MENÜ

Yeni Askerlik Sistemi

Yeni Askerlik Sistemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yeni Askerlik Sistemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 635 Yeni Askerlik Sistemi haberi bulunmuştur.

Yeni Askerlik Sistemi Haberleri

Putin de Abromovitz de onun aynalarına bakıyor

Putin de Abromovitz de onun aynalarına bakıyor

Burhan Okçu mucit tarafı da ağır basan bir tasarımcı. 1989’da Ankara’dan otobüsle çıktığı Fransa yolculuğunu bir dünya markasına dönüştürdü. Elektronik eğitimini resim ve tasarım merakıyla birleştirip, Fransız sosyetesinin gözde ürünü ‘sihirli aynaları’ yarattı.

22.10.2010Kelebek
Erdoğana tek tip askerlik brifingi

Erdoğan'a 'tek tip askerlik' brifingi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in haftalık olağan görüşmesi 2 saat sürdü. Görüşmede Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner, tek tip askerlik konusunda Başbakan Erdoğan'a brifing verdi. Görüşme sonrasında Başbakanlık'tan yapılan açıklamada yeni bir tanım kullanıldı ve ''Eşit süreli askerlik sistemi hakkında sunum yapıldı'' denildi.

21.10.2010Gündem
Arınç bedelli ve tek tip için tarih verdi

Arınç bedelli ve tek tip için tarih verdi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bedelli ve tek tip askerlikle ilgili olarak, ''Belki yılbaşına kadar inşallah, ümit ediyorum, bedelli, tek tip, askerliğin süresi, sınır birliklerinin kurulması konusunda ortaya bir tasarı konulacak ve bu iş gerçekleşecek'' dedi.

19.10.2010Gündem
Savunma Bakanından füze kalkanı açıklaması

Savunma Bakanı'ndan füze kalkanı açıklaması

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, 'füze kalkanı' projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

15.10.2010Gündem
Öncelik CHPnin olsun

'Öncelik CHP'nin olsun'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, üniversitelerde başörtüsü uygulaması ile ilgili olarak, “Bunun için yeni bir anayasa değişikliğine gerek yok. Birçok değerli hoca diyor ki bir yasal düzenleme de yapılabilir” dedi.

6.10.2010Gündem
Aysun Kayacı’ya niye kızdınız

Aysun Kayacı’ya niye kızdınız

Genelkurmay’ın çalıştığı “tek tip askerlik” uygulamasının hükümet kanadından destek görmemesi bazı siyasilerin tepkisini çekti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Sayın Hüseyin Çelik, ‘Doktora yapmış ile ilkokul mezunu bir kişiye aynı süre askerlik yaptırmak doğru mu’ diyor. O zaman ‘Dağdaki çobanla benim oyum neden eşit’ diyen Aysun Kayacı’nın suçu ne, ona niye kızdınız” diye sordu.

30.09.2010Gündem
Şahin: KPSSden harç parası alınmasın

Şahin: "KPSS'den harç parası alınmasın"

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, KPSS sınavının bir an önce yeniden yapılması ve mümkünse sınava gireceklerden harç alınmaması gerektiğini söyledi.

21.09.2010Gündem
Genelkurmay Başkanı PKK’ya dikkat çekti

Genelkurmay Başkanı PKK’ya dikkat çekti

Genelkurmay Başkanlığı görevini devralan Orgeneral Işık Koşaner, "(Irak'ın) Ülke kuzeyinde yerleşmiş olan, bölücü terör örgütüne karşı, merkezi ve bölgesel otoriteler tarafından etkili tedbirler alınması sağlanamamıştır" dedi.

27.08.2010Gündem
Arınç: Bedelli askerliğe sıcak bakıyorum

Arınç: Bedelli askerliğe sıcak bakıyorum

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Ben bedelli askerliğe sıcak bakıyorum'' dedi.

26.08.2010Gündem
Demokrasi için

Demokrasi için

12 Eylül 2010 günü çok önemli bir halkoylamasına şahitlik edeceğiz. Vatandaşlarımız sandık başına giderek kendi gelecekleri için oy kullanacaklar, bir tercihte bulunacaklar.

9.08.2010Gündem
Bedelli bir başka bahara

Bedelli bir başka bahara

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, dün Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile görüşmesinden sonra Başbakanlık’tan yapılan açıklamada bedelli askerlik konusunda “uygun şartların oluşmadığı” belirtildi.

23.04.2010Gündem
İşte beklenen bedelli askerlik açıklaması

İşte beklenen bedelli askerlik açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile haftalık olağan görüşmesi sona erdi. Görüşme sonunda Başbakanlık'tan yazılı bir açıklama yapıldı.

