MENÜ

Yerlestirme

Yerlestirme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yerlestirme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.553 Yerlestirme haberi bulunmuştur.

Yerlestirme Haberleri

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak 2017 PYBS sonuçları

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2017 PYBS sonuçları

Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, gelecek dönem itibariyle orta öğrenimlerine burslu olarak devam etmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. PYBS sonuçları ile bu hakkı kazanıp kazanmadıklarını görecek olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurusunu bekleyecek. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2017 PYBS sonuçları hakkında bazı bilgiler

26.6.2017Eğitim
TEOG YEP sonuçları ne zaman açıklanacak TEOG tercihleri ne zaman

TEOG YEP sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG tercihleri ne zaman?

TEOG YEP puanı lise adaylarının beklentisi devam ediyor. İyi bir lisede öğrenim görmek isteyen öğrencilerin iki dönem boyunca ter döktüğü TEOG sınavı, YEP sonuçları ile nihayete erecek. Bu sonuçların açıklanmasıyla birlikte tercihler başlayacak. Peki, TEOG tercihleri ne zaman gerçekleştirilecek? İşte, merak edilen detaylar

26.6.2017Eğitim
Tapu Kadastro personel alımı başvurusu için son günler

Tapu Kadastro personel alımı başvurusu için son günler!

Tapu Kadastro personel alımı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar için bir hafta tamamlandı. 20 Haziran tarihinde başlayan ve 29 Haziran tarihinde sona erecek olan Tapu Kadastro personel alımı başvurusu, Türkiye genelinde ihtiyaç duyulan bölgelere tayin olmak koşuluyla gerçekleştirilecek. İşte, on binlerce vatandaşın merakla beklediği Tapu Kadastro personel alımı başvurusu ve koşullar hakkında detaylı bilgiler

26.6.2017Gündem
Mezunların başarı durumlarını da değerlendirin

Mezunların başarı durumlarını da değerlendirin

Ülkemizde üniversitede öğrenim görme hakkı elde edebilmek kolay değil. Yüzbinlerce gencin yoğun bir çalışma temposuyla hazırlandığı üniversiteye giriş sınavlarının amacı başarılı adayları seçerek üniversite ve programlara yerleştirmek. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) bu amaçla puan bazında bir sıralama ve eleme sistemi uyguluyor.

26.6.2017Eğitim
LYS ne zaman açıklanacak LYS 2017 sonuçları için ÖSYMden net tarih

LYS ne zaman açıklanacak? LYS 2017 sonuçları için ÖSYM'den net tarih

LYS sonuçları için geri sayım devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından kılavuz bilgileri yayımlanan LYS, sonuçları ile gündem konusu oldu. Üniversite eğitimini iyi bir üniversitede gerçekleştirme hayaline sahip olan öğrencilerin ilgiyle beklediği sonuçlar, ÖSYM üzerinden yayımlanacak. Peki, tercihlere şekil verecek olan LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o tarih hakkında detaylı bilgiler

26.6.2017Eğitim
İstanbul’a okumaya giden koca, sınıf arkadaşı ile sözlendi

İstanbul’a okumaya giden koca, sınıf arkadaşı ile sözlendi

Adana’da 3 çocuk annesi Şükran Bezgin, kocasının üniversite okumak için gittiği İstanbul’da sınıf arkadaşı ile sözlenip kendilerini terk ettiğini ileri sürdü.

26.6.2017Gündem
Arkadaşının ÖSYM şifresini çalıp tercihini değiştirdi

Arkadaşının ÖSYM şifresini çalıp tercihini değiştirdi

İstanbul'da, arkadaşı tarafından üniversite tercihleri değiştirilen lise son sınıf öğrencisi Enes Mollaahmetoğlu, LYS'den çok yüksek puan almasına rağmen, tercih etmediği bir üniversiteye yerleşti

25.6.2017Gündem
Üniversiteli adayları 200 üniversite içinden tercih yapacak

Üniversiteli adayları 200 üniversite içinden tercih yapacak

Üniversiteli adayları 200 üniversite içinden tercih yapacak

24.6.2017İstanbul
2017 ÖSYM KPSS tercihleri nasıl yapılacak KPSS tercih robotu nasıl kullanılır

2017 ÖSYM KPSS tercihleri nasıl yapılacak? KPSS tercih robotu nasıl kullanılır?

