MENÜ

Ygs Soru Ve Cevaplar

Ygs Soru Ve Cevaplar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ygs Soru Ve Cevaplar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ygs Soru Ve Cevaplar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 74 Ygs Soru Ve Cevaplar haberi bulunmuştur.

Ygs Soru Ve Cevaplar Haberleri

Uzmanlar TYT sorularını değerlendirdi: Matematik yoruma dayalı (YKS soru yorumları)

Uzmanlar TYT sorularını değerlendirdi: Matematik yoruma dayalı (YKS soru yorumları)

YKS’nin ilk oturumu TYT’nin tamamlanmasının ardından öğrencilerden ve uzmanlardan yorumlar gelmeye başladı. Sınava katılan öğrencilerden aldıkları bilgilerle TYT’yi değerlendiren uzmanlar, Türkçe’de dil bilgisi sorularının arttığına dikkat çekerken matematikte işlem değil yorum ağırlıklı soruların geldiğini söylüyor.

30.06.2018Eğitim
Lisans programları puan türleri açıklandı

Lisans programları puan türleri açıklandı

YÖK, YKS ile sıkça sorulan soruları güncelledi. Yeni bilgilere göre Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi almayan veya farklı bir müfredat gören adaylar TYT sınavında ilave Felsefe, 2’nci oturumda ise ilave Felsefe Grubu sorularını cevaplayacak. YGS-LYS sistemindeki gibi bu yıl da puanlar 100-500 puan aralığında olacak. Adayların bu puanlarına Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) geçen sene olduğu şekilde hesaplanarak eklenecek. YÖK, lisans programlarının puan türlerini de paylaştı.

17.12.2017Eğitim
2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM LYS sonuçları için o tarihi verdi

2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM LYS sonuçları için o tarihi verdi!

2017 LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce Üniversite hayali kuran öğrenci tarafından en çok sorgulanan konular arasında yer alıyor. En geniş katılımlı ikinci oturum olan LYS-3’te 832 bin 994 aday Türk Dili ve Edebiyatı’nda 56, Coğrafya-1’de ise 24 soru yanıtladı. LYS oturumlarını tamamlayan adaylar şimdide ÖSYM tarafından açıklanacak olan LYS sonuçlarına kilitlendiler. ÖSYM LYS sonuçlarının açıklanacağı tarihi resmi internet sayfasından adaylara duyurdu. Peki, 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o tarih.

19.06.2017Gündem
LYS sonuçları ne zaman açıklanacak LYS sonuç tarihi

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS sonuç tarihi

LYS sonuçları için üniversite adaylarının heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Hayallerindeki üniversiteyi okumak isteyen vatandaşların merakla araştırdığı 2017 LYS sonuçları, birçok öğrencinin kariyerini belirlemesine imkan tanıyacak. Tercih işlemlerini gerçekleştirerek bölüm için bekleyişe geçecek olan adaylar, LYS sonuçları sonrasında son kararlarını verecek.

19.06.2017Eğitim
2017 LYS soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı LYS sonuçları ne zaman açıklanacak

2017 LYS soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı! LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 LYS soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı ve binlerce aday bunca zamandır hazırlandıkları sınavın soru ve cevaplarını kontrol etmeye başladılar. Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) son oturumu edebiyat-coğrafya sınavı LYS-3 yapıldı. LYS maratonu, bugün yapılan LYS-3 ile sona erdi. LYS'nin bitmesinin hemen ardından ÖSYM flaş bir şekilde LYS soru ve cevaplarını açıkladı. Sınavlarını kontrol etmeye başlayan öğrenciler bir yandan da LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladılar. Peki, LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, LYS soru ve cevapları.

18.06.2017Gündem
LYS soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak Sosyal bilimler ve matematik soruları

LYS soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak? Sosyal bilimler ve matematik soruları

Binlerce üniversite adayın üniversite beklentisiyle girdiği LYS’nin matematik ve sosyal bilimler (tarih, coğrafya, felsefe, din) sınavları geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti. Her iki sınavda da çıkan sorularda iptal olup olmayacağı merak eden adaylar, bir yandan da LYS soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağını sorguluyor. Peki, LYS soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak?

