MENÜ

Yoga Nedir

Yoga Nedir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yoga Nedir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 379 Yoga Nedir haberi bulunmuştur.

Yoga Nedir Haberleri

90lardan beri yoga yapıyorum

'90'lardan beri yoga yapıyorum'

İzzet Altınmeşe, Posta gazetesinden Oya Çınar'ın sorularını yanıtladı. Sanat hayatında 60 yılı geride bırakmaya hazırlanan Altınmeşe, kendisiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı...

21.04.2018Magazin
Cinsel İşlev Yogasıyla Kontrol Sizde

Cinsel İşlev Yogasıyla Kontrol Sizde!

Tüm dünyayı kasıp kavuran yoga fırtınası, artık başta erken boşalma olmak üzere cinsel işlev bozukluklarının tedavisine destek olarak da kullanılmaya başladı...

22.07.2015Cinsellik
Böyle bir aptallığın içinde yer aldığını kabul etmektense bu adamın hâlâ üstat olduğunu kabul etmek daha kolay

Böyle bir aptallığın içinde yer aldığını kabul etmektense bu adamın hâlâ üstat olduğunu kabul etmek daha kolay

Haftanın en sıcak haberi, Yoga Academy’nin kurucusu Akif Manaf’ın gözaltına alınmasıydı. Dolandırıcılık, cinsel saldırı ve taciz... Herkes bu yoga merkezinde neler olduğunu merak ediyor. Manaf’la uzun yıllar geçiren öğrencisi Meltem’le buluştuk. 11 yıl Manaf’la çalıştı, kendi deyişiyle son birkaç ayda ‘uyandı’ ve bize orada neler olduğunu anlattı.

26.07.2014Hayat
Çakralı istismar

Çakralı istismar

Öğrencilerine cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan gözaltına alınan yoga üstadı Prof. Dr. Akif Manaf savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Manaf hakkında yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Manaf’tan şikayetçi olduklarını ifade eden mağdurların avukatları ise serbest bırakılmasına itiraz edeceklerini söyledi. Serbest kaldıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Akif Manaf, hakkındaki suçlamaların asılsız olduğunu belirterek “Hiçbir kanıt yoktur. Sadece bir dedikodu şeklindedir. Tamamen iftira şeklinde dedikodular var. Bir insanı kirletmek için en kolay yol cinsel içerikli şikayettir” dedi.

17.07.2014Gündem
Ünlü yoga hocasına şok suçlama

Ünlü yoga hocasına şok suçlama

Ünlü Yoga eğitmeni Prof. Dr. Akif Manaf, dolandırıcılık iddiasıyla gözaltına alındı. Ünlü Yoga hocası Akif Manaf'ın "Bioenerji alanını temizleyeceğim" ve "Vücudundaki enerji merkezlerini arındıracağım" diyerek kadın üyelerine cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı. Manaf, Denetimli Serbestlik Yasası'ndan faydalanarak serbest bırakıldı.

16.07.2014Gündem
Yoga mevsimi geldi

Yoga mevsimi geldi

Bahar spor mevsiminin gelişini müjdeliyor. Isınan havalarla birlikte vücudu hareketlendirme zamanı geldi çattı. Diyetler, sporlar arttı.

11.04.2014Gündem
Yoga sektör haline geldi ders fiyatları yarıya indi

Yoga sektör haline geldi ders fiyatları yarıya indi

Ruhsal dinginlik sağlama, rahatlama, stresle baş etme, bedenle doğru ilişki kurma yöntemi olarak kullanılan yoga, tam bir sektör haline geldi. Bundan 5 yıl önce el yakan ders ücretleri, her mahalleye bir yoga merkezi açılınca yarı yarıya düştü. Spor markaları ünlü tasarımcılara yoga koleksiyonları sipariş ediyor, kitap ve müzik evlerinin raflarında, yogayla ilgili kitap, müzik ve DVD’ler büyük yer kaplıyor.

23.02.2011Kelebek
Stresten en iyi arınma yolu

Stresten en iyi arınma yolu

Stres içindeyseniz ya da sağlık problemleri yaşıyor ve bir türlü huzur bulamıyorsanız yoga sizin için biçilmiş kaftan. Yoga derslerinde öğrenilen nefes teknikleri, gerginliği atmaya ve canlanmaya yararken vücut çalışmaları, tüm gün masa başında oturmaktan oluşmuş fiziksel yorgunluğu ve rahatsızlığı yok etmeye yardımcı oluyor. En güzel tarafı da yeni güne her zaman enerji dolu başlayacak olmanız.

