MENÜ

Yerleşim

Yerleşim ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yerleşim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yerleşim haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 23.929 Yerleşim haberi bulunmuştur.

Yerleşim Haberleri

İsrail güçleri 6 Filistinliyi yaraladı

İsrail güçleri 6 Filistinliyi yaraladı

İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım Duvarı'nı protesto eden Filistinlilere müdahale etti, 2'si gazeteci 6 kişi plastik mermiyle yaralandı.

19.04.2019Dünya
Cuma namazı nasıl kılınır ve kaç rekattır

Cuma namazı nasıl kılınır ve kaç rekattır?

Cuma namazının nasıl kılındığı ve kaç rekat olduğu, bugün camilere gidecek olan binlerce kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. İbadetlerini gerçekleştirmek isteyen birçok vatandaşın araştırdığı Cuma namazı nasıl kılınır sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yanıtlandı. Peki, Cuma namazı kaç rekat ve nasıl kılınır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

19.04.2019Gündem
Arkeoloji kataloğu alay konusu oldu

Arkeoloji kataloğu alay konusu oldu

GEÇEN hafta Harbiye Hilton İstanbul Convention ile Exhibition Center’da düzenlenen Heritage fuarında, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin özverili çalışmaları ile kurulan Avrupa Birliği - Türkiye Anadolu Arkeolojisi ve Kültürel Miras Enstitüsü Projesi’nin tanıtımı yapıldı.

19.04.2019Gündem
AK Partinin itiraz dilekçesinde belirttiği adresler AA tarafından görüntülendi

AK Parti'nin itiraz dilekçesinde belirttiği adresler AA tarafından görüntülendi

AK Parti’nin, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimine ilişkin Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sunduğu itiraz dilekçesinde, Büyükçekmece’de usulsüz seçmen kaydı yapıldığı belirtilen adresler Anadolu Ajansı (AA) tarafından görüntülendi.

17.04.2019Gündem
İşte AK Partinin YSKya yaptığı olağanüstü itirazın detayları

İşte AK Parti'nin YSK'ya yaptığı olağanüstü itirazın detayları

AK Parti'nin Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sunduğu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptali ve yenilenmesi talepli 44 sayfalık olağanüstü itiraz dilekçesinde, İstanbul'un 39 ilçesinde 31 bin 280 sandıkta yapılan oy verme işlemleri sonrasında hazırlanan sandık sonuç tutanaklarında ciddi maddi hatalar ve usulsüzlükler tespit edildiği belirtildi. Dilekçede, geçersiz oy pusulalarının bazılarının kayıp olduğu, oy kullanan seçmen sayısı ile tutanaklara işlenen oy sayıları eşit olması gerekirken, 12 bin 410 sandıkta eşitliğin sağlanamadığı aktarıldı. Seçmen listesinde yapılan bütün bu maddi hatalar ve/veya kasti yanlışlıklar ve kanuna aykırılıklar sebebiyle gerçek durumu tespit edilemeyen şüpheli oy sayısının 300 binden fazla olduğu bildirildi. Bu şekilde, sandık kurullarının hataları ve yanlış işlemleri sonucu meydana gelen eksik veya fazla oy sayısının 25 bin 313 olduğu, bunun da seçimlerin sonucunu doğrudan etkilediği belirtildi.

17.04.2019Gündem
AK Partiden Maltepe için yeni adım: Yargıya taşındı

AK Parti'den Maltepe için yeni adım: Yargıya taşındı

AK Parti Maltepe İlçe Başkanlığı,  31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin Maltepe'deki usulsüzlük iddialarını yargıya taşıdı.

17.04.2019Gündem
Son dakika... AK Parti’den İstanbuldaki itirazlarla ilgili önemli açıklamalar

Son dakika... AK Parti’den İstanbul'daki itirazlarla ilgili önemli açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz İstanbul’da seçim sonuçlarına yönelik itirazlar hakkında açıklama yaptı. Yavuz açıklamasında "Sayım döküm cetvellerinde acayip hatalar, eksikler var. Bunlar müşterek, kasıtlı ve organizeli yapılmıştır. Mühürsüz oy adedi 5 bin 388'dir. 694'ü imzasıdır, 294'ü boştur, 498 tanesi eksiktir, 1335 tanesinde bir takım eksiklikler söz konusudur" ifadelerini kullandı.

