MENÜ

Yeni Dolmuş Hatları

Yeni Dolmuş Hatları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yeni Dolmuş Hatları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 48 Yeni Dolmuş Hatları haberi bulunmuştur.

Yeni Dolmuş Hatları Haberleri

İstanbullulara güzel haber Yeni hatlar belli oldu

İstanbullulara güzel haber! Yeni hatlar belli oldu

İstanbul’a yeni taksi dolmuş hatları geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından geçtiğimiz ay kabul edilen yeni hatlar ise Kadıköy-Beykoz, Suadiye-Ataşehir, Kartal Metro Durağı- Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü arasında oldu. Yeni hatların fiyatları da belli oldu.

12.04.2019Ekonomi
CHPli İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: Avukatlara gidip yalvardım

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: 'Avukatlara gidip yalvardım'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Yamanlar bölgesindeki yer seçimi tamamlandıktan sonra iki avukatın itirazıyla mahkemelik olan İzmir Katı Atık Geri Dönüşüm ve Biyogaz Tesisi’ne ilişkin açıklama yapıp, "Kimsenin önünde eğilmem. Ama çöp tesisi için eğildim. Yıllardır kurmak için çabaladığımız Katı Atık Geri Dönüşüm ve Biyogaz Tesisi’ne itiraz eden avukatlara gidip davayı geri çekmeleri için yalvardım" dedi.

19.10.2017Gündem
Eminönünden 79Eye binip son durakta indik: Yerli SimCity’ye hoş geldiniz

Eminönü'nden 79E'ye binip son durakta indik: Yerli SimCity’ye hoş geldiniz

Evler, evler, evler, AVM; evler, evler, evler, eczane; evler, evler, evler... Kayabaşı-Kayaşehir bölgesini uzatmadan anlatacaksam aklımda kalan bu. Öyle hızlı bir yapılaşma ve yerleşim var ki bu bölgede, insan 90’lara ışınlanıp SimCity oyununda gezdiğini sanıyor.

Sağanak ve fırtına İstanbulu vurdu

Sağanak ve fırtına İstanbul'u vurdu

İstanbul'da şiddetli sağanak, fırtına ve dolu hayatı felç etti. Sağanak sonrası pek çok noktayı su bastı, trafik felç oldu, vatandaşlar yollarda kaldı. Yağış nedeniyle hava ve deniz ulaşımı da olumsuz etkilendi. Bazı noktalarda diz boyu su birikintisi oluştu. Cep telefonlarının zaman zaman çekmediği, bazı noktalarda elektrik kesintileri yaşandığı görüldü. Avrasya Tüneli geçici olarak kapatıldı. Deniz hatlarındaki bazı vapurlar yağış sırasında denizin ortasında bekledi, yolculara can yelekleri dağıtıldı. Dolu yağışının ise pek çok evin ve otomobilin camlarını kırdığı görüldü. Haydarpaşa Limanı'nda vinç devrildi, yangın çıktı, Kağıthane'de bir depoya yıldırım isabet etti, Şişli'de ise mezarlık duvarı yıkıldı, 2 kişi yaralandı... Fırtınada yaralanan yaklaşık 10 kişi Üsküdar Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne tedavi için başvurdu. Yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Son açıklamaya göre yağışlar şiddetini azaltarak yarın akşama kadar sürecek. Gece saat 03.00'te şiddetli yağış bekleniyor.

27.07.2017Gündem
Özel jetten dolmuş haa... Vay be, bu bizim neden aklımıza gelmedi

Özel jetten dolmuş haa... Vay be, bu bizim neden aklımıza gelmedi!

Üye oluyorsunuz, rezervasyonunuzu yapıyorsunuz, dünyanın istediğiniz yerine özel jet konforunda uçuyorsunuz. Üstelik istediğiniz kadar! Jetsmart sisteminin Türkiye Pazarlama Müdürü Ömer Erdağ anlatıyor.

17.02.2017Hayat
Öğrenciler en çok hangi ilçelerde ev aradı

Öğrenciler en çok hangi ilçelerde ev aradı?

Yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet.com’un verilerine göre ağustos ayında üniversitelere yakın bölgelerde kiralar yüzde 10 oranında artarken İstanbul, Marmara, Yıldız Teknik ve Mimar Sinan üniversitelerine yakın olan Avcılar, Üsküdar ve Göztepe, öğrencilerin kiralık daire için en çok arama yaptığı ilçeler oldu.

5.09.2016Kampüs
Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı: 2015te trafik rahatlayacak

Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı: 2015'te trafik rahatlayacak

Bahçeşehir Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, megakentin trafik sorununu Milliyet’e anlattı... Ilıcalı: ‘Önümüzdeki yıl metro hattı 250 kilometreye çıkacak. Trafikteki yoğunluk büyük ölçüde azalacak’

13.09.2014Ekonomi
Karşıyaka şanslı Hatay isyanda

Karşıyaka şanslı Hatay isyanda

Ulaşımdaki yeni düzenleme bölgelere göre farklı tablo çiziyor

2.07.2014Ege
Başkan adaylarına: ‘Çalışanların hayatını kolaylaştırmak için projeleriniz neler’

Başkan adaylarına: ‘Çalışanların hayatını kolaylaştırmak için projeleriniz neler?’

30 Mart’ta yapılacak yerel seçim öncesi Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) İstanbul, Ankara ve İzmir’deki belediye başkanı adaylarına ‘işsizlik ve eğitim’, “trafik ve ulaşım” ve “engelliler”e yönelik projelerini sorduk. Mesleki eğitim ve istihdam yaratma hepsinin gündeminde. Trafik çilesine çözüm ise yol ve kavşak yapmakta değil, raylı sistemler, deniz ulaşımı ve trafik koordinasyon merkezleri. Bazı adayların hedefi ulaşımı başta öğrenciler için 1 TL’ye indirmek. İşte adayların gerçekletirmeyi vadettikleri projeleri.