23.10.2009Kelebek
Hasan Ali Toptaş: Gezegenler içinde küçücük bir gezegen ve onun üstünde küçücük canlılar…Kımıldanıp duruyorlar, vara yoğa sevinip vara yoğa ağlayıp duruyorlar...Hazin bir manzara…

Hasan Ali Toptaş: Gezegenler içinde küçücük bir gezegen ve onun üstünde küçücük canlılar…Kımıldanıp duruyorlar, vara yoğa sevinip vara yoğa ağlayıp duruyorlar...Hazin bir manzara…

Bir gecekondu mahallesinde birbirine tutunmuş üç garip insan... İçlerinden birinin, evin kızının başına bir gün bir hal geliyor. Gerisi suskunluk. Ne olmuştur, neden olmuştur bilmemizi istemiyor Hasan Ali Toptaş. Merakla beklenen yeni romanında hiç konuşmayan ve gözlerinden yaş yerine taş akıtan Güldiyar’ı çekirdek çitleyerek seyretmeye gelen kalabalığı anlatıyor onun yerine. Bu durumu paraya dönüştüren vicdansız insanları ve de... Toptaş’la son kitabı ‘Beni Kör Kuyularda’ vesilesiyle Ankara’da, evinin yakınındaki Göksu Parkı’nda buluştuk.

17.11.2019Hürriyet Pazar
Sakin Ol ve Doğu Yücel öykülerine güven

Sakin Ol ve Doğu Yücel öykülerine güven!

Doğu Yücel’in kaleminde son derece basit gibi başlayan öyküler muhakkak ortalarından itibaren yoldan çıkmaya, tuhaflaşmaya, karışmaya başlıyor. Ancak hiçbir zaman da anlaşılamayacak kadar zıvanadan çıkmıyor. Yücel’in on üç öyküden oluşan yeni kitabı ‘Öldüğünü Google’dan Öğrenen Adam ve Diğer Tuhaf Hikâyeler’ini elime aldım ve bir an bile pişman olmadım...

4.11.2019Kitap Sanat
Sıra Dışı Spor Festivali Çeşme Weekend

Sıra Dışı Spor Festivali Çeşme Weekend

Ege Orman Vakfı ile İzmir dışından gelen her koşucu için 1 fidan dikilerek son dönemde yanan ormanlara dikkat çekilecek ve karbon ayak izi nötralize edilecek.

Sen bana çirkin mi demek istiyorsun

Sen bana çirkin mi demek istiyorsun?

‘Bir Zamanlar Çukurova’ dizisinin takipçileri onu başında yemenisi, ayağında çarıklarıyla görmeye alışıklar. Ama bu röportajda bambaşka bir Selin Yeninci görecekler. 6 yaşından beri seslendirme yapan, tiyatro oyunlarında ve çeşitli dizilerde rol alan Yeninci büyük çıkışını son dizisinde yakaladı. “İzleyici kötü oyunculuktan bıkmış durumda” diyen genç oyuncu, annesinin bir estetik polikliniği olmasına rağmen güzellik mevzuunun önceliği olmadığını ve bir kadın olarak başka şeylerle tanımlanmayı tercih ettiğini vurguluyor: “Otantik halimi sahipleniyor ve kendimi yeterli buluyorum.” ‘Bir Zamanlar Çukurova’nın fenomen karakteri Saniye’yi canlandıran Yeninci’yle buluştuk. Bu sezon vizyona girecek iki sinema filmini ve hayat hikâyesini konuştuk.

Bize tav olan çok annem

Bize tav olan çok annem!

Oyuncu Erkan Can ‘yılların dostu’ dediği Güven Kıraç’la birlikte YouTube kanalı kurdu. Adı da Erkan Can’ın hep kullandığı cümle: “Mesela dedik.” Can ve Kıraç’la yeni mecralarını, yaptıkları işleri, beklentilerini, yeni nesil fenomenleri konuştuk.