17.04.2019Gündem
İki göl arasındaki cennet Interlaken

İki göl arasındaki cennet Interlaken

Bernese Alpleri'nin göbeğinde, berrak göllerle çevrili olan Interlaken, İsviçre'nin merkezindeki Bern Kantonundaki bir yerleşim birimi. 'İki göl arasında' anlamındaki adından da anlaşılabileceği gibi Interlaken, Aare Nehri'nin beslediği Thun ve Brienz gölleri arasındaki dar bir kara şeridi üzerinde yer alıyor.

17.04.2019Seyahat
‘Gladyatörler Kenti’nin tiyatrosu gün ışığına çıkıyor

‘Gladyatörler Kenti’nin tiyatrosu gün ışığına çıkıyor

Muğla'nın Yatağan ilçesinde dünyanın en büyük mermer şehri olarak bilinen Stratonikeia Antik Kenti'ndeki 2200 yıllık antik tiyatro gün ışığına çıkarılıyor. UNESCO Kültürel Mirası Geçici Listesi’nde yer alan ve ‘Gladyatörler Şehri’ olarak da bilinen Strakonikeia Antik Kenti’nde 12 ay kazı çalışması yürütülüyor.

17.04.2019Seyahat
AK Partili Yavuz: Elimizi nereye atsak, onlarca kanunsuzluk örneği görüyoruz

AK Partili Yavuz: Elimizi nereye atsak, onlarca kanunsuzluk örneği görüyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçim tartışmalarına ilişkin, "Elimizi nereye atsak, onlarca kanunsuzluk örneği görüyoruz. Bunlara tam kanunsuz demeyeceksek, bunlar birer iptal nedeni olmayacaksa, ne, ne zaman, nasıl iptal nedeni olacak? Bu kadarı ne Ankara'da ne başka yerde hiç ortaya çıkmadı." dedi.

16.04.2019Gündem
Duyguların gölü Wolfgangsee

Duyguların gölü Wolfgangsee

Avusturya'nın göller bölgesi olan Salzkammergut'ta yer alan Wolfgang Gölü, tertemiz suyu, harika doğası, yüzlerce otel ve restoranıyla ülkenin gözde turizm merkezlerinden birisi. Yüzey alanı 13 kilometrekare olan göl Wolfgangsee olarak da biliniyor. Ayrıca bölgenin en büyük ikinci gölü…

15.04.2019Seyahat
Kuş cenneti ve batık minare ziyaretçilerini bekliyor

Kuş cenneti ve batık minare ziyaretçilerini bekliyor

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Kızılırmak Deltası, Asarkale ve ‘batık minare’, Samsun'un ilgi gören tarihi ve doğal güzellikleri arasında yer alıyor. Samsun’un 19 Mayıs, Bafra ve Alaçam ilçeleri sınırlarında bulunan, Kızılırmak’ın denize döküldüğü bölgeyi de içine alan 56 bin hektar alana sahip Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Türkiye’nin önemli biyolojik zenginlik alanlarının biri olarak dikkati çekiyor.

15.04.2019Seyahat
Yüzyılın anlaşması Filistine devlet statüsü getirmiyor

"Yüzyılın anlaşması" Filistin'e devlet statüsü getirmiyor

Washington Post gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın "yüzyılın anlaşması" olarak adlandırılan Ortadoğu barış planının, Filistinlilerin gündelik hayatına birtakım iyileştirmeler getirmekle birlikte bağımsız bir Filistin devleti kurulmasını önermediğini ileri sürdü.

