MENÜ

Yaz Okulu

Yaz Okulu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yaz Okulu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yaz Okulu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.873 Yaz Okulu haberi bulunmuştur.

Yaz okulu, genellikle özerk yapıya sahip üniversilerin kendi oluşturduğu her yıl sadece 1 yıllık değişiklik adı altında TBMM tarafından da onaylanıp resmi gazetede yayınlandığı tarih itibariyle geçerlilik kazanan bir uygulama olup öncelikli amacı ders notları okul için yetersiz öğrencilerin derslerini tamamlayabilmeleri için kısaltılmış ve yoğunlaştırılmış özet ders işlemeli sınav dönemidir.

 

Yaz Okulu Haberleri

AÖF yaz okulu sınav soruları yayınlandı – AÖF sınav sonuçlar ne zaman açıklanacak

AÖF yaz okulu sınav soruları yayınlandı – AÖF sınav sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi’nin AÖF öğrencilerine bu yıl ilk kez uyguladığı yaz okulu sınavı 15 Eylül 2019 tarihinde gerçekleşti. Sınav hazırlık sürecini geride bırakan özellikle mezun durumundaki açıköğretimliler, şimdi heyecanla AÖF yaz okulu sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki, AÖF yaz okulu sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.09.2019Eğitim
AÖF yaz okulu sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak

AÖF yaz okulu sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) ktisat ve İşletme Fakültesi yaz okulu sınav sonuçları, gündemde yer almaya devam ediyor. Bu yıl ilk kez açılan yaz okulunun dönem sınavlarında süreç, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tamamlanacak. Peki, AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuya ilişkin merak edilen bilgiler.

17.09.2019Gündem
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak AÖF yaz okulu sınav soruları ve cevapları

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF yaz okulu sınav soruları ve cevapları

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) yaz okulu sına soruları ve cevaplarının erişime açılmasının ardından, sonuç için bekleyiş başladı. Sınav soru ve cevaplarını Anadolu Üniversitesinin (AÖF) internet sitesinden görüntüleyen AÖF öğrencileri, yaz okulu sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihle ilgili araştırmalarına başladı. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o kon hakkında bilgiler ve AÖF yaz okulu sınav soruları ve cevapları görüntüleme sayfası.

16.09.2019Eğitim
AÖF yaz okulu sınav yerleri açıklandı - Sınav giriş belgesi nasıl alınır

AÖF yaz okulu sınav yerleri açıklandı - Sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Anadolu Üniversitesi AÖF (Açıköğretim Fakültesi) yaz okulu sınav yerleri 10 Eylül Salı günü itibariyle belli oldu. Anadolu Üniversitesi’nin bu yıl ilk kez uygulayacağı yaz okulu sınavları, 14-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Sınav günü öncesinde oturumlara girecekleri yer bilgisini edinmek isteyen açıköğretimliler, internet üzerinden araştırma yapıyordu. Peki, AÖF yaz okulu sınav yerleri nasıl öğrenilir?

10.09.2019Gündem
Genç balerin Monako’da burslu okuyacak

Genç balerin Monako’da burslu okuyacak

İzmirli 13 yaşındaki bale öğrencisi Selen Gür yaz okulu için gittiği Monako'da dünyanın prestijli bale okullarından birinde tam burslu eğitim hakkı kazandı.

10.09.2019Eğitim
Yunus ve Hakan, Manchester City Yaz Okulunda Türkiyeye temsil etti

Yunus ve Hakan, Manchester City Yaz Okulu'nda Türkiye'ye temsil etti!

İngiltere Premier Lig’in başarılı temsilcisi Manchester City, bu yıl ikincisini düzenlediği yaz okulu kapsamında dünyanın dört bir yanından seçilen yetenekli gençleri ağırladı.

