MENÜ

Yönetim

Yönetim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yönetim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 255.790 Yönetim haberi bulunmuştur.

Yönetim Haberleri

O FETÖcü tutuklandı

O FETÖ'cü tutuklandı

20.11.2018Merkez
Ali Şafak Öztürk: Antalyaspor şehrin en büyük markasıdır

Ali Şafak Öztürk: "Antalyaspor şehrin en büyük markasıdır"

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, Antalya'nın turizm alanındaki tanıtımında Antalyaspor'un da yer alması gerektiğini bildirdi.

20.11.2018Futbol
Ünal Karamandan flaş açıklamalar Burak ve Onur için...

Ünal Karaman'dan flaş açıklamalar! Burak ve Onur için...

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesinin düzenlemiş olduğu Spor Masası programının konuğu oldu ve önemli açıklamalara imza attı.

20.11.2018Futbol
Fransa Maliye Bakanından zehir zemberek sözler

Fransa Maliye Bakanı'ndan zehir zemberek sözler!

Fransa Maliye Bakanı Le Maire Carlos Ghosn'un Japonya'da tutuklanmasının ardından Renault'daki RENA.PA görevinde kalmaması gerektiğini belirterek, Renault'u zararı sınırlamak için kendi içinde geçici bir yönetim ekibi kurma konusunda hızlıca harekete geçmeye çağırdı.

20.11.2018Ekonomi
İhracat yapacağı ülke sayısını da ciro hedefini de yükseltti

İhracat yapacağı ülke sayısını da ciro hedefini de yükseltti

Ariş Pırlanta, gelecek yıl yurt içi ve yurtdışında mağazalaşmaya hız verecek. Ariş Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş, 2019 yılında ciroda yüzde 100 artış hedeflediklerini söyledi. Önümüzdeki birkaç yıl içinde yurtdışında 18 mağaza daha açacaklarını belirten Güzeliş, Ariş’in ihracat yaptığı ülkelere de yenilerini ekleyerek önümüzdeki yıl 21 ülkeye ihracat gerçekleştirmeyi hedeflediklerini aktardı.

20.11.2018Ekonomi
MEB’ten iklimlendirme işbirliği

MEB’ten iklimlendirme işbirliği

MEB'in, Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) ile yaptığı protokol kapsamında, 30 ildeki 30 mesleki ve teknik Anadolu lisesinde tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanına ait atölye ve laboratuvarlar kurulacak. Sektör ile yapılacak işbirliği ile ayrıca okulların bu alandan mezun olan öğrencilerin istihdamları sağlanacak.

20.11.2018Eğitim
İstanbul Basketbol Acil Ligi başladı

İstanbul Basketbol Acil Ligi başladı

Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD), Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün ortak organizasyonu ile ilk kez bir meslek grubunun resmi basketbol ligi kuruldu.

20.11.2018Basketbol
Fabrikada koro var

Fabrikada koro var

‘Birleştirir. Sanat İçin…’ sloganıyla başlayan etkinlik serisinin ilki ‘Rezonans Koro’ tarafından verilen konserle gerçekleşti. Projenin ilk konseri GeKa Robot Uygulama ve Eğitim alanında ‘Fabrikada Koro’ başlığıyla yapıldı.

20.11.2018Eğitim
Mobilya fuarında ticaret 1 milyar doları aştı

Mobilya fuarında ticaret 1 milyar doları aştı

Türkiye'de ihracatın lokomotiflerinden olan mobilya sektörü 6-11 Kasım tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy'de bir araya geldi. Yabancı ilgisinin yoğun olduğu ve 85 ülkeden ziyaretçilerle VIP alım heyetlerinin ağırlandığı fuarın iş hacmi 1 milyar doların üzerine çıktı.

20.11.2018Ekonomi
Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri sahiplerine verildi

Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri sahiplerine verildi

2018 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.

