MENÜ

Yeme İçme Mekanları

Yeme İçme Mekanları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yeme İçme Mekanları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 325 Yeme İçme Mekanları haberi bulunmuştur.

Yeme İçme Mekanları Haberleri

ÖÇK’dalar

ÖÇK’dalar

Türkiye’nin Maldivleri olarak tanınan Salda Gölü ile İzmir Karaburun-Ildır Körfezi özel çevre koruma bölgesi (ÖÇK) ilan edildi. Kıyıya kadar araç girişini önleyecek Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazete’de yayınlanarak kesinleşti. Yeme-içme mekanları, büfeler bungalov tarzı ahşap malzemeden olacak, beton dökülmesine izin verilmeyecek.

16.03.2019Gündem
Çalışan yurdu

Çalışan yurdu

JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, trafikte geçen zamanı azaltmak, verimliliği arttırmak için bölgesel ofislerin kullanma oranlarının artacağını belirterek, “Ayrıca ortak yaşam üniteleri de gelecek. Öğrenci yurtları gibi düşünebilirsiniz. Pazartesi-perşembe çalışan yurdunda kalıp, hafta sonları ailesinin yanına giden çalışanlar olacak” şeklinde konuştu.

2.03.2019Ekonomi
Teknolojisi de uçuruyor

Teknolojisi de uçuruyor

Yaklaşık iki hafta sonra tam kapasiteyle hizmet vermeye başlayacak olan İstanbul Havalimanı, teknolojik özellikleriyle de öne çıkıyor. Kimseyle konuşmadan uçağın kapısına kadar gidebilmenizi sağlayan bu teknolojileri İGA CIO’su Ersin İnankul ile deneyimledik.

16.02.2019Ekonomi
Mehmet Özhaseki: Mahalle kültürünü geri getireceğiz

Mehmet Özhaseki: Mahalle kültürünü geri getireceğiz

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, masaya 111 proje koydu. Çocuklar, gençler, yaşlılar, sokak hayvanları… Şehirde yaşayan herkese göre bir çalışması var Özhaseki’nin… Peki detayları neler? Rakibi Mansur Yavaş hakkında ne düşünüyor? Kendisini FETÖ ile ilişkilendirenlere ne cevap veriyor? Özhaseki ile buluştuk.

26.01.2019Gündem
KIŞA DAHA İYİ  GİRMENİZİ  SAĞLAYACAK 40 GÜZEL  ŞEY

KIŞA DAHA İYİ GİRMENİZİ SAĞLAYACAK 40 GÜZEL ŞEY

Yaza arkamızı yasladık ama önümüz kış. Yağmuru, fırtınasıyla güz kapımızda. İşte zemheriden evvel almamız gereken kültür, sanat, spor, kent, stil, teknoloji ve seyahat vitaminleri...

29.09.2018Hürriyet Pazar
Mutlu olmayı bilenlerin diyarı Cayman Adaları

Mutlu olmayı bilenlerin diyarı Cayman Adaları

Bu hafta korsanlarıyla meşhur cennet köşelerden birindeyiz. Binlerce adanın bir arada olduğu; mercanların, resiflerin, turkuvaz denizlerin, sıcak, neşeli halkların ve olduğu kadarıyla mutlu olmayı bilenlerin diyarındayız; Karayipler. Çok çekmiş Karayipler’deki adalar. Kimi madenleri, kimi ormanları, kimi de tarıma elverişli toprakları sebebiyle sömürülmüş. Günümüzde ise onları sömürenlerin iştahını turizmle kabartıyorlar. Uçaklarla ya da yüzen şehirlerle gelen milyonlarca turisti ülkelerinde ağırlıyorlar.

11.07.2018Seyahat
Girişim girişim doğurdu

Girişim girişim doğurdu

Startuplar, iş dünyasını her geçen gün değiştirmeye devam ediyor. Kendi sorunlarını çözmek için yeni servis ve çözümler geliştiren startuplar, artık yeni şirketler kurarak farklı bir alanda da büyümeye devam ediyor. Bu hafta girişimlerden doğan girişimleri araştırdık.

