MENÜ

Yönetici Görevlendirme

Yönetici Görevlendirme ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yönetici Görevlendirme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yönetici Görevlendirme haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 145 Yönetici Görevlendirme haberi bulunmuştur.

Yönetici Görevlendirme Haberleri

MEB, yönetici görevlendirmede tercih süresini uzattı

MEB, yönetici görevlendirmede tercih süresini uzattı

MEB, yeniden yönetici görevlendirmede tercih için son gün

4.05.2019Eğitim
MEB müdür yardımcılığı sınavında geç başvuru için son gün

MEB müdür yardımcılığı sınavında geç başvuru için son gün !

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl ilk kez ÖSYM aracılığıyla gerçekleştireceği okul yöneticiliği sınavında geç başvurular alınmaya başlandı. MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı için geç başvurular bugün saat 23.59'a kadar yapılabilecek

21.03.2019Gündem
MEB 2019 Müdür yardımcılığı sınavı ne zaman yapılacak

MEB 2019 Müdür yardımcılığı sınavı ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığının gerçekleştireceği Müdür ve Müdür Yardımcılığı sınavının tarihi belli oldu. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan sınavın tarihi 21 Nisan olarak açıklandı.

25.02.2019Gündem
MEB yönetici atama ve görevlendirme yönetmeliği değişti

MEB yönetici atama ve görevlendirme yönetmeliği değişti

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) yönetici görevlendirme ve atama yönetmeliğinde yapılan değişiklikler 9 Şubat tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte, 2019 yılında gerçekleştirilecek olan MEB yönetici görevlendirme yönetmeliği hakkında bazı bilgiler

11.02.2019Eğitim
İmam hatip ve meslek liseleri müdürlerinde ‘alan’ şartı aranacak

İmam hatip ve meslek liseleri müdürlerinde ‘alan’ şartı aranacak

OKULLARDA yönetici görevlendirmelerinde değişikliğe gidildi. Mesleki ve teknik liselerinde müdür olacaklarda atölye ve laboratuvar öğretmeni; imam hatip liselerinde ise imam hatip lisesi meslek dersleri alan öğretmeni olma şartı aranacak.

10.02.2019Gündem
İmam hatip ve meslek liseleri müdürlerine ‘alan’ şartı

İmam hatip ve meslek liseleri müdürlerine ‘alan’ şartı

MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği'ndeki değişiklikleri içeren düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına müdür olarak görevlendirileceklerde, atölye ve laboratuvar öğretmenleri kapsamında olma, imam hatip liselerine müdür olarak görevlendirileceklerde de İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri alan öğretmeni olma şartları aranacak.

9.02.2019Eğitim
Eğitim kurumlarına yönetici görevlendirmede yeni düzenleme

Eğitim kurumlarına yönetici görevlendirmede yeni düzenleme

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına müdür olarak görevlendirileceklerde atölye ve laboratuvar öğretmenleri kapsamında olma, imam hatip liselerine müdür olarak görevlendirileceklerde de İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri alan öğretmeni olma şartları aranacak.

9.02.2019Gündem
Yeni okul müdürleri 19 Haziranda göreve başlayacak

Yeni okul müdürleri 19 Haziran'da göreve başlayacak

MEB’in yayımladığı duyura göre, 2019 yılı eğitim kurumlarında yönetici görevlendirmeleri valiliklerce başvuru alınarak yapılacak. Yeni okul müdürleri 19 Haziran’da göreve başlayacak.

26.01.2019Eğitim
Yönetici atamalarında değişiklik yapıldı

Yönetici atamalarında değişiklik yapıldı

MEB, okullara yönetici görevlendirme koşullarıyla ilgili değişiklik yaptı. Resmi Gazete’de yeni yayımlanan yönetmeliğe göre, eleştirilere neden olan sözlü sınavın etkisi yüzde 40’tan 20’ye düşürüldü. Yazılı sınavın katkısı ise yüzde 60’tan 80’e çıkarıldı. Ayrıca yazılı sınav konuları ve ağırlıklarında da değişiklik gerçekleştirilerek, özellikle genel kültür ve genel yetenek ile eğitim bilimlerine yoğunluk verildi.

