MENÜ

Yolsuzluk Ve Rüşvet Operasyonu

Yolsuzluk Ve Rüşvet Operasyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yolsuzluk Ve Rüşvet Operasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 751 Yolsuzluk Ve Rüşvet Operasyonu haberi bulunmuştur.

Yolsuzluk Ve Rüşvet Operasyonu Haberleri

Pinhan Restoran iddianamesinden detaylar..

Pinhan Restoran iddianamesinden detaylar..

Pinhan Restoran iddianamesinden detaylar..

15.5.2017İstanbul
Hüseyin Gülerce: Gülenin yıkılması 3 ayağın çökmesine bağlı

Hüseyin Gülerce: Gülen'in yıkılması 3 ayağın çökmesine bağlı

Bir dönem adı Gülen cemaati ile anılan Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Habertürk TV'de açıklamalarda bulundu. FETÖ'nün CIA'den destek aldığını söyleyen Gülerce, 'Böyle bir canavara destek verdik, Allah bizi affetsin' diye konuştu. Fetullah Gülen'in adını ilk kez 1977'de duyduğunu belirten Gülerce, "Benim en büyük hatam, 95'te Zaman Gazetesi Genel Müdürü olunca, dualarını alayım düşüncesiyle vardığımda, görüşmeyi beklerken bir patırtı üzerine gidip bunun Cevdet Türkyolu'nu dövmesini görmem." diye konuştu. "Gülen'in yıkılması üç ayağın çökmesine bağlı" diyen Gülerce "bunları taban desteği, siyasi ve ulusal destek' olarak açıkladı.

11.8.2016Gündem
Blatter ve Platiniye bir darbe daha

Blatter ve Platini'ye bir darbe daha

FIFA’da yaşanan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası haklarında soruşturma açılan ve 90’ar gün hak mahrumiyeti alan Sepp Blatter ve Michel Platini’ye Etik Komitesi’nden bir kötü haber daha geldi...

18.11.2015Futbol
Kabinede Türkeşten sonra ikinci milliyetçi

Kabinede Türkeş'ten sonra ikinci milliyetçi

Yeni kabinede en dikkat çeken isimlerden bir tanesi Kültür ve Turizm Bakanlığı'na getirilen Yalçın Topçu oldu.

28.8.2015Gündem
Ronaldo sinirlendi ve yayını terk etti

Ronaldo sinirlendi ve yayını terk etti!

Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo, ABD'de katıldığı bir televizyon programında, kendisine FIFA’daki yolsuzluk ve rüşvet skandalı ile ilgili ısrarlı sorular yöneltilmesine sinirlendi ve yayını terk etti.

4.8.2015Futbol
CHP İzmir Milletvekili Çam:

CHP İzmir Milletvekili Çam:

- "Türkiye'de yolsuzluklar ne yazık ki yakın siyasi tarihimizin ayrılmaz bir parçasıdır"

25.12.2014Sivas
CHPden 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu basın açıklaması

CHP'den 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu basın açıklaması

- CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı, 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonunun yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması yaptı

17.12.2014Afyon
Deniz Baykal: 17 Aralıkla ilgili soruşturmalar engelleniyor

Deniz Baykal: 17 Aralık'la ilgili soruşturmalar engelleniyor

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının engellendiğini savunarak, "Hırsızlık, yolsuzlukların takibi konusunda bugünkü Anayasa’nın getirdiği engel mi var ki o yolsuzluklar ile ilgili soruşturmalar engelleniyor. Ciddi bir hukuk problemi vardır. Yargı işlemiyor, adalet işlemiyor, yargıya müdahaleler birbiri ardından gidiyor" dedi.

26.11.2014Gündem
17 Aralıkın tek davasında ilk duruşma

17 Aralık'ın tek davasında ilk duruşma

17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu kapsamında, takipsizlik kararı verilmeyip hakkında dava açılan 21 kişi ilk kez hakim karşısına çıktı. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında, aralarında Fatih Belediyesi çalışanlarının da bulunduğu bazı tutuksuz sanıkların savunmaları alındı.

