MENÜ

Yem Bitkileri

Yem Bitkileri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yem Bitkileri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yem Bitkileri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 485 Yem Bitkileri haberi bulunmuştur.

Yem Bitkileri Haberleri

Son dakika... Bakan Pakdemirli: Koç, teke başına 500 lira destekleme ödemesi yapacağız

Son dakika... Bakan Pakdemirli: Koç, teke başına 500 lira destekleme ödemesi yapacağız

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Islah programı kapsamında soy kütüğü kaydı tutulan koyun keçi başına 100 lira, soy kütüğünden doğan damızlık koç-tekeleri kullanan yetiştiricilerimize de koç, teke başına 500 lira destekleme ödemesi yapacağız" dedi.

6.01.2020Ekonomi
Tarım ürünlerine ‘masadan’ takip

Tarım ürünlerine ‘masadan’ takip

Stratejik ve fiyatı en çok değişim gösteren tarım ürünlerinin takibi amacıyla oluşturulan ürün masaları, izledikleri ürünlerle ilgili tavsiye niteliğinde politika önerileri oluşturacak.

10.12.2019Ekonomi
Stratejik tarım ürünleri için oluşturulan takip masaları devrede

Stratejik tarım ürünleri için oluşturulan takip masaları devrede

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatıyla stratejik ve fiyatı en çok değişim gösteren tarım ürünlerinin takibi amacıyla oluşturulan ürün masaları faaliyete başladı.

9.12.2019Ekonomi
Üretime başladı, 5 yılda taleplere yetişemez hale geldi İnsanlar alabilmek için sıraya giriyor

Üretime başladı, 5 yılda taleplere yetişemez hale geldi! İnsanlar alabilmek için sıraya giriyor

Kocaeli’de yaklaşık 5 buçuk yıl önce ‘Jersey’ ırkı 10 inekle çiftlik kuran Orçun Maviş, ürettiği yüksek proteinli sütle vatandaşlardan gelen taleplere yetişemez hale geldi. Vatandaşlar perakende olarak satılan günlük sütü alabilmek için metrelerce uzunlukta kuyrukta saatlerce bekliyor.

20.11.2019Ekonomi
AOÇ arazisinde çiftçiler için tohum üretilecek

AOÇ arazisinde çiftçiler için tohum üretilecek

Ankara Büyükşehir Belediyesince kiralanan arazide hayvan yemi olarak kullanılan, kış şartlarına dayanıklı Macar fiği tohumu üretimi yapılacak.

10.11.2019Ekonomi
Bakanlık destek şartlarını açıkladı

Bakanlık destek şartlarını açıkladı

Destekleme ödemesinden yararlanmak isteyenler için başvurular başladı. Kayıtlı olmayanlar destekleme ödemelerinden faydalanamayacak.

9.11.2019Ekonomi
Ceylanpınar nerede

Ceylanpınar nerede?

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen 'Barış Pınarı Harekatı' ile birlikte bölgeden haberler gelmeye devam ederken vatandaşlarımız bölge haberlerinde adı sıklıkla duyulan Ceylanpınar'ın nerede olduğunu ve sınıra ne kadar yakınlıkta olduğunu merak ediyor. İşte Ceylanpınar hakkında detaylar

10.10.2019Gündem
Su ürünleri ihracatında yeni hedef 2 milyar dolar

Su ürünleri ihracatında yeni hedef 2 milyar dolar

On Birinci Kalkınma Planı ile su ürünleri ihracat hedefi, 2023 için 1 milyar dolardan 2 milyar dolara yükseltildi.

19.07.2019Ekonomi
Doğal afet mağduru çiftçi için borç erteleme talebi

Doğal afet mağduru çiftçi için borç erteleme talebi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar "Bu yıl afet yaşayan çiftçilerin kredi borçlarının faizsiz ertelenmesini sağlayacak kararname çıkarılmalıdır" dedi.

4.07.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirliden etçi buzağı desteği müjdesi

Bakan Pakdemirli'den etçi buzağı desteği müjdesi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "41 ilde uygulanan Düve Desteği Projesi'ni 81 ile yaygınlaştırıyoruz. Düve tutarının yüzde 40'ını Bakanlıkça hibe ediyoruz. Bakanlık politikalarına uygun olarak, etçi buzağı üreten işletmelerimize, buzağı desteğinin üzerine 250 lira ilave destek ödeyeceğiz" dedi.

27.06.2019Ekonomi
Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsünden 3 yeni buğday çeşidi

Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nden 3 yeni buğday çeşidi

Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce 3 yeni buğday çeşidi geliştirildi.

5.06.2019Ekonomi
Arı ölümlerine arı otu çare olacak

Arı ölümlerine "arı otu" çare olacak

Adana'da arı ölümlerinin önüne geçebilmek için Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü öncülüğünde arıcılara polen ve nektar yönünden zengin arı otu tohumu dağıtılıyor.

