MENÜ

Yks Yerleştirme Sonuçları

Yks Yerleştirme Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yks Yerleştirme Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 263 Yks Yerleştirme Sonuçları haberi bulunmuştur.

Yks Yerleştirme Sonuçları Haberleri

YKS ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı - Kimler ek yerleştirme başvurusu yapabilecek

YKS ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı - Kimler ek yerleştirme başvurusu yapabilecek?

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Ek yerleştirme işlemleri, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2019-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacak. Peki, ek tercihler ne zaman yapılacak, kimler ek yerleştirme başvurusu yapabilecek?

3.09.2019Gündem
YKS ikinci yerleştirme tarihi ne zaman Kimler ek tercihe başvurabilir

YKS ikinci yerleştirme tarihi ne zaman? Kimler ek tercihe başvurabilir?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) yerleştirme sonuçları geçtiğimiz haftalarda ÖSYM tarafından açıklandı. İlk tercihlerde herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyen adayların ikinci kez şansını deneyeceği ek tercih süreci, boş kontenjanların belli olmasının ardından başlayacak. Peki, YKS ikinci yerleştirme tarihi ne zaman? Kimler ek tercihe başvurabilir? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

26.08.2019Gündem
Üniversite (YKS) ek yerleştirmeleri ne zaman Gözler ÖSYMde

Üniversite (YKS) ek yerleştirmeleri ne zaman? Gözler ÖSYM'de

YKS merkezi yerleştirme sonuçlarının üzerinden günler geçmesi nedeniyle gözler ek yerleştirme sürecine çevrildi. Merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, YKS ek yerleştirme için başvuruda bulunamayacak. Üniversite ek yerleştirmelerinin ne zaman yapılacağı belli oldu mu, ÖSYM açıklamada bulundu mu? İşte, YKS ek yerleştirmelerinde son durum

14.08.2019Gündem
Üniversite kayıt tarihleri belli oldu mu

Üniversite kayıt tarihleri belli oldu mu?

ÖSYM tarafından YKS yerleştirme sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Yerleştirme sonuçları sonrası, adayların gündemine üniversite kayıt tarihleri geldi. Yerleştikleri yükseköğrenim programına kayıt hakkı elde eden adaylar, kayıt tarihlerini sorguluyor. Peki, üniversite kayıt tarihleri belli oldu mu? Üniversite kayıt işlemleri ne zaman başlayacak? İşte, o konuya dair detaylar.

8.08.2019Gündem

Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? Kayıt için gerekli belgeler neler?

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının arından, şimdi de adayların gündemine üniversite kayıtları gelmeye başladı. Yerleştikleri ön lisans veya lisans programına kayıt hakkı kazanan adaylar, hazırladıkları belgeler ile birlikte, belirlenen tarihlerde işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, üniversite kayıtları ne zaman yapılacak? Kayıt için gerekli belgeler neler?

7.08.2019Gündem
YKS tercih sonuçları açıklandı: 71 bin 233 kontenjan boş

YKS tercih sonuçları açıklandı: 71 bin 233 kontenjan boş

‘2019 YKS Yerleştirme Sonuçları Raporu’na göre kontenjanların yaklaşık yüzde 92’si dolarken, 71 bin 233’üne yerleşen olmadı. Tercih yapan her 100 adayın 81’i bir bölüme girdi. Devlet üniversitelerinde tıp ve hukuk programlarında hiç boş yer kalmazken, boş kontenjanların neredeyse yarısı mühendislikten.

7.08.2019Eğitim
YKS tercihi yapmadan ek tercih yapılır mı

YKS tercihi yapmadan ek tercih yapılır mı?

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları, ÖSYM tarafından 6 Ağustos'da açıklandı. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, herhangi lisan veya önlisans programına yerleşemeyen adayların gözü ek tercih sürecine çevrildi. Konuyla ilgili detaylar araştırılırken, kimlerin ek tercih yapma hakkında sahip olduğu da adayların merak ettiği bir diğer husus oldu. Peki, YKS tercihi yapmadan ek tercih yapılır mı?