23.04.2010Gündem
Erdoğandan önemli açıklamalar

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ATV’de katıldığı Başbakan ile Gündem programında Başkanlık sisteminin Türkiye'nin gündemine gelebileceğini ve kendisinin de bu sisteme olumlu baktığını açıkladı. Konuşmasında TOBB'a çatan Erdoğan, 'istekleri hiç bitmiyor' dedi. Erdoğan, üniversite mezunu işsizlere yönelik olarak ise memur alımında yeni bir uygulama getirmeye çalıştıklarını belirtti. Erdoğan gazetecilerin bedelli askerlikle ilgili gelen e-postaları hatırlatmaları üzerine "Gönderilen talepleri klasörleyip Genelkurmay ile Milli Savunma Bakanlığı’na gönderseniz iyi olur" dedi.

18.04.2010Gündem
1 liralık şifre hayatınızı değiştirecek

1 liralık şifre hayatınızı değiştirecek

Postaneden verilen 1 liralık şifre, vatandaşın hayatını değiştirecek. e-devlet projesi kapsamında alınan şifreyle, trafik işlemlerinden askerlik yoklamasına kadar her türlü başvuru internet üzerinden yapılabiliyor, sonuçları da aynı yoldan alınıyor.

13.02.2010Teknoloji
Gripin terhis oldu

Gripin terhis oldu

2010, Gripin için yeni bir başlangıç ve başarılar yılı olacak gibi görünüyor. “Geniş Aile” dizisi için cover’ladıkları “Komşu Kızı” ile ses getiren grup bu arada Avrupa Müzik’le anlaşıp yeni albüm hazırlığına da başladı. Biz de onlarla Go-card bahanesiyle Kurtköy Autodrom’da buluştuk, çocukluklarından gelecek planlarına her şeyi konuştuk.

7.01.2010Kelebek
Dağdan inene 5 bin TL

Dağdan inene 5 bin TL

Demokratik açılım kapsamında beklenen dağdan inişe ekonomik yardım dopingi yapılacak. Her aileye 5 bin TL yardım yapılacak

9.11.2009Gündem
Devlet Bahçeliden sert açıklama

Devlet Bahçeli'den sert açıklama

Bugün ecdadımızın, anayurdumuz Orta Asya’dan başlayarak asırlarca süregelen yurt edinme ülküsünün tarihi bir dönüm noktası olan Malazgirt Zaferinin 938. yılını gururla kutluyoruz.

25.08.2009Gündem
Memurların zam dışında beklentileri

Memurların zam dışında beklentileri

Memur sendikaları, toplu görüşmelerde mali ve sosyal hakların yanında hizmet kollarında yaşanan sorunların çözümüne yönelik bir dizi talepte bulunacak.

19.08.2009Ekonomi
Yeni sürprizlere hazır olun

Yeni sürprizlere hazır olun

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, “Bugün olduğu gibi gelecekte de, Microsoft sektördeki öncülüğünü ve tartışılmaz liderliğini kesinkes sürdürecektir. 2009 bizim için yatırım, 2010 ise bir dizi yeni ürünün lansman dönemi olacak. Türkiye Microsoft’un sürprizlerine hazır olsun” dedi.

3.08.2009Ekonomi
Bu kağıt parçasını kim hazırladı bulunuz

'Bu kağıt parçasını kim hazırladı bulunuz'

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Genelkurmay Karargâhı'nda tüm kuvvet komutanlarının da katıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Başbuğ, Taraf Gazetesi'nin gündeme taşıdığı 'İrtica ile Mücadele Belgesi'ni “kağıt parçası” olarak değerlendirdi ve “Bu kağıt parçasının, kimler tarafından, ne amaçla hazırlandığının ortaya çıkarılması görevinin, devletin istihbarat organlarıyla, ilgili yargı organlarına düştüğünü ifade ediyor ve bunu istiyoruz” dedi.

26.06.2009Gündem
Sadece 2,5 yaprağı toplayın demlemeden soğuk suyla ıslatın

Sadece 2,5 yaprağı toplayın demlemeden soğuk suyla ıslatın

Dünyanın kişi başına en fazla çay tüketilen ülkesi Türkiye’de nihayet çay hasadı alternatif turizm temasına dönüştü. Doğadan’ın sponsorluğunda Rize’ye düzenlenecek iki günlük turlarda tiryakiler kartpostal güzelliğindeki çay bahçelerini gezecek, çay toplayacak, fabrikadaki üretim sürecine tanık olacak, iyi çay demlemenin sırlarını öğrenecek. Ayder Yaylası’nda konaklayıp, yöreninin lezzetlerini tadabilecek.