14.07.2019Hürriyet Pazar
Einstein’ın Görelilik Teorisi’ni 103 yıl  sonra ispatladık

Einstein’ın Görelilik Teorisi’ni 103 yıl sonra ispatladık

KARA DELİĞİ GÖRÜNTÜLEYEREK ÇIĞIR AÇAN EKİBİN İÇİNDEKİ TEK TÜRK

21.04.2019Hürriyet Pazar
‘Hâlâ yakaladığımız başarıya hayret  ettiğim oluyor’

‘Hâlâ yakaladığımız başarıya hayret ettiğim oluyor’

Çocukluğunda hayranı olduğu Miles Davis’den Jimi Hendrix’e pek çok isimle çalışmış; kariyeri boyunca caz, rock, blues, flamenko ve Hint müziği gibi farklı kültür ve sesleri harmanladığı sayısız projesiyle efsaneleşmiş bir gitarist John McLaughlin. Davis’in grubuyla başladığı müzikal yolculuğuna 77 yaşında The 4th Dimension ile devam eden McLaughlin, 25 Nisan akşamı Zorlu PSM Caz Festivali’nin açılışını yapmak için bir kez daha İstanbul’da. Konser öncesi McLaughlin ile konuştuk.

19.04.2019Kitap Sanat
Kış Depresyonuna Karşı 9 Etkili Öneri

Kış Depresyonuna Karşı 9 Etkili Öneri

Dondurucu ve kasvetli bu kış günlerinde pek çok kişi kendisini keyifsiz, isteksiz, halsiz, yorgun hatta tükenmiş hissediyor. Uyku ve beslenme alışkanlıklarının bozulması da cabası. Bu olumsuz hisler 2-3 hafta ile sınırlı kalmıyorsa ‘kış depresyonu’ yaşıyor olabilirsiniz. Psikolog Sena Sivri, kış depresyonuna karşı alınabilecek 9 etkili önlemi anlattı.

Şebnem Dönmez:İşi bilip işe gitmeyenlerdenim

Şebnem Dönmez:İşi bilip işe gitmeyenlerdenim!

16 yaşında şöhret basamaklarını tırmanmaya başladı. Geçen 26 yılda yıldızı parladığı dönemlerde hep bir yolunu bulup ortadan yok oldu. Tam unutuldu derken küllerinden yeniden doğdu. Şebnem Dönmez, bugünlerde Kanal D’de yayımlanan ‘Yeni Bir Ben’ isimli programıyla ve bu hafta vizyona giren ‘Çakallarla Dans 5’ filmiyle yeniden hayatımızda. Onunla buluştuk, yaşadığı dönüşümü, aşkı ve ‘çakallık’larını konuştuk.

Pilates nedir Esir kamplarından spor salonlarına uzanan serüven

Pilates nedir? Esir kamplarından spor salonlarına uzanan serüven

Pilates, son dönemlerde özellikle kadınların eğilim gösterdiği spor dalları arasında yer bulmuştur. Zihin ve beden merkezleme tekniği olarak da anılan pilates, felsefe, jimnastik, dövüş sanatları, yoga, dans, Zen meditasyon, Yunan ve Roma egzersizlerinden ilham alınıp kombine edilmiştir. Peki, pilates nedir ve nasıl ortaya çıkmıştır? İşte, merakla araştırılan o detaylar

9.11.2018Gündem
Cinsel tacizden DNA’ya en kötü genetik miras

Cinsel tacizden DNA’ya en kötü genetik miras

Nobel ödüllü James Watson’ın bir sözü var: “Kaderimizin yıldızlara yazılı olduğuna inanmıştık. Şimdi büyük ölçüde genlerimizde yazılı olduğunu biliyoruz”. Bilim dünyası insanoğlunu her gün yeni bir bilgiye uyandırıyor. Harvard ve British Columbia Üniversitesi’nin üst üste açıkladığı çalışmalar, çocuklarda cinsel tacizin etkisinin sadece psikolojik travmayla sınırlı kalmadığı ve DNA’larında torunlarına bile aktarılabilecek değişikliklere neden olduğuna işaret ediyor. Nöroloji uzmanı Doktor Banu Taşcı Fresko, bu mirasın kendini genellikle hastalıklar, özellikle de ağrılarla ve depresyonla belli ettiğini söylüyor. Travmalar ve ağrı üzerine çalışan Fresko’yla aileden gelen bu mirasın nasıl kalıtımsal değişikliğe yol açtığını konuştuk.

7.10.2018Gündem
Sade bir hayat mümkün mü

Sade bir hayat mümkün mü?

Yepyeni bir yaşam kültürü dergisine kavuştuk: Sade. Bu yeni yayını, yönetmeni Ayşegül Savur’la konuştuk.

500. bölüme doğru...