15.04.2019Dünya
Pakistanda fırtına can aldı

Pakistan'da fırtına can aldı

Pakistan’ın Karaçi şehrinde devam eden fırtınada ölü sayısı 3’e, yaralı sayısı 35’e yükseldi. Şehirdeki tüm uçuşlar bir sonraki emre kadar iptal edildi.

15.04.2019Dünya
19 yıl önce bulundu, 2 bin yıllık fiyat listesi olduğu ortaya çıktı

19 yıl önce bulundu, 2 bin yıllık fiyat listesi olduğu ortaya çıktı

Muğla'nın Yatağan ilçesinde bulunan 2 bin yıllık meclis duvarlarında, Roma Dönemi'nde satılan ürünlere ait fiyat listesi ortaya çıkarıldı.

15.04.2019Seyahat
Giresun Adası için UNESCO sürecinde sona gelindi

Giresun Adası için UNESCO sürecinde sona gelindi

Giresun Adası'nın Dünya Miras Geçici Listesi'ne alınması için UNESCO'ya rapor sunuldu. Giresun Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarımı Bölüm Başkanı Dr. Gazanfer İltar, "Hem mitolojideki yeri hem arkeolojik buluntuları hem de kuş türleri ve endemik bitki türleriyle ada bulunmaz bir numunedir" dedi.

15.04.2019Seyahat
Çalış, yorul, öğren ve bedava tatil yap

Çalış, yorul, öğren ve bedava tatil yap

TaTuTa... Yani Tarım, Turizm, Takas... Buğday Derneği’nin koordinatörlüğünde doğa dostu üretim yapan çiftliklerin, tesislerin bir araya gelerek oluşturduğu ağın gönüllü çalışana en çok ihtiyaç duyduğu günlerdeyiz. Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış çiftliklerde hem yeni beceriler edinebilir hem de para harcamadan tatil yapabilirsiniz. Bazılarını sizin için derledik ancak tam listeye www.tatuta.org adresinden ulaşmak mümkün.

15.04.2019Seyahat
Türkiye’nin en yükseği... Son durumu görüntülendi

Türkiye’nin en yükseği... Son durumu görüntülendi

ARTVİN’de, Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren ve tamamlandığında 270 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise 3’üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı'nda 85 metre gövde yüksekliğine ulaşıldı.

13.04.2019Ekonomi
Bugün Cuma namazı saat kaçta İllerin Cuma namazı saatleri

Bugün Cuma namazı saat kaçta? İllerin Cuma namazı saatleri

Cuma namazı saati hakkında Diyanet İşleri Başkanlığının yayımladığı bilgileri araştıran vatandaşlar, ibadetlerini gerçekleştireceği saati merak ediyor. Günlerin uzaması dolayısıyla her geçen gün biraz daha geriye doğru giden Cuma namazı saati, bugün de Müslümanların sorguladığı konular arasında yer alıyor. Peki, İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere tüm illerde Cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte, 12 Nisan Cuma gününe dair Diyanet'ten alınan namaz saatleri bilgileri

12.04.2019Gündem
Trafik, gürültü şampiyonu oldu

Trafik, gürültü şampiyonu oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 23 il için 2012'de başlatılan ve 2016'da tamamlanan "şehirlerin stratejik gürültü haritaları" çalışmalarına 23 il daha eklendi. Harita sonuçlarına göre şehirlerde gürültü kirliliği nedenleri arasında "trafik", birinci sırada geldi.

11.04.2019Ekonomi
Sağlık Ocağı çalışma saatleri 2019 | Sağlık ocakları kaçta kapanıyor

Sağlık Ocağı çalışma saatleri 2019 | Sağlık ocakları kaçta kapanıyor?

Sağlık ocakları, mahalle, köy, idari birimlerde vatandaşlara sağlık hizmeti veren ve hastalara teşhis konulan, devlet kurumu olarak tanımlanıyor. Sağlık hizmeti almak isteyen vatandaşlar, internetten sağlık ocakları çalışma saatlerini sıklıkla sorguluyor. Peki, sağlık ocakları mesai saatleri kaçta başlıyor? İşte, 2019 yılı sağlık ocakları açılış-kapanış ve öğle arası başlangıç/bitiş saatleri ile ilgili bazı bilgiler...