11.11.2014Gündem
Nazmi Ardıç açığa alındı

Nazmi Ardıç açığa alındı

17 Aralık 'yolsuzluk ve rüşvet operasyonu'nu yapan şubelerden dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, hakkında açılan idari soruşturma kapsamında açığa alındı.

11.8.2014Gündem
Yakup Saygılı: Bana gelmelerini bekliyorum

Yakup Saygılı: Bana gelmelerini bekliyorum

17 ve 25 Aralık operasyonu sonrası meslekten ihraç edilen Eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı bu geceki gözaltılarla ilgili açıklama yaptı.

22.7.2014Gündem
HSYK 6 süper hâkim atadı

HSYK 6 süper hâkim atadı

Sulh Ceza Mahkemeleri'nin son yargı paketiyle kaldırılmasının ardından, HSYK yeni kurulan Sulh Ceza hakimliği hakimlerini belirledi. Sulh Ceza Mahkemeleri'nin görev alanına giren her türlü tutuklama, arama, yakalama, el koyma, telefon dinleme, tutukluğa itiraz kararlarını yeni atanan Sulh Ceza Hakimleri verecek. İstanbul'da kaldırılan 38 Sulh Ceza Mahkemesi yerine 6 tane Sulh Ceza Hakimi atandı. İstanbul'daki Sulh Ceza Mahkemeleri'nin kaldırılması ile birlikte 57 olan Asliye Ceza Mahkemesi sayısı 91'e yükseldi.

18.7.2014Gündem
HSYKdan yaz kararnamesi

HSYK'dan yaz kararnamesi

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesi üyesi Teoman Gökçe’yi “kıyım kararnamesi” tepkisiyle daire üyeliğinden istifa ettiren ve “paralel yapıya en büyük neşter” olarak nitelendirilen 2 bin 224’adli, 293’ü idari olmak üzere toplam 2 bin 517 kişiyi kapsayan “yaz kararnamesine” 200’ü aşkın, başsavcı, ağır ceza mahkemesi başkanı, hakim, savcı girdi. Gökçe, 200 kişinin talepleri ve haklarında soruşturma ve disiplin cezası olmamasına rağmen 150 kişinin ise iki yıllık süreleri dolmadan Nakil ve Atama Yönetmeliği’ne aykırı başka yerlere atandıklarını öne sürdü.

11.6.2014Gündem
Zekeriya Özün Boluda bakacağı ilk dava belli oldu

Zekeriya Öz'ün Bolu'da bakacağı ilk dava belli oldu

17 Aralık Büyük Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu sonrasında Bolu’ya düz savcı olarak atanan savcı Zekeriya Öz’ün, burada baktığı ilk adli vaka belli oldu. Savcı Öz, gece evinin balkonundan düşen 82 yaşındaki adamın dosyasına bakacak.

16.5.2014Gündem
‘Para sayma makinesine ÖTV yok’

‘Para sayma makinesine ÖTV yok’

MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, “17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu”nda gündeme gelen para sayma makinesi ile ilgili sorulara, “Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Kanununa ekli listelerde yer almayan para sayma makinesi, ÖTV’nin konusuna girmediğinden söz konusu makinelerden özel tüketim vergisi alınmamaktadır” yanıtını verdi.

5.5.2014Ekonomi
Dava yok

Dava yok

İşadamları Ali Ağaoğlu, Nazif Zorlu, Mehmet Ali Aydınlar, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar ve eski Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın da aralarında bulunduğu 60 kişi hakkında 20 ayrı suçtan yürütülen TOKİ soruşturması delil yetersizliği yüzünden kapatıldı.

2.5.2014Gündem
Nefesler tutuldu gözler Merkez Bankasında

Nefesler tutuldu gözler Merkez Bankası'nda

Gözler, Merkez Bankası'nın bugün saat 14.00'te başlayacak Genel Kurul toplantısına çevrildi. Genel Kurul, ‘Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın bu hafta yapılacak genel kurul öncesinde istifaya zorlandığı’ ve 'iki başkan yardımcısının 'paralelci' olduğu gerekçesiyle görevden alınacakları söylentilerinin gölgesinde yapılacak.

