MENÜ

Yol Ayrımı

Yol Ayrımı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yol Ayrımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yol Ayrımı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.493 Yol Ayrımı haberi bulunmuştur.

Yol Ayrımı Haberleri

Vahşi yöntemler kullanıyorlar

Vahşi yöntemler kullanıyorlar

Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) başkanı olduğundan beri sakin ama kararlı, kendinden emin tarzıyla dikkat çekiyor.

19.04.2010Kelebek
Vahşi yöntemler kullanıyorlar

Vahşi yöntemler kullanıyorlar

Emine Ülker Tarhan, yargı saflarından yükselen en aykırı ses. Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) başkanı olduğundan beri sakin ama kararlı, kendinden emin tarzıyla dikkat çekiyor. Mücadelesinin getirdiklerinden şikayeti de yok ama muhaliflere karşı vahşi yöntemler kullanıldığından yakınıyor.

17.04.2010Kelebek
Laik mi olacak dinci mi olacak

Laik mi olacak dinci mi olacak

Irak’ta bugün genel seçimler var. “Ilımlı Şii” Maliki ile “milliyetçi Şii” Allavi başbakanlık için önplana çıkıyor. İki laik adayın alternatifleri ise aşırı dinciler.

6.03.2010Dünya
Bakan Kavafın danışmanı kazada yaralandı

Bakan Kavaf'ın danışmanı kazada yaralandı

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın Aksaray ve Niğde'deki programı izlemeye giden danışmanı Ragıp Bingöl, Şereflikoçhisar yakınlarında geçirdiği kazada yaralandı.

28.01.2010Gündem
İzmirde kaza: 2 ölü, 3 yaralı

İzmir'de kaza: 2 ölü, 3 yaralı

İZMİR- Çanakkale Karayolu üzerinde karşı şerite geçen otomobilin neden olduğu trafik kazasında 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

22.01.2010Gündem
Caney Caney’i askeri bandodan duyunca güldüm

Caney Caney’i askeri bandodan duyunca güldüm

Şivan Perwer, Kürtçenin en büyük seslerinden biri. Adına Avrupa’da vakıf kurulan, memleketi Siverek’te heykeli dikilen ünlü bir sanatçı. Pek bilinmese de düğünlerin vazgeçilmezi ‘Caney Caney’ de Şivan’ın yüzlerce parçasından biri...

2.01.2010Kelebek
Caney Caney’i askeri bandodan duyunca güldüm

Caney Caney’i askeri bandodan duyunca güldüm

Şivan Perwer, Kürtçenin en büyük seslerinden biri. Adına Avrupa’da vakıf kurulan, memleketi Siverek’te heykeli dikilen ünlü bir sanatçı.

2.01.2010Kelebek
Cildimiz nasıl ve neden yaşlanıyor

Cildimiz nasıl ve neden yaşlanıyor

Cilt yaşlanmasının hızını sadece genetik mirasınız belirlemez. Cildinizin nasıl yaşlanacağına yalnızca genleriniz karar vermez. Dış etkenler yani çevresel yaşlanmanın etkileri çok daha önemlidir.

20.12.2009Seyahat
Yamuk minareyi düzelttirdim

Yamuk minareyi düzelttirdim

Müjdat Gezen, tam 50 yıldır tiyatroda, sinemada, televizyonlarda. Bunca yıl bıkmadan, yorulmadan yaşamımızı renklendiren, gülen ve güldüren bir sanatçı. Yaşamı da özgün kişiliğiyle rol aldığı bir sahne. O sadece bir sanatçı değil, bir sanat abidesi aslında.

19.12.2009Kelebek
Çankaya sofralarının mimarı

Çankaya sofralarının mimarı

Bakmayın Prof. Dr. Mustafa İsen’in Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri olduğuna. O bürokrasinin değil edebiyat dünyasının insanı. Daha doğru bir tanımla kültür araştırmacısı bir akademisyen. Hayatının rotası 2002’de Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı olmasıyla birlikte üniversiteden bürokrasiye yöneldi. O tarihten itibaren dört bakan değişti, o müsteşarlıkta kaldı.

7.11.2009Kelebek
Yeni zengin değilim 96’da da ilk 120’deydim

Yeni zengin değilim 96’da da ilk 120’deydim

İbrahim Çeçen, İzzet Baysal’dan sonra adına üniversite kurulan ikinci işadamı. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin açılışını Başbakan Tayyip Erdoğan yaptı. İnşaattan turizm ve havalimanı işletmeciliğine kadar 19 sektörde faaliyet gösteren, yıllık cirosu 500 milyon dolara yaklaşan IC Holding’in sahibi Çeçen, adı son yıllarda sıkça duyulan işadamlarından.