4.05.2019Ekonomi
Yemi yutmayın

Yemi yutmayın

Ucuz hayvan yemi arayan çiftçiler dolandırıcıların kurbanı oldu. Sosyal medya hesaplarından ulaştıkları numaraları arayan bazı çiftçiler, olmayan hayvan yemine nakliye parası ödedi. Ton fiyatı ortalama bin TL olan yoncayı, 800 TL’den sattığını iddia eden dolandırıcılar, nakliye parası ödenen yemleri çiftçiye ulaştırmadı.

24.04.2019Ekonomi

Bakanlıktan tarımla ilgili iddialara kitapçıklı yanıt

Tarım ve Orman Bakanlığı, kendi alanıyla ilgili kamuoyunda tartışılan konulara hazırladığı kitapçıkla yanıt verdi.

25.03.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirliden çiftçilere ödeme müjdesi

Bakan Pakdemirli'den çiftçilere ödeme müjdesi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Bitkisel üretim destekleri çerçevesinde bugün 1 milyar 432 milyon lira ödenecek" dedi.

22.03.2019Ekonomi
Avrupanın en yüksek barajından ekonomiye dev katkı

Avrupa'nın en yüksek barajından ekonomiye "dev" katkı

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın "2010 yılında hizmete alınan ve Avrupa'nın en yüksek barajı olan Çine Adnan Menderes Barajı, bölgedeki taşkın zararlarını önleme konusunda ekonomiye 1 milyar 680 milyon liralık fayda sağladı" dedi.

22.03.2019Ekonomi
40 ülkeye Türk tohumu

40 ülkeye Türk tohumu

Hibrit ayçiçeği, hibrit mısır, pamuk ve fasulye türlerinde nitelikli tohum ıslahı çalışmaları yaptıklarını ifade eden MAY Tohum Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Yormazoğlu, “Türkiye’de 5 lokasyonda, 40 Ar-Ge çalışanı ile Ar-Ge faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız nitelikli çalışmalar neticesinde 40’ın üzerinde ülkeye, 200’ün üzerinde tohum, tohum teknolojisi ve lisans ihracatı gerçekleştiriyoruz” dedi.

19.03.2019Ekonomi
Hayvanları aşılama seferberliği

Hayvanları aşılama seferberliği

Ankara Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz "Veteriner hekimlerimiz geçen yıl Ankara'da 2 milyon 533 bin aşı yaptı, 2019'da da aşılama programımız başladı. Çiftçilerimizden ricamız, aşılama konusunda bizimle iş birliği yapsınlar, hastalık gördükleri zaman mutlaka tarım teşkilatlarına bildirsinler" dedi.

16.03.2019Ekonomi
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan Beştepede önemli mesajlar

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Beştepe'de önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Türkiye’nin En Büyük Çiftçi Ailesi Milletin Evinde” Programı’nda konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Şimdi son bir umutla 31 Mart'ı bekliyorlar. Bu seçimlerde istedikleri gibi bir istikrarsızlık ortamı oluşturabilirlerse, hemen ardından tüm cephelerden ülkemize yeni saldırılar düzenlemeyi planlıyorlar" dedi.

6.03.2019Gündem
Bakan Pakdemirli duyurdu: Çiftçiye ödenmemiş tarımsal destek kalmayacak

Bakan Pakdemirli duyurdu: Çiftçiye ödenmemiş tarımsal destek kalmayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere 5.3 milyar liralık ödeme yapıldığını söyledi.

27.02.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Pakdemirli açıkladı: Mart ayında ödemelerimiz olacak

Son dakika... Bakan Pakdemirli açıkladı: Mart ayında ödemelerimiz olacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli; 'Ocak ayında 2,3 milyar lira, eski parayla 2,3 katrilyon destek ödemelerini yaptık. Dün Sayın Cumhurbaşkanımız da müjdesini verdi, ben de detaylarını vereceğim. Mart ayında da ödemelerimiz olacak, belki bu kadar, belki biraz daha fazla, onu mart ayında açıklayalım' açıklamasında bulundu.

18.02.2019Ekonomi
2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek Tarih belli oldu mu

2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek? Tarih belli oldu mu?

2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek sorusunun yanıtı, yüzlerce çiftçi tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Ekin ve hasatlarına devlet desteği alan çiftçiler tarafından 2019 yılında desteklemelerin ne zaman ödeneceği merak ediliyor. Peki, 2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek? Tarih belli oldu mu?

29.01.2019Gündem
Yağmur ıspanağı vurdu, onlarca dönüm tarım arazisi sular altında

Yağmur ıspanağı vurdu, onlarca dönüm tarım arazisi sular altında

İzmir'in Menemen ilçesinde, etkili olan kuvvetli sağanak ve Gediz Nehri'nin taşması sonucu 30-40 bin dekar alan sular altında kalırken, ıspanaklar da tarlalarda zarar gördü. Çiftçiler, ıspanakların zarar görmesi nedeniyle ürünlerin zamlanabileceğini de söyledi.

16.01.2019Ekonomi
2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek

2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek?