6.08.2019Gündem
YKS ikinci tercihler ne zaman yapılacak Üniversite ek tercih tarihleri

YKS ikinci tercihler ne zaman yapılacak? Üniversite ek tercih tarihleri

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, adayların gözü ikinci yani ek tercih sürecine çevrildi. İstedikleri ön lisans veya lisan programına yerleşemeyen adaylar, üniversite ek tercih sürecinde şansını deneyecek. Peki, YKS ikinci tercihler ne zaman yapılacak? Üniversite ek tercih tarihleri ne zaman? İşte, o konuya dair bilgiler.

6.08.2019Gündem
YKS üniversite tercih sonuçları erişime açıldı Kaç kontenjan boş kaldı

YKS üniversite tercih sonuçları erişime açıldı! Kaç kontenjan boş kaldı?

ÖSYM'nin değerlendirmesini tamamladığı YKS tercih yerleştirme sürecinin ardından raporlar yayımlandı. YKS tercih sonuçları kapsamında bu yıl 753 bin 461 adayın bir programa yerleştirildiğini duyuran Yükseköğretim Kurulu (YÖK), bu sayının geçtiğimiz yıla göre 43 bin fazla olduğunu açıkladı. Tüm öğrencilerin kayıtlarını tamamlaması halinde YKS yerleşme sürecinin %91 oranla tamamlanacağını duyuran YÖK, bu sayının bir önceki yıl %84 olduğunu duyurdu. İşte, YKS tercih sonuçları sonrası merak edilen bazı veriler...

6.08.2019Gündem
YKS tercih sonuçları açıklandı... 71 bin boş kontenjan var

YKS tercih sonuçları açıklandı... 71 bin boş kontenjan var

ÖSYM, yüz binlerce adayın heyecanla beklediği YKS tercih sonuçlarını açıkladı. 753 bin 461 öğrenci bir bölüme yerleşirken 71 bin boş kontenjan boş kaldı.

6.08.2019Eğitim
Googlea giren burç tarihlerini arıyor

Google'a giren burç tarihlerini arıyor

NASA tarafından yapılan yeni burç tarihleriyle ilgili açıklama Google Arama Trendleri’ne de damgasını vurdu.

5.08.2019Teknoloji
ÖSYM YKS tercih sonuçları açıklamasını ne zaman yapacak Kayıtlar o tarihte başlıyor

ÖSYM YKS tercih sonuçları açıklamasını ne zaman yapacak? Kayıtlar o tarihte başlıyor

YKS tercih sonuçları için ÖSYM'nin yapacağı açıklamaya kilitlenen binlerce vatandaşın heyecanlı bekleyişi başladı. Hafta başında ÖSYM'nin YKS tercih sonuçları için açıklama yapıp yapmayacağını merak eden vatandaşlar, YKS tercih sonuçları için araştırmalarına devam ediyor. İşte, ÖSYM'nin YKS tercih sonuçları ve üniversite kayıt tarihleri hakkında bazı bilgiler

4.08.2019Eğitim
YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite ek tercihler ne zaman

YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite ek tercihler ne zaman?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçları için meraklı bekleyiş devam ediyor. Milyonlarca öğrencinin katılım sağladığı sınavda, ÖSYM tarafından yapılacak tercih sonuçları öğrenci ve veliler tarafından heyecanla bekleniyor. Peki, YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite ek tercihler ne zaman? İşte, o konuya dair detaylar.