31.10.2009Kelebek
Estetik eroin değil bağımlılık yapmaz

Estetik eroin değil bağımlılık yapmaz

Prof. Dr. Onur Erol, plastik cerrahide ilk akla gelen isimlerden. Turkish Delight/Türk Lokumu denilen burun estetiği başta olmak üzere, yirmiyi aşkın yeni yöntemin mucidi. En büyük zevki, sihirli dokunuşla değiştirdiği kadınların, kendi deyimiyle “eserleri”nin ortada dolanması.

10.10.2009Kelebek
Memur olarak girdiğim yere bakan oldum

Memur olarak girdiğim yere bakan oldum

32 yıl önce evrak memuru olarak girdiği Tarım Bakanlığı’nın şimdi zirvesinde oturan bakan Mehdi Eker, Kürt açılımına en çok sevinen isimlerden biri. Ne de olsa Diyarbakır’ın elektriği, yolu olmayan bir köyünde doğup hayata Kürtçe ile başlamış, ortaokula gidişi ve İstanbul Belediyesi’nde çalışıp Tayyip Erdoğan ile tanışmasıyla yaşamı değişerek bugünlere gelmiş bir siyasetçi o.

26.09.2009Kelebek
Ben büyük bir mucit değilim

Ben büyük bir mucit değilim

Ümit Pamir’in Kürt sorunu için “referandum önerisi”nin ardında krizli bölgelerde edinilmiş 42 yıllık bir diplomasi birikimi yatıyor. Bu cesur öneri, Bülent Ecevit ve Mesut Yılmaz’ın başbakanlıkları sırasında dış politika danışmanlığını yapmış, Türkiye’nin NATO Akil Adamlar Komitesi’ne seçtiği bir isimden gelince bu kadar yankı uyandırmasına şaşmamak gerek.

22.08.2009Kelebek
Bana en büyük ceza tekrar Adalet Bakanı yapmaktır

Bana en büyük ceza tekrar Adalet Bakanı yapmaktır

Anavatan Partisi’nde kurucu olduğunda 1983 yılıydı. Aradan tam 26 yıl geçti, o hâlâ “Stabilize yolda dolmuş sürmek” diye tanımladığı siyasetin ön saflarında. 28 Şubat döneminde ANAP’tan ihraç edildikten sonra yolu Refah, Fazilet ve ardından Adalet ve Kalkınma Partisi’ne düştü. Yedi yıldır AKP hükümetinde. Önce Adalet Bakanı’ydı, şimdi de Başbakan Yardımcısı ve hükümetin değişmez sözcüsü.

1.08.2009Kelebek
Erzincanda trafik kazası: 1 ölü, 12 yaralı

Erzincan'da trafik kazası: 1 ölü, 12 yaralı

Erzincan-Gümüşhane yol ayrımında minibüsün devrilmesi sonucu aynı aileden 1 kişi öldü, 12 kişi yaralandı.

21.07.2009Gündem
Ankarada kopya kazalara son projesi

Ankara'da "kopya kazalara son" projesi

Alkan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Metin Şenyürek, devam eden ÖTV indirimlerinin otomotiv sektörünü hareketlendirdiğini belirterek, bankaların kredi musluklarını yavaş yavaş açmaya başladığını kaydetti.

5.07.2009Ekonomi
Özel yapım bir kolaj

Özel yapım bir kolaj

Nil Karaibrahimgil, Paris Match’ın “İstanbul gerçek bir Avrupalı” başlıklı yazısında Türkiye’nin modern yüzleri arasında sıralanan isimlerden biriydi. Gerçekten Karaibrahimgil, şarkı sözlerinde kadınların ruhlarına tercüman olan bir sanatçı. Şarkıları, içten kelimelerle örülü bir tül gibi sarıyor kadınları...

4.07.2009Kelebek
Gönlü Fener’de ruhu üniversitede ama o işadamı

Gönlü Fener’de ruhu üniversitede ama o işadamı

Nihat Özdemir, Sabiha Gökçen Havaalanı Dış Hatlar Terminali ihalesinde 2 milyar Euro gibi rekor bir fiyat vermesi ve Mey İçki’yi çok kârlı bir rakamla Amerikalılara satmasıyla dikkat çeken bir işadamı. Sahibi olduğu Limak Holding, inşaattan turizme, enerji ve gıda sektörüne kadar birçok alanda faaliyet gösteriyor. Fenerbahçe 2. Başkanı olarak, spor dünyasının da yakından tanıdığı bir isim...