16.06.2018İK/Yeni Ekonomi
Kuzey Amerika’daki küçük Avrupa

Kuzey Amerika’daki küçük Avrupa

Rotamızı Kanada’ya çevirmeye karar verdiğimizde aklımda Quebec’e gitmek hiç yoktu. Okuduğum sayfalar dolusu bilgi, incelediğim bir sürü fotoğraf sonunda, esas hayalim olan Calgary’yi bir başka zamana erteleyince birkaç günümüz boşa çıktı. O sıralarda yine tesadüfen okuduğum bir yazıda Québec City’den bahsediliyordu. Yazıdaki fotoğraflara baktığımda Kanada’da olduğuna inanmakta güçlük çektim. Fotoğraflar Avrupa’daki küçük bir kasabaya aitti adeta. Yaptığım araştırmalar sonrasında Québec’i gezi rotamıza eklemeye karar verdik ve çok güzel yerler keşfettik. Doların keyif kaçıracak kadar yükseldiği bu dönemde Amerika’ya gitmek isteyenler için Kanada güzel bir alternatif. Kanada’daki küçük Fransa’yı keşfetmek isterseniz bu yazı size rehber olacaktır.

25.05.2018Seyahat
Tersanede spor var

Tersanede spor var

Elif Boyner ve Melis Abacıoğlu Sezener’in geçen yıl hayata geçirdiği spor aplikasyonu SWEATers App, şimdi bir festivalle kutlanıyor. Bu hafta sonu gerçekleşecek Sweat Fest için Haliç Tersanesi’nde yaratılan dev kumsalda ikiliyle buluştuk, İstanbul’a kazandırdıkları yeni spor ve eğlence alanını keşfettik.

4.05.2018Hürriyet Cumartesi
Maskeyle gelen gizem, romantizm ve eğlence

Maskeyle gelen gizem, romantizm ve eğlence

Kanalların ayırdığı, köprülerin birleştirdiği minik adacıklarla varlık bulan, pastel renkli yapılarıyla bir tablo havasına bürünen eşsiz kenti günümüzden sıyrılıp, bir nebze Ortaçağ atmosferinde görmek, renklerin ve coşkunun kostümlerle, maskelerle birlikte salındığına tanık olmak için karnaval dönemi biçilmiş bir kaftan. Her yıl karnaval boyunca kente 3 milyona yakın turistin gelmekte olduğu da bunu güçlendiriyor.

29.01.2018Seyahat
Yasaklar diyarı: Singapur

Yasaklar diyarı: Singapur

Dünyanın en fazla ziyaret edilen yerlerinden biri olan Singapur, bir şehir devleti olması ve kendine özgü yapılarıyla dikkat çekiyor. Görülmeye değer manzaralarıyla kendisine hayran bırakan Singapur, cıvıl cıvıl bir yaşantıya sahip. Küçük bir alan üzerine kurulu olsa da, hem ticaretin hem de turizmin merkezi konumda olması ülkeyi geliştirmiş. Öyle ki, Singapur gezilip görülecek, keşfedilecek pek çok farklı imkana sahip. İşte size Singapur gezi rehberi…

6.11.2017 Seyahat
Fırın ve yorgancı gitti, kafe ve bar geldi

Fırın ve yorgancı gitti, kafe ve bar geldi

Hürriyet Pazar’da dün başlayan Kadıköy yazı dizisi devam ediyor. Mahallelinin şikâyeti esnaf ve kitapçıların Kadıköy’den ayrılması, yerlerine kafe ve barların dolması...

8.10.2017Hürriyet Pazar
Bağış için e-yuvarlama

Bağış için e-yuvarlama

Mağazalardaki bağış kumbaralarını dijitale taşıyan Yuvarla, kullanıcıların e-ticaret sitelerinde yaptıkları ödemelerin küsuratlarını yuvarlayarak dernek ve vakıflara bağışlıyor. Yuvarla kurucu ortağı Emre Danacı, “600 binden fazla küsuratlı harcama işlemi yuvarladı. Yarım milyon TL’den fazla bağış yapıldı” dedi.

23.08.2017Ekonomi
Türkiyenin en yeşil adresi

Türkiye'nin en yeşil adresi

Antalya’nın görülmeye değer doğal güzelliklerinden biri Kurşunlu Şelalesi... Doğası ve dinginliğiyle insanı kendine çeken büyüleyici bir yer. Kurşunlu Şelalesi park alanı içinde yeme içme mekanları, büfe ve hediyelik eşya dükkanlarıyla huzurlu bir tatil deneyimi yaşayacaksınız. İşte yarım saatlik bir yürüyüşle tüm doğasını keşfedebileceğiniz Kurşunlu Şelalesi...

6.06.2017Seyahat
Her saat yaşayan şehir İstanbul’un 10 sokak lezzeti

Her saat yaşayan şehir İstanbul’un 10 sokak lezzeti

İstanbul'un yeme içme mekânları her zaman bir numara ama sokak lezzetlerinin de keyfi bir başka...

