MENÜ

Yerli Cadılar Bayramı

Yerli Cadılar Bayramı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yerli Cadılar Bayramı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 23 Yerli Cadılar Bayramı haberi bulunmuştur.

Yerli Cadılar Bayramı Haberleri

Nur topu gibi cadılar festivalimiz oldu: Bocuk

Nur topu gibi cadılar festivalimiz oldu: Bocuk

Duyulmaya başlayalı sadece birkaç yıl olmasına karşın bu yıl festivale rekor katılım bekleniyor. ‘Yerli cadılar bayramı’ için maskelerinizi şimdiden hazırlayın.

21.01.2019Seyahat
Yıldızların efsane yolculuğu

Yıldızların efsane yolculuğu

Kayıtlı tarihinin büyük bir bölümünde yer merkezli evren kuramları geliştiren insanlık, bu kuramları kültürüne de egemen kıldı. İlk çağlardan bu yana gökyüzü, sayısız efsanelere konu oldu, yıldızlara kehanetler, anlamlar yüklendi, isimler takıldı. Kısaca insanlık, gökyüzünü hep gözledi.

21.01.2004Gündem
Medyadan : Muhtelif alıntılar

Medyadan : Muhtelif alıntılar

BMW’si var, SSK’dan faydalanıyor, diyor – Atatürk’ün halefine bu üslup ne de yakışıyor – Böyle doktor düşman başına bile gitmesin, miş – Yerli ülkeye ihraç – Tecavüze 111 yıl dedi, yine illet oldum – Bir kere tecavüz ettiği yetmez 12 yaşındaki kıza, evlendirin ki bir ömür boyu ırzına geçsin – Hastalığın tarifi bile tv dizisiyle – Kaddafi Türkiye’ye laf atmış, diline bir yer buluverin şunun – Vahap Muhyar’ın anlattığı müthiş taklitçilik hikayesi – Babanız da Cadılar Bayramı kutlardı – Cem Uzan’ın hapis cezası niye tecil edilmedi...vd haberler

7.11.2004Kelebek
Dünyadan ilginç olaylar: Uğursuz uğurböceği

Dünyadan ilginç olaylar: Uğursuz uğurböceği

Asya'dan getirilen uğurböcekleri Almanya'ya uğursuzluk getirdi. 1990 yıllarda seralarda yaprak bitleriyle savaşmak için Asya'dan Almanya'ya getirilen uğurböcekleri ekolojik dengeyi alt üst etti.

16.10.2008Dünya
Rakı kulübe nasıl girer

Rakı kulübe nasıl girer

Geçen gün birkaç arkadaş bir büyük aslan sütü açmış sohbet ediyoruz. Mevzumuz, rakı nasıl gece kulübü içkisi olur?
Çünkü bir süredir böyle bir çaba var. Büyük rakı markaları şehrin önemli kulüplerinde rakı geceleri düzenliyor. Düzenliyor ki gözler ve damaklar rakıya alışsın. Rakıyı snobe eden clubber’lar da rakı içsin.

19.11.2010Kelebek
Cadılar Bayramı pozları

Cadılar Bayramı pozları

Cadılar Bayramı coşkusuna yerli ünlüler de katıldı.

29.10.2012Kelebek
Hayaller Los Angeles, gerçekler İncirlik

Hayaller Los Angeles, gerçekler İncirlik

İncirlik Üssü, uzun süre sonra savaş uçaklarıyla tekrar hayatımızda. Geçmişte Amerikalı subayların sokaklarında gezinip dükkânlarından alışveriş yaptığı, barları-diskolarıyla ün yapan, esnafın gururla ‘Küçük Amerika’ diye tanıttığı İncirlik kasabası ise bugün metruk vaziyette. 2003 tezkeresi sonrası çoğu esnaf İncirlik’i terk edip Irak’taki yeni üslerin çevresine dükkân açmış. Kalanlar eski günleri özlemle anıyor

21.08.2015Hayat
Bağ evi meraklıları için İstanbul’a yakın favori mekânlar

Bağ evi meraklıları için İstanbul’a yakın favori mekânlar

Sonbahar aylarında şehirden çok uzaklaşmadan, yeşilden kızıla dönen doğayı izlemek, şömine önünde keyif yapmak ve hafta içi yoğunluğunu unutup kafa dinlemek ideal olabilir. Hadi gelin şehre iki üç saatlik uzaklıktaki romantik yerleri ve hikâyelerini beraber öğrenelim.