500. bölüme doğru...

Kanal D’nin fenomen dizisi “Arka Sokaklar” 13’üncü sezonun startını bugün veriyor. Yeni sezonu 486’ncı bölümle açacak olan dizinin ekibi, yeni sezonda yeniliklerin ve sürprizlerin hiç eksilmeyeceğini söylüyor.

13.09.2018Magazin
Türk kültürüne adapte olmakta zorlanmadım...

Türk kültürüne adapte olmakta zorlanmadım...

Başarılı ve güzel oyuncu, eski Türkiye Güzeli Leyla Lydia Tuğutlu, TV8 ekranlarında başlayacak "Kızım" dizisi öncesi MAG için objektif karşısına geçti.

10.09.2018Televizyon
Erkeklere bağımlı değil, bağlı bir kızım

Erkeklere bağımlı değil, bağlı bir kızım

Tuba Ünsal, hayatını ve gelecek planlarını Madame Figaro dergisine verdiği röportajda anlattı. Ünlü oyuncu, yosun korkusundan kütüphane tutkusuna hayatının bilinmeyenlerini bir bir sıraladı.

28.07.2018Magazin
Kaşlarım kalın diye çok iş kaçırdım

Kaşlarım kalın diye çok iş kaçırdım

Doğal yaşam savunucularından biri olan Müge Boz, yıllardır yapay görüntüden de beslenmeden de uzak duruyor. Ünlü oyuncu, yeni hayatını Mag dergisine anlattı.

18.07.2018Magazin
Dünya turuna çıkmanın püf noktaları Yoldan dönen de yok, pişman olan da...

Dünya turuna çıkmanın püf noktaları! Yoldan dönen de yok, pişman olan da...

Üniversiteden mezun olur olmaz yıllarca sürdürmeyi planladığım bir dünya turuna başlayan, 26 yaşında bir gencim. Her şeyi bir kenara bırakıp dünyayı gezme kararını nasıl aldığımı, yolda olmanın insanı nasıl geliştirdiğini ve bu işin aslında ne kadar kolay olduğunu anlatmak istiyorum. Çünkü kimse bana gezmenin ne kadar kolay olduğundan ya da sadece harçlıklar biriktirilerek gezilebileceğinden bahsetmemişti. Nasıl harçlık biriktirerek gezebiliyorsun sorusunun cevabını vermeye başlayayım.

4.07.2018Seyahat
Güler yüzlü insanların adası: Bali

Güler yüzlü insanların adası: Bali

Bali sizi yanardağlar arasında kalan ormanlarında yeşilin bin bir tonunda gezmeye, kumsallarında güneşlenmeye, dalgalarında sörfe, mistik doğasında meditasyona hem ruhunuzu hem bedeninizi dinlendirmeye, biraz da hayatı daha yavaştan almaya davet ediyor. Endonezya’nın 17 bin adasından biri Bali. Ömürde en az bir defa görülmesi gereken yerlerden biri. Sanskrit dilinde ‘huzur ve barış’ anlamına geliyor. İşte size Bali gezi rehberi…

5.06.2018Seyahat
Aman kızım sakın sen onlara benzeme

Aman kızım sakın sen onlara benzeme!

Kanal D’nin sevilen dizisi “Siyah Beyaz Aşk”ta rol alan Burcu Tuna, mantığıyla kararlar alan, bu yönüyle ön planda olan Suna karakterini canlandırıyor. Burcu olarak duygularıyla hareket ettiğini söyleyen oyuncu merak edilenleri yanıtladı.

4.03.2018Magazin
Kolesterol yüksekliği nedir Kolesterolün düşürülmesi için nasıl beslenmeliyiz Kan yağlarının yüksekliğinin belirtileri nelerdir

Kolesterol yüksekliği nedir? Kolesterolün düşürülmesi için nasıl beslenmeliyiz? Kan yağlarının yüksekliğinin belirtileri nelerdir?