10.09.2019Futbol
AÖF yaz okulu sınav giriş yerleri açıklandı

AÖF yaz okulu sınav giriş yerleri açıklandı

Açık Öğretim Fakültesi'nde yaz okulu okuyan öğrenciler AÖF yaz okulu sınavlarının giriş yerleri hakkında bilgileri ve duyuruları takip ediyorlar. AÖF yaz okulu sınav giriş yerleri belli oldu mu sorusunun cevabını arayan öğrenciler sık sık duyuruları kontrol ediyorlar. Peki AÖF yaz okulu sınav giriş yerleri ile ilgili son gelişmeler nedir?

9.09.2019Gündem
KYK yurt kayıtları ne zaman bitecek KYK yurtları ne zaman açılacak

KYK yurt kayıtları ne zaman bitecek? KYK yurtları ne zaman açılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na (GSB) bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) yurtlarına bu yıl yerleşen öğrencilerin kayıt işlemlerinin ne zaman biteceği merak konusu oldu. İlk kayıt ücretini ödeyen üniversite öğrencileri kayıt işlemlerini e-Devlet üzerinden tamamlıyor. Peki, KYK yurt kayıtları ne zaman bitecek? KYK yurtları ne zaman açılacak?

2.09.2019Gündem
KYK yedek yurt başvuruları ne zaman başlayacak Başvuru işlemi nasıl yapılır

KYK yedek yurt başvuruları ne zaman başlayacak? Başvuru işlemi nasıl yapılır?

Başvuruları tamamlanan KYK yurtlarında yerleşemeyen öğrencilerin gözü yedek başvurulara çevrildi. Üniversitelerin açılmasına kısa süre kala, öğrenciler, yedek başvuruların ne zaman açıklanacağını internet üzerinden yoğun şekilde sorgulamaya başladı. Peki, KYK yedek yurt başvuruları ne zaman başlayacak? Başvuru işlemi nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bilgiler.

1.09.2019Gündem
KYK yurtları ne zaman açılacak Tarih açıklandı

KYK yurtları ne zaman açılacak? Tarih açıklandı!

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yükseköğretim öğrencilerine sağlanan yurt başvuru işlemleri geçtiğimiz günlerde son buldu. Evlerinden uzakta yüksek öğrenim gören öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılayan KYK'da sonuçların açıklanmasıyla birlikte, ilk kayıt ücretini ödeyen öğrenciler yurt kayıt işlemlerini, e-Devlet üzerinden tamamlayacak. Peki, KYK yurtları ne zaman açılacak?

29.08.2019Gündem
AÖF yaz okulu sınavı ne zaman

AÖF yaz okulu sınavı ne zaman?

Anadolu Üniversitesi AÖF’te (Açıköğretim Fakültesi) bu yıl ilk kez uygulanacak olan yaz okulu sınavı için geri sayım devam ediyor. Yaz okulu kayıtları 24 Haziran - 5 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılmıştı. Peki, AÖF yaz okulu sınavı ne zaman yapılacak?

27.08.2019Gündem
‘Dramatik’ simitçi

‘Dramatik’ simitçi

Burak Toprak, ilkokul, ortaokul ve lise yıllarında simitçilik yaparak okul harçlığını çıkardı. Simitçiliğe üniversitede okurken de devam eden Toprak’ın hikayesi, Türkiye’ye bir TV programı için gelen Japon gazetecilerin ilgisini çekince, belgesele onu da eklediler. Toprak, şimdi kendisini belgeselde izleyerek tanıyan Japon turistlerin ilgi odağı.

21.08.2019Eğitim
AÖF yaz okulu sınav yerleri belli oldu mu  Yaz okulu sınavı ne zaman

AÖF yaz okulu sınav yerleri belli oldu mu? Yaz okulu sınavı ne zaman?

