MENÜ

Yeni Vergiler

Yeni Vergiler ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yeni Vergiler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yeni Vergiler haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.740 Yeni Vergiler haberi bulunmuştur.

Yeni Vergiler Haberleri

ABde Türkiyeye destek niyeti ciddi

'AB'de Türkiye'ye destek niyeti ciddi'

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, ''AB ülkelerinde Türkiye'ye ekonomik destek niyeti ciddi'' dedi. Gül, Brüksel'den ayrılmadan önce düzenlediği basın toplantısında, AB zirvesinde yaptığı konuşmalarda ve temaslarında Türkiye'nin takip ettiği ekonomik programı da anlattığını belirtti.

21.03.2003Gündem
Unakıtan: Yardım gelmedi diye herşey bitmedi

Unakıtan: Yardım gelmedi diye herşey bitmedi

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ABD'den ekonomik yardım gelmedi diye herşeyin bitmediğini belirterek, ''Ayaklarımızın üzerinde durmayı öğrenmemiz lazım'' dedi.

20.03.2003Ekonomi
UMUTSUZLUK…

UMUTSUZLUK…

"Sevgili Serdar, yaşam bir şekilde geçip gidiyor. Önemli olan geride birşeyler bırakmak. Bu herkes için geçerli. Sade vatandaşından, yönetim kademelerine, siyasî parti liderlerinden iktidara gelip bizi yönetenlere kadar." diyor Sezai Bayar :

10.03.2003Kelebek
Yeni vergiler cep yakacak

Yeni vergiler cep yakacak

Maliye Bakanlığı, ek emlakve ek motorlu taşıtlar vergisi ile birlikte, belediyelerin bütün vergive harçlarını da 750 bin kata kadar arttırıyor. taşıtlara da günlük 7.5 milyon lira ile 12.5 milyon lira arasında işgal harcı getiriliyor.

7.03.2003Ekonomi
Vatandaş erikçiye döndü

Vatandaş erikçiye döndü

“Sevgili Serdar, önce vergi affı getirip, ardından halkına vergi salan ilk iktidar AK Parti'nin milletvekilleri ve bazı bakanları, halkın son durumdan memnun olduğunu açıklamışlar. Hatta, yeni vergiler konusunda isabetli davrandığını belirten halkımızın bir kesimi, milletvekillerine seçim bölgelerinden telefon açıp “Hiç korkmayın millet sizin arkanızda” diyorlarmış. Hiç böyle bir tabloya rastlamış değilim son 40 yıl süresince” diyor Sezai Bayar ve bir Osmanlı fıkrası anlatıyor.

5.03.2003Spor Arena

Yazar Sonuçları

Yeni yönetime yeni vergiler

TÜRKİYE'ye yeni bir yönetim yapısı!.. Merkezin yükünü hafifletecek, yerel yönetimleri güçlü kılacak bir yapı.

15.05.2003

Olmayan kaynakları harcamayalım

DEVLET kaynak ihtiyacı içinde. Harcamalar otomatiğe bağlanmış, gelirler ise harcamaları karşılayacak düzeyden çok uzaklarda. Borçların vadesi geldiğinde, hem anapara hem de faizlerin büyük bir bölümü yeniden borçlanılarak ödenebiliyor.

19.04.2003

Savaş vergilerine hazır mısınız

BU bir tahmin değil, tahminden öte, bir Bakanın açıklaması. Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, dün Okan Müderrisoğlu'na yaptığı açıklamada ‘‘savaş uzun sürerse vergilerin de artabileceğini’’ belirtmiş.

22.03.2003

Karısından korkanların vergisi

HERHALDE, karısından korkanlardan vergi alındığını ilk kez duyuyorsunuz. Neyse, bir kaybınız yok, bu yazıyı okuyunca olayı öğreneceksiniz ve belki de, etrafınızdaki vergi kaçakçılarını ihbar edip ‘‘ihbar ikramiyesi’’ almayı bile düşüneceksiniz...

16.03.2003

Recep Tayyip'li günler!

YAZININ başlığından, ne yazacağımı anladınız. Şimdi büyük olasılıkla şöyle diyeceksiniz:

10.03.2003

Hamam vergisi ve hayal vergisi!

SON ‘‘Kaynak Paketi’’ ortalığı iyice karıştırdı. En büyük tepki de, sürekli ‘‘kümesteki kazların’’ üzerine gidilmesiyle ilgili. Biraz da kümesin dışındaki kazların üzerine gidilerek, ‘‘yeni vergi kaynakları bulunması’’ isteniliyor.

9.03.2003

Vergiler tatlı tatlı düşecek!

SON açıklanan ‘‘Yeni Kaynak Paketi’’ndeki yeni vergileri ve artırılan geçici kurumlar vergisi oranını okuyunca, nedense aklımıza, seçim öncesi verilen yukarıdaki söz geldi...

5.03.2003

Daha yarın var

BİR:

Meclis'
e yurtiçinden, yurtdışından teşekkür mesajları yağıyor.

3.03.2003