MENÜ

Yht

Yht ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yht haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yht haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.031 Yht haberi bulunmuştur.

Yüksek Hızlı Tren (YHT), aynı Fransa'daki TGV veya Almanya'daki ICE gibi, Türkiye'de TCDD tarafından verilen hızlı tren hizmetinin adıdır. Bu hizmet kendine özgü hızlı demiryolları ve tren setleri ile verilmektedir. YHT'nin seferlerine başlaması ile birlikte Türkiye bu teknolojiyi kullanan ülkeler arasında Avrupa'da 6., dünyada 8. ülke olmuştur.

TCDD bu treninin adını belirlemek bir için anket yapmış, ankette yüksek oy alan "Türk Yıldızı", "Turkuaz", "Kardelen", "Yüksek Hızlı Tren", "Çelik Kanat", "Yıldırım" gibi isimler arasından Yüksek Hızlı Tren adında karar kılındığını açıklamıştır.

DEVAMI

Yht Haberleri

Bakan Turhan: Tüm önlemlerimizi aldık

Bakan Turhan: Tüm önlemlerimizi aldık

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Bayram tatili dolayısıyla milyonlarca vatandaşımız yola çıkacak. Yollarda yaşanacak yoğunluk nedeniyle Bakanlık olarak kara, deniz, hava ve demir yollarında tüm önlemlerimizi aldık. Trafik kazalarının yaklaşık yüzde 90'ı sürücü hatası kaynaklı. Bu nedenle vatandaşlarımızı dikkatli olmaları konusunda uyarmak istiyorum. Ramazan Bayramı tatili süresince Karayolları Genel Müdürlüğünce işletilen otoyollar ve köprüler ücretsiz olacak" açıklamasında bulundu.

1.06.2019Ekonomi
“5Gde güvenlik endişemiz yok”

“5G'de güvenlik endişemiz yok”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, 5G teknolojisi konusunda, “Bu sistemi farklı altyapı uygulayıcılarıyla yaparız, bu Huawei’ye bağlı bir şey değil. Bu manada 5G dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de Huawei’ye bağlı değil. Onun için güvenlik endişemiz yok.” dedi.

24.05.2019Teknoloji
Bakan Turhandan 5G açıklaması

Bakan Turhan'dan 5G açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “Bu sistemi (5G teknolojisi) farklı altyapı uygulayıcılarıyla yaparız, bu Huawei’ye bağlı bir şey değil. Bu manada 5G dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de Huawei’ye bağlı değil. Onun için güvenlik endişemiz yok. Yeni yapacağımız YHT ve hatlarındaki sistemlerin bir kısmını, Almanlarla yapmayı planlıyoruz. Finans temin çalışmaları devam ediyor” açıklamasında bulundu.

24.05.2019Ekonomi
YHTlere Ramazan Bayramı için ek sefer

YHT'lere Ramazan Bayramı için ek sefer

TCDD Taşımacılık AŞ tarafından Ramazan Bayramı dolayısıyla Ankara-İstanbul (Söğütlüçeşme) hattına 31 Mayıs ve 1-8-9 Haziran için ilave YHT seferleri konuldu.

22.05.2019Ekonomi
Ombudsmandan TCDD’ye YHT uyarısı

Ombudsmandan TCDD’ye YHT uyarısı

KAMU Denetçiliği Kurumu’na başvuran bir vatandaş, trenlerde emniyet kemerinin zorunlu olmasını istedi.

17.05.2019Gündem
Bakan açıkladı: Ulaşımda engeller kaldırılıyor

Bakan açıkladı: Ulaşımda "engeller" kaldırılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Engelliler için birçok proje üreterek, onların günlük yaşamda daha fazla yer almaları noktasında ciddi çalışmalar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

10.05.2019Ekonomi
Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu güzergahında işbirliği

Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu güzergahında işbirliği

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "İmzalanacak bu Mutabakat Zaptı ile Bakü-Tiflis-Kars hattı üzerinden yapılan taşımaların hacminin artacağına ve demiryolu hattına ticari olarak bir ivme kazandıracağına inanıyorum" dedi.

7.05.2019Ekonomi
YHTlerde geçerli... Yolculuklarda yüzde 40a varan indirim

YHT'lerde geçerli... Yolculuklarda yüzde 40'a varan indirim

TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen YHT ile ana hat ve bölgesel trenlerde kullanılan "Trenkart" indirimli yolculuk imkanı sağlıyor. Ücretsiz sahip olunabilen kart kapsamında 5 biniş için yüzde 20, 10 biniş için yüzde 25, 15 biniş için yüzde 30, 20 biniş için yüzde 35, 30 biniş için yüzde 40 indirim uygulanıyor.

