MENÜ

Yerli Otomobil

Yerli Otomobil ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yerli Otomobil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yerli Otomobil haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.624 Yerli Otomobil haberi bulunmuştur.

Yerli Otomobil Haberleri

İşte yerli otomobil böyle yapılacak

İşte yerli otomobil böyle yapılacak

HER ne kadar gündeme bundan yaklaşık 7 yıl önce gelse de ‘Türkiye’nin otomobili’ için geçte olsa düğmeye basıldı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından projeyi yürütecek 5 babayiğit açıklandı ve imzalar atıldı.

12.11.2017Ekonomi
1200 uzman, eğitimin geleceğini konuşuyor

1200 uzman, eğitimin geleceğini konuşuyor

Boğaziçi, ODTÜ ve MEF üniversitelerinin birlikte düzenlediği ‘Eğitimde Gelecek Konferansı’ başladı.

11.11.2017Eğitim
Çılgın Mucitin hedefinde İstanbul var

'Çılgın Mucit'in hedefinde İstanbul var'

Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe’de görüşen ‘Çılgın mucit’ lakaplı işadamı Elon Musk, Ankara’da kısa süre kaldı, ama birçok ziyarette bulundu. Space X şirketinin kurucusu Elon Musk'ın Türkiye ziyaretinde İstanbul trafiği hakkında bilgi almasıyla ilgili olarak ortaya çarpıcı bir iddia atıldı. Bu konu da, şehirlerdeki trafik sorununu yeraltı tünelleriyle otomobilleri taşıyarak çözmeyi amaçlayan proje ‘Boring Company’ şirketi oldu. Musk’ın özellikle İstanbul’un trafik sorunu hakkında detaylı bilgiler alması akıllara Boring Company’nin İstanbul’da pilot proje olarak gelebilme ihtimalini akıllara getirdi.

9.11.2017Ekonomi
Yerli otomobilde yarış kızışıyor Şimdiden 10 ilden bizde üretin talebi geldi...

Yerli otomobilde yarış kızışıyor! Şimdiden 10 ilden 'bizde üretin' talebi geldi...

Yerli otomobildeki babayiğitler belli olduktan sonra sırada hangi ilde üretileceği kaldı. 10 ilden yerli otomobil üretimi için talep geldi. İşte o iller...

9.11.2017Ekonomi
Yerli otomobile o kent talip oldu

Yerli otomobile o kent talip oldu

KONYA Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, kentin otomobil yedek parça üretiminde önemli noktada olduğunu belirterek, Konya’nın yerli otomobil üretimine talip olduğunu söyledi. Akyürek, "Biz, yerli otomobil üretiminde Konya olarak paydaşlardan biri olmak istiyoruz. Yerli otomobilin Konya’da üretilmesini talep ediyoruz" dedi.

9.11.2017Gündem
Yüzde 10 barajı Türkiyede çok ağır

Yüzde 10 barajı Türkiye'de çok ağır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yüzde 10 barajının Türkiye’de çok ağır olduğunu belirterek, “MHP, Türk siyasi hayatında baraj sorunu olmayan partilerden bir tanesidir. Ama ille bir barajın altında kalma baskısı var toplumda. Böyle olursa da iyi olur diye düşünenler var. Yüzde 10 barajı Türkiye’de çok ağır bir baraj” dedi. Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, şunları söyledi:

8.11.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ünlü işadamını kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ünlü işadamını kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Beştepe’de elektrikli otomobil pazarının öncü ismi Tesla Motor’un CEO’su, Space X şirketinin kurucusu Elon Musk'u kabul etti.

8.11.2017Ekonomi
EPDKdan yerli otomobil ile ilgili çok önemli açıklama

EPDK'dan yerli otomobil' ile ilgili çok önemli açıklama

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, ortak girişim grubu tarafından üretilmesi planlanan yerli otomobilin elektrikli olması halinde sektörün ve mevzuatın buna hazır olacağını belirterek, "Yapılan çalışmalar sonucunda Elektrikli Araçların Şarj İstasyonuna İlişkin Usul Ve Esaslar taslağını hazırladık.

8.11.2017Ekonomi
Bakandan çok önemli yerli otomobil açıklaması: Yakıt türü...

