MENÜ

Yöresel Ürünler

Yöresel Ürünler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yöresel Ürünler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.359 Yöresel Ürünler haberi bulunmuştur.

Yöresel Ürünler Haberleri

6 yöresel ürün daha coğrafi işaret aldı

6 yöresel ürün daha coğrafi işaret aldı

Türk Patent ve Marka Kurumu'na (TÜRKPATENT) geçen yıllarda başvurusu yapılan ürünlerden Karacadağ pirinci, Mut zeytinyağı, Çameli fasulyesi, Korkuteli Karyağdı armudu, Melli inciri ve Afyonkarahisar patatesli ekmeği coğrafi işaret tescili aldı.

8.08.2018Ekonomi
İbrahim Kalın, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali için Kırşehir’de

İbrahim Kalın, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali için Kırşehir’de 

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, 2’nci Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali için geldiği Kırşehir’de, bugün gündemin Neşet Ertaş olduğunu belirterek, "Türk müziği evrensel ve çok değerlidir” dedi.

5.08.2018Gündem
Sahnede sürpriz nikah Ünlü şarkıcının büyük heyecanı

Sahnede sürpriz nikah! Ünlü şarkıcının büyük heyecanı

ANTALYA’nın Finike ilçesinde bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Finike Portakal Festivali’nde sahneye çıkan pop müzik şarkıcısı Funda Arar ve eşi Febyo Taşel’e sürpriz nikah tazeleme töreni düzenlendi.

28.06.2018Magazin
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Yönetemiyorlar

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Yönetemiyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmaris’te düzenlenen ’Anadolu Medya Buluşması’ başlıklı çalıştayın ikinci gününe katıldı. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, "Bir siyasi iktidar düşünün, parlamentoda çoğunluğu var, bütün bürokrasiye egemen. Verdiği talimat dakikalar içinde yerine getiriliyor. KHK yetkisi var. Bu iktidar neden seçim istiyor? Yönetemiyorlar" dedi.

29.04.2018Gündem
Tozun, gazın içinde cağ kebap... Sıfır hijyen parkı

Tozun, gazın içinde cağ kebap... Sıfır hijyen parkı!

İstanbul Ayazağa’da kurulan yöresel ürünler pazarı tozun, gazın içinde vatandaşın sağlığını tehdit ediyor. Sarıyer Belediyesi’nin izniyle bir hafta önce Ayazağa Mahallesi’nde güvercinleriyle ünlü parka yöresel ürünler pazarı kuruldu. Doğal ve yöresel olduğu iddia edilen ürünler 3 yol arasındaki parkta tozun-toprağın ve egzoz gazının içinde satılmaya başladı.

1.04.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Mutfağın Oscar’ları yolunda azimli bir şef

Aşçılıktan şefliğe uzanan yolu açan, yemek sanatının büyük ustası Paul Bocuse’ün başlattığı Bocuse d’Or Yarışması 30 yılı geride bıraktı. Ülkelerinin birincisi 20 şefin tekniklerini ve yaratıcılıklarını sergileyeceği yarışmanın Avrupa finalleri bu yıl 11-12 Haziran’da İtalya’nın Torino kentinde yapılıyor.

1.06.2018

Şimdi ‘öteki’ Hatay zamanı!

Hatay’a kaç kez gittiğimi hatırlamıyorum ancak en son Hürriyet’in ‘keşfet’ projesi kapsamında tam bir yıl önce gittim. Bu sefer şunu fark ettim. Aslında ben Hatay’ı değil sadece Antakya’yı keşfetmişim. Meğer Hatay bundan çok daha ötesiymiş…

24.04.2018