MENÜ

Yöresel Ürünler

Yöresel Ürünler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yöresel Ürünler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.359 Yöresel Ürünler haberi bulunmuştur.

Yöresel Ürünler Haberleri

Üretici ile marketler YÖREX’te buluştu

Üretici ile marketler YÖREX’te buluştu

Türkiye’nin yöresel ürünlerini tek bir çatı altında sergileyen ilk ve tek fuar olan YÖREX, bu yıl ilk kez üretici firmalarla, ulusal market zincirlerini aynı masada buluşturdu. YÖREX’in ardından yöresel lezzetlerin tüm market raflarında daha yoğun yer alması bekleniyor. Üreticiler YÖREX’te otellerin satın alma müdürleriyle de bir araya gelecek.

24.10.2018Ekonomi
YÖREX yarın kapılarını açıyor

YÖREX yarın kapılarını açıyor

Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde TOBB’un desteğiyle bu yıl 9’uncusu ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), 24 Ekim Çarşamba günü kapılarını açıyor. YÖREX’te Anadolu’dan gelen binlerce ürün ziyaretçi ile buluşacak.

23.10.2018Ekonomi
Yöresel ürünler görücüye çıkacak

Yöresel ürünler görücüye çıkacak

Türkiye'nin dört bir tarafından yöresel ürünlerin sergileneceği 9. Yöresel Ürünler Fuarı, Antalya'da kapılarını açmaya hazırlanıyor. ATB Başkanı Ali Çandır: "El emeği ve göz nuru ürünlerimizle, Anadolumuzun kendine özgü kültürü ve birikimiyle bir araya getirdiğimiz YÖREX'i 24 Ekim Çarşamba günü hep birlikte açacağız." ifadelerinde bulundu. ATSO Başkanı Davut Çetin:"Yöresel ürünlere dikkat çekmek için YÖREX çok önemli bir görev yapıyor." dedi.

17.10.2018Ekonomi
Anadolu kültürünü günümüze taşımayı hedefliyor

Anadolu kültürünü günümüze taşımayı hedefliyor

"Turizm ile Yaşayan Tamzara" projesiyle turizmde ön plana çıkmaya hazırlanan Giresun'un Şebinkarahisar ilçesindeki Tamzara Mahallesi, restore edilen evleri, yöresel dokuması, havası ve tarihiyle dikkat çekiyor.

8.10.2018Seyahat
YÖREX, Anadolu değerlerini ekonomiye kazandırıyor

"YÖREX, Anadolu değerlerini ekonomiye kazandırıyor"

Yerli üretimin önemine dikkat çeken Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, dünyada 100 milyar dolarlık coğrafi işaretli ürün pazarı olduğunu, 3 bin 500’ün üzerinde yöresel ürün bulunan ülkemizin bu pazardan hak ettiğini alması gerektiğini söyledi.

28.09.2018Ekonomi
YÖREX, Türkiye’nin başarı hikâyesi

'YÖREX, Türkiye’nin başarı hikâyesi'

Antalya Ticaret Borsası’nın Borsanomi Dergisi’ne YÖREX’i değerlendiren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Ticaret Borsamız bu fikri geliştirdi, cesaretle, kendine güvenerek uygulamaya koydu” dedi

4.09.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Perşembe’nin ışıkları hepimizi aydınlatacak

Gelecek Turizmde’nin destek verdiği ‘Perşembe’nin Işıklarını Kadınlar Yakacak’ projesi ev sahipliğinde Ordu’daydım. Özlemişim eski dostu. Havasını, doğasını, sıcacık insanlarını, damak şenlendiren lezzetlerini...

12.10.2018