2017 ÖSYM KPSS tercihlerinin nasıl yapılacağı binlerce memur adayı vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer aldı. Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak. KPSS tercihleri ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden tercih robotu kullanılarak yapılacak. Peki, KPSS tercih robotu nasıl kullanılır? İşte detaylar.

23.6.2017Gündem
2017 LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak LYSde kimler tercih yapabilecek

2017 LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS'de kimler tercih yapabilecek?

2017 LYS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce Üniversite hayali kuran öğrenci tarafından merakla beklenen konular arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde LYS tüm sınav oturumlarını gerçekleştirmişti ve öğrenciler sınavlarda oldukça ter döktürmüştü. LYS sınavlarının tamamlanmasının ardından öğrenciler şimdi de ÖSYM'nin sınav sonuçlarını açıklamasını bekliyorlar. Peki, 2017 LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS'de kimler tercih yapabilecek? İşte detaylar.

23.6.2017Eğitim
KPSS Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel tercih sonuçları açıklandı Sağlık Bakanlığı yerleştirme işlemi nasıl yapılacak

KPSS Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel tercih sonuçları açıklandı! Sağlık Bakanlığı yerleştirme işlemi nasıl yapılacak?

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel tercih sonuçları büyük bir merakla bekleniyordu. KPSS Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel tercih sonuçları açıklandı. KPSS 2017/5 Tercih Kılavuzunda yer alan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlandı. Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle sözleşmeli pozisyonlara yerleştirilecekler.

23.6.2017Gündem
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı KPSS 2017/7 tercihleri başladı KPSS 2017/7 başvuru ücreti nereye yatırılacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı KPSS 2017/7 tercihleri başladı! KPSS 2017/7 başvuru ücreti nereye yatırılacak?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı KPSS 2017/7 tercihleri büyük bir merakla beklenen konular arasında yer alıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı KPSS 2017/7 tercihleri başladı. Adaylar tercihlerini 23 Haziran-4 Temmuz 2017 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebilecekler. Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan ödemeler kısmında başvurularını gerçekleştirebilecekler. Peki, KPSS 2017/7 başvuru ücreti nereye yatırılacak?

23.6.2017Gündem
Üniversite tercihleri 18-26 Temmuzda

Üniversite tercihleri 18-26 Temmuz'da

ÖSYM, ön bilgi amaçlı 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu dün yayımladı. Adaylar,18-26 Temmuz arası tercih yapacak.

22.6.2017Eğitim

Tapu Kadastro memur alımı başvurusu nasıl yapılır? Tapu Kadastro memur alımı başvuru ücreti ne kadar?

Tapu Kadastro memur alımı başvurusunun nasıl yapılacağı binlerce memur tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer aldı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle personel alımı gerçekleştiriyor. Peki, Tapu Kadastro memur alımı başvurusu nasıl yapılır? Tapu Kadastro memur alımı başvuru ücreti ne kadar?

22.6.2017Gündem
2017 DGS ne zaman yapılacak

2017 DGS ne zaman yapılacak?

2017 DGS sınavının ne zaman yapılacağını merak eden binlerce öğrenci konuyla ilgili detayları araştırıyorlar. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tarihi belli oldu. Peki, öğrencilerin 4 yıllık lisans almak için girecekleri DGS sınavı ne zaman yapılacak?

