilen ve 5 yıl önce Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alarak markalaşan İspir fasulyesi 12 bin kişinin geçimini sağlıyor.

17.11.2017Ekonomi
Turizme giden yol mideden geçiyor

Turizme giden yol mideden geçiyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Gastronomi Turizmi Raporuna göre Türkiye’ye gelen yabancı turist yeme içme için kişi başına 157 dolar harcıyor. Dünyada yüksek katma değerli turizm alanları arasında yer alan gastronomi turizmi, İzmir için de altın değerinde fırsatlar sunuyor.

3.11.2017Ekonomi
Japonlar sarı elmas yiyecek, ürünün değeri artacak

Japonlar "sarı elmas" yiyecek, ürünün değeri artacak

Sakarya'nın Geyve ilçesinde "sarı elmas" olarak adlandırılan ve birçok ülkeye ihraç edilen ayvanın Japonya'ya da ihraç edilmesi için harekete geçildi.

1.11.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

İçeride Esed’le kavga Soçi’de Esad’la masa

BUGÜN Rusya’nın Soçi şehrinde Erdoğan, Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani’nin yapacağı Suriye zirvesine 24 saat kala bütün dünya sürpriz bir haberle uyandı.

21.11.2017