12.01.2019Eğitim
Öğretmen alan değişikliği başvurusu başladı İşte, başvuru kılavuzunda yer alan bilgiler

Öğretmen alan değişikliği başvurusu başladı! İşte, başvuru kılavuzunda yer alan bilgiler

Öğretmenlerin alan değişikliği başvurusu için beklenen gün geldi. Öğrenimleri birden fazla alanda olanlar, görev yaptığı alan dışında başka bir alanda yükseköğrenim bitirenler ve öğrenimine uygun alan dışında başka bir alan atananların başvuruda bulunabileceği öğretmen alan değişikliği, 12-18 Aralık tarihine kadar müracaatları kabul etmeye devam edecek. İşte, o öğretmenlerin merakla beklediği o süreç hakkında bazı bilgiler

12.12.2018Eğitim
Müdürler, yazılı ve sözlü sınavla görevlendirilecek

Müdürler, yazılı ve sözlü sınavla görevlendirilecek

'MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği' Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre müdür ve müdür yardımcısı olarak ilk defa görevlendirilecekleri belirlemek amacıyla Bakanlık Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce test usulüyle yazılı sınav yapılacak. Sınavda 60 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacak. Yazılı sınav sonucunda en yüksek puan alandan başlamak üzere, eğitim kurumlarının boş bulunan yönetici sayısının üç katı aday sözlü sınava çağırılacak. Müdür veya müdür yardımcısı olarak ilk defa görevlendirilmek üzere başvuruda bulunanlara en fazla 20 eğitim kurumu tercih etme hakkı verilecek.

21.06.2018Eğitim
Müdür Yardımcılığı mülakat sonuçları o tarihe ertelendi

Müdür Yardımcılığı mülakat sonuçları o tarihe ertelendi

Müdür Yardımcılığı mülakat sonuçları için bakanlığın yapacağı açıklamaya kilitlenen birçok aday, yapılan son açıklamayla beklentilerini haziran ayına yöneltti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen resmi yazıda, yönetici görevlendirme takviminin değiştiği, mülakat sonuçlarının ise haziran ayı içerisinde açıklanacağı bilgisi yer aldı. Peki, son gelişmelerle birlikte Müdür Yardımcılığı sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o tarihle ilgili detaylı bilgiler

7.05.2018Eğitim
Okul yöneticisi atama yönetmelik taslağı askıda

Okul yöneticisi atama yönetmelik taslağı askıda

MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmelik Taslağı, MEB Veri Toplama Modülü’nde yayınlandı. Paydaşlardan gelen görüş ve öneriler de dikkate alınarak taslağa son hali verilecek.

26.01.2018Eğitim
Öğretmeni kum torbasına çeviriyor

Öğretmeni kum torbasına çeviriyor

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 12 ilde pilot olarak başlatılan öğretmen performans sistemine ilişkin, “Öğrencilerin öğretmenlere parmak sallayacak noktaya getirilmesine gönlümüz razı değil. Böyle bir şeyi asla kabul edemeyiz” dedi. Öğretmeni ortaya alacak şekilde adım atıp, ‘kum torbası’na çevirmeye çalışmanın kabul edilir olmadığını ifade eden Yalçın, bakanlığın bu tip uygulamalardan vazgeçmesini istedi.

2.11.2017Vitrin
Müdür Yardımcılığı atama sonuçları hangi illerde açıklandı

Müdür Yardımcılığı atama sonuçları hangi illerde açıklandı?

Müdür Yardımcılığı atama sonuçlarının hangi illerde açıklandığı vatandaşlar tarafından büyük bir merakla araştırılmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığında yönetici görevlendirme sonuçları için artık çok az bir il kaldı. İşte, Müdür Yardımcılığı atama sonuçlarında açıklanan iller.

9.09.2017Gündem
2017 Müdür Yardımcılığı atama sonuçları açıklandı mı

2017 Müdür Yardımcılığı atama sonuçları açıklandı mı?

Müdür Yardımcılığı atama sonuçları için adayların meraklı bekleyişi devam ediyor. Yurt genelinde binlerce kişinin merakla araştırdığı Müdür Yardımcılığı atama sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın gerçekleştireceği değerlendirmenin ardından adaylarla paylaşılacak. Peki, Müdür Yardımcılığı atama sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

6.09.2017Eğitim
Müdür Yardımcılığı mülakat sonuçları açıklanan iller listesi

Müdür Yardımcılığı mülakat sonuçları açıklanan iller listesi!

Müdür Yardımcılığı mülakat sonuçları konusunda Milli Eğitim Müdürlüklerinden açıklama gelmeye devam ediyor.Öğretmenlik görevinden müdür yardımcılığı görevine dahil olmak isteyen on binlerce kişi, bölgelerinde gerçekleşen mülakatın sonuçlarını araştırmaya başladı. İşte, Müdür Yardımcılığı mülakat sonuçları açıklanan iller ve detaylı bilgiler

24.07.2017Eğitim
MEBden okullara yönetici görevlendirmeye yeni düzenleme

MEB'den okullara yönetici görevlendirmeye yeni düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan yeni düzenlemeye göre, okullara yönetici görevlendirmeleri, değerlendirme ile sözlü sınavın aritmetik ortalaması alınarak puan üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek.