26.05.2017Lezizz Nerede Ne Yenir
Hürriyet Emlak ve Zomato iş ortaklıklarını duyurdu

Hürriyet Emlak ve Zomato iş ortaklıklarını duyurdu!

Türkiye’nin emlak sitesi Hürriyet Emlak ve dünyanın en yaygın kullanılan yeme - içme platformu Zomato, yeni bir işbirliğine imza attı. Kullanıcılarına; ilgilendikleri bölgeyi akıllı harita ve sokak görünümü ile inceleme fırsatı sunan Hürriyet Emlak, artık bölgedeki yeme-içme mekânları hakkında da bilgi veriyor. Hürriyet Emlak, Zomato’dan dinamik olarak çektiği içeriği akıllı harita kısmına entegre ederek, kullanıcılarına İstanbul’daki farklı mahalle, semt ve bölgelerin yeme - içme endeksini göstermeye başladı.

24.03.2017Ekonomi
Cihangirde keşfetmenizi bekleyen mekanlar

Cihangir'de keşfetmenizi bekleyen mekanlar

Şehrin en popüler semtlerinden biri olan Cihangir hafta sonu buluşmalarının vazgeçilmez adresi olmaya devam ediyor. Eğer hala keşfetmediyseniz yeni açılan bu mekanları mutlaka not edin.

17.01.2017Lezizz Nerede Ne Yenir
Sesli Yürüyüş uygulamasıyla şehri tanıyın

Sesli Yürüyüş uygulamasıyla şehri tanıyın

'Piri’ adında geliştirilen iki marka, akıllı telefonları bir yürüyüş rehberine dönüştürüyor. App Store ve Google Play mağazalarında yerini alan ‘Piri’, kullanıcılara yürüyüş turları öneriyor, bu yürüyüş turlarına ise sesli olarak anlatılmış hikâyeler eşlik ediyor. İşte Piri'nin detayları...

11.01.2017Seyahat
Tarihi köylerde kültürel dönüşüm

Tarihi köylerde kültürel dönüşüm

Tekirdağ’daki ‘Miras Yolu’ projesi kapsamında bölgedeki tarihi beş köy restore edilerek turizme açılacak.

17.10.2016Gündem
Torosların ardında, bir göl kıyısında...

Torosların ardında, bir göl kıyısında...

Yazın bu son sıcak günlerinde Ankara’dan güneye inmek güzeldir; güzeldir de, güneye giden yol boyları sıkıcıdır. Doğa kavrulmuş, renkler solmuş, ortalık sarı sıcaktır. Göz alabildiğince uzanan bozkır, -yer yer ekin tarlaları da olsa- “ağaçsız/ kuşsuz/ gölgesiz”dir. Bu sıkıcı, uzayıp giden yol boylarında, arada mola vermek, bazen vaha gibi bir su başında, bir çay ocağında yahut -çevrede varsa- bir ören yerinde duraklamak iyi gelir. Daha da iyisi, yolu biraz uzatarak yeni güzergahlar keşfetmek, yeni yerler görmektir.

8.09.2016Seyahat
Kırşehir Belediyesi ‘Cumhuriyet tarihinin ilk külliyesini yapıyor

Kırşehir Belediyesi ‘Cumhuriyet tarihinin ilk külliyesi'ni yapıyor

Kırşehir Belediyesi tarafından projelendirilen TOBB, TESK ve TESKOMB’un katkıları ile inşaat çalışmaları devam eden Ahi Evran Külliyesi çalışmaları devam ediyor. Kırşehir Belediyesi yapının ‘Cumhuriyet tarihinin ilk külliyesi’ olduğunu belirtiyor.

16.02.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çok şahane bir ölçü: Emaneti ehline veriniz

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın bir konuşması...

4.03.2019

Anadolu mutfağı havalimanında

İstanbul Havalimanı’nda yer alan Tadında Anadolu restoranıyla bir işbirliğine imza attık. Türkiye’ye gelen veya ülkemizden geçen yabancı ziyaretçilerimize Anadolu mutfağını tanıtacağız.

24.02.2019

Anadolu mutfağı havalimanında

İstanbul Havalimanı’nda yer alan Tadında Anadolu restoranıyla bir işbirliğine imza attık. Türkiye’ye gelen veya ülkemizden geçen yabancı ziyaretçilerimize Anadolu mutfağını tanıtacağız.