Bakan'dan çok önemli yerli otomobil açıklaması: Yakıt türü...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, "Dünyaya bakacağız, hangi alanlarda boşluk var değerlendireceğiz, Türkiye'nin Otomobili, aynı segmentteki otomobillerden daha kaliteli ve daha ucuz olacak. Türkiye bu defa treni kaçırmayacak." dedi.

8.11.2017Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Elon Muskı kabul edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Elon Musk'ı kabul edecek

Yerli otomobil üretmek için 5 babayiğidi açıklayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün saat 15.30'da Elon Mask ile görüşme yapacak. Teknoloji dünyasının son günlerde en çok konuşulan kişilerinden biri olan Elon Musk ve Erdoğan görüşmesinin sonucu merakla bekleniyor.

8.11.2017Teknoloji
Yerli otomobil sembol olacak

Yerli otomobil sembol olacak

CUMHURBAŞKAN Tayyip Erdoğan, yerli otomobilin, “ilk üçünü kaçırdık” dediği atılım dönemlerinin dördüncüsünün sembolü olacağını söyledi.

7.11.2017Ekonomi
Eski bakandan yerli otoya 10 bin TL kapora

Eski bakandan yerli otoya 10 bin TL kapora

TÜRKİYE’nin otomobili’ için sipariş verenlerden kapora alınmasına ilişkin Hürriyet’in haberi ses getirdi. Sağlık ve turizm eski bakanlarından Bülent Akarcalı, yerli otomobil için 10 bin TL kapora vermeye hazır olduğunu belirterek, “Hürriyet bu konuyu kampanya haline getirmeli. Bu sayede yerli otomobil için en büyük destek sağlanmış olur. Binlerce siparişe yönelik verilecek bu kaporalarla babayiğitler kendilerini daha güvende hissederler” dedi.

7.11.2017Ekonomi
Erdoğandan istifa eden başkanlara mesaj

Erdoğan'dan istifa eden başkanlara mesaj

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanlığından istifa eden isimlere seslenerek, 'gücenmek yok' dedi.AK parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'deki istifaların bir bayrak değişimi olduğuna dikkat çekerek, istifa eden başkanlara seslendi. Erdoğan, " Bu bayrak yarışında gerek teşkilatta, gerek belediyelerimizde ayrılan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. AK Parti ailesi öyle büyük bir ailedir ki, her an, herkese, her yerde ihtiyaç duyulabilir. Hiç kimse gücenmeyecek. Görevleri devreden arkadaşlarımız bu büyük aile içinde çalışmaya, proje üretmeye devam edeceklerdir. " ifadelerini kullandı. dedi.

7.11.2017Gündem
Yerli otomobil için verilen sipariş adedi 11 bini geçti

Yerli otomobil için verilen sipariş adedi 11 bini geçti

‘Türkiye’nin otomobili’ projesi için 5 babayiğit hiç zaman kaybetmeden dün İstanbul’da çalışmalara başladı. 3 saati aşan toplantıyla ilgili taraflar açıklama yapmazken, projenin başarısı için ortakların somut gelişmeler olana kadar bir süre konuşmama kararı aldığı bildirildi. Öte yandan, son 3-4 günde 11 bin adedin üzerinde sipariş gelirken bu sayının hızla artması bekleniyor

6.11.2017Ekonomi
Yerli otomobil için ilk fabrika

Yerli otomobil için ilk fabrika

‘Türkiye’nin otomobili’ni yapacak babayiğitlerden biri olan Zorlu Holding dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı törenle Manisa’da 2.8 milyar lira yatırımla kurduğu 2 fabrikanın açılışını yaptı. Yatırımın büyük kısmını oluşturan ilk fabrikada elektrikli otomobillerin bataryaları için nikel-kobalt işlenecek. Bu fabrika kuzey yarım kürede tek olacak. İkinci fabrikada ise akıllı telefon ve tablet üretilecek.

3.11.2017Ekonomi
İşte Kayserili tüccar zekâsı

İşte Kayserili tüccar zekâsı

6 yılda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerli otomobil talebini yerine getirecek 1 babayiğit dahi bulunamazken, 5 ayda 5 babayiğit nasıl bulundu? İşte bu noktada ‘Kayserili tüccar zekâsı’ diye TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu işaret edilirken, 5 ayda 30 firmayla görüşüp, Bakan Faruk Özlü’yle birlikte 5’ini belirledikleri belirtiliyor. Aslında Hisarcıklıoğlu, projede riski 5’e bölünce babayiğitler de taşın altına elini sokmuş.