21.04.2019Ekonomi
YHT kazası raporda: En büyük ceza makasçıya

YHT kazası raporda: En büyük ceza makasçıya

ANKARA’da 13 Aralık 2018 günü Konya seferini yaparken üçü makinist dokuz kişinin hayatını kaybettiği YHT (Yüksek Hızlı Tren) kazasına ilişkin hazırlanan ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na ulaşan TCDD Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın raporunda, YHT’yi Hat 1 yolundan, Hat 2 yoluna yöneltecek makası hareket ettirmeyi unutan Osman Yıldırım’ın memurluktan çıkarılması istendi. Raporda, kaza riski arttığı halde risk analizi yapılmadan yeni trafik düzenlemesine geçildiği, iki yerine bir makasçı ile çalışıldığı, tek makasçı Yıldırım’a beş gün yerine bir günlük işbaşı eğitimi verildiği de ifade edildi.

20.04.2019Gündem

20 yıl trafik sorunu olmaz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, CNNTürk’te İstanbul Havalimanı’na ilişkin soruları yanıtladı. Turhan, havalimanına giden yolların tamamlandığını vurgulayarak “İstanbul Havalimanı’nın olduğu bölgede karayolu trafiği bakımından önümüzdeki 20 yılda bir sıkıntı beklemiyoruz” dedi.

8.04.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Turhandan flaş açıklamalar

Son dakika... Bakan Turhan'dan flaş açıklamalar

CNN TÜRK'te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programının konuğu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan oldu. Bakan Turhan, İstanbul Havalimanı'ndaki taşınma durumuyla ilgili bilgi verirken, taksi düzenlemesinin detaylarına değindi. Bakan, Atatürk Havalimanı'nın da taşınma sonrasında park ve fuar alanı olarak kullanacağını belirtti.

7.04.2019Ekonomi
Sabiha Gökçen Havalimanı-Pendik YHT hattına otobüs

Sabiha Gökçen Havalimanı-Pendik YHT hattına otobüs

Sabiha Gökçen Havalimanı-Pendik Yüksek Hızlı Tren arasında ulaşım, İETT'nin yeni hattıyla sağlanıyor.

28.03.2019Ekonomi
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ankarada önemli mesajlar

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara'da önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk Kültür Merkezi Hipodrom Alanı’nda düzenlenen Cumhur İttifakı Ankara mitinginde konuştu. Erdoğan mitinge 450 bin kişinin katıldığını duyurdu. Erdoğan konuşmasında CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ı eleştirerek, "Soyadı Yavaş olan var ya… Hani sahte senetle iş gören var ya; bu adamı CHP düşünün Ankara’yı belediye başkan adayı yapıyor. Ya bu adam Ankara’nın başına gelirse ne tür sahte senetler düzenleyeceğini hatırlayın. Onun için bunlara dersi çok büyük vermek lazım" dedi.

23.03.2019Gündem
Kuzey Marmara Otoyolu, Sabiha Gökçeni yakınlaştırıyor

Kuzey Marmara Otoyolu, Sabiha Gökçen'i yakınlaştırıyor

Kuzey Marmara Otoyolu, Sabiha Gökçen Havalimanı'nı İstanbul ve çevre illere ulaşımını yakınlaştırıyor.

23.03.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Konya’da önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Konya’da önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da düzenlenen mitingde halka hitap etti. Erdoğan konuşmasında Golan tepeleri ile ilgili açıklaması nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump'a tepki göstererek, "Trump kalktı bir ifade kullandı. Bir defa Sayın Trump tarih bilinci çok önemli bu tarih bilincini yenilemeniz lazım Golan Tepeleri ile ilgili BM’nin vermiş olduğu kararlar o kararlar da buralar da İsrail’in zerre kadar hükmünün olmadığı var. Sonuna kadar Golan Tepeleri’nin takipçisi olacağız." dedi.

22.03.2019Gündem
Bakan Turhan: 537 milyar liralık yatırım yapıldı

Bakan Turhan: 537 milyar liralık yatırım yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan “Bugüne kadar yapılan yatırımlar 537 milyar lirayı aştı. Ülkemizin kalkınma hamlesini çok daha yükseklere taşıyacak irili ufaklı 3 binin üzerinde projeyi daha tamamlamanın gayreti içindeyiz" dedi.