14.06.2009Kelebek
Başbuğ isyan etti

Başbuğ isyan etti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Genelkurmay Karargahı'nda “İletişim Toplantısı” yaptı. Başbuğ, Ergenekon soruşturmasında ele geçirilen silahların TSK envanterinden olmadığını açıkladı. Toplantıda zaman zaman gerilim yükseldi. Başbuğ bazı gazetecilerle Ergenekon konusunda polemiğe girdi. Toplantıya Damgasını vuran diğer önemli olay ise Bedelli askerlik konusu oldu. Başbuğ kesin bir dille bedelli askerliğin gündeme gelmeyeceğinin altını çizdi. Başbuğ son olarak Türkiye'nin hep bir şey istenen bir ülke olarak gösterilmesinden duyduğu rahatsızlığı vurguladı: Yeter artık...İşte Başbuğ'un açıklamaları...

29.04.2009Gündem
Org. Başbuğ açıklama yaptı

Org. Başbuğ açıklama yaptı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, İstanbul'da Harp Akademileri Komutanlığı Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'nde “Yıllık Değerlendirme Konuşması” yapıyor. Başbuğ'un konuşmasında sivil-asker ilişkilerine geniş yer ayırdı ve Anayasa'nın 5'inci Maddesi'ne vurgu yaptı. TSK'nın din karşıtı olarak tanımlanmasına tepki gösteren Genelkurmay Başkanı, silahlı kuvvetler içinde demokrasi ve astların dinlenmesi gereğine işaret ederek 'Genç subaylar meselesi'ne gönderme yaptı.

14.04.2009Gündem
Maalesef Türkiyede yaşıyorum

'Maalesef Türkiye'de yaşıyorum'

Şimdi bu aktaracağım mesajı lütfen elinizi yüreğinize koyarak okuyun…

31.03.2009Gündem
Avrupa’dan vicdani ret uyarısı

Avrupa’dan vicdani ret uyarısı

Avrupa Bakanlar Konseyi, Türkiye’nin yasalarında ’vicdani ret’ için bir düzenleme yapmamasını bir kez daha eleştirdi. Konsey, askerlik yapmak istemeyenler için yasalarda değişiklik istiyor.

25.03.2009Dünya
TC Kimlik No’lu nüfus káğıdı için izdiham

TC Kimlik No’lu nüfus káğıdı için izdiham

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralı bir kimlikle oy kullanma zorunluluğu getirmesi üzerine vatandaşlar nüfus müdürlüklerine akın etti.

16.03.2009Gündem
Arınça TSK tepkisi

Arınç'a TSK tepkisi

Genelkurmay, ''İyi ki bu paşalarla savaşmamışız'' diyen Meclis eski Başkanı Bülent Arınç'ın sözlerini 'önyargılı' ve 'saptırıcı' bulduğunu belirtti. Ayrıca Meclis Başkanı Köksal Toptan da Arınç'ın değerlendirmesiyle ilgili "Orduyu yıpratacak sözlerden kaçınılmalıdır" dedi.

13.03.2009Gündem
Alexin ayakları ile yürüyecek

Alex'in ayakları ile yürüyecek

Türkiye'de ilk kez yapılacak 'silikon protez' yöntemiyle Alex'in ayak ölçüleri kalıba alınacak ve sonra da Murat'ın ayaklarına monte edilecek...

30.01.2009Futbol
Turizmde çok ciddi iş imkanı var

Turizmde çok ciddi iş imkanı var

Turizm sektörünün en köklü gruplarından Martı Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin ile konuştuk. Röportaj iki gün sürecek...

2.12.2008Ekonomi
Vecdi Gönülden ilginç sözler

Vecdi Gönül'den ilginç sözler

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, mübadeleyle ilgili tartışma yaratan sözleriyle ilgili olarak “Asacaksanız da beni asacaksınız ne yapacaksanız da bana yapacaksınız” dedi.

17.11.2008Gündem
Öğrenci affı tasarısı TBMMde

Öğrenci affı tasarısı TBMM'de

Üniversitelerde öğrenci affını düzenleyen kanun tasarısı, TBMM Başkanlığına sunuldu.

6.10.2008Gündem
Tatile gidecekler dikkat

Tatile gidecekler dikkat

Bayram tatiline gidecekler bu yazıyı mutlaka okuyun. İşte dikkat edilmesi gereken yollar ve önlemler.

29.09.2008Gündem
’Ulusal işletim sistemi’ Pardus ile bilgisayar 300 YTL ucuzladı

’Ulusal işletim sistemi’ Pardus ile bilgisayar 300 YTL ucuzladı

TÜBİTAK’ta geliştirilen ulusal işletim sistemi Pardus, Escort Computer ile işbirliği yaparak ilk defa bir masaüstü bilgisayar kampanyasında yer alıyor.