14.06.2017Eğitim
YGS sonuç puanı hesaplama nasıl yapılıyor 2017 YGS tahmini puan hesaplama robotu

YGS sonuç puanı hesaplama nasıl yapılıyor? 2017 YGS tahmini puan hesaplama robotu

YGS sınavı dün sona erdi ve adaylar şimdi tahmini puanlarını hesaplamak için puan hesaplama robotunu araştırıyor. Öğrenciler için özel olarak hazırlanmış puan hesaplama robotu ile tahmini sınav sonucu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. YGS sınavının ardından açıklanan soru ve cevaplara göre, puan hesaplama robotu kullanılabiliyor. İşte 2017 YGS puan hesaplama robotu hakkında detaylar

13.03.2017Gündem
YGS 2017 soruları ve cevaplarını öğrenin YGS sonuçları ne zaman açıklanacak

YGS 2017 soruları ve cevaplarını öğrenin! YGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

YGS soru ve cevaplarını araştırmaya başlayan üniversite adayları, sınavda işaretledikleri yanıtların doğruluğunu teyit etmek için işaretledikleri soruları incelemeye başladı. YGS soruları ve cevaplarıyla ilgili akla takılan konulara 'uzmana sor' sayfamızdan yanıt bulabilecek olan adaylar, konuyla ilgili merak edilenlere bu şekilde cevap bulabilecek. İşte, öğrencilerin sınav sonrası merak ettiği sorular ve cevaplar ve 'YGS sonuçları ne zaman açıklanacak?' konusunun detayları

13.03.2017Eğitim
YGS yarın yapılacak

YGS yarın yapılacak

Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), yarın yapılacak. Sınava, 2 milyon 265 bin 902 aday başvurdu.

11.03.2017Eğitim
Değişiklikleri hatırlayın stratejinizi belirleyin

Değişiklikleri hatırlayın stratejinizi belirleyin

Üniversite sınavına hazırlık son sürat devam ediyor. Maratonun ilk ayağı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı 12 Mart’ta yapılacak. Adayların, bu yıl üniversite sınavında yapılan yenilikleri ve puanı değişen bölümleri önceden bilmesinde yarar var. Çünkü doğru bir sınav stratejisi hazırlamanın yolu, onun hakkında tüm bilgilere sahip olmaktan geçiyor.

10.03.2017Eğitim
Kim korkar YGSden

Kim korkar YGS'den!

İyi bir üniversiteye girmek için binlerce öğrencinin ter dökeceği Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 12 Mart’ta yapılacak. Adaylar heyecan, korku ve stres üçgeninde hazırlığa hız verdi. Biz de uzmanlara hangi derse nasıl çalışılması gerektiğini sorduk. Testlerde dikkat edilecek noktaları da anlattılar.

16.02.2017Eğitim
LYS açık uçlu soru örnekleri ÖSYM tarafından yayımlandı İşte 2017 sınav değişiklikleri

LYS açık uçlu soru örnekleri ÖSYM tarafından yayımlandı! İşte 2017 sınav değişiklikleri

LYS açık uçlu soru örnekleri öğrenci, veli ve öğretmenlerin erişimine açıldı. Üniversite sınavına hazırlanan milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendirecek olan LYS açık uçlu soru sistemi, ÖSYM resmi İnternet sitesi üzerinden ilgili kişilere tanıtıldı. Bahsi geçen soruların kısa cevaplı olacağını dile getiren ÖSYM Başkanı demir, LYS'de açık uçlu soru sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. İşte ÖSYM'nin duyurduğu kısa cevaplı sorular hakkında resmi açıklamalar ve yeni sistem üzerindeki yeniliklerin detayları

6.01.2017Eğitim
2017’de üniversite sınavlarında neler değişti

2017’de üniversite sınavlarında neler değişti?

2017 ÖSYS Kılavuzu’nun yayımlanmasıyla, üniversiteye giriş sınavlarıyla ilgili önemli değişiklikler konuşulmaya başlandı. Bunların başında da LYS’de ilk kez 15 kısa cevaplı açık uçlu sorunun yer alacak olması geliyor. Ancak değişiklikler bununla sınırlı değil. Fen Bilimleri Temel Liseleri Rehberlik Koordinatörü Cihan Yeşilyurt, yapılan değişikliklerle ilgili Hürriyet için ayrıntılı bir inceleme yaptı. İşte önemli değişiklikler.