Anadolu Üniversitesi AÖF (Açıköğretim Fakültesi Sınavı) yaz okulu sınavı için geri sayım sürerken gözler sınav yerlerine çevrildi. Bu yıl kez yapılacak AÖF yaz okulu sınavı kısa bir süre sonra gerçekleştirilecek. Sınav hazırlıklarına devam eden açıköğretimliler, sınava girecekleri yeri merak ediyor. Peki, AÖF yaz okulu sınav yerleri belli oldu mu? Yaz okulu sınavı ne zaman?

20.08.2019Gündem
Açıköğretim kayıtları ne zaman başlayacak İşte AÖF kayıt yenileme tarihleri

Açıköğretim kayıtları ne zaman başlayacak? İşte AÖF kayıt yenileme tarihleri

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt tarihleri, binlerce öğrencinin gündeminde yer alıyor. Üniversite öğrenimini dışarıdan tamamlayan vatandaşlar, 2019 2020 kayıt dönemine ilişkin üniversite tarafından yayımlanan takvimini sorguluyor. Eylül ayında başlayacak olan yeni kayıt döneminin ardından ek yerleştirme ve dikey geçiş alanlarında da kayıtlar alınmaya başlanacak. Peki, Açıköğretim kayıtları ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

20.08.2019Eğitim
AÖF yaz okulu sınavları ne zaman yapılacak

AÖF yaz okulu sınavları ne zaman yapılacak?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri için açılacak yaz okulu için kayıtlar 24-28 Haziran tarihleri arasında alınmıştı. Başvuru sürecini geride bırakan AÖF öğrencileri şimdi sınav tarihini merak ediyor. Peki, AÖF yaz okulu sınavları ne zaman yapılacak?

17.08.2019Gündem
Unutmamak için etkinlik yapın, keşfedin

Unutmamak için etkinlik yapın, keşfedin

Öğrenciler, sınıf ve okul ortamından uzun süreli uzaklaştıklarında öğrendiklerini daha fazla unutma eğiliminde. Araştırmalara göre, özellikle uzun yaz tatilleri öğrenme kaybının en yoğun yaşandığı dönem. Öğrenciler, yaz tatili boyunca günlük öğrenme etkinliklerinden kopmazlarsa, hem keyifli bir yaz tatili geçirir hem de öğrenme kaybı yaşamaz.

5.08.2019Eğitim
AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman yapılacak

AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman yapılacak?

Üniversite eğimlerini Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bünyesinde devam ettiren öğrencilerin, AÖF ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de yaz okulu kayıtları oldu.Yaz okulu kayıt tarihlerini merak eden öğrenciler, internet üzerinden konunun detaylarını araştırıyor. Peki, AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman yapılır? İşte, AÖF yaz okuluna dair merak edilen bilgiler.

3.08.2019Gündem
Çocuklar doğa ve sanatla buluştu

Çocuklar doğa ve sanatla buluştu

Kırklareli Müzesi, 10-14 yaş arasındaki dezavantajlı çocukları sanat ve doğayla buluşturdu. ‘Kırklareli Müzesi Umutlu Yarınlar Yaz Okulu’ projesi kapsamında düzenlenen ‘Müze Eğitim Etkinliklerinde 40 çocuk, farklı sanat alanlarındaki atölyelere katıldı.

3.08.2019Eğitim
14 başarılı öğrenciye İzmir’de yaz okulu etkinliği

14 başarılı öğrenciye İzmir’de yaz okulu etkinliği

Yaşar Üniversitesi, Türkiye’nin Berlin Başkonsolosluğu’nun desteğiyle Almanya’da eğitim gören 14 başarılı Türk lise öğrencisi için yaz okulu etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında Berlin, Stuttgart, Duisburg, Essen kentlerinden giden gençler, hem Türkiye’deki eğitim sistemini öğrendiler hem de İzmir’i yakından tanıma fırsatı buldular.