11.10.2018Seyahat
2018’in en iyileri Onlarla zenginleştik, güzelleştik, eğlendik

2018’in en iyileri! Onlarla zenginleştik, güzelleştik, eğlendik

Koskoca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Yaşam koşturmacası içinde bazen zor ve yorucu zamanların üstesinden dizilerle, filmlerle, kitaplarla, sergilerle, şarkılarla ve yeni açılan mekânlarla geldik. Yıl boyu, bu alanlardaki yenilikleri sizlerle paylaşmıştık. 2018’i uğurlamaya hazırlanırken sıra geldi, en iyileri seçmeye...

23.12.2018Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Korkuyla gelen eğlence

31 Ekim gecesi Halloween, yani Cadılar Bayramı.

28.10.2009

Mevzular arası trekking

BAYAN KAHKAHA’NIN YÜZLEŞMESİNe yalan söylemeli, ben de Saba Tümer’in her seferinde ortamı inleten ve saniyede bir patlak veren kahkahasından hafiften ürperip irkilmeye, hatta kahkahasını programının merkezine koyduğunu hissetmeye başlamıştım.

28.10.2010

Ben değil biz

Nihat Doğan’ın kendisinden sürekli birinci çoğul şahıs kullanarak bahsetmesini fark etmişsinizdir...

2.11.2011

Yerli malı yurdun malı

En son Yerli Malı Haftası anınız hangisi? Kaçımız çocuğumuza yerli malının ne demek olduğunu aktarıyoruz? İnternette bizden iyi araştırma yapabilen 10 yaşındaki çocuklar için yerli malının bir şey ifade etmemesi normal mi? Slow food hareketi yerli malı kullanma haftasının farklı bir versiyonu mu?

9.12.2011

Monaco Prensi Türkiye’ye geliyor

Monaco Prensi 2. Albert, 5-7 Kasım tarihleri arasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak Türkiye’ye geliyor.

29.10.2012

Bağ evi meraklıları için İstanbul’a yakın favori mekânlar

Sonbahar aylarında şehirden çok uzaklaşmadan, yeşilden kızıla dönen doğayı izlemek, şömine önünde keyif yapmak ve hafta içi yoğunluğunu unutup kafa dinlemek ideal olabilir. Hadi gelin şehre iki üç saatlik uzaklıktaki romantik yerleri ve hikâyelerini beraber öğrenelim.

11.10.2018

Lady Gaga’nın sinemada doğuşu

Lady Gaga’nın eleştirmenlerce övgüye boğulan performansıyla yılın en beklenen filmlerinden birine dönüşen “Bir Yıldız Doğuyor” gösterimde. Oscar sezonunun en çok konuşulacak filmlerinden “Ay’da İlk İnsan”, Maggie Gyllenhaal’ın oyunculuğuyla öne çıkan “Anaokulu Öğretmeni” ve Mahmut Fazıl Coşkun karakomedisi “Anons”, haftanın diğer seçenekleri…

18.10.2018

Yaksaydı dünyayı o yakardı...

Arabesk müziğin efsanelerinden Müslüm Gürses’in acılarla, üst üste gelen darbelerle, travmalarla dolu hayat hikâyesi beyazperdede. ‘Müslüm Baba’ adlı çalışma sinematografik açıdan ortalamayı aşamasa da duygusunu seyircisine geçiren bir yapım olmuş.

26.10.2018

Büyük şehirler insanları ezer

Philip Reeve’in dort kitaplık aynı adlı roman serisinden uyarlanan “Ölümcül Makineler”, haftanın en dikkat çekici yapımlarından. Peter Jackson’ın yapımcı ve senarist kimlikleriyle destek attığı bu fantastik filmin başrolünde, İzlanda sinemasının Hollywood’a armağanı Hera Hilmar var. Terry Gilliam’ın tamamlanmadan sinema kitaplarına girmiş projesi “Don Kişot’u Öldüren Adam” ve Ramin Matin’in son filmi “Son Çıkış”, haftanın diğer seçenekleri…

7.12.2018