17.4.2014Ekonomi
İki yüzlü kur

İki yüzlü kur!

17 Aralık operasyonuyla dolar Merkez Bankası’nın 28 Ocak’taki faiz indirimine kadar yükseldi.

8.4.2014Ekonomi
17 Aralık ve seçim birleşti, bürokrasi ‘katmerli’ durdu

17 Aralık ve seçim birleşti, bürokrasi ‘katmerli’ durdu

Yolsuzluk operasyonu seçim gündemiyle birleşince Ankara bürokrasisi çalışmaz hale geldi. Bilgi istese yanlış anlaşılan, yeni iş yapsa cesur sayılan bürokrasi ‘Resmi Gazete’ okuyup gündemin soğumasını bekliyor.

19.3.2014Ekonomi
ZARRABIN OTOMOBİLİNİN ÖNÜNE YATTI

ZARRAB'IN 'OTOMOBİLİNİN ÖNÜNE YATTI'

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan sonra 'denetimli serbestlik' kapsamında serbest bırakılan işadamı Reza Zarrab karakola gelerek imza attı. Zarrab’ın karakola girişi ve çıkışı sırasında ilginç anlar yaşandı. Reza Zarrab’ın lüks otomobili karakol bahçesine girdi. Görüntü alınmasını engellemeye çalışan korumalar ilginç bir taktik uyguladı. Zarrab’ın korumaları ellerini kulaklarının yanına götürerek basın mensuplarının görüntü almasına engel olmaya çalıştı. Reza Zarrab’ın karakoldan çıkışlı da hayli hareketli oldu. Korumalardan yardım isteuyen bir genç daha sonra Zarrab’ın otomobilinin önüne yattı. Otomobildeki koruma camdan para çıkardığı sırada bir başka genç parayı alarak koşmaya başladı. Parayı başkasının aldığını gören otomobilin önüne yatan genç hızla ayağa kalkarak parayı alan kişinin peşinden gitti.

14.3.2014Haber
Reza Zarrab, Veliefendi’de 28 bin TL kazandı

Reza Zarrab, Veliefendi’de 28 bin TL kazandı

YOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu kapsamında tutuklandıktan sonra geçtiğimiz hafta tahliye olan İran asıllı işadamı Rıza Sarraf’a (Reza Zerrab) bir iyi haber de İstanbul Veliefendi Hipodromu’ndan geldi.

11.3.2014Diğer
RIZA SARRAF VELİEFENDİDE 28 BİN TL KAZANDI

RIZA SARRAF VELİEFENDİ'DE 28 BİN TL KAZANDI

YOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu kapsamında tutuklandıktan sonra geçtiğimiz hafta tahliye olan İran asıllı işadamı Rıza Sarraf’a (Reza Zerrab) bir iyi haber de İstanbul Veliefendi Hipodromu’ndan geldi. Akşam yarışlarında 6’ıncı koşuda Rıza Sarraf’ın “El Ganador” adlı safkan İngiliz atı 28 bin TL ikramiyeli koşuyu kazandı. Jokey Gökhan Kocakaya’nın bindiği at yarışı 1,5 boy farkla önde bitirdi.

10.3.2014Spor
Adalet katili

Adalet katili

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir başbakan Adalet Bakanı’na talimat veriyor. Mahkeme kararını böyle versin diyor. Bunu dedin mi o koltukta oturamazsın. Bu adam bir hukuk katilidir. Bu adam adalet katili. Bir katilden başbakan olur mu? Hırsızdan başbakan, yalancıdan başbakan olur mu? Utanmadan milletin önüne çıkıyor” dedi.

5.3.2014Gündem
Kılıçdaroğlu: Bu adam hukuk katili

Kılıçdaroğlu: 'Bu adam hukuk katili'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tekirdağ mitinginde, ‘bu adam’ diye söz ettiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Aralık 2013’te bir olayla karşılaştığını belirterek, "Devletin namuslu kadroları, açıkça hükümet tarafından soyulan bir devletin maskesini ortaya çıkardı" dedi. Başbakan Erdoğan’a yönelik provokasyon amaçlı suikast girişimi uyarısında da bulunan Kılıçdaroğlu, "Bir başbakan Adalet Bakanı’na talimat veriyor. Mahkeme kararını böyle versin diyor. Bunu dedin mi o koltukta oturamazsın. Bu adam bir hukuk katilidir. Bu adam adalet katili. Bir katilden başbakan olur mu? Hırsızdan başbakan, yalancıdan başbakan olur mu? Utanmadan milletin önüne çıkıyor" dedi.