Fazla miktarda kolesterol insan sağlığı üzerinde olumsuz etkilere yol açabiliyor. Hiperlipidemi bazı hastalarda belirgin bir belirti vermeden de ortaya çıkabiliyor ve rutin bir kan testinde fark edilebiliyor. Okan Üniversitesi Hastanesi Dahiliye Uzmanı Doç. Dr. Irmak Sayın Alan, kolesterol yüksekliği, kan yağlarındaki yüksekliğin belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

20.02.2018Sağlık
Sizi her gün mutlu edecek 3 psikolog tavsiyesi

Sizi her gün mutlu edecek 3 psikolog tavsiyesi

Mutluluk son dönemde peşinden koştuğumuz en önemli şeylerden biri haline geldi. Delicesine daha da mutlu olmak için çabalıyoruz. Daha doğrusu hayatın içindeki mutlu anları yaşamak artık hepimiz için o kadar zor hale geldi ki bu anları yaratmayı yeniden hatırlamak zorunda kalıyoruz. Sağ olsunlar psikologlar da bize bunun nasıl yapabileceğimiz konusunda tavsiyelerde bulunuyorlar. İşte herkesin bir psikoloğa ihtiyacı olan şu günlerde onlar tarafından verilmiş en iyi 3 tavsiyeyi bir araya getirdik.

24.01.2018Sağlık

Yazar Sonuçları

Jivamukti Yoga için Yogaşala’ya

Etiler Kortel Korusu’nda, yeşillikler içindeki Yogaşala, insanı şehirden koparıp bambaşka dingin alemlere götürür.

6.02.2008

Yin yoga

Çekirge okuyucularının gönüllü eğitmeni, Memorial Hastanesi doktorlarından sevgili Neslihan İskit, yine yeni bir yoga eğitimi için Amerika’daydı.

6.08.2006

Sarah Powers geliyor

Eminim, o da kim diyenleriniz olduğu gibi onun ününü bilip heyecanlananlarınız da vardır.

23.04.2006

Buray’ın Hindistan’da klip macerası... Tac Mahal’e girmek için gizlice duvardan atladık

‘Tac Mahal’ isimli şarkısına klip çekmek için Hindistan’a giden Buray, bir haftalık seyahatini ve başından geçen maceraları anlattı: “Tac Mahal’in benim için anlamı çok derin. Aşkın insana neler yaptıracağının en bonkör örneği olarak düşünebilirsiniz. Sadece Tac Mahal değil, belgesellerde gördüğüm Ganj Nehri ve tapınaklar şehri Varanasi’yi de işin içine kattık. Adeta zamansız, sihirli bir şehrin dokusu da klibimize ayrı bir boyut kattı.”

8.09.2019

Her eğitimli kadının bu Cumhuriyet’e borcu vardır

Bugün cuma, kadın girişimcileri yazdığım gün. Yürünmemiş yollarda yürüyen, kadınlar için bir şeyler yapan kadınları yazdığım gün. Onlardan biri de Hüsniye Gül ve arkadaşları. Adana’da ‘Kınalı Eller Kadın Hareketi’ni başlattılar. Önce Salmanbeyli köyündeki kadınlara destek olacaklar, sonra amaçları tüm Türkiye’ye yayılmak...

21.12.2018

2019 yeniden doğuş vaat ediyor

Dünyaca ünlü astrolog Gahl Sasson, geçen hafta yeni kitabı “2019 Astrolojisi-İçindeki Çocuğu Doğurmak”ın tanıtımı için Türkiye’ye geldi. Sasson’un kitabını imzaladığı ve yıldız haritasına göre 2019 ajandasını yorumladığı buluşma 29 Kasım’da gerçekleşti. Şimdi sırada 6 Aralık tarihinde Elif Mirza ve Aslı Ekşioğlu’nun ortak girişimiyle kapılarını açan CODE86’da düzenlenecek “ilişkiler atölyesi” var. Merakla beklediğim o atölye öncesinde kendisiyle bir araya geldim; gökyüzü bize ne gibi sürprizler hazırlıyor, Dolunay’ın üzerimizdeki etkileri, 2019’da burçları bekleyen olaylar, aklıma ne takıldıysa sordum. Şahsen gardımı aldım, artık yeni yıla hazırım.

4.12.2018

İçten dışa güzellik en büyük güzelliktir

Fransız kadınlarının güzelliği, asaleti, zarafeti giyim zevki ve cazibesi tüm dünya tarafından kabul edilir.

21.10.2018

Aşka küsmedim daha çok gencim

11 yılın ardından iki çocuğunun babası İbrahim Kutluay ile yolları ayrıldı ve kendine yeni bir yol çizdi. Ama sancılı boşanma süreci 2 yıldır devam ediyor. Demet Şener ile buluştum, özel hayat odağından çıkıp spordan beslenmeye, çocuklardan yeni aşk ihtimallerine pek çok şey konuştum.