2.08.2019Avrupa
AÖF 3 ders sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Yaz okulu sınavının tarihi

AÖF 3 ders sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Yaz okulu sınavının tarihi

Anadolu Üniversitesi AÖF (Açıköğretim Fakültesi) üç ders sınavının üzerinden günler geçmesi nedeniyle gözler sonuç tarihine çevrildi. Kayıtlı olduğu bölümdeki/programdaki tüm dersleri almış, en fazla üç başarısız ve/veya koşullu geçer dersi bulunan ve bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrencilerin girme hakkı elde ettiği AÖF 3 ders sınav sonuçları online sistem üzerinden duyurulacak. Peki, AÖF 3 ders sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

1.08.2019Gündem
AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman yapılır Yaz okulu sınav tarihleri belli oldu mu

AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman yapılır? Yaz okulu sınav tarihleri belli oldu mu?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bünyesinde öğrenim gören öğrenciler, yaz okulu sınav tarihleri ile ilgili araştırmalarına başladı. Yaz okulu eğitimleri devam ederken, sınavın yapılacağı tarih, üniversitenin internet adresinden açıklandı. Peki, AÖF yaz okulu sınavları ne zaman? İşte, Anadolu Üniversitesi yaz okulu sınav takvimi ile ilgili bazı bilgiler.

30.07.2019Gündem
AÖF 3 ders sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Diplomalar ne zaman verilecek

AÖF 3 ders sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Diplomalar ne zaman verilecek?

Anadolu Üniversitesi AÖF (Açıköğretim Fakültesi) 3 ders sınavı 27 Temmuz Cumartesi günü tamamlandı. Üç ders sınavı soruları eKampüs sistemi üzerinden öğrencilerin erişimine açıldı. Soru-cevap duyurusu ardından sonuç heyecanı başladı. Peki, AÖF 3 ders sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Diplomalar ne zaman verilecek?

30.07.2019Gündem
Öğrendiklerinizi tatilde unutmamanız için 10 öneri

Öğrendiklerinizi tatilde unutmamanız için 10 öneri

Okulların açılmasına bir ay kaldı. Uzun tatil okulda öğrenilen bazı bilgilerin unutulmasına yol açabiliyor. Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ali Ekber Şahin, ortalama bir öğrencide öğrenme kaybının, bir akademik yılın yaklaşık bir ayına karşılık geldiğini vurguluyor. “Yazın sadece okula ara veririz, öğrenmeye değil” diyen Prof. Dr. Şahin’den çocukların öğrendiklerini hatırlamasına yardım edecek öneriler aldık.

30.07.2019Eğitim
AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman yapılır

AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman yapılır?

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin (AÖF) lisans veya önlisans programlarında kayıtlı öğrencilere bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra tanınan üç ders sınavının sonuncusu tamamlandı. Öğrencilerin AÖF ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de yaz okulu kayıtları oldu. Peki, AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman yapılacak? Üç ders sınavına girenler yaz okuluna kayıt yaptırabilir mi? İşte, o konu hakkında bilgiler.

27.07.2019Gündem
Bosna Hersekli öğrenciler bat yapmayı öğrendi

Bosna Hersekli öğrenciler bat yapmayı öğrendi

Tokat’a gelen Bosna Hersekli öğrenciler kentin yöresel lezzetlerinden bat yapmayı öğrendi.

AÖF yaz okulu sınavları ne zaman AÖF 3 ders sınavına geri sayım

AÖF yaz okulu sınavları ne zaman? AÖF 3 ders sınavına geri sayım

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri için bu yıl ilk kez uygulanan yaz okulu devam ederken, sınav takvimi de öğrencilerin gündemine geldi. AÖF'te öğrenim görerek mezuniyet aşamasında olan ya da başarısız derslerini düzeltme şansı yakalayan öğrenciler, bir yandan derslere katılırken bir yandan da AÖF yaz okulu sınavlarını araştırıyor. Peki, AÖF yaz okulu sınavları ne zaman?