22.04.2017Eğitim
Müdür yardımcılığı görevlendirmeleri için yeni takvim açıklandı

Müdür yardımcılığı görevlendirmeleri için yeni takvim açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Danıştay'ın "Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik'in" müdür yardımcılığı için getirilen yazılı sınav konularıyla ilgili hükümlerinin yürütmesini durdurma kararının ardından okullara yönetici görevlendirmeleri takvimini yeniden belirledi.

15.07.2016Eğitim
Dört ve sekiz yıllık müdürler öğretmen olacak

Dört ve sekiz yıllık müdürler öğretmen olacak

MEB’e bağlı eğitim kurumlarına yönetici görevlendirilmesine ilişkin kılavuz yayımlandı. Buna göre aynı okulda dört ve sekiz yılını aynı unvanda dolduran yöneticilerin görevi 17 Haziran’da sona erecek ve öğretmenliğe dönecekler.

23.03.2016Eğitim
MEB’in yönetici görevlendirme düzenlemesi Danıştay’da

MEB’in yönetici görevlendirme düzenlemesi Danıştay’da

Türk Eğitim-Sen, 27 Ocak’ta Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliği’ Danıştay’a taşıdı.

30.01.2016Eğitim
Göreve dönen müdürlere sınav tartışması

Göreve dönen müdürlere sınav tartışması

Türk Eğitim-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, Türkiye’de 8 bin okul müdürünün görevden alınmasıyla başlayan süreçte İzmir’de durumlarını yargıya taşıyan 90 okul müdürünün yeniden yapılan puanlama sonucunda 75 puan ve üstü alarak görevlerine döndüğünü, ancak bazı okul müdürlerinin mahkeme süreçlerinde yürütme durdurma kararı alan okul müdürlerinin yeniden puanlama yerine sözlü mülakata davet edildiği söyledi.

30.11.2015Eğitim
Puanlama ve mülakat tartışması

Puanlama ve mülakat tartışması

TÜRK Eğitim-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, Türkiye’de 8 bin okul müdürünün görevden alınmasıyla başlayan süreçte İzmir’de durumlarını yargıya taşıyan 90 okul müdürünün yeniden yapılan puanlama sonucunda 75 puan ve üstü alarak görevlerine döndüğünü, ancak bazı okul müdürlerinin mahkeme süreçlerinde yürütme durdurma kararı alan okul müdürlerinin yeniden puanlama yerine sözlü mülakata davet edildiği kaydetti.

30.11.2015Ege
Okul müdürü atamasında mevzuat tartışması

Okul müdürü atamasında mevzuat tartışması

Türk Eğitim-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, 2015 yılında yapılan mülakat, değerlendirme ve görevlendirmeler sonrasında okul müdürlüğü boş okul sayısında azalma, yer değiştirmesi gerekli kişi sayısında artış olması nedeniyle mevzuatın göz ardı edildiğini ileri sürdü. 10 yöneticinin mevzuata uygun olmadıkları halde, okul müdürlerine atandığını iddia etti.

20.10.2015Eğitim
MEB’in yönetici görevlendirme yönetmeliğine dava

MEB’in yönetici görevlendirme yönetmeliğine dava

Eğitim İş, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik’in ‘hukuka aykırı’ olduğunu düşündüğü bazı hükümlerinin iptali için dava açtı.

15.10.2015Eğitim
Müdür atamasında kriz

Müdür atamasında kriz

TÜRK Eğitim- Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, üyeleri olan İlhan Öztürk’ün 48,865 ortalama ile dördüncü tercihi olan Bayındır Ergenli Şehit Cevdet Aygün Ortaokulu’nda, tercihleri arasında bulunan Kazım Dirik Ortaokulu Müdürlüğü’ne ise 47,25 puan ortalaması ile bir başka ismin görevlendirildiğini dile getirdi. Demir, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yönetmelik’in açık ve tartışmasız yoruma meydan vermeyen hükümlerini işine geldiği gibi uygulayarak bir kişiyi mağdur etmekte ve ağır hizmet kusuru işlemektedir" dedi.

7.10.2015Ege
Milli Eğitimde korsan atama skandalı

Milli Eğitim'de korsan atama skandalı

İZMİR'de, daha önce adı sorularını hazırladığı sınava girip 99 puan almasıyla duyulan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı T.U., bir kez daha gündeme geldi. Okul müdürü olduğu sırada, görevlendirmeyle kendi branşı olan sınıf öğretmenlerinin atamasından sorumlu İl Müdür Yardımcısı olan T.U.'nun, bakanlığın atama sistemi olan 'MEBBİS'e girip ilk önce Halk Eğitim Merkezi'nin 2 olan öğretmen kadrosunu 3'e çıkardığı, ardından da Vali Mustafa Toprak adına elektronik imza atıp kendi tayinini, bu kadroya yaptığı ileri sürüldü. Skandalın ortaya çıkmasının ardından bakanlık soruşturması başlatıldı ve yapılan bu atama bir ay sonra 'sehven' yapıldığı söylenip geri alındı.