21.03.2019Ekonomi
TCDD iki yıl önce ‘bekçi’ için uyarılmış

TCDD iki yıl önce ‘bekçi’ için uyarılmış

ÇORLU’da 25 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasının sanıklarından, TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Halkalı 14. Demiryolu Bakım Müdürlüğü Demiryolu Bakım Müdürü Turgut Kurt’un faciadan iki yıl önce kuruma yazdığı yazıda, “seyrüsefer güvenliği, iş sağlığı ve yol bakım onarım işleri” için yol kontrol işçisi alınmasını istediği ortaya çıktı.

20.03.2019Gündem
Bakan Turhan açıkladı: Tamamlandığında 398 kilometre olacak

Bakan Turhan açıkladı: Tamamlandığında 398 kilometre olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan "Proje tamamlandığında İstanbulumuz, dolayısıyla Kuzey Marmara bölgesi 398 kilometrelik modern bir otoyol ağına kavuşmuş olacak" dedi.

16.03.2019Ekonomi
TCDDden raydan çıkan trenle ilgili açıklama

TCDD'den raydan çıkan trenle ilgili açıklama

TCDD Genel Müdürlüğünce, Ankara'nın Sincan ilçesinde akaryakıt yüklü trenin raydan çıkmasıyla ilgili teknik incelemelerin devam ettiği ve idari tahkikat başlatıldığı bildirildi.

14.03.2019Gündem
Bakan Turhan açıkladı: 15 dakikada bir sefer

Bakan Turhan açıkladı: 15 dakikada bir sefer

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Asya ile Avrupa kıtaları arasında kesintisiz demir yolu ulaşımını sağlayan Marmaray Gebze-Halkalı Hattı'nın hizmete açılmasıyla yüksek hızlı tren saat ve duraklarında değişiklik yapıldı. Ankara-İstanbul-Ankara YHT hattında günde 2 seferin ilk durağı ve 2 seferin son durağı Halkalı İstasyonu oldu. Marmaray Gebze-Halkalı Hattı'nda 06.00-22.00 saatlerinde 15 dakika ara ile 142 tren, Söğütlüçeşme-Zeytinburnu hattında ise 06.00-24.00 saatlerinde 8 dakika arayla 144 tren hizmet vermeye başladı" açıklamasında bulundu.

14.03.2019Ekonomi
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan makinist koltuğunda Gebze - Halkalı hattı ilk seferini yapıyor

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan makinist koltuğunda! Gebze - Halkalı hattı ilk seferini yapıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul ulaşımında önemli bir rol oynayacak Gebze-Halkalı banliyö tren hatlarının Kartal Meydanı’nda düzenlenen açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasının ardından makinist koltuğuna oturarak Halkalı Gebze hattının ilk seferini yaptı.

12.03.2019Gündem
TCDD’ye göre Çorlu’nun yedi nedeni

TCDD’ye göre Çorlu’nun yedi nedeni

ÇORLU’da 25 vatandaşın hayatını kaybettiği tren kazasına ilişkin Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu tarafından hazırlanan raporda, facianın yedi nedeni açıklandı.

12.03.2019Gündem
Halkalı Gebze Marmaray hattı ne zaman açılıyor Tarih belli oldu mu

Halkalı Gebze Marmaray hattı ne zaman açılıyor? Tarih belli oldu mu?

38 yeni istasyonun inşa edildiği Halkalı Gebze Marmaray Hattı, YHT seferlerinin Halkalı, Bakırköy tarafına kadar gelmesine de imkan sağlayacak. Peki, Ayrılık Çeşmesi-Gebze-Kazlıçeşme-Halkalı Marmaray hattı ne zaman açılıyor? Peki, Halkalı Gebze Marmaray hattı ne zaman açılıyor? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

11.03.2019Gündem
Gebze-Halkalı demir yolu hattı 12 Mart’ta açılacak

Gebze-Halkalı demir yolu hattı 12 Mart’ta açılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan yaptığı açıklamada "Gebze-Halkalı demir yolu hattı, 12 Mart’ta hizmete açılacak. İki hat arasındaki mesafeyi 185 dakikadan 115 dakikaya düşürecek olan proje kapsamında tüm altyapı ve istasyonlar yeniden inşa edildi" dedi.

10.03.2019Gündem
Çorlu’da kusurumuz yok

Çorlu’da kusurumuz yok

Çorlu’daki tren kazasında yaşamını yitiren Fethiye Yıldız’ın çocuklarının açtığı tazminat davasına, demiryolu ulaşım hizmetlerini yürüten Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık Anonim Şirketi (AŞ) tarafından gönderilen dilekçede “Şirketin ya da çalışanlarının kusur ve ihmali bulunmamaktadır. Kaza sebebiyle şirketin sorumlu tutulabilmesi hukuken ve fiilen imkânsızdır” denildi.