Mazot ve gübre desteği, ekinlerine devlet desteği alan çiftçiler tarafından araştırılmaya başlandı. Geçtiğimiz yıl aldıkları mazot ve gübre desteklerinin bu yıl ne zaman ödeneceğini merak eden çiftçiler, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, 2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

14.01.2019Gündem
Kredi kartı borçlarıyla ilgili önemli gelişme

Kredi kartı borçlarıyla ilgili önemli gelişme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımıza da mevcut borçlarını daha kolay ödemeleri için imkan sağlıyoruz. Ödeme güçlüğü çeken vatandaşların kredi kartı borçları tek çatı altında toplanacak. Ziraat Bankası'ndan alacağı krediyle borcunu kapatacak. Sonra çok uygun şartlarda aylık gelirine uygun şekilde ödeyecek" dedi.

8.01.2019Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan "Bolton'un İsrail'den verdiği mesajı kabul etmemiz, yutmamız mümkün değildir. Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır" dedi. Erdoğan konuşmasında ayrıca, "Askeri harekat için hazırlıklarımızı tamamladık. Çok yakında Suriye topraklarındaki terör gruplarını etkisiz hale getirmek için harekete geçeceğiz" diye konuştu.

8.01.2019Gündem
Erdoğan: CHP rüşvet yolsuzluk çöp demek

Erdoğan: 'CHP rüşvet yolsuzluk çöp demek'

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, CHP’nin “yaşam tarzı, irtica ve laiklik” diyerek İzmir’in iradesine ipotek koyduğunu savunarak, “Yatıyorlar, kalkıyorlar yaşam tarzı. Bizim böyle bir derdimiz yok. Kimseye biz bugüne kadar bundan dolayı musallat olmadık. Ama siz CHP zihniyeti olarak musallat oldunuz. Nerede, kim acaba giyiminden, kuşamından, düşüncesinden dolayı sıkıntı yaşadı” dedi.

6.01.2019Gündem
Son dakika: AK Parti İzmir adayları tanıtım toplantısı

Son dakika: AK Parti İzmir adayları tanıtım toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir’in ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna açıkladı. Erdoğan İzmir’deki konuşmasında ayrıca bu ay sonuna kadar 2019 yılı ocak ayı içinde ödenecek tarımsal desteklerin rakamlarını da tek tek duyurarak toplamda 2 milyar 35 milyon TL ödeme yapılacağını belirtti. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım toplantıda açıklama yaptı.

5.01.2019Gündem
Yem bitkisi yetiştiricilerine 9 milyon 458 bin lira destek ödemesi

Yem bitkisi yetiştiricilerine 9 milyon 458 bin lira destek ödemesi

Yılın ilk 7 ayında 3 bin 620 üreticiye 6 milyon 87 bin 501 lira çiğ süt destekleme ödemesi yapıldı.

28.12.2018Ekonomi
Silajlık mısır çeşitleri çiftçilere kazandırıyor

Silajlık mısır çeşitleri çiftçilere kazandırıyor

Silajlık mısır Hido, Everest ve 94MAY66 çeşitleri, yüksek gıda değerleri ve verimlilikleriyle hem mısır üreticilerinin, hem de besicilerin yüzünü güldürdü.

13.11.2018Ekonomi
Cironun yüzde 8’i Ar-Ge’ye

Cironun yüzde 8’i Ar-Ge’ye

Avrupa başta olmak üzere 40’tan fazla ülkeye 200’ün üzerinde tohum, tohum teknolojisi ve lisans ihracatı gerçek-leştirdiklerini anlatan May Tohum Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Yormazoğlu, “May Tohum olarak yıllık ciromuzun yüzde 8’ini Ar-Ge çalışmalarına ayırıyoruz” dedi.

25.09.2018Ekonomi
Çuval çuval fırsatçılık

Çuval çuval fırsatçılık

Temel gıda maddelerine gelen zamlar son günlerin en önemli gündemi. Maliyetler, kurdaki yükseliş, tarladaki verimsizlik gibi sebeplerle fiyatlarda yükseliş yaşandı. Ancak Bayrampaşa Mega Center Kuru Gıda Hali’ndeki toptancılar farklı bir iddia ortaya attı. Toptancılar, piyasadaki büyük oyuncuların aralarında anlaştığını söyledi. Kur bahanesiyle fiyatların yükseltildiği ve fırsatçılık yapıldığı ileri sürüldü

5.09.2018Ekonomi
Hayvancılıkta dönüşüm şart

Hayvancılıkta dönüşüm şart

Et fiyatları bir türlü istenilen seviyeye çekilemiyor. Kurların yüksek olması, çiftçinin girdi maliyetlerinin artması, turist sayılarının artması et fiyatlarındaki düşüşün önündeki engel olarak görülüyor. Sektör temsilcileri ise yerli üreticinin desteklenerek, yeni dönemde tarım ve hayvancılıkta da ‘dönüşüm’ yapılması gerektiğini söylüyor.

28.06.2018Ekonomi
Başvurular için son gün 30 Haziran

Başvurular için son gün 30 Haziran

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar:"Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıt yaptırmayan üreticiler çiftçiye verilen desteklerden yararlanamıyor." "Sisteme başvuru için son gün 30 Haziran."  

21.06.2018Ekonomi