3.08.2019Gündem
YKS tercih sonuçları için nefesler tutuldu Üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS tercih sonuçları için nefesler tutuldu! Üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçları için geri sayım başladı. Üniversiteli olma hayaliyle tercih işlemlerini gerçekleştiren öğrenciler, büyük bir merakla ÖSYM tarafından yapılacak tercih sonuçları açıklamasını bekliyor. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2.08.2019Gündem
YKS yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak  Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanır

YKS yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak? Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) tercihleriyle ilgili yerleştirme sonuçlarını ne zaman ve hangi tarihte erişime açacağı, üniversiteli olma hayali kuran gençler tarafından merakla araştırılıyor. Heyecanla sonuçların açıklanacağı tarihi bekleyen adaylar, ÖSYM'den yapılacak açıklamaya kilitlendi. Peki, YKS yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak? Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

1.08.2019Gündem
ÖSYM tarafından YKS tercih sonuçları için açıklama tarihi belirlendi mi

ÖSYM tarafından YKS tercih sonuçları için açıklama tarihi belirlendi mi?

Üniversite tercihlerini gerçekleştiren binlerce kişi, YKS tercih sonuçları için ÖSYM'nin yapacağı açıklamayı beklemeye başladı. YKS tercih sonuçları açıklamasına göre yerleşip yerleşemeyeceklerini öğrenecek olan adaylar, buna göre ek yerleştirmeyi bekleyecek ya da bir sonraki sene tekrar sınava girmek için yeniden hazırlanacak. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merakla araştırılan bazı bilgiler

31.07.2019Gündem
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite kayıtları hangi tarihte yapılacak

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite kayıtları hangi tarihte yapılacak?

23 Temmuz'da başlayan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih işlemleri 29 Temmuz'da son buldu. ÖSYM Başkanlığı’nca YKS tercih sürecinin tamamlanmasıyla, adayların gündemine sonuç tarihi gelmeye başladı. Üniversite adayları, heyecanla YKS yerleştirme sonuçları ile ilgili açıklamayı bekliyor. Peki, 2019 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, YKS yerleştirme sonuçları hakkında detaylar.

30.07.2019Gündem
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi mi

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

ÖSYM Başkanlığı’nca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçları için geri sayım başladı. Tercihler için tanınan süre tamamlanırken, adayların da tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih gündemine gelmeye başladı. Heyecanla 2019- YKS sonuçlarını bekleyen üniversite adayları ÖSYM'den yapılacak açıklamayı bekliyor. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

29.07.2019Gündem
YKS ek tercihleri ne zaman başlayacak 2018 YKS ek yerleştirme

YKS ek tercihleri ne zaman başlayacak? 2018 YKS ek yerleştirme

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ikinci tercih işlemlerinin başlayacağı tarih, YKS tercihleri doğrultusunda herhangi bir üniversiteye kayıt hakkı kazanamayan çok sayıda kişi tarafından araştırılıyor. ÖSYM tarafından yapılacak olan ek yerleştirme işlemleri hakkında bilgi almak isteyen kişiler, sorgulamalarına hız verdi. Peki YKS ek tercihler ne zaman? Üniversite ek yerleştirmeler ne zaman?

9.09.2018Gündem
Googleda Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google'da Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google, geçtiğimiz haftayı kapsayan Türkiye'de yapılan aramaları açıkladı. İşte Türk insanının Google'da en çok yaptıkları aramalar..

3.09.2018Teknoloji
YKS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı.. Üniversite ek tercihleri ne zaman

YKS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı.. Üniversite ek tercihleri ne zaman?

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Üniversitelerdeki örgün eğitim verilen 839 bin 490 kontenjandan 710 bin 982'sine yerleştirme yapıldı.Üniversitelerin örgün lisans programlarında 89 bin 686, ön lisans programlarında ise 38 bin 822 olmak üzere 128 bin 508 kontenjan boş kaldı. Boş kontenjanlar için ise ek tercih yapılacak. Peki, üniversite ek tercihleri ne zaman?