27.03.2015Ege
Milli Eğitimde korsan tayin

Milli Eğitim'de korsan tayin

İZMİR’de daha önce adı sorularını hazırladığı sınava girip 99 puan almasıyla duyulan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tarık Uğur, bir kez daha gündeme geldi. Okul müdürü olduğu sırada görevlendirmeyle kendi branşı olan sınıf öğretmenlerinin atamasından sorumlu İl Müdür Yardımcısı olan Uğur’un, bakanlığın atama sistemi olan ’MEBBİS’e girip ilk önce Halk Eğitim Merkezi’nin 2 olan öğretmen kadrosunu 3’e çıkardığı, ardından da Vali Mustafa Toprak adına elektronik imza atıp kendi tayinini bu kadroya yaptığı ileri sürüldü. Skandalın ortaya çıkmasının ardından bakanlık soruşturması başlatıldı ve yapılan bu atama bir ay sonra ’sehven’ yapıldığı söylenip geri alındı.

27.03.2015Eğitim
Milli eğitimde korsan tayin iddiası

Milli eğitimde korsan tayin iddiası

İzmir’de, daha önce adı sorularını hazırladığı sınava girip 99 puan almasıyla duyulan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tarık Uğur, bir kez daha gündeme geldi. Okul müdürü olduğu sırada, görevlendirmeyle kendi branşı olan sınıf öğretmenlerinin atamasından sorumlu İl Müdür Yardımcısı olan Uğur’un, bakanlığın atama sistemi olan ‘MEBBİS’e girip ilk önce Halk Eğitim Merkezi’nin 2 olan öğretmen kadrosunu 3’e çıkardığı, ardından da Vali Mustafa Toprak adına elektronik imza atıp kendi tayinini, bu kadroya yaptığı ileri sürüldü. Skandalın ortaya çıkmasının ardından bakanlık soruşturma başlattı ve yapılan bu atama bir ay sonra ‘sehven’ yapıldığı söylenip geri alındı.

27.03.2015Eğitim
Denizliden Milli Eğitime ortak tepki

Denizli'den Milli Eğitim'e ortak tepki

DENİZLİ'de dört eğitim sendikası bir araya gelerek Milli Eğitim Müdürlüğü önünde Yönetici Atama Yönetmeliği'ne tepki gösterdi, atamalarda liyakat ve kariyerin bir kenara bırakıldığı ve yandaş yöneticilerin görevlendirildiği iddia edildi.

26.08.2014Ege
Okul yönetici görevlendirme yönetmeliğine dava

Okul yönetici görevlendirme yönetmeliğine dava

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik'in, okul yönetici atamalarına ilişkin hükümlerinin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay’da dava açtı.

7.08.2014Eğitim
MEB, yönetici görevlendirme kılavuzunu yayınladı

MEB, yönetici görevlendirme kılavuzunu yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yönetici görevlendirme kılavuzu yayınlandı. Buna göre, mevcut yöneticiler, yerlerine görevlendirilen yöneticiler göreve başlayana kadar başka herhangi bir işlem yapılmaksızın görevlerine aynı statüde devam edecek.

17.06.2014Eğitim
Kız okulunda kadın müdür devri

Kız okulunda kadın müdür devri

Ülkemizde neredeyse en fazla kadının çalıştığı, ama en az kadının yönetici olduğu sektörde radikal bir değişiklik yapılıyor.

5.06.2014Eğitim
Kız okulunda kadın müdür devri

Kız okulunda kadın müdür devri

Ülkemizde neredeyse en fazla kadının çalıştığı, ama en az kadının yönetici olduğu sektörde radikal bir değişiklik yapılıyor.

4.06.2014Gündem
Okullara yeni yönetim modeli

Okullara yeni yönetim modeli

Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Kurumları Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği'ndeki değişiklikleri tamamladı. Yönetmeliğe göre, okul müdürlüğü, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı, öğretmenlerce ikincil görev kapsamında yürütülecek ve bir kadro olmayacak. Eğitim kurumu yöneticiliği görevleri "kazanılmış hak" olarak algılanacak.

31.05.2014Eğitim
Yasada bomba var

Yasada bomba var

Hükümet, uzun süredir tartışılan ve dershanelerin kapatılmasını öngören Dershane Yasa Tasarısını dün gece geç saatte TBMM’ye götürdü. Ancak tasarıda dershanelerin kapatılmasının yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı’nın Müsteşar hariç tüm üst düzey yönetiminin değişmesi de gündeme geldi.

7.02.2014Eğitim

Yazar Sonuçları

AİHM türbana karşı direniyor

AİHM için önerilen son yargıç adayları, mülakata bile çağrılmaya gerek görülmeden refüze edilince, süresi dolan yargıç, 2018 başına kadar -zorunlu olarak göreve devam edecek.

8.08.2017