MENÜ

Yemek Kartı Hizmeti

Yemek Kartı Hizmeti ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yemek Kartı Hizmeti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 111 Yemek Kartı Hizmeti haberi bulunmuştur.

Yemek Kartı Hizmeti Haberleri

Çalışanları ilgilendiren haber Yeni düzenleme yarın uygulamaya başlıyor

Çalışanları ilgilendiren haber! Yeni düzenleme yarın uygulamaya başlıyor

100 bin işletme ile 4 milyondan fazla kişiyi yakından ilgilendiren yemek kartı düzenlemesi yarından itibaren uygulanmaya başlayacak. Düzenleme kapsamında yemek kartlarındaki komisyon oranı yüzde 12’lerden yüzde 6’ya kadar indirilecek. Yapılacak yüzde 6’lık indirimin yemek kartı kullanıcılarına ise daha ucuza yemek olarak yansıması bekleniyor.

21.11.2018Ekonomi
İngiltere’ye Türkiye’den CEO transferi

İngiltere’ye Türkiye’den CEO transferi

Yemek kartı ve çekleri ile hediye çekleri hizmetleri sunan Sodexo Türkiye’nin 2012 yılından bu yana CEO’luğunu yapan Burçin Ressamoğlu, Sodexo İngiltere CEO’su olarak atandı. Ressamoğlu kariyerindeki dönüm noktasının 14 yıl boyunca pazarlamada görev aldıktan sonra satışa geçmesi olduğunu söylüyor: “Anladım ki pazarlama, satış bilmeden yapılmazmış. Yöneticiliği hakkını vererek yapmak için bir işi 360 derece görmek gerekiyor.”

Restoranların ‘Ticket’ zaferi

Restoranların ‘Ticket’ zaferi

Yüksek komisyon oranları nedeniyle restoran sahiplerinin isyan ettiği (Ticket olarak bilinen) yemek kartları ile ilgili düzenleme hayata geçti. Buna göre yemek kartı hizmeti veren şirketler artık yüzde 12 değil en fazla yüzde 6 komisyon alabilecek. Restoranlara yapmaları gereken ödeme süresi de 30 günü aşamayacak.

22.05.2018Ekonomi
Milyonlarca kart kullanıcısı çok sevinecek

Milyonlarca kart kullanıcısı çok sevinecek

Milyonlarca yemek kartı kullanıcısına müjde. Yemek kart ve çekleri marketlerde kullanılmaya devam edecek. Kart bakiyeler bir sonraki yıla devredecek. On binlerce lokanta ve restoran sahibinin de yüzü gülecek. Çünkü kart şirketlerine ödenen komisyon oranı yüzde 6’yı geçemeyecek ve ödeme süresi 30 günden uzun olamayacak.

22.05.2018Ekonomi
Yemek kartında yeni dönem başladı

Yemek kartında yeni dönem başladı

Yemek kartı hizmeti veren kuruluşların anlaşmalı olduğu perakende işletmelere uygulayacağı komisyon oranı yüzde 6'yı geçemeyecek. Söz konusu kuruluşlar, sözleşme yaptıkları işverenlere, kendileri veya başka bir teşekkül üzerinden herhangi bir iskonto uygulayamayacak ve farklı adlar altında menfaat sağlayamayacak.

22.05.2018Ekonomi
Yemek kartlarında yeni dönem... Taslağın detayları belli oldu

Yemek kartlarında yeni dönem... Taslağın detayları belli oldu

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nca hazırlanan 'Yemek Kartı Yönetmenlik Taslağı'nın detaylarını paylaştı.

23.03.2018Gündem
Yemek kartlarıyla market alışverişine son

Yemek kartlarıyla market alışverişine son

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yüksek komisyon ücretleri ve ödeme sürelerinin çok uzun olması tartışmalarıyla gündeme gelen yemek kartları sorununun çözümü için yapılan çalışmalarda sona gelindiğini bildirdi.

4.03.2018Ekonomi
Yemek kartı boykotunu etkileyecek karar... Düzenleme geliyor...

Yemek kartı boykotunu etkileyecek karar... Düzenleme geliyor...

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, komisyon oranları nedeniyle boykota varan tartışmaların yaşanmasına yol açan yemek kartları ve çeklerine ilişkin mevzuat düzenlemesi yapacak. Çıkarılması planlanan yönetmelikle hem mevzuat boşluğu giderilecek hem de komisyon oranları düzenlenecek.

