MENÜ

Yerel Seçim

Yerel Seçim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yerel Seçim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.856 Yerel Seçim haberi bulunmuştur.

Yerel Seçim Haberleri

Erdoğan’ın aday mesaisi

Erdoğan’ın aday mesaisi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yerel seçim mesaisi kapsamında kurmaylarıyla il ve ilçe bazında öne çıkan isimleri değerlendirdi.

13.11.2018Gündem
AK Parti’den Kürt seçmen analizi

AK Parti’den Kürt seçmen analizi

AK Parti, yerel seçim sonuçlarını etkileyecek tüm denklemleri dikkate alan bir çalışma yapıyor.

12.11.2018Gündem
CHP illerde sandık kuracak

CHP illerde sandık kuracak

CHP Parti Meclisi (PM), çarşamba günü yerel seçim gündemiyle toplanacak. Olağanüstü toplantıda, il ve ilçe örgütü ile milletvekillerinin üzerinde uzlaştığı 150’nin üzerinde belediye başkan adayı PM’nin görüşüne sunulacak.

12.11.2018Gündem
Mansur Yavaş’la ilk temas

Mansur Yavaş’la ilk temas

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Mansur Yavaş’la ilgili “İYİ Parti Ankara adaylığını tercih etmesini çok isterim” sözlerinin ardından ilk resmi temas bugün gerçekleştirilecek.

12.11.2018Gündem
İYİ Partinin adaylığını tercih etmesini çok isterim

"İYİ Parti'nin adaylığını tercih etmesini çok isterim"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mansur Yavaş'ın yerel seçimde İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını tercih etmesini çok istediğini söyledi.

9.11.2018Gündem
İçişleri Bakanlığından yolsuzluk açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan "yolsuzluk" açıklaması

İçişleri Bakanlığından, bazı internet sitelerinde yer alan Van, Siirt, Tunceli, Şırnak, Hakkari, Mardin, Ağrı ve Diyarbakır belediyelerinde yolsuzluk imasındaki gerçek dışı haberlerin, terör örgütünün stratejisi kapsamında yer aldığı, bu haberde iddia edilen hususların 2017 yılı Sayıştay raporunun çarpıtılması ve borç rakamlarının gerçeğe aykırı olarak kullanıldığı belirtildi.

6.11.2018Gündem
Mehmet Özhaseki: Çok oy almak için defolu aday göstermeyiz

Mehmet Özhaseki: Çok oy almak için defolu aday göstermeyiz

AK Parti’de 31 Mart yerel seçimleri için adaylık başvuruları bugün başlıyor. Partinin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı ve adı kulislerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçen Mehmet Özhaseki, adayları nasıl belirlediklerini anlattı. Yerelde MHP ile ittifakın sona ermesinin sonuçlara olası etkilerini de konuştuğumuz Özhaseki, büyükşehirler konusunda iddialı: “İzmir’de kazanacağız ve İzmirlilere o lezzeti tattırıp hizmetlerimizle kalıcı olacağız.”

4.11.2018Gündem
CHP bölge toplantılarını tamamladı

CHP bölge toplantılarını tamamladı

CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, 11 ilde yaptığı bölge toplantılarını değerlendirirken, “Örgütte motivasyon oluştu. Dosta düşmana ‘CHP tartışır ama tartıştıktan sonar tek noktaya kilitlenir, ortak hedefte birleşir’ duruşunu gösterdik” dedi. Genel Başkan Yardımcısı Salıcı’nın başkanlığında yapılan 11 toplantıya toplam 3 bin 158 mevcut yönetci ile daha önceki dönemlerde parti yönetiminde görev yapan isimlerle milletvekili ve belediye başkanları katıldı. Toplantılarda 713 partili söz alarak görüş ve eleştirilerini dile getirdi.

29.10.2018Gündem
BBPden yerel seçim kararı

BBP'den "yerel seçim" kararı

Büyük Birlik Partisi (BBP), yerel seçimlere tüm il, ilçe ve beldelerde kendi ad ve amblemiyle girme kararı aldı.

28.10.2018Gündem
Adaylık borsası açıldı... Büyükşehir adaylığı 10 bin lira

Adaylık borsası açıldı... Büyükşehir adaylığı 10 bin lira

AK Parti’de yerel seçimlerle ilgili çalışmalar sürerken, adayların merakla beklediği ücretler de belli oldu.

27.10.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ekim ayı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan Fırat'ın doğusuna operasyon mesajı verirken, "Bu sözlerimiz son ikazlarımız olarak kabul edilmelidir" dedi. Erdoğan ayrıca Suudi başsavcının Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak Pazar günü Türkiye'ye geleceğini açıkladı. Fındık fiyatlarıyla ilgili de açıklama yapan Erdoğan, "TMO ile 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu da 14,5 kilodan almaya başlayacağız. Kayıtlı fındık alımlarında 2 lira da destekleme ödemesi yapıyoruz" dedi.

26.10.2018Gündem
Son dakika: Resmi Gazetede yayımlandı Yerel seçim tarihi kesinleşti

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Yerel seçim tarihi kesinleşti

YSK'nın yerel seçimlere ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı ve 2019 yerel seçimlerinin tarihi kesinleşti. Resmi Gazete'de yayımlanan YSK kararıyla yerel seçimler 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak. 2019 yerel seçimlerde aday olmak isteyen memurlar için son istifa tarihi ise 1 Aralık 2018 olarak belirlendi.