30.08.2018Eğitim
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM yerleştirme sonuçları

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM yerleştirme sonuçları

Üniversiteli adaylarının heyecanlı bekleyişi bugünde devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın (ÖSYM) YKS tercih sonuçlarını bugün içinde açıklayıp açıklamayacağı merak konusu oldu. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarihe yönelik beklenti içinde olan yüz binler genç ve ailesi, ÖSYM'den gelecek YKS tercih sonuçları haberine odaklanmış vaziyette. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

29.08.2018Gündem
YKS tercih sonuçları için nefesler tutuldu... Üniversite sonuçları ne zaman erişime açılacak

YKS tercih sonuçları için nefesler tutuldu... Üniversite sonuçları ne zaman erişime açılacak?

Üniversite adaylarının gözü kulağı YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) tercih sonuçlarında. YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, herhangi bir üniversite ve bölüme yerleşenler için kayıt maratonu başlayacak. Yükseköğretim kurumlarına kayıtlar 3-7 Eylül’de yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman, ayın kaçında erişime açılacak?

27.08.2018Gündem
YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM Başkanı tarih verdi

YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM Başkanı tarih verdi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, "Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun son halini 1 Ağustos’ta yayımlayacağız. Üniversite tercihleri 7-14 Ağustos'ta yapılacak. ÖSYM tarafından tercih süreciyle ilgili bilgilendirmeler sürekli yapılacak. Ayrıca tercihlerle ilgili sıkça sorulan sorular ve cevaplarını da paylaşacağız. Yerleştirme sonuçları, 31 Ağustos'ta açıklanacak. Yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra üniversite kayıtları 3-7 Eylül'de yapılacak. YKS değerlendirme raporu üzerinde çalışmalarımız devam ediyor; son halini 6 Ağustos'ta kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

31.07.2018Eğitim

YKS sonuçları yarın saat kaçta açıklanacak? ÖSYM YKS sınav sonuçları için belirlenen tarih!

Üniversitede yeni sistem olan YKS'nin 2018 sonuçları için artık sadece saatler kaldı. TYT (Temel Yeterlilik Testi), AYT (Alan Yeterlilik Testi) ve YDT (Yabancı Dil Testi) olmak üzere üç oturumda gerçekleşen YKS’nin sonuçları, temmuz ayının son gününde yani yarın ÖSYM'nin 'aday işlemleri' sayfası üzerinden açıklanacak. Baraj puanına ulaşan adaylar için tercih süreci başlayacak. Peki, YKS sonuçları 31 Temmuz Salı günü saat kaçta açıklanacak?

30.07.2018Gündem
61 bin 832 kişi daha üniversiteli

61 bin 832 kişi daha üniversiteli

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında yapılan ek yerleştirme sonuçları dün açıklandı. Buna göre 61 bin 832 aday daha üniversiteli oldu. Lisans ve önlisans programlarında 80 bin 635 kontenjan boş kaldı. Bunların 45 bin 724’ünü devlet, 27 bin 964’ünü vakıf üniversiteleri oluşturdu. Açıköğretimle birlikte boş kontenjan sayısı 129 bin 308’e ulaştı. Mühendislik bölümlerinde toplam 16 bin 327 kontenjan boş kaldı.

20.09.2019Eğitim
YKS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman

YKS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) ek yerleştirme işleminin sonuçları açıkladı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte, boş kontenjanlara yerleşen adayların üniversitelere kayıt yaptıracakları tarihler merak konusu oldu. Peki, YKS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman?

19.09.2019Gündem
KYK burs ve kredi başvuruları beklenirken ücret açıklaması geldi - Başvurular ne zaman

KYK burs ve kredi başvuruları beklenirken ücret açıklaması geldi - Başvurular ne zaman?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce üniversite öğrencisine burs ve kredi imkanı sunacak olan Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nden (KYK) açıklama beklenirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklama geldi.  Erdoğan, kredi veya burs ücretlerine zam yapılacağını bildirdi. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman alınacak, başvuru tarihi belli oldu mu?