5.01.2017Eğitim
ÖSYM, LYSde açık uçlu soru ve diğer yenilikleri kılavuzda yayımladı

ÖSYM, LYS'de açık uçlu soru ve diğer yenilikleri kılavuzda yayımladı

ÖSYM, LYS'de açık uçlu soru dönemini yayımladığı 2017 ÖSYM kılavuzu ile duyurdu. Sınav sisteminde yapılan bazı değişiklikler sonrası ortaya çıkan yeni LYS sistemi, öğrenci ve velilere açık uçlu soruların nasıl yöneltilebileceğini sorgulattı. Açık uçlu soru sistemi ile birlikte öğrenciler, bazı sorularda optik okuyuculara kodlama yapmak yazılı kısa cevaplar yazacak. LYS'de yöneltilecek kısa cevaplı açık uçlu sorular, Matematik başta olmak üzere tüm alanlarda bulunacak. İşte açık uçlu soru örnekleri ve gerçekleşmesi planlanan bazı yenilikler

4.01.2017Eğitim
AÖF soruları ve cevapları yayınlandı mı Sonuçlar için tahmini tarih

AÖF soruları ve cevapları yayınlandı mı? Sonuçlar için tahmini tarih

AÖF sınavlarının güz dönemi oturumlarının gerçekleşmesi ardından "AÖF soruları ve cevapları yayınlandı mı?" sorusu gündeme geldi. Soru ve cevaplarının birkaç gün içerisinde yayınlanması beklenirken AÖF sonuçlarıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmaması, Açıköğretim Fakültesi öğrencilerini arayışlarla yönlendirdi. Peki, AÖF soruları ve cevaplarına nereden ulaşılır? Sonuçlar ne zaman açıklanır?

28.11.2016Gündem
4+4+4 sistemi devam edecek

"4+4+4 sistemi devam edecek"

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, bakanlığın 4+4+4 eğitim sisteminden vazgeçilmesine veya farklı bir model getirilmesine dair hiçbir politikası bulunmadığını belirtti. Tekin, "Bu, kararlılıkla devam ettirilecektir" dedi.

12.04.2016Eğitim
YGS sona erdi

YGS sona erdi

Üniversiteye girişte birinci aşama olarak uygulanan YGS bugün yapıldı. Tek oturumda düzenlenen ve saat 10.00’da başlayan sınavda adaylara 160 soru için 160 dakika süre verildi. YGS saat 12.40’ta tamamlandı.

13.03.2016Eğitim
YGS sonucu ne zaman açıklanacak

YGS sonucu ne zaman açıklanacak?

2016 YGS sınavına sadece 1 gün kaldı. 3 Mart Pazar günü yapılacak olan YGS sınavı sonrasında sınava giren öğrenciler '2016 YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt arayacaklar. ÖSYM, YGS sınav sonuç tarihini sınav takviminde belirtti. İşte; YGS sonuçlarının açıklanacağı tarih.

10.03.2016Eğitim
YGS puan hesaplama nasıl yapılıyor ÖSYM 2016

YGS puan hesaplama nasıl yapılıyor? ÖSYM 2016

YGS sınavı 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak. Milyonlarca öğrencinin ter dökeceği YGS sonrası adaylar 'YGS Puan Hesaplama nasıl yapılır?' sorusuna cevap arayacaklar. ÖSYM 2016 YGS puan hesaplama işlemi detaylarını haberimizden öğrenebilirsiniz.

7.03.2016Eğitim
YGS birincileri anlattı: Nasıl kazandık

YGS birincileri anlattı: Nasıl kazandık?

ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) birincilerini açıklamadı. Ancak sonuç belgelerine göre birinci görünen öğrenciler çıktı.