25.12.2017Ekonomi
Sadece yemek kartı hizmeti vermek istemiyorlar

Sadece yemek kartı hizmeti vermek istemiyorlar

Yemek kartlarıyla bilinen Fransız şirket Sodexo Türkiye, ana işlerinin yanı sıra müşterilerine ek hizmetler sağlayarak rekabette avantaj elde etmek ve bu yan hizmetlerini herkese duyurmak istiyor.

2.06.2016Ekonomi
KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak KYK yurt başvuruları için son gün

KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK yurt başvuruları için son gün

Yüz binlerce üniversite öğrencisinin barınma ihtiyacını karşılayan KYK, bu yıl yurtlarına alınacak öğrenciler için başvurular geçtiğimiz günlerde başlatmıştı. Değerlendirilen başvuruların ardından sonuçlar, öğrencilerin erişimine açılacak ve boş kalan kontenjanlar için ek başvuru süreci başlayacak. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

26.08.2019Gündem
2019 KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak KYK başvuru ekranı

2019 KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK başvuru ekranı

Kredi ve Yurtları Kurumu (KYK) 2019 2020 öğretim dönemi için yurt başvuruları geçtiğimiz günlerde başlatıldı. Üniversite öğrencilerinin konaklama olanaklarından faydalanmak için yapacakları başvuru işlemleri e-devlet sistemi üzerinden gerçekleşiyor. Başvurular devam ederken, öğrenciler de sonuçların ne zaman açıklanacağı merak etmeye başladı. Peki, 2019 KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.08.2019Gündem
Polis kampları nerelerde Polis kampı başvurusu nasıl yapılır

Polis kampları nerelerde? Polis kampı başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye'nin birçok noktasında bulunan polis kampları ile tatillerini değerlendirmek isteyen Emniyet personelleri, bu kamplara nasıl ve nerelerden başvuru yapıldığını araştırıyor. Peki, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı olan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından koordine edilen polis kampları nerelerde ve başvurular nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

9.04.2019Gündem
Yeni CIP salonundan ilk izlenimler

Yeni CIP salonundan ilk izlenimler

Yeni İstanbul Havalimanı’nda, THY’nin iç hat CIP Salonu’nun açıldığı duyurulunca atlayıp gittim. Burası Atatürk Havalimanı’na kıyasla daha ferah ve aydınlık. Ücretsiz rezervasyon yapılabilen akıllı toplantı odaları, çocuk oyun alanı, canlı bitkilerle kaplanmış bir yeşil duvar ile üç oyun konsolunun bağlı olduğu ‘gaming’ alanı var.

14.01.2019Seyahat
Sosyal yardımlar neleri kapsıyor

Sosyal yardımlar neleri kapsıyor?

Sosyal yardımlar, Aile, Çalışma Bakanlığı'nın ihtiyaç sahibi kişilere tahsis ettiği yardımların bütününü ifade etmektedir. Eğitim yardımları, aile yardımları, engellilere yönelik yardımlar, özel amaçlı yardımlar, sağlık yardımları ve yabancılara yönelik yardımlar olmak üzere 6 başlık altında toplanan sosyal yardımlar, koşulları kapsayan vatandaşlar için geçerli olmaktadır. İşte, sosyal yardımlar hakkında bazı bilgiler

8.01.2019Ekonomi
Son dakika...Milyonlarca kredi kartı kullanıcısı için kritik düzenleme

Son dakika...Milyonlarca kredi kartı kullanıcısı için kritik düzenleme

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) finansal istikrarın güçlendirilmesi ve makroekonomik dengelenme sürecinin desteklenmesi kapsamında, hane halkının bilinçli tüketiminin ve basiretli borçlanmasının teşvik edilmesi amacıyla, makro ihtiyati düzenlemeleri içeren taslaklar hazırlarken, söz konusu taslak, bazı tüketici kredilerinde vadeler ve kredi kartlarında taksit sayılarının düşürülmesini içeriyor. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu ise, konuya ilişkin yaptığı açıklamada taslakta ön görülen değişikliklerin yerinde olduğunu kaydetti.