25.07.2019Gündem
10 ülkenin öğrencileri yaz okulunda buluştu

10 ülkenin öğrencileri yaz okulunda buluştu

İstanbul’daki bir vakıf üniversitesinin yaz okuluna Türkiye’nin 34 şehri ile 10 ülkeden 667 öğrenci katıldı. Üniversite hayatıyla tanışan öğrenciler, dört farklı kategoriden düzenlenen kamplara katıldı. İngilizcelerini geliştirme fırsatıyla birlikte, yaparak öğrenme şansı buldular.

25.07.2019Eğitim
Yaz okulunda bilim insanlarıyla buluştular

Yaz okulunda bilim insanlarıyla buluştular

TÜBİTAK Temel Bilimler Araştırma Enstitüsü’nün düzenlediği yaz okullarına katılan öğrenciler, Oxford Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ve Stanford Üniversitesi'nden gelen bilim insanlarından eğitim aldı.

23.07.2019Eğitim
Yaz okulu becerileri geliştirmek için fırsat

Yaz okulu becerileri geliştirmek için fırsat

Yaz tatili, çocukların dinlenmesi açısından çok önemli. Fakat tatilde hem eğlenip hem de öğrenmek mümkün. Öğrencilerin tatilde becerilerini geliştirmek en iyi fırsatlardan biri de yaz okulları.

22.07.2019Eğitim
AÖF 3 ders sınav yerleri açıklandı- AÖF sınav giriş belgesi çıktısı nasıl alınır

AÖF 3 ders sınav yerleri açıklandı- AÖF sınav giriş belgesi çıktısı nasıl alınır?

Anadolu Üniversitesi AÖF İktisat ve İşletme Fakültelerinin (AÖF) lisans veya önlisans programlarında kayıtlı öğrencilere bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra tanınan üç ders sınavının yerleri açıklandı. Sınav için hazırlanan öğrenciler, sınav giriş yerleri hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki, AÖF sınav giriş belgesi çıktısı nasıl alınır? İşte, o konu hakkında bilgiler.

22.07.2019Gündem
Çernobilin bir daha yaşanmaması için yeni nükleer yakıt aranıyor

'Çernobil'in bir daha yaşanmaması için yeni nükleer yakıt aranıyor'

Odessa National Polytechnic Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zoteev "Çernobil ve Fukuşima'daki gibi bir faciayı önlemek için Ukrayna'dan ve dünyanın dört bir yanından bilim insanları yeni tip nükleer yakıtlar üzerine çalışma yürütüyorlar." dedi.

20.07.2019Teknoloji
AÖF yaz okulu sınavları ne zaman yapılacak

AÖF yaz okulu sınavları ne zaman yapılacak?

Anadolu Üniversitesi bünyesinde eğitim gören Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri, yaz okulu sınav tarihleri araştırmaya başladı. Bu sene ilk defa uygulanan yaz okulu eğitimleri devam ederken, üniversite sınav tarihlerini internet sitesi üzerinden duyurdu. Peki, AÖF yaz okulu sınavları ne zaman yapılacak? AÖF yaz okulu sınav tarihleri açıklandı mı? İşte, o konuya dair bilgiler.

18.07.2019Gündem
Nükleer füzyon reaktörü tasarlayan genç Türk fizikçi Çernobilde

Nükleer füzyon reaktörü tasarlayan genç Türk fizikçi Çernobil'de

Tasarladığı nükleer füzyon reaktörünü çalıştırmayı başaran 18 yaşındaki Ateş Fettahoğlu, Ankara Üniversitesinin düzenlediği etkinlik kapsamında 25 bilim insanı ile "Türkiye'nin en küçük nükleer fizikçisi" olarak Çernobil'i ziyaret etti.

18.07.2019Teknoloji
İTÜ lise yaz okulu ilk ‘mezun’larını verdi

İTÜ lise yaz okulu ilk ‘mezun’larını verdi

İTÜ tarafından lise öğrencilerine yönelik yaz okulu düzenlendi. Bu yıl ilki yapılan yaz okuluna Türkiye’nin çeşitli illerinden öğrenciler katıldı. İki haftalık eğitimin ardından yaz okulunu başarıyla bitirenler, sertifikalarını İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’dan aldı.