27.06.2009Kelebek
Otobüs uçuruma yuvarlandı: 5 ölü, 28 yaralı

Otobüs uçuruma yuvarlandı: 5 ölü, 28 yaralı

Aydın- İzmir otoyolunda, aynı şeritteki buğday yüklü kamyona arkadan çarpan yolcu otobüsü 15 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada aralarında otobüs şoförü Sedat Atar ve otobüs görevlisi Suat Ünver'in de bulunduğu 5 kişi öldü, 28 kişi yaralandı. Kazanın ardından, yakınlarının otogara ulaşıp ulaşmadığını merak ederek arayanların çabaları sonuçsuz kaldı. Çalan telefonları açak olmadı.

23.06.2009Gündem
En renkli YÖK Başkanı

En renkli YÖK Başkanı

Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, YÖK Başkanlığı’nın ilk günlerinde bir talihsizlik yaşamıştı. Dönemin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın açık kalan mikrofondan duyulan o sözlerini unutturan, türbanı serbest bırakan genelgesi oldu. O genelge başarılı olamadı ama Özcan hala savunuyor. Bir yandan da hayalindeki üniversiteleri yaratmak için çalışıyor. En büyük dileği ise YÖK’ten ayrılırken herkesin kapılara çıkıp alkışlarla uğurlaması...

20.06.2009Kelebek
Nazım’a 30 yıllık borcunu ödeyecek

Nazım’a 30 yıllık borcunu ödeyecek

Köksal Toptan, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı değil, aynı zamanda milletvekillerinin “Köksal Abisi”. Mayın tasarısında olduğu gibi, onun yönettiği oturumlarda gerginlikler kavgaya dönüşmüyor. Kuşkusuz bunda Toptan’ın 32 yıllık Meclis deneyiminin yanı sıra dengeleri gözeten kişiliğinin ve ilişki tarzının önemi büyük. Şimdi başkanlıkta ikinci döneme hazırlanıyor. Gerçi henüz resmi bir açıklama yok ama ibreler yine onu gösteriyor.

13.06.2009Kelebek
Metalurji master’lı yönetmen

Metalurji master’lı yönetmen

Metalurji mühendisi olmak için yola çıkmış, hatta bu uğurda master da yaptıktan sonra sinemaya yönelmiş bir yönetmen Tolga Örnek. Gelibolu ve Hititler’in ardından, Devrim Arabaları filmi ikinci kez vizyona girdi.

6.06.2009Seyahat
Rakibi Fatih Terim’in gerisinde kalmıştı, şimdi atağa kalktı

Rakibi Fatih Terim’in gerisinde kalmıştı, şimdi atağa kalktı

Beşiktaş şampiyonluk yolunda, Mustafa Denizli de hedefe kilitlenmiş durumda. Dış dünyaya kapılarını kapatan Denizli, kariyerinin en önemli dönemeçlerinden birinde. O nedenle de kendisiyle konuşamadım. Ben de arşiv taraması yapıp, onu tanıyanlarla konuşarak portresini yazdım. Geri dönüşleri ve iniş çıkışları olan, standart dışı hayatından satırbaşlarını aktardım sizlere. Yaşamöyküsünden sıkı bir film senaryosu çıkabileceğini de söylemeliyim.

23.05.2009Spor Arena
Kamyon-otomobil çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Kamyon-otomobil çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

KAYSERİ’de kamyon ile otomobilin çarpışması sonucu 55 yaşındaki Hatice Demirbağ öldü, 2 kişi yaralandı.

6.04.2009Gündem
DSPli vekiller, ihraç istemini değerlendirdi

DSP'li vekiller, ihraç istemini değerlendirdi

“İhraç istemiyle” Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilen DSP Milletvekilleri Recai Birgün, Tayfun İçli ve Ahmet Tan, karara tepki göstererek, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'i eleştirdi.

3.04.2009Gündem
Kaza bilançosu: Bir ölü üçü çocuk 19 yaralı

Kaza bilançosu: Bir ölü üçü çocuk 19 yaralı

Kocaeli’nin Gebze İlçesi yakınlarında meydana gelen kazada, TIR’la çarpışan yolcu otobüsünde bulunan 19 kişi yaralandı.

29.03.2009Gündem
Sivasta trafik kazası: 1 ölü, 19 yaralı

Sivas'ta trafik kazası: 1 ölü, 19 yaralı

Sivas'ın Yıldızeli ilçesindeki trafik kazasında 1 kişi öldü, 3'ü çocuk 19 kişi yaralandı.

28.03.2009Gündem
Dikili afet bölgesi ilan edilmeli

'Dikili afet bölgesi ilan edilmeli'

İzmir'in Bergama İlçesi'nde sular altında kalan bir gıda firmasına ait depoda maddi hasar meydana geldi. İzmir- Çanakkale Karayolu Dikili yol ayrımı yakınlarında ise tıkanan menfezi açmaya çalışan bir dozer sel sularında kaldı. Dozer, yardıma gelen diğer iş makinaları tarafından kurtarıldı. Dikili İlçesi ile Bademli Köyü'nü birbirine bağlayan karayolu da sel suları nedeniyle hasar gördü.