2.08.2018Ekonomi
Sıcak iklim sevenlerin durağı: Birleşik Arap Emirlikleri

Sıcak iklim sevenlerin durağı: Birleşik Arap Emirlikleri

Bir rota çizelim, sıcağı iliklerimize kadar yaşayalım, içimiz ısınsın. Hem alışveriş yapabilelim, hem çok uzak olmasın, hem vizesi bizi çok uğraştırmasın, hem de daha önce gördüğümüz yerlerden farklı bir yer olsun. Tüm bu parçaları bir araya getirdiğimizde cevap: Birleşik Arap Emirlikleri. İşte size Birleşik Arap Emirlikleri gezi rehberi...

4.07.2018Seyahat
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor 27 Aralıkta büyük boykota hazırlanıyorlar...

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! 27 Aralık'ta büyük boykota hazırlanıyorlar...

Yemek kartı veren şirketlerin kendilerinden aldığı yüzde 10’u bulan komisyonları protesto eden restoranlar boykota hazırlanıyor. Yaptığımız araştırmalar gösteriyor ki mevcut yemek kartı sistemi asıl çalışanı yani vatandaşı mağdur ediyor. İşte yemek kartları üzerinden şirketlerin kar-iskonto kapma savaşının perde arkası...

24.11.2017Ekonomi
Satın alma kirala

Satın alma kirala

Bir kez satmak yerine aylık ücretlerle kiralama modeli olarak ifade edilen SaaS (Software as a Service), girişimcilerin gözdesi oldu. Hem şirketlere hem kullanıcılarına büyük avantajlar sunan SaaS modelini uygulayan başarılı yerli girişimler de bulunuyor.

Çalışan memnuniyeti ve ciro 2 katına çıktı

Çalışan memnuniyeti ve ciro 2 katına çıktı

18 bin iş yerinde 550 bin çalışana yemek çekleri/kartları, hediye kartları, temsil ve ağırlama ile akaryakıt harcama yönetimi hizmetleri sunan Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri AŞ, çalışanlarının yaşam kalitesini arttırmak için bir dizi yenilikler yaptı. Sonucunda 2 yıl içinde çalışan memnuniyet oranı yüzde 46’dan yüzde 81’e, cirosu da son 4 yılda iki katına çıktı. Geçen ay da Aon Global Best Employers araştırması kapsamında “Aon En İyi İşyeri” unvanını aldıklarını açıklayan Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme İK Direktörü Aylin Toper ile çalışan memnuniyeti için neler yaptıklarını konuştuk.

Taksit düzenlemesinde neler değişecek

Taksit düzenlemesinde neler değişecek?

Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik Taslağı, BDDK'nın internet sitesinde yayımlandı.İşte yapılması düşünülen değişiklikler...

27.10.2015Ekonomi
Seyahate çıkmadan önce hayatınızı kurtaracak 15 ipucu

Seyahate çıkmadan önce hayatınızı kurtaracak 15 ipucu

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala seyahat planları yapıyorsanız bu yazıyı okumadan geçmeyin. Bazen alacağınız küçük önlemler daha sonra çıkabilecek çok büyük sorunların önüne geçebilir, küçük ipuçları da hayat kurtarıcı olabilir

4.09.2015Seyahat
Sırbistan’da güvenli benzin istasyonu

Sırbistan’da güvenli benzin istasyonu

Türkiye’den Avrupa’nın çeşitli ülkelerine doğru araç trafiğinin başladığı bugünlerde, Sırbistan’daki Gazprom benzin istasyonları dönüş yolcularını da ağırlamaya başladı.

20.08.2015Avrupa
Kapıp getiriyorlar

Kapıp getiriyorlar

Elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar artık market ürünlerini bile anında ayağımıza kadar getiriyor. Ekmekten dondurmaya kadar tüm ürünler, için artık evden çıkıp markete gitmeye gerek kalmıyor. Akıllı cihazdan alışveriş, GPS ile anlık takip ediliyor ve 10-30 dakikada teslim ediliyor.

2.08.2015Ekonomi
Okullarda metal detektör önlemi

Okullarda "metal detektör" önlemi

MEB tarafından düzenlenen 19. Milli Eğitim Şurası'nda oluşturulan Okul Güvenliği Komisyonunda, okul giriş çıkış noktalarının sayısının sınırlandırılması, okul içi ve çevresinde denetimi arttıracak önlemlerin alınması yönündeki öneri benimsendi.

4.12.2014Eğitim
Eski açık kebap desene

Eski açık kebap desene!

Stadyum restoranlarının sayısı artıyor. Fenerbahçe, taraftarına Şükrü Saracoğlu’nda Divan ile hizmet verirken Galatasaray, TT Arena’da Yüzevler Kebap ile anlaştı. Beşiktaş ise Vodafone Arena için Nusret ile görüşüyor.