22.6.2017Eğitim
2017 LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla erişime açıldı LYS tercihlerini kimler yapabilecek

2017 LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla erişime açıldı! LYS tercihlerini kimler yapabilecek?

2017 LYS tercih kılavuzu milyonlarca Üniversite hayali kuran aday tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla adayların erişimine açıldı. ÖSYM, ön bilgi amaçlı 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu internet sitesi üzerinden paylaştı. Buna göre tercihler 18-26 Temmuz arasında yapılacak. Adaylar kılavuzda yer alan Tablo 3’teki önlisans ve Tablo 4’teki lisans programları bilgilerine göre tercih işlemlerini yapacak. Peki, LYS tercihlerini kimler yapabilecek?

22.6.2017Eğitim
MEB, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt verdi

MEB, 'Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi

Bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 'Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi. İlköğretimce Ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı ve uygulama kılavuzuna göre sonuçlar önümüzdeki ay içerisinde görüntülenebilecek. Peki, 2017 bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

22.6.2017Eğitim
Gümüşhane Belediyesi başarılı öğrencilere burs verecek

Gümüşhane Belediyesi başarılı öğrencilere burs verecek

Gümüşhane Belediyesi başarılı öğrencilere burs verecek

22.6.2017Gümüşhane
Suudi Prense biat töreni

Suudi Prense 'biat' töreni

Suudi Arabistan'ın yeni Veliaht Prensi Muhammed bin Selman için Mekke'de biat töreni yapıldı.

22.6.2017Dünya
LYS 2017 adaylarına ÖSYMden önemli uyarı

LYS 2017 adaylarına ÖSYM'den önemli uyarı!

LYS 2017'ye katılım sağlayan yüz binlerce aday için ÖSYM bazı uyarılarda bulundu. Aday İşlemleri Sistemi'nde (AİS) yer alan bilgilerinde herhangi bir yanlışlık olduğunu düşünen adayların, 21 Haziran-03 Temmuz tarih aralığında değişiklik işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektiğini belirten ÖSYM, mevcut okul birinciliği olan fakat sistemde görünmeyenlerin sorunu mezun oldukları okul üzerinden düzeltebileceklerini ifade etti

21.6.2017Eğitim
LYS şampiyonlarına burs verecek

LYS şampiyonlarına burs verecek

Üniversite hayali kuran milyonlarca öğrenci Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçları ve yerleştirme puanlarının açıklanmasını heyecanla beklerken, onlar kadar heyecanlı bir bekleyişte üniversitelerde sürüyor. Adaylar iyi bir üniversiteye yerleşme hayali kurarken, üniversiteler de üstün başarılı öğrencilerin çekim merkezi olabilmek için kıyasıya yarışıyor.

21.6.2017Ekonomi
Sağlık Bilimleri Üniversitesinden LYS şampiyonlarına burs

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden LYS şampiyonlarına burs

Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Lisans Yerleştirme Sınavlarında (LYS) başarılı olan ve kendilerini tercih edecek öğrencilere Sağlık Bilimleri Haydarpaşa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (SAHADER) aracılığıyla burs verileceğini duyurdu.

21.6.2017Eğitim
Tapu Kadastro memur alımı başvurusu nasıl yapılır Tapu Kadastro başvuru ücreti ne kadar

Tapu Kadastro memur alımı başvurusu nasıl yapılır? Tapu Kadastro başvuru ücreti ne kadar?

Tapu Kadastro memur alımı başvurusu nasıl yapılacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. Tapu Kadastro personel alımına 487 adet Büro Personeli ve 813 adet Tekniker unvanında olmak üzere toplam 1300 adet sözleşmeli personel alınacak. Ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personeli pozisyonlarının bulunduğu Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır. Peki, Tapu Kadastro memur alımı başvurusu nasıl yapılır? Tapu Kadastro başvuru ücreti ne kadar?