9.02.2009Gündem
20 milyar dolarlık altın yastık altından çıksın, ense kararmasın

20 milyar dolarlık altın yastık altından çıksın, ense kararmasın

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, krizin Türkiye için fırsat olacağı görüşünü yinelerken, "Kimse enseyi karartmasın, kaptanın iyisi fırtınalı havada belli olur" dedi. Bir kez daha altın konusunda çağrı yapan Unakıtan, vatandaşa "20 milyar dolarlık altını ya kolunuza takıyorsunuz, ya yastık altına atıyorsunuz, lütfen bu varlıkları ekonomiye kazandırın" diye seslendi.

16.12.2008Ekonomi
Sivasta trafik kazası: 5 yaralı

Sivas'ta trafik kazası: 5 yaralı

Sivas'ın Koyulhisar ilçesindeki trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

24.11.2008Gündem
Sel suları 3 aracı sürükledi

Sel suları 3 aracı sürükledi

Şanlıurfa'da etkili olan yağmur sonrası oluşan sel sularına kapılan 3 araç yoldan çıktı. Araçlarda mahsur kalan 2 kişi, 3 saatlik çalışma sonucu kurtarılabildi.

25.10.2008Gündem
AB mevduat garantisini 50 bin euroya yükseltiyor

AB mevduat garantisini 50 bin euro'ya yükseltiyor

AB üyeleri, Birlik genelinde halen alt sınırı 20 bin avro olan mevduat güvencesinin 1 yıl içinde 50 bin avroya yükseltilmesi konusunda anlaştı.

7.10.2008Ekonomi
Tatile gidecekler dikkat

Tatile gidecekler dikkat

Bayram tatiline gidecekler bu yazıyı mutlaka okuyun. İşte dikkat edilmesi gereken yollar ve önlemler.

29.09.2008Gündem
Nehirde can pazarı

Nehirde can pazarı

ERZİNCAN- Erzurum Karayolu'nda aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu kontrolden çıkan otomobil nehre uçtu. Kazada şans eseri yara almadan kurtulan 2 kişi, yarısına kadar suya gömülen aracın üzerine çıkarak uzun süre kurtarılmayı bekledi.

19.07.2008Gündem
Gençler Karataş’a  tepki gösterdi

Gençler Karataş’a tepki gösterdi

CHP İl Başkanı Karataş’ın, 4 genç hakkında sarf ettiği "İl yönetiminde yanlış gençlere yer verdim" sözlerine tepki geldi.

10.06.2008Ege
Aydında trafik kazası: 7 yaralı

Aydın'da trafik kazası: 7 yaralı

Aydın'ın Söke ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, 7 kişi yaralandı.

2.06.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Baykal’ın yol ayrımı

SABAH erken saatlerde evinden aradım...

Sesinin tonundan anladım her şeyi...

7.05.2010

32 sene sonra

33 sene önce Taksim Meydanı’ndaydım. O zamanlar ateşli bir komünist, 26 yaşında damarlarından adeta sadece adrenalin akan bir gençtim. Şimdi liberal-demokrat görüşlerin şekil verdiği bir insanım. Artık Marksizm’in öngörüleri benim açımdan sadece tatlı bir rüya. Ancak, Marksizm’in “öldüğünü” hiçbir zaman düşünmedim.

1.05.2010

Yas kırkı biraz gecince aklımız basımıza geliyor

Yaş kırkı geçince hastalık korkusu da; iyi, uzun, sağlıklı bir hayat sürme arzusu da artıyor.

21.02.2010

Gelin 2010’un falına bakalım…

Hemen her yıl fal bakıyorum. Yılın bu ilk haftasonunda, fal bakmayacaksınız da ne yapacaksınız? Fallarımın önemli bir bölümü tutuyor. Bir bölümü tutmuyor. Yine de, gelin birlikte fal açalım. Bakın göreceksiniz, bu yıl tahmin edildiği kadar olumsuz geçmeyecek.

1.01.2010

Yol ayrımı

PARTİ Meclisi sonrası açıklamalara bakmayın... Mesele o kadar basit değil... Çünkü benim aldığım izlenim farklı...

Yani CHP tam bir yol ayrımında...

12.04.2009

Türkiye’nin hedefinde nakit zenginleri var

Dünya krizden kırılıyor. Büyük bir güven ve nakit sıkıntısı var. Dev bankalar ve şirketler müthiş zararlar açıklıyor.

16.02.2009

Takkeleri alıp gitme zamanı

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Olimpiyat Oyunları’ndaki başarısızlıkların ardından şöyle dedi: "Külahımızı önümüze koyup, düşünmemiz lazım."

20.08.2008