10.04.2019Gündem
Peri bacalarının en fazla olduğu yer Zelve Vadisi

Peri bacalarının en fazla olduğu yer Zelve Vadisi

Kapadokya'daki Zelve Ören Yeri Aktepe’nin kuzey yamaçlarına kurulmuş olup üç vadiden oluşuyor. Peri bacalarının en fazla olduğu Zelve'deki peri bacaları geniş gövdeli ve sivri uçlu…

10.04.2019Seyahat
1850 yıllık sütunlar ayağa kalkacak

1850 yıllık sütunlar ayağa kalkacak

MUĞLA'nın Yatağan ilçesindeki, UNESCO'nun Dünya Miras Geçici Listesi'ne aldığı Stratonikeia antik kentindeki 1850 yıllık kuzey şehir kapısındaki altı sütun ayağa kaldırılacak.

9.04.2019Kitap Sanat
Beyaz zirvelerden yeşil bahara indim

Beyaz zirvelerden yeşil bahara indim

Genelde kış tatillerinde tercih edilen Alpler, karların erimeye başlayıp yeşile yer açtığı bahar zamanı da muazzam oluyormuş meğer! Mart ayının son haftasında Fransız Alpleri’ndeki Val d’Arly bölgesine gittim. Zirvedeki karlardan bahara doğru kayıp geleneksel dağ güzelliklerini tattım. Kesin bilgi, yayalım; bölgedeki şarap ve yemek lezzetlerinin mevsimi yok!

9.04.2019Seyahat
BMden Libyada çatışmalara son verme ve diyalog çağrısı

BM'den Libya'da çatışmalara son verme ve diyalog çağrısı

BM Genel Sekreteri Guterres, Libya'da askeri operasyonlara derhal son verilmesi ve diyalog çağrısında bulundu.

9.04.2019Dünya
BMden Netanyahuya Batı Şeria yanıtı

BM'den Netanyahu'ya Batı Şeria yanıtı

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Batı Şeria'yı ilhak vaadine ilişkin, "Bizim tarafımızdan bütün yerleşim birimleri, uluslararası hukuka göre yasa dışı ve müzakere edilmiş iki devletli çözüm olasılığını büyük ölçüde azaltıyor." dedi.

9.04.2019Dünya
Batı Şeriadaki ilhak ABD ile koordineli yapılacak”

"Batı Şeria'daki ilhak ABD ile koordineli yapılacak”

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yeniden başbakanlık koltuğuna oturması halinde işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini "İsrail'e ilhak" etme planını ABD yönetimi ile koordineli şekilde yapacağını açıkladı.

8.04.2019Dünya
Kurtulmuştan Netanyahunun Batı Şeria vaadine tepki

Kurtulmuş'tan Netanyahu'nun Batı Şeria vaadine tepki

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Netanyahu’nun, seçim yatırımı olarak Batı Şeria’yı ilhak etme vaadi hem uluslararası hukuk, hem bölge barışı adına son derece tehditkar ve tehlikelidir" ifadelerini kullandı.

8.04.2019Gündem
Sinopta korkutan yangın

Sinop'ta korkutan yangın

Sinop'un Erfelek ilçesine bağlı Akça söğüt Göller mevkisinde çıkan yangında 5 dönüm ormanlık arazi zarar gördü.

8.04.2019Gündem
İsrail seçim günü Batı Şeria ve Gazzedeki geçişleri kapatacak

İsrail seçim günü Batı Şeria ve Gazze'deki geçişleri kapatacak

İsrail'de 9 Nisan'da yapılacak genel seçimler nedeniyle Batı Şeria ve Gazze'ye tüm giriş çıkışların kapatılacağı bildirildi.

8.04.2019Dünya
İngiltereden İsraile kınama

İngiltere'den İsrail'e kınama

İngiltere, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yeni Yahudi yerleşim birimlerini inşa etme kararını kınadı.