20.6.2017Gündem
Memur alımı başvurusu ÖSYM tarafından ne zaman erişime açılacak Toplam 2 bin 780 memur alımı yapılacak

Memur alımı başvurusu ÖSYM tarafından ne zaman erişime açılacak? Toplam 2 bin 780 memur alımı yapılacak!

Memur alımı başvurusunun ÖSYM tarafından ne zaman erişime açılacağı binlerce memur olma hayali kuran vatandaş tarafından merak edilen konular arasında yer aldı. Memur alımı için ÖSYM'nin yapacağı yerleştirme işlemleri konusunda vatandaşlara bilgilendirmeler yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, Devlet Personel Başkanlığına gönderilen toplam 2.780 kadro ve pozisyon incelenerek ÖSYM Başkanlığına gönderilmiş olup, söz konusu kadro ve pozisyonlar için 21 Haziran - 03 Temmuz 2017 tarihleri arasında adayların tercihleri alınacak.

20.6.2017Gündem
Sivasta eğitimde yıl sonu değerlendirme toplantısı

Sivas'ta eğitimde yıl sonu değerlendirme toplantısı

Sivas'ta eğitimde yıl sonu değerlendirme toplantısı

20.6.2017Sivas
Yetenek yarışı

Yetenek yarışı

Güzel sanatlar ve spor liseleri gibi yetenekle öğrenci alan okullara başvurular, 23 Haziran’da sona erecek. Yetenek sınavı ise 3-7 Temmuz arasında tek aşamalı olarak okullarda oluşturulacak komisyonlarca yapılacak.

20.6.2017Eğitim
Sıralamalarda çok yığılma olmayacak

Sıralamalarda çok yığılma olmayacak

1 milyon 72 bin 396 adayın başvurduğu Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sona erdi. Sonuçların 11 Temmuz’da açıklanmasıyla adaylar tercih telaşına düşecek.

20.6.2017Eğitim
KPSS 2017/6 tercihleri ne zaman başlayacak KPSS tercihlerine kimler başvurabilecek

KPSS 2017/6 tercihleri ne zaman başlayacak? KPSS tercihlerine kimler başvurabilecek?

KPSS 2017/6 tercihleri ne zaman başlayacağı binlerce memur adayı tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer aldı. KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar KPSS tercih kılavuzunun yayınlanmasını bekliyor. KPSS tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından adaylar kendilerini yakın hissettikleri meslekler için tercihlerde bulunacaklar. KPSS tercihlerinin yanı sıra bu tercihlere kimlerin başvurabileceği de merak ediliyor. Peki, KPSS 2017/6 tercihleri ne zaman başlayacak? KPSS tercihlerine kimler başvurabilecek?

19.6.2017Eğitim
MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2017 Bursluluk sınavı soru ve cevapları

MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2017 Bursluluk sınavı soru ve cevapları

MEB bursluluk sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. 10 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen bursluluk sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak eden vatandaşlar araştırmalarını sürdürüyorlar. MEB'in resmi internet sayfasını sürekli takip eden vatandaşlar, sınavın açıklanacağı net tarihi merak ediyorlar. Peki, MEB bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2017 Bursluluk sınavı soru ve cevapları.

19.6.2017Gündem
(Görüntülü Haber) Burak Kılanç, Puanı değil başarı sırasını dikkate alın

(Görüntülü Haber) Burak Kılanç, "Puanı değil başarı sırasını dikkate alın"

(Görüntülü Haber) Burak Kılanç, "Puanı değil başarı sırasını dikkate alın"

19.6.2017Fatih
Burak Kılanç, Puanı değil başarı sırasını dikkate alın

Burak Kılanç, "Puanı değil başarı sırasını dikkate alın"

Burak Kılanç, "Puanı değil başarı sırasını dikkate alın"

19.6.2017Fatih
LYS sonuçları ne zaman açıklanacak LYS sonuç tarihi

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS sonuç tarihi

LYS sonuçları için üniversite adaylarının heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Hayallerindeki üniversiteyi okumak isteyen vatandaşların merakla araştırdığı 2017 LYS sonuçları, birçok öğrencinin kariyerini belirlemesine imkan tanıyacak. Tercih işlemlerini gerçekleştirerek bölüm için bekleyişe geçecek olan adaylar, LYS sonuçları sonrasında son kararlarını verecek.