13.07.2008Gündem
Aziz Pavlus’un ayak izlerinden Tarsus

Aziz Pavlus’un ayak izlerinden Tarsus

Aziz Pavlus, Hz. İsa’nın 12 havarisinden biriydi. Mersin’in Tarsus ilçesinde doğmuş, eğitim görmüş, mektupları İncil’e kaynak olmuştu. Vatikan, 2008’i Aziz Pavlus ve Evrensel Birlik Yılı ilan etti. Aziz Pavlus Yılı, 21 Haziran’da Tarsus’ta farklı dinlerin liderlerinin katılacağı törenle başlayacak. 29 Haziran’da Vatikan’da 2000’inci doğum günü kutlaması yapılacak. Antik çağda sayısız düşünüre ev sahipliği yapan Tarsus’a yıl boyunca dünyanın dört bir yanından 500 bin kişinin gelmesi bekleniyor.

15.06.2008Seyahat
Türk kaslarını eritme zamanı

Türk kaslarını eritme zamanı

Banu Alkan gibi otrişle saklamaya çalışmak da bir yöntem ama fazla kilolardan kurtulmanın en kesin yolu eritmek. Yaza çok az kaldı. Gerekli çalışmayı şimdiden yapmak lazım.

18.04.2008Kelebek
PKK’nın üstüne ’Yakupoğlu’yla yürüdüler

PKK’nın üstüne ’Yakupoğlu’yla yürüdüler

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’a yönelik olarak başlattığı kara harekatına katılan 10 bin askerin soğuk hava koşullarıyla baş edebilmesini sağlayan botların üreticisi Yakupoğlu’nun cirosu 100 milyon dolara ulaştı. Yakupoğlu, TSK’ya yılda 1 milyon bot ve ayakkabı üretiyor.

23.02.2008Gündem
Katsayıda asıl mağdur kim

Katsayıda asıl mağdur kim

10 yıldır tartışılan katsayı konusu, YÖK kararıyla bir yıl daha değişmeyecek.

19.02.2008Eğitim
PKKnın gümrük tarifesi

PKK'nın gümrük tarifesi

PKK’dan 5 ay önce kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan ve örgütün Kuzey Irak’taki kamplarını harita üzerinde güvenlik güçlerine tek tek gösteren E.D., füze kullanma eğitimi aldığını ve örgütün elindeki omuzdan atmalı Rus yapımı ‘Strella-7’ füzelerinin Ermenistan üzerinden Yunanistan’a, buradan İran’a, İran üzerinden de Irak’daki kamplara ulaştırıldığını ileri sürdü.

1.01.2008Gündem
Üniversite kayıtları için bugün son gün

Üniversite kayıtları için bugün son gün

Üniversitelerde, 3 Eylül'de başlayan kayıtlar bugün sona erecek.

10.09.2007Eğitim
Seçmen listeleri, yarından itibaren askıya çıkarılıyor

Seçmen listeleri, yarından itibaren askıya çıkarılıyor

22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak genel seçim için seçmen listeleri yarından itibaren askıya çıkarılacak. Listeler, 21 Mayıs Pazartesi günü saat 17.0'de askıdan indirilecek.

8.05.2007Gündem
Dünden bugüne Ali Dinçer

Dünden bugüne Ali Dinçer

TBMM Başkanvekili ve CHP Bursa Millekvekili Ali Dinçer, Dinçer, hayata veda etti. Dinçer'e geçen yılın son günlerinde karaciğer nakli yapılmış, Dinçer de tedavinin ardından organ bağışı için çalışmalarda bulunmuştu.

18.04.2007Gündem

Yazar Sonuçları

CHP, bunları söyleyebilir mi

“HALKÇI, milliyetçi, laik, cumhuriyetçi, devletçi ve devrimci parti bunları söyler.

17.11.2010

Tüzüklerle çarpışarak başbakan olmak

Ben şair Ece Ayhan’ın dizelerinin üzerinden çokça ekmek yemiş biriyim.

18.04.2010

Hukuk kakofonisi

CMUK’ta gece yarısı darbesi gibi yapılan değişikliği Cumhurbaşkanı bazı tavsiyeler ile onayladı.

15.07.2009

Bu seçim adil değil

BBP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cevdet Tellioğlu’yu, Çırağan Sarayı’nda ikinci kez dinledik.

5.03.2009

Manzara-i umumiye ve sorular

BU köşede zaman zaman ülkenin durumuyla ilgili olarak genel resim çekerim. Manzara-i umumiyeyi tasvir etmeye çalışırım.

4.10.2008

Atatürk, FB ve Orhan Pamuk

ORHAN Pamuk, bir Fransız dergisine "Atatürk'ün takımı Fenerbahçe'yi tutuyorum" demiş.

10.05.2007