19.03.2015Eğitim
YGS soruları ve cevapları, puan hesaplama (ÖSYM)

YGS soruları ve cevapları, puan hesaplama (ÖSYM)

YGS sınavı 15 Mart Pazar günü yapıldı. 2015 YGS soru ve cevapları 15 Mart Pazar günü sınavın ardından ÖSYM’nin sitesinden açıklandı. ÖSYM, Danıştay ve Anayasa Mahkemesi’nin kararına rağmen soruların tamamını değil, yüzde 20’sini açıklayacak. (YGS Puan Hesaplama 2015 - ÖSYM)

15.03.2015Keyif
Çocukların aşkı keşfetmesine izin verin

Çocukların aşkı keşfetmesine izin verin

Uzmanlara göre çocuklar, daha çok okullarında kendi sınıflarındakilere âşık oluyorlar. Bu duygularını karşısındakini öperek, “Biz evleneceğiz” diyerek gösteriyorlar.Yetişkinlerin ise bu süreçte çocukları anlamaya çalışarak, onların bu hislerini yaşamasına izin vermeleri gerekiyor.

1.09.2014Eğitim
LYS’de felsefe testi zorladı

LYS’de felsefe testi zorladı

Coğrafya-2, tarih ve felsefe bölümünden testlerinin yer aldığı LYS-4 (Sosyal Bilimler) yapıldı. Uzmanların, öğrenci yorumlarından yola çıkarak verdiği bilgiye göre, tarih ve coğrafya testlerinde müfredat dışı soru çıkmadı. Felsefe ise öğrencileri zorladı.

14.06.2014Eğitim
YGS sorularının açıklanmaması mahkemeye taşındı

YGS sorularının açıklanmaması mahkemeye taşındı

Ankara Barosu, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı’nın 23 Mart 2014 Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) soru ve cevaplarının yayınlanmayacağına ilişkin kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Ankara İdare Mahkemesinde dava açtı.

13.05.2014Eğitim
YGS sonuçları 6 günde açıklandı

YGS sonuçları 6 günde açıklandı

23 Mart’ta yapılan üniversite sınavı giriş basamağının ilk adımı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları açıklandı. Sınava giren 1 milyon 950 bin 163 aday 29 Mart saat 16.20’de sonuçları öğrenmeye başladı. Adaylar, 2014-YGS sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebiliyorlar. 2014-YGS Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.Sınava giren adayların cevap kağıtları daha sonra erişimlerine açılacak. Adaylar, kendi cevap kâğıtlarının görüntüsüne, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebilecek.

29.03.2014Eğitim
YGS sonuçları açıklandı

YGS sonuçları açıklandı

ÖSYM Başkanı Ali Demir YGS sonuçlarının bugün açıklandığını bildirdi. Adaylar sınav sonuçlarını http://www.osym.gov.tr veya http://sonuc.osym.gov.tr internet adreslerinden, T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.

28.03.2014Gündem
Her yıl sınava giren 500 bin aday, bölümünü beğenmiyor

Her yıl sınava giren 500 bin aday, bölümünü beğenmiyor

Sınav sonuç kâğıdını doğru okumak ve tercihte bulunmak, sınav kadar zor. Hangi bölüme, hangi puanla yerleşeceğini, üniversitelerin imkânlarını, özel şartları bilmeden, ölü tercih yapmadan bir seçimde bulunmak için sınav kâğıdınızdaki bilgilerin ne anlama geldiğini iyi bilmeniz gerekir. Tercih yaparken izlemeniz gereken 7 adım var. Bu adımları dikkatle atın ve listenizi kontrol edin.

8.11.2013Eğitim
Sınavlarda 2 gözetmen öğretmen sınıfta olacak

Sınavlarda 2 gözetmen öğretmen sınıfta olacak

Kasım ve nisan ayı sonunda yapılacak yeni sınavlarda, sınıflarda aynı anda 2 gözetmen öğretmen bulunacak. Öğrenciler, ortak sınavlara olağanüstü şartlar dışında kendi okullarında girecek. Sınava girmek istemeyen öğrenciler o gün okula gelmeyecek. Öğrenciler, tekli oturma düzeninde ortak sınava girecekler. Sınavda en az iki farklı kitapçık türü kullanılacak.