19.6.2017Eğitim
LYS bu yıl ilk defa Ereğli’de gerçekleştirildi

LYS bu yıl ilk defa Ereğli’de gerçekleştirildi

LYS bu yıl ilk defa Ereğli’de gerçekleştirildi

19.6.2017Ereğli
Romantik olmak istemeyen denizkızları

Romantik olmak istemeyen denizkızları

Seda Hepsev’in 6. kişisel sergisi “Sirenler ve Denizkızları” x-ist’te izleyiciyle buluşuyor.

19.6.2017Keyif
2017 LYS soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı LYS sonuçları ne zaman açıklanacak

2017 LYS soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı! LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 LYS soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı ve binlerce aday bunca zamandır hazırlandıkları sınavın soru ve cevaplarını kontrol etmeye başladılar. Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) son oturumu edebiyat-coğrafya sınavı LYS-3 yapıldı. LYS maratonu, bugün yapılan LYS-3 ile sona erdi. LYS'nin bitmesinin hemen ardından ÖSYM flaş bir şekilde LYS soru ve cevaplarını açıkladı. Sınavlarını kontrol etmeye başlayan öğrenciler bir yandan da LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladılar. Peki, LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, LYS soru ve cevapları.

18.6.2017 Gündem
Öğrencilerin 09.45 koşusu

Öğrencilerin 09.45 koşusu

Öğrencilerin 09.45 koşusu

18.6.2017Merkez
LYS-3 sona erdi... LYSye girmek için alçısını söktü ama... – 2

LYS-3 sona erdi... LYS'ye girmek için alçısını söktü ama... – 2

Beş oturumda yapılan LYS maratonu tamamlandı. 832 bin 994 adayın başvurduğu, en geniş katılımlı ikinci sınav olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) sona erdi. Sınav sonuçları, 11 Temmuz’da açıklanacak. Adaylar sınavın kolay olduğunu belirtirken, soruların güncel konulardan çıktığını söylediler. Açık uçlu soruları da rahatlıkla çözdüklerini anlatılar. Bursa'da dün akşam kırılan sağ ayağı alçılı olarak Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) gelen 26 yaşındaki Cihat Özkan, aldığı raporu ÖSYMye bildirmediği için salona alınmadı. Ayağındaki alçıyı sökerek salona girmek isteyen Özkan, bu kez kimlik yerine ehliyetle geldiği için sınava giremeyince gözyaşlarına boğuldu.

18.6.2017Haber
ÖSYM LYS sonuçları için tarih verdi

ÖSYM LYS sonuçları için tarih verdi

LYS'nin tüm oturumlarının tamamlanması ardından tüm gözler sonuçlara çevrildi. Toplamda beş oturumdan oluşan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavları bugün edebiyat-coğrafya sınavıyla tamamlandı. Sınav stresini geride bırakan adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi araştırmaya başladı. Peki, 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

18.6.2017Eğitim
LYS-3 sona erdi... LYSye girmek için alçısını söktü ama... - 1

LYS-3 sona erdi... LYS'ye girmek için alçısını söktü ama... - 1

Beş oturumda yapılan LYS maratonu tamamlandı. 832 bin 994 adayın başvurduğu, en geniş katılımlı ikinci sınav olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) sona erdi. Sınav sonuçları, 11 Temmuz’da açıklanacak. Adaylar sınavın kolay olduğunu belirtirken, soruların güncel konulardan çıktığını söylediler. Açık uçlu soruları da rahatlıkla çözdüklerini anlatılar. Bursa'da dün akşam kırılan sağ ayağı alçılı olarak Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) gelen 26 yaşındaki Cihat Özkan, aldığı raporu ÖSYMye bildirmediği için salona alınmadı. Ayağındaki alçıyı sökerek salona girmek isteyen Özkan, bu kez kimlik yerine ehliyetle geldiği için sınava giremeyince gözyaşlarına boğuldu.