8.04.2019Dünya
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, basın toplantısı düzenledi. "YSK'ya telkin, tehdit içeren açıklamalar suçtur." diyen Çelik, "İkide bir 'biz kazandık' diyorlar. Peki bu kadar rahatsanız, oyların sayılması konusunda bu telaşınız niye?" diye konuştu. Çelik, "YSK'nın varlığına dönük tehdit açıklamasıyla esasında kendi varlığınızı da oluşturan siyasi partileri de oluşturan hukukla kavga ediyorsunuz, o hukuka meşruiyetini veren millet iradesiyle de kavga etmiş oluyorsunuz." dedi.

7.04.2019Gündem
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan İsraile sert tepki

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e sert tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Batı Şeria" açıklaması nedeniyle İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya tepki gösterdi.

7.04.2019Dünya
Sıfır atıkla İstanbul’un ihtiyacı kadar tasarruf

Sıfır atıkla İstanbul’un ihtiyacı kadar tasarruf

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) Ürdün’de düzenlediği Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesel Zirvesi’ne katıldı.

7.04.2019Ekonomi
Bir otel, çok tatil

Bir otel, çok tatil

Saklıkent’e, Kekova’ya, Kalkan’a tekne ve dalış turları, Meis Adası gezi turu, Xanthos, Letoon, Tlos gibi antik yerleşim yerleri, Akdeniz’in en güzel plajları ve kasabaları… Bir tatille birçok güzelliği bir arada yaşamayı mümkün kılan Soothe Hotel Kalkan, baştan aşağı yenilenen haliyle hem çocuklar hem de yetişkinler için birçok olanağı bir arada sunuyor.

7.04.2019Seyahat
Netanyahudan skandal sözler: İlhak edeceğim

Netanyahu'dan skandal sözler: İlhak edeceğim

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 9 Nisan'daki seçimden galip çıkıp yeniden başbakanlık koltuğuna oturması halinde işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini "İsrail'e ilhak" etmeyi planladığını söyledi.

6.04.2019Dünya
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Teröre karşı ortak mücadele Asyada ortak hedef olmalı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: "Teröre karşı ortak mücadele Asya'da ortak hedef olmalı"

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Din, dil, inanç farkı gözetmeden, terörün hiçbir şekline herhangi bir kisve altında müsamaha göstermeden, teröre karşı samimi, kararlı ve tutarlı bir şekilde ortak mücadele Asya kıtasındaki tüm ülkelerin ortak hedefi olmalıdır. " dedi.

6.04.2019Gündem
İranda sel felaketinin bilançosu ağır

İran'da sel felaketinin bilançosu ağır

İran'da günlerce süren şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen sel felaketinde 70 kişi hayatını kaybederken ülke genelindeki zarar 500 milyon doları aştı.

6.04.2019Dünya
Güney Korede korkutan yangın: Ölü ve yaralılar var

Güney Kore'de korkutan yangın: Ölü ve yaralılar var

Güney Kore'nin Gangwon bölgesinde Sokcho kentinde dağlık alanda başlayan yangın yerleşim bölgesine doğru yaklaştığı bildirildi.

5.04.2019Dünya
Çinde kimya tesisinin patladığı sanayi bölgesi kapatılıyor

Çin'de kimya tesisinin patladığı sanayi bölgesi kapatılıyor

Çin'in doğusunda Ciangsu eyaletinde geçen ay sonunda patlama meydana gelen kimya tesisinin bulunduğu sanayi bölgesinin kapatılması kararı alındı.

5.04.2019Dünya
Moskovada Putin-Netanyahu görüşmesi

Moskova'da Putin-Netanyahu görüşmesi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile başkent Moskova’da görüştü.

4.04.2019Dünya
Netanyahudan Gazzenin sahibiymiş gibi açıklama

Netanyahu'dan 'Gazze'nin sahibiymiş' gibi açıklama

İsrail Başbakanı Netanyahu, birçok Arap lidere Gazze'nin kontrolünü önerdiğini belirterek, "Gazze'yi alacak birini umuyordum ama bunu yapmak isteyen kimse olmadı." diyerek adeta "Gazze'nin sahibiymiş" gibi açıklama yaptı.