25.02.2019Gündem
Yaralı makinist Kenan G. konuştu: ‘Tren neden Hat 2’deydi’

Yaralı makinist Kenan G. konuştu: ‘Tren neden Hat 2’deydi’

Başkentteki tren kazasında yaralı kurtulan tek makinist olan Kenan G. müşteki şüpheli sıfatıyla alınan ifadesinde, “Biz kendi hattımız olan Hat 2 üzerinden geliyorduk. Yüksek hızlı trenin neden Hat 2’de olduğunu bilmiyorum. Telsiz ve GSMR görüşmelerinde de YHT’nin Hat 2’den geldiğine dair bir şey duymadım” dedi.

25.02.2019Gündem
YHTye yatırım dopingi

YHT'ye yatırım dopingi

TCDD'nin 2019 Yılı Yatırım Programı'nda yer alan ödeneklerinin yüzde 56'sı yüksek hızlı ve hızlı tren projelerine ayrıldı - Ankara-Sivas YHT hattına, bu yıl 1 milyar 30 milyon lira yatırım yapılması öngörülüyor.

24.02.2019Ekonomi
Tren kazası soruşturmasında Ankara Gar Müdürü ifade verdi

Tren kazası soruşturmasında Ankara Gar Müdürü ifade verdi

ANKARA’da, 13 Aralık 2018'de meydana gelen ve 9 kişinin ölümüyle sonuçlanan hızlı tren kazasıyla ilgili tutuklanan tren teşkil memuru (makasçı) Osman Yıldırım'a, eğitim verildiğine yönelik kazadan sonra düzenlenen evrakta imzası bulunan Ankara Gar Müdürü Talip Ü.'nün soruşturma kapsamında ifadesi alındığı ortaya çıktı. Sahte evrak düzenlemek suçundan savcı tarafından sorgulanan Talip Ü.'ye kazayla ilgili ihmaller de soruldu. Talip Ü. Osman Yıldırım'ın Ankara Gar'da göreve başladığında raporlu olduğunu vurgulayarak, "Tutanakta yer alan diğer görevlilerin, bunu, benim huzurumda imzaladıklarına dair, tutanağa imza attım" dedi.

21.02.2019Gündem
Yüksek hızlı tren ilk defa Avrupa Yakasına geçti

Yüksek hızlı tren ilk defa Avrupa Yakası'na geçti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Gebze-Halkalı Marmaray Hattı'nın devam eden test sürüşlerine katıldı.

21.02.2019Ekonomi
Yüksek hızlı tren ilk defa Avrupa Yakasına geçti

Yüksek hızlı tren ilk defa Avrupa Yakasına geçti

İstanbul’da Yüksek Hızlı Tren (YHT) ilk defa Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’ın gerçekleştirdiği test sürüşü ile Avrupa Yakasına geçti.

20.02.2019Gündem
Başhostes anlattı: Gidilecek hat söylenirdi

Başhostes anlattı: Gidilecek hat söylenirdi

Hızlı tren kazası sırasında başhostes olarak görev yapan N.E. müşteki sıfatıyla ifade verdi.

13.02.2019Gündem
Kazadan sonra S makasına koştu

Kazadan sonra S makasına koştu

Ankara'da 9 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasına ilişkin hazırlanan ‘YHT Ankara Gar, YHT Trafik Kumanda Merkezi Keşif ve İnceleme Tutanağı’ ortaya çıktı. Heyette üç savcının yanı sıra üç polis memuru, bir YHT makinisti, bir hareket memuru, bir kontrolör, bir makasçı ve YHT Trafik Yönetim Müdürü yer aldı.

12.02.2019Gündem
Afrin’de leblebi  çekirdek mi kullandık

Afrin’de leblebi çekirdek mi kullandık

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘vatana uzanan her eli kıracaklarını’ vurgulayarak, “Afrin’de olanları gördünüz değil mi? İki ay biz Afrin’de leblebi çekirdek mi kullandık? Mermi, bombaları kullandık, teröristleri yok ettik. Bu ne domatese, ne patlıcana, ne sivri bibere benzer. Üç, beş kuruş yeri geldiğinde fazla veririz ama bu toprakları yedirtmeyiz” dedi. Erdoğan, dün Sivas’ta düzenlenen ilk seçim mitinginde özetle şunları söyledi:

9.02.2019Gündem
Gar müdürü ‘sehven’ tutanak şüphelisi

Gar müdürü ‘sehven’ tutanak şüphelisi

Başkentteki tren kazasına ilişkin soruşturmada sürpriz bir gelişme yaşandı. Makasçı Osman Yıldırım’ın ifadesinde “Gerekli eğitimleri almadım” dedikten iki gün sonra kendisine “İşbaşı eğitim verilmiş, sehven imzalatılması unutulmuştur” şeklinde tutulan tutanakta imzası bulunan Ankara Gar Müdür Talip Ü., şüpheli olarak dava dosyasına girdi.