18.6.2017Haber
LYSnin son oturumu sona erdi

LYS'nin son oturumu sona erdi

LYS'nin son oturumu sona erdi

18.6.2017Merkez
LYSye girebilmek için kırık ayağındaki alçıyı söktü, kimliği olmadığı için sınava giremedi

LYS'ye girebilmek için kırık ayağındaki alçıyı söktü, kimliği olmadığı için sınava giremedi

LYS'ye girebilmek için kırık ayağındaki alçıyı söktü, kimliği olmadığı için sınava giremedi

18.6.2017Merkez
LYSye koşarak yetiştiler

LYS'ye koşarak yetiştiler

LYS'ye koşarak yetiştiler

18.6.2017Karabük

LYS'de 9.45 kuralı öğrencileri koşturdu 

LYS'de 9.45 kuralı öğrencileri koşturdu 

18.6.2017Adana
Sınava giren çocuklarını Kuran okuyarak beklediler

Sınava giren çocuklarını Kuran okuyarak beklediler

Sınava giren çocuklarını Kuran okuyarak beklediler

18.6.2017Antalya
LYS-3 sona erdi... LYSye girmek için alçısını söktü ama...

LYS-3 sona erdi... LYS'ye girmek için alçısını söktü ama...

Beş oturumda yapılan LYS maratonu tamamlandı. 832 bin 994 adayın başvurduğu, en geniş katılımlı ikinci sınav olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) sona erdi. Sınav sonuçları, 11 Temmuz’da açıklanacak. Adaylar sınavın kolay olduğunu belirtirken, soruların güncel konulardan çıktığını söylediler. Açık uçlu soruları da rahatlıkla çözdüklerini anlatılar. Bursa'da dün akşam kırılan sağ ayağı alçılı olarak Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) gelen 26 yaşındaki Cihat Özkan, aldığı raporu ÖSYMye bildirmediği için salona alınmadı. Ayağındaki alçıyı sökerek salona girmek isteyen Özkan, bu kez kimlik yerine ehliyetle geldiği için sınava giremeyince gözyaşlarına boğuldu.

18.6.2017Eğitim
LYSde sıkı arama

LYS'de sıkı arama

LYS'de sıkı arama

18.6.2017Kayseri
İstanbulda LYS heyecanı (2)

İstanbul'da LYS heyecanı (2)

İstanbul'da LYS heyecanı (2)

18.6.2017İstanbul
Zonguldak’ta LYS heyecanı

Zonguldak’ta LYS heyecanı

Zonguldak’ta LYS heyecanı

18.6.2017Zonguldak
Gecikme isyanı

Gecikme isyanı

Lisans Yerleştirme Sınavları’nın üçüncü oturumu olan LYS-2’de de (Fen Bilimleri) manzara değişmedi. Saat 10.00’da başlayacak sınav için kapılar yine 09.45’te kapandı.

17.6.2017Eğitim
Uzmanlar LYS-2’yi yorumladı: Çalışanın yapabileceği bir sınavdı

Uzmanlar LYS-2’yi yorumladı: Çalışanın yapabileceği bir sınavdı

470 bin 409 kişinin başvurduğu LYS-2’de (Fen Bilimleri) adaylar fizik, kimya ve biyoloji alanlarında toplamda 90 soruyu, 135 dakikada yanıtladı. Sınavda, üç açık uçlu soru yer aldı. Uzmanlara göre, LYS-2 orta zorlukta, çalışanın yapabileceği bir sınav oldu. İşte uzmanların LYS-2 yorumları:

17.6.2017Eğitim