19.09.2019Eğitim
YKS ek tercih sonuç ekranı açıldı YKS Ek yerleştirme sonuçları ardından 80 bin 635 kontenjan boş kaldı

YKS ek tercih sonuç ekranı açıldı! YKS Ek yerleştirme sonuçları ardından 80 bin 635 kontenjan boş kaldı!

YKS ek tercih yerleştirme sonuçları, ÖSYM tarafından erişime açıldı. Toplam 80 bin 635 kişilik kontenjan boş kalırken, 129 bin kişilik kontenjandan 48 bin 367'lik kısım ise dolduruldu. YKS ek yerleştirme sonuçları sonrasında yerleşen öğrenciler,23-27 Eylül tarihleri arasında internet üzerinden üniversite kayıtlarını gerçekleştirebilecek. İşte, YKS tercih ek yerleştirme sonuçları ve boş kontenjan bilgileri

19.09.2019Eğitim
ÖSYM Başkanıdan YKS ek yerleştirme sonuçları için açıklama: Bugün...

ÖSYM Başkanı'dan YKS ek yerleştirme sonuçları için açıklama: Bugün...

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, bir süredir merakla beklenen YKS ek yerleştirme sonuçları için açıklamada bulundu. Aygün, üniversite adaylarının merakla beklediği üniversite ek yerleştirme sonuçlarının bugün açıklanabileceğini söyledi.

19.09.2019Eğitim
YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak  KYK ek yerleştirme kayıtları hangi gün başlayacak

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK ek yerleştirme kayıtları hangi gün başlayacak?

YKS ek tercih sürecini bekleyen öğrenciler, ÖSYM tarafından yapılacak açıklamayı beklemeye devam ediyor. Ek tercih sürecinde üniversitelerin lisans ve önlisans programlarına yerleşmeyi bekleyen öğrenciler, yerleştirme durumlarına göre, sınava yeniden hazırlanacaklar. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK ek yerleştirme kayıtları hangi gün başlayacak?

16.09.2019Eğitim
YKS üniversite ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS üniversite ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) alınan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme tercihleri, 5-11 Eylül 2019 tarihleri arasında tamamlandı. Tercih işlemlerini tamamlayan on binlerce üniversiteli adayı, sonuçların açıklanacağı tarihe odaklandı. Peki, YKS üniversite ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

15.09.2019Gündem
YKS ek yerleştirme tercihi sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS ek yerleştirme tercihi sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) alınan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) ek yerleştirme tercihleri dün gece tamamlandı. Gözler şimdi ek tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihte. Peki, YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

12.09.2019Gündem
YKS ek tercih süreci sona eriyor - Ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS ek tercih süreci sona eriyor - Ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ek tercihleri için verilen süre bugün doluyor. Açıköğretim ve örgün programları toplamında lisansta 66 bin 974; önlisansta 124 bin 166 boş kontenjan bulunuyor. Belirtilen boş kontenjanlara başvuru yapan üniversite adayları heyecanla ek yerleştirme sonuçlarını bekliyor. Peki, YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

10.09.2019Gündem
YKS ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı: Üniversite ek tercihleri ne zaman

YKS ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı: Üniversite ek tercihleri ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme tercihleri alınacak. Adaylar, ek yerleştirme için tercihlerini ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlanan ek yerleştirme kılavuzuna göre yapacak. 2019-YKS merkezi yerleştirmede bir bölüme yerleştirilmiş olan adaylar, ek yerleştirmeden yararlanamayacak. Peki, Üniversite ek tercihleri ne zaman alınacak?

3.09.2019Eğitim
YKS üniversite ikinci tercihleri ne zaman başlayacak Tarih belli oldu mu

YKS üniversite ikinci tercihleri ne zaman başlayacak? Tarih belli oldu mu?

YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, yükseköğretim programlarına yerleşemeyen adaylar ikinci tercih dönemini beklemeye başladı. Hayallerindeki üniversiteye girmek isteyen öğrenciler, eylül ayının başlamasıyla birlikte YKS ek tercih dönemleri ile ilgili araştırmalarını arttırdı. Peki, YKS üniversite ikinci tercihleri ne zaman başlayacak? Tarih belli oldu mu?

2.09.2019Gündem
YKS ikinci tercihleri ne zaman Üniversite ek tercih dönemi için bekleyiş sürüyor

YKS ikinci tercihleri ne zaman? Üniversite ek tercih dönemi için bekleyiş sürüyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek tercih sürecini ne zaman başlatacağı, bu kapsamda beklenti içinde olan gençler ve aileleri tarafından merak ediliyor. Eylül ayına kısa bir zaman kala araştırmalarına hız veren vatandaşlar, ÖSYM'den gelen açıklamalara odaklandı. Peki, YKS ek tercihler ne zaman? İşte, o konu hakkında tüm ayrıntılar...

29.08.2019Gündem
YKS ikinci ek tercih dönemi ne zaman başlayacak ÖSYM tarih verdi mi

YKS ikinci ek tercih dönemi ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

YKS ek tercih işlemleri konusunda beklenti içinde olan pek çok genç ve ailesi heyecanla, ÖSYM'den gelecek haberlere odaklanmış durumda. YKS ek tercih işlemlerinin henüz başlamaması üzerine, meraklanan çok sayıda kişi, konu hakkında tatmin edici bilgi almak adına sorgulamalarını yoğunlaştırdı. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman başlayacak? Üniversite ikinci yerleştirme ne zaman?

28.08.2019Gündem
Üniversite ikinci tercihleri ne zaman başlayacak Gözler YKS ek yerleştirmede

Üniversite ikinci tercihleri ne zaman başlayacak? Gözler YKS ek yerleştirmede

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirmelerinin başlayacağı tarih, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) yaptığı merkezi yerleştirme işlemi sonrası açıkta kalan öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. Peki, üniversite ikinci tercihleri ne zaman başlayacak? YKS ek tercih tarihleri belli oldu mu?

24.08.2019Gündem
YKS ek yerleştirme tarihi belli oldu mu Üniversite 2. tercihleri ne zaman başlayacak

YKS ek yerleştirme tarihi belli oldu mu? Üniversite 2. tercihleri ne zaman başlayacak?

Geçtiğimiz günlerde açıklanan üniversite tercih sonuçlarının ardından, istediği bölüme giremeyen adaylar için yeni bir süreç daha var. Üniversitelerin bildirdiği boş kontenjanlara ÖSYM tarafından ikinci yerleştirme yapılacak. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman başlayacak?

23.08.2019Gündem
KYK yurt başvuruları devam ediyor - Yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

KYK yurt başvuruları devam ediyor - Yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) başvuru süreci 19 Ağustos'tan bu yana devam ediyor. Barınma ihtiyacını devlet imkanları ile karşılamak isteyen öğrencilerin öncelikli tercihi olan KYK'nın yurt başvuru sonuçları, müdürlüğün değerlendirmesini tamamlamasının ardından belirlenen tarihte açıklanacak. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

23.08.2019Gündem
Burs ve kredi başvuruları ne zaman yapılacak KYK yurt başvuruları alınmaya başladı

Burs ve kredi başvuruları ne zaman yapılacak? KYK yurt başvuruları alınmaya başladı

KYK yurt başvurusu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren YURTKUR müdürlüğünün E-Devlet sayfası üzerinden alınmaya başlandı. 9 adımda kolayca gerçekleştirilebilen KYK yurt başvurusu haricinde bir diğer gündem konusu ise KYK burs başvuru tarihleri oldu. Peki, KYK yurt başvurusu kolayca nasıl yapılır ve KYK burs başvuruları eylül ayında mı başlayacak?