8.11.2013Eğitim
Kişiye özgü soru kitapçığı gelebilir

Kişiye özgü soru kitapçığı gelebilir

Milli Eğitim Bakanlığı, SBS yerine yapılacak merkezi sınavların ilkinin kasım, ikincisinin de 2014 Nisan ayının son haftasında olacağını açıkladı.

19.09.2013Gündem
Kişiye özgü soru kitapçığı gelebilir

Kişiye özgü soru kitapçığı gelebilir

Milli Eğitim Bakanlığı, SBS yerine yapılacak merkezi sınavların ilkinin kasım, ikincisinin de 2014 Nisan ayının son haftasında olacağını açıkladı.

19.09.2013Advertorial
12 sınav var

12 sınav var

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yüz binlerce öğrenci ve velinin merakla beklediği, Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) yerine getirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi’ni açıkladı.

4.09.2013Gündem
Üniversite hazırlık yolculuğu başladı

Üniversite hazırlık yolculuğu başladı

Aşık Veysel’in “Uzun ince bir yoldayım/ Gidiyorum gündüz gece” dizelerinde belirttiği gibi hazirana kadar devam edecek sınava hazırlık yolculuğu başladı. İster YGS’ ye ister SBS’ ye hazırlanıyor olun sonuçta bir sınava gireceksiniz ve o sınav sizin sınava özgü hazırlığınızı ölçecek. Sınavın konu alanları açısından bilmeniz gerekenleri ne kadar öğrendiniz? Öğrendiklerinizi ne kadar pekiştirdiniz? Bildiklerinizi belirli bir sürede kağıda aktarabilme konusunda ne durumdasınız? İşte sınav, sizi bu açılardan sınayacak.

19.08.2013Eğitim
Büyük kapsamlı sınavların soruları yayınlanabilir

Büyük kapsamlı sınavların soruları yayınlanabilir

ÖSYM, TBMM’de kabul edilen Torba Kanun'da yer alan bir madde nedeniyle elektronik sınav hazırlıklarında büyük kapsamlı sınavlar dışındaki sınavlarda sorulan soruları yayınlamayacak. Adayların cevap kağıtları ve cevap anahtarlarını görmeleri sağlanacak.

20.07.2013Eğitim
Saat 10.00: İlk maraton başladı

Saat 10.00: İlk maraton başladı

Üniversiteye geçişte ikinci aşama olarak uygulanan LYS’lerin ilk oturumu başladı. LYS-4’te (Sosyal Bilimler) 349 bin 714 aday ter dökecek.

15.06.2013Eğitim
İşte yeni sınav sistemi

İşte yeni sınav sistemi

YDS elektronik yapılacak. LYS, açık uçlu sorular olacak. Adaylara emanetçi dolabı verilecek. Tuvalet derdine karşı YGS bölünebilecek.

21.05.2013Eğitim
Uzmanlar: Hatalı sorular nasıl tespit edilecek

Uzmanlar: Hatalı sorular nasıl tespit edilecek?

ÖSYM’nin isteğiyle TBMM’ye sunulan taslak kabul edilecek olursa, merkezin düzenlediği sorular hiçbir şekilde yayınlanmayacak. Adaylar sadece cevap kağıtlarını görebilecekler. Sorular sonraki yıllarda tekrar kullanılacak. ÖSYM yetkilileri yurtdışında da durumun böyle olduğunu savunarak, “Amaç soru havuzu oluşturmak ve elektronik sınav hazırlığı” dedi. Uzmanlar ise, hatalı soruların tespit edilemeyeceğini, ÖSYM’nin bu şekilde kamu denetiminden kendini kurtarmış olacağını savundu.

16.05.2013Eğitim
LYS’de de din kültüründen muaf olanlar felsefe çözecek

LYS’de de din kültüründen muaf olanlar felsefe çözecek

Din kültürü ve ahlak bilgisi sorularından muaf olan adaylara, LYS-4’de felsefe grubu altındaki psikoloji alanından 3, sosyolojiden 3, mantık alanından ise 2 soru sorulacak. ÖSYM adayları uyararak, yanlış soruların çözülmesi durumunda düzeltme yapılmayacağını da belirtti.