4.3.2014Gündem
Erdoğan: Aradık sorduk diktatörü bulduk

Erdoğan: 'Aradık sorduk diktatörü bulduk'

Adıyaman'da halka hitap eden AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile AK Parti hükümetine karşı darbe yapılmak istendiğini öne sürdü. Halktan destek isteyen Erdoğan, "30 Mart'ta siz sandıkta hesap soracaksınız. Ardından hukuk yoluyla da biz hesabını soracağız." açıklamasında bulundu.

4.3.2014Gündem
Aileyi Kalkındırma Partisi

Aileyi Kalkındırma Partisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sırasında Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal ile arasında geçtiği ileri sürülen telefon görüşmelerini hatırlatarak, “Hâlâ bu adama güveniyor musunuz? Dünya tarihinde böyle bir hırsız görülmemiştir. Adalet ve Kalkınma Partisi, Aileyi Kalkındırma Partisi’ne döndü. Oyunuzla harama ortak olmayın, önce sizi soydu” dedi.

4.3.2014Gündem

Kılıçdaroğlu Kırklareli'nde konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Kırklareli'ndeki mitinginde halka seslendi. Kılıçdaroğlu konuşmasında Başbakan Erdoğan'ı eleştirerek, "Artık bu ülkede hırsız var dendiği zaman akla onun adı geliyor" dedi.

3.3.2014Gündem
Bahçeli: Evinin önünde andımızı okutmazsam namerdim

Bahçeli: Evinin önünde andımızı okutmazsam namerdim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirirken, "Sen artık Çankaya yokuşunu çıkamazsın. Dizinin bağı kalmadı. Yolun yarısında nefesin tükenir. Cumhurbaşkanlığı senin için hayal, rüyadır" dedi.

2.3.2014Gündem
Ona her gün hırsız diyeceğiz

Ona her gün hırsız diyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı sert şekilde eleştirirken, “O hırsız, o koltuktan inmediği sürece ona her yerde hırsız diyeceğiz” dedi.

1.3.2014Gündem
28 Şubat tahliyeleri

28 Şubat tahliyeleri

Türkiye’yi sarsan ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’nda tutuklu kalmadı. 3. Sulh Ceza Mahkemesi’ne itiraz üzerine 17 Aralık’ta gözaltına alınan işadamı Reza Zarrab, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan ile Özgür Özdemir ve Hikmet Tuner, dün tahliye edildiler. 74 gün sonra serbest kalan sanıklardan Reza Zarrab, Barış Güler ve Kaan Çağlayan için yurtdışına çıkış yasağı konuldu.

28.2.2014Gündem
Bilal Erdoğan hakkında dinleme kararı yok

Bilal Erdoğan hakkında dinleme kararı yok

25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında ‘Şüpheli’ olarak ifade veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında herhangi bir dinleme, fiziki takip ve iletişimin dinlenilmesine ilişkin mahkeme kararı olmadığı bildirildi.

28.2.2014Gündem
Hakkında dinleme kararı yok

Hakkında dinleme kararı yok

25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında ‘şüpheli’ olarak ifade veren Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında herhangi bir dinleme, fiziki takip ve iletişimin dinlenilmesine ilişkin mahkeme kararı olmadığı bildirildi.

27.2.2014Gündem
Sarraf’ın sürdürdüğü iddia edilen emniyet müdürü beraat etti

Sarraf’ın sürdürdüğü iddia edilen emniyet müdürü beraat etti

Emniyet Müdürü Orhan İnce, görevi nedeniyle evrakta sahtecilik suçlamasıyla yargılandığı davada ilk celsede beraat etti. İnce’nin ismi son olarak yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gündeme gelmişti. Rıza Sarraf’ın, Fatih İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı dönemde İnce’nin takibinden kurtulmak için eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’e şikayet ettiği ve rüşvetle tayini çıkarıldığı ileri sürülmüştü.