20.11.2018Kitap Sanat
Son dakika... MHPden Burhanettin Kocamaza istifa tepkisi

Son dakika... MHP'den Burhanettin Kocamaz'a istifa tepkisi

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın partiden istifa etmesiyle ilgili olarak, “Aday gösterilmemesi nedeniyle partimizden istifa eden sayın Kocamaz kendinde var olduğunu iddia ettiği ‘siyasi tutarlılığa ve etiğe’ son kez uygun davranmalı ve sadece partimizden değil aynı zamanda, ülkücülerin helal oylarıyla seçilmiş olduğu Belediye Başkanlığından da istifa etmelidir” tepkisini gösterdi.

20.11.2018Gündem
Yabancı firmalar iş birliği için geliyor

Yabancı firmalar iş birliği için geliyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), gıda sektörüne yönelik ihracat hamlesine bir yenisini daha ekledi. Daha önce Gıda UR-GE Projesi kapsamında 3 ayrı alım heyetine imza atan BTSO, 27 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında 33 ülkeden 160 iş insanını Bursalı firmalarla buluşturacak. Organizasyona Fas’tan İngiltere’ye, Dubai’den Sudan’a kadar büyük firmaların yöneticileri katılacak.

20.11.2018Ekonomi
Güler Sabancıyı yakından tanıyın

Güler Sabancı'yı yakından tanıyın

Güler Sabancı yaptığı işler ve projelerle birçok insana rol model oluyor.

20.11.2018Ekonomi
Hitler selamı veren çalışanını kovdu

Hitler selamı veren çalışanını kovdu

Alman otomobil devi BMW, fabrikada Hitler’in doğum gününü kutlayıp çalışma arkadaşlarına da Hitler selamı veren personelini işten çıkardı.

20.11.2018Avrupa
Fındıkta kış bakımı verim ve kaliteyi artıyor

"Fındıkta kış bakımı verim ve kaliteyi artıyor"

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındık üreticilerinden, tekniğine uygun yapıldığında verim ve kaliteyi artıran kış bakımına önem vermelerini istedi.

20.11.2018Ekonomi
Manisada 2019 yılında da suya zam yok

Manisa'da 2019 yılında da suya zam yok

MASKİ Genel Müdürlüğü, 2018 yılı 2’inci Olağan Genel Kurulu 2’inci birleşimi Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün’ün başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Ergün, ülke genelinde elektrik başta olmak üzere akaryakıt, altyapı malzemelerine zam gelmesine rağmen, vatandaşa ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullarda daha fazla yük olmamak için 2019 yılında da suya zam yapmayacaklarını müjdeledi.

20.11.2018Ekonomi
Fenerbahçenin yeni sponsoru Damat oldu

Fenerbahçe'nin yeni sponsoru Damat oldu

Orka Holding markalarından Damat, Fenerbahçe'nin resmi kıyafet sponsoru oldu.

20.11.2018Futbol
CISO’ların %86’sı siber güvenlik sızıntılarının kaçınılmaz olduğuna inanıyor

CISO’ların %86’sı siber güvenlik sızıntılarının kaçınılmaz olduğuna inanıyor

İş siber suçla mücadeleye geldiğinde, dünya genelinde şirketlerin BT güvenliği liderlerinin eli kolu bağlı kalıyor. Yönetim kurullarında pek etkisi olmayan bu yöneticiler, ihtiyaç duydukları bütçeleri elde etmekte zorlanıyor. Bu da şirketlerin saldırılara daha da açık hale gelmesine yol açıyor. Bu durum, CISO’ların %86’sının siber güvenlik sızıntılarının kaçınılmaz olduğuna inandığı ve özellikle finansal fayda elde etmek isteyen gruplardan çekindiğinin ortaya çıktığı yeni Kaspersky Lab raporundaki bulgular arasında yer alıyor.

20.11.2018Teknoloji
Yerli drone savara yurt dışından talep

Yerli "drone savara" yurt dışından talep

Antalya'da yerleşik bir firma tarafından, Türk mühendislerinin tasarımıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için üretilen "drone savar"a yurt dışından da talep gelmeye başladı.