3.11.2017Ekonomi
40 milyon Euro resmen çöp oldu... ‘Yerli otomobil’ gitti ‘Türkiye’nin otomobili’ geldi

40 milyon Euro resmen çöp oldu... ‘Yerli otomobil’ gitti ‘Türkiye’nin otomobili’ geldi

2016 yılı başında İsveçli Saab’dan 40 milyon Euro’ya satın alınan platform gündeme gelmiş, TIR’larla getirilen kamuflajlı araçlar çok tartışılmıştı. TÜBİTAK’ın üzerinde çalıştığı bu projenin tamamen hata olduğunu ve rafa kalktığını belirten yetkililer, Türkiye’nin otomobilinin temellerinin sıfırdan atılacağı mesajını verdiler. Zaten Cumhurbaşkanı Erdoğan da 5 babayiğide isterlerse bu projeyi de kullanabileceklerini söyleyip, “Ama istemezseniz de kullanmayın” diyerek mesajı verdi. Yani çok net ‘kullanmayın sıfırdan yapın’ dedi.

2.11.2017Ekonomi
Bir ayıptan kurtuluyoruz

Bir ayıptan kurtuluyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Türkiye’nin otomobili’ projesinin imza töreninde yaptığı konuşmaya Muhammed Ali’nin sözüyle başlayarak, “Hayal gücü olmayan insanın kanatları yoktur. Bazen kanatların olsa bile hayalin yoksa uçamazsın. Bundan 20-30 yıl önce yerli otomobil konusudaki tereddütleri anlayabiliyorum.  2001’de 91 bin otomobil  satılırken gayet tabi bu proje olmazdı. Ama yılda 757 bin otomobil satılmaya başlanınca üretmemek ayıptır. Bugün bu ayıptan kurtulmak için tarihi adım atıyoruz” dedi.

2.11.2017Ekonomi
İşte 5 babayiğit

İşte 5 babayiğit

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 7 yıllık rüyası sonunda gerçek oluyor. Ocak 2011’de yerli otomobil için ‘babayiğitlere’ çağrı yapan Erdoğan’ın bu isteği için ilk somut adımlar dün Beştepe’de atıldı ve 5 ‘babayiğit’ kamuoyuna tanıtıldı. Türkiye’nin otomobilini üretecek 5 babayiğit Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding’den oluştu. 5 ortak 2018 başında şirketi kurup prototipleri 2019’da, ilk otomobili 2021’de üretecek.

2.11.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yerli otomobil

GEÇEN hafta kamuoyunu yerli otomobil mevzusu çok meşgul etti. Cumhurbaşkanı’nın çağrısına uyan “Babayiğit” şirketler yerli otomobil üretmek için kollarını sıvadılar.

11.11.2017

Yeni yatırım sinyali

İZMİR’den çıkıp 65 yılda küresel ölçekte jant ve akü üreticisi haline gelen İnci Holding, bu yılın sonunda cirosunu 1.7 milyar TL’ye çıkarmaya hazırlanıyormuş.

7.11.2017

Yerli otomobil için talipli çok

TÜRKİYE’nin ilk yerli otomobili için her bölgeden çağrılar geliyor. Elbette Ege’nin birçok yerinden de benzer davetler var.

6.11.2017

En etkili içerik

Bu köşede haftalardır Hürriyet Dünyası’nın özel, etkin haberciliği ve gazete, internet gibi mecralar üzerinden her gün her dakika milyonlara nasıl ulaştığını somut örneklerle ve rakamlarla sizlere aktarıyoruz.

5.11.2017

‘Türkiye’nin otomobili’ne TOBB de ortak olacak

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 6 yıldır özel sektöre yaptığı çağrıyı bir kez de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 24 Mayıs 2017’deki Genel Kurulu’nda yineledi:

4.11.2017

Yabancılar 511 milyon $’lık alım yaptı

Son dönemlerde faiz ve döviz tarafında yaşanan yükselişler, ‘Yabancı çıkıyor’ mu sorusunu akla getirse de, bunun doğru olmadığı, yabancıların bu durumu fırsata çevirdiği görüldü. Yabancılar 27 Ekim haftasında 63 milyon dolarlık hisse senedi, 448 milyon dolarlık da tahvil ve bono alımı yaptı.

4.11.2017