15.07.2019Eğitim
Anadolu Üniversitesi AÖF üç ders sınavı ne zaman yapılacak

Anadolu Üniversitesi AÖF üç ders sınavı ne zaman yapılacak?

Üniversite eğitimlerini açıktan tamamlayan Anadolu Üniversitesi AÖF (Açıköğretim Fakültesi) öğrencileri, mezuniyet için gün sayarken, bir taraftan da üç ders sınav tarihlerini sorguluyor. Mezuniyet için en fazla 3 dersi bulunan AÖF'lülerin gireceği sınava ilişkin detaylar üniversite tarafından paylaşıldı. Peki, Anadolu Üniversitesi AÖF üç ders sınavı ne zaman yapılacak ?

14.07.2019Gündem
AÖF yaz okulu sınavları ne zaman yapılacak

AÖF yaz okulu sınavları ne zaman yapılacak?

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen yaz okulu sınavları, öğrencilerin merak ettiği konular arasında yer almaya devam ediyor. 24-28 Haziran tarihleri arasında kayıtları alınan yaz okulu için öğrenciler en fazla 5 ders seçebildi. Peki, AÖF yaz okulu sınavları ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında Anadolu Üniversitesi'nden alınan bazı bilgiler

13.07.2019Eğitim
40 bin çocuk ana sınıfıyla tanıştı

40 bin çocuk ana sınıfıyla tanıştı

MEB, okul öncesi eğitime katılımı arttırmak için geliştirilen alternatif modellerle yaklaşık 40 bin çocuğun eğitime erişimini sağladı. 'Gezici sınıf' modelinde, sınıf şeklinde dizayn edilmiş otobüsler içinde eğitim veriliyor. 2018'in başından bu yana köy köy dolaşan gezici öğretmenler, 850 çocuğa ulaştı. 'Taşıma merkezi ana sınıfı' uygulamasıyla yaklaşık 70 köydeki 200 çocuk, 14 merkeze taşınarak eğitime alındı. Hiç anaokuluna gitmemiş çocuklara yönelik yaz okulu etkinliklerine ise temmuzun ilk hafta sonundan beri 38 bin çocuk devam ediyor.

12.07.2019Eğitim
AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak AÖF sınav yerleri açıklandı mı

AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak? AÖF sınav yerleri açıklandı mı?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) yaz okulu kayıtlarının sona ermesinin ardından, gözler AÖF 3 ders sınavlarına çevrildi. Mezuniyet için en fazla üç dersten başarısız olan öğrencilerin katılım sağlayacağı sınava kısa zaman kala, sınav giriş yerleri de gündeme gelmeye başladı. Peki, AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak? AÖF sınav yerleri açıklandı mı? İşte, o konuya dair bazı bilgiler.

9.07.2019Gündem
AÖF 3 ders sınavı ve zaman AÖF yaz okulu sınavları ne zaman

AÖF 3 ders sınavı ve zaman? AÖF yaz okulu sınavları ne zaman?

Bu yıl ilk kez uygulanan AÖF yaz okulu ile mezuniyet aşamasına gelmiş ancak eksik dersleri yüzünden mezun olamayan öğrencilere bir fırsat tanınıyor. Yaz okuluna başlayan öğrenciler şimdi, yaz okulunun sınav tarihine odaklanmış durumda. Peki, AÖF yaz okulu sınavları ne zaman başlayacak? AÖF 3 ders sınavı ve zaman?

7.07.2019Gündem
Harvard’dan Prens’in vakfına iptal kararı

Harvard’dan Prens’in vakfına iptal kararı

ABD’nin saygın eğitim kurumlarından Harvard Üniversitesi, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın vakfı tarafından desteklenen öğrencilere ayrılan kontenjanın iptal edildiğini bildirdi.