8.02.2019Gündem
Bakan Turhan: Kanal İstanbul için ÇED raporunun onayını bekliyoruz

Bakan Turhan: Kanal İstanbul için ÇED raporunun onayını bekliyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kanal İstanbul'un etüt proje işlerini tamamladıklarını belirterek, "ÇED Raporu'nun onaylanmasını bekliyoruz. Çevre Düzeni Planı'nın onaylanmasını müteakip ihale ilanına çıkacağız." dedi.

6.02.2019Ekonomi
2009’daki uyarı dikkate alınmamış

2009’daki uyarı dikkate alınmamış

Bilecik’te 2009’da 5 kişinin öldüğü tren kazasıyla ilgili bilirkişi raporunda, emniyet vagonu bulundurmayan ve birinci vagondaki ilk iki koltuğa yolcu alan TCDD kusurlu bulunmuştu. Yaklaşık iki ay önce Ankara’da 9 kişinin öldüğü kazada da emniyet vagonu yoktu ve ilk sıralara yine yolcu alınmıştı. 5 yolcu ilk vagonda öldü.

5.02.2019Gündem
Kaza hattına ışık ve elektronik makas

Kaza hattına ışık ve elektronik makas

Ankara’da hızlı tren faciasının yaşandığı Ankara-Eryaman hattı, kısmi sinyalizasyon çalışması tamamlanarak açılacak. Ankara Gar çıkışı ile Eryaman Gar girişlerine konulacak birer sinyal lambası ile her iki garda da yaklaşık 5’er kilometrelik mesafe sinyalle kontrol edilebilirken, elle makas değiştirme uygulaması da kaldırılacak. Çalışmanın Şubat ayı sonunda tamamlanması öngörülüyor.

30.01.2019Gündem
TCDD’den savcılığa makasçı Osman Yıldırım yanıtı: Eğitim verdik

TCDD’den savcılığa makasçı Osman Yıldırım yanıtı: Eğitim verdik

TCDD’nin cevabında Başkentray çalışmaları kapsamında mevcut sinyalizasyon sistemlerinin söküldüğü belirtildi. Cevapta “Personel eksikliği düzenli olarak takip edilmekte ve bölge içi işyerlerinden, bu mümkün olmadığında genel müdürlükçe bölgeler arası geçici görevlendirme ile çözümü sağlanan bir konu durumundadır. Denetimle tespit edilen değil sürekli takipte olan bir husustur” denildi.

28.01.2019Gündem
Riski gördüler önlem almadılar

Riski gördüler önlem almadılar

Ankara'daki tren kazasına ilişkin sürdürülen soruşturmada tutuklanan makasçı Osman Yıldırım avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak, TCDD Genel Müdürü’nün de aralarında bulunduğu 10 üst düzey yöneticinin görevinden alınmasını istedi.

20.01.2019Gündem
Tren kazasında tanık makasçı konuştu: Makasçı Osman’a eğitim verildiğini  görmedim

Tren kazasında tanık makasçı konuştu: Makasçı Osman’a eğitim verildiğini görmedim

BAŞKENTTEKİ tren kazasına ilişkin soruşturmada, geçici görevle Samsun’dan gelen makasçı Osman Yıldırım’a gerekli eğitimin verilmediği iddiası dosyaya giren bir tanık ifadesiyle doğrulandı.

19.01.2019Gündem
Gerekirse durun gözle kontrol edin

Gerekirse durun gözle kontrol edin

Başkentte 9 kişinin öldüğü hızlı tren kazasına ilişkin sürdürülen soruşturma dosyasına, TCDD’nin çarpıcı bir uyarı yazısı girdi.

17.01.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Ortak nokta asfalt katılım bedeli

Google şahit.“Yol harcamalarına katılma payı.” Diğer adıyla “asfalt katılım bedeli” konusuna dair epey yazı yazdım.

12.03.2019

İstinat mağduruyuz

Mamak Şahintepe Mahallesi’nde, 13 ay önce bir istinat duvarı çökmüş...İki apartman hasar görmüş...19 aile sokağa dökülmüş...Ve.Mamak Belediyesi binaları mühürlemişti.

28.01.2019