4.04.2019Dünya
Helikopterler engelleri lazerle görecek

Helikopterler engelleri lazerle görecek

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile Meteksan Savunma arasında fiber lazer tabanlı Aktif Helikopter Engel Tespit Sistemi Projesi imzalandı.

4.04.2019Teknoloji
İmzalar atıldı Helikopterler engelleri lazerle görecek

İmzalar atıldı! Helikopterler engelleri lazerle görecek

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile Meteksan Savunma arasında fiber lazer tabanlı Aktif Helikopter Engel Tespit Sistemi Projesi imzalandı. Aktif HETS Projesi ile helikopter platformları başta olmak üzere hava araçlarının alçak irtifa uçuş koşullarında seyir güvenliği artırılacak. Bu güvenlik, helikopterlerin kaza kırımında önemli bir yer tutan telle/engelle çarpışma durumlarına yönelik sesli ve görsel ikazların pilotlara uygun zamanda verilmesini sağlayan milli olarak geliştirilen zararsız bir lazer sistemiyle sağlanacak. Söz konusu tehlikelere karşı ayrıca TSK envanterindeki muhtelif türdeki helikopterlerde kullanılmak üzere pasif kayan harita tabanlı helikopter engel tespit sistemi yazılımı yüklü 457 tabletin de teslimatı gerçekleştirildi.

4.04.2019Ekonomi
Malezyadaki dev hortum yürekleri ağza getirdi

Malezya'daki dev hortum yürekleri ağza getirdi

Malezya'nın Penang Adası'nda çıkan ve yerleşim alanlarına kadar ilerleyen dev hortum yürekleri ağza getirdi.

4.04.2019Haber
Yer Muğla... 2 bin yıllık fiyat listesi olduğu anlaşıldı

Yer Muğla... 2 bin yıllık fiyat listesi olduğu anlaşıldı

MUĞLA'nın Yatağan ilçesindeki bulunan 2 bin yıllık meclis duvarlarında, Roma Dönemi'nde satılan tüm ürünler ile verilen hizmetlerinin karşılığının yazdığı ortaya çıktı. 19 yıl önce bulunan duvardaki yazılar arkeologlar tarafından yeni çözülünce üstünde 2 bin yıllık fiyat listesi olduğu anlaşıldı.

3.04.2019Gündem

Yazar Sonuçları

3 ülke 3 seçim

İsrail 9 Nisan parlamento seçimi sonuçları açıklandı. Seçimden Başbakan Netanyahu’nun sağcı Likud Partisi 36 sandalye ile ilk parti olarak çıktı. Bu sonuca göre Başbakan Netanyahu’nun tekrar İsrail Hükümetini kurma şansı yüksek.

16.04.2019

Kıbrıs’ta Kıbrıslı gibi...

“Kıbrıs sadece lüks otel, kumarhane, Sibel Can, Ebru Gündeş ve eller havaya muhabbetinden ibaret değil. Yıllardır gidip de Karpaz’ı görmeyen o kadar çok insan var ki! Nelerden mahrum kaldıklarını bir bilseler...” Kıbrıslı gazeteci ve fotoğrafçı Kutup Dalgakıran bize memleketini, Kıbrıs’ta Kıbrıslı gibi yaşamanın ipuçlarını anlattı. Gelin adanın kuzeyindeki eşsiz koyları ve lezzetleri onun rehberliğinde keşfe çıkalım.

15.04.2019

İsrail seçimleri ve bölgesel yansımaları

İsrail 9 Nisan günü erken Parlamento seçimine gitti. Zamanında olsaydı seçim 7 ay sonra, 5 Kasım tarihinde yapılacaktı. İsrail’de bundan önceki son genel seçim 17 Mart 2015 tarihinde yapılmıştı.

11.04.2019