6.08.2018

Ruhumuzu yakalamalıyız

Hayatın akışına kendimizi kaptırdığımızı hatırlatan iş insanı ve Zeki Müren’in kuzeni Özlem Güner, “Öyle bir kaptırmışız ki çok önden gidiyoruz ve ruhumuz çok geride kalıyor. Aslında onu yakalamalıyız” dedi.

2.08.2018

Güler yüzlü insanların adası: Bali

Bali sizi yanardağlar arasında kalan ormanlarında yeşilin bin bir tonunda gezmeye, kumsallarında güneşlenmeye, dalgalarında sörfe, mistik doğasında meditasyona hem ruhunuzu hem bedeninizi dinlendirmeye, biraz da hayatı daha yavaştan almaya davet ediyor. Endonezya’nın 17 bin adasından biri Bali. Ömürde en az bir defa görülmesi gereken yerlerden biri. Sanskrit dilinde ‘huzur ve barış’ anlamına geliyor. İşte size Bali gezi rehberi…

4.06.2018

Çocuklar da strese girer! Çare: yoga

Modern hayatın getirdiği en büyük sorunlardan bir tanesi de stres. Özellikle ebeveynlerin çocuklardan beklediği başarı onları küçük yaşlardan itibaren strese sokuyor. Stresin yarattığı gerginlik çocukların bedenlerine, nefeslerine ve zihinlerine yansıyor. İşte tam da bu noktada ‘çocuk yogası’ imdada yetişiyor. Çocuk Yogası Eğitmeni Hikmet Gürbüz tüm çocuklara yoga yapmalarını öneriyor. 

25.05.2018

Ne çektin be plaza insanı!

Güneşsiz, havasız ortamlar; tükenmiş, sancılı insanlar... Kronik ağrı ve yorgunluk sendromu ‘fibromiyalji’yi algoloji-ağrı uzmanı Prof. Dr. Can Eyigör’le konuştuk.

16.03.2018

Sahnede hatasızım

“Türk popunun 2010 kuşağı” diyorum ben onlara... Bu kuşağın genç kadınları içinde en çok öne çıkan ismi Aleyna Tilki ise genç erkekler içinde de tartışmasız Edis’tir. 2015 yılında Altın Kelebek’te “en iyi çıkış yapan şarkıcı ödülü”nü aldığı günden beri merak ediyordum Edis’i... 3,5 yılda çıkardığı 5 single’dan sonra bu hafta içinde çıkan ilk albümü “An” oturup sohbet etmemiz için fırsat oldu. 28 yaşında, “Sahnede hata yapmam”, “Müziğim eşsiz” diyecek kadar sağlam duruyor. Yediklerinden mi, içtiklerinden mi bilmem ama müzikte bu 2010 Kuşağı’nın özgüveni tavan! Kötü mü, hiç değil... Edis’ten dinleyin...

10.03.2018

Bu iş yerinde uyku odası var

Bu da Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın’ın yeni numarası! Şa-ha-neeee bir ofis yapmış. Adı Yemeksepeti Park. İstanbul Levent’in göbeğinde. Görenin gerçekten dibi düşer. 510 kişinin çalıştığı mekân, sekiz ayda tamamlanmış. Ve sıkı durun, tam altı milyon dolar harcanmış! Çalışanların, home-ofis yerine ev konforunda ofis deneyimi yaşayabilecekler bir yer. Kapılar, duvarlar şeffaf. Duvarlarda müthiş sanat eserleri asılı. Ve bir ilk daha... Bu ofiste uyku odaları var! Toplam sekiz tane uyku odası, günün her saatinde çalışanlar tarafından kısa bir uyku molası için kullanılabiliyor. Bilgisayar oyunu oynayabileceğiniz odalar, spor salonu, yoga ve pilates yapabileceğiniz alanlar, salıncaklar, bilardo masası, masa tenisi, satranç, PlayStation odası... Bütün çalışanlar, dünyanın en pahalı sandalyelerinde oturuyor. Ve beş kat boyunca devam eden köprüler var. Her köprü kendi bulunduğu katın uyku odasına bağlanıyor ve dünyanın en ünlü filmlerinde yer alan Khazad-Dum, Cassandra, Kwai gibi köprülerin isimlerini taşıyor. Çünkü Yemeksepeti’nin 15 bin restoranla ayda sekiz milyon kullanıcı arasında köprü kurduğuna inanılıyor.

11.02.2018