26.10.2018Gündem
EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) yasası meclisten geçti mi İşte EYTde son durum

EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) yasası meclisten geçti mi? İşte EYT'de son durum

Yerel seçim çalışmalarını sürdüren partilerin gündemindeki konulardan biri Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) oldu. İyi Parti'nin emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözümü ve işsizliğin önüne geçilerek yeni istihdam olanaklarının yaratılması amacıyla verdiği önergenin görüşülmesi Meclis’te kabul edilmişti. Peki, EYT'de son durum ne? İşte, partilerin ve siyasi isimlerin EYT konusunda son açıklamaları

25.10.2018Gündem
Yerelde ‘herkes kendi yoluna’

Yerelde ‘herkes kendi yoluna’

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, MHP Lideri Bahçeli’nin yerel seçim ittifakını bitiren çıkışına, “Biz, bu ittifakın ruhuna zarar verecek hiçbir işin içinde olmadık, olmayız. Milletimizin bize emaneti olan Cumhur İttifakı’nı, günlük siyasi tartışmaların üzerinde tutmak istedik. Gördük ki MHP kendisi için çok farklı bir tercih yaptı. Saygı duyarız. Söyleyeceğimiz tek şey, yerel seçimlerde madem ‘Biz yolumuza’ diyorlar, biz de ‘Herkes kendi yoluna’ deriz” diye yanıt verdi.

23.10.2018Gündem
Yerel seçim ve ittifak toplantısı yapıldı

Yerel seçim ve 'ittifak' toplantısı yapıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine ilişkin AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile toplantı yaptı. Erdoğan'ın ayrıca MHP lideri Bahçeli'nin, "ittifak"a ilişkin konuşmasını da değerlendirdiği öğrenildi.

23.10.2018Gündem
Yerel seçimler ne zaman

Yerel seçimler ne zaman?

Yerel seçim hazırlıklarını hızlandıran partilerin açıklamalarının ardından, seçim tarihi yeniden gündeme geldi. Yasaya göre seçim takvimi başlamadan bir ay öncesine kadar aday olan kamu görevlileri ve parti teşkilatlarından istifalar gerekiyor. Yüksek Seçim Kurulu, 12 Kasım’dan itibaren yerel seçim hazırlıklarına başlayacak. Peki, yerel seçimler ne zaman yapılacak?

23.10.2018Gündem
Seçim takvimi 2 Ocak’ta başlıyor

Seçim takvimi 2 Ocak’ta başlıyor

Siyasi partiler yerel seçim hazırlıklarını hızlandırırken, olası takvim de belli olmaya başladı.

22.10.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Anketten ne çıktı?

KAMUOYU araştırma şirketleri harıl harıl yerel seçim araştırması yapıyorlar. Seçimlere giderken Hilmi Daşdemir’in genel müdürlüğünü yaptığı “Optimar Araştırma Şirketi” nin 3-4 Kasım tarihleri arasında, 27 ilde 1539 kişiyle yüz yüze görüşme yöntemiyle yaptığı “Türkiye gündemi” araştırmasının sonuçlarını paylaşmak istiyorum.

14.11.2018

Kaydırmalar olabilir

Yerel seçim havasına girilmeye başlandı. Herkesin dilinde İstanbul-Ankara var...Şimdilik daha çok konuşulan AK Parti’nin adaylarının kim olacağı yönünde.CHP’nin İstanbul ve Ankara adayları biraz da Muharrem İnce ve Mansur Yavaş’a kilitlenmiş durumda.İYİ Parti’yle bir ittifak yapılıp yapılmaması da belirleyici olacak. MHP’nin ‘Melih Gökçek’ hamlesinden sonra iki taraf da süreci ‘beklemeye’ aldı.

8.11.2018

Erdoğan’ın seçim stratejisi ve yeni sistem

“SANA dün bir tepeden baktım aziz İstanbul” misali, dün Meclis’e tepeden baktım.

6.11.2018

Sayıştay savaşı büyüyecek

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu dün saat 11.00’de İstanbul ilçe belediyeleri hakkında Sayıştay raporlarında saptanan usulsüzlüklerin tutarının 753 milyon TL olduğunu söyledi ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

6.11.2018

Erdoğan Kılıçdaroğlu’na neden gülümsedi?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, AK Parti MKYK toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CNN Türk’te “Gece Görüşü” programında Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili yaptığı açıklamaları ima ederek, “Ne yapacağımızı şaşırdık. Bu adam nasıl siyaset yapıyor böyle. Kendi ülkesini suçlayıp duruyor” diyor.

4.11.2018

Harran Rektörü’ne iki adet itaat sorusu

HARRAN Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın aynen şöyle demiş:

31.10.2018

Araştırmalar neyi gösteriyor? Hangi isimler konuşuluyor?

PARTİLER şimdi kimi belediye başkan adayı gösterirsek seçimi kazanırız diye araştırma yaptırıyorlar. Belediye başkan adayları ilan edildikten sonra ise seçimi kazanıp kazanmayacaklarına ilişkin araştırmalar yaptıracaklar. Bir de halkımıza seçimleri nasıl kazanırız sorusunun sorulduğu araştırmalara yönelecekler.

29.10.2018

Cumhurbaşkanı o kritik uyarıyı neden yaptı?

AK Parti ile MHP arasında yerel seçimlerde ittifak olmayacağının açıklanması muhalefet cephesinde de hesapları karıştırdı.

28.10.2018

Cumhur ittifakı ne kadar devam eder?

YEREL seçimlerde AK Parti ile MHP arasında ittifak olmayacağı Bahçeli ve Erdoğan tarafından açıklandı. Bahçeli’nin “Yerelde ittifak yok” açıklamasına Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz de herkes kendi yoluna deriz” diye karşılık verdi.

24.10.2018

Yeni bir durum

Önümüzdeki yerel seçim için, Başkan Erdoğan dedi ki:

23.10.2018