20.11.2018Teknoloji
Yerli drone savara yurt dışından talep

Yerli "drone savara" yurt dışından talep

Antalya'da yüzde 100 yerli tasarımla drone savar üreten firma, hafifliğinin yanı sıra hem doğrusal hem de dairesel çalışma kabiliyetiyle benzerlerinden ayrılan bu ürünün ihracatına başlayacak. Ulusal Harp Teknolojileri Savunma Sistemleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Veli Erçelik: "Şu an sadece TSK'ya bağlı birimlerle çalışıyoruz. Afrin'de cihazlarımız var. 2019 yılından itibaren Ukrayna, Venezuela ve Arnavutluk'a ihracat yapmaya başlayacağız.Tamamen yerli ve milli bir üründür. Türk mühendislerimizin el emeği, göz nuru, teknolojinin en son noktasıdır." açıklamalarında bulundu.

20.11.2018Ekonomi
Özbekistandan Türk ayakkabı üreticilerine yatırım çağrısı

Özbekistan'dan Türk ayakkabı üreticilerine yatırım çağrısı

Özbekistan Deri Sanayi Birliği Başkanı Serdar Umurzakov:"Özbekistan olarak bölgemizde ayakkabı ve deriye yatırım yapan tek ülkeyiz. Mevcut siparişleri kapasite yetersizliği nedeniyle karşılayamıyoruz. Bu yüzden sizlerin Özbekistan'a yatırım yapıp ülkemizde üretime geçmenizi istiyoruz. Bu sayede iki taraf da kazanacak." açıklamalarında bulundu. TASD Yönetim Kurulu Başkanı Abdulsabur Endican: "Ülkeler arası ticaret hacminin yıl sonunda 2 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Hedef ise bu rakamın en kısa sürede 5 milyar dolara çıkarılması." ifadelerinde bulundu.TASD Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Gürsoy: "Özbekistan'da yerimizi almamız, treni kaçırmamamız lazım. Burada şu anda yapacağımız yatırımlar gelecekte bu ülkenin deri ve ayakkabı sanayisinde söz sahibi olmamızı sağlayacaktır." dedi.

20.11.2018Ekonomi
Burhanettin Kocamaz kimdir

Burhanettin Kocamaz kimdir?

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, partisinden istifa etmesinin ardından kamuoyu tarafından araştırılmaya başlandı. İşte, MHP'den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın belediyenin resmi internet sitesinde yer alan biyografisi

20.11.2018Gündem
Gıda ihracatçıları Çin pazarında büyümek istiyor

Gıda ihracatçıları Çin pazarında büyümek istiyor

Meyve sebze mamulleri ihracatında Türkiye lideri olan Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (EYMSİB), 2018 yılındaki son fuar katılımını Çin’in Şanghay kentinde düzenlenen FHC Gıda Fuarı’na yaptı. Meyve sebze mamulleri ihracatçıları Çin pazarında büyümek istiyor.

20.11.2018Ekonomi
Türkoğlu: Birçok anlamda Türkiyeye örnek bir federasyonuz

Türkoğlu: 'Birçok anlamda Türkiye'ye örnek bir federasyonuz'

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, federasyon olarak yaptıkları işlerle birçok anlamda Türkiye'ye örnek olduklarını söyledi.

20.11.2018Basketbol
Dubainin günlük sütü Gökçeadadan

Dubai'nin günlük sütü Gökçeada'dan

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde 3 bin 100 dönümlük arazide organik üretim yapılan tesisten her hafta Dubai'ye 1,5 ton günlük süt ile yoğurt, kefir ve peynir gönderiliyor.

20.11.2018Ekonomi
Kazakistan Latin alfabesine geçme hazırlığında

Kazakistan Latin alfabesine geçme hazırlığında

Kazakistan, Kiril alfabesinden Latin alfabesine geçiş için çeşitli eğitim kurumlarında pilot uygulamalar yapıyor.

20.11.2018Dünya