6.09.2014Futbol
Altında taksit geri dönüyor

Altında taksit geri dönüyor

Kuyumculuk sektörünün büyük tepkisini çeken, sektördeki kredi kartlı satışlara taksit yasağı yumuşatılıyor. BDDK’nın internet sitesinde yayınlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Yönetmeliği değişiklik taslağı, kuyumculuk sektörünün "kredi kartlı satışlarda taksitlendirilemeyen" mal ve hizmet grubundan çıkarılmasını öngörüyor.

29.08.2014Ekonomi
Kredi kartları ile ilgili çok önemli düzenleme

Kredi kartları ile ilgili çok önemli düzenleme

BDDK bankaların faiz dışında alacakları ücretleri belirleyen yönetmelik taslağını yayımladı. Yönetmelikte bankaların tüketicilerden hangi kalemler için ücret alabileceği belirlenirken, limiti 5 bin TL'nin altında olan kredi kartları için de azami 25 lira kart ücreti alınabileceği karara bağlandı. Ayrıca taksit sınırlaması olan sektörlerde hediye kart, hediye çeki ve benzeri ürünlerinde alımlarında taksit uygulanmayacak.

8.04.2014Ekonomi
Yazar kasalı POSların gizlisi saklısı kalmadı

Yazar kasalı POS'ların gizlisi saklısı kalmadı

İşletmelerde kullanılmaya başlanan yazar kasalı POS cihazları, geleneksel centilmenlik anlayışına darbe vurdu. Önde ve arkada iki ekrana sahip cihazlarla ‘yanındakilere göstermeden hesabı ödeme’ dönemi kapanıyor.

13.08.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘İstanbul Kart’ın ilave vergisi mi var?

“Çalışanlarıma işe gidip gelmeleri için İstanbul Kart veriyorum. Kartların aylık dolum masrafını da ben karşılıyorum. Bu dolum ücretinin haricinde, ilaveten bir de vergi vermem gerekiyormuş... Doğru mu?”

10.04.2019

Sıcak iklim sevenlerin durağı: Birleşik Arap Emirlikleri

Bir rota çizelim, sıcağı iliklerimize kadar yaşayalım, içimiz ısınsın. Hem alışveriş yapabilelim, hem çok uzak olmasın, hem vizesi bizi çok uğraştırmasın, hem de daha önce gördüğümüz yerlerden farklı bir yer olsun. Tüm bu parçaları bir araya getirdiğimizde cevap: Birleşik Arap Emirlikleri. İşte size Birleşik Arap Emirlikleri gezi rehberi...

2.07.2018

Yemek bahane komisyon şahane

Yemek kartı veren şirketlerin kendilerinden aldığı yüzde 10’u bulan komisyonları protesto eden restoranlar boykota hazırlanıyor. Yaptığımız araştırmalar gösteriyor ki mevcut yemek kartı sistemi asıl çalışanı yani vatandaşı mağdur ediyor. İşte yemek kartları üzerinden şirketlerin kâr-iskonto kapma savaşının perde arkası...

24.11.2017

Bir gemi yolculuğu rehberi

Gemi yolculuğu 19. yüzyıldan beri turizm sektoründe önemli bir rol oynuyor. Eskiden kıtalararası yolculuk için kullanılan büyük gemiler artık dünyanın dört bir bucağında gezginleri ağırlıyor. Şimdi efsanevi denizlere açılmanın, büyülü güzellikteki dünya cennetlerine doğru keşfe çıkmanın tam zamanı... Toplayın bavulları, demir almaya az kaldı.

20.11.2017

Öğle yemeğine vergi var mı?

ÖĞLE yemeği pazarında tartışma büyük... Çünkü pazar da büyük, müşteri sayısı da büyük. Birkaç aydır süren tartışmayı Hürriyet’de Ceyhun Kuburlu’nun haberinde okudum...

28.03.2017

Uçakta gençler internet, yaşlılar özenli kabin memuru istiyor

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Küresel Yolcu Araştırma Raporu’nu açıkladı. Her yıl hazırlanan raporda yolcular havayollarından ne istiyor? En çok şikayet hangi konuda alınıyor?

12.01.2017

Yeter, kendinize gelin!

Siyasetin kanalizasyonu patladı.

25.03.2014