6.05.2013Eğitim
Kopyacıya acımayız

Kopyacıya acımayız

ÖSYM Başkanı Prof. Ali Demir, YGS’de geçen yıl kopya çekerken yakalanan 100 adaya 2 yıl sınavlara girememe cezası verildiğini hatırlatıp, buna kalkışacakları şimdiden uyardı: Salonların tümünde saatli kamera var. Hepsi tek tek incelenecek... Gerekirse uyumayacağız ama kopya çektirmemeye kararlıyız.

21.03.2013Eğitim
2 milyon aday için son hafta

2 milyon aday için son hafta

Yaklaşık 2 milyon adayın gireceği üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 24 Mart Pazar günü tüm yurtta 167 sınav merkezinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yapılacak.

20.03.2013Eğitim
Kopyacıya acımayız

Kopyacıya acımayız

ÖSYM Başkanı Prof. Ali Demir, YGS’de geçen yıl kopya çekerken yakalanan 100 adaya 2 yıl sınavlara girememe cezası verildiğini hatırlatıp, buna kalkışacakları şimdiden uyardı: Salonların tümünde saatli kamera var. Hepsi tek tek incelenecek... Gerekirse uyumayacağız ama kopya çektirmemeye kararlıyız..

19.03.2013Gündem
Din kültüründen muaf olanlar, YGSde felsefe sorusu cevaplayacak

Din kültüründen muaf olanlar, YGS'de felsefe sorusu cevaplayacak

ÖSYM'den yapılan açıklamada, YÖK'ün, ortaöğretim kurumlarında din kültürü ve ahlak bilgisi dersini almak zorunda olmayan veya farklı müfredatla alan öğrencilerin, 2013-YGS Sosyal Bilimler testinde yer alan din kültürü ve ahlak bilgisi sorularından muaf tutulmasına ve söz konusu öğrencilere felsefe alanından 5 soru sorulmasına karar verdiği bildirildi.

15.02.2013Gündem
YÖKten bilgi edinmek artık daha kolay

YÖK'ten bilgi edinmek artık daha kolay

YÖK, yükseköğretime ilişkin her türlü soruya ilişkin cevapları daha hızlı ve doğru iletebilmek için internet sitesinde yeni bir uygulama başlattı.

18.05.2012Gündem
LYSye başvurular yarın başlıyor

LYS'ye başvurular yarın başlıyor

Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) en az bir puan türünden 180 puan barajını aşan üniversite adayının katılacağı üniversiteye giriş sınavlarının ikinci aşaması Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) başvurular yarın başlayacak.

23.04.2012Gündem
YGS 1 Nisan Pazar günü yapılacak

YGS 1 Nisan Pazar günü yapılacak

Üniversiteye girişte uygulanan birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 1 Nisan Pazar günü yapılacak.

25.03.2012Gündem
LYSde geri sayım başladı

LYS'de geri sayım başladı

Üniversiteye girişti ikinci aşama sınavı olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) haftasonu yapılacak.

14.06.2011Gündem
LYSye başvurular cuma günü bitiyor

LYS'ye başvurular cuma günü bitiyor

Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) en az bir puan türünden 180 puan barajını aşan üniversite adayının katılacağı üniversiteye giriş sınavlarının ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) başvurular 6 Mayıs Cuma günü sona erecek.

3.05.2011Gündem
LYSye başvurular başladı

LYS'ye başvurular başladı

Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) en az bir puan türünden 180 puan barajını aşan üniversite adayının katılacağı üniversiteye giriş sınavlarının ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) bugün başladı.

29.04.2011Gündem
Türkiyede YGS isyanı

Türkiye'de YGS isyanı

Türkiye'nin dört bir yanında YGS eylemleri sürüyor. Bugün İstanbul ve Ankara'da öğrenciler sokaklara döküldü. İstanbul Taksim'de öğrenciler kendilerini birbirlerine zincirlerken, Ankara'da öğrenciler polise yumurta attı.

16.04.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Kıvanç çok iyi herif ama ekranda göründüğü kadar yakışıklı değil!

Hayatının ilk yılları, Yeşilçam filmleri atmosferindeki gibi herkesin birbiriyle yardımlaştığı, tüm çocukların mahallenin öz evladı sayıldığı sıcacık bir ortamda geçmiş.

7.11.2015