Marmarayda 4 günde yolcu sayısı 1 milyonu geçti

Marmaray'da 4 günde yolcu sayısı 1 milyonu geçti

Asya ile Avrupa'yı denizin altından tünelle bağlayan "Asrın projesi" Marmaray'da yolcu sayısı 1 milyonu aştı.

2.11.2013Gündem
Gözümüz aydın İstanbul

Gözümüz aydın! İstanbul

Geçtiğimiz günlerde ünlü navigasyon şirketi TomTom’un, nüfusu 800 binin üzerindeki Avrupa kentlerini analiz ederek oluşturduğu, trafik araştırması yayınlandı. Gözümüz aydın! İstanbul, Avrupa’nın trafiği en yoğun şehri! Bu haberden yola çıkarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş’la konuştuk, Radyo Trafik’çilerle İstanbul semalarında süzüldük, toplu taşımada konforun adresi 202 No’lu Bostancı-Taksim otobüsünün yolcularıyla görüştük. Trafiksiz pazar gününüzü, trafik haberiyle şenlendirelim dedik.

13.10.2012Seyahat
4 gün bedava olsun dedi

'4 gün bedava olsun' dedi

Anadolu Yakası'nda E-5 aksında trafiği oldukça rahatlatması beklenen Kadıköy-Kartal Metrosu dün açıldı. Açılışta konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Metro yapmanın kendi işleri olduğunu belirterek, "10. Yıl Marşı’nda ’Demir ağlarla ördük’ der. Neyi ördünüz? Demir ağlarla Türkiye’yi biz örüyoruz." dedi.

17.08.2012Ekonomi
İDO ‘tek fiyat’a döndü

İDO ‘tek fiyat’a döndü

İDO tepkiler sonucunda “dinamik fiyat” politikasından geri adım atarak, tek fiyat uygulamasına dönüş yaptı. Yüzde 34 maliyet artışına rağmen, bazı hatlarda bilet fiyatlarını özelleştirme öncesi seviyesinin dealtına çekti.

19.07.2012Ekonomi
Git gel 60 bin lira yakıyor

Git gel 60 bin lira yakıyor

İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy ile dün başladığımız röportaj bugün devam ediyor.

19.02.2009Ekonomi
Sosyal tesis açıldı Beykoz Korusu canlandı

Sosyal tesis açıldı Beykoz Korusu canlandı

İstanbul Beykoz Korusu’nun içinde bir köşk var. Padişah 2. Abdülhamid’in kalfalarından Abraham Paşa’ya ait olan ve bir zamanlar Abraham Paşa Köşkü olarak bilinen bina, uzun zamandır bakımsız haldeydi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi köşkü yeniden düzenledi ve sosyal tesis olarak hizmete açtı.

28.12.2006Seyahat
Şafak Ayini zamanı Gelibolu

Şafak Ayini zamanı Gelibolu

Asya ve Avrupa’nın Ege denizi ile birbirinden ayrıldığı yerde, doğal güzelliklerinin yanısıra tarihi olaylara ve mitolojik hikayelere de ev sahipliği yapıyor Gelibolu Yarımadası. Çanakkale Zaferi ile anılan yarımadanın her metrekaresinde savaşın izlerine rastlamak mümkün. Türk, İngiliz, Fransız ve Anzak şehitliklerinin bulunduğu bölgenin tarihi, sadece savaşlardan ve kahramanlık hikayelerinden ibaret değil.

27.04.2006Seyahat
İster sultan kayığı ister buharlı gemiyle

İster sultan kayığı ister buharlı gemiyle

Her geçen gün biraz daha geçmişin temiz ve mavi günlerine dönen Haliç çevresinde, birbiri ardına yeni mekanlar açılıyor, çok sayıda etkinlik düzenleniyor.

24.07.2003Seyahat

Yazar Sonuçları

Emanet ettiğiniz aracınıza vale paket koyarsa

Ankara’nın ‘kara’ düzen işleyişlerinden biri de: ‘Vale’ konusu.

19.12.2016

Belediye iflas etmemiş miydi?

BAŞKENTİMİZİN yeni gündemi ulaşımdaki kaos.

4.03.2010

’Manalı demokrasi tartışması’

CNN’de Reha Muhtar’ın ’Çok Farklı Programında’ önceki akşam ’Tarikatlar, Cemaatler ve Demokrasi’ konusu tartışıldı.

24.03.2009

Türk Hava Yolları çok geç kaldı

THY, uzun menzilli uçak tercihi üzerinde yaklaşık 1.5 yıldır çalışıyor. Ancak karar bir türlü çıkmıyor. THY bekleyedursun, yeni uzun menzilli yolcu uçakları Boeing 787 Dreamliner ve Airbus A350XWB’nin aldığı hızlı siparişler imalat hattını 2017 tarihine kadar doldurdu.

23.06.2007

50 neden

TEMPO dergisi, "Türkiye’yi sevmek için 50 neden"i sıralamış bu haftaki sayısında.

31.03.2007

İstanbul 'ulaşım'ına yabancılar da talip

HARBİYE Orduevi’nin bahçesindeki sergi salonunda gerçekleşen 5. Organik Ürünler ve Çevre Fuarı’nda, AKP Erzurum Milletvekili Prof. Mustafa Ilıcalı ile karşılaştık.

8.04.2006

CHP ve Baykal

BİR siyasi partide parti içi demokrasi varsa, orada fikir ayrılıklarının, muhalefet hareketlerinin olması doğaldır. Bunları yadırgamamak gerekir.

26.01.2005