27.2.2014Gündem
Suç duyurusunda koruma bombası

Suç duyurusunda koruma bombası

Selam örgütü soruşturması kapsamında telefonlarının dinlendiğini iddia eden AKABE Vakfı üyeleri, kendilerini dinleyenler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. AKABE Vakfı’nın kurucusu Mustafa İslamoğlu’nun yanında koruma polisi olarak, Zekeriya Öz’ün eski koruması olan Evren isimli polisin görev yapması dikkat çekti.

26.2.2014Gündem
Hırsız refleksi

Hırsız refleksi

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Tayyip Erdoğan ile oğluna ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarını partisinin grup toplantısında değerlendirdi.

25.2.2014Gündem
Onur Aire THK talip

Onur Air'e THK talip

Türk Hava Kurumu, sıkıntılı dönem yaşayan Onur Air'e talip oldu. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü de ilk olarak airporthaber.com'da yer alan bu haberi doğrulayarak "İlgili havayolunun Genel Müdürü hisse devri/hisse satışı konusunda mevzuat gereği Genel Müdürlüğümüze sözlü bilgi vermiştir" açıklamasını yaptı.

21.2.2014Ekonomi
Hüseyin Çelikten ses kaydı açıklaması

Hüseyin Çelik'ten ses kaydı açıklaması

AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası internete sızan ses kayıtları hakkında konuştu.

13.2.2014Gündem
Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi

Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi

YOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu kapsamında önceki gün Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in ardından dün de Ahmet Nafiz Zorlu ve Cemal Kalyoncu ifade verdi.

12.2.2014Ekonomi
Ebru Gündeş koruma sayısını artırdı

Ebru Gündeş koruma sayısını artırdı

Eşi Reza Zarrab’ın tutuklanması nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Ebru Gündeş, önceki gün Amerikan Hastanesi’nde check-up yaptırdı

12.2.2014Kelebek

Yazar Sonuçları

'Uçurtmacı bakanlar' bir anlatıverin lütfen

HEMEN her gün bir Bakan bir yerlerde konuşuyor ve “Başkanlık sistemi gelirse Türkiye uçar” diyor.

26.10.2016

Bir başka açıdan TÜRGEV

YENİ yılın ilk cumartesi günü, 2014’e geri dönüp bakmış ve TÜRGEV’li mürgevli şöyle uzunca bir ‘keşke’ çekmiştim buradan.

6.1.2015

Yukarısı ‘Yüce Divan’sa aşağısı ‘Büyük Jüri’

‘SUÇ vasfı için sadece yolsuzluk mu diyeceğiz, yoksa ağzımızı doldura doldura hırsızlık mı’ maddesine geçtiyseniz...

25.12.2014

Adalet deriz buna, uyku ilacı niyetine

BUNDAN yaklaşık bir yıl önce Ethem Sarısülük davasında hâkim duruşma sırasında kafayı devirip uyumuştu...

5.11.2014

Adalet...

BUGÜN okurlarımdan bir ricam var; 30 Haziran günkü “Yargı Kimden Yana?” başlıklı yazımdan bir bölümü aktaracağım, tekrar olacak ama lütfen okuyunuz.

18.7.2014

‘Şüpheli’ sıfatıyla ifade verdim

Az kalsın ‘yolsuzluk ve rüşvet operasyonu’ beni de içine alıyordu.

4.6.2014

Ey seçmen, gözünü dört aç

YARIN yapılacak yerel seçimler Türkiye’nin kader seçimidir. Zira bu seçimin hemen akabinde yapılacak cumhurbaşkanlığı ve genel seçim sonuçlarını da bu seçimin sonucu belirleyecektir. AKP için bu seçim hayati önem taşımaktadır.

28.3.2014

Bir teselli arayanlara

AK Parti mitinglerine, anketlere filan bakıp aklını kaçıracak gibi olanlar var.

7.3.2014