20.08.2019Gündem
İnternet üzerinden KYK yurt başvurusu nasıl tamamlanır KYK sonuçları ne zaman açıklanacak

İnternet üzerinden KYK yurt başvurusu nasıl tamamlanır? KYK sonuçları ne zaman açıklanacak?

YURTKUR ekranları ile alınacak olan KYK yurt başvuru süreci, 26 Ağustos tarihi itibariyle değerlendirme sürecine alınacak. KYK yurt başvuru sürecinden olumlu bir sonuç alan öğrenciler, kesin kayıt işlemlerine başlayacak. KYK yurt kesin kayıt işlemlerini tamamlamayan kişilerin yerine yedek yerleştirmeler yapılacak. İşte, KYK yurt başvuru süreci hakkında resimli anlatım ve öğrencilerin merak ettiği bazı bilgiler

19.08.2019Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak

Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak?

Üniversite kayıt tarihleri, birçok adayın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. YKS sonuçları bilgisine göre tercihlerini tamamlayan birçok kişi, üniversite kayıtları ne zaman sorusuna odaklanacak. Peki, yeni dönemde üniversite kayıtları ne zaman başlayacak?

15.08.2019Gündem
Üniversite kayıtları ne zaman hangi tarihlerde yapılacak

Üniversite kayıtları ne zaman hangi tarihlerde yapılacak?

Üniversite kayıt tarihleri, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde bir yükseköğretim programında eğitim görmeye hak kazanan birçok kişinin araştırdığı konular arasında yer alacak. Peki, yeni dönemde tercih sonuçlarına göre bir programda eğitim görmeye hak kazanan öğrencilerin gündemine girecek olan üniversite kayıtları ne zaman gerçekleşecek?

13.08.2019Gündem
ÖSYM takvimine göre YKS ek yerleştirme tercihleri ne zaman

ÖSYM takvimine göre YKS ek yerleştirme tercihleri ne zaman?

Milyonlarca öğrencinin katılım sağladığı 2019 YKS'de tercih sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Yerleştirme sonuçlarının ardından, lisans veya ön lisans programlarına yerleşemeyen öğrenciler ikinci tercih sürecini beklemeye başladı. YKS ek tercih döneminde şansını bir kez daha deneyecek olan öğrenciler, ÖSYM tarafından yapılacak açıklamayı bekliyor. Peki, YKS ek yerleştirme tercihleri ne zaman? İşte, o konu hakkında bilgiler.

12.08.2019Gündem
KYK yurt başvuru tarihi belli oldu mu KYK burs başvuruları ne zaman yapılacak

KYK yurt başvuru tarihi belli oldu mu? KYK burs başvuruları ne zaman yapılacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından verilecek olan burs ve yurt başvuruları öğrenciler tarfından en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. KYK başvuru tarihlerine göre hareket edecek olan öğrenciler YURTKUR ve Bakanlık tarafından yapılacak açıklamaya kitlendi. Peki, KYK yurt başvuru tarihi belli oldu mu? KYK burs başvuruları ne zaman yapılacak? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

11.08.2019Gündem
Üniversite boş kontenjanları belli oldu mu YKS ek tercih süreci ne zaman başlayacak

Üniversite boş kontenjanları belli oldu mu? YKS ek tercih süreci ne zaman başlayacak?

ÖSYM tarafından düzenlenen YKS'de geçtiğimiz günlerde tercih sonuçlarının açıklanması ile son sürece girildi. YKS yerleştirme sonuçlarına göre ön lisans ve ya lisan programına kayıt hakkı elde edemeyen adayların gözü, ek tercih sürecine çevrildi. Üniversite adayları, belirlenen boş kontenjanlara göre tercihlerini tamamlayacaklar. Peki, Üniversite boş kontenjanları belli oldu mu? YKS ek tercih süreci ne zaman başlayacak? İşte, konuya ilişkin tüm detaylar...

10.08.2019Gündem