24.02.2019

Ev Restoran

HER bölgenin nesilden nesile intikal eden özel bir yemek kültürü var.

21.01.2019

‘Ah Beyoğlu Vah Beyoğlu’

Turan Akıncı’nın ‘Beyoğlu - Yapılar, Mekânlar, İnsanlar (1831 - 1923)’ kitabını okurken tarihi süreç içinde birçok yer ve mekân anı yumağımda canlandı.

14.09.2018

Kuzey Amerika’daki küçük Avrupa

Rotamızı Kanada’ya çevirmeye karar verdiğimizde aklımda Quebec’e gitmek hiç yoktu. Okuduğum sayfalar dolusu bilgi, incelediğim bir sürü fotoğraf sonunda, esas hayalim olan Calgary’yi bir başka zamana erteleyince birkaç günümüz boşa çıktı. O sıralarda yine tesadüfen okuduğum bir yazıda Québec City’den bahsediliyordu. Yazıdaki fotoğraflara baktığımda Kanada’da olduğuna inanmakta güçlük çektim. Fotoğraflar Avrupa’daki küçük bir kasabaya aitti adeta. Yaptığım araştırmalar sonrasında Québec’i gezi rotamıza eklemeye karar verdik ve çok güzel yerler keşfettik. Doların keyif kaçıracak kadar yükseldiği bu dönemde Amerika’ya gitmek isteyenler için Kanada güzel bir alternatif. Kanada’daki küçük Fransa’yı keşfetmek isterseniz bu yazı size rehber olacaktır.

24.05.2018

Demokrasi Tiyatrosu

DÜNYA farklı bir evreye giriyor.

24.03.2018

Zubizu’yu yurtdışına açıyor

2016 yılında hayata geçirilen alışveriş uygulaması Zubizu dünyaya açılmaya hazırlanıyor. Markanın yeni yatırımlara hazırlandığını duyuran Doğuş Müşteri Sistemleri CEO’su Hakan Kaplan, “Yurtdışında Körfez Bölgesi’nden görüşmelerimiz var” şeklinde konuştu.

10.02.2018

Bir adım öne çıkmak

NE güzeldir, ne gururdur, ne mutluluktur, ne büyük şereftir, bir adım öne çıkmak, öne çıkabilmek...

27.01.2018

Zamanı unutturan ada

Katlanarak artan bir cazibesi var Phuket’in. Kimileri muhteşem doğanın ve denizin tadını çıkarmak, kimileri masaj ve terapi, kimileri de renkli gece hayatı için yolunu tutuyor adanın. Balayı ya da romantik bir aşk tazeleme tatili için de ideal. Ben notlarımı yazıyorum, gidiş nedeniniz size kalmış… 2018’de Phuket planı yapacaklara bir de güzel haber; THY adaya direkt uçuşlara başladı.

11.12.2017

Yerli otomobil

GEÇEN hafta kamuoyunu yerli otomobil mevzusu çok meşgul etti. Cumhurbaşkanı’nın çağrısına uyan “Babayiğit” şirketler yerli otomobil üretmek için kollarını sıvadılar.

11.11.2017

Yeşil altın hasadı

Gaziantepli olmayıp da benim gibi her gün en az bir avuç iç Antep fıstığı yiyen başka biri var mıdır bilmiyorum.

25.08.2017

Güvenilir ortak bulun

Romanya hükümeti Avrupa Birliği ve kamuoyunun baskısıyla yolsuzlukla mücadelede göz açtırmıyor. Sonu hapse kadar giden suçlamalar Türk şirketlerini de etkiliyor. Büyükelçi Koray Ertaş’tan yatırım yapmak isteyen şirketlere uyarı var: “Yolsuzluk konusunda kimsenin gözünün yaşına bakmıyorlar. İyi bir avukat ve mali müşaviriniz olmadan yatırım yapmayın.”

15.07.2017

Sevgililer Dünü Kutlu Olsun!

İşte Batı dünyasının bir oyununu daha geride bıraktık!

14.02.2017

Los Angeles'ın lezzet sırları

Dünya’nın en kozmopolit şehirlerinden biri Los Angeles. Bir çok etnik topluluğun ve kültürün bir arada yaşadığı şehirde yeme içme mekanları da oldukça popüler... Bu kadar kozmopolit bir şehirde elbette dünyanın her yerinden mutfağa rastlamak şaşırtıcı değil. İşte size Los Angeles yeme içme rehberi...

26.12.2016