7.07.2019Dünya
Türk araştırmacılar, Çernobilde radyasyonun izini sürdü

Türk araştırmacılar, Çernobil'de radyasyonun izini sürdü

Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsünün düzenlediği etkinlik kapsamında, 25 Türk nükleer fizikçi, 33 yıl önce felaketin yaşandığı Çernobil Nükleer Santrali'ni ziyaret etti.

5.07.2019Teknoloji
Anadolu Üniversitesi süreyi uzattı AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman bitecek

Anadolu Üniversitesi süreyi uzattı! AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman bitecek?

Anadolu Üniversitesi 2019 bahar dönemi finallerinin tamamlanmasının ardından, derslerinde başarısız olan öğrencilerin gözü yaz okulu kayıtlarına çevrildi. 28 Haziran'da sona ermesi beklenen, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) yaz okulu kayıtları, ileri bir tarihe uzatıldı. Peki, AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman bitecek? İşte, Anadolu Üniversitesi'nin o konuya dair açıkladığı bilgiler.

3.07.2019Gündem
AÖF yaz okulu kayıtları uzatıldı AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak

AÖF yaz okulu kayıtları uzatıldı! AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak?

Anadolu Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültesi yaz okulu kayıtları uzatıldı. Açıklamanın ardından, AÖF'te öğrenim gören üç ders sınavına girme hakkı olup yaz okulundan ders seçimi yapabilecek öğrenciler, kayıtların ne zaman biteceğini ve AÖF 3 ders sınav tarihlerini araştırmaya başladı. Peki, AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak? AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman bitecek?

2.07.2019Gündem
AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman bitecek AÖF 3 ders sınavı ne zaman

AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman bitecek? AÖF 3 ders sınavı ne zaman?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri için açılacak Yaz Okulu için kayıtlar 24 Haziran'da başladı. AÖF Yaz Okulu'na, AÜ Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı tüm öğrenciler başvuru başvurabilecek. AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman bitecek?

26.06.2019Gündem
Bakan Varank: Teknofest’i uluslararası bir boyuta taşımak istiyoruz

Bakan Varank: Teknofest’i uluslararası bir boyuta taşımak istiyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Yıkıcı teknolojilerde çocuklarımızı yetiştirmek istiyoruz. Türkiye'nin 81 ilinde 100 tane Deneyap Atölyesi açıp tasarım kodlama, siber güvenlik gibi yıkıcı teknolojilerde çocuklarımızı yetiştirmek istiyoruz" açıklamasında bulundu.

18.06.2019Ekonomi
AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman başlayacak

AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman başlayacak?

AÖF yaz okulu uygulaması, AÖF'te eğitim alan mezuniyet aşamasına gelmiş ancak eksik dersleri yüzünden mezun olamayan öğrencilere, bir öğretim döneminde 45 kredilik ders alıp tek dersi kalanlara, dönemlik ders seçme şartlarından geçmiş öğretim yıllarında bazı dersleri alıp başarısız olan ancak mevcut öğretim yılında başarısız olduğu dersi alamayanlar için büyük avantaj sağlayacak. Peki, AÖF yaz okulu kayıtları ne zaman başlayacak?

18.06.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Yanık ülke Kula

İzmir’den Salihli’ye uzanan bölge volkanik kalıntının renkliliğine sahip. Meyve ve sebzenin zenginliği ‘Yanık Ülke’ denen Kula’nın civarında açıkça ortada. Kula’nın kendisi de Osmanlı Batı Anadolusu'nun en tipik yerleşimlerinden biriydi. Bugün dahi bütün ihmale ve çekişmeye rağmen bunu haykırıyor.

1.09.2019

Saz eserlerini dinlemek

Saz eserlerinin radyo ve televizyonlarımızda az çalındığından sık sık yakınırım.

23.06.2019